Μετάβαση σε περιεχόμενο

εξωσωματική γονιμοποίηση


Recommended Posts

Νομίζω πως όχι.  Αν δεις κάτω από τ καρυοτυπο ζευγους τα γράφει αλλά δεν είναι τσεκαρισμενα. Οστωσω δ μπορώ να σ προτείνω να τα κάνεις αν κ εγώ τα έκανα γτ όπως είπα κπ γιατροί δεν τα δέχονται. Γι αυτό ζήτησα κ τη γνώμη της finally. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια εμενα ο γυναικολογος μου( με την παρουσια κ βοηθεια του οποιου πηγα σε εξωσωματικες κ στους εξωσωματικους) αποδεχονταν εξ αρχης αυτο που λενε εκαστος στο ειδος του..οποτε εκανα ολα τα αιματολογικα ανοσολογικα σε αιματολογο ανοσολογο υπογονιμοτητας κ σε ενδοκρινολογο...με τα νκ δεν ειχα θεμα  οποτε δε χρειαδτηκα θεραπεια..κατα τα αλλα ακολουθησαν κατα γραμμα την αιματολογο κ την ενδοκρινολο σε οδηγιες που τους εστειλε σε επιστολη! Οποτς δεν μπορω να βοηθησω...ωστοσο τα νκ πεφτουν με ενα εντελως φυσικο ορο( σαν αυτων των νοσοκομειων με ελαχθστο κοστος...) η αιματολογος τα παρααποδεχοβταν κ για αυτο κ τα εκανα...

Απο τα βαθη της ψυχης μου μιας κ περασα οτι κι εσεις ευχομαι συντομα τα θεματα συζητησης μας να ναι κυησης!! Καλη αρχη κ καλη συνεχεια στην καθεμια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμένα ο γιατρός μου συνεργάζεται με ανοσολογο αιματολογο κ είναι της άποψης αν πας για εξωσωματική να τ ψάξεις όσο δ πάει πριν για να ελάχιστοποιησουμε τις πιθανότητες αποτυχίας σε τυχόν εμφυτευσης. Αν κ είχαμε θέμα με τ σπέρμα ασχολήθηκε πάρα πολύ κ με εμένα. 

Αυτό με τον όρο δ είναι τπτ. Εμένα βγήκαν οριακά οπότε μόλις έκανα την εξωσωματική θα έβαζα όρο. 

Έμεινα φυσιολογικα ένα μήνα πριν την εξωσωματική κ έβαλα προληπτικά όρο τη μέρα που είχα θετική χοριακη. Αύριο μπαίνω 29η βδομάδα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Diwni είπε:

Εμένα ο γιατρός μου συνεργάζεται με ανοσολογο αιματολογο κ είναι της άποψης αν πας για εξωσωματική να τ ψάξεις όσο δ πάει πριν για να ελάχιστοποιησουμε τις πιθανότητες αποτυχίας σε τυχόν εμφυτευσης. Αν κ είχαμε θέμα με τ σπέρμα ασχολήθηκε πάρα πολύ κ με εμένα. 

Αυτό με τον όρο δ είναι τπτ. Εμένα βγήκαν οριακά οπότε μόλις έκανα την εξωσωματική θα έβαζα όρο. 

Έμεινα φυσιολογικα ένα μήνα πριν την εξωσωματική κ έβαλα προληπτικά όρο τη μέρα που είχα θετική χοριακη. Αύριο μπαίνω 29η βδομάδα. 

Aρα γεννας Αυγουστο; Με το καλο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω εχω πητ 4/6.... Εσυ θα φας κ το καλοκαιρι αλλα το αλλομου παιδακι το χα κανει 30/7/2015 κ ηταν τελεια..ουτε ιωσεις ουτε τιποτα αυτη την περιοδο...με το καλο με εναν πονο

Το μονο σιγουρο ειναι οτι θα ναι στη θεση μας...μονο το ποτε μας ενδιαφερει απο αποψη συντομιας...εν ετη 2017 καμια δεν μενει χωρις παιδι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 weeks later...

κορίτσια επειδή έχω μπλεχτεί με τις εξετάσεις, την προγεστερόνη την ζητάει η επιτροπή εξωσωματικής; ή καλύπτεται απο τις tsh, fsh κλπ... Λέει ορμονικές αλλά επειδή τις έγραψα σε δυο διαφορετικά νοσοκομεία και το ενα όπου θα κάνω την εξωσωματική μου έγραψε και προγεννητικό έλεγχο, για αυτό ρωτάω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...