Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΝΑΥΤΙΕΣ ΚΑΙ ΕΜΕΤΟΙ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια!Είμαι περίπου στην 6η-7η εβδομάδα και τώρα 1 εβδομάδα δεν μπορώ να φάω και να πιώ σχεδον τίποτα.Ο γιατρός μου ειχε πει να πινω 1,5 λίτρο την ημέρα και γω μεταβιας καταφέρνω το ενα ποτηράκι μαζι με εμετούς.Έχω χάσει ήδη 3 κιλα και βρίσκομαι σε απόγνωση.Μήπως κάποια απο σας έχει να μου προτείνει κατι που ισως να μην εχω δοκιμάσει?Φοραω sea bands,δοκίμασα τσαι τζιντζερ ανεπιτυχώς και τρωω κρακερακια οποτε αντέχει το στομάχι μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η malio είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!Είμαι περίπου στην 6η-7η εβδομάδα και τώρα 1 εβδομάδα δεν μπορώ να φάω και να πιώ σχεδον τίποτα.Ο γιατρός μου ειχε πει να πινω 1,5 λίτρο την ημέρα και γω μεταβιας καταφέρνω το ενα ποτηράκι μαζι με εμετούς.Έχω χάσει ήδη 3 κιλα και βρίσκομαι σε απόγνωση.Μήπως κάποια απο σας έχει να μου προτείνει κατι που ισως να μην εχω δοκιμάσει?Φοραω sea bands,δοκίμασα τσαι τζιντζερ ανεπιτυχώς και τρωω κρακερακια οποτε αντέχει το στομάχι μου.

Καλησπερα κοριτσι μου! Καταρχας συγχαρητηρια για την εγκυμοσυνη σου! Νωρις νωρις βρε ψυχη μου παιδευεσαι. Βασικα ψυχραιμια, η αληθεια ειναι οτι ακομα και διαφορα κολπακια δεν πιανουν σε ολες, καθε γυναικα και εγκυμοσυνη διαφορετικη. Εγω σκεψου ειχα απειρες αναγουλες και αισθανομουν απογνωση στην αρχη αλλα ετρωγα και μου περνουσαν! Θα μου πεις ιδιαζουσα περιπτωση, αλλα σε μενα παρατηρησα οτι οταν δεν ετρωγα εκανα εμετο. Με τα εσπεριδοειδη πως πας; κανα πορτοκαλακι βοηθα καθολου; στο νερακι λιγο στυμμενο λεμονακι; επισης εχεις παρατηρησει μηπως κατι σε ενοχλει γυρω σου ή μυρωδια οτιδηποτε καποιο ερεθισμα που εντεινει το προβλημα και θα μπορουσες να το περιορισεις; πχ καποιου το αρωμα, ή ο καπνος, εγω με αυτα και απο το απεναντι μπαλκονι να ερχοταν ετρεχα να βγαλω οτι ειχα φαει! Τελος περα απο τα πρακτικα η ψυχολογια σου πως ειναι; θεωρω οτι πολλες φορες μας επηρεαζει και αυτο, αν κανεις ασκησουλες χαλαρωσης λιγο πριν φας-πιεις και μετα; λεω τωρα, γιατι καμια φορα η αγωνια και το αγχος μας επηρεαζει&το στομαχι μας. Παντως οπως ελεγαν&σε μενα στην αρχη να χαιρεσαι που εχεις αναγουλες-εμετους σημαινει οτι παει καλα η κυηση... Αρχικα τους κοιτουσα με βλεμμα δολοφονικο, μετα καταλαβα... ? Κουραγιο σου ευχομαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σ' ευχαριστώ Χριστιάννα μου για τα καλά σου λόγια.Δεν νιώθω τόσο μόνη πλεον.Γενικά η ψυχολογία μου ήταν μια χαρά μέχρι που ξεκίνησε αυτό το μαρτύριο των απανωτών εμετών και της αφαγίας.Τώρα ψυχολογικά ειμαι ράκος.Θα δοκιμάσω το λεμόνι στο νερό μπας και καταφέρω ετσι να πίνω λίγο περισσότερο.Γενικά πάντως όταν ανακατεύομαι οτι και να βάλω στο στόμα μου το κάνω εξαγωγή μετα απο λιγο..?Σήμερα εχω και  ραντεβού με το γιατρό.Ελπίζω να μου δωσει κι αυτός κάποια σωτήρια συμβουλή και ολα αυτά να ναι όντως σημάδι οτι ολα πάνε καλά..Σ' ευχαριστώ και πάλι για τα  συμπονετικά σου λόγια και να 'σαι πάντα καλά με την οικογένεια σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συγχαρητηρια και με το καλο το μωρακι σου κοπελα μου!!!!

Να ξερες ποσο σε νοιωθω!!!Οι δικες μου αναγουλες ξεκινησαν απο τη 5η εβδομαδα και εληξαν τη 12η περιπου....Ειχα φοβερες ζαλαδες,εμετους οχι αλλα δεν ετρωγα και τιποτα.Εχασα 7 κιλα....Τωρα μπορω να σου πω μετα βεβαιοτητας οτι πριν την αναγουλα αν ετρωγα μια μπουκια απο φρυγανιτσα δεν θα με επιανε....σιγουρα!!!!

Γνωμη μου μη πινεις τσαγακι με τετοια συμπτωματα.Προσπαθησε οσο μπορεις να εισαι ηρεμη και να μη πολυ κινεισαι τη στιγμη που σε πιανει.Εγω ειχα παραλληλα και υπνηλια και βοηθουσε πολυ.

Μερικες φορες με πιανει και τωρα που ειμαι στη 19η εβδομαδα αλλα μονο αν μυρισω κατι η σκεφτω κατι που δεν θελω.

Υπομονη και ευχομαι καλη δυναμη!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η ToniaPap είπε:

Συγχαρητηρια και με το καλο το μωρακι σου κοπελα μου!!!!

Να ξερες ποσο σε νοιωθω!!!Οι δικες μου αναγουλες ξεκινησαν απο τη 5η εβδομαδα και εληξαν τη 12η περιπου....Ειχα φοβερες ζαλαδες,εμετους οχι αλλα δεν ετρωγα και τιποτα.Εχασα 7 κιλα....Τωρα μπορω να σου πω μετα βεβαιοτητας οτι πριν την αναγουλα αν ετρωγα μια μπουκια απο φρυγανιτσα δεν θα με επιανε....σιγουρα!!!!

Γνωμη μου μη πινεις τσαγακι με τετοια συμπτωματα.Προσπαθησε οσο μπορεις να εισαι ηρεμη και να μη πολυ κινεισαι τη στιγμη που σε πιανει.Εγω ειχα παραλληλα και υπνηλια και βοηθουσε πολυ.

Μερικες φορες με πιανει και τωρα που ειμαι στη 19η εβδομαδα αλλα μονο αν μυρισω κατι η σκεφτω κατι που δεν θελω.

Υπομονη και ευχομαι καλη δυναμη!!!!

Ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια  Τonia.Θα δοκιμασω το κόλπο με τη φρυγανιά που μου προτείνεις οσο μπορέσω και θα σουπω.Μακάρι να βρω το τρικ που θα πιάσει και σε μένα γιατι δεν παλεύεται η κατάσταση..Απο χθες παντως που έλαβα τις απαντήσεις σας νιώθω ψυχολογικά καλύτερα..Σ ευχαριστώ και πάλι για το χρόνο σου και σου εύχομαι ότι καλύτερο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τωρα το συνειδητοποιησα.....1,5 λιτρο τη μερα νερο με αναγουλες και εμετο;;;;Οχι κοριτσι μου εξηγησε του οτι δεν μπορεις....πιθανοτατα και αυτο να σε αναγουλιαζει ετσι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα συμφωνήσω με την Τόνια.Σε άδειο στομαχάκι το πολύ νερό δεν βοηθά.Να πίνεις νεράκι μαζί με φρυγανιά για να μην αφυδατωθείς κι όλας.Σου εύχομαι υπομονή και να σκέφτεσαι ότι θα περάσει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μου το πε στην αρχή που δεν ειχα ακόμα εμετούς..Ούτως ή άλλως νερό πίνω ελάχιστο.Σήμερα μου έκοψε την προγεστερόνη και στα πολυ ζόρια μου είπε εισαγωγή στο νοσοκομείο για κανα 2ήμερο.Ειδωμεν..Πάντως  εσωτερικά ολα πανε καλά μέχρι τώρα..?Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

zwi mou Καλησπέρα.Δυστυχώς εγω ξεκίνησα αυτό το ποστ και δεν εχω βρει τιποτα ακόμα που να με βοηθάει ουσιαστικά..Προσπαθώ απλά οπως προτείνανε  παραπάνω να μην πολυ μετακινούμαι κατα τη διάρκεια της μέρας και οποτε δεν είμαι τόσο χάλια να βαζω κάτι στο στόμα μου και λιγο νερό.Φυτοζωώ κοινώς.Πάντως δεν εχω καταλάβει που οφείλεται κάποιες να μην εχουν κανένα απολύτως σύμπτωμα ,κάποιες λίγες ενοχλήσεις και μεις οι υπόλοιπες να πεθαίνουμε στην αναγούλα.Εύχομαι πραγματικά να μην κρατήσει για πολύ.Γιατί τώρα απ την ώρα που ξυπνάω σκέφτομαι ποτε θα τρέξω τουαλέτα και δεν μπορω να απολαύσω την εγκυμοσύνη μου...Οπότε κάνε και συ υπομονή μαζί μου.Δεν είσαι μόνη. Όποια πάντως βρει το μαγικό χαπάκι που σου εξαφανίζει τα συμπτώματα please να μας το πει...?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Upomoni prepei na kanoume emena einai i deuteri egkumosini m k etsi eixa k stin prwti! Milisa me tin giatro m k m eipe oti mporw na pinw oroperidy den xerw an einai ok alla m eipe den vlaptoun to mwro k anakoufizei tis nauties k tous emetous! Eipa omws oso antexo na men pio den xerw eimai k egw se apognwsi...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 5/25/2017 at 11:46 ΠΜ, ο/η zwi mu είπε:

Koritsia k egw eimai 7 evdomadwn k talaipwroume apo anagoules sunexeia xoris emetous! Den me voitha tipote niwtho sunexos to stomaxi m adeio mono to pswmi me voitha exete tpt allo na m protinete niwtho sunexos arwsti....

Γεια σου καπως ετσι ειμαι και εγω εχω παρομοια συμπτωματα δεν εχω ορεξη τιποτα να φαω και ειναι σαν να πειναω με αναγουλα μαζι!!! εμενα με βοηθαει το λεμονι ..πινω λιγο λεμονι..και το ψωμι με λιγο τυρι...αλλα ενω περναει για λιγο μετα με ξαναπιανει...υπομονη!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια έχει δοκιμάσει κάποια απο σας το χαπι αυτό η κάποιο άλλο που να ναι ασφαλές για το μωρό;Εμενα παντως ο γιατρος μου δεν μου δωσε τετοιες εναλλακτικές μονο την εισαγωγή στο νοσοκομείο οταν θα είμαι χάλια εντελώς για ενδοφλέβιους ορούς.Πάντως πίνω μονο 1 ποτήρι νερό την ημέρα.Δεν ειναι επικίνδυνο αυτο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η malio είπε:

Κορίτσια έχει δοκιμάσει κάποια απο σας το χαπι αυτό η κάποιο άλλο που να ναι ασφαλές για το μωρό;Εμενα παντως ο γιατρος μου δεν μου δωσε τετοιες εναλλακτικές μονο την εισαγωγή στο νοσοκομείο οταν θα είμαι χάλια εντελώς για ενδοφλέβιους ορούς.Πάντως πίνω μονο 1 ποτήρι νερό την ημέρα.Δεν ειναι επικίνδυνο αυτο;

Ενημέρωσεσ τον γιατρό σου ότι πίνεις ένα ποτήρι νερό και κάνεις κάθε μέρα εμετό ή έχεις αναγούλες?Ξαδέρφη μου νοσηλεύτηκε σε κλινική από απίστευτους εμετούς στον 3 μήνα και νομίζω της είχαν χορηγήσει ενδοφλέβια primperan(εχω την εντυπωση οτι δεν επιτρεπεται αλλά αυτοί κάτι ήξεραν).Εμεινε μέσα 3 μέρες και μετά  ήταν οκ.Ξαναμίλα με τον γιατρό σου να δείς τι θα σου πεί και εύχομαι σύντομα να ηρεμήσεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η malio είπε:

Κορίτσια έχει δοκιμάσει κάποια απο σας το χαπι αυτό η κάποιο άλλο που να ναι ασφαλές για το μωρό;Εμενα παντως ο γιατρος μου δεν μου δωσε τετοιες εναλλακτικές μονο την εισαγωγή στο νοσοκομείο οταν θα είμαι χάλια εντελώς για ενδοφλέβιους ορούς.Πάντως πίνω μονο 1 ποτήρι νερό την ημέρα.Δεν ειναι επικίνδυνο αυτο;

Κοριτσι δοκιμασες καθολου coca cola; θα βαλεις λιγο σαν φαρμακο, ενα δαχτυλακι στο ποτηρι, να ειναι ξεθυμασμενη ισως και με λιιγο νερακι μεσα δεν θελουμε να ερεθιστει το στομαχι σου που ηδη ταλαιπωρειται. Το πινεις αργα με το κουταλι σχεδον. Εχει φωσφορικο οξυ που θεωρειται αντιεμετικο&γενικα λενε για ηλεκτρολυτες. Πριν πας στα φαρμακα τσεκαρε&αυτο, γενικα δεν προτεινονται τα αναψυκτικα αλλα λογω των εμετων μηπως βοηθησει λιγο. Αυτο με το νερο που λες χρειαζεσαι για να μην αφυδατωθεις, αλλα δεν μπορεις και να πιεστεις, σιγα σιγα 1-2 ποτηρια γιατι ειναι και καλοκαιρι. Απο φαγακι τιποτα δεν καταφερνεις; ουτε cream crackers; γενικα βοηθουν αλλα αναλογα και τι αντεχει το στομαχι σου. 

στις On 25/5/2017 at 7:30 ΜΜ, ο/η zwi mu είπε:

Upomoni prepei na kanoume emena einai i deuteri egkumosini m k etsi eixa k stin prwti! Milisa me tin giatro m k m eipe oti mporw na pinw oroperidy den xerw an einai ok alla m eipe den vlaptoun to mwro k anakoufizei tis nauties k tous emetous! Eipa omws oso antexo na men pio den xerw eimai k egw se apognwsi...

Κοπελα μου ομοιως δοκιμασε μηπως σε βοηθα κατι απο τα παραπανω. Εγω ειχα οπως εσυ ολοημερες αναγουλες απο εμετους να κανα συνολο 10 στην αρχη της εγκυμοσυνης, μην ανησυχεις περναει συντομα! Εμενα με βοηθουσε και λιγο αναψυκτικο, τα συχνα μικρα γευματα, πχ ενα μηλο, πολυ με εσωσαν τα μανταρινια με το που ανακατευομουν τα μυριζα, ετρωγα και 3-4 και για λιγο ενιωθα καλυτερα, επισης πορτοκαλια, τοστ αψητα μονο με τυρι, τα cream crackers.

Οτι αλλο θυμηθω θα στειλω. Δοκιμαστε να δουμε μηπως καποιο απο αυτα βοηθα. Επισης πολυ ξαπλα, οσο μπορειτε, εγω μολις γυρνουσα απο τη δουλεια κοιμομουν για να μην ανακατευομαι! Περαστικουλια σας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 5/23/2017 at 7:48 ΜΜ, ο/η malio είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!Είμαι περίπου στην 6η-7η εβδομάδα και τώρα 1 εβδομάδα δεν μπορώ να φάω και να πιώ σχεδον τίποτα.Ο γιατρός μου ειχε πει να πινω 1,5 λίτρο την ημέρα και γω μεταβιας καταφέρνω το ενα ποτηράκι μαζι με εμετούς.Έχω χάσει ήδη 3 κιλα και βρίσκομαι σε απόγνωση.Μήπως κάποια απο σας έχει να μου προτείνει κατι που ισως να μην εχω δοκιμάσει?Φοραω sea bands,δοκίμασα τσαι τζιντζερ ανεπιτυχώς και τρωω κρακερακια οποτε αντέχει το στομάχι μου.

Κοριτσι μ γλυκο σε καταλαβαινω παρα πολυ... διανυω την 18η εβδομαδα τωρα κ οι εμετοι σταματησαν πριν 10 μερες κ εννοειται οχι εντελως.... αυτο δυστυχως θα σ συνεχιστει μεχρι τ 16η σιγουρα ... εγω σ προτεινω ν μην πινεις πολλα υγρα καθως αυξανεται τ γαστρικο υγρο κ θ κανεις πολυ εμετο.. εγω εκανα την ημερα 20 με 25 φορες... δοκιμασε πρασινο μηλο λη μπανανομηλο... μιας κ ξεκινησε τ καλοκαιρι μπορεις ν φας λιγο πεπονι θ σε βοηθησει γιατι ειναι χορταστικο σαν τ μπανανα.. μετα τον εμετο σιγουρα θ εδεις καουρα αν οχι τωρα λιγο αργοτερα π τ στομαχι σ πια θ υποφερει... τ πεπονι κανει θαυματα στην καουρα.. ν τρως οτι στεγνο κ ανοστο υπαρχει... κραξερ κριτσινια φρυγανια κ δοκιμασε ξηρους καρπους χωρις αλατι... θα χασεις αρκετα κιλα.. εγω εχασα 11.. τ πρωι οταν ξυπνας ειμαι σιγουρη οτι κανεις εμετο κιτρινιλες αν οχι τωρα σε λιγο καιρο θ τ δεις ειναι επειδη πεινας αλλα λογω ναυτιας δεν τ ξερεις... μην σηκωνεσαι απ τ κρεβατι φαε πρωτα κατι... εγω δυο μηνες δεν ετρωγα φοβομουν κ εκανα πολλες ενεσεις γλυκοζης... μην σ συμβει τ ιδιο .. ελπιζω ν μην σε κουρασα απλα κ εγω απεγνωσμενη ημουν μακαρι καποιος ν μ ελεγε τ παραμικρο... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να πω επισης οτι τ βραχιολακια εμετου π ανεφερες κ εσυ οτι εχεις δεν βοηθανε καθολου ισως σ καποια π εχει πολυ ηπια ναυτια... μην παιρνει σιροπι ή χαπι για τον εμετο γιατι βρισκεσαι στο πρωτο τριμηνο κ ειναι επικυνδυνο... εχω παρα πομυ ξαλο γυναικολογο κ μ ειπε ν κανω υπομονη . Οταν η κατασταση ξεφυγε κ ειχα αφυδατωθει χιρηγησαμε γλυκοζη π ειναι ακινδυνη για τ μωρο... μπορεις ν δοκιμασεις υποθετο εμετου.. αυτο δεν σ επηρεαζει σε τιποτα.. οσο καλα κ ν νιωσεις μην τρως φαγητά.. κανε πολλα πολλα μικρα στεγνα γευματακια.. στο λεω αυτο γιατι εκλαιγα καθε μερα... ετσι ειναι οι υπερεμεσες κυησεις κ κρατανε λιγο παραπανω... στην 16η εβδομαδα περιπου αρχισει κ πεφτει η χοριακη κ ηρεμεις.. τοτε ξεκινα ν τρως τραχανα πλιγουρι σουπιτσες κ τετοια... αααα δοκιμασε ελληνικο καφε βοηθησε μια φιλη μ κ τ θυμηθηκα... κ μετα θ κανεις εμετο αλλα τουλαχιστον θ τρως λιγακι... κ λιγο χιουμορακι τωρα ν νιωσεις καλυτερα.... οταν πλεον θ εισαι λιγο καλυτερα κ θ εχεις χασει κιλα θ τ χσιρεσαι .. εγω ειμαι στον 5ο κ δεν εχω καν κοιλια ισα ισα λες κ εφαγα λιγο παραπανω.. σ ευχομαι ολοψυχα ν περασει γρηγορα ο καιρος κ ερθουν τελειες μερες π θ νιωθεις τ σπορακι σ ν κουνιεται κ θ τ ξεχασεις ολα γιαυι δεν υπαρχει κατι π ν μπορεις ν φας κ ν νιωθεις τελεια τωρα αυτο ειναι σιγουρο... υπομονουλα πολυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια τα ίδια.Ξεκίνησα και βελονισμο χωρις αποτέλεσμα.Έχω απογοητευτεί πολύ και γι αυτό δεν πολυ μπαίνω στο φόρουμ .Δεν εχω κουράγιο .Κάθε μέρα είναι το ίδιο. Ο μονος τρόπος που το αντιμετωπίζω πλέον όταν αφυδατωνομαι ειναι με ενδοφλεβιους ορους.Περιμένω πότε θα ρθει αυτή η μαγική στιγμή που λένε όλοι που σταματάει απο μόνο του..Καλή δύναμη και ότι καλύτερο σε όλες σας.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
    • Σώπα ρε!!!! Τι λες τώρα!!! Πάει ένας χρόνος.. Φτου φτου φτου φτου το παιδάκι!!! Μπράβο!! Πως πέρασε έτσι ο καιρός;;! Έλα βρε αγάπη, μπράβο!! Να τον χαίρεσαι!! Να τους χαίρεστε και τους δύο βασικά, υγιεστατους πάνω από όλα στη ζωή τους πάντα!!!  Δεν θες ένα ακόμα καλέ;; Μπορεί να έρθει και η κόρη επιτέλους;! 😝🤣🤣🤣 Όχι, πέρα από τη πλάκα, το ξέρω και μπράβο που συνεχίζεις να στηρίζεις τα κορίτσια! Απορώ που βρίσκεις το χρόνο βέβαια..!!! 😄😄  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...