Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πονακια κατω πολυ χαμηλα ;;;


Recommended Posts

Ειμαι στη 15η εβδομαδα κυησης κ νιωθω πονακια οχι εντονα αλλα σαν τσιμπηματακια , σουβλιτσες κατω χαμηλα χαμηλα οχι συνεχεια και επι τι πλείστον οταν κανω κινησεις. Πονεσα αρκετα μονο το πρωι που παρκαρα κ εβγαλα τ κεφαλι μ απο τ παραθυρο ν δω πως παρκαρα κ εστριψα τ σωμα μου....λετε ν ειναι κατι;; μηπως εχει τυχει σε καποια απο εσας;;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Puppy44 είπε:

Ειμαι στη 15η εβδομαδα κυησης κ νιωθω πονακια οχι εντονα αλλα σαν τσιμπηματακια , σουβλιτσες κατω χαμηλα χαμηλα οχι συνεχεια και επι τι πλείστον οταν κανω κινησεις. Πονεσα αρκετα μονο το πρωι που παρκαρα κ εβγαλα τ κεφαλι μ απο τ παραθυρο ν δω πως παρκαρα κ εστριψα τ σωμα μου....λετε ν ειναι κατι;; μηπως εχει τυχει σε καποια απο εσας;;;; 

Κοριτσι μου καλησπερα!Λογικα ειναι φυσιοκογικο!!Κρατιεμαι κ εγω τοσες μερες να μη γραψω την ιδια απορια,λεω αγγελικη παψε εισαι φοβιτσιαρα κ αγχωμενη!Εγω ειμαι στην 9η εβδομαδα κ εχω εδω κ 3 μερες πονους χαμηλα στη κοιλια και ποναει κ η μεση μου....εχω φοβηθει βεβαια αλλα η γιατρος μου μου εοχε πει οτι ολα ειναι φυσιολογικα!Επισης εμενα σταματησαν κ τα συμπτωματα το στηθος μου πια δεν ειναι πρησμενο κ δε με ποναει ουτε αναγουκες εχω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα! Τα τραβηγματακια και τα πονακια συνήθως σημαίνουν ότι μεγαλώνει η μήτρα και είναι φυσιολογικά. Επίσης καμιά φορά είναι κ τ έντερο που μπερδεύει. Εγώ είχα πονακια κάτω χαμηλά κ μόλις πήγαινα τουαλέτα περνουσαν. Ο γιατρός μ είπε ότι είναι τ έντερο. Να ανησυχησετε αν ο πόνος είναι εντονος και συνεχόμενος η αν συνοδεύεται από αίμα, καφέ κτλ. Όσο για τ στήθος λογικό είναι από ένα σημείο κ μετά να μην πονάει. Σταδιακά μεγαλώνει κ βαραίνει. Προσαρμόζεται κ ο οργανισμός στην αύξηση των ορμονών λόγο εγκυμοσύνης για αυτό κ τα συμπτώματα υποχωρούν! Γερά μωράκια εύχομαι σε όλες τις κοπέλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

Κορίτσια καλησπέρα! Τα τραβηγματακια και τα πονακια συνήθως σημαίνουν ότι μεγαλώνει η μήτρα και είναι φυσιολογικά. Επίσης καμιά φορά είναι κ τ έντερο που μπερδεύει. Εγώ είχα πονακια κάτω χαμηλά κ μόλις πήγαινα τουαλέτα περνουσαν. Ο γιατρός μ είπε ότι είναι τ έντερο. Να ανησυχησετε αν ο πόνος είναι εντονος και συνεχόμενος η αν συνοδεύεται από αίμα, καφέ κτλ. Όσο για τ στήθος λογικό είναι από ένα σημείο κ μετά να μην πονάει. Σταδιακά μεγαλώνει κ βαραίνει. Προσαρμόζεται κ ο οργανισμός στην αύξηση των ορμονών λόγο εγκυμοσύνης για αυτό κ τα συμπτώματα υποχωρούν! Γερά μωράκια εύχομαι σε όλες τις κοπέλες!

Αχ μακαρι κοριτσι μου γιατι αγχωνομαι παρα πολυ και ραντεβου εχω ξανα στις 29/5!!Παντως η μεση μου ποναει μονο αμα μεινω ορθια και ειναι ο πονος ιδιος με της περιοδου....εχω κ πολλα λευκα υγρα!Ειναι φυσιοκογικο;δε μυριζουν ουτε εχω τσουξιμο η φαγουρα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ προσωπικά είχα αρκετά υγρά και σε όλο τ κύκλο πριν την εγκυμοσύνη και τώρα έχω στην εγκυμοσύνη. Και ειδικά τ καλοκαίρι αυξάνονται. Πιστεύω πως είναι φυσιολογικά. Άγχος θα έχεις σε όλη την εγκυμοσύνη. Νιώθεις πονακια, ενοχλήσεις κτλ αγχώνεσαι. Σκέφτεσαι όταν αρχίσω να το νιώθω θα ηρεμήσω. Αν δε! Περνάν κάποιες ώρες χωρίς να τ νιώσεις λες είναι καλά? Δεν κουνιέται στις ώρες που σε έχει συνηθίσει επίσης! Είμαι στην 27η βδομάδα συνήθως η μπέμπα είναι πολύ κινητική μια μέρα να είναι πιο ήσυχη ανησυχώ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια καλησπερα ! ειμαι στην 10η με 11η εβδομαδα νομιζω και σημερα ειχα κατι πονακια σαν τσιμπημα πολυ χαμηλα σαν να ειναι στον κολπο! και ητανε ενα τσιμπημα για κατι δευτερολεπτα που με χτυπουσε σαν ρευμα! το εχει παθει καμια σας? εχω ανησυχησει πολυ ! τι μπορει να ειναι αυτο τωρα? επισης τις τελευταιες μερες το στηθος μου δεν με ποναει τοσο οσο τις προηγουμενες μερες ειδικα αυτη τη στιγμη το ζουλαω και νιωθω ελαχιστα πονο... ανησυχω πολυ!!! :( 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ninonino μου κ γω τα είχα αυτά τα τσιμπήματα στον κόλπο. Σαν να με χτυπούσε ρεύμα στιγμιαία! Μην ανησυχείς όλα καλά θα πάνε! Όσο για τ στήθος λογικό να μην πονάει σε όλη την εγκυμοσύνη. Ούτε εμενα με πονάει εδώ και βδομάδες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

Ninonino μου κ γω τα είχα αυτά τα τσιμπήματα στον κόλπο. Σαν να με χτυπούσε ρεύμα στιγμιαία! Μην ανησυχείς όλα καλά θα πάνε! Όσο για τ στήθος λογικό να μην πονάει σε όλη την εγκυμοσύνη. Ούτε εμενα με πονάει εδώ και βδομάδες!

σε ποια εβδομαδα εισαι diwni μου?αχ μεσα στην ανησυχια ειμαι κοριτσια και ραντεβου εχω τη Δευτερα ... 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ε πλησιάζουν οι μέρες! Στην 27η. Πες στο γιατρό σου να σ πει σε ποια βδομάδα ακριβώς είσαι! Όλα καλά θα πάνε. Άσε τα συμπτώματα ο οργανισμός ανά μήνα προσαρμόζεται. Μπαίνω αύριο στον 7ο κ δ είχα τπτ ούτε αναγουλες ούτε ζαλάδες ούτε τπτ. Και το στήθος μ άρχισε να με πονάει κ να πρήζεται μετά τη 12 η βδομάδα. Πλέον δεν πονάει καν. Μόνο έχει βαρύνει πάρα πολύ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ninonino είπε:

Κοριτσια καλησπερα ! ειμαι στην 10η με 11η εβδομαδα νομιζω και σημερα ειχα κατι πονακια σαν τσιμπημα πολυ χαμηλα σαν να ειναι στον κολπο! και ητανε ενα τσιμπημα για κατι δευτερολεπτα που με χτυπουσε σαν ρευμα! το εχει παθει καμια σας? εχω ανησυχησει πολυ ! τι μπορει να ειναι αυτο τωρα? επισης τις τελευταιες μερες το στηθος μου δεν με ποναει τοσο οσο τις προηγουμενες μερες ειδικα αυτη τη στιγμη το ζουλαω και νιωθω ελαχιστα πονο... ανησυχω πολυ!!! :( 

Κοριτσι μου εγω αυτο το επαθα εχθες,περπατησα να παρω το γιο μου απο το σχολειο κ εκει που στεκομουν ορθια η σουβλια εφτανε στο κολπο,δεν εδωσα σημασια ομως γιατι πολλες φορες το ειχα κ πριν την εγκυμοσυνη!ΠΗΤ ποτε εχεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Aggeliki.D είπε:

Κοριτσι μου εγω αυτο το επαθα εχθες,περπατησα να παρω το γιο μου απο το σχολειο κ εκει που στεκομουν ορθια η σουβλια εφτανε στο κολπο,δεν εδωσα σημασια ομως γιατι πολλες φορες το ειχα κ πριν την εγκυμοσυνη!ΠΗΤ ποτε εχεις;

τι ειναι το ΠΗΤ ? ειμαι και λιγο ασχετη εγω συγνωμη :(

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Diwni είπε:

Εγώ προσωπικά είχα αρκετά υγρά και σε όλο τ κύκλο πριν την εγκυμοσύνη και τώρα έχω στην εγκυμοσύνη. Και ειδικά τ καλοκαίρι αυξάνονται. Πιστεύω πως είναι φυσιολογικά. Άγχος θα έχεις σε όλη την εγκυμοσύνη. Νιώθεις πονακια, ενοχλήσεις κτλ αγχώνεσαι. Σκέφτεσαι όταν αρχίσω να το νιώθω θα ηρεμήσω. Αν δε! Περνάν κάποιες ώρες χωρίς να τ νιώσεις λες είναι καλά? Δεν κουνιέται στις ώρες που σε έχει συνηθίσει επίσης! Είμαι στην 27η βδομάδα συνήθως η μπέμπα είναι πολύ κινητική μια μέρα να είναι πιο ήσυχη ανησυχώ! 

Καλα κ εγω ειμαι απαραδεκτη με τις φοβιες γιατι ειμαι στη δευτερη εγκυμοσυνη!Αλλα στη πρωτη δεν ειχα απολυτως τιποτα στις αρχες μονο προς το τελος ειχα πονους!!Ασε που εχω και δυο μερες κρυωνω απιστευτα πολυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Aggeliki.D είπε:

Πιθανη ημερομηνια τοκετου!

αργα ειναι εγω ειμαι ακομη στην 11η εβδομαδα νομιζω ..αλλα ο γιατρος μου ειχε πει στην αρχη οτι μαλλον αρχες δεκεμβριου θα γεννησω αν φτασω αισιως μεχρι τη γεννα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Ninonino είπε:

αργα ειναι εγω ειμαι ακομη στην 11η εβδομαδα νομιζω ..αλλα ο γιατρος μου ειχε πει στην αρχη οτι μαλλον αρχες δεκεμβριου θα γεννησω αν φτασω αισιως μεχρι τη γεννα... 

Μη σκεφτεσαι ετσι (κατι τετοια λεω κ εγω αλλα μονο κακο κανουμε) ολα καλα θα πανε!!!Τελευταια περιοδο ποτε ειχες;;Μου εοχε δωσει η γυναικολογος τον κυκλο οποτε μπορουμε να το βρουμε και να σου πει κ σιγουρα ο γιατρος σου μετα!!Εμενα με εχει μεχρι 20 Δεκεμβριου!!Στις 29/5 εχω ραντεβου ξανα στη γιατρο κ μετα απο μια εβδομαδα αρχες Ιουνιου πρωτα ο Θεος παμε για αυχενικη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αααχ ολες οι εγκυουλες τις ιδιες φοβιες και τα ιδια αγχη εχουμε!!!

Και εγω ειχα και εχω ακομα που και που αλλα τα συνδεω και με τη δυσκοιλιοτητα μου.....

Και εγω κρυωνω πολυ αλλα κανει και κρυο κοριτσια μου.....

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ποια εβδομαδα εισαι? τελευταια περιοδο ειχα 13 φεβρουαριου αλλα η συλληψη εγινε στις 5 μαρτιου γιατι μονο τοτε ειχαμε επαφη χαχα ..οποτε ξερω περιπου ο γιατρος μου το βγαζει + - στις βδομαδες που μετραω και εγω μονη μου... ειχα και μεγαλο κυκλο 35 μερες .. παντως φοβαμαι παρα πολυ θελω να περασει αυτο το πρωτο 3μηνο να ησυχασω καπως... :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ninonino είπε:

σε ποια εβδομαδα εισαι diwni μου?αχ μεσα στην ανησυχια ειμαι κοριτσια και ραντεβου εχω τη Δευτερα ... 

 

Υπομονη μεχρι τη Δευτερα!Ειμαι σιγουρη πως ολα θα ειναι καλα!!!Η Παναγια μας να σε βοηθαει κοπελα μου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Aggeliki.D είπε:

Μη σκεφτεσαι ετσι (κατι τετοια λεω κ εγω αλλα μονο κακο κανουμε) ολα καλα θα πανε!!!Τελευταια περιοδο ποτε ειχες;;Μου εοχε δωσει η γυναικολογος τον κυκλο οποτε μπορουμε να το βρουμε και να σου πει κ σιγουρα ο γιατρος σου μετα!!Εμενα με εχει μεχρι 20 Δεκεμβριου!!Στις 29/5 εχω ραντεβου ξανα στη γιατρο κ μετα απο μια εβδομαδα αρχες Ιουνιου πρωτα ο Θεος παμε για αυχενικη!

ποια εβδομαδα εισαι? τελευταια περιοδο ειχα 13 φεβρουαριου αλλα η συλληψη εγινε στις 5 μαρτιου γιατι μονο τοτε ειχαμε επαφη χαχα ..οποτε ξερω περιπου ο γιατρος μου το βγαζει + - στις βδομαδες που μετραω και εγω μονη μου... ειχα και μεγαλο κυκλο 35 μερες .. παντως φοβαμαι παρα πολυ θελω να περασει αυτο το πρωτο 3μηνο να ησυχασω καπως... :(

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η ToniaPap είπε:

Νinonino μου εισαι ηδη  13 εβδομάδων και 3 ημερών!!!!!

Με το καλο κοπελα μου ολα θα πανε υπεροχα!!!!!

ειμαι τοσο πολυ!!??? δ ετο χω με το μετρημα μπερδευομαι με τις βδομαδες!! απλα ξερω περιπου ποτε εγινε η συλληψη 5 μαρτιου νομιζω ητανε  εσυ Τονια μου τι μηνα εισαι τωρα? ποτε ειναι ημερομηνια τοκετου σου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Ninonino είπε:

Tonia μου παντως να σαι καλα παντα με καθυσηχαζεις!! :) εγω σε λιγο τρελη θα καταληξω περναω τον οργανισμο μου απο κοσκινο !! 

Δεν εισαι η μονη που κοσκινιζει τα παντα χαχαχα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...