Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΒΡΕΦΟΥΣ 10 ΜΗΝΩΝ


Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλες τις μανούλες!

Έχω μια μπεμπούλα 10 μηνών ακριβώς!Είμαστε από τα πιο καλόβολα μωρά στο θέμα διατροφής!παμφάγο :P στο θέμα ύπνου το παλεύουμε ακόμα...αλλά θέλω να ρωτήσω τις πιο έμπειρες μαμάδες..για απογευματινό γεύμα τι δίνετε στα μωρά σας.

Να σημειώσω είμαστε 10.5 κιλά , 75 πόντοι είναι ένα μεγαλόσωμο μωρό, τρώμε σχεδόν τα πάντα..αλλά δε θέλω να της δίνω καθόλου κρέμες τύπου φαρίνα μπισκότο γιατί προσφέρουν μόνο "κακό πάχος" ..Φρουτόκρεμα τρώμε το πρωί.φαγητό το μεσημέρι. Γάλα το πρωί και το βράδυ.

 

Για πείτε κορίτσια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσι μου να σου ζησει το αγγελουδι σου!

εγω εχω ενα αγορακι 9 μηνων και ειναι 10 κιλα και 77 εκατοστα!

η διατροφη του ειναι 

πρωι. γαλα 

δεκατιανο. φρουτα

μεσημερι.φαγητο

απογευμα. γιαουρτι 

βραδυ. γαλα

τωρα μπηκε και ο κροκος αυγου δεν αινθουσιαστηκε και δεν τον ξαναεδωσα ,θα τον ξαναδωσω στον 10 μηνα που θα μπει ολο το αυγο με τυρακι και λαδακι για να το φαει!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σου ζησει ο μπεμπαρος γιατι μπεμπαρος ειναι!!!! :* Λατρευουμε το κρόκο του αυγου τον τρωει μια χαρα! Γιαουρτακι λοιπον μια χαρα ιδεα τρωει βεβαια κ γιαουρτακια! ε ερχεται κ καλοκαιρι δοκιμαζουμε σιγα σιγα και τα καλοκαιρινα φρουτα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Rena28 είπε:

Να σου ζησει ο μπεμπαρος γιατι μπεμπαρος ειναι!!!! :* Λατρευουμε το κρόκο του αυγου τον τρωει μια χαρα! Γιαουρτακι λοιπον μια χαρα ιδεα τρωει βεβαια κ γιαουρτακια! ε ερχεται κ καλοκαιρι δοκιμαζουμε σιγα σιγα και τα καλοκαιρινα φρουτα!!

καλημερα κοριτσι μου !!!

εγω τον δινω πολλα γιαουρτακια advance που μεσα σε αυτο τον βαζω και προβειο χωρις την πετσα εννοειτε!ο δικος μου γιατρος μου ειπε οχι σκετο προβειο γιατι ειναι πολυ λιπαρο

φρουτα και λαχανικα παιρνεις βιολογικα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...