Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΠΑΝΑΛΗΨΗ ΧΟΡΙΑΚΗΣ?


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 92
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 5 λεπτά, ο/η miniatoura87 είπε:

Ax βρε κοριτσακι μ να ξερες ποσο σε καταλαβαινω και γω! το να εχεις συμπτωματα και να αδιαθετεις παει και ερχεται..αλλα οταν υπαρχει καθυστερηση πως να μην ελπιζεις??! ουφφ.. ευχομαι αυτος ο μηνας π ερχεται να ναι ο τυχερος σου!παρε το χρονο σου και σε λιγες μερες παλι δυανατα! θα τα καταφερουμε ολες!

Σε ευχαριστω πολυ για την στηριξη σου! Τουλαχιστον αδιαθετησα! Το ιδιο μου ειχε συμβει παλι πριν 12 χρονια (χωρις πιθανοτητα εγκυμοσυνης τοτε). Σκεφτομαι να το αφησω λιγακι γιατι αυτη την φορα πραγματικα το πιστεψα... Θα προσπαθησω λιγο να βαλω τον εαυτο μου σε μια σειρα κ μετα βλεπουμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η glykoula είπε:

Σε ευχαριστω πολυ για την στηριξη σου! Τουλαχιστον αδιαθετησα! Το ιδιο μου ειχε συμβει παλι πριν 12 χρονια (χωρις πιθανοτητα εγκυμοσυνης τοτε). Σκεφτομαι να το αφησω λιγακι γιατι αυτη την φορα πραγματικα το πιστεψα... Θα προσπαθησω λιγο να βαλω τον εαυτο μου σε μια σειρα κ μετα βλεπουμε...

Μετα απο 2 χρονια προσπαθειων θα σ πω οτι και γω πολλες φορες ετσι ειπα οταν αδιαθετησα μετα απο καθυστερηση... οτι θα το αφησω για λιγο...αλλα μετα ερχονται παλι οι γονιμες μερες και παλι αρχιζει η αισιοδοξια και η θετικη διαθεση οτι ολα θα πανε καλα και αξιζει να ξαναπροσπαθησεις γιατι ποτε δεν ξερεις ποιος θα ειναι ο τυχερος σου μηνας!... γι αυτο μην χανεις το κουραγιο σου.... ειναι απολυτα λογικο να εισαι πεσμενη και στεναχωρημενη αλλα θα περασει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η glykoula είπε:

Καλημερα κοριτσια! Δυστυχως το ονειρο τελειωσε νωρις για μενα! Σημερα αδιαθετησα... 

Κορίτσι μου βουρ για τις επόμενες προσπάθειες.Ισως δεν  θα πρέπει να έχουμε στο μυαλό μας απαραίτητα τον επόμενο μήνα αλλά γενικά τους επόμενους.Γιατί αυτό μπορεί να μας προσθέτει επιπλέον άγχος το να βάζουμε στόχους συγκεγκριμένο χρονικό περιθώριο.Να είσαι καλά σε φιλώωω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η geozak είπε:

θα ξεκινησει καινουργιο ονειρο......απλα δεν ηρθε ο χρονος ακομα......καλημερα!! και εγω στην ιδια φαση ειμαι με σενα......περιμενω τη χοριακη σημερα.....αλλα θα προσπαθησουμε....μην τα χανουμε!!! σε νιωθω απολυτα.......ειμαι σιγουρη κ εγω για την αρνητικη μου...ξερεις ομως τι λεω??? θα ερθει κ ο τυχερος μηνας!!

Kορίτσι μου τα πήρες τα αποτελέσματα της χοριακής?Εχεις δίκιο θα ρθει ο τυχερός μας μήνας που θα πάειιι....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καθε τελος και μια νεα αρχή κοριτσια μου..Ειναι πολυ ψυχοφθόρο ολο αυτο καθε μηνα..το γνωρίζω απο πρώτο χέρι..αλλα ισως να πρεπει πάνω απο ολα να εκπαιδευτούμε και να μαθουμε να κανουμε υπομονή..για αυτο να μην μας εχει έρθει ακομα..Ειμαι σίγουρη πως ο κόπος όλων μας,θα ανταμειφθεί με τον καλυτερο τροπο!!!παμε γερα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@marillia @Κατερινάκι/only love   .....Η ψυχή σπαράζει αλλά δεν έχουμε άλλη επιλογή. ...μονο να μαζέψουμε τα κομμάτια μας γιατί πρέπει να συνεχίσουμε.   Για μας κ για το σύντροφο μας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οπως τα λες γλυκιά μου.Γι αυτούς πρέπει να συνερχόμαστε.Πολλές φορές νιώθω αφού είμαστε υγιής και περνάμε όμορφα θα ρθει και το παιδάκι. Νιώθω στήριγμα μου τον άντρα μου.Αλλά κορίτσια μου όταν αδιαθετώ ή πριν που κοιτάω συμπτώματα απογοητεύομαι μετά.Πως θα κόψω αυτό με τα συμπτώματα απορώ.geosak μου αν θυμάμαι καλά είχες δύο παλλίνδρομες?Φυσιολογικά(αν και δεν μ αρέσει αυτή η έκφραση) είχες αυτές τις συλλήψεις και σε πόσο διάστημα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η geozak είπε:

@marillia @Κατερινάκι/only love   .....Η ψυχή σπαράζει αλλά δεν έχουμε άλλη επιλογή. ...μονο να μαζέψουμε τα κομμάτια μας γιατί πρέπει να συνεχίσουμε.   Για μας κ για το σύντροφο μας

Εχεις δικιο..αλλα για μενα δεν χωραει πρεπει..Το "θελω" μου ειναι τοσο μεγαλο,που οσο και αν πονώ,δεν τα παρατάω!!!Η επιτυχία κοριτσια μου ειναι μονόδρομος..βαδίζουμε ξυπόλυτες σε χωματόδρομο γεμάτο γαϊδουράγκαθα..αλλα καποια στιγμή,θα φτάσουμε τον προορισμό μας..και τοτε ολες οι πληγές θα κλείσουν με τη μια...Εγω πιστευω λοιπον πως καθε δοκιμασία..αξιζει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η marillia είπε:

Ναι  μενω στο πρώτο μήνα προσπάθεια ς....παλινδρομη...αδιαθετω κ ξαναμενω με τη πρώτη. .....παλινδρομες. ...ο αιματολογος μου είπε να μην ξαναμεινω αν δε περάσει 6μηνο....τωρα προσπαθώ απο τοβ Σεπτεμβρίο κ τίποτα ....ολα τα ορμονικα οκ.....29 Ιουνίου παω επιτροπή για να ξεκινήσω το Σεπτέμβριο. Η μονη ελπίδα μου αφου μόλις αδιαθετησω θα παω Αθήνα για σαλπιγγογραφια μήπως το επόμενο τρίμηνο Με ωφελήσει όπως κάποιες κ γίνει το θαύμα

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η geozak είπε:

Ναι  μενω στο πρώτο μήνα προσπάθεια ς....παλινδρομη...αδιαθετω κ ξαναμενω με τη πρώτη. .....παλινδρομες. ...ο αιματολογος μου είπε να μην ξαναμεινω αν δε περάσει 6μηνο....τωρα προσπαθώ απο τοβ Σεπτεμβρίο κ τίποτα ....ολα τα ορμονικα οκ.....29 Ιουνίου παω επιτροπή για να ξεκινήσω το Σεπτέμβριο. Η μονη ελπίδα μου αφου μόλις αδιαθετησω θα παω Αθήνα για σαλπιγγογραφια μήπως το επόμενο τρίμηνο Με ωφελήσει όπως κάποιες κ γίνει το θαύμα

Να σου πω εμένα ο γυναικολογός μου είχε πει όταν έμεινα έγκυος(παλλινδρόμησε) ότι έπιασα απ την αριστερή.Οταν τον ρώτησα δηλ. είναι διαβατές οι σάλπιγγες μου είπε τουλάχιστον η αριστερή σίγουρα γιατί δεν είχα κάνει σάλπιγγογραφία.Πιστευώ θα σου βγεί καλή.Επίσης από πολλούς γιατρούς μου έχουν πει ότι με τη σαλπιγγογραφία μένεις μετά εύκολα έγκυος,σαν να ανοίγουν καλύτερα κ ας μην είναι κλειστές.Ηταν δική σου απόφαση να προχωρήσεις σε εξωσωματική ή και του γιατρού?Εμένα μετά την παλλίνδρομη μου είπε να προσπαθήσω και έναν ακόμα χρόνο έτσι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μη το βάζετε κατω! Η ψυχολογία μας οσο αυτο και να ακούγεται τοσο βαρετό απο τις πολλές φορές που το έχετε ακούσει ειναι η σημαντικότερη ! Εχω φάει χαστούκια ! Οπως πολλές απο εδω μεσα ! Ειναι τυχη ποντάρουμε σε ενα Αντε δυο η τρεις μηνες μεσα στο χρονο ! Κάντε τις εξετασουλες που πρεπει και χαλαρώστε ! Φυςικα και δεν έφυγε απο το μυαλο μου κάθε μηνα αυτα τα χρονια ! Αλλα όταν πηγα μια απο τις πολλές φορές στο σπήλαιο να  προσευχηθώ ειπα ειναι θελημα σου αλλα εγω θα κανω οτι μπορω !!! Κι αυτο έκανα αυτο τον μηνα κορίτσια ειχα μιλήσει για το επόμενο βήμα και ειχα στο μυαλο μου οτι ισως χρειαστεί να παω και παραπέρα , σκεφτηκα εισαι 34 στα 35 δεν σε παίρνει χρονικά άλλο κάθε χρόνος λιγότερες πιθανότητες  αλλα έκανα την προσπάθεια μου δεν τα παρατήρησα και ναι ήμουν αμαρτωλή σκεφτόμουν οτι δε θα με κοιτάξει και τελικά μου έδωσε την ευλογία του ! 

Χαμογελατε και θα έρθει ❤️❤️❤️❤️❤️❤️

Δεν μιλαω εκ του ασφαλούς ακομα δεν ξερω τι θα δω στην επανάληψη αλλα το πιστεύω !

πιστευω στη δυναμη της πίστης ! 

Στη δυναμη επισης του μυαλού μας!

στη δυναμη του θελω μας !

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η geozak είπε:

@marilliaΔικη μου......ειμΑι μεγαΛη σε ηλικια..42....τι να περιμενω

Αν ημουν μικροτερη ισως περιμενα.

Έχουμε ακούσει περιπτώσεις 49/50 και βάλε ! Μην τα παρατάς! Με ακους; ειμαι σίγουρη πως νοιωθεις τη δυναμη μεσα σου ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η geozak είπε:

Δικη μου......ειμΑι μεγαΛη σε ηλικια..42....τι να περιμενω

Αν ημουν μικροτερη ισως περιμενα.

Καλά πλέον έχουν αλλάξει τα στάνταρ αλλά καλά το σκέφτηκές για εξωσωματική.Αλλά αν σκεφτείς ότι έμεινες με την πρώτη έγκυος στα 40 και γω στα 30 μετά από 14 μήνες λέει πολλά :)!!Πιστεύω με τη σαλπιγγογραφία και να χεις στο νου σου ότι Σεμπτέμβριο θα χεις την εξωσωματική να χαλαρώσεις και να πιαστεί το σποράκι.Ο γιατρός μου λέει μια φορά αν μείνεις έγκυος ξαναμένεις αλλά μου διεκρίνησε όχι άγχος(εννοειτε να είμαστε και υγιής).Μπλοκάρουμε πολύ το συστημά μας καμιά φορά.Μακάρι να μείνουμε μαζί εγκυούλες και να μιλάμε μετά για τα σποράκια μας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η geozak είπε:

@marilliaΔικη μου......ειμΑι μεγαΛη σε ηλικια..42....τι να περιμενω

Αν ημουν μικροτερη ισως περιμενα.

αγαπημένη μου geozak, κι εγώ έμεινα πέρυσι φυσιολογικά πρωτη φορά στη ζωή μου τον μηνα που έκλεισα τα 43!!! Μάλιστα 2 μήνες πριν είχα κάνει την σαλπιγγογραφία! Άντε πάμε μαζί να δώσουμε απανωτά χαστούκια στις στατιστικες!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η geozak είπε:

@marilliaΔικη μου......ειμΑι μεγαΛη σε ηλικια..42....τι να περιμενω

Αν ημουν μικροτερη ισως περιμενα.

Εαν μπορουσα θα σε πιανα απο το μαλλι κ θα σου λεγα τι να περιμενεις!!!! Περαν της πλακας να περιμενεις οτι ολες...η Μενεγακη εκανε στα 47 ( κ μη μου πειτε φυσικη συλλυψη θα γελανε κ οι πετρες)... Μια χαρα πευυχαινεις στα 42.. Το βαφτιστηλο υου αντρα μου στα 46 το καναν με εξωσωματικη( κι ειναι διδυμο) ελα σε παρακαλω μην ακουω βλακειες..σε ενα κρατος που κοβει απο παντου για να σου δινουν δικαιωμα ως τα 50 σημαινει οτι συμβαινει....απειρα παραδειατα 6 χρονια στην υπογονιμοτητα εχω...με τη σειρα θα τα κανεις ολα κ μια χαρα θα μεινεις...αν δε το πιστεψεις εσυ πρωτα πως περιμενεις να το κανει το σωμα σου; Μια χαρα παιδια κανεις στα 42

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...