Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΠΑΝΑΛΗΨΗ ΧΟΡΙΑΚΗΣ?


Recommended Posts

Κορίτσια εγώ προσωπικά αδιαθετουσα ακριβώς στις 14 μέρες από τ θετικό τεστ. Μέχρι κ διακοπές προγραμματιζα βάση των τεστ. Ισχύει όμως αυτό που λέει η Κατερίνα. Ότι από τη μέρα που έχεις θετικό τεστ μπορεί να κάνεις ωορηξια και σε 36 ώρες. Καλά αποτελέσματα σας εύχομαι μέσα από την ψυχή μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 92
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 3 ώρες, ο/η glykoula είπε:

Εχω παρατηρησει απο προηγουμενους μηνες οτι εχω ωορρηξια την επομενη μερα απο το θετικο τεστ, αρα σημερα επρεπε να αδιαθετησω. Δεν κρατηθηκα κ εκανα ενα τεστ τωρα το απογευμα (αφου ειχα πιει κ πολυ νερο), αλλα βγηκε αρνητικο! Αρα υπομονη παλι!

Υπομονή..το τεστακι θεωρώ ειναι πολυ νωρίς για να δειξει..Αν δεν έρθει έως τη Δευτέρα πήγαινε για χοριακη με τις ολοψυχες ευχές μας για ενα θετικό αποτελέσμα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Κατερινάκι/only love είπε:

Καλησπερα κοριτσακι μου..χμμμ..καλη ερώτηση..και γω με θετικό τεστ ωορρηξιας στις 3 Μαΐου ποτε περιμενω??υποτιθεται οτι η περίοδος έρχεται 14 μερες μετα..το ζήτημα ειναι όμως οτι μετα το θετικό τεστ το ωοθηλακιο μπορει να σπάσει 36 με 38 ώρες μετα..οποτε μπορει να γονιμοποιηθεί απο κει και μετα???δλδ εγω που ειχα θετικό τεστ στις 3/5 το απογευματάκι μπορει να ξεκινάει να γονιμοποιειτε απο τις 5/5???αρα 5+14=19 αρα μεχρι αυριο πρεπει να έρθει..αν παει απο τη μερα του τεστ επρεπε ήδη να χε έρθει..πφφφφ...σπαζοκεφαλιά..

Αρα δεν θα επρεπε μεχρι 19 να εχεις αδιαθετησει;;!!! Πολυ εχω μπερδευτει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η glykoula είπε:

Αρα δεν θα επρεπε μεχρι 19 να εχεις αδιαθετησει;;!!! Πολυ εχω μπερδευτει!

Καλημερα κοριτσακι μου..τελικά ο τρόπος που το υπολόγισα ηταν σωστός..χθες βράδυ αργά ειδα κατι καφετιά,και σημερα το πρωι ηρθε η ακατανόμαστη..αρα εγω την ωορηξια μου την εκανα μαλλον 5 του μηνα δλδ μιάμιση μερα μετα που ειδα θετικό τεστ..πραγματικά δεν μπορω να καταλάβω γιατι λενε να ξεκινάς επαφες τη μερα του θετικού τεστ και να κανεις και την επόμενη..κανονικά θα πρεπε να γινουν επαφες (εκ του αποτελέσματος) στις 3 στις 4 και στις 5 του μηνα..μεγαααααλη σπαζοκεφαλιά όμως..Ευχομαι εσενα να μην εμφανιστεί για τους επόμενους 9 μήνες τουλάχιστον!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα σας! Το τεστ δείχνει θετικό αλλα εξαρτάται το ποτε σπάει το ωοθυλακιο (μεσα σε 36 απελευθερώνεται)! Πολυ καλα κάνουν για επαφη λοιπον το σπερμα υπαρχει μεσα (μπορει να ζήσει έως και 5 ημέρες)

επισης άλλωστε έρχεται σε 14 και άλλωστε σε 16 ημέρες μετα! Υπάρχουν και οι αλλαγές κύκλου! 

Τα φιλια μου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 20/5/2017 at 1:18 ΜΜ, ο/η Κατερινάκι/only love είπε:

Καλημερα κοριτσακι μου..τελικά ο τρόπος που το υπολόγισα ηταν σωστός..χθες βράδυ αργά ειδα κατι καφετιά,και σημερα το πρωι ηρθε η ακατανόμαστη..αρα εγω την ωορηξια μου την εκανα μαλλον 5 του μηνα δλδ μιάμιση μερα μετα που ειδα θετικό τεστ..πραγματικά δεν μπορω να καταλάβω γιατι λενε να ξεκινάς επαφες τη μερα του θετικού τεστ και να κανεις και την επόμενη..κανονικά θα πρεπε να γινουν επαφες (εκ του αποτελέσματος) στις 3 στις 4 και στις 5 του μηνα..μεγαααααλη σπαζοκεφαλιά όμως..Ευχομαι εσενα να μην εμφανιστεί για τους επόμενους 9 μήνες τουλάχιστον!!!

Σ ευχαριστω πολυ κοριτσακι μου! Ακομα τπτ! Θα δειξει! Σκεφτομαι αυριο να κανω αλλο ενα τεστακι το πρωι! Αλλα με τρωει ο φοβος μηπως ειναι παλι αρνητικο! :( Ο Θεος βοηθος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια! Εκανα το τεστακι το πρωι κ εφαγα τα μουτρα μου παλι! Κ η περιοδος ακομα αφαντη! Δεν θα επρεπε να εχω αδιαθετησει με θετικο τεστ ωορρηξιας 4 Μαιου; Ουφ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γλυκουλα καλημερα. Αυτο με τα τεστ ωορρηξιας είναι λιγο μπέρδεμα. Τι εννοώ?? Εσυ ειχες θετικο τεστ ωορρηξιας 4 Μαΐου. Ωστοσο η ωορρηξια μπορεί να εγινε απο 12 εως 36 ωρες ΜΕΤΑ το θετικο τεστ. Που σημαίνει οτι μπορεί να εσπασε το αυγο περιπου 5-6 Μαΐου. Αν θεωρησουμε οτι εγινε η ωορρηξία 6 Μαΐου τότε εχουν περάσει 16 ημερες απο τοτε. Η περιοδος ερχεται 14 εως 16 ημερες μετα την ωορρηξία. Αρα ενδεχομενως να μπορουσε να ερθει σήμερα σε περίπτωση που δεν εισαι εγκυουλα..

Επισης μπορει να εγινε πολυ αργα η εμφύτευση οποτε το τεστ να μη το δειχνει ακομα αν δεν εχει μεγαλη ευαισθησια! 

Σε καθε περίπτωση, φυσικα σου ευχομαι να εισαο εγκυος κ απλα να μη το εδειξε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Petalouditsa28 είπε:

Γλυκουλα καλημερα. Αυτο με τα τεστ ωορρηξιας είναι λιγο μπέρδεμα. Τι εννοώ?? Εσυ ειχες θετικο τεστ ωορρηξιας 4 Μαΐου. Ωστοσο η ωορρηξια μπορεί να εγινε απο 12 εως 36 ωρες ΜΕΤΑ το θετικο τεστ. Που σημαίνει οτι μπορεί να εσπασε το αυγο περιπου 5-6 Μαΐου. Αν θεωρησουμε οτι εγινε η ωορρηξία 6 Μαΐου τότε εχουν περάσει 16 ημερες απο τοτε. Η περιοδος ερχεται 14 εως 16 ημερες μετα την ωορρηξία. Αρα ενδεχομενως να μπορουσε να ερθει σήμερα σε περίπτωση που δεν εισαι εγκυουλα..

Επισης μπορει να εγινε πολυ αργα η εμφύτευση οποτε το τεστ να μη το δειχνει ακομα αν δεν εχει μεγαλη ευαισθησια! 

Σε καθε περίπτωση, φυσικα σου ευχομαι να εισαο εγκυος κ απλα να μη το εδειξε!

Σε ευχαριστω πολυ @Petalouditsa28! Μακαρι αλλα δεν το βλεπω! Αυτη η αναμονη ομως ειναι για γερα νευρα! Μμμ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η glykoula είπε:

Σε ευχαριστω πολυ @Petalouditsa28! Μακαρι αλλα δεν το βλεπω! Αυτη η αναμονη ομως ειναι για γερα νευρα! Μμμ!!

Ναι πράγματι... εχεις συμπτώματα σα να προκειται να αδιαθετισεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ειχα την Πεμπτη καποια πονακια περιοδου και τις τελευταιες ημερες νιωθω ατονια. Γενικα ομως δεν εχω ποτε σημαντικα συμπτωματα προ περιοδου. Εσυ οταν ειχες καθυστερηση πολλων ημερων τι ειχε γινει τελικα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η glykoula είπε:

Ειχα την Πεμπτη καποια πονακια περιοδου και τις τελευταιες ημερες νιωθω ατονια. Γενικα ομως δεν εχω ποτε σημαντικα συμπτωματα προ περιοδου. Εσυ οταν ειχες καθυστερηση πολλων ημερων τι ειχε γινει τελικα;

ειχα καθυστέρηση πολλών ημερων γιατι ειχα κανει πολυ αργα ωορρηξία. Σε κυκλο 30-33 ημερων εγω εκανα ωορρηξια 29η ημερα κυκλου. Ειχα πολλα υγρά αλλα θεωρησα πως μπορει να ναι απο μια πιθανη εγκυμοσύνη. Ωστοσο ειχαμε επαφη εκείνη την ημέρα...

Η "καθυστέρηση" συνεχίστηκε φυσικα κ 10 με 15 μερες μετα εκανα κ μια δεύτερη χοριακη οπου βγηθε θετικη.... 

Δυστυχώς ομως δεν ακουσαμε ποτε καρδούλα...

Δύστυχως για αλλη κια φορα δε σταθηκα τυχερή αλλα δε πειράζει. Ολα για κάποιο λογο γίνονται..

Αα! Ολο αυτο το διαστημα των 10 ημερων που ειχα τη καθυστέρηση ειχα πονους περιόδου κ ελεγα τωρα θα ερθει τωρα υα έρθει...εε δεν ηρθε ποτε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!!Καλημερα Γλυκουλα! αυτο που ειπωθηκε για τα τεστ ωορηξιας θεωρω οτι ειναι αληθεια π.χ κανεις σημερα εχεις θετικο δε σημαινει οτι κανεις σημερα ..μπορει να κανεις 2 μερες μετα...γιαυτο ο γιατρος μου και πολυ γιατροι λενε μηνυπολογιζεται εφαρμογες κινητου και τεστ σαν ευαγγελιο και προτεινουν απλα πολυ συχνες επαφες αλλοι καθε μερα αλλοι μερα παρα μερα για να καλυψεις ολες τις γονιμες και να πεσεις μεσα..οσο ρολοι και να ειναι μια γυναικα μη ξεχναμε τ παραγοντα αγχος π λιγο μπορει ναλλαξει ο κυκλος της ..

Προσωπικα τα τεστ ωορηξιας τα θεωρω χρησιμα σε γυναικες π εχουν πολυυ αστατη περιοδο σε αλλες περιπτωσεις ειναι αγχωτικα ...νομιζω

Σου ευχομαι πολυυυυ συντομα να γινεις μανουλα!!!!(αν δεν εισαι ηδη εγκυος ;) ) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Petalouditsa28 λυπαμαι που το ακουω! Να εισαι γερη κ δυνατη κ θα ερθει! κ θα εισαι η πιο ευτυχισμενη μαμα του κοσμου!! 

@Rena28 θεωρω οτι η εφαρμογη στο κινητο ειναι μονο για καταγραφη! Κ τελικα κ τα τεστ ωορρηξιας με εχουν μπερδεψει τοσο που δεν ξερω αν θα τα ξαναχρησιμοποιησω! :)

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μα και βεβαια!! Να μην χαλασουμε την σειρα! :) Εχω πονακια περιοδου που κ που αλλα στην ουσια τπτ! Στις οδηγιες του τεστ λεει να περιμενω τουλαχιστον δυο μερες κ να το επαναλαβω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νεο τεστ σημερα, παλι αρνητικο! Δεν ξερω τι μου γινεται!! Σκεφτομαι να παω για χοριακη την Παρασκευη αν δεν εχω αδιαθετησει ακομη. Εχει συμβει κατι αντιστοιχο σε καποια αλλη; Τι εγινε τελικα; Να σημειωσω οτι παντα ειχα πολυ σταθερο κυκλο (28ημερων) εκτος απο τους μηνες που ακολουθησαν την βιοχημικη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γκυκούλα μου να σου πω εγώ δεν εμπιστεύομαι τα τεστ!!Κάνε αύριο μια χοριακή για να βγείς από την αγωνία.Σε ποια μέρα του κύκλου είσαι?Μακάρι να είσαι έγκυος!!Ποια μάρκα τεστ χρησιμοποίησες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marillia είπε:

Γκυκούλα μου να σου πω εγώ δεν εμπιστεύομαι τα τεστ!!Κάνε αύριο μια χοριακή για να βγείς από την αγωνία.Σε ποια μέρα του κύκλου είσαι?Μακάρι να είσαι έγκυος!!Ποια μάρκα τεστ χρησιμοποίησες?

34η ημερα σημερα (σε κυκλο 28 ημερων). Δοκιμασα κ hometest κ ενα clear blue αλλα τπτ. Αν δεν ειναι λογω μπεμπε, τουλαχιστον να αδιαθετησω! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η glykoula είπε:

34η ημερα σημερα (σε κυκλο 28 ημερων). Δοκιμασα κ hometest κ ενα clear blue αλλα τπτ. Αν δεν ειναι λογω μπεμπε, τουλαχιστον να αδιαθετησω! 

Πως είσαι σήμερα γλυκούλα?Καμιά φορά και σε σταθερό κύκλο μπορεί να συμβεί καθυστέρηση.Γνώμη μου κάνε χοριακή που είναι 100% έγκυρη και μετά να ξέρεις ότι δεν είναι από εγκυμοσύνη άρα ενημερώνεις τον γιατρό σου ή μακάρι να είναι από το σποράκι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η marillia είπε:

Πως είσαι σήμερα γλυκούλα?Καμιά φορά και σε σταθερό κύκλο μπορεί να συμβεί καθυστέρηση.Γνώμη μου κάνε χοριακή που είναι 100% έγκυρη και μετά να ξέρεις ότι δεν είναι από εγκυμοσύνη άρα ενημερώνεις τον γιατρό σου ή μακάρι να είναι από το σποράκι.

Τπτ ακομα αρα αυριο πρεπει να παω για χοριακη! Κ καπου εκει το ονειρο μπορει να τελειωσει... Θα κανω πρωτη φορα χοριακη. Πηγαινω ο,τι ωρα θελω; Ποσο περιπου κοστιζει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ που είμαι από επαρχία πήγα σε απλο μικροβιολογικο το πρωι κ μέχρι το μεσημέρι είχε βγει. Σε μεγάλα κέντρα μπορεί να βγουν κ την επόμενη. Κοστίζει γύρω στα 5 ευρώ με παραπέμπτικο κ 20 χωρίς. Καλή επιτυχία σου εύχομαι! Τουλάχιστον θα τελειώσει η αγωνία σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

Εγώ που είμαι από επαρχία πήγα σε απλο μικροβιολογικο το πρωι κ μέχρι το μεσημέρι είχε βγει. Σε μεγάλα κέντρα μπορεί να βγουν κ την επόμενη. Κοστίζει γύρω στα 5 ευρώ με παραπέμπτικο κ 20 χωρίς. Καλή επιτυχία σου εύχομαι! Τουλάχιστον θα τελειώσει η αγωνία σου.

Σε ευχαριστω πολυ! Αρα να παω σχετικα πρωι μηπως εχω το αποτελεσματα μεχρι το μεσημερι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η glykoula είπε:

Τπτ ακομα αρα αυριο πρεπει να παω για χοριακη! Κ καπου εκει το ονειρο μπορει να τελειωσει... Θα κανω πρωτη φορα χοριακη. Πηγαινω ο,τι ωρα θελω; Ποσο περιπου κοστιζει;

Καλύτερα να πας μέχρι τισ 9 το πρωί και μεχρι τις 12 θα έχουν βγεί.Θελουν περίπου 2-3 ώρες.Το κόστος σε κάποιο γειτονειακό μικροβιολογικό είναι 15-20ε.Καλύτερα να την κάνεις γιατί μετά θα πάει από Δευτέρα.Good Luck!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...