Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

Geia se oli tin omoda! Ithela na rotiso! Ponoi kata tin diarkeia tis egkumosinis einai epikindino? Eimai sxedon 1 mina egkuos k exo sxedon kathe mera ponoi stin koilia..! Eimai poli agxwmeni gt stin proti m egkumosini den eixa auta ta sumptwmata..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοπελα μου!Δεν εχω καποια απαντηση να σου δώσω δυστυχώς...Μια φορα ειχα παλίνδρομη κύηση και πονους δεν ειχα.Σ ευχομαι να  ειναι ολα καλα και να εχεις μια τελειομηνη εγκυμοσύνη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα  zwi mou ,

και εγώ μόλις μπήκα στον δεύτερο μήνα και έχω καθημερινά πόνους στην κοιλιά. Δεν αγχώνομαι ιδιαίτερα γιατί και στην πρώτη μου εγκυμοσύνη είχα τα ίδια συμπτώματα για πολλούς μήνες και έτρεχα κάθε λίγο και λιγάκι στον γιατρό, χωρίς βέβαια να συμβαίνει κάτι. Βέβαια αυτή είναι η δική μου εμπειρία. Καλό θα ήταν να μιλήσεις και με τον γιατρό σου . Σου εύχομαι μια τελειομηνη εγκυμοσύνη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Euxaristo poli piga molis twra sto giatro eidame en mikro sakoulaki mono k mou eipe na kanoume xoriaki einai anisixitiko? I giatros m eipe den einai anisitiko apla prepei na egine i sulipsi pros to telos giafto! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφού σε καθησυχάζει η γιατρός τότε όλα είναι καλά! εμείς δεν ήμαστε γιατροί απλά λέμε την προσωπική μας εμπειρία. Καλή συνέχεια με την εγκυμοσύνη σου χωρίς άγχος (όσο γίνεται)!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η zwi mu είπε:

Geia se oli tin omoda! Ithela na rotiso! Ponoi kata tin diarkeia tis egkumosinis einai epikindino? Eimai sxedon 1 mina egkuos k exo sxedon kathe mera ponoi stin koilia..! Eimai poli agxwmeni gt stin proti m egkumosini den eixa auta ta sumptwmata..

Καλημερα κοπελα μου, ολα ειναι σχετικα γιατι καθε οργανισμος ειναι διαφορετικος. Θα μπορουσες να περιγραψεις αυτους τους πονους; γενικα τα πονακια ειναι φυσιολογικα γιατι μεγαλωνει και η μητρα μας. Αν ομως οι πονοι ειναι εντονοι ή νιωθεις οξυ πονο τοτε συμβουλευεσαι οπωσδηποτε γιατρο. Η δικη μου εμπειρια ηταν οτι τον 1ο μηνα καθως και σε ολο το 1ο τριμηνο ειχα κατα καιρους πονακια σαν περιοδου αλλα ξερεις αυτα πριν την περιοδο, δηλαδη δεν υπεφερα ηταν ελαφρια. Μια γιατρος μου χε πει α πρεπει να παρεις utrogestan και βλακειες, εννοειται την απερριψα και δεν τα πηρα δεν υπηρχε κανενας λογος. Τωρα κλεινω την 31η βδομαδα μιας φυσιολογικης κυησης. Μην ανησυχεις και οτι σου λενε να το τσεκαρεις! Το πιο πιθανο ειναι να τεντωνεται η μητρα για να φιλοξενησει το μπεμπακι σου! Επισης λες πηγες σημερα στο γιατρο, σε ποια βδομαδα εισαι ή ποτε ητσν η τελευταια σου περιοδος; Μην συγκρινεις με την 1η εγκυμοσυνη και αγχωνεσαι σε πολλες γυναικες διεφεραν παρα πολυ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 12/5/2017 at 1:35 ΜΜ, ο/η zwi mu είπε:

Eimai 4 evdomadwn k to sakoulaki einai poli mikro giafto tha kanoume xoriaki gia na dume! Makari na einai ola kala euxaristo poli pantos!

Στο ευχομαι κοπελα μου ολα να ναι καλα και να εχεις μια ομορφη εγκυμοσυνη. Πολυ νωρις πηγες, αδικα αγχωνουν οι γιατροι, σκεψου εγω για να μην αγχωθω ή στενοχωρηθω για υπερηχο πηγα την 7η βδομαδα για να μαι σιγουρη οτι θα ακουσω και καρδουλα. Λιγο υπομονη ακομα... ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ToniaPap είπε:

Ολα καλα θα πανε!!!!Εγω πηγα την 6η εβδομαδα και ειδα κενο σακο....Με το καλο!!

Κοριτσια μου καλησπερα!Εγω ειμαι στην 8η εβδομαδα και εχουν σταματησει ολα τα συμπτωματα και αρχισα να ανησυχω,πριν μια εβδομαδα που πηγα στη γιαυρο ηταν ολα καλα!!Αλλα αυτο με αγχωσε τωρα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Aggeliki.D είπε:

Κοριτσια μου καλησπερα!Εγω ειμαι στην 8η εβδομαδα και εχουν σταματησει ολα τα συμπτωματα και αρχισα να ανησυχω,πριν μια εβδομαδα που πηγα στη γιαυρο ηταν ολα καλα!!Αλλα αυτο με αγχωσε τωρα!!

Μην ανυσηχεις!Λογικα ολα θα ειναι καλα εμενα απο την 9η εβδομαδα αρχισαν να αραιωνουν και 11η-13η σταματησαν τελειως.!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η ToniaPap είπε:

Μην ανυσηχεις!Λογικα ολα θα ειναι καλα εμενα απο την 9η εβδομαδα αρχισαν να αραιωνουν και 11η-13η σταματησαν τελειως.!!!

Δε μπορω να πω οτι ειχα και πολλα συμπτωματα βεβαια αλλα επειδη αυτες τις μερες κουραστηκα παρα ποκυ φοβηθηκα αν ολα θα ειναι καλα ή οχι.....ειναι δυσκολε μεχρι να ακους τουλαχιστον το μωρο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ψυχραιμια μανουλιτσες..ειναι λογικα ολα όσα αισθάνεστε..αλλα πρπει να μάθετε να λειτουργείτε με ψυχραιμια δεν θελετε να "δηλητηριάζετε" τα μωρά σας με αρνητικά συναισθήματα ε???ολα θα ναι υπεροχα..ειμαι σίγουρη για ολες σας!!,

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Xerete pws metroume tin xoriaki ana evdomada? Piga to savvato k itan 1246 k tin epanalava deutera k pige 3000!! Enimerosa tin giatro mou k eipe to endexomeno gia dudima?? eimai 5 evdomadon to ezise kamia auto???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

H χοριακή σου διπλασιάστηκε και είναι πολύ καλό.Επίσης η κολλητή μου και αυτή στην 5 βδομάδα είχε 3000 χοριακή και είχε δίδυμα.Τα κοιτούσαμε πριν λίγους μήνες και τα συγκρίναμε με τα δικά μου.Σου εύχομαι καλή συνέχεια στην εγκυμοσύνη σου:)!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η zwi mu είπε:

Xerete pws metroume tin xoriaki ana evdomada? Piga to savvato k itan 1246 k tin epanalava deutera k pige 3000!! Enimerosa tin giatro mou k eipe to endexomeno gia dudima?? eimai 5 evdomadon to ezise kamia auto???

Καλησπερα κοπελα μου! Καταρχας συγχαρητηρια για την εγκυμοσυνη σου. Συνηθως στα αποτελεσματα της χοριακης αναγραφονται οι μεσες τιμες ανα βδομαδα. Βεβαια αυτο εξαρταται απο το διαγνωστικο κεντρο και τι μοναδα μετρησης χρησιμοποιει. Εγω πχ η χοριακη που χα κανει 4w&5d ηταν 829 UI/L. Αν στις εξετασεις σου εχεις την ιδια μοναδα (γιατι υπαρχει και η U/L - και δεν ξερω κι εγω τι αλλες- που μετριεται αλλιως). Πχ για την UI/L στις 4-5 βδομαδες ειναι 101-4870, στις 5-6 βδομ. 1110-31500, στις 6-7 βδομ. 2560-82300 κ.ο.κ. Αρα ή διδυμακια εχεις ή ειναι λιγο μεγαλυτερο το μπεμπακι! Οπως και να χει αφου διπλασιαστηκε ειναι σουπερ! Ευχομαι να ειναι οτι επιθυμεις εσυ, αντε με το καλο μια ηρεμη, υγιη και τελειομηνη εγκυμοσυνη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...