Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΥΣΤΕΡΟΣΚΟΠΗΣΗ - ΚΟΣΤΟΣ - ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ


Recommended Posts

Καλησπερα κορίτσια,

σκέφτομαι σοβαρα την διαγνωστική υστεροσκόπηση πριν ξεκινησω διαδικασίες εξωσωματικής...

Θα ηθελα λοιπόν να μου πειτε όσες την εχετε κανει το κόστος και την εμπειρία σας.

Ευχαριστώ! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η peacock είπε:

Καλησπερα κορίτσια,

σκέφτομαι σοβαρα την διαγνωστική υστεροσκόπηση πριν ξεκινησω διαδικασίες εξωσωματικής...

Θα ηθελα λοιπόν να μου πειτε όσες την εχετε κανει το κόστος και την εμπειρία σας.

Ευχαριστώ! :)

Εγω ενα θα πω...σ'αγαπώ! Χαχα.. το ήξερα οτι θα ανοίξεις θεματακι...

Ευχομαι να σου απαντήσουν πεακοκακι μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Petalouditsa28 είπε:

Εγω ενα θα πω...σ'αγαπώ! Χαχα.. το ήξερα οτι θα ανοίξεις θεματακι...

Ευχομαι να σου απαντήσουν πεακοκακι μου!

χαχαχαχαχαχαχα!!!!!!!! Ε αφου με ξερεις............. είμαι "χεστρού"....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η peacock είπε:

Καλησπερα κορίτσια,

σκέφτομαι σοβαρα την διαγνωστική υστεροσκόπηση πριν ξεκινησω διαδικασίες εξωσωματικής...

Θα ηθελα λοιπόν να μου πειτε όσες την εχετε κανει το κόστος και την εμπειρία σας.

Ευχαριστώ! :)

Γεια σου peacock εμπειρια? Μια χαρα ολα καλα εφοσον υπαρχει η μεθη τιποτα δεν καταλαβαινεις διαρκεια ελαχισρη γυρω στο 30 ωρο αλλα εξαρταται και το τι θα εχει να εντιμετωπισει ο γιατρος.Εγω έκανα υστεροσοπηση και ταυτοχρονα εφισον βρεθηκαν πολυποδακια αποξεση ενδομητριου.Αν θυμαμαι καλα 350 εδωσα μαζι με τον αναισθησιολογο θα ακουσεις διαφορα ποσα πριν την κανω ακουγα τιμες απο κοπελες που αγγιζαν τα 900 ευρω τι να πω πολλα τα λεφτα οτι θελει ο καθενας ζητα.Μια σημαντικη εξεσατη πριν απο εξωσωματικη εφοσον εχουμε να κανουμε με την μητρα διοτι αποφευγεται το σταδιο σαλπιγγων παμε κατευθειαν στη μητρα και πρεπει να ελεγχεται εξεταση που μας δειχνει πολλα,νην ανγχωνεσαι τιποτε δεν ειναι γυρνας σπιτι αμεσως δεν υπαρχει διαμονη νοσοκομειου  και στην καθημερινοτητα σεχ υπαρχει λιγο αποχη λογω οτι εχουν πειραχτει τα οργανα δεν θυμαμαι κατιι αλλο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εγω θα ήθελα να κανω.. Εχω ακούσει ομως ότι δεν πέφτει με τίποτα κάτω από 800-1000 ευρώ.. Είναι απαραίτητη εξέταση αλλά και το κόστος ειναι τεραστιο θέμα . Έχουμε ξοδέψει ήδη τα μαλλιά της κεφαλής μας για εξετάσεις και γιατρούς, είναι και ο φυσικός κύκλος παρά πολύ κοστοβορα διαδικασία..δε μας παίρνει να δώσουμε και άλλο ένα χιλιάρικο για την υστεροσκοπηση!!! Για αυτο η οποια πληροφορία με ενδιαφέρει και μένα....

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Yπαρχει διαγνωστικη κ επεμβατικη

Κρατα 30 λεπτα μαξιμουμ με μεθη

Εγω διαγνωστικη εκανα δεν χρειαδτηκε να αφαιρεσει κατι..το κοστος εχει να κανει με το που την κανεις...εγω ειχα δωσει 450

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Finally είπε:

Yπαρχει διαγνωστικη κ επεμβατικη

Κρατα 30 λεπτα μαξιμουμ με μεθη

Εγω διαγνωστικη εκανα δεν χρειαδτηκε να αφαιρεσει κατι..το κοστος εχει να κανει με το που την κανεις...εγω ειχα δωσει 450

450 ευρώ είναι πάρα πολυ καλή τιμή σε σχέση με αυτά που εχω ακουσει;; Που την έκανες και πριν πόσα χρόνια;;; αν μπορείς στειλε μου πληροφορίες μήπως πάω και εγώ εκεί.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η peacock είπε:

Καλησπερα κορίτσια,

σκέφτομαι σοβαρα την διαγνωστική υστεροσκόπηση πριν ξεκινησω διαδικασίες εξωσωματικής...

Θα ηθελα λοιπόν να μου πειτε όσες την εχετε κανει το κόστος και την εμπειρία σας.

Ευχαριστώ! :)

Καλησπέρα εγώ έκανα πριν 1 χρόνο για αφαίρεση πολύποδα δεν είναι τίποτα δεν καταλαβαίνεις τίποτα και μετά ένιωθα ένα πολύ πολύ μικρό πονάκι ίσα ίσα εγώ σε ιδιωτικό μαιευτήριο πλήρωσα 650€ είναι με μέθη δεν θα καταλάβεις τίποτα.. 
Πάει ανάλογος για την μέθη σε μερικές πιάνει και σε μερικές όχι όπως σε εμένα που ήταν αθώος ο οργανισμός και δεν με έπιασε. Και διαρκεί από 20 λεπτά ως 30 λεπτά. Δεν είναι τίποτα. Εγώ Πλιρωσαμε τόσα γιατί δεν είχα ασφάλεια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ έκανα παρεμβατική υστεροσκόπηση για λύση συμφύσεων στον τράχηλο λόγω απόξεσης.. Μου κόστισε αν θυμάμαι καλά γύρω στο 500αρικο? μπορει και να μη θυμάμαι καλά.. Μέθη για 20-25 λεπτάκια.. Ολα καλα, λιγο αίμα μετά κτλ.. Το χω ξεχάσει ήξη! Να το κάνεις και να μην φοβάσαι καθόλου!!

Θεωρείται ο καλύτερος τρόπος για να δεις τι γίνετραι στη μήτρα. Κάνουν διαγνωστική πολλές φορές σε περιπτώσεις υπογονιμότητας  Καλή επιτυχία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσι μου.Διαβαζωντας ολα αυτα νοιωθω οτι με "εγδησαν".800 ευρω ειχα δωσει πριν 5 χρονια. Την ειχα κανει σε ενα κεντρο εξωσωματικης.Διαγνωστικη ηταν εμενα και λογω μεθης δεν ειχα νοιωσει τιποτα.Μετα απο 1 ωρα συνηλθα και πηγα σπιτι.Περιορισμο στις επαφες μου δεν υπηρχε.Μη φοβασαι καθολου δεν ειναι τιποτα!

Με το καλο κοπελα μου ευχομαι να μεινεις εγκυος πολυ πολυ πολυ συντομα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η peacock είπε:

Καλησπερα κορίτσια,

σκέφτομαι σοβαρα την διαγνωστική υστεροσκόπηση πριν ξεκινησω διαδικασίες εξωσωματικής...

Θα ηθελα λοιπόν να μου πειτε όσες την εχετε κανει το κόστος και την εμπειρία σας.

Ευχαριστώ! :)

πρέπει να κάνεις την εξέταση αυτή ακόμα κι αν έχει υπάρξει σύλληψη στο παρελθόν, ή μόνο αν δεν έχεις μείνει έγκυος ποτε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Gelie είπε:

450 ευρώ είναι πάρα πολυ καλή τιμή σε σχέση με αυτά που εχω ακουσει;; Που την έκανες και πριν πόσα χρόνια;;; αν μπορείς στειλε μου πληροφορίες μήπως πάω και εγώ εκεί.

Στο γιατρο μου κ στο κεντρο του( η τιμη ειχε να κανει με το οτι εκει θα εκανα εξωσωματικη)δεν πας δηλαδη μονη σου...μπορεις ομως κ σε δημοσια..το 2014 την εκανα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Finally είπε:

Στο γιατρο μου κ στο κεντρο του( η τιμη ειχε να κανει με το οτι εκει θα εκανα εξωσωματικη)δεν πας δηλαδη μονη σου...μπορεις ομως κ σε δημοσια..το 2014 την εκανα

Σε δημόσιο δεν πήγαινα όχι για να δώσω 500 ευρώ αλλά ούτε για να μου δώσουν... Γίνονται τα πάντα χωρίς μεθη λες και οι ασθενείς είναι ζώα... Μια γαστροσκοπηση είχα κάνει το 2002 στο ΝΙΜΤΣ που είναι δημόσιο και μου άφησε ψυχικά τραύματα..Νόμιζα ότι θα αφήσω την τελευταία μου πνοή. Οι άνθρωποι ήταν ανεγκέφαλοι... Πήγα εκεί με φουλ καταρροή και μπουκωμενη μύτη και αντί να αναβληθει την εξέταση με κράταγαν 2 άτομα την ώρα που χτυπιομουν σαν το κοτόπουλο και ο ένας από αυτούς μου φώναζε "αναπνεε από τη μύτη!". Εννοείται πως η μέθη που μου είχαν πει δεν έγινε ποτέ. Τα σχόλια περιττά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Gelie είπε:

Σε δημόσια δεν πήγαινα όχι για να δώσω 500 ευρώ αλλά ούτε για να μου δώσουν... Γίνονται τα πάντα χωρίς μεθη λες και οι ασθενείς είναι ζώα... Μια γαστροσκοπηση είχα κάνει το 2002 στο ΝΙΜΤΣ που είναι δημόσιο και μου άφησε ψυχικά τραύματα..Νόμιζα ότι θα αφήσω την τελευταία μου πνοή. Οι άνθρωποι ήταν ανεγκέφαλοι... Πήγα εκεί με φουλ καταρροή και μπουκωμενη μύτη και αντί να αναβληθει την εξέταση με κράταγαν 2 άτομα την ώρα που χτυπιομουν σαν το κοτόπουλο και ο ένας από αυτούς μου φώναζε "αναπνεε από τη μύτη!". Εννοείται πως η μέθη που μου είχαν πει δεν έγινε ποτέ. Τα σχόλια περιττά.

Τι λες τώρα..!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Gelie είπε:

Σε δημόσιο δεν πήγαινα όχι για να δώσω 500 ευρώ αλλά ούτε για να μου δώσουν... Γίνονται τα πάντα χωρίς μεθη λες και οι ασθενείς είναι ζώα... Μια γαστροσκοπηση είχα κάνει το 2002 στο ΝΙΜΤΣ που είναι δημόσιο και μου άφησε ψυχικά τραύματα..Νόμιζα ότι θα αφήσω την τελευταία μου πνοή. Οι άνθρωποι ήταν ανεγκέφαλοι... Πήγα εκεί με φουλ καταρροή και μπουκωμενη μύτη και αντί να αναβληθει την εξέταση με κράταγαν 2 άτομα την ώρα που χτυπιομουν σαν το κοτόπουλο και ο ένας από αυτούς μου φώναζε "αναπνεε από τη μύτη!". Εννοείται πως η μέθη που μου είχαν πει δεν έγινε ποτέ. Τα σχόλια περιττά.

Εχεις περασει ασχημες καταστασεις, απο δημοσια νοσοκομεια εχεις να κανει και σε τι ανθρωπο θα τυχει δεν εχω και τις καλυτερες και εγω εμπειριες απο δημοσια αλλα ειδαμε και τα χαιρια τους στα ιδιωτικα η μονη διαφορα οτι τι ενα το πληρωνεις αδρα και αντιμετωπιση σχεδον ιδια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η γαστροσκοπηση δεν ειναι και η πιο ευχαριστη εξεταση και εγω που την εκανα σε ιδιωτ. Δεν μου καναν μεθη τεσπα καλο ειναι να επιλεγουμε και να κανουμε και την ερευνα μας πριν αποτιδηποτε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η karen είπε:

Η γαστροσκοπηση δεν ειναι και η πιο ευχαριστη εξεταση και εγω που την εκανα σε ιδιωτ. Δεν μου καναν μεθη τεσπα καλο ειναι να επιλεγουμε και να κανουμε και την ερευνα μας πριν αποτιδηποτε

το "δεν είναι και η πιο ευχάριστη εξέταση" ειναι πολυ λιγο για να περιγραψει αυτο που εζησα. Και σκεψου οτι οσον αφορα τα ιατρικα ειμαι ανθρωπος που αντεχω τον πονο κ την ταλαιπωρια (εχω κανει κ κολποσκοπηση χωρις να βγαλω κιχ). Παντως στο ιδιωτικό τηρείται από ότι ξέρω η συμφωνία που θα κανεις. Αν τους πεις "Θέλω μεθη" σου ρίχνουν το φαρμακακι σου, κοιμάσαι 5 λεπτά μια και ξυπνάς φρεσκαδουρα. Δεν εχω ακούσει περίπτωση να σου πουν για μέθη και να μη γίνει...Σε εσένα έτσι συνέβη;;;  Την επανέλαβα την εξεταση πέρσι σε ιδιωτικό. Όλα έγιναν σε ανθρώπινες συνθήκες, με αξιοπρέπεια και χωρίς ταλαιπωρία. Κανένα πρόβλημα δεν ειχα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 weeks later...
στις On 10/5/2017 at 10:13 ΜΜ, ο/η Lisaki 80 είπε:

Εγώ έκανα παρεμβατική υστεροσκόπηση για λύση συμφύσεων στον τράχηλο λόγω απόξεσης.. Μου κόστισε αν θυμάμαι καλά γύρω στο 500αρικο? μπορει και να μη θυμάμαι καλά.. Μέθη για 20-25 λεπτάκια.. Ολα καλα, λιγο αίμα μετά κτλ.. Το χω ξεχάσει ήξη! Να το κάνεις και να μην φοβάσαι καθόλου!!

Θεωρείται ο καλύτερος τρόπος για να δεις τι γίνετραι στη μήτρα. Κάνουν διαγνωστική πολλές φορές σε περιπτώσεις υπογονιμότητας  Καλή επιτυχία!

και μετα απο ποσο καιρο σου ειπε να εχεις επαφες για επιτευξη εγκυμοσυνης?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η geozak είπε:

και μετα απο ποσο καιρο σου ειπε να εχεις επαφες για επιτευξη εγκυμοσυνης?

2μερες ειναι αρκετες,ουτε κολπικες πλυσεις ουτε επαφες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...