Μετάβαση σε περιεχόμενο

Εγγυμοσυνη?????


Recommended Posts

Καλημερα στην ομορφη παρεα!

ειμαι καινουρια στην παρεα και θα ηθελα να σας ρωτησω ....δεν ειχα ποτε σταθερο κυκλο παντα ειχα καθυστερησεις μεχρι και 20 μερες ....τραγικο...:evil:

αρχικα να σας πω οτι εχω ηδη ενα παιδακι 3 χρονων αγορακι.:x

η πρωτη μου εγγυμοσυνη ηταν λες και δεν ημουν ηταν ολα ροδινα....:)

κανονικα ειναι να αδιαθετησω στης 12/5 αλλα το σαββατο ειχα στο εσωρουχο μου μια σταγονα αιμα και στο χαρτι κατι καφε υγρα...

και κατι πονακια χαμηλα με τον συζυγο μου δεν εχουμε στανταρ ημερομηνιες που ερχομαστε σε επαφη ποτε θα ειναι ελευθερα και ποτε με προφυλαξη

λετε να ειναι σημαδι εγγυμοσυνης δεν εχω αλλα συμπτωματα μονο ελαχιστα αυτα τα καφε υγρα....

σας ευχαριστω πολυ και συγνωμη αν σας κουρασα!:roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοπελα μου και καλως μας ήλθες!!Να χαιρεσε το παιδάκι σου..να ναι γερό να το καμαρώνεις!!

Ειναι πολυ δύσκολο να σου εκφέρουμε καποια γνώμη..ειδικα απο τη στιγμή που ο κύκλος δεν ειναι σταθερός..αλλα δεν υπαρχουν και σταθερές ελεύθερες επαφες..θα μπορούσε αυτο που ειδες να ναι σημάδι εμφύτευσης..ειδικα αν καθυστέρησες να κανεις ωορρηξία,λόγο αστάθειας κυκλου(το λεω γιατι η περίοδος έρχεται 14 μερες μετα την ωορρηξία)..Η θα μπορουςαν να ειναι προεόρτια περιόδου...Αν επιθυμείς δεύτερο παιδάκι το ευχομαι μεσα απο την καρδιά μου να ταν η εμφύτευση αυτο που ειδες..Γνώμη μου αν δεν εχει ρθει περίοδος μεχρι τις 12-13 του μηνα κανε μια χοριακουλα να δεις τι γινεται!!!Εχεις τις ευχές όλων μας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστω παρα πολυ για το καλοσωρισμα και για τα καλα σας λογια!

κ εσεις να χαιρεστε τα παιδακια σας  να ειναι καλα και να τα καμαρωσετε οπως επιθυμειτε!!!!

θα περιμενω λιγες μερες ακομα να δω αν μου ερθει η περιοδος αλλιως θα παω να κανω χοριακη.

:roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η tendy είπε:

Σας ευχαριστω παρα πολυ για το καλοσωρισμα και για τα καλα σας λογια!

κ εσεις να χαιρεστε τα παιδακια σας  να ειναι καλα και να τα καμαρωσετε οπως επιθυμειτε!!!!

θα περιμενω λιγες μερες ακομα να δω αν μου ερθει η περιοδος αλλιως θα παω να κανω χοριακη.

:roll::roll:

Ελπιζω να μην μου μιλας στον πλυθυντικο..θα φρικαρω!!αχαχαχαχχα..με το καλο η χοριακουλα..αντε να περνουμε και μεις σειρα!!❤️?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχαχαχαχαχα μιλαω στο πληθυντικο γιατι δεν σας ξερω προσωπικα.....και δεν ξερω πως θα το παρετε αν μιλησω στον ενικο....:oops:

εσεις εχετε παιδακια?

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η tendy είπε:

χαχαχαχαχαχα μιλαω στο πληθυντικο γιατι δεν σας ξερω προσωπικα.....και δεν ξερω πως θα το παρετε αν μιλησω στον ενικο....:oops:

εσεις εχετε παιδακια?

 

Σε ικετεύω οχι πλυθηντικο..Κοριτσακι ειμαι ακομα!!(λεμε τώρα..αχαχαχαχ)..Εγω οχι..δεν εχω γίνει μανουλα ακομα..ελπιζω να με αξιώσει ο θεος να το ζήσω συντομα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η tendy είπε:

σου το ευχομαι μεσα απο την καρδια μου!!!!!!!!!να γινεις πολυ γρηγορα μανουλα!!!!!!!!!

:x:x

Σε ευχαριστω παρα πολυ γλυκό μου κορίτσι..Μακαρι να χουμε ολες μας ευχαριστα μεσα στο επόμενο διάστημα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μακαρι να εχουμε κοπελιτσα μου!!!!!!!!οταν εχω νεα θα σε ενημερωσω....αλλα και εσυ οταν θα εχεις νεα θα ηθελα παρα πολυ να μου πεις......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η tendy είπε:

Μακαρι να εχουμε κοπελιτσα μου!!!!!!!!οταν εχω νεα θα σε ενημερωσω....αλλα και εσυ οταν θα εχεις νεα θα ηθελα παρα πολυ να μου πεις......

Θα περιμενω με αγωνία..εχεις τις θερμότερες ευχές μου..με το καλο!!!Εννοειτε..οταν θα χω εγω τετοια νεα..θα στήσω χορό και εισαστε οοοοοολες καλεσμένες!!αχαχχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καταλαβαινω τη λαχταρα σου απολυτα και εγω στην πρωτη εγγυμοσυνη μου επειδη το θελαμε τοοοοοσο πολυ περιμεναμε με αγωνια να περασουν αυτοι οι 3 πρωτοι μηνες και μετα οταν το ανακοινωσαμε καναμε τρεις μερες γλεντι.......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η tendy είπε:

καταλαβαινω τη λαχταρα σου απολυτα και εγω στην πρωτη εγγυμοσυνη μου επειδη το θελαμε τοοοοοσο πολυ περιμεναμε με αγωνια να περασουν αυτοι οι 3 πρωτοι μηνες και μετα οταν το ανακοινωσαμε καναμε τρεις μερες γλεντι.......

Αχ..αν εχω λαχτάρα λέει..τρια χρονια ελεύθερα..και δεν εχω μείνει ουτε μια φορά έγκυος,χωρις κάποιο πρόβλημα και απο τις δυο μεριές..που θα παει όμως..καποια στιγμή θα μας έρθει..εχω εμπιστοσύνη στο Θεο..θα ρηξει το βλέμμα του και σε μας..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

θες να σου πω κατι?????πρεπει να χαλαρωσεις και να μην το σκεφτεσαι και οταν θα εισαι τελειως χαλαρη θα δεις οτι κατι καλο θα σας εχει συμβει .........

στο λεω γιατι και εγω ετσι ημουν προσπαθουσαμε με τον αντρα μου και σε ασχετες μερες και σε γονιμες εκανα τα παντα για να μεινω και δεν μας εκατσε και μολις ασχοληθηκαμε με κατι ασχετο με την ανακαινηση του σπιτιου μας τσουπ ηρθε και το σπορακι μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Κατερινάκι/only love είπε:

Ελπιζω να μην μου μιλας στον πλυθυντικο..θα φρικαρω!!αχαχαχαχχα..με το καλο η χοριακουλα..αντε να περνουμε και μεις σειρα!!❤️?????

Αντε κοπελα μου!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η tendy είπε:

θες να σου πω κατι?????πρεπει να χαλαρωσεις και να μην το σκεφτεσαι και οταν θα εισαι τελειως χαλαρη θα δεις οτι κατι καλο θα σας εχει συμβει .........

στο λεω γιατι και εγω ετσι ημουν προσπαθουσαμε με τον αντρα μου και σε ασχετες μερες και σε γονιμες εκανα τα παντα για να μεινω και δεν μας εκατσε και μολις ασχοληθηκαμε με κατι ασχετο με την ανακαινηση του σπιτιου μας τσουπ ηρθε και το σπορακι μας!

Στην δικη μας την περίπτωση δεν εχει πετύχει τιποτα..κάναμε ανακαίνιση στο σπιτι που μένουμε για να μπούμε..το μυαλό μου ΜΟΝΟ εκει..πέρυσι απο τον Φλεβάρη,ετοιμάζαμε την κατασταση για τον γαμο μας το Σάββατο..παλι μονο το γαμο σκεφτόμουν..εδω και κάποιους μήνες με χει πιάσει άγχος..αλλα το καταπολεμώ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να χαιρεσαι το παιδακι σου και σου ευχομαι να εισαι εγκυουλα με το καλο!!!

Κατερινακι κοριτσι μου θαυματα γινονται μην απελπιστεις ουτε λεπτο!!!!Ζω ενα τετοιο μετα απο 6 χρονια προσπαθειων!Στο ευχομαι ειλικρινα μεσα απο τη καρδια μου οπως και σε ολες τις κοπελες που προσπαθουν!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η ToniaPap είπε:

Να χαιρεσαι το παιδακι σου και σου ευχομαι να εισαι εγκυουλα με το καλο!!!

Κατερινακι κοριτσι μου θαυματα γινονται μην απελπιστεις ουτε λεπτο!!!!Ζω ενα τετοιο μετα απο 6 χρονια προσπαθειων!Στο ευχομαι ειλικρινα μεσα απο τη καρδια μου οπως και σε ολες τις κοπελες που προσπαθουν!!!!

Ποσο σημαντικό να ακουω τετοια παραδείγματα..πόση δύναμη εχω πάρει εδωμεσα ρε κοριτσια..ευχομαι ο θεος να σας τα ξεπληρώσει σε ευτυχία!!!εισαι έγκυος γλυκια μου η εχεις μωρο??οταν λες έξι χρονια??προσπαθουσατε έξι χρονια??ειχατε κάποιο θέμα??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μην ανησυχεις και προπαντων μην αγχωνεσαι γιατι το αγχος παιζει πολυ σημαντικο ρολο.

ειναι κακος οιωνος δεν βοηθαει.

θα ερθει απο κει που δεν το περιμενεις....:x:x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η tendy είπε:

Μην ανησυχεις και προπαντων μην αγχωνεσαι γιατι το αγχος παιζει πολυ σημαντικο ρολο.

ειναι κακος οιωνος δεν βοηθαει.

θα ερθει απο κει που δεν το περιμενεις....:x:x:x

Ζω για τη στιγμή που θα αναρωτιεμαι πως συνεβει επειδη δεν θα το χω πάρει χαμπάρι!!σχαχαχαχχα...ολα γίνονται για κάποιο λόγο..καποια στιγμή θα έρθει και σε μας αυτο τι θείο δωρο..ελπιζω και κανω υπομονή..οσον αφορά το άγχος,επειδη ειμαι εξαιρετικά αγχώδης ως ανθρωπος,προσπαθω και εν μέρη τα χω καταφέρει να το περιορίσω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπραβο κοριτσακι μου ετσι να το περιορισεις δεν κανει καλο σε τιποτα....

ολες ετσι αναρωτιωμαστε οταν συμβει μα καλα πια μερα εγινε η συλληψη ......:roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Κατερινάκι/only love είπε:

Ποσο σημαντικό να ακουω τετοια παραδείγματα..πόση δύναμη εχω πάρει εδωμεσα ρε κοριτσια..ευχομαι ο θεος να σας τα ξεπληρώσει σε ευτυχία!!!εισαι έγκυος γλυκια μου η εχεις μωρο??οταν λες έξι χρονια??προσπαθουσατε έξι χρονια??ειχατε κάποιο θέμα??

6 χρονια προσπαθουσαμε ναι....το κυριοτερο προβλημα ηταν το δικο μου.Μονοκερη μητρα με μια σαλπιγγα μη διαβατη.Η εξωσωματικη ηταν μονοδρομος κατι που δεν καναμε ποτε απλα ειχαμε κανει και εμεις καποιες  αλλες διαδικασιες.Ειναι μεγαλο θαυμα γιατι  οταν τ αφησαμε ολα στο Θεο ηρθε μονο του!!!!Πως ηρθε μη με ρωτησεις....Χωρις κυκλο με ωορηξια....Τωρα Δοξα Τω Θεω ειμαι στη 17η εβδομαδα!Ευχομαι μεσα απο τη καρδια μου να μεινεις εγκυος συντομα!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η ToniaPap είπε:

6 χρονια προσπαθουσαμε ναι....το κυριοτερο προβλημα ηταν το δικο μου.Μονοκερη μητρα με μια σαλπιγγα μη διαβατη.Η εξωσωματικη ηταν μονοδρομος κατι που δεν καναμε ποτε απλα ειχαμε κανει και εμεις καποιες  αλλες διαδικασιες.Ειναι μεγαλο θαυμα γιατι  οταν τ αφησαμε ολα στο Θεο ηρθε μονο του!!!!Πως ηρθε μη με ρωτησεις....Χωρις κυκλο με ωορηξια....Τωρα Δοξα Τω Θεω ειμαι στη 17η εβδομαδα!Ευχομαι μεσα απο τη καρδια μου να μεινεις εγκυος συντομα!!!!!!

Σε ευχαριστω πολυ κοριτσακι μου..Ευχομαι μεσα απο την καρδιά μου να χεις μια καλη και τελειομηνη εγκυμοσυνη..και με το καλο να κρατήσετε το θαυματακι σας στην αγκαλίτσα σας..ειμαι σίγουρη πως αφου σας ευλόγησε με ενα τοσο σημαντικό γεγονός,θα εισαστε εξαιρετικοί γονεις..και γω η αληθεια ειναι πως το εχω αφήσει επανω Του..μπορει να ακουστεί γελοίο σε κάποιους,αλλα αφου ζήτησα την βοήθεια της Παναγίτσας..και σκεφτόμουν τα ονόματα,(πως θα το βαπτισουμε αν ειναι αγόρι,η αν ειναι κορίτσι,με αφορμή το ονομα Μυριαμ που ειχα ακούσει καπου και μου άρεσε..) ειδα ενα ονειρο χωρις κανενα νόημα..και φώναξα το ονομα ΑνναΜαρια..στο γράφω και ανατριχιάζω..οπως καθε φορά που το σκέφτομαι..μετα το ονειρο ειδα πως Αννα ηταν η μαμά της Μεγαλοχαρης..και πιστευω βαθιά μεσα μου πως αυτο ηταν ενα σημάδι..μου έδειξε η Παναγιτσα μας,πως ειναι κοντά μου..και κεινη και η Αγια Αννα..οποτε οταν με το καλο με ευλογησει με ενα παιδάκι..ξέρω και το ονομα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ToniaPap είπε:

6 χρονια προσπαθουσαμε ναι....το κυριοτερο προβλημα ηταν το δικο μου.Μονοκερη μητρα με μια σαλπιγγα μη διαβατη.Η εξωσωματικη ηταν μονοδρομος κατι που δεν καναμε ποτε απλα ειχαμε κανει και εμεις καποιες  αλλες διαδικασιες.Ειναι μεγαλο θαυμα γιατι  οταν τ αφησαμε ολα στο Θεο ηρθε μονο του!!!!Πως ηρθε μη με ρωτησεις....Χωρις κυκλο με ωορηξια....Τωρα Δοξα Τω Θεω ειμαι στη 17η εβδομαδα!Ευχομαι μεσα απο τη καρδια μου να μεινεις εγκυος συντομα!!!!!!

Μπραβο!!!!!Ειναι απιστευτο!!!!!Τετοια μαθαινω και παιρνω θαρρος και κουραγιο!Χρειαζεται πιστη και υπομονη και επιμονη !Τιποτα αλλο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η ToniaPap είπε:

Ανατριχιασα!!!!Βοηθεια σου η  Παναγια μας και η Αγια Αννα!!!

Μπορω να σου στειλω μνμ για να σου πω καποια πραγματα;;

Φυσικά τι το ρωτάς!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Οι Kegel ασκήσεις κορίτσι μου είναι για τους μυς του κόλπου! Επιτρέπονται γενικά και βοηθούν στην ενδυνάμωση τους για την ώρα των εξωθήσεων!  Στο ιντερνετ μπορείς να διαβάσεις για αυτές ναι. Μάλλον με γυμνάστρια θα τα κάνω τα μαθήματα αλλά δεν έχω αποφασίσει ακόμα.
    • Με το καλό να έρθει η μπουμπού σου!! Μια χαρά είναι τα 6 κιλά! αχ εγώ 15αυγουστο που γεννάω θα είναι όλοι υπ' ατμον να φύγουν.. τεσπά δε θα το σκέφτομαι, δεν το κανα επίτηδες να γεννάω τότε! Με μαία θα κάνεις τα μαθήματα; Ασκήσεις kegel λες να βρω από ytube? Επίσης ρώτησες τον γιατρό σου αν σου επιτρέπει να τις κάνεις ή είναι κάτι εντελώς απλό και εύκολο; Είμαι λίγο άσχετη επίτου θέματος 😶
    • Αναστασία καλησπέρα! Είμαστε στην ίδια κατάσταση! Εγώ ξεκίνησα με ένσημα από 1η Απριλίου. Μέχρι πέρυσι τέλος Ιουνίου ήμουν αναπληρώτρια, αλλά λόγω της ειδικότητας που είχα κ το ότι ήμουν καθημερινά στο δρόμο και έκανα 180 χιλιόμετρα τη μέρα δεν άξιζε να το συνεχίσω. Όλα τα λεφτά στο δρόμο και στο αυτοκίνητο. Έτσι έψαξα τι δικαιούμαι. Για να μπορέσεις να πάρεις το επίδομα κύησης και λοχείας που βγαίνεις 56 μέρες πριν από την πιθανή ημερομηνία τοκετού κ 63 μέρες μετά πρέπει να έχεις 200 ένσημα τα τελευταία δύο χρόνια. Δηλαδή εγώ που έχω πιθανή 19 Σεπτεμβρίου έπρεπε από τον Ιούλιο του 2022 να έχω συμπληρώσει τα 200 ένσημα, όμως επειδή ήμουν άνεργη κι ενώ τα είχα συμπληρωμένα τα ένσημα δε θα μπορούσα να πάρω το επίδομα αυτό αν δεν ήμουν μισθωτή λόγω ασφαλείας στο ΙΚΑ. Και ξεκίνησα δουλειά για 3 μέρες 4ωρα ώστε να είμαι μισθωτή και να μπορέσω να το πάρω..τώρα πόσα λεφτά θα πάρω δε γνωρίζω. Μετά από αυτό θα γίνει η αίτηση στη ΔΥΠΑ για το επίδομα μητρότητας που έγινε 9μηνο. Στο πρώτο επίδομα κάνεις την αίτηση την 57η μέρα πριν από τον τοκετό ηλεκτρονικά στη σελίδα του ΕΦΚΑ (γι'αυτό και σου έγραψα ότι έπρεπε να έχω τα ένσημα από τον Ιούλιο του 2022).  Όσο για τη β επιπέδου να μην αγχώνεσαι!!! Όλα θα είναι τέλεια με τη μικρούλα σου!!!💞💞💞
    • Καλησπέρα κορίτσια μου. Πριν λίγο έκανα κι εγώ τη Β' επιπέδου. Όλα καλά! Κοριτσάκι 487γρ. @Raf123τράχηλος 38χιλ. με μέτρηση απο την κοιλιά. (αυχενική 35χιλ με ενδοκολπική μέτρηση)
    • Συνήθως ξέρουν πότε περίπου θα γεννήσουν οι γυναίκες που παρακολουθούν και προγραματίζουν ανάλογα το πότε και πόσο θα λείψουν. Αλλά συνήθως δε φεύγουν για πάνω απο 3-5 μέρες. Μακάρι να το ζήσουμε κορίτσι μου. Εγώ θα ξεκινήσω μαθήματα στο τελος του 7ου με την ελπίδα να έρθει στην ώρα της η μπουμπού. Για την ώρα κάνω μόνο ασκήσεις Kegel!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...