Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΠΑΝΑΛΑΜΒΑΝΟΜΕΝΕΣ ΑΠΟΤΥΧΙΕΣ ΣΤΗΝ ΕΜΦΥΤΕΥΣΗ ΕΜΒΡΥΩΝ


Recommended Posts

  • 4 years later...

Γεια σας.Εχω κάνει την πρώτη μου εξωσωματική.Μεταφορα 2 αρίστων βλαστοκυστων κ τελικά ήταν βιοχημική με πολύ χαμηλή χοριακη...Έχω άλλες ,3 βλαστοκυστες  μέτρια προς κακές.Αφου απέτυχαν οι άλλες γιατί να πετύχουν αυτές?Έχω επίσης αντίσταση στην ινσουλίνη και είχα κάποια στιγμή χλαμύδια,ενώ στον σύζυγό βρέθηκε ecoli.Θεραπευτηκαν αυτά μεν,αλλά έχω ήπια προς μετρια φλεγμονη στη μήτρα.Σπερμα άριστο.Τι μου προτείνετε?Έχω κάνει σχεδόν όλες τις εξετάσεις,εκτός από καρυότυπο ζεύγους.Εχω κάνει κ νκ κ αυτοανοσα.Κ ο σύζυγος έχει κάνει τα πάντα.Ειμαι39

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Me37 είπε:

Γεια σας.Εχω κάνει την πρώτη μου εξωσωματική.Μεταφορα 2 αρίστων βλαστοκυστων κ τελικά ήταν βιοχημική με πολύ χαμηλή χοριακη...Έχω άλλες ,3 βλαστοκυστες  μέτρια προς κακές.Αφου απέτυχαν οι άλλες γιατί να πετύχουν αυτές?Έχω επίσης αντίσταση στην ινσουλίνη και είχα κάποια στιγμή χλαμύδια,ενώ στον σύζυγό βρέθηκε ecoli.Θεραπευτηκαν αυτά μεν,αλλά έχω ήπια προς μετρια φλεγμονη στη μήτρα.Σπερμα άριστο.Τι μου προτείνετε?Έχω κάνει σχεδόν όλες τις εξετάσεις,εκτός από καρυότυπο ζεύγους.Εχω κάνει κ νκ κ αυτοανοσα.Κ ο σύζυγος έχει κάνει τα πάντα.Ειμαι39

Καλημέρα κορίτσι μου,

αρχικά να σου πω πως μπορείς να κάνεις όποια ερώτηση έχεις πάνω στο θέμα εξωσωματική στην ομαδα Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺

Εκεί είμαστε πολλές με ίδια η παρόμοια προβλήματα. Γενικά επειδή είσαι νέο μέλος και το θεωρεί το σύστημα δοκιμαστικό μέλος, αργούν τα μηνύματα σου και χρειάζεται να γίνεις πολλή ενεργή, ώστε να φαίνονται αυτά που γράφεις απευθείας.

Τώρα να σου απαντήσω... το e-coli στο σπέρμα είναι σύνηθες φαινόμενο και το έχει μεγάλο ποσοστό των αντρών. Και εμείς είχαμε, το θεραπεύσαμε και εμφανίστηκε ξανά. Χρειάζεται εξειδικευμένο ουρολόγο/ανδρολόγο σε αυτο το θέμα και ειδικά για την εξωσωματική. Δεν ξέρω που πήγες, αλλά δυο ονόματα είναι να ξέρεις κορυφαία εδω που ακούγονται πάρα πολύ σε όλες τις γυναίκες που ασχολούνται με την εξωσωματική. Στην ομάδα που σου είπα γράφαμε πριν δυο εβδομάδες πολύ για αυτό..

Όσον αφορα το θέμα των βλαστοκύστεων και την ετ, όλα είναι σχετικά! Θα ακούσεις διάφορες απαντήσεις, αλλά αυτό που μπορώ να σου πω είναι πως, πολλά είδαν τα μάτια μας και πολλά άκουσαν τα αυτιά μας. Επίσης παίζει ρόλο το κέντρο, ο γιατρός, η ομάδα του και οι γνώσεις που έχει. Γιατί εκεί την πάτησα εγω....

Κάνε γενικά όλες τις εξετάσεις και τον καρυότυπο και μην απελπίζεσαι!!! Και για την ηλικία.. είμαστε πάρα πολλές συνομήλικες πάνω κάτω να ξέρεις.

Έλα στην ομάδα μας και ξεκίνα να διαβάζεις αυτά που γράφουμε και λέμε πάνω στο θέμα της εξωσωματικής... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...