Μετάβαση σε περιεχόμενο

Νεες Εγκυουλες!!


Recommended Posts

Γεια σας κοριτσια!Ειπα να ανοιξω εδω ενα νεο θεμα για οσες ειμαστε φρεσκες εγκυουλες!!

Εγω ειμαι στη 15η εβδομαδα Δοξα Τω Θεω!!Σας περιμενω λοιπον να μοιραστουμε τις χαρες μας,τις αγωνιες μας τα αγχη μας τη καθημερινοτητα μας!

Σας περιμενω και ευχομαι το θεματακι να γεμισει νεες εγκυουλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!!Με το καλο να κρατησεις το μωρακι σου και να εχεις μια τελεια εγκυμοσυνη!!!Εγω τωρα μπαινω στην 4η εβδομαδα και εχω φοβερο αγχος...σε 2 εβδομαδες εχω τον 2ο υπερυχο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ωωω με το καλο και σε σενα ολα!!!!!Εισαι πολυ πολυ φρεσκια ακομα εγκυουλα!!!Ευχομαι μεσα απο τη καρδια μου ολα να ειναι υπεροχα!!!

Λιγο τη κουραση,τα βαρη,τα σκιψηματα προσεχε και ολα θα ειναι τελεια!!!Με το καλο να ακουσετε τη καρδουλα σας κοπελα μου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Aggeliki.D είπε:

Καλημερα!!!Με το καλο να κρατησεις το μωρακι σου και να εχεις μια τελεια εγκυμοσυνη!!!Εγω τωρα μπαινω στην 4η εβδομαδα και εχω φοβερο αγχος...σε 2 εβδομαδες εχω τον 2ο υπερυχο!!

Σε ευχαριστω πολυ!!Δεν χρειαζετε να εχεις αγχος ολα θα πανε τελεια!!!Με το καλο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ειμαι στο δευτερο μωρακι και πραγνατικα ηρθε απο το πουθενα!!Το τεστ το εκανα σχεδον στην πλακα ημουν σιγουρη πως αποκλειεται να ειμαι εγκυος!!!Βλεπεις ειμαι απο εκεινες που ετυχε με τα προσπερματικα υγρα!!!Εχω αγχος γιατι στην πρωτη μου εγκυμοσυνη το εμαθα σχεδον στον 3ο μηνα γιατι ειχα περιοδο ετσι εκει ειδα κανονικο μωρακι κ ακουσα καρδουλα!!!ενω τωρα ειδαμε μονο σακο και απλα οτι ειναι ενδομητρια κυηση!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Aggeliki.D είπε:

Ειμαι στο δευτερο μωρακι και πραγνατικα ηρθε απο το πουθενα!!Το τεστ το εκανα σχεδον στην πλακα ημουν σιγουρη πως αποκλειεται να ειμαι εγκυος!!!Βλεπεις ειμαι απο εκεινες που ετυχε με τα προσπερματικα υγρα!!!Εχω αγχος γιατι στην πρωτη μου εγκυμοσυνη το εμαθα σχεδον στον 3ο μηνα γιατι ειχα περιοδο ετσι εκει ειδα κανονικο μωρακι κ ακουσα καρδουλα!!!ενω τωρα ειδαμε μονο σακο και απλα οτι ειναι ενδομητρια κυηση!!!!

Αφου εισαι στο δευτερο μωρακι τα ξερεις ολα!!!!Να σου ζησει το παιδακι σου ποσο ειναι;;;Με τα προσπερματικαα;; πωπωω!!!Με το καλο ευχομαι καλη εγκυμοσυνη!!Ειχες περιοδο στο πρωτο ε;Και μενα η μαμα μου ετσι ειχε.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η ToniaPap είπε:

Αφου εισαι στο δευτερο μωρακι τα ξερεις ολα!!!!Να σου ζησει το παιδακι σου ποσο ειναι;;;Με τα προσπερματικαα;; πωπωω!!!Με το καλο ευχομαι καλη εγκυμοσυνη!!Ειχες περιοδο στο πρωτο ε;Και μενα η μαμα μου ετσι ειχε.....

Το πρωτο μου θα κλεισει τα 7 τον Ιουλιο....Ναι με τα υγρα,φαντασου πριν 2 χρονια για 1,5 χρονο περιπου καναμε προσπαθειες και τιποτα,μας ετυχαν κατι αναποδοες και σταματησαμε τις προσπαθειες και τωρα  ηρθε απο εκει που δεν το περιμεναμε!!ναι ειχα περιοδο μου διαρκουσε 4 μερες αντι για 7 με λιγοτερα αιμα αλλα επειδη μου ειχαν πει οτι εχω πολυκυστηκες δεν ειχα δωσει σημασια ωσπου ηρθε η καθυστερυση και ημουν σχεδον 3 μηνων!!!Εμενα περιοδο σε οκες τις εγκυμοσυνες ειχαν η γιαγια μου κ η θεια μου,τωρα εγω στη 2η ειχα κανονικα καθυστερηση αιμα καθολου ουτε λιγο ροζ....Εσυ εισαι εγκυος στο πρωτο;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalhspera Koritsia egw eimai 11 ebdomadwn Kai 6 hmerwn, einai polu omorfo Auto to taskidi pou exoume Kai na to moirazomaste akoma pio gluko!egw koritsia ton deutero mhna eixa kanei mia kusth mou dwsane magnhsio Kai eutuxws  den exw pono euxomai twra pou 8a paw sth giatro na pou pei pws meiw8hke... 8a MPW Kai ston 4 mhna opote 8a arxisw na apolambanw thn egkumoshnh mou...

 

Ys Fusika den ksexnaw ta koritsia pou oso Kairo prospa8ousa htan dipla mou, Kai euxomai mesa APO thn kardia mou suntoma na er8oun edw se authn thn parea!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ToniaPap είπε:

Ναι στο πρωτο και μετα απο 6 χρονια προσπαθειων!!!Δοξα Τω Θεω!!

Ευχομαι ολοψυχα να σου πανε ολα υπεροχα και να κρατησεις το θαυματακι σου!!!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Kalhspera Koritsia egw eimai 11 ebdomadwn Kai 6 hmerwn, einai polu omorfo Auto to taskidi pou exoume Kai na to moirazomaste akoma pio gluko!egw koritsia ton deutero mhna eixa kanei mia kusth mou dwsane magnhsio Kai eutuxws  den exw pono euxomai twra pou 8a paw sth giatro na pou pei pws meiw8hke... 8a MPW Kai ston 4 mhna opote 8a arxisw na apolambanw thn egkumoshnh mou...

 

Ys Fusika den ksexnaw ta koritsia pou oso Kairo prospa8ousa htan dipla mou, Kai euxomai mesa APO thn kardia mou suntoma na er8oun edw se authn thn parea!

Ευχομαι να πανε ολα καλα!!!!

Απο συμπτωματα τις πρωτες εβδομαδες πως ησουν;;

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Aggeliki.D είπε:

Ευχομαι ολοψυχα να σου πανε ολα υπεροχα και να κρατησεις το θαυματακι σου!!!!

 

Σε ευχαριστω τοσο πολυ!!Και σε σενα το ιδιο ευχομαι φυσικα!!Με το καλο το 2ο θαυματακι σου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η ToniaPap είπε:

Σε ευχαριστω τοσο πολυ!!Και σε σενα το ιδιο ευχομαι φυσικα!!Με το καλο το 2ο θαυματακι σου!!

Σε ευχαριστω κοριτσι μου!!!Να σε ρωτησω συμπτωματα ειχες τις πρωτες εβδομαδες;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Aggeliki.D είπε:

Σε ευχαριστω κοριτσι μου!!!Να σε ρωτησω συμπτωματα ειχες τις πρωτες εβδομαδες;;

Ειχα...το στηθος μου πρηστηκε υπερβολικα απο τη πρωτη μερα καθυστερησης.οι αναγουλες και οι ζαλαδες ηταν απειρες ολη μερα ημουν ζαλισμενη.Μου κοπηκε τελειως η ορεξη δεν ετρωγα τιποτα.ολα αυτα ως την 11η-12η εβδομαδα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η ToniaPap είπε:

Ειχα...το στηθος μου πρηστηκε υπερβολικα απο τη πρωτη μερα καθυστερησης.οι αναγουλες και οι ζαλαδες ηταν απειρες ολη μερα ημουν ζαλισμενη.Μου κοπηκε τελειως η ορεξη δεν ετρωγα τιποτα.ολα αυτα ως την 11η-12η εβδομαδα.

Α αρα δεν ειναι ιδεα μου γιατι ολοι αυτο μου λενε...εγω πριν την καθυστερηση ειχα πονους περιοδου εντονους στη μεση και στη κοιλια,πρηστηκε το στηθος μου αρκετα πριν την καθυστερηση και ποναγε πολυ ενω τωρα ειναι πρησμενο αλλα δεν ποναει!Μολις ετρωγα ειχα ξινιλες ελεγα ελα μωρε απο το φαι θα ειναι (ηταν κ Πασχα) μολις εμαθα πως ειμαι εγκυος 3,4 μερες μετα εγιναν πιο εντονα συν οτι πηγαινα συνεχως τουαλετα δεν κρατιομουν....τωρα τα πρωινα ειμαι λιγο χαλια το στομαχι κυριως και αν περπατησω πολυ ωρα αρχιζω και ζαλιζομαι βασικα οχι ακριβως ζαλαδα αλλα χασουρα....βεβαια και οταν φαω μετα το στομαχι μου ειναι λες και εχω φαει πετρες!!!Ενω στην πρωτη εγκυμοσυνη μου δεν ειχα κανενα απολυτως συμπτωμα απο ζαλαδες αναγουλες εμετους.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι οντως ξεχασα τη συχνοουρια....τωρα που μπαινω στο 4ο(ΔΟΞΑ ΤΩ ΘΕΩ) σταματησα.....αλλα εχω το πιο ντροπιαστικο συμπτωμα ακομα....αερια πολλα :(:(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η ToniaPap είπε:

Ναι οντως ξεχασα τη συχνοουρια....τωρα που μπαινω στο 4ο(ΔΟΞΑ ΤΩ ΘΕΩ) σταματησα.....αλλα εχω το πιο ντροπιαστικο συμπτωμα ακομα....αερια πολλα :(:(:(

Εγω αυτο το ειχα πολυ εντονα στη ν 1η εγκυμοσυνη μεχρι και το τελος της...πραγματικα ποσο αμηχανα ενιωθα....κ ενα αλλο εκνευριστικο συμπτωμα που ειχα στην πρωτη μου εγκυμοσυνη σε ολο το τελευταιο τριμηνο ηταν μια αποστευτη φαγουρα στα ποδια κυριως ειχα γεμιση πληγες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ToniaPap είπε:

Φαγουραα;;Ωχ Παναγια μου!Δοξα Τω Θεω δεν εχω κατι!!!Ακομα τουλαχιστον!!!

Απιστευτη φαγουρα ομως εκανα ποσες εξετασεις και τελικα ηταν απο την εγκυμοσυνη και συναντησα σε ενα ιατρικο μια κοπελα εγκυος κ εκεινη κ ειχε κ αυτη το ιδιο!!!Ευτυχως οταν γεννησα εφυγε γιατι ειχα γινει σα να εχω λεπρα απο τις πληγες με κοιτουσαν ολοι περιεργα στο δρομο γιατι ηταν κ καλοκαιρι!!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Aggeliki.D είπε:

Απιστευτη φαγουρα ομως εκανα ποσες εξετασεις και τελικα ηταν απο την εγκυμοσυνη και συναντησα σε ενα ιατρικο μια κοπελα εγκυος κ εκεινη κ ειχε κ αυτη το ιδιο!!!Ευτυχως οταν γεννησα εφυγε γιατι ειχα γινει σα να εχω λεπρα απο τις πληγες με κοιτουσαν ολοι περιεργα στο δρομο γιατι ηταν κ καλοκαιρι!!!

 

Καλησπερα Αγγελικη, αυτο με τη φαγουρα το ειχα κι εγω στον 4ο μηνα,σε ολο το σωμα&εβγαζα καντηλες σαν τσιμπηματα κουνουπιων! Ευτυχως κρατησε λιγο&για αυτο δεν εκανα εξετασεις αν&φοβηθηκα για χολοσταση. Με νυχια&με δοντια κρατιομουν να μην ξυνομαι&εβαζα κεραλοιφη για να με κοροιδεψω. Λενε οτι μπορει να συμβει απο τις ορμονες, εσενα σου εδωσαν καποια σαφη απαντηση; να σου ζησει το παιδακι σου, με το καλο η εγκυμοσυνη τωρα. Αληθεια το 1ο τι ειναι κοριτσι ή αγορι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Χριστιαννα* είπε:

Καλησπερα Αγγελικη, αυτο με τη φαγουρα το ειχα κι εγω στον 4ο μηνα,σε ολο το σωμα&εβγαζα καντηλες σαν τσιμπηματα κουνουπιων! Ευτυχως κρατησε λιγο&για αυτο δεν εκανα εξετασεις αν&φοβηθηκα για χολοσταση. Με νυχια&με δοντια κρατιομουν να μην ξυνομαι&εβαζα κεραλοιφη για να με κοροιδεψω. Λενε οτι μπορει να συμβει απο τις ορμονες, εσενα σου εδωσαν καποια σαφη απαντηση; να σου ζησει το παιδακι σου, με το καλο η εγκυμοσυνη τωρα. Αληθεια το 1ο τι ειναι κοριτσι ή αγορι;

Εγω ειχα μονο φαγουρα,ουτε καντηλες ουτε σπυρια ουτε τιποτα!!Μου ειπαν πως ηταν μαλλον απο τις ορμονες και μπορει κ ψυχολογικο...δυστυχως εγω εχω τρελο θεμα και λιγο να φαγουριζομαι καπου ξυνομαι μεχρι να κοκκινησω το λιγοτερο επισης εμφ1ανιστηκε στο τελευταιο τριμηνο!!Σε ευχαριστω πολυ και εσενα να σου ζησει το παιδακι σου!Το 1ο μου ειναι αγορακι και θα κλεισει τα 7 τον ιουλιο....εσενα;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Aggeliki.D είπε:

Εγω ειχα μονο φαγουρα,ουτε καντηλες ουτε σπυρια ουτε τιποτα!!Μου ειπαν πως ηταν μαλλον απο τις ορμονες και μπορει κ ψυχολογικο...δυστυχως εγω εχω τρελο θεμα και λιγο να φαγουριζομαι καπου ξυνομαι μεχρι να κοκκινησω το λιγοτερο επισης εμφ1ανιστηκε στο τελευταιο τριμηνο!!Σε ευχαριστω πολυ και εσενα να σου ζησει το παιδακι σου!Το 1ο μου ειναι αγορακι και θα κλεισει τα 7 τον ιουλιο....εσενα;;

Εμενα οι καντηλες βγαιναν απο το ξυσιμο. Κι εγω τετοια απαντηση πηρα πολυ αοριστη. Εγω διανυω ακομα την 1η εγκυμοσυνη, ειμαι στην 29η βδομαδα&περιμενω κοριτσακι! Καλη δυναμη σε ολες τις μανουλες&τις μελλουσες μανουλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 56 λεπτά, ο/η Χριστιαννα* είπε:

Εμενα οι καντηλες βγαιναν απο το ξυσιμο. Κι εγω τετοια απαντηση πηρα πολυ αοριστη. Εγω διανυω ακομα την 1η εγκυμοσυνη, ειμαι στην 29η βδομαδα&περιμενω κοριτσακι! Καλη δυναμη σε ολες τις μανουλες&τις μελλουσες μανουλες!

Καλη λευτερια με το καλο το μωρακι σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 57 λεπτά, ο/η Χριστιαννα* είπε:

Εμενα οι καντηλες βγαιναν απο το ξυσιμο. Κι εγω τετοια απαντηση πηρα πολυ αοριστη. Εγω διανυω ακομα την 1η εγκυμοσυνη, ειμαι στην 29η βδομαδα&περιμενω κοριτσακι! Καλη δυναμη σε ολες τις μανουλες&τις μελλουσες μανουλες!

Ελπιζω τωρα στη δευτερη να μη με ξαναπιασει!!!!Ευχομαι ολα να σου πανε καλα και να κρατησεις τη μπεμπουλα σου αγκαλια!!!Και εγω τωρα μια κορη θα ηθελα εχω αδυναμια στα κοριτσακια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...