11 απαντήσεις σε αυτή τη συζήτηση

Καλησπερα, ειμαι 10 εβδομαδων και στις αρχες της εγκυμοσυνης μου απο 7η εβδομαδα περιπου ενιωθα τ στηθος μου πρησμενο κ ποναγε.....

Τις τελευταίες ημέρες δε νιωθω ν ποναει τοσο απο καθολου εως ελαχιστα κ νομιζω δεν ειναι κ τοσο πρησμενο....  Ειχα μια παλινδρομη κυηση πριν κάτι μήνες και απλα αναρωτιέμαι μηπως παλι τα ίδια.....;;;; Εχει τυχει σε καποια;;; 

0

Κοινοποιήστε αυτή την δημοσίευση

Σύνδεσμος σε αυτή τη δημοσίευση
Κοινοποίησε σε άλλα sites
Pick Store

Κορίτσι μου μην ανησυχείς. Είναι απόλυτα φυσιολογικό! Δε γίνεται να αισθάνεσαι βαρύ και πρησμένο τ στήθος σ σε όλη την εγκυμοσύνη. Στην αρχή όλα τα συμπτώματα είναι έντονα λόγο απότομης αύξησης των ορμονών. Αλλά ο οργανισμός επαναπροσδιορίζει τις λειτουργίες του και τα συμπτώματα υποχωρούν. Με το καλό το μωράκι σου!

0

Σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου μακαρι και ελπιζω να ειναι ετσι , προσπαθω να χαρώ την εγκυμοσύνη μου αλλα ειμαι συγκρατημένη.....Φοβάμαι....

0

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Puppy44 είπε:

Σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου μακαρι και ελπιζω να ειναι ετσι , προσπαθω να χαρώ την εγκυμοσύνη μου αλλα ειμαι συγκρατημένη.....Φοβάμαι....

Ευχες για μια τελειομηνη ηρεμη καλη διχως προβληματα εγκυμοσυνη με το καλο το μπεμπακι γερο και δυνατο!

0

Μακαρι, Σε ευχαριστω πολυ :)

0

στις πριν 1 ώρα, ο/η Puppy44 είπε:

Ολες που περάσαμε παλίνδρομη σε καταλαβαίνουμε. είναι φυσιολογικό να σκέφτεσαι έτσι.  πάρε τον γιατρό σου να πας να ακούσεις το μωράκι σου να ηρεμήσεις. σήμερα κιόλας αν γίνεται..:)

0

Έχω ραντεβού την Δευτερα....Πρεπει μεχρι τότε ν κανω υπομονη αν το ξεκινησω δεν προκειται ποτέ να τηρησω προκαθορισμενο ραντεβού. Θα με φαει η αγωνια μεχρι τότε βέβαια......

1

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Puppy44 είπε:

Έχω ραντεβού την Δευτερα....Πρεπει μεχρι τότε ν κανω υπομονη αν το ξεκινησω δεν προκειται ποτέ να τηρησω προκαθορισμενο ραντεβού. Θα με φαει η αγωνια μεχρι τότε βέβαια......

Αγωνια και αγχος επικρατουν παντα το θεμα ειναι να μπορουμε τα διαχειριστουμε η και να προσπαθουμε για να μην μας καταβαλουν,προσπαθησε οσο μπορεις να τα αποβαλεις και να σκεφτεσαι μονο θετικα για εσενα και το μωρακι σου!

0

Εχεις απολυτο δικιο ,θα προσπαθησω να ξεχαστώ και ελπιζω την Δευτερα να εχω καλα νεα . 

0

στις πριν 22 ώρες, ο/η Puppy44 είπε:

Σε καταλαβαινω απολυτα ! ακριβως το ιδιο επαθα και εγω ειμαι στην 7η εβδομαδα απο τη συλληψη και μου ειχε ξεπριστει και εμενα και ενιωθα πως τα συμπωματα σταματησανε ...ανησυχω παρα πολυ για παλλινδρομη γιατι και εγω ειχα μια παοβολη πριν 2 μηνες!!! Δευετερα εχω ραντεβου! Ευχομαι να μας πανε ολα καλα!!! εχεις ακουσει καρδουλα? παντως ξέρω οτι απο τη 10 εβδομαδα τα συμπτωματα αρχιζουν να αποχωρουν σιγα σιγα μην ανησυχεις !! 

0

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Ninonino είπε:

Σε καταλαβαινω απολυτα ! ακριβως το ιδιο επαθα και εγω ειμαι στην 7η εβδομαδα απο τη συλληψη και μου ειχε ξεπριστει και εμενα και ενιωθα πως τα συμπωματα σταματησανε ...ανησυχω παρα πολυ για παλλινδρομη γιατι και εγω ειχα μια παοβολη πριν 2 μηνες!!! Δευετερα εχω ραντεβου! Ευχομαι να μας πανε ολα καλα!!! εχεις ακουσει καρδουλα? παντως ξέρω οτι απο τη 10 εβδομαδα τα συμπτωματα αρχιζουν να αποχωρουν σιγα σιγα μην ανησυχεις !! 

Εγω ειχα παλινδρομη κυηση 7 μηνες πριν. Καρδουλα εχουμε ακουσει 2 φορες !!! Την 7η και 9 εβδομαδων ακριβως(φαινόντουσαν και ποδαρακια!!) . Μακαρι την Δευτερα να εχουμε καλά νέα!! 

0

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε κάποιο σχόλιο.

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Εγγραφείτε στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση Τώρα

• Απαντήσεις

• Το μνμ σου με συγκίνησε πολύ κοπέλα μου.. είναι δύσκολο να κάνεις την άνετη όσο και να θες να το παίξεις είναι δύσκολο.. όσες φορές μου λένε τι κάθεστε και δεν κάνετε παιδάκι του λέω ότι είναι πολύ νωρίς αλλά μέσα μου είναι δύσκολο κομμάτι... σου εύχομαι από μέσα μου πάρα πολύ σύντομα να μας λες τα νμπολυ ευχάριστα νέα σου... σου το εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να έρθει πάρα πολύ σύντομα...!!!!!!!  Και σε όλα τα κορίτσια που προσπαθούν να έρθει αυτό το 2017 να φύγει μόνο με πολύ ευχάριστα.... Και πάρα πολλές φουσκωμένες κοιλιτσες...!!!!!!  Κορίτσια μην το βάζετε κάτι με όποιον τρόπο και αν είναι θα έρθει...!!!!
    • Ναι αγαπη μου..τέσσερα χρονια στα τυφλά..αλλα ειπαμε ειναι τοσο ιερός ο στόχος που δεν μπορουμε να το βάλουμε κάτω..Ευχομαι συντομα να έρθει η στιγμή που θα μάθουμε πως εγκυμονειτε και να πάρουμε ολες ακομη περισσότερη δύναμη για να συνεχίσουμε!!!
    • Έχεις ακόμα καιρό μπροστά σου! Τα καλύτερα έρχονται για σένα! Να μας ενημερώνεις για το πως είσαι, πως αισθάνεσαι!!
    • Οταν το τεστ γινεται θετικο, την επομενη εχουμε ωορρηξια κ αυτο γιατι το τεστ ανιχνευει την ορμονη LH η οποια αυξανεται πααααρα πολυ κ αποτομα περιπου μια μερα πριν την ωορρηξια (κ στην ωορρηξια ξαναπεφτει). Οποτε εχεις ωορρηξια εχεις ή αυριο ή σημερα το βραδυ (μιας κ εκανες πρωι το τεστ! Οποτε σημερα το βραδυ κ αυριο......ετοιμασου για τρελιτσες!!!!
    • Γλυκιά μου Κατερίνα... Ταλαιπωρεισαι και εσύ πολύ.. Από ότι θυμάμαι δεν προσπαθείς ούτε ένα ούτε δυο χρόνια άλλα 4!!! Σου εύχομαι να συνεχίσεις και εσύ να έχεις την ίδια δύναμη και αντοχή ώστε σύντομα να πραγματοποιηθεί και το δικο σου ονειρο!!!
  • Νέες συζητήσεις