Μετάβαση σε περιεχόμενο

σύλληψη - εμφύτευση!!!!


Ε.1984

Recommended Posts

καλησπέρα σας,

μόλις μπηκα στην οικογένεια του mammyland (και δεν το φανταζόμουν ποτέ..χαχαχα). χρόνια πολλά, χριστός ανέστη και πάνω απόλα υγεία σε όλες. θα ήθελα την βοήθειά σας....είναι να αδιαθετήσω 23/4 την κυριακή (ο κύκλος μου κυμαίνεται απο 28-31 μέρες) ωστόσο την τετάρτη 12/4 ήρθα σε επαφή με τον φίλο μου χωρίς προφύλαξη αλλα και χωρίς να εκσπερματώσει μέσα. το σάββατο το πρωί είδα ροζ στο χαρτί της τουαλέτας και απορρώ υπάρχει περίπτωση να έγινε κάτι ή εμφύτευση ας πούμε μέσα σε τρείς μέρες ή απλά ειναι σημάδια της επικείμενης περιόδου μου??? αισθάνομαι ένα βάρος, καούρες,ρέψιμο, πονοκέφαλο και εχθές είχα δέκατα 37 (μάλλον τυχαίο θα ήταν αυτο) γιατι σήμερα είχα κρυάδες ακριβως το αντίθετο. εχω καταμπερδευτεί.....please βοηηηηηθεια!!!! ευχαριστωωωωωωωω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Ε.1984 είπε:

καλησπέρα σας,

μόλις μπηκα στην οικογένεια του mammyland (και δεν το φανταζόμουν ποτέ..χαχαχα). χρόνια πολλά, χριστός ανέστη και πάνω απόλα υγεία σε όλες. θα ήθελα την βοήθειά σας....είναι να αδιαθετήσω 23/4 την κυριακή (ο κύκλος μου κυμαίνεται απο 28-31 μέρες) ωστόσο την τετάρτη 12/4 ήρθα σε επαφή με τον φίλο μου χωρίς προφύλαξη αλλα και χωρίς να εκσπερματώσει μέσα. το σάββατο το πρωί είδα ροζ στο χαρτί της τουαλέτας και απορρώ υπάρχει περίπτωση να έγινε κάτι ή εμφύτευση ας πούμε μέσα σε τρείς μέρες ή απλά ειναι σημάδια της επικείμενης περιόδου μου??? αισθάνομαι ένα βάρος, καούρες,ρέψιμο, πονοκέφαλο και εχθές είχα δέκατα 37 (μάλλον τυχαίο θα ήταν αυτο) γιατι σήμερα είχα κρυάδες ακριβως το αντίθετο. εχω καταμπερδευτεί.....please βοηηηηηθεια!!!! ευχαριστωωωωωωωω

Καλησπερα και καλως ηρθες Χρονια Πολλα Αληθως ο Κυριος υγειά πανω απο ολα!!!Ισως καμια φορα  και χωρις εκσπερματωση εντος κολπου  τα προσπερματικά υγρά  αν και μικρη η ποσοτητα τους ειναι ικανη για να γονιμοποιησει το ωαριο  σου το ευχομαι αν το θελεις να εχεις εμφυτευση και ολα να πανε καλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

karen σε ευχαριστώ για το ενδιαφέρον σου....εκείνο που με προβλιματίζει είναι αν είναι εφικτή η εμφύτευση σε μέσα σε τρείς μερες γιατι διαβάζω σε διάφορα site πως θέλει 5-12 μέρες για να συμβεί αυτο και εκει πάνω μπερδεύομαι.....είχα πάλι μια επαφή 1/4 λίγες μέρες αφού μου τελείωσε η περίοδος όμως τότε ηταν με προφυλακτικό και δεν ειχε σπάσει ή κατι τέτοι το είχαμε δεί κί όλας.....σε ευχαριστώ πάντως και πάλι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η karen είπε:

Καλησπερα και καλως ηρθες Χρονια Πολλα Αληθως ο Κυριος υγειά πανω απο ολα!!!Ισως καμια φορα  και χωρις εκσπερματωση εντος κολπου  τα προσπερματικά υγρά  αν και μικρη η ποσοτητα τους ειναι ικανη για να γονιμοποιησει το ωαριο  σου το ευχομαι αν το θελεις να εχεις εμφυτευση και ολα να πανε καλα

karen σε ευχαριστώ για το ενδιαφέρον σου....εκείνο που με προβλιματίζει είναι αν είναι εφικτή η εμφύτευση σε μέσα σε τρείς μερες γιατι διαβάζω σε διάφορα site πως θέλει 5-12 μέρες για να συμβεί αυτο και εκει πάνω μπερδεύομαι.....είχα πάλι μια επαφή 1/4 λίγες μέρες αφού μου τελείωσε η περίοδος όμως τότε ηταν με προφυλακτικό και δεν ειχε σπάσει ή κατι τέτοι το είχαμε δεί κί όλας.....σε ευχαριστώ πάντως και πάλι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσι μου το αίμα που είδες πιθανόν να ήταν της ωορρηξιας η απλά να τραυματιστηκες λίγο στην επαφή. Δεν σημαίνει απαραίτητα εγκυμοσύνη. Η εμφύτευση γίνεται περίπου 5 με 12 μέρες από την ωορρηξια οπότε αν ξέρεις πότε ε ήταν η ωορρηξια σου μπορείς να καταλάβεις καλύτερα τι έγινε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα&χρονια πολλα! Θα συμφωνησω με την Joy. Δεν νομιζω να ηταν εμφυτευση, ειδικα τοσο αμεσα. Επισης οι πιθανοτητες αν&υπαρχουν ειναι ελαχιστες. Δεν μου ειναι σαφες αν θελεις μωρακι ή οχι, αν καταλαβα καλα οχι αλλιως θα ειχατε ελευθερα επαφες. Αλλα βρε πουλακι μου αν δεν θες μηπως καλυτερα να χρησιμοποιουσατε προφυλακτικο παντα για να χεις το κεφαλι σου ησυχο; Αναλογα παντα τι θες εσυ, μπορει να μην καταλαβα καλα. Βεβαια θα σου προτεινα να μιλησεις&στον γιατρο σου, ειδικα αν συνεχιστηκαν τα ροζ υγρα για να σου λυσει καθε απορια&να αποκλεισει παν ενδεχομενο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Χριστιαννα* είπε:

Καλησπερα&χρονια πολλα! Θα συμφωνησω με την Joy. Δεν νομιζω να ηταν εμφυτευση, ειδικα τοσο αμεσα. Επισης οι πιθανοτητες αν&υπαρχουν ειναι ελαχιστες. Δεν μου ειναι σαφες αν θελεις μωρακι ή οχι, αν καταλαβα καλα οχι αλλιως θα ειχατε ελευθερα επαφες. Αλλα βρε πουλακι μου αν δεν θες μηπως καλυτερα να χρησιμοποιουσατε προφυλακτικο παντα για να χεις το κεφαλι σου ησυχο; Αναλογα παντα τι θες εσυ, μπορει να μην καταλαβα καλα. Βεβαια θα σου προτεινα να μιλησεις&στον γιατρο σου, ειδικα αν συνεχιστηκαν τα ροζ υγρα για να σου λυσει καθε απορια&να αποκλεισει παν ενδεχομενο!

ήμαστε πολλά χρόνια με τον φίλου μου και πάντα κάνουμε χωρίς προφύλαξη (καλό-κακό...πάντα αυτο ήταν) δεν ήμαστε και στην καλύτερη εποχή για μωρό είναι η αλήθεια...απλά απόρρησα με τα ροζ-καφέ. ακόμα δεν έχει κατέβει η περίοδος μου κανονικά και συνεχίζουν οι καφέ κηλίδες όποτε το θυμούνται βέβαια...και έμενα μου φαίνεται πολύ νωρίς για εμφύτευση γιαυτο είπα να πάρω και την δική σας γνώμη. κανονικά είναι να αδιαθετήσω στις 23/4 θα δούμε...μπορει να εχεί πάει στο θεό η προλακτίνη μου...τι να πω!!!! αυτό πάντως ηθέλα να διευκρινήσω ας πούμε.. πως τρείς μέρες είναι πολύ νωρις να μιλάμε για εμφύτευση.... Σας ευχαριστώ πραγματικά όλες!!!!ότι καλύτερο σας ευχομαι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ακομα κάφε κυλίδες έχω (5-6 μέρες τώρα).....φφφφφφ...ετσι θα με πάει μεχρι το σαββατοκύριακο που αδιαθετώ κανονικά??? τι θα γίνει.....αρχίζω και προβλιματίζομαι πραγματικά:dry::dry::dry:!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Ε.1984 είπε:

ακομα κάφε κυλίδες έχω (5-6 μέρες τώρα).....φφφφφφ...ετσι θα με πάει μεχρι το σαββατοκύριακο που αδιαθετώ κανονικά??? τι θα γίνει.....αρχίζω και προβλιματίζομαι πραγματικά:dry::dry::dry:!!!!!!

καλησπέρα κοριτσι μου..και εγω στην ιδια φάση με σενα ειμαι... είχα την 21 μερα και 22η καφε βλενες.... με κυκλο29ημερων... ρωτησα τον γυναικολογο μου και μπορει να ειναι αιμα εμφυτευσης η σημαδια!! ακόμα και 10 μερες πριν την περιοδο μπορει να γινει εμφυτευση αν η οωρηξια εχει προηγηθει νωριτερα από το κανονικο..μην αγχωνεσαι και απολαυσε την αναμονη που ευχομαι να ειναι γλυκια στο τελος της!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Nikolitsa87 είπε:

καλησπέρα κοριτσι μου..και εγω στην ιδια φάση με σενα ειμαι... είχα την 21 μερα και 22η καφε βλενες.... με κυκλο29ημερων... ρωτησα τον γυναικολογο μου και μπορει να ειναι αιμα εμφυτευσης η σημαδια!! ακόμα και 10 μερες πριν την περιοδο μπορει να γινει εμφυτευση αν η οωρηξια εχει προηγηθει νωριτερα από το κανονικο..μην αγχωνεσαι και απολαυσε την αναμονη που ευχομαι να ειναι γλυκια στο τελος της!!!

Νικολίτσα μου καλημέρα....σου ευχομαι πραγματικά να πετύχεις αυτο που τοοσο πολύ θέλεις....όμως το δικό μου ερώτημα είναι....1ον) αν μπόρει να κρατήσει η εμφύτευση τοοοσες μέρες (γιατι διαβάζω διάφορα, τύπου 1-2 μερές το πολύ) και 2ον) η επαφή που είχα εγώ ήταν την τεταρτη και όλο αυτο ξεκίνησε απο το σάββατο σταδιακά βέβαια λίγο λίγο (μέσα σε τρείς μέρες όμως δεν νομιζω πως είναι δυνατόν να δημιουργηθεί εμφύτευση) και εκεί ξεκινάει το μπέρδεμά μου....που θα πάει θα έρθει η κυριακή!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου καλημερα.  Σας διαβαζω καιρο αλλα πριν λιγο εκανα κι εγω εγγραφη. Ευχομαι στην καθεμια ξεχωριστα να πραγματοποιησει το ονειρο της και αργα ή γρηγορα να κραταει αγκαλια το μωράκι της. θα ηθελα κι εγω να μοιραστω καποια συμπτωματα κι αν μπορειτε να βοηθησετε. Εκανα τεστ ωορρηξιας και χαμογελασε την 14η μερα του κυκλου μου. Ηρθα σε επαφη την ιδια μερα και την επομενη (γενικα ο κυκλος μου ειναι 29-32 ημερες, ποτε νωριτερα και σχεδον ποτε αργοτερα). Μια εβδομαδα μετα τη 14η ημερα του κυκλου (δηλ 21η)  ειχα πονους ηπιους περιόδου για μια ολοκληρη μερα. Υπαρχει περιπτωση να ηταν πονοι εμφυτευσης; κι αν ναι διαρκουν μονο ενα 12ωρο; να τονισω οτι δεν συνοδευονταν απο αιμα (ουτε ροζ τιποτα απολυτως). Εκτοτε τιποτα! Λιγο πρησμενο στηθος και τιποτα αλλο. Επισης σε μια προσπαθεια ανευρεσης συμπτωματων αρχισα και τις θερμομετρησεις... 26η-27η μερα μετρησα μεσημερι ειχα 37,4 αλλα διαβασα οτι θελει μονο πρωι γιατι μετα μεσα στη μερα ανεβαινει και δεν μπορει να αξιολογηθει. Ετσι 28η μετρησα πρωι ειχα 37 και 29η 36,9. θεωρειτε οτι ξεκινησε να πεφτει και θα αδιαθετησω; ή αφου ειναι 36,9 να ελπιζω ακομη; ευχαριστω εκ των προτερων 

περιμενω τις συμβουλες σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 21/4/2017 at 10:05 ΠΜ, ο/η Ε.1984 είπε:

Νικολίτσα μου καλημέρα....σου ευχομαι πραγματικά να πετύχεις αυτο που τοοσο πολύ θέλεις....όμως το δικό μου ερώτημα είναι....1ον) αν μπόρει να κρατήσει η εμφύτευση τοοοσες μέρες (γιατι διαβάζω διάφορα, τύπου 1-2 μερές το πολύ) και 2ον) η επαφή που είχα εγώ ήταν την τεταρτη και όλο αυτο ξεκίνησε απο το σάββατο σταδιακά βέβαια λίγο λίγο (μέσα σε τρείς μέρες όμως δεν νομιζω πως είναι δυνατόν να δημιουργηθεί εμφύτευση) και εκεί ξεκινάει το μπέρδεμά μου....που θα πάει θα έρθει η κυριακή!!!!!!!!!!!

Κοπελα μου τι εγινε τελικα αδιαθετησες; Κοιτα γενικα εμας τα κοριτσακια μας τυχαινουν ενα σωρο γυναικολογικα τερτιπια οποτε περα απο εμφυτευση γιατι δεν πας στο γιατρο ή εστω ενα τηλεφωνο να σε διαφωτισει; Μπορει να ναι πολλα πραγματα. Εμενα πχ ενα καλοκαιρι ειχα αναμεσα σε 2 περιοδους λιγο αιματακι. Μηπως ειναι κατι τετοιο; αν ειναι&συμβαινει πρωτη φορα δεν χρειαζεται να σε ανησυχει. Απο κει και περα υπαρχουν πολλα αλλα. Εως και ενας ψιλοτραυματισμος απο την επαφη. Παρε ενα τηλεφωνο και βλεπεις τι θα σου πει και ο γιατρος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 22/4/2017 at 10:55 ΠΜ, ο/η kassi.x είπε:

Κοριτσια μου καλημερα.  Σας διαβαζω καιρο αλλα πριν λιγο εκανα κι εγω εγγραφη. Ευχομαι στην καθεμια ξεχωριστα να πραγματοποιησει το ονειρο της και αργα ή γρηγορα να κραταει αγκαλια το μωράκι της. θα ηθελα κι εγω να μοιραστω καποια συμπτωματα κι αν μπορειτε να βοηθησετε. Εκανα τεστ ωορρηξιας και χαμογελασε την 14η μερα του κυκλου μου. Ηρθα σε επαφη την ιδια μερα και την επομενη (γενικα ο κυκλος μου ειναι 29-32 ημερες, ποτε νωριτερα και σχεδον ποτε αργοτερα). Μια εβδομαδα μετα τη 14η ημερα του κυκλου (δηλ 21η)  ειχα πονους ηπιους περιόδου για μια ολοκληρη μερα. Υπαρχει περιπτωση να ηταν πονοι εμφυτευσης; κι αν ναι διαρκουν μονο ενα 12ωρο; να τονισω οτι δεν συνοδευονταν απο αιμα (ουτε ροζ τιποτα απολυτως). Εκτοτε τιποτα! Λιγο πρησμενο στηθος και τιποτα αλλο. Επισης σε μια προσπαθεια ανευρεσης συμπτωματων αρχισα και τις θερμομετρησεις... 26η-27η μερα μετρησα μεσημερι ειχα 37,4 αλλα διαβασα οτι θελει μονο πρωι γιατι μετα μεσα στη μερα ανεβαινει και δεν μπορει να αξιολογηθει. Ετσι 28η μετρησα πρωι ειχα 37 και 29η 36,9. θεωρειτε οτι ξεκινησε να πεφτει και θα αδιαθετησω; ή αφου ειναι 36,9 να ελπιζω ακομη; ευχαριστω εκ των προτερων 

περιμενω τις συμβουλες σας!

Κοριτσι μου καλωσορισες! Αυτο με το κυνηγι συμπτωματων μονο αγχος θα σου φερει! Δεν ξερω ποσο καιρο προσπαθεις αλλα εγω στην αρχη ολο συμπτωματα εβλεπα&ολο εξω επεφτα. Οταν οντως εμεινα εγκυος το καταλαβα περιπου την 29η μερα του κυκλου (σε οτι να ναι κυκλο 25-35 μερες) επειδη μου βρωμουσαν καποια φαγητα! Χαχα! Ουτε θερμοκρασιες (γιατι το εκανα&αυτο), ουτε υγρα, ουτε πρηξιματα! Καθεμια μας ειναι ξεχωριστη, αρα διαφορετικα συμπτωματα. Χαλαρωσε, απολαυσε τις επαφες με τον αντρα σου&βασισου καλυτερα στην καθυστερηση της περιοδου σου οπου ευχομαι να χεις ενα θετικοτατο τεστακι!! Με το καλο να ακουσουμε τα χαρμοσυνα νεα σου, ειτε τωρα ειτε αργοτερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 24/4/2017 at 11:22 ΜΜ, ο/η Χριστιαννα* είπε:

Κοπελα μου τι εγινε τελικα αδιαθετησες; Κοιτα γενικα εμας τα κοριτσακια μας τυχαινουν ενα σωρο γυναικολογικα τερτιπια οποτε περα απο εμφυτευση γιατι δεν πας στο γιατρο ή εστω ενα τηλεφωνο να σε διαφωτισει; Μπορει να ναι πολλα πραγματα. Εμενα πχ ενα καλοκαιρι ειχα αναμεσα σε 2 περιοδους λιγο αιματακι. Μηπως ειναι κατι τετοιο; αν ειναι&συμβαινει πρωτη φορα δεν χρειαζεται να σε ανησυχει. Απο κει και περα υπαρχουν πολλα αλλα. Εως και ενας ψιλοτραυματισμος απο την επαφη. Παρε ενα τηλεφωνο και βλεπεις τι θα σου πει και ο γιατρος.

αδιαθέτησα εν τέλει....δεν ξέρω τι ήταν όλο αυτό και για το μόνο που ανησύχώ είναι μήπως η προλακτίνη μου είναι στο θεό....έχω σημειώσει τα πάντα και τώρα θα δώ τον επόμενο μήνα τι θα γίνει!!!! σας ευχαριστώ πολύ όλες.....εύχομαι τα καλύτερα και πάνω απόλα υγεία!!!!!! κακός σύμβουλος το αγχός:roll::roll::roll:.....φιλιά!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...