Μετάβαση σε περιεχόμενο

Utrogestan και ζαλάδες


Recommended Posts

στις πριν 4 ώρες, ο/η karen είπε:
στις πριν 5 ώρες, ο/η ΡΟΖΟΥΛΙΤΑ είπε:

Καλησπερα και σ'εσενα Ροζουλιτα Καλο Πασχα να χουμε κ Καλη Ανασταση!Εσυ σε τι φαση εισαι?

Ειμαστε στον τριτο μηνα προσπαθειων με τον συζυγο μου ακομα δεν εχει ερθει το πολυποθητο μωρακι αλλα ενταξει προσπαθω να ειμαι χαλαρη και τις περισσοτερες φορες το καταφερνω!!Δεν εχω μεγαλη εμπειρια προσπαθειων γι αυτο ρωταω τοσα,δεν εχει χρειαστει ακομα να το ψαξουμε με τον δυζυγο,νομθζω ειναι νωρις ακομα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 73
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Έπαιρνα και εγώ τα utrogestan από την εβδομάδα που είσαι εσύ μέχρι και τον 5ο μήνα. .... Κουτιά ολόκληρα κατεβασα και πολλές δόσεις. .... 6 χαπια την ημέρα. .. Ναι έχουν και τέτοιες παρενέργειες αλλά είσαι και στην αρχή της εγκυμοσύνης που ζαλάδες μπορεί νιώθεις ούτως ή άλλως. ..... Σου εύχομαι να έχεις μια τελειομηνη εγκυμοσύνη και να πάρεις αγκαλίτσα ένα υγιέστατο μωρακι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Sofilia είπε:

Έπαιρνα και εγώ τα utrogestan από την εβδομάδα που είσαι εσύ μέχρι και τον 5ο μήνα. .... Κουτιά ολόκληρα κατεβασα και πολλές δόσεις. .... 6 χαπια την ημέρα. .. Ναι έχουν και τέτοιες παρενέργειες αλλά είσαι και στην αρχή της εγκυμοσύνης που ζαλάδες μπορεί νιώθεις ούτως ή άλλως. ..... Σου εύχομαι να έχεις μια τελειομηνη εγκυμοσύνη και να πάρεις αγκαλίτσα ένα υγιέστατο μωρακι...

Σευχαριστω παρα πολυ ! Απλά ψάχνομαι γιατι στο γιατρο θα πάω μετα το Πάσχα προς το τέλος του μήνα για να ακούσουμε καρδούλα και μεχρι τοτε ανησυχώ . Ψάχνω συμπτωματα για να δω αν παει καλα η εγκυμοσύνη ? Γι αυτο ρωτάω άραγε οι ζαλάδες ειναι απο τπ φάρμακο η απο την εγκυμοσύνη ... εσυ ένιωθες ετσι σαν μεθυσμένη με αυτο το φάρμακο ; εμενα βέβαια νου πέφτει και η πίεση δε ξερω να η ρίχνει το φάρμακο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

O ζαλάδες είναι από το φάρμακο... Επίσης η εγκυμοσύνη ανεβάζει την πίεση, αφού αυξάνεται και η κυκλοφορία και ο όγκος του αίματος, εμένα πάντως ανεβαίνει. Μην ψάχνεις συμπτώματα γιατί αγχώνεσαι. Ο, τι είναι να γίνει θα γίνει και ελπίζω να ακούσεις τον πιο ωραίο ήχο :) άσε το ψάξιμο!!!! Μην αγχώνεσαι!! Το έχω περάσει και μόνο κακό σου κάνει!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Ninonino είπε:

Σευχαριστω παρα πολυ ! Απλά ψάχνομαι γιατι στο γιατρο θα πάω μετα το Πάσχα προς το τέλος του μήνα για να ακούσουμε καρδούλα και μεχρι τοτε ανησυχώ . Ψάχνω συμπτωματα για να δω αν παει καλα η εγκυμοσύνη ? Γι αυτο ρωτάω άραγε οι ζαλάδες ειναι απο τπ φάρμακο η απο την εγκυμοσύνη ... εσυ ένιωθες ετσι σαν μεθυσμένη με αυτο το φάρμακο ; εμενα βέβαια νου πέφτει και η πίεση δε ξερω να η ρίχνει το φάρμακο 

Ναι και σαν μεθυσμένη. ...και ήθελα να κοιμάμαι συνέχεια. ...και βαριά χέρια ποδια. ...αυτά όλα στις αρχές κυρίως... όσο προχωρούσε η εγκυμοσύνη και συνήθιζε ο οργανισμός το φαρμακο ήταν καλύτερα. .... πόσα χαπια παίρνεις των πόσο mg? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Sofilia είπε:

Ναι και σαν μεθυσμένη. ...και ήθελα να κοιμάμαι συνέχεια. ...και βαριά χέρια ποδια. ...αυτά όλα στις αρχές κυρίως... όσο προχωρούσε η εγκυμοσύνη και συνήθιζε ο οργανισμός το φαρμακο ήταν καλύτερα. .... πόσα χαπια παίρνεις των πόσο mg? 

Παίρνω των 200 ενα πρωι και ενα  βραδυ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Diwni είπε:

Vre koritsi mou pare ena tilefwno sto giatro sou k pigaine na deis to ninaki sou na s fygei t agxos!

Ειχα παει την προηγουμενη εβδομαδα και αυτοσ ειπε τωρα ξανα τελος του μηνα . Ντρεπομαι παλι ν ατον παρω ειναι και φιλος των γονιων μου και δουλευει στο νοσοκομειο Γιαυτο εχω σκασει ..τι να κανω να παω και σε εναν αλλο μονο και μονο να μου κανει εναν υπερηχο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ti paei na pei ntrepesai? Kai protimas na meneis me t agxos? Kai den einai apla ena yperixos einai i parakolouthisi tis ekseliksis tis egkymosynis sou. Egw proswpika eixa t eleythero apo t giatro m na pigainw opote thelw. An k kratiomoun mexri t epomeno rantevou. Alla stin arxi arxi pigame eidame sako kai tin  amesws epomeni vdomada pigame na akousoume kardoula. Kai meta pali se 3 vdomades. Meta tin ayxeniki diafaneia m eipe ela se ena mina.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Ninonino είπε:

Παίρνω των 200 ενα πρωι και ενα  βραδυ 

ok.. Εγω επαιρνα αν θυμαμαι καλα των 100 αλλα απο δυο (αρα 200) 3 φορές την ημέρα... Γενικά αν δεν εχεις πολλές μέρες που τα παίρνεις ειναι λογικό.. οσο για το αγχος αν ολα πανε καλα.. προσπαθησε να το αποβαλεις οοοσο μπορεις το ξερω πως ειναι δυσκολο.. γενικά μεχρι να το νιώθεις μέσα σου να κουνιέται έχεις αγχος.. μετά έχεις αγχος και περιμενεις να κουνηθεί κάθε μερα ώρα κλπ... μετά σε κάθε εξέταση επίσης... παρτο χαλαρά ομως..να κανεις πραγματα που σε χαλαρωνουν οσο μπορεις.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Ninonino είπε:

Ειχα παει την προηγουμενη εβδομαδα και αυτοσ ειπε τωρα ξανα τελος του μηνα . Ντρεπομαι παλι ν ατον παρω ειναι και φιλος των γονιων μου και δουλευει στο νοσοκομειο Γιαυτο εχω σκασει ..τι να κανω να παω και σε εναν αλλο μονο και μονο να μου κανει εναν υπερηχο?

Αν δεν μπορεις να πάρεις τηλεφωνο τον γυναικολογο σου ΕΙΝΑΙ ΘΕΜΑ.. εχεις μια ολοκληρη εγκυμοσυνη μπροστα (9 μηνες ) στους οποίους θα προκύψουν παρα πολλές ερωτήσεις πρέπει να νιωθεις άνετα να του τηλεφωνήσεις , για αυτο τον πληρώνεις... Θεωρω πως ολα ειναι καλά πάντως.. να μην ανησυχεις.. δεν εχεις δηλαδη συμπτωματα ασχημα.. οποτε μην φοβάσαι... γενικα το πρωτο 3μηνο θελει προσοχη... αλλα περνάν οι μέρες... θα το δεις.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τον πηρα τελικα κοριτσια δεν αντεξα...λεει να το κοψω το πρωινο χαπι γιατι οντως μπορει σε καποιους να φερει ζαλη.Μου ειπε να παω να με δε και μην αγνχνεσαι και τετεοια επειδη του ειπα πωσ δεν εχω πια αναγουλεσ κι αυτα.Ειναι πολυ χαλαρος και με νευριαζει . Τωρα θα παω ομως και ας μη του αρεσε και πολυ!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Proexei na eisai esy xalari kai iremi! Oso ginetai vevaia. Symfwnw apolyta me tin Sofilia olo k ena kainourio agxos tha exeis,na to deis, na to akouseis k meta kathe eksetasi na vgainei kali. Einai apolyta fysiologiko. Prospathise na skeftesai mono thetika!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Ninonino είπε:

τον πηρα τελικα κοριτσια δεν αντεξα...λεει να το κοψω το πρωινο χαπι γιατι οντως μπορει σε καποιους να φερει ζαλη.Μου ειπε να παω να με δε και μην αγνχνεσαι και τετεοια επειδη του ειπα πωσ δεν εχω πια αναγουλεσ κι αυτα.Ειναι πολυ χαλαρος και με νευριαζει . Τωρα θα παω ομως και ας μη του αρεσε και πολυ!! 

μπραβο κοριτσι.... οποτε νιωθεις την αναγκη να τον ρωτησεις το οτιδηποτε να του τηλεφωνεις.....περιμενουμε νεα σου.. [smilie=love9.gif][smilie=love5.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 4/11/2017 at 6:07 ΜΜ, ο/η joy2 είπε:

Και εγώ το παίρνω. Με πιάνει έντονη ζάλη και υπνηλία μια ώρα αφού το πάρω. Διαρκεί για άλλη μια ώρα και μετά είμαι μια χαρά! Υπομονηηηηηη θα τι αντέξουμε και αυτό. Επίσης ένα κόλπο είναι να το πίνεις νωρίς το πρωί κ μετά να κάνεις τις δουλειές σου

AAAA! είσαι έγκυος!! εύχομαι όλα να πάνε κατευχήν μέσα από την καρδιά μου! Μπήκα κι εδώ για να σου πω πως εγώ τα utrogestan τα έπαιρνα κολπικά ενα πρωι ενα βράδυ και στις δυο προσπάθειες σπερματέγχυσης και δεν είχα ΚΑΘΟΛΟΥ παρενέργειες.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σ'ευχαριστώ jazz :) ναι είμαι! Απλά έχω θρομβοφιλια αλλά το ανακαλύψαμε αργά (στη 6η εβδομαδα) και δεν ξέρω αν οι ενέσεις ηπαρινης πρόλαβαν να δρασουν αυτή τη φορά και μάλλον δεν θα πάει καλά και αυτή η εγκυμοσύνη... Ελπίζω όμως. Για να δούμε :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ολα καλά θα πάνε :):)!

 αν επιτρέπεται να πεις, θα ήθελα να μάθω με ποιον γιατρό εκανες τις εξετάσεις, σε ποιο εργαστήριο και σε πόσες μέρες βγαίνουν τα αποτελέσματα? ποιος γυναικολόγος σε παρακολουθεί? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η jazz είπε:

Ολα καλά θα πάνε :):)!

 αν επιτρέπεται να πεις, θα ήθελα να μάθω με ποιον γιατρό εκανες τις εξετάσεις, σε ποιο εργαστήριο και σε πόσες μέρες βγαίνουν τα αποτελέσματα? ποιος γυναικολόγος σε παρακολουθεί? 

Jazz σου έστειλα προσωπικό μήνυμα :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου Καλησπερα!!εγω έγκυος δεν ειμαι ακομα..αλλα κάναμε δυο προσπάθειες πρόκλησης ωορρηξιας και στοχευμένης επαφής και ο γιατρός μου μου χε συστήσει και έπαιρνα utrogestan μεχρι την χοριακη..δεν ειχα καποια σοβαρή παρενέργεια..αλλα μου ειχε τονίσει να τα παιρνω κολπικά γιατι φέρνουν ζαλάδες..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Κατερινάκι/only love είπε:

Κοριτσια μου Καλησπερα!!εγω έγκυος δεν ειμαι ακομα..αλλα κάναμε δυο προσπάθειες πρόκλησης ωορρηξιας και στοχευμένης επαφής και ο γιατρός μου μου χε συστήσει και έπαιρνα utrogestan μεχρι την χοριακη..δεν ειχα καποια σοβαρή παρενέργεια..αλλα μου ειχε τονίσει να τα παιρνω κολπικά γιατι φέρνουν ζαλάδες..

αρα αποδεδειγμενα ειναι απο το φαρμακο η ζαλαδα που παθαινω. Κατερινακι μου χαιρομαι πολυ για σενα!! τωρα ποτε περιμενεισ με το καλο τα ευχαριστα?? ευχομαι να γινει το θαυματακι!!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ninonino είπε:

αρα αποδεδειγμενα ειναι απο το φαρμακο η ζαλαδα που παθαινω. Κατερινακι μου χαιρομαι πολυ για σενα!! τωρα ποτε περιμενεισ με το καλο τα ευχαριστα?? ευχομαι να γινει το θαυματακι!!!!!! 

Ματια μου τωρα δεν περιμενω τιποτα..ειχαμε πει μολις αδειαθετησω να μιλήσω με τον γιατρό να δουμε πως θα κινηθούμε τελικα(αφου το επόμενο βήμα που συστήνουν ειναι η σπερματέγχυση ) αλλα εχω αρρωστήσει και παιρνω αντιβίωση..οποτε απλα περιμενω περίοδο..που ειμαι σίγουρη θα χει και ανωμαλία ο κύκλος μου με τοσο πυρετό!!!

χαιρομαι πολυ για σενα κοριτσακι μου..ολα πηγαίνουν καλα,οσο και αν φοβάσαι!!ποτε θα πας στο γιατρό να ακούσετε καρδούλα??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Κατερινάκι/only love είπε:

Ματια μου τωρα δεν περιμενω τιποτα..ειχαμε πει μολις αδειαθετησω να μιλήσω με τον γιατρό να δουμε πως θα κινηθούμε τελικα(αφου το επόμενο βήμα που συστήνουν ειναι η σπερματέγχυση ) αλλα εχω αρρωστήσει και παιρνω αντιβίωση..οποτε απλα περιμενω περίοδο..που ειμαι σίγουρη θα χει και ανωμαλία ο κύκλος μου με τοσο πυρετό!!!

χαιρομαι πολυ για σενα κοριτσακι μου..ολα πηγαίνουν καλα,οσο και αν φοβάσαι!!ποτε θα πας στο γιατρό να ακούσετε καρδούλα??

Τη Δευτέρα ειναι να πάω αλλα το ποσο πανε όλα καλα θα δείξει !!! Δεν εχω καλο προαίσθημα ?? δε το εχω πει σε κανέναν γιατι δε το εχω πιστέψει η ίδια .. για να δούμε θα φανεί τη Δευτέρα τι γίνεται !!!! Ποσο πυρετό εχεις ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Ninonino είπε:

Τη Δευτέρα ειναι να πάω αλλα το ποσο πανε όλα καλα θα δείξει !!! Δεν εχω καλο προαίσθημα ?? δε το εχω πει σε κανέναν γιατι δε το εχω πιστέψει η ίδια .. για να δούμε θα φανεί τη Δευτέρα τι γίνεται !!!! Ποσο πυρετό εχεις ; 

Κοριτσι μου και εμεις χθες πηγαμε στο γιατρο και εγω δεν ειχα καθολου καλο προαισθημα...αλλα Δοξα Τω Θεω το μωρακι μας ειναι μια χαρα!!!Θα δεις και το δικο σου θα ναι τελεια!Και μου χει ξεπρηστει τελειως κσι στηθος και κοιλια,ουτε αναγουλες εχω ουτε τιποτα.ολα καλα θα ναι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η ToniaPap είπε:

Κοριτσι μου και εμεις χθες πηγαμε στο γιατρο και εγω δεν ειχα καθολου καλο προαισθημα...αλλα Δοξα Τω Θεω το μωρακι μας ειναι μια χαρα!!!Θα δεις και το δικο σου θα ναι τελεια!Και μου χει ξεπρηστει τελειως κσι στηθος και κοιλια,ουτε αναγουλες εχω ουτε τιποτα.ολα καλα θα ναι!!!

 Σε ποια εβδομάδα εισαι ; εμενα χθες πριστηκε παλι και σημερα ξανα ξεπριστηκε οτι ναναι τι να πω δε ξερω .. μια εχω αναγούλα μια οχι περίεργη καταςταςη ... λεω μαλλον απο τα φάρμακα θα ειναι παρενεργειες .. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...