Μετάβαση σε περιεχόμενο

Utrogestan και ζαλάδες


Recommended Posts

Κορίτσια ειναι στην 6η εβδομάδα και παίρνω utrogestan απο την αρχή . Εχει καμια σας ζαλάδες ; πολλές φορές νιώθω σαν μεθυσμένη . Δε μπορω να κατάλαβα αν ειναι απο τπ φάρμακο η απο την εγκυμοσύνη . Το παθαίνει καμια σας ; please απαντήστε μου ! Ανησυχώ ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 73
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπερα.Τα utrogestan τα περνεις απο το στομα η κολπικα;Εμενα το μονο που μου προκαλουν ειναι φουσκωμα και παραπανω υγρα μιας και τα βαζω κολπικα.Αλλα τωρα στην αρχη οι ζαλαδες ειναι πολυ συνηθισμενο συμπτωμα υπομονη!!Εγω την 7η εβδομαδα δεν μπορουσα να σηκωθω απο τον καναπε ημουν σαν μεθυσμενη που λες και εσυ....

Καλη κυοφορια ευχομαι με ενα υγειεστατο μωρακι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Απο το στόμα τα παίρνω γι αυτο τελώ μηπως ειναι Απο αυτο . Με πιάνει αυτη η ζάλη ξαφνικά οποιαδήποτε ώρας της ημέρα πιο συχνά το πρωι και μου περνάει μετα απο κανενα μισαωρο αν πιω χυμό και κάτι αλμυρό . Το ίδιο Πάθαινες και εσυ ; Σευχαριστω πολυ για την απάντηση ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ninonino mou exeis metrisei katholou tin piesi sou? Borei na einai apo ayto. Ta outrogestan exoun polles parenergeies egw eixa fouskwma kai genikotera me xalousan poly. Epefte kai i psyxologia mou oli mera kanape imoun. Molis ta ekopsa eniwsa allos anthrwpos. Ypomoni kai ola kala tha pane!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Την μέτρησα κάποιες φορές ητανε χαμηλή σχετικά αλλα δεν μπορω να καταλάβω αν η πίεση πέφτει απο τα χάπια η απο την εγκυμοσύνη .. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα.. Παίρνω και εγω utragestan (οχι για λογους εγκυμοσύνης) και πράγματι νιωθω κ εγω καπως σα μεθυσμένη 1-2 ωρες μετα τη λήψη τους... τη πρωτη φορα μαλιστα μου επεσαν τα ψωνια απο τα χέρια τη στιγμη που ενιωθα λες κ εχω πιεί 2-3 ποτηρακια παραπάνω.......

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα! και γω επαιρνα τα utrogestan(οχι λογω εγκυμοσυνης) και ενιωθα αρκετα ζαλισμενη και μεθυσμενη! ειδικα τα βραδυα 1-2 ωρες μετα τη ληψη τους ενιωθα σαν ν μ χουν κοπει τα ποδια και δεν μπορορω να κουνηθω για κανα μισαωρο..μετα μ περνουσε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Ninonino είπε:

Κορίτσια εσείς μετρήσατε την πίεση σας οταν σας πιάνει αυτη η ζάλη ; μηπως μας ρίχνει την πίεση 

Γεια σου νινο μου χερομαι πολυ για εσενα που πηγαν ολα καλα και να συνεχισουν εγω ειχα απιστευτες ζαλαδες υπνηλια και πολυ θεμα με τη δυσκοιλιοτητα αν εβγαλες ζαλαδες απο τη χρηση τους δεν θα σταματησουν απλα ρωτα τον γιατρο σου μηπως μπορεις νσ τα παρεις κολπικα θα βρεις ανακουφιση απο τις ζαλαδες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η karen είπε:

Γεια σου νινο μου χερομαι πολυ για εσενα που πηγαν ολα καλα και να συνεχισουν εγω ειχα απιστευτες ζαλαδες υπνηλια και πολυ θεμα με τη δυσκοιλιοτητα αν εβγαλες ζαλαδες απο τη χρηση τους δεν θα σταματησουν απλα ρωτα τον γιατρο σου μηπως μπορεις νσ τα παρεις κολπικα θα βρεις ανακουφιση απο τις ζαλαδες

Αχ να σου πω την αληθεια δε ξερω αν πανε ολα καλα..εχω ραντεβου με τον γιατρο ξανα τελοσ του μηνα  και δεν εχουμε ακουσει καρδιακο παλμο ακομη!! ανησυχω πολυ !! :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εγώ το παίρνω. Με πιάνει έντονη ζάλη και υπνηλία μια ώρα αφού το πάρω. Διαρκεί για άλλη μια ώρα και μετά είμαι μια χαρά! Υπομονηηηηηη θα τι αντέξουμε και αυτό. Επίσης ένα κόλπο είναι να το πίνεις νωρίς το πρωί κ μετά να κάνεις τις δουλειές σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Ninonino είπε:

Αχ να σου πω την αληθεια δε ξερω αν πανε ολα καλα..εχω ραντεβου με τον γιατρο ξανα τελοσ του μηνα  και δεν εχουμε ακουσει καρδιακο παλμο ακομη!! ανησυχω πολυ !! :(

Αχ νινο μου  τι περνας και εσυ δυσκολες καταστασεις ανγχους και φοβου αλλα μη σκας τελος του μηνα ευχομαι να σπασει ο υπερηχος του γιατρου απο μια δυνατη γερη [smilie=love9.gif]καρδουλα που θα εχει δυναμη και θεληση να συνεχισει οτι καλυτερο ευχομαι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Ninonino είπε:

Αχ να σου πω την αληθεια δε ξερω αν πανε ολα καλα..εχω ραντεβου με τον γιατρο ξανα τελοσ του μηνα  και δεν εχουμε ακουσει καρδιακο παλμο ακομη!! ανησυχω πολυ !! :(

Κοριτσι μου ελπίζω όλα να πάνε κατ' ευχήν!! Μόνο ο γιατρός σου ξέρει αν πάνε όλα καλά. Αν σου έδωσε ελπίδες αυτό είναι καλό. Είδατε έμβρυο αλλά ακόμη δεν ακούσατε καρδούλα δηλαδή? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η karen είπε:

Αχ νινο μου  τι περνας και εσυ δυσκολες καταστασεις ανγχους και φοβου αλλα μη σκας τελος του μηνα ευχομαι να σπασει ο υπερηχος του γιατρου απο μια δυνατη γερη [smilie=love9.gif]καρδουλα που θα εχει δυναμη και θεληση να συνεχισει οτι καλυτερο ευχομαι 

Μακαρι σευχαριστω πολυ !  αλλα δεν εχω καθολου καλο προαισθημα :( Μου σταματησαν εδω και μια εβδομαδα σχεδον  και κατι αναγουλες που ειχα στην αρχη :( 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η ΡΟΖΟΥΛΙΤΑ είπε:

Καλησπερα κοριτσια,καλο Πασχα ευχομαι σε ολες μας!Τι ειναι το utragestan?Δεν το εχω ξανακουσει!

ειναι χαπια προγεστερονης 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Ninonino είπε:

ειναι χαπια προγεστερονης 

Και γιατι τα παιρνουμε?Συγχωρεστε με που ρωταω τοσα αλλα δεν γνωριζω σχετικα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Ninonino είπε:

Μακαρι σευχαριστω πολυ !  αλλα δεν εχω καθολου καλο προαισθημα :( Μου σταματησαν εδω και μια εβδομαδα σχεδον  και κατι αναγουλες που ειχα στην αρχη :( 

Ελα βρε νινακο μου προσπαθησε να αποβαλεις τις κακες σκεψεις ξερω οτι εισαι και απο την προηγουμενη κ κοντινη αποβολη και ειναι δυσκολο αλλα σκεψου κατι ωμορφο και θετικο για το σπορακι σου....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η ΡΟΖΟΥΛΙΤΑ είπε:

Και γιατι τα παιρνουμε?Συγχωρεστε με που ρωταω τοσα αλλα δεν γνωριζω σχετικα

Στην εγκυμοσυνη βοηθανε να αναπτυχθει ο πλακουντας και το εμβρυο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η karen είπε:

Ελα βρε νινακο μου προσπαθησε να αποβαλεις τις κακες σκεψεις ξερω οτι εισαι και απο την προηγουμενη κ κοντινη αποβολη και ειναι δυσκολο αλλα σκεψου κατι ωμορφο και θετικο για το σπορακι σου....

Αχ προσπαθωωω..αλλα να που καθε μερα αυτη η παλιοσκεψη δε λεει να φυγει!!! Ειπα οσο μπορω να μη το σκεφτομαι τωρα να περασουν οι γιορτες και μετα ισως παω και νωρητερα στον γιατρο αν δεν αντεξω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Ninonino είπε:

Αχ προσπαθωωω..αλλα να που καθε μερα αυτη η παλιοσκεψη δε λεει να φυγει!!! Ειπα οσο μπορω να μη το σκεφτομαι τωρα να περασουν οι γιορτες και μετα ισως παω και νωρητερα στον γιατρο αν δεν αντεξω!

Εχεις δικιο εξω απο το χορο ολοι χορευουμε ουτε εγω θα μπορουσα υπομονη θα περασουν οι μερες ατελειωτες θα σου φανουν αλλα θα φτασει και ημερα του υπερηχου σου και με ευχαριστα νεα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η karen είπε:

Εχεις δικιο εξω απο το χορο ολοι χορευουμε ουτε εγω θα μπορουσα υπομονη θα περασουν οι μερες ατελειωτες θα σου φανουν αλλα θα φτασει και ημερα του υπερηχου σου και με ευχαριστα νεα

<3 <3 <3 ΜΑΚΑΡΙ !!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η ΡΟΖΟΥΛΙΤΑ είπε:

Καλησπερα και σ'εσενα Ροζουλιτα Καλο Πασχα να χουμε κ Καλη Ανασταση!Εσυ σε τι φαση εισαι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ετσι ειναι!!! Κι αυτος ο ανθρωπος ησουν εσυ γ μενα!!❤️🫶 Μια κοπελα π δν ξερω καλα καλα κ π μου σταθηκε καλυτερα κ απο φιλη!! 😍 Δε λεω κ ο αντρας μου διπλα μου σε ολα! Βραχος... αλλα ειναι αλλιως οταν ο αλλος το εχει ζησει κ εχει τις ιδιες αγωνιες.. περναει τα ιδια σκαμπανεβασματα, εχει κ τις ορμονες να βαρανε κοκκινο, μπαινει στη θεση σου γτ το ξερει πως ειναι κ σε νιωθει με μια λεξη π θα πεις..  Σε ευχαριστω πααααααρα πολυ!!💞💞💞
    • Ευχαριστω Ραμ μου!!!! 🥰 με το καλο ολα!!! 🙏❤️ Καλη αρχη στη νεα προσπαθεια κ με το καλο να μεγαλωσετε την οικογενεια σας!!!💫
    • Γλυκο μου μισοφεγγαρο!!! 🫶❤️🫶 Σε ευχαριστω για ολες τις ευχες!!! 🥰 Μακαρι ο θεος ν μας αξιωσει να γινουμε γονεις!!! Ελπιζω να πανε ολα καλα σε αυτο το ταξιδι π μολις ξεκινησε μεχρι το τελος!!! 🥹
    • Η αλήθεια είναι ότι και εμένα μου φάνηκε κάπως όμως δεν μου έδωσε περιθώρια ο γιατρός να το επεξεργαστώ! Με κοίταξε μου λέει είναι όλα καθαρά ντύσουν και έλα να τα πούμε! Μας ξεκίνησε με τις έρευνες και μας διάβαζε διαφορα πράγματα που είχε μελετήσει και μας λέγε το θα κάνουμε και πως θα προχωρήσουμε όποτε δεν πρόλαβα να σκεφτώ την παλινδρομη! Ναι δεν υπάρχει λογος για εξωσωματικη για την ωρα! Θα δούμε και τις εξετάσεις και τι θα μου δώσει και μετά αν δεν είναι εδώ ο σύντροφος θα καταψηξουμε σπερμα και θα κάνω σπερματεγχυνση! Μου είπε ότι μπορεί να αργησει να έρθει η περίοδος λόγω ΣΠΩ όχι όμως ότι είναι απόλυτο! Απλά για να μην ανησυχήσω! Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου🙏
    • Τοκυο μου!!!! ❤️ Σε ευχαριστω κι εσενα για ολα!!! 🥰 Αληθεια αν δεν ησουν εσυ ν τα λεμε με dm κ να μου συστησεις αυτο τον τρομερο γιατρο (γενικα ειχα φτασει σ ενα σημειο π ειχα μπλοκαρει κ με ξεμπλοκαρες..), μπορει ακομα να εχανα χρονο κ να ημασταν στο μηδεν οπως τοσα χρονια π ψαχναμε ψαχναμε κ ακρη δε βγαζαμε!!!  Να εισαι καλα κ να χαιρεσαι την οικογενεια σου!!!😊 Με το καλο ν ερθει κ το 2ο παιδακι σας γερο και καλοτυχο!!!🙏💫🎈 Μακαρι κι εμας τα εμβρυακια μας να ερθουν στην αγκαλια μας καποια μερα!🙏
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...