Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καφε υγρα στην αρχή τις εγκυμοσύνης


Ninonino

Recommended Posts

Γεια σας! Ειμαι 4εβδομαδων και εχω καφε υγρα έδω και 5 μερες  μια έρχονται μια φεύγουν ο γιατρός δεν έδωσε και πολυ σημάσια . Εγω ειμαι πολυ αγχωμένη γιατι ειχα και μια αποβολή στο παρελθόν .. ειναι κάποια κοπέλα που εχει καφε υγρα και όλα εξελίχθηκαν φυσιολογικα; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοπέλα μου Γειά σου!στην αρχή της εγκυμοσύνης είχα και εγώ καφέ υγρά αλλά ο γιατρός μου είπε πως είναι παλιό αίμα από τη μήτρα που φεύγει, καθαρίζει δηλαδή..είναι φυσιολογικό μου είχε πει..πιστεύω πως δεν πρέπει να ανησυχείς..αν δεις ότι δεν ηρεμεις,κλεισε ένα ραντεβού να πας να σε δει για να ησυχάσεις..ξέρω ότι φοβάσαι..θετική σκέψη και να προσέχεις όσο μπορείς αυτούς τους πρώτους μήνες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Ninonino είπε:

Γεια σας! Ειμαι 4εβδομαδων και εχω καφε υγρα έδω και 5 μερες  μια έρχονται μια φεύγουν ο γιατρός δεν έδωσε και πολυ σημάσια . Εγω ειμαι πολυ αγχωμένη γιατι ειχα και μια αποβολή στο παρελθόν .. ειναι κάποια κοπέλα που εχει καφε υγρα και όλα εξελίχθηκαν φυσιολογικα; 

Μην αγχώνεσαι!Ειναι παλι αιμα περιοδου οπως σ ειπε και η κοπελα παραπανω η αιμα απο τη συλληψη!Αν συνεχιζεται,κανε μια επισκεψη στο γιατρο σου.Ολα καλα να πανε σ ευχομαι!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Ninonino είπε:

Γεια σας! Ειμαι 4εβδομαδων και εχω καφε υγρα έδω και 5 μερες  μια έρχονται μια φεύγουν ο γιατρός δεν έδωσε και πολυ σημάσια . Εγω ειμαι πολυ αγχωμένη γιατι ειχα και μια αποβολή στο παρελθόν .. ειναι κάποια κοπέλα που εχει καφε υγρα και όλα εξελίχθηκαν φυσιολογικα;

ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΓΛΥΚΟ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ!!!! ΣΤΗΝ 4Η ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΕΙΧΑ FULL ΠΕΡΙΟΔΟ ΓΙΑ 2ΗΜΕΡΕΣ ΚΑΦΕ ΚΑΙ ΠΗΓΜΑΤΑ ΔΕΝ ΠΗΡΑ ΚΑΝΕΝΑΦΑΡΜΑΚΟ, ΕΙΜΑΙ ΣΤΟΝ 8ο ΜΗΝΑ...ΕΛΠΙΖΩ Να ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΤΕΛΕΙΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Βικυ88 είπε:

ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΓΛΥΚΟ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ!!!! ΣΤΗΝ 4Η ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΕΙΧΑ FULL ΠΕΡΙΟΔΟ ΓΙΑ 2ΗΜΕΡΕΣ ΚΑΦΕ ΚΑΙ ΠΗΓΜΑΤΑ ΔΕΝ ΠΗΡΑ ΚΑΝΕΝΑΦΑΡΜΑΚΟ, ΕΙΜΑΙ ΣΤΟΝ 8ο ΜΗΝΑ...ΕΛΠΙΖΩ Να ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΤΕΛΕΙΑ!

Σευχαριστω για την απάντηση ! Μονο για 2 μερες τα ειχες ; εμενα συνεχίζονται εδω και μια βδομαδα σχεδόν γι αυτο ανησυχώ .. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εκανα υπέρηχο και είδαμε μια μαύρη βούλα ! Δεν ειχε μεσα κάτι αλλο αλλα και ο γιατρός δεν σχολίασε κάτι και μου είπε ξανα μετα απο 4 βδομαδες να πάω ?Χοριακη εχω να κάνω μια βδομαδα την Δευτέρα ητανε 867 και Τετάρτη είδαμε αυτο το μαυρο στον υπέρηχο .. διανυω την 4η εβδομάδα ... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συγνώμη αλλά είναι πολύ να πάς μετά από 4 βδομάδες.Στην αρχή παρακολουθούμε την εγκυμοσύνη κάθε βδομάδα σχεδόν.Αν είσαι 4 γνώμη μου έπρεπε να σε δεί στην 6 βδομάδα. Επίσης στην 4 βδομάδα δεν φαίνεται κουκίδα.Μήπως μπερδεύτηκες σε ποια βδομάδα είσαι?Ασ με διορθώσει κάποια κοπέλα αν κάνω λάθος.Πάντως η χορειακή σου πάει καλά.Πιστευώ θα πάνε όλα καλά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και μενα μου φαινεται πολυ αργα !! Μου φαινεται θα αλλάξω γιατρο ! Δε ξερω εχω αγχωθεί πολυ ! Νομιζω στην 4η απλά φαινεται μια Κουκιδα στην 5η φαινεται σάκος και στην 6η ακούς καρδιά ... ειμαι στην 4η σίγουρα γιατι ξερω ακριβώς ποια μέρα εγινε η επαφή .. στις 5 Μαρτίου ητανε οποτε κάπου τόσο ειμαι .. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Ninonino είπε:

Εκανα υπέρηχο και είδαμε μια μαύρη βούλα ! Δεν ειχε μεσα κάτι αλλο αλλα και ο γιατρός δεν σχολίασε κάτι και μου είπε ξανα μετα απο 4 βδομαδες να πάω ?Χοριακη εχω να κάνω μια βδομαδα την Δευτέρα ητανε 867 και Τετάρτη είδαμε αυτο το μαυρο στον υπέρηχο .. διανυω την 4η εβδομάδα ... 

Τωρά κατάλαβα που ξαναδιαβάσα το μυνημά σου !Σάκο είδατε.Πάντως επιμένω ότι  πρέπει να σε δεί την άλλη βδομάδα ξανά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Ninonino είπε:

Και μενα μου φαινεται πολυ αργα !! Μου φαινεται θα αλλάξω γιατρο ! Δε ξερω εχω αγχωθεί πολυ ! Νομιζω στην 4η απλά φαινεται μια Κουκιδα στην 5η φαινεται σάκος και στην 6η ακούς καρδιά ... ειμαι στην 4η σίγουρα γιατι ξερω ακριβώς ποια μέρα εγινε η επαφή .. στις 5 Μαρτίου ητανε οποτε κάπου τόσο ειμαι .. 

Ναι να αλλάξεις γιατρό.Μην αγχώνεσαι με τον κατάλληλο γιατρό θα σε ηρεμεί κι όλας.Λογικά τη Τετάρτη η χορειακή σου διπλασιάστηκε γιατί ο σάκος φαίνεται μετά τις 1500 μονάδες.Και στην 6 βδομάδα θα δείς μέσα κουκιδίτσα μαζί με λεκιθικό(πρώιμος πλακούντασ) και καρδούλα μπορεί να ακουστεί και στην 7 ή 8 βδομάδα.Να πάς μετά πό ένα μήνα να σε δεί μου φαίνεται περίεργο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μακάρι να υπάρχει κάτι μεσα ?? μετα την αποβολή που ειχα ειμαι καθε μέρα στον φόβο !! Φοβάμαι και ολο κάνω σκέψεις πως δε θα υπάρχει έμβρυο ? Ηδη πήρα τηλέφωνο σε αλλο γιατρο .. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Ninonino είπε:

Και μενα μου φαινεται πολυ αργα !! Μου φαινεται θα αλλάξω γιατρο ! Δε ξερω εχω αγχωθεί πολυ ! Νομιζω στην 4η απλά φαινεται μια Κουκιδα στην 5η φαινεται σάκος και στην 6η ακούς καρδιά ... ειμαι στην 4η σίγουρα γιατι ξερω ακριβώς ποια μέρα εγινε η επαφή .. στις 5 Μαρτίου ητανε οποτε κάπου τόσο ειμαι .. 

Και κάτι ακόμα.Τις βδομάδες κύησης τις μετράμε βάση τελευταίας περιόδου(από την πρώτη μέρα περιόδου)και όχι πότε συλλάβαμε.Και ο γιατρός μετά μας λεεί βάση υπερήχου στις πόσες βδομάδες είμαστε.Αν δεν στο είπε και αυτό τι να πώ.Εγώ όταν ήμουν έγκυος και έκανα τον πρώτο υπέρηχο μου είπε είσαι 6 βδομάδες και 1 μέρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Ninonino είπε:

Μακάρι να υπάρχει κάτι μεσα ?? μετα την αποβολή που ειχα ειμαι καθε μέρα στον φόβο !! Φοβάμαι και ολο κάνω σκέψεις πως δε θα υπάρχει έμβρυο ? Ηδη πήρα τηλέφωνο σε αλλο γιατρο .. 

Μπράβο κοπέλα μου.Ολα θα πάνε καλά.Μη στέκεσαι στα παλιά .Τώρα είναι μια καινούργια εγκυμοσύνη.Βρές ένα γιατρό να στα εξηγεί,να έχεις θάρρος να τον παίρνεις τηλ. και να σου λύνει απορίες και να σε χαλαρώνει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τιποτα δε μου είπε !!!! Απολύτως τιποτα εκανε τον υπέρηχο σε 2 λεπτά και δεν είπε τιποτα απολύτως με φόρτωσε μονο φάρμακα και μου ελεγε βλακείες το να τρώω κτλ ! Ειμαι πολυ νευριασμενη μαζι του !!' Τωρα περιμενω τηλ απο τον καινουριο αν θα με δεχτεί σημερα ... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Ninonino ευχομαι να πανε ολα καλα.. Ποτε ήταν η πρώτη μέρα της τελευταίας σου περιόδου? έτσι μετράς την εγκυμοσύνη..  4η βδομάδα λίγο δύσκολο να είσαι.. γιατί την 4η βδομάδα είναι κανονικά η βδομάδα που μαθαίνεις πως είσαι έγκυος.. Εκτός αν είναι το "βρεφος" 4 εβδομάδων και η κύηση είναι 6 εβδομάδων.. όπως και να έχει, δεν μπορείς να κάνεις πολλά σε αυτή τη φάση παρα μόνο υπομονή μέχρι να ακούσετε καρδούλα.. Θετική σκέψη και όλα θα πάνε καλά.. Διπλασιάζεται η χοριακή σου? 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ninonino ναι δεν είσαι στην τέταρτη εβδομάδα.. Λογικά 6η είσαι.. Από την πρώτη ημέρα της τελευταίας περιόδου μετράμε εβδομάδες. Επίσης ο γιατρός έπρεπε να σου πει σε ποια εβδομάδα φαίνεσαι βάσει του υπέροχου και να σε βλέπει κάθε εβδομάδα. Ειδικά με αιμορραγίες! Το έλα μετά από 4 εβδομαδες ειναι τρελό!!!  Επίσης Δεν σου είπε να μην περπατάς πολύ και να μην σκύβεις? Μόνο διατροφή? Χμμμμ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαλλον θα διπλασιάστηκε για α δείξει κάτι ο υπέρηχος την Τετάρτη .. χοριακη δε ξανα εκανα .. τελευταία περιοδο ειχα 13 Φεβρουαρίου αλλα με κύκλο 34 ημερών .. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η joy2 είπε:

Ninonino ναι δεν είσαι στην τέταρτη εβδομάδα.. Λογικά 6η είσαι.. Από την πρώτη ημέρα της τελευταίας περιόδου μετράμε εβδομάδες. Επίσης ο γιατρός έπρεπε να σου πει σε ποια εβδομάδα φαίνεσαι βάσει του υπέροχου και να σε βλέπει κάθε εβδομάδα. Ειδικά με αιμορραγίες! Το έλα μετά από 4 εβδομαδες ειναι τρελό!!!  Επίσης Δεν σου είπε να μην περπατάς πολύ και να μην σκύβεις? Μόνο διατροφή? Χμμμμ

Ναι δε μου είπε τιποτα μα τιποτα !!!! Απογοήτευση ! Και με νευρίασε τρελα !  Μερικούς δε τους νοιάζει καθολου .... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλά θα κάνεις που θα τον αλλάξεις! Το τι θα σου πει ο γιατρός τώρα μπορεί να αποδειχτεί καθοριστικό για την πορεία της εγκυμοσύνης!! Τι να πω κορίτσι μου.. Κάποιοι είναι στον κόσμο τους και την πληρώνουμε εμείς!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Symfwnw me ta koritsia. Oi giatroi metran tin kyisi apo tin prwti mera tis teleytaias periodou. Allakse opwsdipote giatro! Ti tha pei se 4 vdomades? Kathe vdomada prepei na se vlepei! Oso gia ta kafe den s eipe ksekourasi? Emena m eixe pei pare adeia k oso boreis na min kourazesai mexri na doume ti tha ginei.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

Symfwnw me ta koritsia. Oi giatroi metran tin kyisi apo tin prwti mera tis teleytaias periodou. Allakse opwsdipote giatro! Ti tha pei se 4 vdomades? Kathe vdomada prepei na se vlepei! Oso gia ta kafe den s eipe ksekourasi? Emena m eixe pei pare adeia k oso boreis na min kourazesai mexri na doume ti tha ginei.

Τιποτα απολύτως δεν μου είπε απαράδεκτος μονο με έβαζε να παίρνω προγεστερονη μεχρι καη ένεση εκανα ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια φοβάμαι μην εχω κενό σάκο.. ποια ειναι τα συμπτώματα; η αλήθεια ειναι πως εχω καθυστερημένη σύλληψη και ειδαμε στον υπέρηχο μονο ενα μαύρο πράγμα . Η επαφή η επίμαχη εγινε 5 Μαρτίου Αρα ειμαι περίπου στη 4η εβδομάδα .. δε θα έπρεπε να δει και τον αλλο σάκο η έστω καμια τελιτσα ; ανησυχώ τόσο πολυ ...αυτές οι βδομαδες ειναι μαρτυρικές ζω με την καθε μετα .. ξέρει καμια συμπτωματα κενού σάκου; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσι μου εγώ είχα κενό σάκο... Κανένα σύμπτωμα δεν υπάρχει δυστυχώς! Είναι σαν κανονικη εγκυμοσύνη. Απλά αν δεν δείτε εμβρυικα στοιχεία την ερχόμενη εβδομάδα λογικά θα το επιβεβαιώσεις!! Επίσης εάν τελικά θα είναι κενος σάκος δεν ξέρω αν θα μπορεί να γίνει ιστολογικη στο δείγμα αφού δεν θα υπάρξει έμβρυο.. Μην προτρέχεις όμως. Υπομονή και ξεκούραση. Ξέρω πως ειναι :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η joy2 είπε:

Κορίτσι μου εγώ είχα κενό σάκο... Κανένα σύμπτωμα δεν υπάρχει δυστυχώς! Είναι σαν κανονικη εγκυμοσύνη. Απλά αν δεν δείτε εμβρυικα στοιχεία την ερχόμενη εβδομάδα λογικά θα το επιβεβαιώσεις!! Επίσης εάν τελικά θα είναι κενος σάκος δεν ξέρω αν θα μπορεί να γίνει ιστολογικη στο δείγμα αφού δεν θα υπάρξει έμβρυο.. Μην προτρέχεις όμως. Υπομονή και ξεκούραση. Ξέρω πως ειναι :(

Αχ ανησυχώ τόσο πολυ ..!! Δε θα έπρεπε την 4η εβδομάδα να δει εμβρυακα στοιχεία ; εσυ σε ποια εβδομάδα το κατάλαβες ; και μετα εγινε απόξεση ; προγεστερονη έπαιρνες και τιποτα αλλα φάρμακα ; φοβάμαι πως επειδή παίρνω φάρμακα να συντηρούνε μια αρρωστημένη κατάσταση και άδικα καθυστερούνε την αποβολή ...!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...