Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αργή ανάπτυξη ωαρίων....γιατί???


Recommended Posts

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια!

Θέλω την βοήθεια σας γιατί είμαι σκασμένη πραγματικά...

Άλλος ένας κύκλος με κλομιφαίνη, οκ είμαι συνηθισμένη σε αυτό... όμως από την 8η μερα παρακολουθούμε τα ωαρια και μεχρι την 17η μερα είναι πααααρα πολυ μικρά... που συνηθως την 11η μερα εχουν μεγαλώσει αρκετα. Σημερα είμαι 20η μερα..εχω πάλι ραντεβου να με δει αλλα δεν νιωθω οτι είμαι κοντα στο στόχο...

Ο Γυναικολόγος μου ειπε πως ίσως έκανα κύκλο ανθεκτικό στην κλομιφαίνη... και ρωταω τωρα εγω...:

1) το εχει παθει καποια από εσας?

2) γίνεται σε εναν κυκλο να μην σε πιάσουν τα χάπια?

3) αν όντως δεν με εχουν πιάσει τα χαπια είναι φυσιολογικό λόγω ΣΠΩ να αργουν να μεγαλώσουν?

Ευχαριστω εκ των προτέρων... :-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Karntasaki mou egw otan ekena parakolo8hsh thn 14 mera tote htan etoima na skasoun 19 me 22 

Katse bre koritsaki mou poso kairo ta phres kai na exeis ginei an8ektiko? panw apo xrpono?

 

2mLup2.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συνολικά 6 κυκλους κλομιφαίνης εχω κανει.. 3 κυκλους το καλοκαίρι που μας περασε και αλλους 3 κυκλους Δεκεμβριο-Ιανουάριο-Φεβρουάριο....

Απογοητευομαι ωρες-ωρες.....

Μου φαίνεται θα τα παρατησω όλα.....και θα γίνω πριγκίπισσα που μου παει κιόλας.. :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

den exeis parei polu kairo (sunexomena) ara ligaki duskolo mou fenetai na egine an8ektiko sta farmaka.. 

na deis tote pou 8a peis twra eimai prigkipissa tote 8a sou er8ei... 

logiko einai na apogohteuesai...alla na mhn to bazeis katw...eisai prigkipissaaaaaaa........

2mLup2.png

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είμαι αργοκίνητο καράβι γλυκιά μου @Παρασκευαιδου... αυτό είμαι....  μα είναι δυνατόν με κλομιφαίνη να πηγαίνει τόσο αργά???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η peacock είπε:

Είμαι αργοκίνητο καράβι γλυκιά μου @Παρασκευαιδου... αυτό είμαι....  μα είναι δυνατόν με κλομιφαίνη να πηγαίνει τόσο αργά???

kala bre prigkipissa poios eipe oti me klomifer paei pio grhgora??? isws na kaneis arga worrhksia auto den shmainei kati omws!

 

2mLup2.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πρωτη φορα μου συμβαίνει αυτό... δε ξερω τι θα γίνει... τις άλλες φορες 11η μερα ήταν ετοιμα και εκανα pregnyl...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Borei na einai kai tyxaio. Egw px pou eixa sxedon stathero kyklo 27-29 imerwn mia dyo fores t xrono efthane kai tis 35. Pou paei na pei ekana argotera woriksia. An einai i prwti fora pou sou symvainei min anhsyxeis. Skepsou oti s mia gynaika xwris polykistikes me stathero kyklo kai den einai ta waria se kathe kyklo katallila.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 28/3/2017 at 2:29 ΜΜ, ο/η peacock είπε:

Πρωτη φορα μου συμβαίνει αυτό... δε ξερω τι θα γίνει... τις άλλες φορες 11η μερα ήταν ετοιμα και εκανα pregnyl...

Πραγματικά μπορει να ναι και τυχαιο..ο γιατρός αληθεια τι σου είπε??τι προτείνει??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαλλον θα ακυρωθεί ο κυκλος.... μου είπε οτι αυτη τη φορα ιπερισχυσε το ΣΠΩ και όχι η κλομιφαίνη και παω για ανωοθηλακιορρηκτικό κύκλο...θα με δει τη Παρασκευή ή το Σαββατο (δε ξερω ακόμα σιγουρα ποτε) και θα συζητησουμε τι θα κανουμε..μαλλον θα κανω παυση ενα μηνα και θα μου δωσει αντισυλληψη για να ξεκουραστώ από κλομιφαίνη και να εχω κυκλο.... κοινως.....αστα να πανε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η peacock είπε:

Μαλλον θα ακυρωθεί ο κυκλος.... μου είπε οτι αυτη τη φορα ιπερισχυσε το ΣΠΩ και όχι η κλομιφαίνη και παω για ανωοθηλακιορρηκτικό κύκλο...θα με δει τη Παρασκευή ή το Σαββατο (δε ξερω ακόμα σιγουρα ποτε) και θα συζητησουμε τι θα κανουμε..μαλλον θα κανω παυση ενα μηνα και θα μου δωσει αντισυλληψη για να ξεκουραστώ από κλομιφαίνη και να εχω κυκλο.... κοινως.....αστα να πανε...

Ελα βρε κοπελα μου.μην το αφήνεις να σε ρίχνει..τι να κανουμε,εχουμε υπερπολυπλοκο μηχανισμό εμεις οι όμορφες!!!κανε οτι χρειάζεται να γίνει και μετα παμε παλι δυναμικά!!!μην χανεις την πίστη και τη δύναμη σου!!παρε μια αγκαλίτσα απο μενα,σφιχτή,σφιχτή..ιιισα να μην πονέσεις!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Κατερινάκι/only love είπε:

Ελα βρε κοπελα μου.μην το αφήνεις να σε ρίχνει..τι να κανουμε,εχουμε υπερπολυπλοκο μηχανισμό εμεις οι όμορφες!!!κανε οτι χρειάζεται να γίνει και μετα παμε παλι δυναμικά!!!μην χανεις την πίστη και τη δύναμη σου!!παρε μια αγκαλίτσα απο μενα,σφιχτή,σφιχτή..ιιισα να μην πονέσεις!!!

Χθες ημουν στα πατώματα... σήμερα είμαι πολύ καλύτερα....

Ανταποδίδω την αγκαλιά Κατερινάκι σ΄ευχαριστώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η peacock είπε:

Χθες ημουν στα πατώματα... σήμερα είμαι πολύ καλύτερα....

Ανταποδίδω την αγκαλιά Κατερινάκι σ΄ευχαριστώ!

Καθε μερα και καλυτερα λοιπον..Ειπαμε,η επιτυχία ειναι μονόδρομος..αλλα ειναι και δύσκολος ο άτιμος..ολο ανηφοριές..και κουραζόμαστε..Ας περνουμε που και που βαθιες ανάσες,ας πισμωνουμε και ας συνεχίζουμε πιο δυνατά!!!με τη βοήθεια του θεού ολα θα γινουν!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν εχω αποθεματα αισιοδοξίας πλεον... θα κανω οτι μπορω και απο κει και περα οτι ειναι να γίνει ας γίνει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η peacock είπε:

Δεν εχω αποθεματα αισιοδοξίας πλεον... θα κανω οτι μπορω και απο κει και περα οτι ειναι να γίνει ας γίνει...

Ευχομαι ολα να πανε καλα..και να γίνει κατι ανέλπιστο που θα σε γεμίσει δύναμη και αισιοδοξία..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Κατερινάκι/only love είπε:

Ευχομαι ολα να πανε καλα..και να γίνει κατι ανέλπιστο που θα σε γεμίσει δύναμη και αισιοδοξία..

και σε σενα το ίδιο ευχομαι Κατερινακι μου! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η peacock είπε:

και σε σενα το ίδιο ευχομαι Κατερινακι μου! :)

Να σαι καλα κοριτσακι μου!!ας μας εχει καλα ο θεος και ολα θα τα παλέψουμε!!!το πραγματικό survivor ειναι ΕΔΩ,!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η peacock είπε:

Δε μοπυ αρεσει αυτό το Survivor..........προτιμώ με τον Σπαλιάρα.... χαχαχαχαχαχα!!!!!!!!!!

Σπαλιαρόβια η @peacock μας???δεν σου το χα!!!εγω μαλλον τινω περισσοτερο προς αγγελοπουλο(αλλα μου τη σπάει λιγο το οως μιλάει)..μου αρεσει μονο να τον βλεπω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Κατερινάκι/only love είπε:

Σπαλιαρόβια η @peacock μας???δεν σου το χα!!!εγω μαλλον τινω περισσοτερο προς αγγελοπουλο(αλλα μου τη σπάει λιγο το οως μιλάει)..μου αρεσει μονο να τον βλεπω!!!

Σπαλιάρας και ξερό ψωμί.... χαχαχαχα!!!!! τον εχω δει από κοντα και μπορώ να πω οτι τον αδικεί ο φακός....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η peacock είπε:

Σπαλιάρας και ξερό ψωμί.... χαχαχαχα!!!!! τον εχω δει από κοντα και μπορώ να πω οτι τον αδικεί ο φακός....

Ααααα..εσυ εισαι και φανατική!!!!αχαχαχα..και γω τον εχω δει,αλλα δεν τρελαθηκα..ξερεις ποιος ειναι κούκλος απο κοντά??Ο Χανταμπακης!!!οπως και ο Σαμπάνης ο τραγουδιστής!!μιλαμε να ανοίγει το στόμα μονο του!!.,αχαχχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Κατερινάκι/only love είπε:

Ααααα..εσυ εισαι και φανατική!!!!αχαχαχα..και γω τον εχω δει,αλλα δεν τρελαθηκα..ξερεις ποιος ειναι κούκλος απο κοντά??Ο Χανταμπακης!!!οπως και ο Σαμπάνης ο τραγουδιστής!!μιλαμε να ανοίγει το στόμα μονο του!!.,αχαχχαχαχα

Xανταμπάκης??? μπλιαχ! (δε μου αρεσουν οι αντρες με πράσινα ή μπλε μάτια)

Αν σου πω οτι ...δεν ξερω ποιος είναι ο Σαμπανης τι θα πεις??? χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η peacock είπε:

Xανταμπάκης??? μπλιαχ! (δε μου αρεσουν οι αντρες με πράσινα ή μπλε μάτια)

Αν σου πω οτι ...δεν ξερω ποιος είναι ο Σαμπανης τι θα πεις??? χαχαχα

Μ αρεσει η κουβεντα που ανοιξατε!Ετσι να ξεχαστουμε λιγο!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η peacock είπε:

Xανταμπάκης??? μπλιαχ! (δε μου αρεσουν οι αντρες με πράσινα ή μπλε μάτια)

Αν σου πω οτι ...δεν ξερω ποιος είναι ο Σαμπανης τι θα πεις??? χαχαχα

Α..ουτε εγω εχω κόλλημα με τα ανοιχτόχρωμα ματια..ασε που το γαλάζιο μάτι μου βγαζει κατι κακό..δεν ξέρω..ισως αυτών των δυο ειναι η αύρα τους..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...