Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ύστερο σαλπιγγογραφια ; η υπερηχο σαλπιγγογραφια;


Recommended Posts

Λοιπον κορίτσια μου! Καλησπέρα!

θα ηθελα την βοήθεια σας! Την γνώμη σας! 

03/16 ενα  χρονο  πριν αποφάσισα να κανω προγενετικο έλεγχο πριν μπω στην διαδικασία προσπαθειών για μωράκι!

ψαχνοντας λοιπον στο Ίντερνετ διάβασα για την υπερηχοσαλπιγγογραφια όπου και τελικά έκανα ηταν απλα ενόχληση εξέτασης μιας και οι δυο σάλπιγγες είχαν διαβατοτητα 

ενα χρονο μετα αλλος γιατρος μου λεει να κανω ύστερο σαλπιγγογραφια και αναρωτιέμαι εαν πρεπει να μπω παλι στη διαδικασία ...

φυσικα μπήκα διάβασα ανάμεσα στις δυο και η πρώτη ειναι εξελιγμένη όπου χρησιμοποιείτε εδω και χρονια στη μεγάλη Βρετανία !συγχρονη δηλαδή ! 

Ειμαι σε δίλλημα ! Πραγματικα δεν ξερω τι να κανω ! Το ειπε απλα για χρήματα η επειδή πρεπει ; φφφ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Renata7 είπε:

Λοιπον κορίτσια μου! Καλησπέρα!

θα ηθελα την βοήθεια σας! Την γνώμη σας! 

03/16 ενα  τόνο πριν αποφάσισα να κανω προγενετικο έλεγχο πριν μπω στην διαδικασία προσπαθειών για μωράκι!

ψαχνοντας λοιπον στο Ίντερνετ διάβασα για την υπερηχοσαλπιγγογραφια όπου και τελικά έκανα ηταν απλα ενόχληση εξέτασης μιας και οι δυο σάλπιγγες είχαν διαβατοτητα 

ενα χρονο μετα αλλος γιατρος μου λεει να κανω ύστερο σαλπιγγογραφια και αναρωτιέμαι εαν πρεπει να μπω παλι στη διαδικασία ...

φυσικα μπήκα διάβασα ανάμεσα στις δυο και η πρώτη ειναι εξελιγμένη όπου χρησιμοποιείτε εδω και χρονια στη μεγάλη Βρετανία !συγχρονη δηλαδή ! 

Ειμαι σε δίλλημα ! Πραγματικα δεν ξερω τι να κανω ! Το ειπε απλα για χρήματα η επειδή πρεπει ; φφφ

Εκανα κ εγω  υστεροσαλπιγγογραφια!Ειναι πιο εγκυρη εξεταση για την διαβατοτητα των σαλπιγγων.Να την κανεις.Ποναει λιγακι αλλα σιγουρα θα ξερεις τι γινεται

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πραγματικα εχω μπερδευτεί δεν φοβάμαι τον πονο αλλα εφόσον περσι έκανα εκεινη στην Αθήνα Γτ να χρειαζετε και αυτή; 

μου είχαν πει οτι ειναι εξελιγμενη μορφή σαλπιγγογραφιας αλλα πολλοί γυναικολόγοι δεν την αποδέχονται απο την μια λέω να παω να την κανω να τελειώνει και αυτο απο την άλλη λέω Γτ να δεχτώ τόση ακτινοβολία εαν ειναι το ιδιο πράγμα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εχεις δικιο να σκεφτεσαι ετσι...Την πρωτη μορφη που αναφερεις δεν την ηξερα.Μονο την υστεροσαλπιγκογραφια...Μηπως να ρωτησεις και αλλον γιατρο;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Renata7 είπε:

Λοιπον κορίτσια μου! Καλησπέρα!

θα ηθελα την βοήθεια σας! Την γνώμη σας! 

03/16 ενα  χρονο  πριν αποφάσισα να κανω προγενετικο έλεγχο πριν μπω στην διαδικασία προσπαθειών για μωράκι!

ψαχνοντας λοιπον στο Ίντερνετ διάβασα για την υπερηχοσαλπιγγογραφια όπου και τελικά έκανα ηταν απλα ενόχληση εξέτασης μιας και οι δυο σάλπιγγες είχαν διαβατοτητα 

ενα χρονο μετα αλλος γιατρος μου λεει να κανω ύστερο σαλπιγγογραφια και αναρωτιέμαι εαν πρεπει να μπω παλι στη διαδικασία ...

φυσικα μπήκα διάβασα ανάμεσα στις δυο και η πρώτη ειναι εξελιγμένη όπου χρησιμοποιείτε εδω και χρονια στη μεγάλη Βρετανία !συγχρονη δηλαδή ! 

Ειμαι σε δίλλημα ! Πραγματικα δεν ξερω τι να κανω ! Το ειπε απλα για χρήματα η επειδή πρεπει ; φφφ

Αλλο και τουτο παλι οτι θελουν ζητανε αυτοι οι γιατροι δεν ειναι αξιοπιστη? και γιατι σαλπιγγογραφια δεν δειχνουν το ιδιο και οι 2 ?Μηπως λεω δεν ξερω δεν δειχνει αυτη η υπερηχο σαλπιγγογραφι σε σχεση με σαλπιγγογραφια  αποφραξεις?μηπως συστηνεται για γυναικες που εχουνλιγοτερο πιθανοτητες να εχουν θεμα με τις σαλπιγγες καταρχην τι κοστος ειχε αυτη?Τωρα τελευταια εχει κανει την εμφανιση της αυτη δεν την εχω ξανα ακουσει τελος παντων για εμενα κανε την σαλπιγγογραφια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα Renata έχω κάνει και εγώ υπερηχοσαλπιγγογραφια!!! Μένω εξωτερικό και εδώ μόνο αυτή κάνουν πλέον. Θεωρείται πιο ασφαλής και έχει λιγότερη ταλαιπωρία . Όντως και εγώ εκτός από μία μικρή ενόχληση δεν ένιωσα κάτι άλλο επίσης η σαλπιγγες ήταν ανοιχτές και το έβλεπα το υγρό απευθείας στον υπέρηχο..Τώρα το θέμα είναι για πιο λόγο στο είπε.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Dioni85 είπε:

Καλησπέρα Renata έχω κάνει και εγώ υπερηχοσαλπιγγογραφια!!! Μένω εξωτερικό και εδώ μόνο αυτή κάνουν πλέον. Θεωρείται πιο ασφαλής και έχει λιγότερη ταλαιπωρία . Όντως και εγώ εκτός από μία μικρή ενόχληση δεν ένιωσα κάτι άλλο επίσης η σαλπιγγες ήταν ανοιχτές και το έβλεπα το υγρό απευθείας στον υπέρηχο..Τώρα το θέμα είναι για πιο λόγο στο είπε.. 

Εξωτερικο ειδες διαφορα  μονο αυτη κανουν εκει? εδω εμεις ειμαστε πολυ πισω η επιστημη περπαταει και εμεις εδω στασιμοι οτι γινεται εδω σε εμας εχουν γινει εξωτερικο πολλα χρονια πιο πριν  και λαθος ασκηση Ιατρικης πολλες φορες  οτι θελει κανει ο καθενας εδω υπαρχουν μελετες και διεθνεις οδηγιες και αυτοι τα δικα τους λες και η Ιατρικη διαφερει απο χωρα σε χωρα τι να πω ολο πισω παμεε εμεις κριμα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η karen είπε:

Εξωτερικο ειδες διαφορα  μονο αυτη κανουν εκει? εδω εμεις ειμαστε πολυ πισω η επιστημη περπαταει και εμεις εδω στασιμοι οτι γινεται εδω σε εμας εχουν γινει εξωτερικο πολλα χρονια πιο πριν  και λαθος ασκηση Ιατρικης πολλες φορες  οτι θελει κανει ο καθενας εδω υπαρχουν μελετες και διεθνεις οδηγιες και αυτοι τα δικα τους λες και η Ιατρικη διαφερει απο χωρα σε χωρα τι να πω ολο πισω παμεε εμεις κριμα

Κοριτσάκι φαντάσου οτι εδώ όταν καναν υστεροσαλπιγγογραφια απαγορευαν στις γυναίκες να έχουν επαφές το μήνα εκείνο λόγο της ακτινοβολίας και αυτό λύθηκε με την υπερηχοσαλπιγγογραφια... κάτι που στην Ελλάδα σου λένε ότι δεν είναι θέμα γιατί δεν είναι μεγάλη η ακτινοβολία.. και το πιθανότερο να είναι έτσι απλά εδώ είναι πιο ψιριαριδες... το τραγικό είναι το ότι Ελλάδα δεν κάνουν κάτι γι τη ταλαιπωρία των γυναικών που πρέπει να τ περνάνε ολο αυτό 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Dioni85 είπε:

Κοριτσάκι φαντάσου οτι εδώ όταν καναν υστεροσαλπιγγογραφια απαγορευαν στις γυναίκες να έχουν επαφές το μήνα εκείνο λόγο της ακτινοβολίας και αυτό λύθηκε με την υπερηχοσαλπιγγογραφια... κάτι που στην Ελλάδα σου λένε ότι δεν είναι θέμα γιατί δεν είναι μεγάλη η ακτινοβολία.. και το πιθανότερο να είναι έτσι απλά εδώ είναι πιο ψιριαριδες... το τραγικό είναι το ότι Ελλάδα δεν κάνουν κάτι γι τη ταλαιπωρία των γυναικών που πρέπει να τ περνάνε ολο αυτό 

Τραγικο οπως λες και θλιβερο λυπαμαι πολυ για αυτα που συμβενουν εδω ο γιατρος μου οταν πιασαμε κουβεντα Ελλαδα και ξενες χωρες Θεμα Ιατρικης μου ελεγε οταν καναμε την θρομβοφιλια στη Μ,Βρετανια Ελλαδα ουτε καν την ηξεραν ακουστα τι θα πει ηρθε μετα απο πολλα χρονια τεσπα θεματα υγειας ειμαστε πατο σε σχεση με εξω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Dioni85 μου το ειπε Γτ δεν την δεχετε λεει σαν εξεταση ! Επειδή κανω ελεύθερα 8 μηνες και τους 7 με πρόκληση και δεν εχει επιτευχθεί εγκγμοσυνη! 

Κι εγω έβλεπα το υγρό που περνούσε και τη μήτρα 3D απεικόνιση  κόστισε 150 ευρώ με πλήρη εξεταση και ιατρική γνωμάτευση με εικονες!!  γινετε με πλαστικό κόλποδιαστολέα ολα ανοίγονται μπροστά στα μάτια σου και ειναι λιγότερης επικυνδινοτητας σε μολυνσησ απο την υστεροσαλπιγγογραφια !φυσικα πίνεις αντιβίωση πριν ! 

γι αυτο εχω μπερδευτεί .... λέω μήπως με την παλιά επειδή μπαίνει με δυναμη το σκιαγραφικο τις αποφραζει (σαν τουμποφλο ενα πραμα??) ενώ με τους υπερηχους απλα βρίσκει δίοδο ,δεν ξερω τι να σκεφτώ! Και επισης δεν ξερω τι να κανω !

εστειλα μήνυμα στον γιατρο που έκανα με τους υπερηχους και του ειπα οτι μου την ζητάει (·ύστερο/γραφιά) ο γιατρος στο νησί και μου ειπε αφού έχεις κάνει ,οχι δεν χρειαζετε! 

Εχετε νοιώσει ποτε οτι απλα επειδή το ειπε να το κανετε; να σας εχει κολλήσει στο μυαλο; δεν εχω πάψει να το σκέφτομαι μια λέω να παω να το κανω και απο την άλλη εαν ειναι το ιδιο Γτ ξανά ;

αυτη η αποφασιστικότητα μου ομως???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η Renata7 είπε:

@Dioni85 μου το ειπε Γτ δεν την δεχετε λεει σαν εξεταση ! Επειδή κανω ελεύθερα 8 μηνες και τους 7 με πρόκληση και δεν εχει επιτευχθεί εγκγμοσυνη! 

Κι εγω έβλεπα το υγρό που περνούσε και τη μήτρα 3D απεικόνιση  κόστισε 150 ευρώ με πλήρη εξεταση και ιατρική γνωμάτευση με εικονες!!  γινετε με πλαστικό κόλποδιαστολέα ολα ανοίγονται μπροστά στα μάτια σου και ειναι λιγότερης επικυνδινοτητας σε μολυνσησ απο την υστεροσαλπιγγογραφια !φυσικα πίνεις αντιβίωση πριν ! 

γι αυτο εχω μπερδευτεί .... λέω μήπως με την παλιά επειδή μπαίνει με δυναμη το σκιαγραφικο τις αποφραζει (σαν τουμποφλο ενα πραμα??) ενώ με τους υπερηχους απλα βρίσκει δίοδο ,δεν ξερω τι να σκεφτώ! Και επισης δεν ξερω τι να κανω !

εστειλα μήνυμα στον γιατρο που έκανα με τους υπερηχους και του ειπα οτι μου την ζητάει (·ύστερο/γραφιά) ο γιατρος στο νησί και μου ειπε αφού έχεις κάνει ,οχι δεν χρειαζετε! 

Εχετε νοιώσει ποτε οτι απλα επειδή το ειπε να το κανετε; να σας εχει κολλήσει στο μυαλο; δεν εχω πάψει να το σκέφτομαι μια λέω να παω να το κανω και απο την άλλη εαν ειναι το ιδιο Γτ ξανά ;

αυτη η αποφασιστικότητα μου ομως???

Το είχα ρωτήσει και εγώ αν ας το πούμε έτσι ξεβουλωνει:roll: και αυτή η εξέταση τις σαλπιγγες και μου είπαν ότι είναι αριβως το ίδιο πράγμα απλά λιγότερο επίπονη!! Εμείς προσπαθούμε 3 χρόνια... πολλές φορές έχω νιώσει το μυαλό μου να κολλάει ακόμα και στο πιο απλό που μπορεί να τ άκουσα είτε από γιατρό είτε και απο κάποιον που είναι σε παρόμοια φάση με εμένα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε κορίτσια καλημέρα!Ειμαι καινουργια στην παρεα. Και δε ξερω που να ρωτησω....Ειμαι στην 5η εβδομαδα, εχω δει σακο και εχω από χθες ριγη...δεν εχω πυρετο πολύ κρυαδες όμως στην πλατη κυριως.Ειναι αυτό φυσιολογικο; Το ειχε καμια σας; Είναι κατι κακο; Καταλαβαίνω ότι δεν ειμαι κρυωμενη αλλα γιατι εχω τοσες κρυαδες;Ανησυχω; Είναι σύμπτωμα αυτό εγκυμοσύνης;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η katrin83 είπε:

Βρε κορίτσια καλημέρα!Ειμαι καινουργια στην παρεα. Και δε ξερω που να ρωτησω....Ειμαι στην 5η εβδομαδα, εχω δει σακο και εχω από χθες ριγη...δεν εχω πυρετο πολύ κρυαδες όμως στην πλατη κυριως.Ειναι αυτό φυσιολογικο; Το ειχε καμια σας; Είναι κατι κακο; Καταλαβαίνω ότι δεν ειμαι κρυωμενη αλλα γιατι εχω τοσες κρυαδες;Ανησυχω; Είναι σύμπτωμα αυτό εγκυμοσύνης;

Καλημερα katrin και καλως ηρθες!Εγω δεν γνωριζω αλλα σου ευχομαι να εχεις μια τελειομηνη  ηρεμη διχως προβληματα εγκυμοσυνη και να κρατησεις στην αγκαλια σου ενα υγιεστατο μωρακι.Μηπως εχεις καμια ψυξη:confused: λεω εγω τωρα δεν ξερω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπον παλι εδω! Το αποφάσισα θα παω αυτο το μηνα για υστεροσαλπιγγογραφια! Ναιιιιι θα το κανω και αυτο ! Να τελειώνω κουράστηκα να αναρωτιέμαι !

Υπαρχει καποια που εχει κάνει πρόσφατα; 

μηπως θυμάστε ποσο κοστίζει το σκιαγραφικο; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Renata7 είπε:

Λοιπον παλι εδω! Το αποφάσισα θα οαω αυτο το μηνα για υστεροσαλπιγγογραφια! Ναιιιιι θα το κανω και αυτο ! Να τελειώνω κουράστηκα να αναρωτιέμαι !

Υπαρχει καποια που εχει κάνει πρόσφατα; 

μηπως θυμάστε ποσο κοστίζει το σκιαγραφικο; 

Κοριτσι μ εγω στο Ιατρικο Αθηνων στο Μαρουσι πληρωσα 150 ευρω γ τν εξεταση τοσα μ ειχαν πει.κ παω να φυγω κ μ λενε περαστε απ το ταμειο να πληρωσετε κ τα εξτρα  υλικα π χρησιμοποιηθηκαν!!!κοιταζομαστε με τν αντρα μ ολο απορια!!!πληρωσα αλλα 38  ευρω κ η αποδειξη ελεγε 29 ευρω παραφαρμακευτικο υλικο κ 9 ευρω φαρμακα!!!!κ τι ηταν αυτα???ΔΝ ΞΕΡΩ!!!αλλα φανταζομαι οτι ηταν δυο ενδοφλεβια φαρμακα π μ εβαλαν αλλα ηξεραν οτι θα μ τα βαλουν γτ δν μ τ ειπαν εξαρχης???κ το παραφαρμακευτικο φανταζομαι  ηταν το ρομπακι π μ εδωσανκ η σερβιετα!!!πραγματικα απαραδεκτο νιωθαμε οτι κ π αναπνεαμε πληρωναμε.γι αυτο κ ειπα σιχαθηκα τα ιδιωτικακ ψαχνω γιατρο σ δημοσιο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Renata7 είπε:

Λοιπον παλι εδω! Το αποφάσισα θα οαω αυτο το μηνα για υστεροσαλπιγγογραφια! Ναιιιιι θα το κανω και αυτο ! Να τελειώνω κουράστηκα να αναρωτιέμαι !

Υπαρχει καποια που εχει κάνει πρόσφατα; 

μηπως θυμάστε ποσο κοστίζει το σκιαγραφικο; 

Αχ εγώ την έκανα στο μητέρα πριν τρία χρόνια νομίζω αν θυμάμαι καλά ήταν 150μαζι με το σκιαγραφικό εκεί γύρω είναι οι τιμές τελικά θα την κάνεις επειδή ο γιατρός σου τη ζητάει και δεν το κάλυπτε ι η άλλη ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχχχχ αυτα τα χρήματα! Ξέρετε ειμαςτε το πορτοφόλι τους! Πλέον ειμαι σίγουρη ! Θα το κανω Γτ μου λεει δεν ειναι το ιδιο ... 

το συζήτησα με τον καλο μου ξαι μου ειπε θα πας για να φύγει το ερωτηματικό στο κεφάλι σου! Αντρες παιδι μου μια και εξω! Χαχαχα

ξερω μου λεει πως θα διαβάζεις θα αναρωτιέσαι Γτ στο ειπε; Γτ δεν την δέχονται οι εξωσωματικοι άρα δεν ειναι τοσο οκ οσο αυτή που εχω κάνει ήδη, μήπως τελικά το πρόβλημα ειναι αυτο και μου έλεγε μου έλεγε Χαχαχα και ετσι ειπα οκ και εκλεισα το ραντεβού !

εν τελεί θα έχουμε θέμα εδω... Χαχαχα θα γνωρίζουμε λίγο απ ολα! Θα συγκρίνουμε και τις δυο ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 4 weeks later...

Καλησπέρα  σε όλες τις μέλλουσες μανούλες! 

Επανηλθα στο θέμα απλα προς ενημέρωση παντα βέβαια απο προσωπική εμπειρια!

εκανα κορίτσια μου λοιπον και τις δυο !τα καταφερα Χαχχαχαχ!απλα και μονο να φύγει απο το μυαλο μου... 

Μάρτιο του 2016 έκανα υπερηχοσαλπιγγογραφια και Απρίλιο του 2017 την υστεροσαλπιγγογραφια!

το αποτέλεσμα ακριβως το ιδιο δόξα το θεό διαβάτες και οι δυο !

σας γράφω ολα αυτα ώστε να αναφερθώ στον πονο ...σχεδόν ο ίδιος, μπορω να πω οτι η υστεροσαλπιγγογραφια ηταν πιο σύντομη ,μια βαθιά ανάσα κλείνεις τα μάτια σφίγγεις λίγο τα δόντια και τσουπ τελείωσες! Εαν κρίνω λοιπον απο το αποτέλεσμα είτε η μια είτε η άλλη έδειξαν το ιδιο άρα οποία και να διαλέξετε το ιδιο θα ειναι! 

Τα φιλια μου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Ετσι ειναι!!! Κι αυτος ο ανθρωπος ησουν εσυ γ μενα!!❤️🫶 Μια κοπελα π δν ξερω καλα καλα κ π μου σταθηκε καλυτερα κ απο φιλη!! 😍 Δε λεω κ ο αντρας μου διπλα μου σε ολα! Βραχος... αλλα ειναι αλλιως οταν ο αλλος το εχει ζησει κ εχει τις ιδιες αγωνιες.. περναει τα ιδια σκαμπανεβασματα, εχει κ τις ορμονες να βαρανε κοκκινο, μπαινει στη θεση σου γτ το ξερει πως ειναι κ σε νιωθει με μια λεξη π θα πεις..  Σε ευχαριστω πααααααρα πολυ!!💞💞💞
    • Ευχαριστω Ραμ μου!!!! 🥰 με το καλο ολα!!! 🙏❤️ Καλη αρχη στη νεα προσπαθεια κ με το καλο να μεγαλωσετε την οικογενεια σας!!!💫
    • Γλυκο μου μισοφεγγαρο!!! 🫶❤️🫶 Σε ευχαριστω για ολες τις ευχες!!! 🥰 Μακαρι ο θεος ν μας αξιωσει να γινουμε γονεις!!! Ελπιζω να πανε ολα καλα σε αυτο το ταξιδι π μολις ξεκινησε μεχρι το τελος!!! 🥹
    • Η αλήθεια είναι ότι και εμένα μου φάνηκε κάπως όμως δεν μου έδωσε περιθώρια ο γιατρός να το επεξεργαστώ! Με κοίταξε μου λέει είναι όλα καθαρά ντύσουν και έλα να τα πούμε! Μας ξεκίνησε με τις έρευνες και μας διάβαζε διαφορα πράγματα που είχε μελετήσει και μας λέγε το θα κάνουμε και πως θα προχωρήσουμε όποτε δεν πρόλαβα να σκεφτώ την παλινδρομη! Ναι δεν υπάρχει λογος για εξωσωματικη για την ωρα! Θα δούμε και τις εξετάσεις και τι θα μου δώσει και μετά αν δεν είναι εδώ ο σύντροφος θα καταψηξουμε σπερμα και θα κάνω σπερματεγχυνση! Μου είπε ότι μπορεί να αργησει να έρθει η περίοδος λόγω ΣΠΩ όχι όμως ότι είναι απόλυτο! Απλά για να μην ανησυχήσω! Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου🙏
    • Τοκυο μου!!!! ❤️ Σε ευχαριστω κι εσενα για ολα!!! 🥰 Αληθεια αν δεν ησουν εσυ ν τα λεμε με dm κ να μου συστησεις αυτο τον τρομερο γιατρο (γενικα ειχα φτασει σ ενα σημειο π ειχα μπλοκαρει κ με ξεμπλοκαρες..), μπορει ακομα να εχανα χρονο κ να ημασταν στο μηδεν οπως τοσα χρονια π ψαχναμε ψαχναμε κ ακρη δε βγαζαμε!!!  Να εισαι καλα κ να χαιρεσαι την οικογενεια σου!!!😊 Με το καλο ν ερθει κ το 2ο παιδακι σας γερο και καλοτυχο!!!🙏💫🎈 Μακαρι κι εμας τα εμβρυακια μας να ερθουν στην αγκαλια μας καποια μερα!🙏
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...