Μετάβαση σε περιεχόμενο

βαρος και υψος μωρου 4 μηνων


Recommended Posts

κοριτσια γεια σας!!ειμαι καινουρια στο forum..να σας ρωτησω κ εγω με τη σειρα μου κατι..η μικρη μου ειναι 4 μηνων..και απο βαρος ειναι 7100 με υψος 63 εκατοστα..ειναι φυσιολογικα?ποια η γνωμη σας?ευχαριστω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η ΑΛΕΞΑΝΔΡΙΤΑ είπε:

κοριτσια γεια σας!!ειμαι καινουρια στο forum..να σας ρωτησω κ εγω με τη σειρα μου κατι..η μικρη μου ειναι 4 μηνων..και απο βαρος ειναι 7100 με υψος 63 εκατοστα..ειναι φυσιολογικα?ποια η γνωμη σας?ευχαριστω!!

Καλησπέρα.  Να σου ζήσει.  Γερό να είναι πρώτα α όλα. Γιατί το βάρος κ το ύψος κ η ανάπτυξη γενικά είναι διαφορετική σε κάθε μωράκι γιαυτό μην μπαίνεις σε διαδικασία να συγκρίσεις αρκεί να είναι μέσα στα φυσιολογικά όρια κ αυτά θα σου τα πει ο παιδίατρος σου. Κ πάλι να σου ζήσει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η αληθεια ειναι πως ειναι στα ανωτατα επιπεδα για την ηλικια της..εμοιασε του μπαμπα της φαινεται :) ευχαριστω πολυ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 month later...

@ΑΛΕΞΑΝΔΡΙΤΑ μου, φλέγον θέμα έθιξες! Ο δικός μου γιος είναι 4,5 μηνων, 64 εκατοστα και 5910...Όσο θήλαζε (τις πρώτες 50 μέρες της ζωής του) έπαιρνε βάρος ικανοποιητικά και αυτό συνεχίστηκε με την εμφάνιση των πρώτων ενοχλήσεων από τα δόντια. Εδώ και 20 μέρες δεν τρώει, έχει πάρα πολλά σάλια και φυσικά δεν παίρνει βάρος. Η παιδίατρος μέχρι και καλλιέργεια ούρων μας έκανε μήπως το παιδί έχει πάθει ουρολοίμωξη....Να χαίρεσαι που τρώει το παιδάκι σου γιατί αλλιώς σε τρώει η αγωνία μήπως δεν το ταίζεις αρκετά!!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...