Μετάβαση σε περιεχόμενο

Κόκκινες κηλίδες & πιθανότητα εγκυμοσύνης


Hliaxtida

Recommended Posts

στις πριν 57 λεπτά, ο/η Dimitroula25 είπε:

αποβολη δεν ειναι ε ?

Κοριτσι μου με 11 μέρες καθυστέρηση και 2 θετικά τεστ εισαι 10000% έγκυος.. πρεπει να παίρνεις φολικο οξύ και ανάλογα την χοριακη μπορει να φαίνεται και ο σάκος.. μην περιμένεις τετοιες απαντήσεις απο εδω ενω δεν εχεις μιλήσει με τον γιατρο σου.. , μην χάνεις χρονο και επικοινώνησε μαζι του.. τα καφε υγρά ειναι φυσιολογικά πολλές φορες στην εγκυμοσύνη.. η εμφύτευση εχει ηδη γίνει εδω και μέρες οποτε αυτα τα καφε δεν ειναι αιμα εμφύτευσης..  συμβαίνει στην εγκυμοσύνη να εχεις  τετοια.. καλη επιτυχία.. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Ninonino είπε:

Στην αποβολή εχεις κι αλλα συμπτώματα εκτος απο τα υγρα .. πονάς καθολου ; ειναι πολυ συχνό να εχεις καφε υγρα στην εγκυμοσύνη μην ανησυχείς 

 

στις πριν 4 ώρες, ο/η Dimitroula25 είπε:

αποβολη δεν ειναι ε ?

Καλησπερα κοπελα μου και καλως μας ήλθες!!συγχαρητηρια γλυκια μου εισαι έγκυος!!!παρε άμεσα τον γιατρό σου τηλ γιατι μπορει να χρειάζεται κατι να υποστηρίξεις την εγκυμοσυνη σου..επισης άμεσα πρεπει να ξεκινήσεις φυλλικό οξυ,αλλα ολα θα στα πει καλυτερα ο γιατρός!!για την χοριακη δεν ειναι καθολου νωρίς,συνηθως η χοριακη δειχνει πριν απο ενα τεστ εγκυμοσυνης!!εχεις καθε ευχή μας για τα καλυτερα αποτελέσματα και μια καλη και τελειομηνη εγκυμοσυνη!!!με το καλοοοοοο..θα περιμένουμε νεα σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Lisaki 80 είπε:

Κοριτσι μου με 11 μέρες καθυστέρηση και 2 θετικά τεστ εισαι 10000% έγκυος.. πρεπει να παίρνεις φολικο οξύ και ανάλογα την χοριακη μπορει να φαίνεται και ο σάκος.. μην περιμένεις τετοιες απαντήσεις απο εδω ενω δεν εχεις μιλήσει με τον γιατρο σου.. , μην χάνεις χρονο και επικοινώνησε μαζι του.. τα καφε υγρά ειναι φυσιολογικά πολλές φορες στην εγκυμοσύνη.. η εμφύτευση εχει ηδη γίνει εδω και μέρες οποτε αυτα τα καφε δεν ειναι αιμα εμφύτευσης..  συμβαίνει στην εγκυμοσύνη να εχεις  τετοια.. καλη επιτυχία.. 

 

είμαι 22-23 χρονών ρε κορίτσια και σπουδάζω. Έχω μιλήσει με όλους τους δικούς μου όμως δεν είναι κανένας εδώ γιατί βρίσκομαι στο εξωτερικό. Περιμένω να έρθει τουλάχιστον η μαμά μου να με βοηθήσει. Εγώ δεν ξέρω σε ποιον να πάω. Γι αυτό ρωτάω τόσα πολλά . 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Dimitroula25 είπε:

είμαι 22-23 χρονών ρε κορίτσια και σπουδάζω. Έχω μιλήσει με όλους τους δικούς μου όμως δεν είναι κανένας εδώ γιατί βρίσκομαι στο εξωτερικό. Περιμένω να έρθει τουλάχιστον η μαμά μου να με βοηθήσει. Εγώ δεν ξέρω σε ποιον να πάω. Γι αυτό ρωτάω τόσα πολλά . 

Σε ποια χώρα βρίσκεσαι κοπέλα μου?μπορεί κάποια άλλη μαμά να μένει στην ίδια χώρα και να έχει κάποια ιδεα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 23/3/2017 at 8:12 ΜΜ, ο/η Ninonino είπε:

Με δυο θετικά τεστ και 11 μερες καθυστέρηση λιγο δυσκολο να έρθει περίοδος .. το θερμοκρασία εχεις ; 

δεν μετράς θερμοκρασία στην εγκυμοσύνη, δεβ ειναι ενδεικτική! Μονο  χοριακη και υπέρηχος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 21/3/2017 at 4:13 ΜΜ, ο/η Hliaxtida είπε:

Καλησπέρα σας κορίτσια! Είμαι καινούρια εδώ και θα ήθελα λίγο την βοήθεια σας. Κατ'αΚατ'αρχήν να ευχηθώ σε όλες πολύ γρήγορα να γίνει το θαυματακι που περιμένετε κ στις υπόλοιπες με το καλό να κρατήσετε τα μωράκια σας στην αγκαλίτσα Σας! Θα ήθελα την βοήθεια σας στο εξής θέμα. Τελευταία περίοδο είχα στις 28/2 με κύκλο 24-31 μέρες. Την προηγούμενη εβδομάδα για δύο μέρες σχεδόν είδα κόκκινες κηλίδες κ λιιγο αίμα. Επίσης είχα κ πολύ έντονο πόνο περιόδου. Υπάρχει περίπτωση εγκυμοσύνης;  επαφή είχαμε καθημερινά.. Να σημειώσω ότι νιώθω  το στήθος πρησμένο κ να με πονάει καθώς κ κάτι σαν τσιμπήματα χαμηλά στην κοιλιά.. Σας ευχαριστώπολύ εκ των προτέρων!!

Μι χοριακη σε λιγες μερες!Ευχομαι να πανε ολα καλα!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Dimitroula25 είπε:

αύριο έχω ραντεβού με το γιατρό . τι θα μου κάνει >? ξέρει κανείς ?

η πρώτη φορά είναι . Να δούμε εάν είμαι όντως έγκυος 

Καλησπερα κοπελα μου!!θα περιμένουμε τα καταπληκτικά σου νεα!!λογικα θα σου κανει κολπικο υπερηχο να δει σάκο..αναλόγως ποσών ημερών ειναι η εγκυμοσυνη σου..καλα αποτελέσματα να εχεις!!!πασπαλισε μας μαμαδοσκονη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Dimitroula25 είπε:

θα μου πει ποσο ειμαι και ποτε το συνελαβα?

Θα δει το μέγεθος,και θα σου πει βάση τελευταίας περιόδου πόσον εβδομάδων εισαι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Συγχαρητηρια κοπελιτσα μου,επιτελους ενα καλο νεο!!Ευχομαι να εχεις μια υπεροχη εγκυμοσυνη!Δωσε μας την θετικη σου ενεργεια και σε εμας που προσπαθουμε!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Dimitroula25 είπε:

κοριτσια .!! οντως ειμαι ! 2 μηνων

Συγχαρητηρια και παλι κοπελα μου!!!μια καλη και τελειομηνη εγκυμοσυνη να εχεις!!!πως εισαι??πως νιώθεις??ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΕΙΣ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΣΟΥ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Dimitroula25 είπε:

κοριτσια .!! οντως ειμαι ! 2 μηνων

Συγχαρητηρια:x να χεις μια καλη ηρεμη διχως προβληματα εγκυμοσυνη και με ενα υγιεστατο μωρακι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα κορίτσια, ονομαζομαι Ευαγγελία! Σόρρυ που γράφω εδώ αλλα δεν ήξερα πως θα μπορούσα να ξεκινήσω μόνη μου μια συζήτηση! Θα ήθελα να ακούσω τις απόψεις σας!  Ειχα επαφή στις 17/02 χωρις προφύλαξη, περίμενα μετα απο 2 μερες περιοδο η οποια και ηρθε αλλα διήρκησε μονο 3 μερες ενω εγω εχω συνήθως 7 μερες! Και το αιμα ηταν πολυ κοκκινο! Δεν εδωσα ιδιαιτερη σημασια και ετσι ειπα να περιμένω να δω πως θα ειναι η περίοδος μου τν επόμενο μηνα, δηλαδή το Μάρτιο! Περίοδος πουθενα μεχρι σημερα 28η μερα καθυστερησης! Συμπτωματα εχω τα εξης: πονους περιοδου, αφόρητο πονο στο στήθος κάτι το οποιο δε το ειχα οταν περιμενα περιοδο απλα πριζοταν συνηθως! Αναγουλες καθε βραδυ αφου επεστρεφα απ τη δουλεια ( οι αναγουλες σταματησαν πλεον), ενιωθα εξαντλημένη και με πονουσε τις πρωτες δυο εβδομαδες αρκετά κοντα στο σκωληκοειδίτη. Επισης εχω αρκετα υγρά ενω συνήθως αυτο το ειχα μονο κατα την ωορρηξία.

Την 4η μερα καθυστερησης ειχα παρει τεστ το οποιο βγήκε αρνητικό! επισκέφθηκα ενα γυναικολόγο ο οποίος μου είπε πως ειναι λογικο και πως σε μερικες γυναικες η ορμονη hCG αργεί να παραχθεί ή να φανεί σε ενα Τέστ ουρων. Μου ειπε να τον επισκεφθώ τν 16η μερα καθυστερησης, την 15η εκανα τεστ clearblue plus το οποιο βγηκε αχνο θετικο! Την επόμενη μερα τ πρωί ειχα ραντεβού στο γυναικολο οπως σας ειπα και πιο πανω, οπου μ έκανε κολπικο υπέρηχο και μου ειπε πως δε βλεπει εγκυμοσύνη αλλα δε μου ειπε τιποτα παραπανω βεβαια ο συγκεκριμένος βιαστηκε να με "διωξει" !! Και μου ειπε να κανω κ ενα τεστ εγκυμοσύνης στο ιατρειο του και να φύγω! Το έκανα, αρνητικο! Απο χθες περιμένω τη περιοδο αυτού του μήνα, εχω πονους αλλα περίοδος πουθενα! Το στηθος μου με πεθαινει! Και πρέπει να περιμένω μέχρι τις 21 του μηνος γιατι τοτε μου εδωσε ραντεβου η παλια μου γυναικολόγος! Αποκλείεται να ειμαι εγκυος ; ε κοριτσια;! 

Ευχαριστώ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

Xronia polla kai kalws irthes! Kane mia eksetasi aimatos kai tha ksereis sigoura. An den eisai allakse gynaikologo na vreite pou ofeiletai i kathysterysi.

Χρονια πολλα!! Καλως σας βρηκα!! Μενω Γερμανία και δε ξερω αν ειναι οπως στην Ελλάδα η εξέταση αίματος για να δεις αν εισαι εγκυος, ειναι και λιγο περιεργοι! Θα παρω τηλεφωνο να ρωτησω! Ευχαριστώ πολυ για την απάντηση!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Baggi είπε:

Χρονια πολλα!! Καλως σας βρηκα!! Μενω Γερμανία και δε ξερω αν ειναι οπως στην Ελλάδα η εξέταση αίματος για να δεις αν εισαι εγκυος, ειναι και λιγο περιεργοι! Θα παρω τηλεφωνο να ρωτησω! Ευχαριστώ πολυ για την απάντηση!! 

Χρονια Πολλα καλως ηρθες σου  ευχομαι να πανε ολα καλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η karen είπε:
στις πριν 6 λεπτά, ο/η karen είπε:

Χρονια Πολλα καλως ηρθες σου  ευχομαι να πανε ολα καλα!!!

Χρονια πολλα!! Σε ευχαριστω πολυ, ελπιζω μονο να μην ειναι τιποτα πολυκυστικες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

Wx katalava! Kserw oti ekei einai ligo oti na nai s ayto to thema! Pare se ena kentro kai epemene na kaneis mia eksetasi aimatos. Genikotera to xoun na se ksepetane. To xw akousei k apo alles kopeles sto ekswteriko.

Αστα να πανε! Η σε ξεπετανε ή σου δίνουν ραντεβου μετα απο ενα μηνα!!  Με εχει φαει το αγχος και αυτα τα τεστ εγκυμοσυνης μια ετσι κ μια αλλιως ειναι!! Επισης μια ακομα ερώτηση ειναι φυσιολογικο το γεγονος οτι οταν ειχα επαφη πριν μια εβδομαδα ειχα δυο τρείς κηλίδες αιμα; μου φάνηκε αρκετα περίεργο δεν ειχε ξανα συμβεί... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Baggi είπε:

Αστα να πανε! Η σε ξεπετανε ή σου δίνουν ραντεβου μετα απο ενα μηνα!!  Με εχει φαει το αγχος και αυτα τα τεστ εγκυμοσυνης μια ετσι κ μια αλλιως ειναι!! Επισης μια ακομα ερώτηση ειναι φυσιολογικο το γεγονος οτι οταν ειχα επαφη πριν μια εβδομαδα ειχα δυο τρείς κηλίδες αιμα; μου φάνηκε αρκετα περίεργο δεν ειχε ξανα συμβεί... 

epeidh menw Kai egw Germania , eketash aimatos mporeis na kaneis ston Hausarzt , emena mou bghke axno 8etiko alla ola ta test(3 eixa kanei) Kai otan phra thn gunaikologo mou eipe APO thn 6 ebdomada na paw apo ekei( uparxei mia nootropoia edw sto oti ean einai egkumoshnh 8a meinei alliws ean den kataferei na meinei tote den mporoun na kanoun Kati) gia auton ton logo sou lene na pas APO thn 6 ebdomada pou blepei Kai thn kardoula

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

epeidh menw Kai egw Germania , eketash aimatos mporeis na kaneis ston Hausarzt , emena mou bghke axno 8etiko alla ola ta test(3 eixa kanei) Kai otan phra thn gunaikologo mou eipe APO thn 6 ebdomada na paw apo ekei( uparxei mia nootropoia edw sto oti ean einai egkumoshnh 8a meinei alliws ean den kataferei na meinei tote den mporoun na kanoun Kati) gia auton ton logo sou lene na pas APO thn 6 ebdomada pou blepei Kai thn kardoula

Α τελεια! Πληρωσες κατι; και μεσα σε ποσες ωρες ή μερες πήρες τα αποτελέσματα; εμενα μ βγηκαν 2 αχνα θετικα και το αρνητικό στο γυναικολογο! Εγω αν ειναι κατι ειμαι στην 8η εβδομαδα! Και στο γιατρο πηγα στο τελος της 5ης εβδομάδας οπου εκανε τν κολπικο υπέρηχο αλλα δεν ειδε κατι! 

Ευχαριστω πολυυ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...