Μετάβαση σε περιεχόμενο

profertil


Recommended Posts

κορίτσια καλησπέρα!!!

ήθελα να ρωτήσω κάποια αν εχει χρησιμοποιήσει ο σύζυγος τα profertil και τι αποτελέσματα είχατε?ή αν έχετε ακούσει κάτι?

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η kppm είπε:

κορίτσια καλησπέρα!!!

ήθελα να ρωτήσω κάποια αν εχει χρησιμοποιήσει ο σύζυγος τα profertil και τι αποτελέσματα είχατε?ή αν έχετε ακούσει κάτι?

 

γεια σου! Πηρε ο συζυγος μου τρεις μηνες και ειδαμε θεαματικα αποτελεσματα.Ειχαμε θεματακι στην κινητικοτητα μονο,βοηθησε παρα πολυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εμεις εκεί μόνο έχουμε θέμα....Και ξεκινήσαμε χθες οποτε ελπίζω να δούμε διαφορά και στα αποτελέσματα και γιατί όχι και ένα θετικό τεστ.....αμην

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 21/3/2017 at 1:26 ΜΜ, ο/η kppm είπε:

Και εμεις εκεί μόνο έχουμε θέμα....Και ξεκινήσαμε χθες οποτε ελπίζω να δούμε διαφορά και στα αποτελέσματα και γιατί όχι και ένα θετικό τεστ.....αμην

η κινητικοτητα ειναι η πιο ευμεταβλητη τιμη,αν το μονο σας θεμα ειναι αυτο μην φοβασαι,θα την ανεβασετε! Μακαρι να δεις θετικο τεστακι πολυ συντομα :) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 20/3/2017 at 5:17 ΜΜ, ο/η kppm είπε:

κορίτσια καλησπέρα!!!

ήθελα να ρωτήσω κάποια αν εχει χρησιμοποιήσει ο σύζυγος τα profertil και τι αποτελέσματα είχατε?ή αν έχετε ακούσει κάτι?

 

Να μην αγχώνεσαι καθόλου αφού έχετε πρόβλημα μόνο στην κινητικότητα...  Εγω να φανταστείς πρώτα έμεινα έγκυος και μετά έμαθα ότι έχουμε θεματακι με την κινητικότητα... Δεν θα σου κρύψω άργησα να μείνω 1,5 χρόνο αλλά έγινε. Για αυτό να είστε ήρεμοι και οι δύο και θα έρθει...  Επίσης βρήκατε το πρόβλημα το οποίο διορθώνεται.. Εύχομαι πολύ σύντομα το + 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ κορίτσια!!!!Τι να πω θα δείξει.....Προσπαθούμε  εδώ και 3,5  Χρόνια περίπου με ενδιάμεσες παύσεις......Στην αρχή είχαμε πολύ καλή κινητικότητα και προσπαθούσαμε....Και τώρα σε έναν επανέλεγχο....Γιατί είπαμε τι γίνεται?βρήκαμε χαμηλή κινητικότητα....ο γιατρός είπε μάλλον λόγω διατροφής του συζύγου και ΤΣΙΓΑΡΟΥ.....Τώρα περιμένουμε το θαύμα του profertil. ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 25.3.2017 at 10:36 ΠΜ, ο/η kppm είπε:

Ευχαριστώ κορίτσια!!!!Τι να πω θα δείξει.....Προσπαθούμε  εδώ και 3,5  Χρόνια περίπου με ενδιάμεσες παύσεις......Στην αρχή είχαμε πολύ καλή κινητικότητα και προσπαθούσαμε....Και τώρα σε έναν επανέλεγχο....Γιατί είπαμε τι γίνεται?βρήκαμε χαμηλή κινητικότητα....ο γιατρός είπε μάλλον λόγω διατροφής του συζύγου και ΤΣΙΓΑΡΟΥ.....Τώρα περιμένουμε το θαύμα του profertil. ...

Το ΤΣΙΓΆΡΟ είναι μεγάλος παράγοντας...  επίσης εάν θέλεις τι γνώμη μου εμείς είχαμε βάλει στην διατροφή μας φυσικό χυμό...  Ένας αποχυμωτής και ότι φρούτα μας αρέσανε τα ρίχναμε μέσα κάθε μέρα από 1-2 ποτήρια χυμό..  Δεν ξέρω εάν έπαιξε ρόλο,  ξέρω τώρα στην εγκυμοσύνη ο γιατρός μου είπε να το συνεχίζω ( οι εξετάσεις μου δείξανε ότι όλες οι βιταμίνες μου είναι στα επιθυμητά επίπεδα και ότι δεν χρειάζεται να παίρνω συμπληρώματα)  

Μήπως να το βάζετε στο πρόγραμμα...? Προσοχή στους αγοραστούς χυμούς αρκετοί είναι με πολλά συντηρητικά.  

2mLup2.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 months later...
στις On ‎20‎/‎3‎/‎2017 at 6:17 ΜΜ, ο/η kppm είπε:

κορίτσια καλησπέρα!!!

ήθελα να ρωτήσω κάποια αν εχει χρησιμοποιήσει ο σύζυγος τα profertil και τι αποτελέσματα είχατε?ή αν έχετε ακούσει κάτι?

 

Καλησπέρα.Αν και είναι παλιο το θεμα,ειμαι και εγω καινουργια στο φορουμ,πρωτη μερα σημερα,ειδα το θεμα και θα ηθελα να πω τη γνωμη μου.Ειμαι 35 και ο συζηγος 40.Αφησα 6 μηνες ελευθερων σχεσεων,ωστωσο,εγινε σπερμ οδιαγραμμα που βγηκε χαμηλη κινητικοτητα και αριθμο.Ο ουρολόγος ( που θεωρείται τοπ ), μας ειπε να παρει τη βιταμινη αυτή,φυτικο χαπι είναι για 3 μηνες και να επαναλαβει ξανα το σπερμοδιαγραμμα.Μας ειπε να κανει και ακτινογραφια ορχεων,για να αποκλισει τη περιπτωση κιρσοκιλης,που ευτηχως,δεν υπηρχε. Δυστηχως,μετα από 3 μηνες,το χαπι απλως αυξησε από 1500 αριθμο ,πηγε 2200! Η κινητικοτητα είναι σχεδόν ιδια..,Καμμια βελτιωση ικανη για να γινει εγκυμοσυνη με φυσικο τροπο..Μας συστησε έναν καλο γιατρο ,κεντρο σπερματολογιας γιατι δεν εχει καμμια εμπιστοσυνη στα μικροβιολογικα εργαστηρια και μας ειπε ότι τα αποτελέσματα τους δεν είναι εγκυρα και δεν του λενε τιποτα οι τιμες αυτές.Ωστωσο να κανουμε σπερματεγχυση  αν νομιζουμε ότι δεν μπορούμε με να περιμενουμε.Μας ειπε ότι αντιστοιχα υπαρχει το ιδιο φαρμακο για γυναικες,αλλα δεν είναι αποτελεσματικο.Αυτα,προσπαθηστε να χαλαρώσετε,δωστε κανα 3 μηνο ακομα στο σωμα σας και μετα δειτε καποιο εργαστηριο εγκυρο και όχι μικροβιολογικο.Καλη συνεχεια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κικη,ως παθουσα θα συμφωνησω μαζι σου οτι τα απλα μικροβιολογικα δεν ειναι εγκυρα για σπερμοδιαγραμμα... καλο ειναι οσοι προσπαθουν καιρο αλλα δεν προκυπτει συλληψη η αν κατι τους προβληματιζει στο απλο σπερμοδιαγραμμα να κανουν αναλυτικο σε ειδικο εργαστηριο! εμεις με πολυ μεγαλο αριθμο σπερμ και πολυ καλη ταχυτητα καναμε αναλυτικο και μας προεκυψε θεμα στη μορφολογια.(κατι π οι αυτοματοι αναλυτες των απλων μικροβιολογικων δεν μας το εδειχναν ως προβλημα)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 month later...
  • 5 years later...

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...