Μετάβαση σε περιεχόμενο

έγκυμοσυνη μετα τα 40


Guest

Recommended Posts

Καλημερα κοριτσια;;Ποσες απο εσας απεκτησαν μωρακι μετα τα 40;;Ποιοι ειναι οι κινδυνοι και τι πρεπει να προσεξει κανεις περισότερο;;Δεν ειμαι εγκυος ,αλλα ελπιζω...

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στα 41 εγινα μαμα,μετα απο 6 χρονια προσπαθειων,με δυο παλινδομες ανα δυο χρονια,και η τριτη ηταν η τυχερη,τιποτα δεν πρεπει να προσεξεις.με τοσα προβληματα η ηλικια μου δεν ηταν εμποδιο πουθενα.γεννησα με καισαρικη,τον γιο μου,1500γρ,λογο θρομβοφιλιας.δεν θελει αγχος.εκει που παρεδοσα τα οπλα και ειπα πως αμα ειναι να μην γινω μανουλα δεν πειραζει,εμεινα εγκυος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η zaxou1 είπε:

στα 41 εγινα μαμα,μετα απο 6 χρονια προσπαθειων,με δυο παλινδομες ανα δυο χρονια,και η τριτη ηταν η τυχερη,τιποτα δεν πρεπει να προσεξεις.με τοσα προβληματα η ηλικια μου δεν ηταν εμποδιο πουθενα.γεννησα με καισαρικη,τον γιο μου,1500γρ,λογο θρομβοφιλιας.δεν θελει αγχος.εκει που παρεδοσα τα οπλα και ειπα πως αμα ειναι να μην γινω μανουλα δεν πειραζει,εμεινα εγκυος.

Μια χαρα !!!Να χαιρεσαι τον γιοκα σου!!!!Αυτο που λες...δεν θελει αγχος και το βασικο να μην γινει εμμονη!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

όσο μεγαλώνει η γυναίκα αυξάνουν οι κίνδυνοι για διαβήτη κυησης,προεκλαμψια η αποβολες. Χωρίς να σημαίνει ότι αυτό δεν μπορεί να συμβεί σε νέες γυναίκες. Απλά θέλει παραπάνω προσοχή με την διατροφή...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω ειμαι 42 και τωρα προσπαθω για μωρακι για δευτερη φορα που κανω με εξωσωματικη.

καλη επιτυχια σε ευχομαι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και εγω 43....περυσι ειχα δυο παλινδρομες....μην σας απογοητευουν τοσο με την ηλικια.....θελει ισως πιο πολυ χρονο....αλλα ολα ειναι δυνατα.!!!! πιστεψτε το..κ σε φιλη μου με πολυκυστικες της ειπαν δυσκολο κ ομως αυτη εμεινε εγκυος με τη πρωτη!! ειναι κ τυχη.......τωρα παιρνω κλομιφαινη κ πρεγκυλ..... καλη επιτυχια σε ολες μας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια θα σας πω ότι όλα είναι σχετικά. 

Η γονιμότητα σίγουρα επηρεάζεται από μια ηλικία και μετά αλλά τπτ δ είναι απόλυτο. 

Η θεία μ στα σαράντα παντρεύτηκε τον Ιούλιο τον Αυγούστο έμεινε έγκυος το έχασε. Μέχρι τα Χριστούγεννα έπιασε πάλι. Η ξαδέρφη μου σήμερα είναι δέκα χρόνων. 

Γυναίκα συναδέλφου μου στα 42 στον πρώτο μήνα προσπαθειών. Γεννάει σε ένα μήνα και είχε τέλεια εγκυμοσύνη. 

Εμένα μου πήρε 26 μήνες να μείνω έγκυος που ξεκίνησα τις προσπάθειες στα 26. Και όπως έχετε διαπιστώσει ένα σωρό κορίτσια εδώ μεσα σε πολύ μικρές ηλικίες παλεύουν χρόνια με την υπογονιμοτητα,τις παλλινδρομες κ τις εξωσωματικες.

Υπομονή και τύχη χρειάζεται! Το άγχος για τη μητρότητα είναι το ίδιο σε κάθε ηλικία...

Καλή τύχη εύχομαι σε όλες τις γυναίκες που παλεύουν να γίνουν μητέρες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 20/3/2017 at 3:16 ΜΜ, ο/η Diwni είπε:

Κορίτσια θα σας πω ότι όλα είναι σχετικά. 

Η γονιμότητα σίγουρα επηρεάζεται από μια ηλικία και μετά αλλά τπτ δ είναι απόλυτο. 

Η θεία μ στα σαράντα παντρεύτηκε τον Ιούλιο τον Αυγούστο έμεινε έγκυος το έχασε. Μέχρι τα Χριστούγεννα έπιασε πάλι. Η ξαδέρφη μου σήμερα είναι δέκα χρόνων. 

Γυναίκα συναδέλφου μου στα 42 στον πρώτο μήνα προσπαθειών. Γεννάει σε ένα μήνα και είχε τέλεια εγκυμοσύνη. 

Εμένα μου πήρε 26 μήνες να μείνω έγκυος που ξεκίνησα τις προσπάθειες στα 26. Και όπως έχετε διαπιστώσει ένα σωρό κορίτσια εδώ μεσα σε πολύ μικρές ηλικίες παλεύουν χρόνια με την υπογονιμοτητα,τις παλλινδρομες κ τις εξωσωματικες.

Υπομονή και τύχη χρειάζεται! Το άγχος για τη μητρότητα είναι το ίδιο σε κάθε ηλικία...

Καλή τύχη εύχομαι σε όλες τις γυναίκες που παλεύουν να γίνουν μητέρες. 

Σε ευχαριστω κοριτσι μου!Εχεις δικιο!Υπομονη και τυχη!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 20/3/2017 at 2:48 ΜΜ, ο/η geozak είπε:

και εγω 43....περυσι ειχα δυο παλινδρομες....μην σας απογοητευουν τοσο με την ηλικια.....θελει ισως πιο πολυ χρονο....αλλα ολα ειναι δυνατα.!!!! πιστεψτε το..κ σε φιλη μου με πολυκυστικες της ειπαν δυσκολο κ ομως αυτη εμεινε εγκυος με τη πρωτη!! ειναι κ τυχη.......τωρα παιρνω κλομιφαινη κ πρεγκυλ..... καλη επιτυχια σε ολες μας

Καλη επιτυχια κοπελα μου και να γινουμε μανουλες ολες  την καταλληλη στιγμη!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 20/3/2017 at 0:45 ΜΜ, ο/η xarikleia είπε:

εγω ειμαι 42 και τωρα προσπαθω για μωρακι για δευτερη φορα που κανω με εξωσωματικη.

καλη επιτυχια σε ευχομαι.

Καλη επιτυχια γλυκια μου και σε σενα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 19/3/2017 at 10:51 ΜΜ, ο/η Asterimini είπε:

όσο μεγαλώνει η γυναίκα αυξάνουν οι κίνδυνοι για διαβήτη κυησης,προεκλαμψια η αποβολες. Χωρίς να σημαίνει ότι αυτό δεν μπορεί να συμβεί σε νέες γυναίκες. Απλά θέλει παραπάνω προσοχή με την διατροφή...

Ευχαριστω που ασχοληθηκες με το θεμα μου!Να σαι καλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...