Μετάβαση σε περιεχόμενο

Διαφορα ηλικιας


Recommended Posts

καλησπερα κοριτσιααα. ειμαι 20 χρονων και εχω μπλεξει με εναν αντρα 24 χρονια μεγαλυτερο μου. μενω αθηνα και αυτος κρητη, παρ'ολα αυτα απο τοτε που εφυγε κρητη το παθος μας ειναι ακομα φουντωμενο και εγω νιωθω παρα πολλα πραγματα για αυτον τον ανρθρωπο. ενα βραδυ του τα εξομολογηθηκα και αυτος απλα θεωρησε οτι ειναι ενας ενθουσιασμος της ηλικιας μου και τιποτα παραπανω. σταματησαμε να μιλαμε αλλα μετα απο λιγες μερες δεν αντεξαμε και επικοινωνησαμε παλι και ηταν ιδια ολα παλι. εχω φτασει σε σημειο να θελω να τα παρατησω ολα εδω στην αθηνα και να παω κοντα του. δεν θελει ομως εκεινος. ξεκιναει και σεζον τωρα και φοβαται τον χαρακτηρα μου επειδη οντως ειμαι αρκετα ατιθαση για τα δεδομενα του. τι λετε εσεις; αξιζει τετοιο ρισκο; και θα αντεξουμε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Elena1703 είπε:

καλησπερα κοριτσιααα. ειμαι 20 χρονων και εχω μπλεξει με εναν αντρα 24 χρονια μεγαλυτερο μου. μενω αθηνα και αυτος κρητη, παρ'ολα αυτα απο τοτε που εφυγε κρητη το παθος μας ειναι ακομα φουντωμενο και εγω νιωθω παρα πολλα πραγματα για αυτον τον ανρθρωπο. ενα βραδυ του τα εξομολογηθηκα και αυτος απλα θεωρησε οτι ειναι ενας ενθουσιασμος της ηλικιας μου και τιποτα παραπανω. σταματησαμε να μιλαμε αλλα μετα απο λιγες μερες δεν αντεξαμε και επικοινωνησαμε παλι και ηταν ιδια ολα παλι. εχω φτασει σε σημειο να θελω να τα παρατησω ολα εδω στην αθηνα και να παω κοντα του. δεν θελει ομως εκεινος. ξεκιναει και σεζον τωρα και φοβαται τον χαρακτηρα μου επειδη οντως ειμαι αρκετα ατιθαση για τα δεδομενα του. τι λετε εσεις; αξιζει τετοιο ρισκο; και θα αντεξουμε;

Γεια σου Ελενα δεν μπορουμε να σου πουμε να το τολμησεις η οχι δικο σου το ρισκο και ολες οι συνεπειες που θα αντιμετωπισεις,εχουμε ζησει οι περισσοτερες μια τετοια σχεση στο παρελθον με διαφορας ηλικιας και σε αυτη τη ηλικια γυρω των 20 με εναν ανδρα μεγαλυτερο αρκετα και γοητευομαστε πολυ,νιωθουμε πληρης και καλλυμενη, ασφαλεια μας τονωνει ψυχολογικα και συναισθηματικη σιγουρια.Παντα κοιταμε τον ανδρα και οχι τα χρονια ξερω οτι εισαι σε φαση που δεν βλεπεις τιποτε αλλο μονο το περυτιλιγμα και οχι το τι υπαρχει μεσα,τα συναισθηματα σου ειναι εντονα απεριγραπτα  και πολλα και ο ποθος μεγαλος ειμαστε σε μια ηλικια που συνηθως κανουμε λαθος κινησεις και με λαθος ανθρωπους απο τον ενθουσιασμο μας τα συναισθηματα μας κυριεουν και η λογικη μας δεν υπαρχει και ερχεται η στιγμη που βρισκομαστε αντιμετωποι και χαμενοι και ανακαλυπτουμε οτι δεν αξιζε, εφοσον ομως τα χουμε ζησει και περασει γιατι αν δε παθεις δεν μαθαινεις.Δε ξερω αν ειναι ενθουσιαμος η πραγματικος ερωτας,το οτι του εξομολογηθηκες τα συναισθηματα σου και αυτος τα θεωρησε ενα ενθουσιασμο δε σε προβληματισε κα8ολου?:?::?::?:Σ εβλεπω να ερχεσαι αντιμετωπη με μια μεγαλη καψουρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalhspera Elena , h karen pragmatika milhse polu omorfa kai 8a sumfwnhsw mazi ths...

Dustuxws @karen blepw kai kati akoma pou isws h Elena na mh to exei dei... enas an8rwpos auths ths hlikias zhtaei diaforetika pragmata... alliws hmastan sta 20, alliws sta 30, kai alliws sta 40. gia auto 8a htan krima kai adiko na ta parathseis ola , 8a sou dwsw mia allh lush to pasxa plhsiazei, h to kalokairi mporeis na pas ekei na deis pws einai, sthn Krhth h koinwnia einai pio kleistei kai isws oi dikoi tou na mhn to doun to idio (diafora hlikias), kai autos na mhn einai to idio opws htan sthn A8hna (pio eleu8eros xwris ta blemmata twn suxwrianwn ) . Na ksereis oti o antras kai h gunaika prepei na uperaspizontai gia pou exoun .

8a se parakalesw prin pareis thn opoiadhpote apofasei na to zugiseis prwta polu kala...mikrh den 8ewrw pws eisai gia na pareis mia apofash gia thn zwh sou, (egw sta 23 kseniteutika gia ena kalutero aurio)

 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσι μου γλυκό θα συμφωνήσω με τα κορίτσια. Σε κάθε σχέση ανεξαρτήτως ηλικίας πρέπει να συμμετέχουν δύο. Ο άνθρωπος σου ξεκαθάρισε τη θέση του. 

Επίσης συμφωνώ στο ότι ζητάτε διαφορετικά πράγματα. Βρες έναν άνθρωπο να ζήσεις τη ζωή σου μαζί του, να μεγάλωσετε μαζί! Και το πιο βασικο να είναι έτοιμος να σε κυνηγήσει κ όχι να τον κυνηγας εσύ. Σιγουρα ένας άντρας τόσο μεγαλύτερος σου προσφέρει διαφορετικές εμπειρίες αλλά από ότι φαίνεται δεν είναι διατεθιμενος να σ προσφέρει κάτι παραπάνω. 

Δε λέω να ψάξεις να βρεις τ άντρα της ζωήςσου.Εισαι πολυ μικρή. Όχι βέβαια ότι δεν μπορεί να συμβεί. Βρες έναν άνθρωπο που θέλει να μοιράζεται στιγμές μαζί σου,που θα θέλει να σε βλέπει,να κάνετε πράγματα μαζί! Γενικότερα έναν άνθρωπο που θα σε διεκδικήσει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Elena1703 είπε:

καλησπερα κοριτσιααα. ειμαι 20 χρονων και εχω μπλεξει με εναν αντρα 24 χρονια μεγαλυτερο μου. μενω αθηνα και αυτος κρητη, παρ'ολα αυτα απο τοτε που εφυγε κρητη το παθος μας ειναι ακομα φουντωμενο και εγω νιωθω παρα πολλα πραγματα για αυτον τον ανρθρωπο. ενα βραδυ του τα εξομολογηθηκα και αυτος απλα θεωρησε οτι ειναι ενας ενθουσιασμος της ηλικιας μου και τιποτα παραπανω. σταματησαμε να μιλαμε αλλα μετα απο λιγες μερες δεν αντεξαμε και επικοινωνησαμε παλι και ηταν ιδια ολα παλι. εχω φτασει σε σημειο να θελω να τα παρατησω ολα εδω στην αθηνα και να παω κοντα του. δεν θελει ομως εκεινος. ξεκιναει και σεζον τωρα και φοβαται τον χαρακτηρα μου επειδη οντως ειμαι αρκετα ατιθαση για τα δεδομενα του. τι λετε εσεις; αξιζει τετοιο ρισκο; και θα αντεξουμε;

Καλησπερα,ολα όσα σου ανέφεραν τα κοριτσια τα θεωρώ πολυ σωστά..ελπιζω με αυτα που σου λεμε να σε βοηθήσουμε εστω και λιγο..Μικρή δεν σε θεωρώ ουτε εγω (στα 20 γνώρισα τον αντρα μου,μεσα σε μερικούς μήνες μείναμε μαζι και ειμαστε μαζι σχεδόν 12 χρονια) εχουμε και μεις μια διαφορά ηλικίας 6,5 χρονια,η οποία όμως δεν φαίνεται σε τιποτα..και δεν εννοω εμφανισιακά μονο,μιλαω για εμπειρίες,ακούσματα,εικόνες,ολα..Αυτο που με προβληματίζει με τον κύριο που γνώρισες ειναι αυτο ακριβως..το τι κοινά μπορει να εχετε??τωρα αν το ζήτημα ειναι μονο σεξουαλικο,τοτε δεν υπαρχει κανενα απολύτως πρόβλημα..Κατέβα οπως σου είπε η φίλη το πασχα στην Κρήτη,ευχαριστησου το με καθε προφύλαξη φυσικά..και ζήσε το οσο παει..Αν θελεις κατι παραπάνω απο τον αντρα αυτο προσπαθησε να το απωθήσεις..ήδη σου χει ξεκαθαρίσει το τι θελει..και το πρόβλημα δεν ειναι οτι εσυ εισαι πολυ ατίθαση για κεινον..ειναι οτι εκεινος δεν θελει κατι παραπάνω..γιατι οι ώριμοι αντρες σε αυτήν την ηλικια μπορούν άνετα να "πλάσουν" την σύντροφο τους οπως θελουν..

Αρα θα σου πω ξεκάθαρα ναι..ζήσε το στορι οσο παει..αλλα να εχεις παντα στο μυαλό σου οτι θα εχει(και θα πρεπει να εχει) ημερομηνία λήξης..Οσο λιγότερες προσδοκίες εχεις..τοσο καλυτερα θα περνάς..γενικα..καλη συνέχεια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

Κορίτσι μου γλυκό θα συμφωνήσω με τα κορίτσια. Σε κάθε σχέση ανεξαρτήτως ηλικίας πρέπει να συμμετέχουν δύο. Ο άνθρωπος σου ξεκαθάρισε τη θέση του. 

Επίσης συμφωνώ στο ότι ζητάτε διαφορετικά πράγματα. Βρες έναν άνθρωπο να ζήσεις τη ζωή σου μαζί του, να μεγάλωσετε μαζί! Και το πιο βασικο να είναι έτοιμος να σε κυνηγήσει κ όχι να τον κυνηγας εσύ. Σιγουρα ένας άντρας τόσο μεγαλύτερος σου προσφέρει διαφορετικές εμπειρίες αλλά από ότι φαίνεται δεν είναι διατεθιμενος να σ προσφέρει κάτι παραπάνω. 

Δε λέω να ψάξεις να βρεις τ άντρα της ζωήςσου.Εισαι πολυ μικρή. Όχι βέβαια ότι δεν μπορεί να συμβεί. Βρες έναν άνθρωπο που θέλει να μοιράζεται στιγμές μαζί σου,που θα θέλει να σε βλέπει,να κάνετε πράγματα μαζί! Γενικότερα έναν άνθρωπο που θα σε διεκδικήσει. 

pwwww to eipes akribws auto pou h8ela na pw kai den hksera  ton tropo...enan an8rwpo na se diekdikhsei....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
    • Σώπα ρε!!!! Τι λες τώρα!!! Πάει ένας χρόνος.. Φτου φτου φτου φτου το παιδάκι!!! Μπράβο!! Πως πέρασε έτσι ο καιρός;;! Έλα βρε αγάπη, μπράβο!! Να τον χαίρεσαι!! Να τους χαίρεστε και τους δύο βασικά, υγιεστατους πάνω από όλα στη ζωή τους πάντα!!!  Δεν θες ένα ακόμα καλέ;; Μπορεί να έρθει και η κόρη επιτέλους;! 😝🤣🤣🤣 Όχι, πέρα από τη πλάκα, το ξέρω και μπράβο που συνεχίζεις να στηρίζεις τα κορίτσια! Απορώ που βρίσκεις το χρόνο βέβαια..!!! 😄😄  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...