78 απαντήσεις σε αυτή τη συζήτηση

Καλησπέρα κοριτσάκια 2 μερες καθυστέρηση και εκανα χοριακη 365 πηρα τηλ τη γιατρό και μου ειπε να ξανακάνω παρασκευή. Φοβάμαι να το χαρω ρε γαμωτο

0

Κοινοποιήστε αυτή την δημοσίευση

Σύνδεσμος σε αυτή τη δημοσίευση
Κοινοποίησε σε άλλα sites
Pick Store
στις πριν 15 λεπτά, ο/η Anasta35 είπε:

Καλησπέρα κοριτσάκια 2 μερες καθυστέρηση και εκανα χοριακη 365 πηρα τηλ τη γιατρό και μου ειπε να ξανακάνω παρασκευή. Φοβάμαι να το χαρω ρε γαμωτο

Συγχαρητηρια κοριτσι μ???κ αλλη εγκυμοσυνη στην ομαδουλα μας?!?!?!?!τ γινεται???,φτου φτου μην μας ματιασω!!!στειλτε μπεμπεδοσκονη!!!γτ φοβασαι κοριτσι μ???

0

Σας την στελνω κοριτσια με ολη μου την αγάπη μακάρι ολα τα κοριτσια να εχουν σπορακι συντομα.εχω πονακια και φοβάμαι παλι μην παω στη γιατρό και μου πει δεν μεγαλώνει.το 365 ειναι φυσιολογικό?

1

στις πριν 2 ώρες, ο/η Anasta35 είπε:

Σας την στελνω κοριτσια με ολη μου την αγάπη μακάρι ολα τα κοριτσια να εχουν σπορακι συντομα.εχω πονακια και φοβάμαι παλι μην παω στη γιατρό και μου πει δεν μεγαλώνει.το 365 ειναι φυσιολογικό?

Μια χαρα ακούγεται η τιμη κοπελα μου!!συγχαρητηρια!!μην βαζεις άσχημα στο μυαλό σου!!πονακια εχουν οι περισσότερες κοπέλες στην αρχή της εγκυμοσυνης..αν εκανες σημερα την χοριακη,καλα σου είπε να την επαναλάβεις την παρασκευη,θελει να φει αν διπλασιάζεται!!Καλη επιτυχία!!κρατα μας ενήμερες!!!

-1

συγχαρητηρια με το καλο, περιμενουμε να μας πεις τα αποτελεσματα της παρασκευης ευχομαι μια τεραστια χοριακη!!!

0

στις πριν 18 ώρες, ο/η Anasta35 είπε:

Καλησπέρα Αναστα μη κάνεις αρνητικές σκέψεις μπράβο συγχαρητήρια με το καλό εύχομαι μία ήρεμη και καλή εγκυμοσύνη δίχως προβλήματα μην αγχώνεσαι απέβαλε τους φόβους σου όλα καλά θα ναι θα περιμένουμε νέα σου και μία μεγάλη χ2 χοριακη!!!

0

Λοιπόν κοριτσια καλημέρα δεν ξερω αν ειναι καλο αλλα εγώ παλι το βλεπω λίγο 710.09 μου ειπαν.πεστε την γμωμη σας εγω το περιμενα κάπου 1000 τουλάχιστον 

0

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Anasta35 είπε:

Λοιπόν κοριτσια καλημέρα δεν ξερω αν ειναι καλο αλλα εγώ παλι το βλεπω λίγο 710.09 μου ειπαν.πεστε την γμωμη σας εγω το περιμενα κάπου 1000 τουλάχιστον 

Πόσες μερες εχουν περάσει απο την προηγούμενη???

0

2 μερες αλλα διαβασα καπου πως στις 35 μερες απο τηλ τελευταία περιοδο η χοριακη πρέπει να ειναι 2000 και πανω

0

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Anasta35 είπε:

2 μερες αλλα διαβασα καπου πως στις 35 μερες απο τηλ τελευταία περιοδο η χοριακη πρέπει να ειναι 2000 και πανω

το θέμα ειναι να διπλαζιάζεται η χοριακή!! εγώ 35 μερες από την πρώτη μέρα της τελευταίας περιόδου είχα 556, τωρα εχω ενα αγοράκι 15 μηνών...

0

Δεν υπάρχει μια μοναδική φυσιολογική τιμή για την β χοριακή γοναδοτροπίνη, αλλά υπάρχει ένα ευρύ φάσμα καθώς η εγκυμοσύνη προχωρά και διαφέρει από γυναίκα σε γυναίκα και από κύηση σε κύηση. Αυτό που μετράει είναι η αλλαγή των επιπέδων της (ρυθμός αύξησης) και όχι η ίδια η τιμή της. Ένας ενδεικτικός οδηγός τιμών β χοριακής ανά εβδομάδα είναι ο ακόλουθος, όμως ΔΕΝ είναι ίδιος για όλες τις γυναίκες εξ ’ου και το μεγάλο εύρος τιμών:
3η εβδομάδα κύησης: 5 – 50 mIU/ml
4η εβδομάδα κύησης: 5 – 426 mIU/ml
5η εβδομάδα κύησης: 18 – 7.340 mIU/ml
6η εβδομάδα κύησης: 1.080 – 56.500 mIU/ml
7η – 8η εβδομάδα κύησης: 7.650 – 229.000 mIU/ml
9η – 12η εβδομάδα κύησης: 25.700 – 288.000 mIU/ml
13η – 16η εβδομάδα κύησης: 13.300 – 254.000 mIU/ml
17η – 24η εβδομάδα κύησης: 4.060 – 165.400 mIU/ml
25η – 40η εβδομάδα κύησης: 3.640 – 117.000 mIU/ml

1

στις πριν 1 ώρα, ο/η Anasta35 είπε:

Εχει απόλυτο δικιο η γλυκια μας μανουλιτσα το Lisaki..ετσι ξέρω και γω..(απο την αδερφή μου..)οτι πρεπει να διπλασιάζεται ανα δυο μερες..οποτε δεν υπαρχει κανένας λόγος ανησυχίας!!!μιλησες με τον γιατρουλη σου να σου πει τι κάνετε στη συνέχεια???

1

Αχ μακαρι κοριτσια αλλα επειδή εχω τον φοβο απο την αλλη φορα ολα μοθ ειναι καπως σας ευχαριστώ πάντως για υην συμπαρασταση.το απογευμα θα μιλήσω με την γιατρό 

0

σε δυο μερες διπλασιαστηκε η τιμη σου μιλησες με τον γιατρο σου?

0

Ειναί λογικό να αγχώνεσαι αλλά πιστεύω με τον υπέρηχο είναι πιο σίγουρα τα πράγματα.Σε εμένα  η χοριακή ήταν 77 μετά απο 2 μέρες 770,μετά 1500 και έφτασε ως 18,000.Καρδιά δεν άκουσα ποτέ.Συμβουλέψου τον γιατρό σου και όλα θα πάνε καλάαααα!!!

0

Kalispera koritsia. . Anasta m K egw to idio agxos ixa. . Stin arxi diplasiazotan me argous rithmous k tin triti fora p ekana analisi triplasiastike sxedon i xoriaki m. .  (Thimame  oti ixa kanei k gw post sto mammyland sxetika me tin xoriaki m afou theorousa oti itan poli xamili ) Tora ime stin 24 bdomada egkimosinis k eutixos kilane ola omala k kala. .. .den mporo na s po na min agxonese apla na iremiseis k na skeutese gt opos m ipe k o giatros oti niothis esi to metaferis k sto embrio. . . S euxome oti kalitero k na exis teliomini egkimosini. ? 

0

Ρε κοριτσια η πρωτη 360 μετα απο 2 μερες 710 και μετα απο 3 μερες 1122 σήμερα δεν νομιζω να ειναι τοσο φυσιολογικό κοντευω να τρελαθω

0

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Anasta35 είπε:

Ρε κοριτσια η πρωτη 360 μετα απο 2 μερες 710 και μετα απο 3 μερες 1122 σήμερα δεν νομιζω να ειναι τοσο φυσιολογικό κοντευω να τρελαθω

Γλυκια μου Καλησπερα..καλη εβδομάδα..Γιατι σε εχει πιάσει τετοια απαισιοδοξία??Νιωθω ετσι οπως σε διαβάζω πως δεν μπορεις καν να ευχαριστηθείς την στιγμή!!!ο πιο κατάλληλος ειναι ο γιατρός να σου λύσει την απορία..πάντως ανεβαίνει η χοριακη και ακομη και αν δεν ξέρω στις πόσες μερες καθυστέρησης εισαι..και ποσο πρεπει να ναι η χοριακη..θα σου πω εντελώς φιλικά κατι και ελπιζω να μην με παρεξηγήσεις..ΣΤΑΜΑΤΑ να σκέφτεσαι αρνητικά τωρα!!!εχεις ακούσει πως πολλές φορές οταν σκεφτόμαστε κατι πολυ έντονα το προκαλούμε???Ε λοιπον προσπαθησε να χαλαρώσεις και μιλα με τον γιατρό σου..αλλα σε παρακαλώ πολυ αλλαξε λιγο οπτική..και για σενα αλλα και για το σπορακι σας...

0

Ειμαι στις 6 μερες καθυστέρηση αλλα με βάση αυτό που λέμε οτι πρέπει να διπλασιαζετε καθε δυο μερες δεν το εχω τωρα γιαυτο αγχωθηκα

0

στις On 15/3/2017 at 9:55 ΜΜ, ο/η Anasta35 είπε:

Να το χαρεις!!!!!Ειναι υπεροχο αυτο που σου συμβαινει!!!!!Συγχαρητηρια!!

1

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Athena D. είπε:

Να το χαρεις!!!!!Ειναι υπεροχο αυτο που σου συμβαινει!!!!!Συγχαρητηρια!!

Δεν γίνεται γιατί μαλλον δεν πάει καλα σε ευχαριστώ 

0

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Anasta35 είπε:

Δεν γίνεται γιατί μαλλον δεν πάει καλα σε ευχαριστώ 

Τι συνεβη αν επιτρεπεται και δεν σε φερνω σε δυσκολη θεση;;

0

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Athena D. είπε:

Τι συνεβη αν επιτρεπεται και δεν σε φερνω σε δυσκολη θεση;;

Έγραψα πιο πανω το προβλημα με τις χοριακες αν θες δες λιγο πιο πανω τις τιμες

0

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Anasta35 είπε:

Έγραψα πιο πανω το προβλημα με τις χοριακες αν θες δες λιγο πιο πανω τις τιμες

Ευχομαι ολοψυχα να πανε ολα καλα !!!!

0

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Athena D. είπε:

Ευχομαι ολοψυχα να πανε ολα καλα !!!!

Σε ευχαριστώ πολυ

0

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε κάποιο σχόλιο.

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Εγγραφείτε στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση Τώρα

• Απαντήσεις

• Μικροπουκυστικες ωοθηκες είναι ορολογια του 60 και μόνο στην Ελλαδα τη χρησιμοποιουν... "Ο καινούργιος μου γιατρός ε'ιδε τις ορμόνες μου μου είπε δεν είναι όυτε άριστες ούτες κακές." Αυτή η απαντηση θυμίζει απάντηση της Πυθίας στο μαντείο των Δελφων. Θα σου πρότεινα να σε δει ενας ενδοκρινολογος γιατί ετσι κι αλλιως αν είναι ΣΠΩ ή όχι μόνο ενας ενδοκρινολογος μπορεί να το απαντησει.  
    • Υπερβολική? Οχι! Αγενής? Να γίνεις!!!!! Να τους το κόβεις μαχαίρι! Αη σιχτιρ πια με τις ερωτησεις τους!
    • Σ ευχαριστώ πολύ!!!Το θέμα είναι ότι ο προηγούμενος γυναικολόγος που πήγαινα μου είπε για μικροπολυκυστικές ωοθήκες ιδίως της δεξιάς.Πολλοί γιατροί όμως δεν δέχονται αυτή την ορολογία.Ο καινούργιος μου γιατρός ε'ιδε τις ορμόνες μου μου είπε δεν είναι όυτε άριστες ούτες κακές. Και όταν τον ρώτησα αν ευθύνονται αυτές που έκανα 14 μήνες να συλλάβω μου είπε ναι όμως είχα την παλίνδρομη να αντιμετωπίσω και είχα αλλού το μυαλό μου να τον ρωτήσω περισσότερα.Σε κάνενα δίμηνο που θα πάω για ΠΑΠ θα τον ρωτήσω περισσότερα.Ευτύχως που ανοίγεται θεματάκια για να θυμάμαι τι θέλω να του πώ!!!!
    • Κοριτσι μου καλησπερα κι από μενα! Σου στελνω μια συζητηση που είχαμε σχετικά με το πως ξεχωρίζουμε τις απλές πολυκυστικές ωοθήκες από το συνδρομο πολυκυστικών ωοθηκών: Αν εχει ΣΠΩ (συνδρομο πολ. ωοθ.) είναι κατι το οποίο θα πρεπει να το γνωρίζεις... είναι διαφορετικό σε κάθε γυναίκα οπότε μόνο ενας γιατρός θα σε βοηθησει να καταλαβεις τι εχεις.
    • Kατερινάκι μου και γω έχω ωοθήκες πολυκυστικής υφής και ορμόνες καλές.Αλλά η περιόδος κυμαίνεται από 30-38 μέρες κάθε μήνα όπως θέλει.Τελικά έχω το σύνδρομο ή απλά φαίνεται μόνο στον υπέρηχο?Και θέλω να ρωτήσω τον γιατρό μου και ξεχνάω.
  • Νέες συζητήσεις