Μετάβαση σε περιεχόμενο

365 χοριακη


Anasta35

Recommended Posts

Καλησπέρα κοριτσάκια 2 μερες καθυστέρηση και εκανα χοριακη 365 πηρα τηλ τη γιατρό και μου ειπε να ξανακάνω παρασκευή. Φοβάμαι να το χαρω ρε γαμωτο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Anasta35 είπε:

Καλησπέρα κοριτσάκια 2 μερες καθυστέρηση και εκανα χοριακη 365 πηρα τηλ τη γιατρό και μου ειπε να ξανακάνω παρασκευή. Φοβάμαι να το χαρω ρε γαμωτο

Συγχαρητηρια κοριτσι μ???κ αλλη εγκυμοσυνη στην ομαδουλα μας?!?!?!?!τ γινεται???,φτου φτου μην μας ματιασω!!!στειλτε μπεμπεδοσκονη!!!γτ φοβασαι κοριτσι μ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας την στελνω κοριτσια με ολη μου την αγάπη μακάρι ολα τα κοριτσια να εχουν σπορακι συντομα.εχω πονακια και φοβάμαι παλι μην παω στη γιατρό και μου πει δεν μεγαλώνει.το 365 ειναι φυσιολογικό?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Anasta35 είπε:

Σας την στελνω κοριτσια με ολη μου την αγάπη μακάρι ολα τα κοριτσια να εχουν σπορακι συντομα.εχω πονακια και φοβάμαι παλι μην παω στη γιατρό και μου πει δεν μεγαλώνει.το 365 ειναι φυσιολογικό?

Μια χαρα ακούγεται η τιμη κοπελα μου!!συγχαρητηρια!!μην βαζεις άσχημα στο μυαλό σου!!πονακια εχουν οι περισσότερες κοπέλες στην αρχή της εγκυμοσυνης..αν εκανες σημερα την χοριακη,καλα σου είπε να την επαναλάβεις την παρασκευη,θελει να φει αν διπλασιάζεται!!Καλη επιτυχία!!κρατα μας ενήμερες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Anasta35 είπε:

Καλησπέρα κοριτσάκια 2 μερες καθυστέρηση και εκανα χοριακη 365 πηρα τηλ τη γιατρό και μου ειπε να ξανακάνω παρασκευή. Φοβάμαι να το χαρω ρε γαμωτο

 Καλησπέρα Αναστα μη κάνεις αρνητικές σκέψεις μπράβο συγχαρητήρια με το καλό εύχομαι μία ήρεμη και καλή εγκυμοσύνη δίχως προβλήματα μην αγχώνεσαι απέβαλε τους φόβους σου όλα καλά θα ναι θα περιμένουμε νέα σου και μία μεγάλη χ2 χοριακη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπόν κοριτσια καλημέρα δεν ξερω αν ειναι καλο αλλα εγώ παλι το βλεπω λίγο 710.09 μου ειπαν.πεστε την γμωμη σας εγω το περιμενα κάπου 1000 τουλάχιστον 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Anasta35 είπε:

Λοιπόν κοριτσια καλημέρα δεν ξερω αν ειναι καλο αλλα εγώ παλι το βλεπω λίγο 710.09 μου ειπαν.πεστε την γμωμη σας εγω το περιμενα κάπου 1000 τουλάχιστον 

Πόσες μερες εχουν περάσει απο την προηγούμενη???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Anasta35 είπε:

2 μερες αλλα διαβασα καπου πως στις 35 μερες απο τηλ τελευταία περιοδο η χοριακη πρέπει να ειναι 2000 και πανω

το θέμα ειναι να διπλαζιάζεται η χοριακή!! εγώ 35 μερες από την πρώτη μέρα της τελευταίας περιόδου είχα 556, τωρα εχω ενα αγοράκι 15 μηνών...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν υπάρχει μια μοναδική φυσιολογική τιμή για την β χοριακή γοναδοτροπίνη, αλλά υπάρχει ένα ευρύ φάσμα καθώς η εγκυμοσύνη προχωρά και διαφέρει από γυναίκα σε γυναίκα και από κύηση σε κύηση. Αυτό που μετράει είναι η αλλαγή των επιπέδων της (ρυθμός αύξησης) και όχι η ίδια η τιμή της. Ένας ενδεικτικός οδηγός τιμών β χοριακής ανά εβδομάδα είναι ο ακόλουθος, όμως ΔΕΝ είναι ίδιος για όλες τις γυναίκες εξ ’ου και το μεγάλο εύρος τιμών:
3η εβδομάδα κύησης: 5 – 50 mIU/ml
4η εβδομάδα κύησης: 5 – 426 mIU/ml
5η εβδομάδα κύησης: 18 – 7.340 mIU/ml
6η εβδομάδα κύησης: 1.080 – 56.500 mIU/ml
7η – 8η εβδομάδα κύησης: 7.650 – 229.000 mIU/ml
9η – 12η εβδομάδα κύησης: 25.700 – 288.000 mIU/ml
13η – 16η εβδομάδα κύησης: 13.300 – 254.000 mIU/ml
17η – 24η εβδομάδα κύησης: 4.060 – 165.400 mIU/ml
25η – 40η εβδομάδα κύησης: 3.640 – 117.000 mIU/ml

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Anasta35 είπε:

2 μερες αλλα διαβασα καπου πως στις 35 μερες απο τηλ τελευταία περιοδο η χοριακη πρέπει να ειναι 2000 και πανω

Εχει απόλυτο δικιο η γλυκια μας μανουλιτσα το Lisaki..ετσι ξέρω και γω..(απο την αδερφή μου..)οτι πρεπει να διπλασιάζεται ανα δυο μερες..οποτε δεν υπαρχει κανένας λόγος ανησυχίας!!!μιλησες με τον γιατρουλη σου να σου πει τι κάνετε στη συνέχεια???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ μακαρι κοριτσια αλλα επειδή εχω τον φοβο απο την αλλη φορα ολα μοθ ειναι καπως σας ευχαριστώ πάντως για υην συμπαρασταση.το απογευμα θα μιλήσω με την γιατρό 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ειναί λογικό να αγχώνεσαι αλλά πιστεύω με τον υπέρηχο είναι πιο σίγουρα τα πράγματα.Σε εμένα  η χοριακή ήταν 77 μετά απο 2 μέρες 770,μετά 1500 και έφτασε ως 18,000.Καρδιά δεν άκουσα ποτέ.Συμβουλέψου τον γιατρό σου και όλα θα πάνε καλάαααα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalispera koritsia. . Anasta m K egw to idio agxos ixa. . Stin arxi diplasiazotan me argous rithmous k tin triti fora p ekana analisi triplasiastike sxedon i xoriaki m. .  (Thimame  oti ixa kanei k gw post sto mammyland sxetika me tin xoriaki m afou theorousa oti itan poli xamili ) Tora ime stin 24 bdomada egkimosinis k eutixos kilane ola omala k kala. .. .den mporo na s po na min agxonese apla na iremiseis k na skeutese gt opos m ipe k o giatros oti niothis esi to metaferis k sto embrio. . . S euxome oti kalitero k na exis teliomini egkimosini. ? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε κοριτσια η πρωτη 360 μετα απο 2 μερες 710 και μετα απο 3 μερες 1122 σήμερα δεν νομιζω να ειναι τοσο φυσιολογικό κοντευω να τρελαθω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Anasta35 είπε:

Ρε κοριτσια η πρωτη 360 μετα απο 2 μερες 710 και μετα απο 3 μερες 1122 σήμερα δεν νομιζω να ειναι τοσο φυσιολογικό κοντευω να τρελαθω

Γλυκια μου Καλησπερα..καλη εβδομάδα..Γιατι σε εχει πιάσει τετοια απαισιοδοξία??Νιωθω ετσι οπως σε διαβάζω πως δεν μπορεις καν να ευχαριστηθείς την στιγμή!!!ο πιο κατάλληλος ειναι ο γιατρός να σου λύσει την απορία..πάντως ανεβαίνει η χοριακη και ακομη και αν δεν ξέρω στις πόσες μερες καθυστέρησης εισαι..και ποσο πρεπει να ναι η χοριακη..θα σου πω εντελώς φιλικά κατι και ελπιζω να μην με παρεξηγήσεις..ΣΤΑΜΑΤΑ να σκέφτεσαι αρνητικά τωρα!!!εχεις ακούσει πως πολλές φορές οταν σκεφτόμαστε κατι πολυ έντονα το προκαλούμε???Ε λοιπον προσπαθησε να χαλαρώσεις και μιλα με τον γιατρό σου..αλλα σε παρακαλώ πολυ αλλαξε λιγο οπτική..και για σενα αλλα και για το σπορακι σας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ειμαι στις 6 μερες καθυστέρηση αλλα με βάση αυτό που λέμε οτι πρέπει να διπλασιαζετε καθε δυο μερες δεν το εχω τωρα γιαυτο αγχωθηκα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 15/3/2017 at 9:55 ΜΜ, ο/η Anasta35 είπε:

Καλησπέρα κοριτσάκια 2 μερες καθυστέρηση και εκανα χοριακη 365 πηρα τηλ τη γιατρό και μου ειπε να ξανακάνω παρασκευή. Φοβάμαι να το χαρω ρε γαμωτο

Να το χαρεις!!!!!Ειναι υπεροχο αυτο που σου συμβαινει!!!!!Συγχαρητηρια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Athena D. είπε:

Να το χαρεις!!!!!Ειναι υπεροχο αυτο που σου συμβαινει!!!!!Συγχαρητηρια!!

Δεν γίνεται γιατί μαλλον δεν πάει καλα σε ευχαριστώ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Anasta35 είπε:

Δεν γίνεται γιατί μαλλον δεν πάει καλα σε ευχαριστώ 

Τι συνεβη αν επιτρεπεται και δεν σε φερνω σε δυσκολη θεση;;

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Athena D. είπε:

Τι συνεβη αν επιτρεπεται και δεν σε φερνω σε δυσκολη θεση;;

 

Έγραψα πιο πανω το προβλημα με τις χοριακες αν θες δες λιγο πιο πανω τις τιμες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Anasta35 είπε:

Έγραψα πιο πανω το προβλημα με τις χοριακες αν θες δες λιγο πιο πανω τις τιμες

Ευχομαι ολοψυχα να πανε ολα καλα !!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...