Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αποτυχημενες σπερματεγχυσεις


Recommended Posts

στις πριν 9 λεπτά, ο/η peacock είπε:

θελω να κλαψω και ειμαι στη δουλεια.............................

 

Ελα peacock δεν θελουμε[smilie=sad10.gif] κοιτα την προσπαθεια σου και μη χαλας την ψυχολογια σου και στρεσαρεις τον οργανισμο σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η karen είπε:

Δεν πειραζει περαστικουλια σου ελπιζω να σαι καλυτερα .Ευχαριστω για την απαντηση τωρα πεμπτη που παω γιατρο θα δουμε ηταν να κανω καποιες εξετασεις για λοιμωξεις αλλα ημουν απο αντιβιωση και ηθελε να καθαρισει ο οργανισμος και μετα  τοσ ιγουρο ειναι οτι εχω χλαμμυδια τωρα θα τα δουμε ταβαλλα ουρεοπλασμα τριχομοναδες μυκοπλασμα 

Είμαι καλύτερα αρκετά κοριτσάκι και σήμερα αδιαθετησα κιόλας οπότε άκυρη και αυτή η προσπάθεια..! Έψαξα χθες για την εξέταση για χλαμμυδια είναι και λέγεται "Hidden-C Test. Μυκοπλασμα και ουρεοπλασμα μου έκαναν και γ χλαμμυδια και όλα οκ. Αλλά διάβασα πως αν δεν ελεγχθεί το αίμα περιόδου δςν μπορείς να σαι σίγουρη για τα χλαμμυδια..πφφφ τι να πω νιώθω λίγο μπερδεμένη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η Diwni είπε:

Προσωπικά θεωρώ άσκοπες τις πολλές σπερματεγχυσεις. Μέχρι τρεις είναι αποδεκτό παραπάνω για μένα δεν αξίζει. Δεν ξέρω πόσο κοστίζουν κ τι τελικά πληρώνετε βάση ταμείου στη χωρα που εισαι αλλά στην Ελλάδα ακούς από τιμές 300 μέχρι 500 ευρώ οπότε και από οικονομικής άποψης δ συμφέρει. 

Το κόστος είναι 68€  η φορά... οικομικα είναι εντάξει το ψυχολογικό είναι το θέμα... και εγώ συμφωνώ ότι είναι άσκοπες οι πολλές σπερματεγχυσεις αλλά  και πάλι εκεί που λέω δε θ κάνω άλλη εκει λέω όχι δ το βάζω κάτω.. Απλά τις επόμενες 3 που δικαιούμαι θα ζητήσω να μη γινουν σε φυσικό κύκλο αλλά μ φαρμακα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η peacock είπε:

θελω να κλαψω και ειμαι στη δουλεια.............................

 

Κοριτσάκι κράτα γερά..... θα ρθει και η σειρά μας!!!!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Απλά εγώ προσωπικά θα έκανα τ πολύ 3 προσπάθειες. Μετά θα πήγαινα σε εξωσωματική. Έκανα μια κ μοναδική τ Σεπτεμβρίο π μας πέρασε και μόλις αδιαθετησα την ίδια μέρα έκλεισα ραντεβού για την επιτροπή της εξωσωματικης. Έχουμε σοβαρό θέμα στο σπέρμα κ δ είχα υπομονή για ακόμη μια σπερματεγχυσεις ήθελα κάτι πιο δραστικά. Τελικά έμεινα έγκυος φυσιολογικα αφού πέρασα επιτροπή κ εν αναμονή περιόδου για την εξωσωματική.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 25/3/2017 at 2:15 ΜΜ, ο/η Dioni85 είπε:

Είμαι καλύτερα αρκετά κοριτσάκι και σήμερα αδιαθετησα κιόλας οπότε άκυρη και αυτή η προσπάθεια..! Έψαξα χθες για την εξέταση για χλαμμυδια είναι και λέγεται "Hidden-C Test. Μυκοπλασμα και ουρεοπλασμα μου έκαναν και γ χλαμμυδια και όλα οκ. Αλλά διάβασα πως αν δεν ελεγχθεί το αίμα περιόδου δςν μπορείς να σαι σίγουρη για τα χλαμμυδια..πφφφ τι να πω νιώθω λίγο μπερδεμένη

Χερομαι που εισαι καλυτερα και thanks για τις πληροφοριες σου μονο για χλαμμυδια ειναι αυτη η εξεταση η και για αλλους μικροργανισμους?Κοστος,θυμασαι?Αυτη γινεται συνηθως για πιο σιγουρια εαν δεν ανινευχθουν με αιμα?η λεγομενη με pcr ειναι η τα εχω μπερδεψει τελος παντων εγω ουτως η αλλως θα παρω θεραπεια για χλαμμυδια σιγουρα εφοσον μου λεει εχει ο ενας απο τους 2 δεν υπαρχει περιπτωση να μην εχει και ο αλλος και ας μη βγουν οι εξετασεις θετικες στα χλαμμυδια  ειναι ατιμα πολυ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η karen είπε:

Χερομαι που εισαι καλυτερα και thanks για τις πληροφοριες σου μονο για χλαμμυδια ειναι αυτη η εξεταση η και για αλλους μικροργανισμους?Κοστος,θυμασαι?Αυτη γινεται συνηθως για πιο σιγουρια εαν δεν ανινευχθουν με αιμα?η λεγομενη με pcr ειναι η τα εχω μπερδεψει τελος παντων εγω ουτως η αλλως θα παρω θεραπεια για χλαμμυδια σιγουρα εφοσον μου λεει εχει ο ενας απο τους 2 δεν υπαρχει περιπτωση να μην εχει και ο αλλος και ας μη βγουν οι εξετασεις θετικες στα χλαμμυδια  ειναι ατιμα πολυ.

Κόστος θα σου πω ψέμματα δεν ξέρω.. εμένα υποτίθεται ότι αυτα τα είδαν μέσω εξετάσεων αίματος οτι είναι αρνητικά και στους δυο όπως και για αλλα ΣΜΝ . Επειδή όμως μίλησα τελικά με τ γιατρό που είχα όταν ήμουν Ελλάδα μου είπε να κάνω αυτή την εξέταση ειδικά αν είναι να πα για εξωσωματική. Είναι για τα παλιό χλαμμυδια που μπορεί να χουν κρυφτεί στη μήτρα και μπορεί και απ αυτά να εχω όξινο ph και επίσης απ αυτά να μην κάνει και εμφύτευση

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Dioni85 είπε:

Κόστος θα σου πω ψέμματα δεν ξέρω.. εμένα υποτίθεται ότι αυτα τα είδαν μέσω εξετάσεων αίματος οτι είναι αρνητικά και στους δυο όπως και για αλλα ΣΜΝ . Επειδή όμως μίλησα τελικά με τ γιατρό που είχα όταν ήμουν Ελλάδα μου είπε να κάνω αυτή την εξέταση ειδικά αν είναι να πα για εξωσωματική. Είναι για τα παλιό χλαμμυδια που μπορεί να χουν κρυφτεί στη μήτρα και μπορεί και απ αυτά να εχω όξινο ph και επίσης απ αυτά να μην κάνει και εμφύτευση

Ναι ειναι και αυτα μια απο τις αιτιες που δεν γινεται εμφυτευση  ξεκιναν σπο τραχηλο και σιγα σιγα τρυπωνουν στη μητρα ?Τα ειχες η οχι και αν τι θεραπεια ακολουθησε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η karen είπε:

Ναι ειναι και αυτα μια απο τις αιτιες που δεν γινεται εμφυτευση  ξεκιναν σπο τραχηλο και σιγα σιγα τρυπωνουν στη μητρα ?Τα ειχες η οχι και αν τι θεραπεια ακολουθησε?

Όχι ρε γαμωτο πότε δεν είχα κάποιο θέμα.. αλλα και πάλι ο γιατρός επιμένει να κάνω αυτή τη εξέταση.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Dioni85 είπε:

Όχι ρε γαμωτο πότε δεν είχα κάποιο θέμα.. αλλα και πάλι ο γιατρός επιμένει να κάνω αυτή τη εξέταση.. 

Nα την κανεις δεν εχουν συμπτωματα τις περισσοτερες φορες τα ατιμα  εκανα 5 εξωσωματικες και πηγαν αποτυχια απευθειας λογου αυτων δεν υπαρχει πιθανοτητας εγκυμοσυνης αν υπαρχουν αυτα με τιποτααα απλη εξεταση ειναι αλλα παρα πολυ σημαντικη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η karen είπε:

Nα την κανεις δεν εχουν συμπτωματα τα ατιμα  εκανα 5 εξωσωματικες και πηγαν αποτυχια απευθειας λογου αυτων δεν υπαρχει πιθανοτητας εγκυμοσυνης αν υπαρχουν αυτα με τιποτααα απλη εξεταση ειναι αλλα παρα πολυ σημαντικη 

Ναι είπαμε δε προχωράμε σε τίποτα αν δε κάνουμε πρώτα αυτη την εξέταση.. και αν τσινισει η ασφάλεια θα ζητήσω γραπτώς ότι είναι σίγουροι οτι δε  τη χρειάζομαι και το καλοκαίρι θα κατέβω Ελλάδα θα τη κάνω και αν βγει θετική ουε και αλίμονο που λεει και η μαμά μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Dioni85 είπε:

Ναι είπαμε δε προχωράμε σε τίποτα αν δε κάνουμε πρώτα αυτη την εξέταση.. και αν τσινισει η ασφάλεια θα ζητήσω γραπτώς ότι είναι σίγουροι οτι δε  τη χρειάζομαι και το καλοκαίρι θα κατέβω Ελλάδα θα τη κάνω και αν βγει θετική ουε και αλίμονο που λεει και η μαμά μου

Ωραια η μαμα!!!Δηλαδη ο γιατρος στην Ελλαδα δεν σε προτρεψε να την κανεις?αλλα ο γιατρος εξω?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μακαρι να σου βγει αρνητικη ουτε σκεψη δε θελουμε για θετικη,ειναι μια γκαμα εξετασεων που για αρχη πρεπει να γινονται οπως και να χει και βαση των αποτελεσματων να συνεχιζουν  σε περαιτερω εφοσον και αν χρειαζονται  και για το πως θα κινηθουν,τι να πω απελπησια οι περισσοτεροι γιατροι εδω σε εμας δεν τους νοιαζει τιποτα δεν εχουν ντιπ μα καθολοου αισθηματα τι ανθρωποι ειναι αυτοιπως λειτουργουν ετσι  δεν εχουν οικογενειες αναισθητοι και ακαρδοι εντελως και πολυ φιλοχρηματοι?Δεν κοιταν το προβλημα καθε ζευγαριου να σκυψουν κατα απανω σε αυτο να καθοδηγησουν να ναι προσιτοι μεθοδικοι  και να σε κανουν να νιωθεις ασφαλεια μαζι τους και εμπιστοσυνη:mad:Εγω ευχες δινω οτι δινει ο καθενας σε οποιονδηποτε   να τους ανταμοιβει ο Θεος τριπλα και τετραπλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η karen είπε:

Μακαρι να σου βγει αρνητικη ουτε σκεψη δε θελουμε για θετικη,ειναι μια γκαμα εξετασεων που για αρχη πρεπει να γινονται οπως και να χει και βαση των αποτελεσματων να συνεχιζουν  σε περαιτερω εφοσον και αν χρειαζονται  και για το πως θα κινηθουν,τι να πω απελπησια οι περισσοτεροι γιατροι εδω σε εμας δεν τους νοιαζει τιποτα δεν εχουν ντιπ μα καθολοου αισθηματα τι ανθρωποι ειναι αυτοιπως λειτουργουν ετσι  δεν εχουν οικογενειες αναισθητοι και ακαρδοι εντελως και πολυ φιλοχρηματοι?Δεν κοιταν το προβλημα καθε ζευγαριου να σκυψουν κατα απανω σε αυτο να καθοδηγησουν να ναι προσιτοι μεθοδικοι  και να σε κανουν να νιωθεις ασφαλεια μαζι τους και εμπιστοσυνη:mad:Εγω ευχες δινω οτι δινει ο καθενας σε οποιονδηποτε   να τους ανταμοιβει ο Θεος τριπλα και τετραπλα

Δυστυχώς αυτό είναι παντού... Και εδώ στην Γερμανία μια από τα ίδια... Εξετάσεις μήδεν έγραφε χαπια κτλ στο βωμό του χρήματος...  ΔΥΣΤΥΧΏΣ δεν νοιάζονται... Και το πρόβλημα είναι όταν πας στην γιατρό μέσο ασφάλειας σου λέει εάν θέλεις για εξωσωματική να στην καλύψει η ασφάλεια τότε πρέπει να ακολουθήσεις αυτήν την σειρά..  γρρρρ τα νεύρα μου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η karen είπε:

Μακαρι να σου βγει αρνητικη ουτε σκεψη δε θελουμε για θετικη,ειναι μια γκαμα εξετασεων που για αρχη πρεπει να γινονται οπως και να χει και βαση των αποτελεσματων να συνεχιζουν  σε περαιτερω εφοσον και αν χρειαζονται  και για το πως θα κινηθουν,τι να πω απελπησια οι περισσοτεροι γιατροι εδω σε εμας δεν τους νοιαζει τιποτα δεν εχουν ντιπ μα καθολοου αισθηματα τι ανθρωποι ειναι αυτοιπως λειτουργουν ετσι  δεν εχουν οικογενειες αναισθητοι και ακαρδοι εντελως και πολυ φιλοχρηματοι?Δεν κοιταν το προβλημα καθε ζευγαριου να σκυψουν κατα απανω σε αυτο να καθοδηγησουν να ναι προσιτοι μεθοδικοι  και να σε κανουν να νιωθεις ασφαλεια μαζι τους και εμπιστοσυνη:mad:Εγω ευχες δινω οτι δινει ο καθενας σε οποιονδηποτε   να τους ανταμοιβει ο Θεος τριπλα και τετραπλα

Μακάρι να βγει αρνητική αλλα και πάλι κάτι συμβαίνει κάτι τους ξεφεύγει σίγουρα... ο γιατρός στην Ελλάδα μου την είπε εδώ θεωρούν οτι είμαστε οκ απ τ στιγμή που η αιματος είναι καθαρές... δυστυχώς όλο αυτό έχει καταντήσει μια κερδοφόρος επιχείρηση και ελάχιστοι είναι αυτή που νιώθουν την αγωνία του ζευγαριού που περνάει τα πάνδεινα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 17/3/2017 at 9:40 ΜΜ, ο/η Ποπη Ευθυμ. είπε:

Μη το λες μπορει να εχει λιγοτερες πιθανοτητες επιτυχιας αλλα αν δεν υπαρχει σοβαρο θεμα κυριως σε σπερμα κ σαλπιγγες ισως πετυχει...,Εμενα η δευτερη πετυχε αλλα δουλευα σε σουπερ μαρκετ στα ψυγεια εμπαινα κ εβγαινα στη καταψυξη κ σηκωνα βαρη τενεκεδες με φετα ετσι δεν προχωρησε κ το καταλαβα με την αιμοραγια που ειχα....Μου ειχε πει ο γιατρος μετα απο 20 μερες να κανω χοριακη κ δεν προλαβαμε επεσε... Πηγα μετα για υπερυχο κ ημουν καθαρη το ειχε απορροφησει ο οργανισμος μου...Μετα  μπηκαμε στο τρυπακι να κανουμε κ 3 σπεματεγχυση αφου πετυχε η προηγουμενη αλλα τπτ η 3 σπερματεγχυση που εκανα αδειαθετησα κατευθειαν πριν κανω χοριακη. Δεν χρειαζεται ομως να τα σκεφτομαστε αυτα γιατι μας παιρνει απο κατω...Κοιταξε να εισαι ηρεμη κ αμα ξανα κανεις μη σηκωνεις βαρη κ μεινε ξαπλα...Παρε αδεια αν δουλευεις...

Ποπη μου με ολο το θαρρος κι για να μη νιωθεις τυψεις οτι εσυ εφταιγες να σου πω πως στην υποβοηθουμενη( σπερματεγχυση κ εξωσωματικη) εχεις παρα πολλες πιθανοτητες βιοχημικης η παλλινδρομης..αρα δεν φταιει το βαρος ηταν να γινει κ εγινε κ δυστυχβς συμβαινει συχνα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια μετα απο 3 σπετματεγχυσεις κ 4 εξωσωματικες με ανεξηγητη υποτιθεται υπογονιμοτητα εχω να πω τα εξης

1. Ανεξηγητη ειναι μονο αν κανεις εξωσωματικη με ολα σουπερ κ ενα φακελο απο δω ως τη Λαμια με εξετασεις κ αποτυχεις..δεν εχεις ανεξηγητη με την σπετματεγχυση κι αυτο γιατι συνηθως οταν παμε εκει εχουμε κανει τα βασικα σαλπιγγογραφια ορμονες( κι αν τια κανατε ολες) κ σπερμα..ωστοσο η σαλπιγγογραφια δειχνει τη διαβατοτητα.. Η πιθανοτητα να μην κανουν την κινηση πιυ πρεπει οι σαλπιγγες; Σπετμα ωαρια οκ αλλα η πιθανοτητα να ναι αδιαπεραστα τα ωαρια; Η μητρα οκ αλλα χωρις υστεροσκοπηση αιματολογικες ανοσογικες εξςτασεις για φλεγμονες κτλ;;

Αυτο που θελω να πω ειναι οτι εχασα 4 χρονια με γιατρους που βλεπαν τα βασικα...το διμο μου θεμα ηταν ανοσογικο...

2) πανω απο 3 σπερματεγχυσεις προσωπικα δεν θα κανα..ναι εχουν επιτυχια αν σπερμα ωαρια κ ηλικα γυναικα ειναι καλα κι εκεινο με ποσοστα ισα με της φυσικης συλλυψης..

Αυτο που εγω θα κανα πριν κανω την επομενη αλλα κ ΠΡΙΝαπο εξωσωματθκη ειναι να επθσκεφτω ενα γιατρο της υπογονιμοτητας( διαβαζω συχνα οτι ψαχνετε- κι εγω καποτε- να μην ειναι φιρμα αλλα ανθρωπος..εχω να πω πως φιρμες τους καναν οι επιτυχιες τους οι οποιες προειλθαν απο συνθετα περιατατικακ επιπλεον κυτςρα επθατημονας παρα ανθρωπος...και σας το λεω εκ πειρας αυτο παιρνωντας απο 7 συνολιμα...οι επιστημονες με εκαναν μανα ...

Πριν το οποιο βημα εγω αφου ηξερα οτι δεν υπαρχει γνωστη αιτια θα εβλεπα ενδοκρινολογο αιματολογο ανοσολογο...θα ζητπυσα να δω τη μητρα κ μετα ολα τααλλα....γιατι αν βρεθει κ λυθει κατι τοτε μπορεις κ φυσικα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ετσι ειναι οπως τα λες finaly αλλα δυστυχως οταν ξεκιναμε ολες μας αυτες τις διαδικασιες μα καμια δεν γνωριζει και οτι μας λενε κανουμε και εγω δυστυχως εφαγα 3 χρονια προσπαθειων και αποτυχιων τσαμπα γιατι οι γιατροι που χα επιλεξει(φιρμα απο διαφημιση και ονομα ) κοιταγαν το χρημα και οχι το προβλημα μου ουτε τα βασικα ,εμενα δενμε   κοιταξαν σαν το κουταβι πηγαινα να καταλαβεις ουτε ορμονολογικος ελεγχος δεν ειχε γινει στις 4 εξωσωματικες μου που να το πεις και προβληματα τα οποια ανακαλυψα αργοτερα με αλλον γιατρο  και χρονο και χρημα και ολο το ψυχολογικο που το βαζεις τεσπα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η karen είπε:

Ετσι ειναι οπως τα λες finaly αλλα δυστυχως οταν ξεκιναμε ολες μας αυτες τις διαδικασιες μα καμια δεν γνωριζει και οτι μας λενε κανουμε και εγω δυστυχως εφαγα 3 χρονια προσπαθειων και αποτυχιων τσαμπα γιατι οι γιατροι που χα επιλεξει(φιρμα απο διαφημιση και ονομα ) κοιταγαν το χρημα και οχι το προβλημα μου ουτε τα βασικα ,εμενα δενμε   κοιταξαν σαν το κουταβι πηγαινα να καταλαβεις ουτε ορμονολογικος ελεγχος δεν ειχε γινει στις 4 εξωσωματικες μου που να το πεις και προβληματα τα οποια ανακαλυψα αργοτερα με αλλον γιατρο  και χρονο και χρημα και ολο το ψυχολογικο που το βαζεις τεσπα 

Οταν λεω φιρμα για να μην παρεξηγηθω δεν ρννοω αυτους που βγαινουν στην υηλεοραση..εμενα εοναι πολυ γνωστος στον ιατρικο ψωρο εκει ειναι φιρμα..οχι σε εκπομπες

 

Καλα για το χρημα κ.το χρονο τι να πω..σε νιωθω

Ωστοσο η συναισθξματιλη απωλεια ειναι η μεγαλυτερη...τα αφτια σας ανοιχτα λοιπον κυριως σε καποιες που τα περασαν.κ δεν.εχουν κανενα κερδος.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
    • Σώπα ρε!!!! Τι λες τώρα!!! Πάει ένας χρόνος.. Φτου φτου φτου φτου το παιδάκι!!! Μπράβο!! Πως πέρασε έτσι ο καιρός;;! Έλα βρε αγάπη, μπράβο!! Να τον χαίρεσαι!! Να τους χαίρεστε και τους δύο βασικά, υγιεστατους πάνω από όλα στη ζωή τους πάντα!!!  Δεν θες ένα ακόμα καλέ;; Μπορεί να έρθει και η κόρη επιτέλους;! 😝🤣🤣🤣 Όχι, πέρα από τη πλάκα, το ξέρω και μπράβο που συνεχίζεις να στηρίζεις τα κορίτσια! Απορώ που βρίσκεις το χρόνο βέβαια..!!! 😄😄  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...