Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αποτυχημενες σπερματεγχυσεις


Recommended Posts

Καλησπέρα σας! Είμαι καινούργιο μέλος και θα ήθελα να μοιραστώ το πρόβλημα μου μαζί σας. Με τον άντρα μου προσπαθούμε 3 χρόνια για μωρό,το πρώτο χρόνο αφού δεν ήρθε το μωράκι κάναμε εξετάσεις που βγήκαν τέλειες,ο γιατρός μας είπε να συνεχίσουμε τις προσπάθειες και όλα καλά. Όταν φτάσαμε στο δεύτερο χρόνο ένιωσα ότι δε μπορώ άλλο να το αφήνω στη τύχη,άρχιζε να με  κουράζει τότε μας πρότειναν τη σπερματεγχυση αφού σε κάποιες απο τις πολλές εξετάσεις βρέθηκε ότι το πρόβλημα είναι στο κόλπο και στο ph και δεν άφηνε το σπέρμα να φτασει στο στόχο του. Μέχρι στιγμής έχουμε κανει 4 σπερματεγχυσεις σε φυσικό κύκλο με κανένα αποτέλεσμα.  Τώρα περιμένω το αποτέλεσμα της 5... ο γιατρός χθες μου πρότεινε να κανω αλλη μια και μετά να προχωρήσουμε σε εξωσωματική  αν δεν έχουμε αποτέλεσμα.. πλέον δε ξέρω  αξίζει να  και την 6 σπερματεγχυση η απλά να πάω κατευθείαν σε εξωσωματική. Συγνώμη για το σεντόνι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Dioni85 είπε:

Καλησπέρα σας! Είμαι καινούργιο μέλος και θα ήθελα να μοιραστώ το πρόβλημα μου μαζί σας. Με τον άντρα μου προσπαθούμε 3 χρόνια για μωρό,το πρώτο χρόνο αφού δεν ήρθε το μωράκι κάναμε εξετάσεις που βγήκαν τέλειες,ο γιατρός μας είπε να συνεχίσουμε τις προσπάθειες και όλα καλά. Όταν φτάσαμε στο δεύτερο χρόνο ένιωσα ότι δε μπορώ άλλο να το αφήνω στη τύχη,άρχιζε να με  κουράζει τότε μας πρότειναν τη σπερματεγχυση αφού σε κάποιες απο τις πολλές εξετάσεις βρέθηκε ότι το πρόβλημα είναι στο κόλπο και στο ph και δεν άφηνε το σπέρμα να φτασει στο στόχο του. Μέχρι στιγμής έχουμε κανει 4 σπερματεγχυσεις σε φυσικό κύκλο με κανένα αποτέλεσμα.  Τώρα περιμένω το αποτέλεσμα της 5... ο γιατρός χθες μου πρότεινε να κανω αλλη μια και μετά να προχωρήσουμε σε εξωσωματική  αν δεν έχουμε αποτέλεσμα.. πλέον δε ξέρω  αξίζει να  και την 6 σπερματεγχυση η απλά να πάω κατευθείαν σε εξωσωματική. Συγνώμη για το σεντόνι!!!

Καλησπερα Dioni και καλως ηρθες στο φορουμ,εχω κανει και εγω στο παρελθον3 σπερματεγχυσεις με κανενα αποτελεσμα τωρα ο καθενας αντιμετωπιζει διαφορετικα προβληματα υπογονιμοτητας και ο καθε οργανισμος αντιδρα διαφορετικα τι εξετασουλες εχετε κανει?Εχεις χαμηλο ph?Εισαι  σε αναμονη της 5?ευχομαι θετικα αποτελεσματα και να ναι η τελευταια σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η karen είπε:

Καλησπερα Dioni και καλως ηρθες στο φορουμ,εχω κανει και εγω στο παρελθον3 σπερματεγχυσεις με κανενα αποτελεσμα τωρα ο καθενας αντιμετωπιζει διαφορετικα προβληματα υπογονιμοτητας και ο καθε οργανισμος αντιδρα διαφορετικα τι εξετασουλες εχετε κανει?Εχεις χαμηλο ph?Εισαι  σε αναμονη της 5?ευχομαι θετικα αποτελεσματα και να ναι η τελευταια σου.

Καλώς σας βρήκα karen! Ο άντρας μου έκανε σπερμοδιαγραμμα και υπέρηχο σε ουρολόγο όλα μια χαρά επίσης εξετάσεις αίματος για ΣΜΝ πάλι όλα καλά! Σε μένα κάναμε ορμονικες για ΣΜΝ για ουρεοπλασμα και σαλπιγγογραφια ,ολα καλά και οι σαλπιγγες διαβατες. Μετά μου καναν μια εξέταση μετά απο επαφή για να δούμε αν θα βρούμε σπέρμα στη μήτρα,βρήκανε αλλα ήταν νεκρά,οπότε ο γιατρός είπε οτι το ph του κόλπου σκοτώνει το σπέρμα,  δε μου απέκλεισε να μείνω έγκυος φυσιολογικά αλλά μου είπε οτι ειναι πολυ δύσκολο και μου προτείνετε σπερματεγχυσεις. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Dioni moy εύχομαι να ναι η τελευταία και η τυχερή σου φορά αυτή.Να ρωτήσω ,αυτό με το ph δεν διορθώνεται με άλλο τρόπο?Εχεις πάρει και άλλη γνώμη?Οι απόψεις γενικά διχάζονται.Έχω γνώστους που μια χαρά πετύχανε την σπερματέγχυνση και μια φίλη μαιά που έχει την άποψη ότι η σπερματέγχυση δεν φέρνει αποτελέσματα.Ισως να πάρεις κι άλλες γνώμες από γιατρούς και να ακολουθήσεις το ένστικτό σου.Σου εύχομαι σύντομα να έρθει ένα μωρό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εχεις ακολουθησει καμια αγωγη για το ph η δεν παιρνει τιποτε?Αν μετα απο επαφη ηταν ολα νεκρα το σπερμα που σου βαζει μεσα επιβιωνει στη σπερματεγχυση?δεν ξερω τι να πω μπορει να ναι και χαζη η ερωτηση μου ναι μεν περναει απο επεξεργασια αλλα επιβιωνει περαιτερω εξετασεις δεν εχετε κανει ?

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η marillia είπε:

Dioni moy εύχομαι να ναι η τελευταία και η τυχερή σου φορά αυτή.Να ρωτήσω ,αυτό με το ph δεν διορθώνεται με άλλο τρόπο?Εχεις πάρει και άλλη γνώμη?Οι απόψεις γενικά διχάζονται.Έχω γνώστους που μια χαρά πετύχανε την σπερματέγχυνση και μια φίλη μαιά που έχει την άποψη ότι η σπερματέγχυση δεν φέρνει αποτελέσματα.Ισως να πάρεις κι άλλες γνώμες από γιατρούς και να ακολουθήσεις το ένστικτό σου.Σου εύχομαι σύντομα να έρθει ένα μωρό.

 Marillia  ευχαριστώ για τις ευχές! Το μόνο που μου έδωσαν ήταν κατι σα τζελ για τις επαφές κατά τη διάρκεια που είμαι στις γόνιμες και καλά φτιάχνει κάπως το ph. Από γιατρούς με έχει δει η γυναικολόγο που έχω και στο κέντρο γονιμότητας που πάω,μένω εξωτερικό τα τελευταία χρόνια.και εγω απ ότι διαβάζω είναι μισές μισές οι απόψεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η karen είπε:

Εχεις ακολουθησει καμια αγωγη για το ph η δεν παιρνει τιποτε?Αν μετα απο επαφη ηταν ολα νεκρα το σπερμα που σου βαζει μεσα επιβιωνει στη σπερματεγχυση?δεν ξερω τι να πω μπορει να ναι και χαζη η ερωτηση μου ναι μεν περναει απο επεξεργασια αλλα επιβιωνει περαιτερω εξετασεις δεν εχετε κανει ?

 

Αγωγή στην ουσία όχι μόνο ενα τζελ που βοηθάει στο phστις γόνιμες! Υποτίθεται ότι απ τη στιγμή που περνάμε το εμπόδιο του κόλπου επιβιώνουν μιας και δε βρέθηκε κάποιο μικρόβιο στημήτρα! Όχι άλλες εξετάσεις δεν έχουμε κάνει δεν μας ειπαν να κάνουμε κατι άλλο! Μένουμε εξωτερικό πλέον και πάμε βάση ταμείου για να μας καλύπτει τα έξοδα  τις εξετάσεις τις σπερματεγχυσεις και αν χρειαστεί την εξωσωματική!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ειστε και μακρυα:?:γιατροι δεν ειμαστε και εμεις σκεψεις κανουμε και ανταλλαγη εμπειριων.Δηλαδη το Ph δεν φτιαχνετε?Δε σου αποκλειει το ενδεχομενο για φυσιολογικη συλληψη εφοσον ομως βρισκει προβλημα στο κολπο πως θα συνεχισει το δρομο του?Το τζελ λογικα το δινει οταν κανετε προσπαθειες στο σπιτι?Αλλον γιατρο εχετε επισκεφθει για μια δευτερη γνωμη?Συνηθως το maximum των σπερματεγχυσων φτανει 4-5 βαση των λεγομενων των περισσοτερων γιατρων ευχομαι να μη χρειαστεις αλλη αλλα σε περιπτωση που δεν την θελουμε την αλλη πλευρα αξιζει τον κοπο τοσσες πολλες χωρις αποτελεσμα ?καιποια ειναι  η αιτιολογια των  αποτυχιων?Σου ευχομαι να μη ταλαιπωρηθεις αλλο οτι καλυτερο παντως και συντομα μανουλα:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Dioni85 είπε:

Καλησπέρα σας! Είμαι καινούργιο μέλος και θα ήθελα να μοιραστώ το πρόβλημα μου μαζί σας. Με τον άντρα μου προσπαθούμε 3 χρόνια για μωρό,το πρώτο χρόνο αφού δεν ήρθε το μωράκι κάναμε εξετάσεις που βγήκαν τέλειες,ο γιατρός μας είπε να συνεχίσουμε τις προσπάθειες και όλα καλά. Όταν φτάσαμε στο δεύτερο χρόνο ένιωσα ότι δε μπορώ άλλο να το αφήνω στη τύχη,άρχιζε να με  κουράζει τότε μας πρότειναν τη σπερματεγχυση αφού σε κάποιες απο τις πολλές εξετάσεις βρέθηκε ότι το πρόβλημα είναι στο κόλπο και στο ph και δεν άφηνε το σπέρμα να φτασει στο στόχο του. Μέχρι στιγμής έχουμε κανει 4 σπερματεγχυσεις σε φυσικό κύκλο με κανένα αποτέλεσμα.  Τώρα περιμένω το αποτέλεσμα της 5... ο γιατρός χθες μου πρότεινε να κανω αλλη μια και μετά να προχωρήσουμε σε εξωσωματική  αν δεν έχουμε αποτέλεσμα.. πλέον δε ξέρω  αξίζει να  και την 6 σπερματεγχυση η απλά να πάω κατευθείαν σε εξωσωματική. Συγνώμη για το σεντόνι!!!

Πιστευω δεν αξιζει να κανεις κ αλλη σπερματεγχ. Εκανα 2 με φυσιολογικο κυκλο επαιρνα τα σερπαφαρ κ 3 με μεριοναλ ενεσεις κανενα αποτελεσμα... Εκανα το δεκεμβρη εξωσωματικη κ τωρα ειμαι στη 14η εβδομαδα σε διδυμα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η karen είπε:

Ειστε και μακρυα:?:γιατροι δεν ειμαστε και εμεις σκεψεις κανουμε και ανταλλαγη εμπειριων.Δηλαδη το Ph δεν φτιαχνετε?Δε σου αποκλειει το ενδεχομενο για φυσιολογικη συλληψη εφοσον ομως βρισκει προβλημα στο κολπο πως θα συνεχισει το δρομο του?Το τζελ λογικα το δινει οταν κανετε προσπαθειες στο σπιτι?Αλλον γιατρο εχετε επισκεφθει για μια δευτερη γνωμη?Συνηθως το maximum των σπερματεγχυσων φτανει 4-5 βαση των λεγομενων των περισσοτερων γιατρων ευχομαι να μη χρειαστεις αλλη αλλα σε περιπτωση που δεν την θελουμε την αλλη πλευρα αξιζει τον κοπο τοσσες πολλες χωρις αποτελεσμα ?καιποια ειναι  η αιτιολογια των  αποτυχιων?Σου ευχομαι να μη ταλαιπωρηθεις αλλο οτι καλυτερο παντως και συντομα μανουλα:x

Να σου πω την αλήθεια δεν έχω καταλάβει αν θα  φτιάξει αυτό αν το είχα απο πάντα εμφανίστηκε κάποια στιγμή,δεν έχω καταλάβει γιατί και αυτοί δεν είναι ξεκαθαροι στο πως και το γιατί! Ελατ μου ντε και εγώ αυτό ρωτάω αλλά ξεκάθαρη απάντηση δε πήρα! Σκέφτομαι όταν έρθω Ελλάδα να δω εκεί κάποιο γιατρό!το τζελ ναι είναι για το σπίτι! Κοίτα για μένα δεν αξίζει πάνω απο 3 φορές γιατί για μένα απ κει και πέρα έγινε ψυχοφθορο. Τώρα για τις αποτυχίες δε μου είπαν κάτι το μόνο που είπαν είναι οτι με τις εξετάσεις και το υλικό που είχαμε θα πρεπε να χαμε αποτέλεσμα οπότε ας πούμε οτι η τύχη δεν ήταν με το  μερος μας..  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Dioni85 είπε:

Να σου πω την αλήθεια δεν έχω καταλάβει αν θα  φτιάξει αυτό αν το είχα απο πάντα εμφανίστηκε κάποια στιγμή,δεν έχω καταλάβει γιατί και αυτοί δεν είναι ξεκαθαροι στο πως και το γιατί! Ελατ μου ντε και εγώ αυτό ρωτάω αλλά ξεκάθαρη απάντηση δε πήρα! Σκέφτομαι όταν έρθω Ελλάδα να δω εκεί κάποιο γιατρό!το τζελ ναι είναι για το σπίτι! Κοίτα για μένα δεν αξίζει πάνω απο 3 φορές γιατί για μένα απ κει και πέρα έγινε ψυχοφθορο. Τώρα για τις αποτυχίες δε μου είπαν κάτι το μόνο που είπαν είναι οτι με τις εξετάσεις και το υλικό που είχαμε θα πρεπε να χαμε αποτέλεσμα οπότε ας πούμε οτι η τύχη δεν ήταν με το  μερος μας..  

Τύχη αχχχ έτσι μου έλεγε και ο δικός μου πρώην γιατρός αλλά δεν πλήρωνε αυτος τεσπά για εμένα καλό είναι και άλλος γιατρός και άλλη γνώμη,μην καθόμαστε μόνο σε έναν 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η karen είπε:
στις πριν 47 λεπτά, ο/η karen είπε:

Τύχη αχχχ έτσι μου έλεγε και ο δικός μου πρώην γιατρός αλλά δεν πλήρωνε αυτος τεσπά για εμένα καλό είναι και άλλος γιατρός και άλλη γνώμη,μην καθόμαστε μόνο σε έναν 

Τύχη και άγχος.... που πως να μην έχω άγχος.. Το χω σκεφτεί και εγώ για αλλο γιατρό αλλα είναι λιγο ιδιότροπη η φάση εδώ απ τη στιγμή που πας μέσο ασφαλείας. Εσύ κορίτσι έχεις μωράκι προσπαθείς καιρό?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Dioni85 είπε:

 

Έχετε άλλα συστήματα εκεί δεν έχω όχι προσπαθώ 4χρονια έχω κάνει 5εξωσωματικες και 3αποτυχημενες σπερματεγχυσεις και συνεχίζω για την 6 μόλις τελειώσω με κάτι εξετάσεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 3/13/2017 at 6:52 ΜΜ, ο/η karen είπε:

Έχετε άλλα συστήματα εκεί δεν έχω όχι προσπαθώ 4χρονια έχω κάνει 5εξωσωματικες και 3αποτυχημενες σπερματεγχυσεις και συνεχίζω για την 6 μόλις τελειώσω με κάτι εξετάσεις

Με το καλό κοριτσάκι μου να χεις τα αποτελέσματα που επιθυμείς!!! Να σε ρωτήσω αν σου κάνανε κάποια εξέταση στο αίμα της περιόδου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 3/12/2017 at 0:02 ΜΜ, ο/η Ποπη Ευθυμ. είπε:

Πιστευω δεν αξιζει να κανεις κ αλλη σπερματεγχ. Εκανα 2 με φυσιολογικο κυκλο επαιρνα τα σερπαφαρ κ 3 με μεριοναλ ενεσεις κανενα αποτελεσμα... Εκανα το δεκεμβρη εξωσωματικη κ τωρα ειμαι στη 14η εβδομαδα σε διδυμα...

Με το καλό να έρθουν τα μωράκια σου και να χεις μια όμορφη εγκυμοσύνη!!! Οσο διαβάζω σε φόρουμ τόσο πιο πολύ βλέπω ότι τελικά η σπερματεγχυση είναι δύσκολο να πετύχει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ειλικρινα νευριαζω ρε γαμωτο... συγκεκριμενη μερα ωρα, ξερουμε ποτε ειναι η ωορρηξία, βαζουν το σπερμα μεσα αφου εχει περασει κιολας απο επεξεργασία και παλι τιποτα... και άλλες λενε εγινε κατα λαθος απο τα προεκσπερματικα υγρα.... πφφφφ! Θελω να κλαψω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Peacock έχεις απόλυτο δίκιο.Ακούμε μερικές φορές το πιάσα με την πρώτη και απορώ.Εγώ έκανα 14 μήνες να μείνω έγκυος και παλλινδρόμησε.Τους πρώτους μήνες δεν είχα άγχος , ξεκίνησα χαλαρά γιατί ακόμα δεν είχαμε παντρευτεί οπότε λέω και να μην μείνω δεν πειράζει  έχω να ασχοληθώ με τον γάμο.Κι όμως δεν ερχόταν.Να πώ την  αμαρτία μου καμιά φορά όταν ακούω οτί έμεινε έγκυος με την  πρώτη δεν το πιστευώ γιατί δεν ξέρεις η άλλη πόσο προσπαθεί και πώς γίνεται όλες οι γνωστες μου να μένουν αμέσως.Όχι βέβαια οτί δεν συμβαίνει.Ο γυναικολόγος μου μου είπε οτί καμιά φορά όταν δεν το θέλεις πολύ τότε σου ρχεται.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

 

στις πριν 18 ώρες, ο/η Dioni85 είπε:

Με το καλό κοριτσάκι μου να χεις τα αποτελέσματα που επιθυμείς!!! Να σε ρωτήσω αν σου κάνανε κάποια εξέταση στο αίμα της περιόδου?

Σε ολες μας  το ευχομαι σευχαριστω πολυ.Δεν την γνωριζω αυτη οχι δεν την εχω κανει τωρα την μαθαινω απο εσενα.Τι δειχνει αυτη η εξεταση γιατι γινεται?Καλημερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 15/3/2017 at 2:37 ΜΜ, ο/η Dioni85 είπε:

Με το καλό να έρθουν τα μωράκια σου και να χεις μια όμορφη εγκυμοσύνη!!! Οσο διαβάζω σε φόρουμ τόσο πιο πολύ βλέπω ότι τελικά η σπερματεγχυση είναι δύσκολο να πετύχει.

Μη το λες μπορει να εχει λιγοτερες πιθανοτητες επιτυχιας αλλα αν δεν υπαρχει σοβαρο θεμα κυριως σε σπερμα κ σαλπιγγες ισως πετυχει...,Εμενα η δευτερη πετυχε αλλα δουλευα σε σουπερ μαρκετ στα ψυγεια εμπαινα κ εβγαινα στη καταψυξη κ σηκωνα βαρη τενεκεδες με φετα ετσι δεν προχωρησε κ το καταλαβα με την αιμοραγια που ειχα....Μου ειχε πει ο γιατρος μετα απο 20 μερες να κανω χοριακη κ δεν προλαβαμε επεσε... Πηγα μετα για υπερυχο κ ημουν καθαρη το ειχε απορροφησει ο οργανισμος μου...Μετα  μπηκαμε στο τρυπακι να κανουμε κ 3 σπεματεγχυση αφου πετυχε η προηγουμενη αλλα τπτ η 3 σπερματεγχυση που εκανα αδειαθετησα κατευθειαν πριν κανω χοριακη. Δεν χρειαζεται ομως να τα σκεφτομαστε αυτα γιατι μας παιρνει απο κατω...Κοιταξε να εισαι ηρεμη κ αμα ξανα κανεις μη σηκωνεις βαρη κ μεινε ξαπλα...Παρε αδεια αν δουλευεις...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 3/15/2017 at 2:02 ΜΜ, ο/η peacock είπε:

Ειλικρινα νευριαζω ρε γαμωτο... συγκεκριμενη μερα ωρα, ξερουμε ποτε ειναι η ωορρηξία, βαζουν το σπερμα μεσα αφου εχει περασει κιολας απο επεξεργασία και παλι τιποτα... και άλλες λενε εγινε κατα λαθος απο τα προεκσπερματικα υγρα.... πφφφφ! Θελω να κλαψω!

Σε νιώθω τόσο πολύ....και γω κάποιες φορές νιώθω ότι θα διαλυθω σε κομμάτια και άλλες μου τη γυρίζει στο και καλά δε με νοιάζει...!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 3/16/2017 at 8:02 ΠΜ, ο/η karen είπε:

 

Σε ολες μας  το ευχομαι σευχαριστω πολυ.Δεν την γνωριζω αυτη οχι δεν την εχω κανει τωρα την μαθαινω απο εσενα.Τι δειχνει αυτη η εξεταση γιατι γινεται?Καλημερα

Συγνώμη που άργησα να απαντήσω αλλά ημουν μ τη γρίπη και ήμουν χάλια... Αυτή η εξέταση δείχνει αν έχεις κάποιο μικροβιο στη μήτρα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Dioni85 είπε:

Συγνώμη που άργησα να απαντήσω αλλά ημουν μ τη γρίπη και ήμουν χάλια... Αυτή η εξέταση δείχνει αν έχεις κάποιο μικροβιο στη μήτρα.. 

Δεν πειραζει περαστικουλια σου ελπιζω να σαι καλυτερα .Ευχαριστω για την απαντηση τωρα πεμπτη που παω γιατρο θα δουμε ηταν να κανω καποιες εξετασεις για λοιμωξεις αλλα ημουν απο αντιβιωση και ηθελε να καθαρισει ο οργανισμος και μετα  τοσ ιγουρο ειναι οτι εχω χλαμμυδια τωρα θα τα δουμε ταβαλλα ουρεοπλασμα τριχομοναδες μυκοπλασμα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Προσωπικά θεωρώ άσκοπες τις πολλές σπερματεγχυσεις. Μέχρι τρεις είναι αποδεκτό παραπάνω για μένα δεν αξίζει. Δεν ξέρω πόσο κοστίζουν κ τι τελικά πληρώνετε βάση ταμείου στη χωρα που εισαι αλλά στην Ελλάδα ακούς από τιμές 300 μέχρι 500 ευρώ οπότε και από οικονομικής άποψης δ συμφέρει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

Προσωπικά θεωρώ άσκοπες τις πολλές σπερματεγχυσεις. Μέχρι τρεις είναι αποδεκτό παραπάνω για μένα δεν αξίζει. Δεν ξέρω πόσο κοστίζουν κ τι τελικά πληρώνετε βάση ταμείου στη χωρα που εισαι αλλά στην Ελλάδα ακούς από τιμές 300 μέχρι 500 ευρώ οπότε και από οικονομικής άποψης δ συμφέρει. 

Οτι θελει παιρνει ο καθενας εδω στη χωρα μας και εγω συμφωνω μαζι σου ασκοπες και χωρις αποτελεσμα ειναι μο ο για γυναικες που δεν αντιμετωπιζουν κανενα απολυτως προβλημα αλλα οι περισσοτεροι γιατροι μας ξεκιναν απιο αυτες και χωρις απαραιτητο ελεγχο και αφου κανουμε τις 3 συνηθως σε πανε σε εξωσωματικη και ξεκιναει το ψαξιμο το φαγες το 1.500  χωρις να το καταλαβεις μεσα σε 2 μηνες

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...