Μετάβαση σε περιεχόμενο

εξωσωματικη


xarikleia

Recommended Posts

μολις ξεκινησα την δευτερη προσπαθεια για την εξωσωματικη ημουν ατυχη και ειχα ακομη μια αναποδια....

εχω παρει φαρμακα εκανα τις απαραιτητες εξετασεις και απλως περιμενα να μου ερθει....

μολις μου ηρθε πηρα τηλεφωνο το γιατρο με εκλεισε ραντεβου στην κλινικη πρωι πρωι πηγα και νομιζα οτι θα ξεκινησω....

με εκανε υπερηχο και με βρηκε κυστη 2 εκατοστα.... απο την αλλη με βρηκε 5 ωοφυλακια....

εκανα αιματολογικες και ειναι ενεργη η κυστη, περιμενα να ειναι ανενεργες.....

οι αιματολογικες εχω οιστριαδιολη 220... αν ειχα εως 50 με 60 θα ξεκινουσαμε....

ετσι πηρε αναβολη για την επομενη περιοδος εφοσον εχει υποχωρησει.....

θα παιρνω 1 την ημερα για 3 βδομαδες....LABOUS....

ΑΚΟΜΗ ΣΤΗΝ ΑΝΑΜΟΝΗ....

γνωρισει καμια για κυστη η αν την εχει τυχη αυτο στην εξωσωματικη?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια καλησπερα...θελω την βοηθεια σας ειμαι στην 12 μερα που εκανα εξωσωματικη κ αυριο ειναι να κανω την β χοριακη αλλα δυο μερες τωρα εχω ροζ κ καφε υγρα...κ φοβαμαι...

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η niktwn είπε:

κοριτσια καλησπερα...θελω την βοηθεια σας ειμαι στην 12 μερα που εκανα εξωσωματικη κ αυριο ειναι να κανω την β χοριακη αλλα δυο μερες τωρα εχω ροζ κ καφε υγρα...κ φοβαμαι...

 

μην ανησυχεις, εγω δευτερη φορα πηγα να κανω εξωσωματικη αλλα δεν μπορεσα.

αυτο που θελω να σε πω ειναι να μην εχεις αγχος, εγω την πρωτη φορα ειχα ροζ και καφε υγρα αλλα εμεινα εγκυος μετα απεβαλλα.

σημασια εχει να κανεις αυτο που σε λεει ο γιατρος κατα γραμμα.

μην σε νοιαζει οτι εγινε αυτο... συνεχισε ακριβως κατα γραμμα οτι σε λεει ο γιατρος με τα φαρμακα και παρακαλα τον ΘΕΟ για μια μεγαλη χοριακη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το ευχομαι πραγματικα κοριτσι...το εχεις περασει κ ξερεις πως νιωθω μου ειναι πολυ δυσκολο να αποβαλω το αγχος για αυριο το πρωι για β χοριακη...παρακαλαω να πανε ολα καλα...εσυ γιατι δν εκανες την δευτερη εξωσωματικη?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η niktwn είπε:

το ευχομαι πραγματικα κοριτσι...το εχεις περασει κ ξερεις πως νιωθω μου ειναι πολυ δυσκολο να αποβαλω το αγχος για αυριο το πρωι για β χοριακη...παρακαλαω να πανε ολα καλα...εσυ γιατι δν εκανες την δευτερη εξωσωματικη?

εγω οπως εγραψα παραπανω ξεκινησα να κανω και την πρωτη μερα με βρηκε μια μικρη κυστη 2 εκατοστων ενεργη ειχα 220 οι ορμονες ειναι παρα πολυ με ειπε ο γιατρος.

θα κανω στην επομενη περιοδο αν προλαβω λογο πασχα αλλιως στην μεθεπομενη περιοδο.

φυσικα να εχει φυγει και η κυστη με την θεραπεια που κανω....

περιμενω αποτελεσμετα να με πεις....

καλη τυχη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η niktwn είπε:

κοριτσια καλησπερα...θελω την βοηθεια σας ειμαι στην 12 μερα που εκανα εξωσωματικη κ αυριο ειναι να κανω την β χοριακη αλλα δυο μερες τωρα εχω ροζ κ καφε υγρα...κ φοβαμαι...

 

Καλή επιτυχία μεσα από την καρδιά μου για μια μεγάααααλη χοριακή!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 9/3/2017 at 2:14 ΜΜ, ο/η niktwn είπε:

κοριτσια καλησπερα...θελω την βοηθεια σας ειμαι στην 12 μερα που εκανα εξωσωματικη κ αυριο ειναι να κανω την β χοριακη αλλα δυο μερες τωρα εχω ροζ κ καφε υγρα...κ φοβαμαι...

 

Καλησπερα niktwn τι εγεινε κοπελα σου ευχομαι απο καρδιας να γυρισες με θετικα αποτελεσματα:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 9/3/2017 at 1:08 ΜΜ, ο/η xarikleia είπε:

μολις ξεκινησα την δευτερη προσπαθεια για την εξωσωματικη ημουν ατυχη και ειχα ακομη μια αναποδια....

εχω παρει φαρμακα εκανα τις απαραιτητες εξετασεις και απλως περιμενα να μου ερθει....

μολις μου ηρθε πηρα τηλεφωνο το γιατρο με εκλεισε ραντεβου στην κλινικη πρωι πρωι πηγα και νομιζα οτι θα ξεκινησω....

με εκανε υπερηχο και με βρηκε κυστη 2 εκατοστα.... απο την αλλη με βρηκε 5 ωοφυλακια....

εκανα αιματολογικες και ειναι ενεργη η κυστη, περιμενα να ειναι ανενεργες.....

οι αιματολογικες εχω οιστριαδιολη 220... αν ειχα εως 50 με 60 θα ξεκινουσαμε....

ετσι πηρε αναβολη για την επομενη περιοδος εφοσον εχει υποχωρησει.....

θα παιρνω 1 την ημερα για 3 βδομαδες....LABOUS....

ΑΚΟΜΗ ΣΤΗΝ ΑΝΑΜΟΝΗ....

γνωρισει καμια για κυστη η αν την εχει τυχη αυτο στην εξωσωματικη?

Χarikleia μου καλσησπέρα κυστη ειχα και εγω παλιοτερα αλλο οχι σε διαδικασια εξωσωματικης την οποια και αφαιρεσα εσενα ειναι μικρουλα και μαλλον και το ευχομαι θα την αποροφησει οργανισμος αντισυλλιπτικα ειναι αυτα η κανω λαθος?Λυπαμαι για τη καθυστερηση και αναβολη της 2 σου προσπαθειας και σε καταλαβαινω ξερω τι ειναι να περιμενεις πως και πως να ξεκινησεις την επομενη σου προσπαθεια και εμφανιζονται εμποδια τα οποια σε πανε πιο πισω δεν πειραζει ομως τον επομενο μηνα να σαι καλα εσυ και ο συζυγος σου και συνεχιζετε μη στεναχωριεσαι και μην ανγχωνεσαι εμενα μου συναιβει κατι το προηγουμενο μηνα το οποιο με εκανα  και  ανεβαλα  την 6 μου προσπαθεια στεναχωρηθηκα αλλα τελικα μου βγηκε σε καλο,ολα εχουν το σκοπο τους σου ευχομαι οτι καλυτερο και συντομα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...