Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

Sas euxaristrw polu kopeles mou mono na kserate poso kalutera me kanate na niwsw , pragmatika an eixeis ena problhma kai to moirazesai tote ola einai polu pio eukola!!!

Sas euxaristw tosoooooooo polu pou me akoute kai me sumparastekeste... to xeiazomai pragmatika!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Ζωγιαμπελ είπε:

Συγχαρητήρια παρασκευαιδου που τα καταφερες!!σε καταλαβαίνω απόλυτα γιατί και εγώ κάπως έτσι βιώνω την εγκυμοσύνη μου που την απέκτησα με μεγάλο αγώνα από εξωσωματική..Αυτό που κατάλαβα είναι πως το άγχος μια μάνα το έχει μέχρι να φύγει από τη ζωή για τα παιδιά της..Στην αρχή αγωνίζεται να το αποκτήσει, μετά σε όλη τη διάρκεια της εγκυμοσύνης έχει το άγχος να πάνε όλα καλά, μετά να γεννήσει, να μεγαλώσει, να πάει σχολείο, να σπουδάσει, να βρει δουλειά, να παντρευτεί και πάει λέγοντας...και εγώ κάπου στην 6η με 7η βδομάδα έκανα τον υπέρηχο που είδαμε σάκο και ακούσαμε καρδούλα..ειλικρινά τις πρώτες φορές μόλις την άκουγα ετρεμα από συγκίνηση και ήθελα να βάλω τα κλάματα από χαρά..πλέον στον 6ο μήνα που την νιώθω να ανακατεύεται νιώθω ευλογημένη..να προσέχεις όσο μπορείς περισσότερο, να τρεφεσαι σωστά αν μπορείς, εγώ είχα ναυτιες τους πρώτους 3 μήνες και αντί να βάλω κιλά, έχασα 2-3..να κάνεις την προσευχή σου και με τη βοήθεια του θεού θα πάνε όλα καλά!!!

Se euxaristw polu kopela mou euxomai na perasei o kairos suntoma...kai na kratiseis sthn agkalitsa sou to mwraki!! :-* 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 weeks later...
στις On Monday, March 06, 2017 at 6:51 ΜΜ, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Εγω μένω Γερμανία,  πωωω τι λες 12η εβδομάδα δεν είναι παρά πολύ ? Εδώ μου είπε 6 και κάνω τον αναστενάρη... 

Koritsi&ego germania meno&edo nai etsi einai.........den kanoun xoriaki!!!!pigaineis kateutheian gia iperixo!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Dimitraneamama είπε:

Koritsi&ego germania meno&edo nai etsi einai.........den kanoun xoriaki!!!!pigaineis kateutheian gia iperixo!

Se euxaristw polu ...nai phga kai htan ola kala phra kai to Mutterpass , kai twra exw sti 04.04 rantebou ksana. isws xreiastei na se enoxlhsw gia kapoies erwthseis pou SIGOURA 8a mou prokeipsoun!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Se euxaristw polu ...nai phga kai htan ola kala phra kai to Mutterpass , kai twra exw sti 04.04 rantebou ksana. isws xreiastei na se enoxlhsw gia kapoies erwthseis pou SIGOURA 8a mou prokeipsoun!!

Kamia enoxlisi koritsi!!!!rota me oti thes!!!!!ego na deis poses apories eixa prin ligous mines?!!!!euxomai na pane se oles mas.........ola kala!!!!!???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Dimitraneamama είπε:

Kamia enoxlisi koritsi!!!!rota me oti thes!!!!!ego na deis poses apories eixa prin ligous mines?!!!!euxomai na pane se oles mas.........ola kala!!!!!???

Σε ευχαριστώ πολύ...  

Σου εύχομαι τα καλύτερα και εσένα.. 

Αλήθεια πόσο μηνών είσαι ?? Είδα περιμένεις αγοράκι...  Αχ τι όμορφα... 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ...  

Σου εύχομαι τα καλύτερα και εσένα.. 

Αλήθεια πόσο μηνών είσαι ?? Είδα περιμένεις αγοράκι...  Αχ τι όμορφα... 

 

Eimai stin 32 vdomada!!!!!nai nai agoraki!!!!esu se poia vdomada eisai????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Dimitraneamama είπε:

Eimai stin 32 vdomada!!!!!nai nai agoraki!!!!esu se poia vdomada eisai????

Ax koritsi mou plhsiazei o kairos... 

egw akoma polu arxh eimai 7 ebdomadw kai 2 hmerwn... 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Ax koritsi mou plhsiazei o kairos... 

egw akoma polu arxh eimai 7 ebdomadw kai 2 hmerwn... 

 

Nai plisiazei!!!!apo simptomata pos pas?????ego eixa talaiporithei ligo me anagoules!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Dimitraneamama είπε:

Nai plisiazei!!!!apo simptomata pos pas?????ego eixa talaiporithei ligo me anagoules!

Τίποτα το ιδιαίτερο μόνο ύπνο θέλω.. Μπορώ να κοιμάμαι 24 ώρες.. 

Αναγουλες όταν έχω έχω βρει τρόπο και φεύγουν... Νεράκι..

Έκανες τα μάθηματα τοκετού ? Δεν ξέρω ακόμα αν θα τα παρακολουθησω πρέπει μέχρι την 12 εβδομάδα να έχω ενημέρωση.  

Εσύ πως πας τωρα.. Κάποιο συμπτώμα ? Μέση κτλ ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Τίποτα το ιδιαίτερο μόνο ύπνο θέλω.. Μπορώ να κοιμάμαι 24 ώρες.. 

Αναγουλες όταν έχω έχω βρει τρόπο και φεύγουν... Νεράκι..

Έκανες τα μάθηματα τοκετού ? Δεν ξέρω ακόμα αν θα τα παρακολουθησω πρέπει μέχρι την 12 εβδομάδα να έχω ενημέρωση.  

Εσύ πως πας τωρα.. Κάποιο συμπτώμα ? Μέση κτλ ?

Apo tin alli vdomada ta ksekinao!!!!!argisa ligo!!!!!oson afora ta simptomata ta perasa ola!!!!!ola omos!!!!!doksa to theo tipota sovaro.........alla polla mikra kathimerina provlimatakia!!!!!na se rotiso se poio meros tis germanias eisai koritsi???.?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Dimitraneamama είπε:

Apo tin alli vdomada ta ksekinao!!!!!argisa ligo!!!!!oson afora ta simptomata ta perasa ola!!!!!ola omos!!!!!doksa to theo tipota sovaro.........alla polla mikra kathimerina provlimatakia!!!!!na se rotiso se poio meros tis germanias eisai koritsi???.?

Ευτυχώς ήταν μικρά  και ξεπεράστηκαν. :-) Stuttgart 

Αχ Αντέ με το καλό... Να μου πεις εντυπώσεις μη με ξεχάσεις... Ανυπομονώ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα!!

Εάν διαθέτετε δύο λεπτά, παρακαλώ συμπληρώστε το παρακάτω ερωτηματολόγιο που διεξάγεται στα πλαίσια μίας πανεπιστημιακής έρευνας για τα ελληνικά forums!! Σας ευχαριστούμε πολύ!! 

Και με έναν πόνο!!!

https://goo.gl/forms/BTrEqHa96AtwRHki1

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοπέλες μου, 

Πάλι με τα τρελά μου εγώ, χθες το βράδυ εκεί που κοιμόμουν ένιωσα σαν σούβλιες στο σώμα μου για κάνα πεντάλεπτο δεν μπορούσα να ηρεμήσω και φυσικά αγχωθηκα,

Το πρωί που ξύπνησα πονουσα λιγάκι και έτσι αποφάσισα να μην πάω για δουλειά αλλά να καθίσω στο κρεβάτι. Περιμένω να πάει 14:00 τότε ανοίγει η γιατρος σήμερα για να πάρω τηλ. 

Τι ήταν αυτό πάλι ?? Φοβάμαι πολύ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Καλημέρα κοπέλες μου, 

Πάλι με τα τρελά μου εγώ, χθες το βράδυ εκεί που κοιμόμουν ένιωσα σαν σούβλιες στο σώμα μου για κάνα πεντάλεπτο δεν μπορούσα να ηρεμήσω και φυσικά αγχωθηκα,

Το πρωί που ξύπνησα πονουσα λιγάκι και έτσι αποφάσισα να μην πάω για δουλειά αλλά να καθίσω στο κρεβάτι. Περιμένω να πάει 14:00 τότε ανοίγει η γιατρος σήμερα για να πάρω τηλ. 

Τι ήταν αυτό πάλι ?? Φοβάμαι πολύ....

Εγώ αγχονωμουν πολύ στην εγκυμοσυνη με πονακια με σταγόνες αίμα και πολλά άλλα. Είναι φυσιολογικό να ΕΧΕΙΣ πονακια σαν της περιόδου και φυσικά αλλάζουν η γίνονται πιο έντονα όταν αλλάζεις μήνα. Δεν εχεις αίμα ,αλλιώς θα το έγραφες...μην ανησυχείς τόσο! Βεβαια εύκολο να το λες,το ξέρω. Αλλά τουλάχιστον προσπάθησε! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Asterimini είπε:

Εγώ αγχονωμουν πολύ στην εγκυμοσυνη με πονακια με σταγόνες αίμα και πολλά άλλα. Είναι φυσιολογικό να ΕΧΕΙΣ πονακια σαν της περιόδου και φυσικά αλλάζουν η γίνονται πιο έντονα όταν αλλάζεις μήνα. Δεν εχεις αίμα ,αλλιώς θα το έγραφες...μην ανησυχείς τόσο! Βεβαια εύκολο να το λες,το ξέρω. Αλλά τουλάχιστον προσπάθησε! :)

 

Σε ευχαριστώ πολύ... Προσπαθώ να είμαι ήρεμη όσο μπορώ φυσικά..ναι όντως σήμερα είμαι 8 εβδομάδων και 1 ημέρα... Ίσως από αυτό...  Όχι αίμα δεν έχω εμφανίσει πότε...ούτε σταγόνες ούτε τίποτα..  Απλά μου έκανε εντύπωση ο οξύς πόνος έτσι εκεί που κοιμόμουν. Και ανησύχησα πολύ....  Τωρα φυσικά ο πόνος δεν υπάρχει αλλά το μυαλό σκέφτεται.  

Δεν ξέρω τι να πω θα φανεί... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

 

Σε ευχαριστώ πολύ... Προσπαθώ να είμαι ήρεμη όσο μπορώ φυσικά..ναι όντως σήμερα είμαι 8 εβδομάδων και 1 ημέρα... Ίσως από αυτό...  Όχι αίμα δεν έχω εμφανίσει πότε...ούτε σταγόνες ούτε τίποτα..  Απλά μου έκανε εντύπωση ο οξύς πόνος έτσι εκεί που κοιμόμουν. Και ανησύχησα πολύ....  Τωρα φυσικά ο πόνος δεν υπάρχει αλλά το μυαλό σκέφτεται.  

Δεν ξέρω τι να πω θα φανεί... 

Πήρες τηλέφωνο τη γιατρό σου τελικά η όχι? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η Asterimini είπε:

Πήρες τηλέφωνο τη γιατρό σου τελικά η όχι? 

Πήγα από την γιατρό το μωρακι είναι πολύ καλά μια χαρά αλλά μου βρήκε υγρό και με έστειλε στην κλινική.. Για περισσότερες εξετάσεις,  περιμένω να με δει άλλος γιατρος γιατί πρέπει να δούμε από που έρχεται το υγρό που είναι δίπλα.. :-(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Πήγα από την γιατρό το μωρακι είναι πολύ καλά μια χαρά αλλά μου βρήκε υγρό και με έστειλε στην κλινική.. Για περισσότερες εξετάσεις,  περιμένω να με δει άλλος γιατρος γιατί πρέπει να δούμε από που έρχεται το υγρό που είναι δίπλα.. :-(

Ποτε είναι να πας να σε δουν? Δεν θα είναι τιποτα ανησυχητικό...θα το δεις! Σου στελνω πολλα πολλα φιλακια, σε σενα και  το καρντασάκι μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η peacock είπε:

Ποτε είναι να πας να σε δουν? Δεν θα είναι τιποτα ανησυχητικό...θα το δεις! Σου στελνω πολλα πολλα φιλακια, σε σενα και  το καρντασάκι μου!

Ευχαριστώ πολύ καρντασακι μου...  Με κρατήσανε μέσα...  Θέλουν να δουν αν θα φύγει από μόνο του αυτό παρακαλώ η αλλιώς χειρουργείο.... Παναγιτσα μου κάνε το θαύμα σου... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Ευχαριστώ πολύ καρντασακι μου...  Με κρατήσανε μέσα...  Θέλουν να δουν αν θα φύγει από μόνο του αυτό παρακαλώ η αλλιώς χειρουργείο.... Παναγιτσα μου κάνε το θαύμα σου... 

Περαστικά να είναι. Υπομονή  κι όλα θα πάνε καλά. Καλή δύναμη! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Ευχαριστώ πολύ καρντασακι μου...  Με κρατήσανε μέσα...  Θέλουν να δουν αν θα φύγει από μόνο του αυτό παρακαλώ η αλλιώς χειρουργείο.... Παναγιτσα μου κάνε το θαύμα σου... 

Κοριτσακι μου πως είσαι? Εχουμε κανενα νεότερο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Παρασκευαιδου κοριτσι μ γλυκο! μολις διαβασα οτι εισαι κλινικη!! ολα καλα??? :( ευχομαι να φυγει γρηγορα το υγρο και και μην χρειαστεις κανενα χειρουργειο... 

εχεις ολη μ τη θετικη ενεργεια... ευχομαι να ακουσω ευχαριστα νεα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια μου...  ΔΥΣΤΥΧΏΣ ακόμα κανένα νέο...  Τιποτα ούτε τις αιματολογικες ούτε τίποτα...  αχ να δω πόσο θα αντέξει ο άντρας μου κ δεν τους κράξει.. Μόλις έχω νεότερα θα σας ενημερώσω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια μου...  ΔΥΣΤΥΧΏΣ ακόμα κανένα νέο...  Τιποτα ούτε τις αιματολογικες ούτε τίποτα...  αχ να δω πόσο θα αντέξει ο άντρας μου κ δεν τους κράξει.. Μόλις έχω νεότερα θα σας ενημερώσω 

Κορίτσι μου εύχομαι να πανε όλα καλα ! Η Παναγία θα σε βοηθήσει ! Μπορει να ειναι μια μικρή αποκόλληση και να μείνεις λιγο ξάπλα και όλα καλα ! Μείνε ήρεμη όσο μπορείς πολλές κοπέλες το παθαίνουν και δεν ειναι τιποτα αλλα καλα κάνουν και το ψάχνουν. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...