Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σπερματεγχυση-σκεψεις-απορίες


Recommended Posts

στις πριν 20 λεπτά, ο/η peacock είπε:

 2 χρόνια+ πέρασαν... 1,5 χρόνο δε το σκεφτόμουν ...μετα αρχισα να το ψάχνω...6 κυκλους κλομιφαίνης και παρακολουθηση ωορρηξίας και ακόμα τιποτα.... από δω και περα στενευουν τα περιθώρια πολύ..

ax koritsaki mou... sou euxomai suntoma na mh xreiastei na talaipwrhtheis allo, kopela mou sta zeugaria dinou 1,5 (otan den uparxei polikistikes) ean uparxei einai perissotero to diasthma..gia auto kardoula mou , mh mou stenaxwrisai, me ton ena h ton allo tropo tha ta katafereis!!! einai dunath h Monika mou... :-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 3/3/2017 at 6:08 ΜΜ, ο/η Gelie είπε:

Καλησπέρα...Χίλια συγγνώμη που παρεμβαινω μιας και δεν εχω κανει ποτέ σπερματεγχυση αφου δεν ενδείκνυται στην περίπτωση μας..Θα πω όμως με απόλυτη σιγουριά ότι οι πιθανότητες δεν είναι σε καμία περίπτωση 50%. Θεωρώ πως αυτό που είπε ο γιατρος της Σοφιλιας ήταν σχήμα λόγου....Όποια διαδικτυακή σελίδα και αν ανοίξεις οποιουδήποτε Κέντρου υποβοήθησης ανθρώπινης αναπαραγωγής ΔΕΝ ΘΑ ΔΕΙΣ ΠΟΥΘΕΝΆ  ΌΤΙ ΕΧΕΙ 50% ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΕΣ που στο κάτω κάτω θα αποτελούσε δέλεαρ για τα ζευγάρια. Θεωρώ πως το 50-50 ήταν μια ατυχής έκφραση. Εδω η εξωσωματικη δεν έχει τόσες πιθανότητες είναι δυνατον να εχει η σπερματεγχυση;;; Το πραγματικό ποσοστό είναι απλώς λίγο μεγαλύτερο από τη φυσιολογική σύλληψη...Άντε να φτασει το 25% (με επιφύλαξη). Παντως οτι και αν απιφασισετε καλη επιτυχία..!!!

Ναι διάβασα το ΣΚ κάποια πραγματακια Gelie μου... Το θετικό είναι οτι σίγουρα εχει λίγο μεγαλύτερο ποσοστό από την φυσιολογική σύλληψη...οπότε μόνο και μόνο αυτό αξίζει... Θα με βοηθήσει και ψυχολογικά μάλλον... θα νιωθω οτι δοκιμάζω κατι άλλο και θα είμαι αισιόδοξη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 3/3/2017 at 6:08 ΜΜ, ο/η Gelie είπε:

Καλησπέρα...Χίλια συγγνώμη που παρεμβαινω μιας και δεν εχω κανει ποτέ σπερματεγχυση αφου δεν ενδείκνυται στην περίπτωση μας..Θα πω όμως με απόλυτη σιγουριά ότι οι πιθανότητες δεν είναι σε καμία περίπτωση 50%. Θεωρώ πως αυτό που είπε ο γιατρος της Σοφιλιας ήταν σχήμα λόγου....Όποια διαδικτυακή σελίδα και αν ανοίξεις οποιουδήποτε Κέντρου υποβοήθησης ανθρώπινης αναπαραγωγής ΔΕΝ ΘΑ ΔΕΙΣ ΠΟΥΘΕΝΆ  ΌΤΙ ΕΧΕΙ 50% ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΕΣ που στο κάτω κάτω θα αποτελούσε δέλεαρ για τα ζευγάρια. Θεωρώ πως το 50-50 ήταν μια ατυχής έκφραση. Εδω η εξωσωματικη δεν έχει τόσες πιθανότητες είναι δυνατον να εχει η σπερματεγχυση;;; Το πραγματικό ποσοστό είναι απλώς λίγο μεγαλύτερο από τη φυσιολογική σύλληψη...Άντε να φτασει το 25% (με επιφύλαξη). Παντως οτι και αν απιφασισετε καλη επιτυχία..!!!

Ναι διάβασα το ΣΚ κάποια πραγματακια Gelie μου... Το θετικό είναι οτι σίγουρα εχει λίγο μεγαλύτερο ποσοστό από την φυσιολογική σύλληψη...οπότε μόνο και μόνο αυτό αξίζει... Θα με βοηθήσει και ψυχολογικά μάλλον... θα νιωθω οτι δοκιμάζω κατι άλλο και θα είμαι αισιόδοξη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...