Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ενεση σε λαθος σημειο?


Asterimini

Recommended Posts

Γειά σας κορίτσια. Έκανα ενεση αβερκαπ πρόσφατα που έλεγε ενδομυικη.έχω άγχος μήπως δεν την έκανα στο σωστό σημειο.έχει καμία σας τέτοια εμπειρία? Ευχαριστω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Asterimini είπε:

Γειά σας κορίτσια. Έκανα ενεση αβερκαπ πρόσφατα που έλεγε ενδομυικη.έχω άγχος μήπως δεν την έκανα στο σωστό σημειο.έχει καμία σας τέτοια εμπειρία? Ευχαριστω

Γειά σου Asterimini.... οχι ανγχος δεν το θελουμε δες στη φωτο τα σημεια

Περιοχές ΟΙ ΚΜΒ ΚΑΙ ΚΜΓ Προς ΤΑ Πάνω ΚΑΙ Έξω ΤΟΥ γλουτού ΕΙΝΑΙ ΟΙ Περιοχές όπου μόνον εκεί μπορούμε ΝΑ κάμουμε ενδομυϊκές ενέσεις. Τωρα δεν ξερω αν επιτρεπετε η φωτο συγνωμη!

e8baba_e99b10989c26f8a67f6c2fee2f2272d8.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άνω κ έξω τεταρτημοριο του γλουτου είναι το σημείο κ λίγο πιο χαμηλά να έγινε δεν πειράζει αρκεί να κάνεις πριν την εγχυση του φαρμάκου αναρροφηση δηλαδή να τραβήξεις το εμβολο της σύριγγα προς τα έξω για να δεις εάν θα τραβήξεις αίματακι που σημαίνει ότι είσαι μέσα σε αγγειο άρα δεν πρέπει να κάνεις σε αυτό το σημείο την εγχυση αλλά να τρυπησεις αλλού.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Λοιπόν κορίτσια ,έχουν περάσει τόσες μέρες και φοβάμαι ότι δεν πετυχε η ενεση....δεν έχω συμπτώματα εμηνοπαυσης  (είχα κάνει και στο παρελθόν και είχα έντονα συμπτώματα εμηνοπαυσης)και είχα και κάτι υγρα εχτές όπου έπρεπε να έχω ξηροτητα. Τι λέτε κορίτσια, ν από μην πέτυχε? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...