Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΟΡΜΟΝΙΚΩΝ ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ


Recommended Posts

Καλησπερα σε ολες!!!τι μ κανετε???σημερα πηρα τα αποτελεσματα των ορμονικων π εκανα αλλα δν ξερω τπτ απ αυτα ειμαι ασχετη!!ο γιατρος μ ειχε πει να κανω τισ ορμονικες κ σαλπιγγογραφια αφου εγω τ ζητησα κ να τα παω απο κοντα να τα δουμε.ομως λογω αρκετης δουλειας δν καταφερα ν παω αυτν τν μηνα γ σαλπιγγογραφια!!δν θελω να τον ζαλιζω οποτε θα κανω υπομονη ωσ τν αλλο μηνα!!! Προλακτινη 15,5 ειναι καλη??ξερει καμια απο αυτα??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσι μου επειδη δεν ειμαστε γιατροι είναι πιθανο να σου πουμε κάποια βλακεια κ να σε αγχωσουμε...εγω εχω 6,5 προλακτινη και μου εχει πει ο γιατρος οτι ειμαι οκ αλλα απο οτι ξέρω το εύρος των φυσιολογικων τιμων στη συγκεκριμένη ορμόνη είναι τεραστιο..... Μονο το γιατρο σου πρέπει να ρωτας για αυτα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Renata7 είπε:

Πολυ σωστά συμφωνώ με τα παραπάνω ! Οι φυσιολογικές τιμες του εργαστηρίου δίπλα τι μετρήσεις σου αναφέρουν ;

1,8-29,2  ναι κοριτσια μ εχετε δικιο θα μ πει ο γιατρος.παντως σ ολα ειμαι μεσα στ φυσιολογικες τιμες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η elena90 είπε:

1,8-29,2  ναι κοριτσια μ εχετε δικιο θα μ πει ο γιατρος.παντως σ ολα ειμαι μεσα στ φυσιολογικες τιμες!!!

Ειναι πολυ ευχαριστο που εισαι στα φυσιολογικα ορια..Παντως γενικά να ξέρεις ότι εκτός από τις φυσιολογικές τιμες υπάρχουν και οι ιδανικές τιμές!!! Πχ για το θυρεοειδή οι φυσιολογικές τιμές είναι 0,30-3,60 αλλά αν έχεις πχ 3,1 δε νομίζω ότι είναι ιδανικη τιμή για εγκυμοσύνη.. Η ιδανική  (βασει αυτων που μου ειπε η αιματολογος μου) ειναι 1,50-2. Αλλά και 2,3 να έχεις αν δεν έχεις χασιμοτο δε θα σε βάλει η παρεις χάπι για να τον ρίξεις. Αυτά στα λέω γιατί μου τα είπε και εμένα η γιατρος πρόσφατα...Συνεπως οι τιμες των ορμονών πάντα συνεκτιμώνται..Σου λέει αυτή δεν είναι ιδανικη αλλά επειδή η αλλα είναι οκ είσαι μια χαρα!! Μόλις τα δει και σου πει ενημέρωσε μας!!! :):):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Gelie είπε:

Ειναι πολυ ευχαριστο που εισαι στα φυσιολογικα ορια..Παντως γενικά να ξέρεις ότι εκτός από τις φυσιολογικές τιμες υπάρχουν και οι ιδανικές τιμές!!! Πχ για το θυρεοειδή οι φυσιολογικές τιμές είναι 0,30-3,60 αλλά αν έχεις πχ 3,1 δε νομίζω ότι είναι ιδανικη τιμή για εγκυμοσύνη.. Η ιδανική  (βασει αυτων που μου ειπε η αιματολογος μου) ειναι 1,50-2. Αλλά και 2,3 να έχεις αν δεν έχεις χασιμοτο δε θα σε βάλει η παρεις χάπι για να τον ρίξεις. Αυτά στα λέω γιατί μου τα είπε και εμένα η γιατρος πρόσφατα...Συνεπως οι τιμες των ορμονών πάντα συνεκτιμώνται..Σου λέει αυτή δεν είναι ιδανικη αλλά επειδή η αλλα είναι οκ είσαι μια χαρα!! Μόλις τα δει και σου πει ενημέρωσε μας!!! :):):)

Ναι κοριτσι μ τ ξερω γ αυτο κ εννοειται θελω να τις δει κ να μ πει κν γνωμη τ!!!θυροειδη μιας κ τ ανεφερες ειναι 1,71....εννοειται θα σας ενημερωσω κ ευχαριστω πολυ!!!δν αγχωνομαι καθολου γ αυτο πραγματικα δν ξερω κοντευα να τ ξεχασω ποτε ηταν να παω κ δν αγχωθηκα καθολου γ τ αποτελεσματα.εχω ενα προαισθημα οτι δν εχω κατι απο αυτα.αυτο π μ φοβιζει πολυ ειναι η σαλπιγγογραφια!!!αλλα δν τ σκεφτομαι απο τωρα δν μπορω αλλο να αγχωνομαι!!δν μ αρεσει π κατεληξαν ετσι τ πραγματα  κ μπαινουμε σ διαδικασια εξετασεων αλλα τ χω παρει απόφαση!!!θα αγχωθω σγρ οταν πλησιασουν οι μερες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η elena90 είπε:

Ναι κοριτσι μ τ ξερω γ αυτο κ εννοειται θελω να τις δει κ να μ πει κν γνωμη τ!!!θυροειδη μιας κ τ ανεφερες ειναι 1,71....εννοειται θα σας ενημερωσω κ ευχαριστω πολυ!!!δν αγχωνομαι καθολου γ αυτο πραγματικα δν ξερω κοντευα να τ ξεχασω ποτε ηταν να παω κ δν αγχωθηκα καθολου γ τ αποτελεσματα.εχω ενα προαισθημα οτι δν εχω κατι απο αυτα.αυτο π μ φοβιζει πολυ ειναι η σαλπιγγογραφια!!!αλλα δν τ σκεφτομαι απο τωρα δν μπορω αλλο να αγχωνομαι!!δν μ αρεσει π κατεληξαν ετσι τ πραγματα  κ μπαινουμε σ διαδικασια εξετασεων αλλα τ χω παρει απόφαση!!!θα αγχωθω σγρ οταν πλησιασουν οι μερες!!

Ευχομαι να μην χρειαστείς παραπανω εξετασεις γιατί θα εχεις μείνει εγκυος! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η peacock είπε:

Ευχομαι να μην χρειαστείς παραπανω εξετασεις γιατί θα εχεις μείνει εγκυος! :)

Αχ κοριτσι μ τ ευχομαι κ ανταποδιδω την ευχη!!!!???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 21/2/2017 at 2:53 ΜΜ, ο/η elena90 είπε:

Καλησπερα σε ολες!!!τι μ κανετε???σημερα πηρα τα αποτελεσματα των ορμονικων π εκανα αλλα δν ξερω τπτ απ αυτα ειμαι ασχετη!!ο γιατρος μ ειχε πει να κανω τισ ορμονικες κ σαλπιγγογραφια αφου εγω τ ζητησα κ να τα παω απο κοντα να τα δουμε.ομως λογω αρκετης δουλειας δν καταφερα ν παω αυτν τν μηνα γ σαλπιγγογραφια!!δν θελω να τον ζαλιζω οποτε θα κανω υπομονη ωσ τν αλλο μηνα!!! Προλακτινη 15,5 ειναι καλη??ξερει καμια απο αυτα??

Μίλα με το γιατρο σου γιατί πραγματο το ευρος ειναι πολυ μεγάλο.  Σε εμένα ηταν στο 35 την θεωρησε ο γιατρος τσιμπημενη, εκανα μια μαγνητικη βρηκαμε ενα αδενωματακι στην υποφυση απο το πουθενά. παιρνω αγωγη 2 χρονια τωρα και την εχουμε ριξει πια στο 4.5.

Ο κυκλος μου δε ειχε ξεχειλωσει σε κατι 33με35 μερες ενω πλεον εχει σταθεροποιηθει στις 29. 

Τιμες κάτω απο 20 απο οτι μου λεγαν τοτε ειναι αποδεκτές, ο γιατρος σου ομως που ξερει το ιστορικό σου θα σε κατευθυνει πιο υπευθυνα απο ολους.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπράβο κορίτσι μου..Εύχομαι να είναι διαβάτες οι σάλπιγγες και να μην έχεις θέμα. Ποτέ θα πας να την κανεις; Σπερμοδιαγραμμα έχετε κάνει;; Είναι οκ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Gelie είπε:

Μπράβο κορίτσι μου..Εύχομαι να είναι διαβάτες οι σάλπιγγες και να μην έχεις θέμα. Ποτέ θα πας να την κανεις; Σπερμοδιαγραμμα έχετε κάνει;; Είναι οκ;

Ναι ηταν τ πρωτο π καναμε κ αυτο οκ!!!κοιτα σε εικοσι μερες περιμενω την ακατανομαστη κ μ ειπε τν πρωτη μερα να τν παρω τηλ γ να μ κλεισει ραντεβου νομιζω 10η μερα μ ειπε εως 13η αν θυμαμαι καλα!!!εχω μερες ακομα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελπίζω να μην πήγατε σε κάποια Βιοιατρική για σπερμοδιάγραμμα... Εμας μας εδωσαν πλασματικά αποτελέσματα... Μεγάλη προσοχή!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...