Μετάβαση σε περιεχόμενο

Περίοδος κι εγκυμοσύνη, γίνεται;


Maria 1981

Recommended Posts

Καλησπερα σε ολα τα μελη...ειμαι καινουρια στο forum...θα ηθελα και εγω με τη σειρα μου, να εκφρασω τις ανησυχιες μου για την πρωτη εγκυμοσυνη που διανυω...την Κυριακη που μας περασε οταν σκουπιστηκα, ειχα υγρα και αιμα μαζι, νομιζα κλασσικα οτι μου ηρθε περιοδος, οσο περνουσε η ημερα δεν ειχα τιποτα, οπως επισης και την επομενη μερα, παω στον γυαναικολογο μου και συνεστισε να κανω β χοριακη.. Εκανα και μου βγηκε θετικη 14,92....  Την επομενη μερα βλεπω αιμα( ηταν και η ημερομηνια να αδιαθετισω), επικοινωνησα με τον γιατρο μου, ειπε οτι δεν ειναι κατι ανησυχητικο και να κανω την επομενη μερα ξανα χοριακη.. την ημερα που εκανα χοριακη, ειχα πολυ αιμα, κανω την χοριακη μου, με κρυα καρδια και ανεβηκε 34,98...τα καφε σκουρα υγρα συνεχιζονται ακομη, θα ξανακανω Δευτερα χοριακη....Ξεχασα να αναφερω οτι ειμαι μετα απο τη πρωτη μου σπερματεγχυση και επισης κανω και θεραπεια με utrogestan,3 των 200 και 2 cyclum Ta λευκα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Maria 1981 είπε:

Καλησπερα σε ολα τα μελη...ειμαι καινουρια στο forum...θα ηθελα και εγω με τη σειρα μου, να εκφρασω τις ανησυχιες μου για την πρωτη εγκυμοσυνη που διανυω...την Κυριακη που μας περασε οταν σκουπιστηκα, ειχα υγρα και αιμα μαζι, νομιζα κλασσικα οτι μου ηρθε περιοδος, οσο περνουσε η ημερα δεν ειχα τιποτα, οπως επισης και την επομενη μερα, παω στον γυαναικολογο μου και συνεστισε να κανω β χοριακη.. Εκανα και μου βγηκε θετικη 14,92....  Την επομενη μερα βλεπω αιμα( ηταν και η ημερομηνια να αδιαθετισω), επικοινωνησα με τον γιατρο μου, ειπε οτι δεν ειναι κατι ανησυχητικο και να κανω την επομενη μερα ξανα χοριακη.. την ημερα που εκανα χοριακη, ειχα πολυ αιμα, κανω την χοριακη μου, με κρυα καρδια και ανεβηκε 34,98...τα καφε σκουρα υγρα συνεχιζονται ακομη, θα ξανακανω Δευτερα χοριακη....Ξεχασα να αναφερω οτι ειμαι μετα απο τη πρωτη μου σπερματεγχυση και επισης κανω και θεραπεια με utrogestan,3 των 200 και 2 cyclum Ta λευκα!! 

Καλησπερα Μαράκι μου μπράβο κοπέλα μου συγχαρητηρια αμα βλέπεις καφε μην ανησυχεις καθόλου είναι απο την εμφυτευση και καφε =παλια αιμοραγια.τις καλυτερες ευχές μου να σου παν ολα καλά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε ευχαριστω πολυ...το εχεις περασει και εσυ? Εγω αντι να χαρω απο τη στιγμη που εμαθα για την εγκυμοσυνη μου, ειμαι ποιο αγχωμενη απο ποτε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαράκι καλησπέρα τι έγεινε μίλησες με το γιατρό σου τι είπε επανάληψη χοριακης?Συνεχίζονται ακόμη τα υγρά έλα δεν θελουμε ανγχος σε αυτές τις περιπτώσεις μη σε φοβίζει κ σε ανησυχεί όλα καλά θα πανε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επαναληψη της χοριακης θα κανω τη Δευτερα, οσο για τα υγρα ειναι ελαχιστα απο τις αλλςς φορες...ο γιατρος μου ειπε οτι θα παμε συμφωνα με τις χοριακες..ελπιζω να πανε ολα καλα, ειναι η πρωτη μου εγκυμοσυνη και το αγχος ειναι στο κοκκινο.. Προσπαθουμε σχεδον 3 χρονια!! Εχω πιστη στον Θεο και οτι αποφασισεις εκεινος!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτο μου το ειπε οταν μου ηρθε το αιμα, πριν κανω τη δευτερη χοριακη, οταν εκανα τη δευτερη εδειξε, 34,98 μου ειπε οτι ειναι θετικο αλλα ειναι χαμηλη η τιμη της...τωρα τη Δευτερα θελει να δει αν τριπλασιαστηκε στην ουσια, για να δει αν παει καλα η κυηση, θα δειξει!;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Maria 1981 είπε:

Σε ευχαριστω παρα πολυ και σε εσενα ευχομαι οτι επιθυμεις να το εχεις!!:)

Τhanks!!!Θα περιμενουμε  τα νεα σου της Δευτερας:x:x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοπελα μου,και καλως ήλθες..Συγχαρητηρια καταρχας γιατι τα καταφέρατε!!!Ευχομαι ολόψυχα την Δευτέρα να χει ανεβεί πολυ η τιμη..και σε λιγο καιρό να μιλαμε για όσα βιώνουμε στις εγκυμοσύνες μας!!!Ο θεος ειναι μεγαλος..και πρεπει να του εχουμε εμπιστοσύνη!!!ιτι γινεται..γινεται για κάποιο λόγο..Να εχεις πίστη,υπομονή και ψυχραιμια και ολα θα γινουν!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε ευχαριστω πολυ Κατερινακι μου...εχω πολυ πιστη στον Παντοδυναμο και οτι Θελει Εκεινος..διανυεις και εσυ τους πρωτους μηνες εγκυμοσυνης?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Maria 1981 είπε:

Σε ευχαριστω πολυ Κατερινακι μου...εχω πολυ πιστη στον Παντοδυναμο και οτι Θελει Εκεινος..διανυεις και εσυ τους πρωτους μηνες εγκυμοσυνης?

Συγχαρητήρια Μαράκι ! Ολα καλα θα ειναι ! Μπράβο κοπέλα μου περιμένουμε τα ευχάριστα την Δευτέρα!??????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Maria 1981 είπε:

Σε ευχαριστω πολυ Κατερινακι μου...εχω πολυ πιστη στον Παντοδυναμο και οτι Θελει Εκεινος..διανυεις και εσυ τους πρωτους μηνες εγκυμοσυνης?

Να σαι καλα γλυκια μου παντα!!θα περιμένουμε νεα σου με αγωνία..εγω ειμαι σε φάση αναμονής να δω αν πέτυχε η δευτερη προσπάθεια μας με κλομιφαινη..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας, εγω ειμαι καινουρια εδω και εχω καποιας αποριες, ανακαληψε τυχαια οτι ειμαι εγκυος, αυτη τη στιγμη ειμαι ηδει 7 εβδωμαδων και ειναι το πρωτο μου μωρακι, αλλα δεν εχω κανενα σημπτωματα εγκυμοσηνης, να ανυσηχησω, ή η εγκημοσυνη απο γυναικα σε γυναικα ειναι διαφορετικα? Εχω πολυ αγχος

Θα περιμενω σηντομα μια απαντηση:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Ευτηχισμενη είπε:

Γεια σας, εγω ειμαι καινουρια εδω και εχω καποιας αποριες, ανακαληψε τυχαια οτι ειμαι εγκυος, αυτη τη στιγμη ειμαι ηδει 7 εβδωμαδων και ειναι το πρωτο μου μωρακι, αλλα δεν εχω κανενα σημπτωματα εγκυμοσηνης, να ανυσηχησω, ή η εγκημοσυνη απο γυναικα σε γυναικα ειναι διαφορετικα? Εχω πολυ αγχος

Θα περιμενω σηντομα μια απαντηση:)

Καλησπερα κοπελα μου!!!Συγχαρητηρια για τα υπεροχα νεα!!!το ψευδώνυμο σου ταιριαζει απόλυτα!!!Μην ανησυχείς για τιποτα!!!!καθε οργανισμός ειναι διαφορετικός αλλα και καθε εγκυμοσυνη επισης!!!εχετε κανει υπερηχο?πες μας πως το ανακάλυψες να μας δώσεις θετική αύρα!!!ευχομαι ολόψυχα μια καλη,ήρεμη και τελειομηνη εγκυμοσυνη!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Ευτηχισμενη είπε:

Γεια σας, εγω ειμαι καινουρια εδω και εχω καποιας αποριες, ανακαληψε τυχαια οτι ειμαι εγκυος, αυτη τη στιγμη ειμαι ηδει 7 εβδωμαδων και ειναι το πρωτο μου μωρακι, αλλα δεν εχω κανενα σημπτωματα εγκυμοσηνης, να ανυσηχησω, ή η εγκημοσυνη απο γυναικα σε γυναικα ειναι διαφορετικα? Εχω πολυ αγχος

Θα περιμενω σηντομα μια απαντηση:)

Kat arxin sygxaritiria gia tin egkymosyni sou! Ena gero mwraki eyxomai!

Ayrio bainw sti 14h vdomada k mexri twra d exw kanena symptwma. Merikes meres gyrw stin 8h me 10h vdomada eniwtha ena fouskwma sto stomaxi k mallon itan apo t outrogestan. Kata t alla tpt. Akomi k t stithos m itan isa isa prismeno. Sti 12h vdomada arxise na ginetai pio eyaisthito!

Apolayse tin egkymosyni sou k na eyxesai na eisai apo tis tyxeres pou den exoun tpt!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εδω και ενα χρονο η περιοδος μου ξεκινησε να ερχεται καθε μηνα την ημερομινια και οχτω μηνες γνωρισα τον φιλο μου και πατερα του παιδιου, και η δυο θελαμε πολυ ενα μωρακι, παντα καναμε προσπαθειας αλλα τπτ, πριν ερθει ο καινουριος χρονος ηταν η γονιμες μερες και το καναμε αυτες τις μερες, στις 17 Ιανουαριου ηταν μα μου ερθει η περιος αλλα δεν ηρθε, περιμενα για δυο εβδομαδες και μετα εκανα τεστ και βγυκε θετικο και αμεσως εκλεισα ραντεβου στον που επιβεβεωσε οτι ειμαι 5 εβδωμαδων εγκυος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Ευτηχισμενη είπε:

Εδω και ενα χρονο η περιοδος μου ξεκινησε να ερχεται καθε μηνα την ημερομινια και οχτω μηνες γνωρισα τον φιλο μου και πατερα του παιδιου, και η δυο θελαμε πολυ ενα μωρακι, παντα καναμε προσπαθειας αλλα τπτ, πριν ερθει ο καινουριος χρονος ηταν η γονιμες μερες και το καναμε αυτες τις μερες, στις 17 Ιανουαριου ηταν μα μου ερθει η περιος αλλα δεν ηρθε, περιμενα για δυο εβδομαδες και μετα εκανα τεστ και βγυκε θετικο και αμεσως εκλεισα ραντεβου στον που επιβεβεωσε οτι ειμαι 5 εβδωμαδων εγκυος

Αρα είδατε σάκο ετσι??ακουσατε και καρδούλα η ηταν νωρίς??Μην ανησυχείς κοριτσακι μου!!ολα θα πανε τελεια!!!θετικη σκέψη να εχεις και να μην κουράζεσαι!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οχι καρδουλα δεν ακουσαμε ηταν νωρις, σε μια εβδομαδα εχω ραντεβου

οσο για κουραση, κπυραζομαι γιατι δουλευω και η δουλειαου ειναι δυσκολη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εχω παρατηρηση οτι δεν βαζω κιλα

οταν πηγα στο γιατρο ημουνα 82 κιλα και σημερα που ζηγηστικα ημουνα 78 κιλα

να ανησηχυσω?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Ετσι ειναι!!! Κι αυτος ο ανθρωπος ησουν εσυ γ μενα!!❤️🫶 Μια κοπελα π δν ξερω καλα καλα κ π μου σταθηκε καλυτερα κ απο φιλη!! 😍 Δε λεω κ ο αντρας μου διπλα μου σε ολα! Βραχος... αλλα ειναι αλλιως οταν ο αλλος το εχει ζησει κ εχει τις ιδιες αγωνιες.. περναει τα ιδια σκαμπανεβασματα, εχει κ τις ορμονες να βαρανε κοκκινο, μπαινει στη θεση σου γτ το ξερει πως ειναι κ σε νιωθει με μια λεξη π θα πεις..  Σε ευχαριστω πααααααρα πολυ!!💞💞💞
    • Ευχαριστω Ραμ μου!!!! 🥰 με το καλο ολα!!! 🙏❤️ Καλη αρχη στη νεα προσπαθεια κ με το καλο να μεγαλωσετε την οικογενεια σας!!!💫
    • Γλυκο μου μισοφεγγαρο!!! 🫶❤️🫶 Σε ευχαριστω για ολες τις ευχες!!! 🥰 Μακαρι ο θεος ν μας αξιωσει να γινουμε γονεις!!! Ελπιζω να πανε ολα καλα σε αυτο το ταξιδι π μολις ξεκινησε μεχρι το τελος!!! 🥹
    • Η αλήθεια είναι ότι και εμένα μου φάνηκε κάπως όμως δεν μου έδωσε περιθώρια ο γιατρός να το επεξεργαστώ! Με κοίταξε μου λέει είναι όλα καθαρά ντύσουν και έλα να τα πούμε! Μας ξεκίνησε με τις έρευνες και μας διάβαζε διαφορα πράγματα που είχε μελετήσει και μας λέγε το θα κάνουμε και πως θα προχωρήσουμε όποτε δεν πρόλαβα να σκεφτώ την παλινδρομη! Ναι δεν υπάρχει λογος για εξωσωματικη για την ωρα! Θα δούμε και τις εξετάσεις και τι θα μου δώσει και μετά αν δεν είναι εδώ ο σύντροφος θα καταψηξουμε σπερμα και θα κάνω σπερματεγχυνση! Μου είπε ότι μπορεί να αργησει να έρθει η περίοδος λόγω ΣΠΩ όχι όμως ότι είναι απόλυτο! Απλά για να μην ανησυχήσω! Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου🙏
    • Τοκυο μου!!!! ❤️ Σε ευχαριστω κι εσενα για ολα!!! 🥰 Αληθεια αν δεν ησουν εσυ ν τα λεμε με dm κ να μου συστησεις αυτο τον τρομερο γιατρο (γενικα ειχα φτασει σ ενα σημειο π ειχα μπλοκαρει κ με ξεμπλοκαρες..), μπορει ακομα να εχανα χρονο κ να ημασταν στο μηδεν οπως τοσα χρονια π ψαχναμε ψαχναμε κ ακρη δε βγαζαμε!!!  Να εισαι καλα κ να χαιρεσαι την οικογενεια σου!!!😊 Με το καλο ν ερθει κ το 2ο παιδακι σας γερο και καλοτυχο!!!🙏💫🎈 Μακαρι κι εμας τα εμβρυακια μας να ερθουν στην αγκαλια μας καποια μερα!🙏
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...