Μετάβαση σε περιεχόμενο

Προκληση ωορηξιας με χαπια femara


Scorpios

Recommended Posts

στις πριν 11 λεπτά, ο/η miniatoura87 είπε:

Σε ευχαριστω πολυ Diwni μου! σημερα ξεκινησα τα χαπια και εχω την πεμπτη ραντεβου με γιατρο! και μεχρι τοτε εθελα να καλυψω καπως τις αποριες μου! να σε ρωτησω και κατι ακομη? συγγνωμη αν σε ζαλιζω! ποναει? ειναι μεγαλη ενεση? 

Κοριτσακι αφου θα πας στον γιατρό θα σου τη γράψει..αν φοβάσαι ας την κανεις στο φαρμακειο..εγω την εκανα μόνη..ο φαρμακοποιός μου έδωσε δυο βελόνες..με τη μια,την μεγαλη ερηξα το υγρό απο το ενα μπουκαλάκι στο άλλο με τη σκονη..και αφου γέμισα τη σύριγγα με το διάλυμα,άλλαξα βελόνα..(την κοντή και λεπτή που μου χε δωσει) και την εκανα στην κοιλιτσα..η ένεση πρεπει να βγει κανενα δεκάλεπτο απο το ψυγείο..αλλιως σε ποναει το υγρο(την πάτησα την πρωτη φορά)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 181
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 12 λεπτά, ο/η miniatoura87 είπε:

καλημερα κατερινακι μου!!!α ωραια φθηνη ειναι ευτυχως! μονη μ δεν νομιζω να καταφερω να την κανω πιο πολυ απο το φοβο μην κανω λαθος! αλλα αφου την κανουν και σε φαρμακειο ειναι καλο αυτο!την πεμπτη με το καλο θα παω να με δειο γιατρος να δουμε τι καναμε απο ωαρια και ο θεος βοηθος!!

 

Μην αγχώνεσαι κοπελα μου!!ολα θα ναι τελεια!!κοιτα και γω δεν συνηθίζω να τρυπάω τον εαυτό μου..χαχαχαχαχαχ..αλλα δεν ειναι κατι τρομερό..απλα προσεχεις στο πως θα ανοίξεις τα μπουκαλάκια..αν κανεις φοβάται τις ενέσεις δεν το συζητώ..παει φαρμακειο..ευχομαι αυτος ο μήνας να ναι ο τυχερός σας κοπελαρα μου!!!να γεμίσει λιακάδες η ζωη σας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:cheer: σε ευχαριστω κατερινακι μου!!! ησουν κατατοπιστικοτατη!!! γενικα δεν φοβαμαι τις βελονες αλλα δεν εχω κανει και ποτε στην κοιλια! θα το ζησουμε και αυτο και για να δουμε!!  μακαρι για ολες μας!!! και για σενα ας ειναι η 3η και η τυχερη φορα!!! να παρουμε ελπιδα και δυναμη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η miniatoura87 είπε:

:cheer: σε ευχαριστω κατερινακι μου!!! ησουν κατατοπιστικοτατη!!! γενικα δεν φοβαμαι τις βελονες αλλα δεν εχω κανει και ποτε στην κοιλια! θα το ζησουμε και αυτο και για να δουμε!!  μακαρι για ολες μας!!! και για σενα ας ειναι η 3η και η τυχερη φορα!!! να παρουμε ελπιδα και δυναμη!!

Αχαχαχα..ειπαμε προφανως πρεπει να περαςουμε δοκιμασίες για να αποδείξουμε το ποσο αποφασισμένες ειμαστε!!!Μσκαρι να χουμε τα νεα των κοριτσιών..ήδη εχουμε αρκετές εγκυμοσύνες..ας μην εχουμε παραπονο..θα ακολουθήσουμε ολες μεχρι το τελος του 2017..ενενα ας έρθει οποτε θελει!!εγω αυτο το μηνα δεν κανω ΤΙΠΟΤΑ..Ουτε χαπια ουτε ενέσεις..τιποτα..ουτε μερες ωορρηξιας..(αν και την καταλαβα απο τα υγρά)δεν με νοιάζει τιποτα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχομαι να ειναι αυτο το "ΤΙΠΟΤΑ" π ειπαν πολλες κοπελες και τελικα εκεινο το μηνα εμειναν εγκυες!! μακαρι γλυκουλα μου!! ο φεβρουαριος ηταν τυχερος για αρκετες κοπελες ας ειναι και ο Μαρτιος το καλο που του θελω!!! χαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η miniatoura87 είπε:

Ευχομαι να ειναι αυτο το "ΤΙΠΟΤΑ" π ειπαν πολλες κοπελες και τελικα εκεινο το μηνα εμειναν εγκυες!! μακαρι γλυκουλα μου!! ο φεβρουαριος ηταν τυχερος για αρκετες κοπελες ας ειναι και ο Μαρτιος το καλο που του θελω!!! χαχαχαχα

Να ειμαστε καλα και οποτε θελει Εκεινος θα μας το στείλει..να ειμαστε ολοι γεροί και αγαπημενοι μονάχα!!!χαιρομαι πολυ για όσες εγκυμοσύνες εχω ακούσει ήδη..και για όσες θα ακολουθήσουν ακομη..☘️☘️☘️☘️☘️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν ποναει καθολου, οπως είπε η Κατερίνα ισως λιγο τ φάρμακο, την ενεση ουτε π την καταλαβαινεις.

Σκεψου οτι εγω τρεις μηνες τωρα κανω μονη μ αντιπηκτικες στην κοιλια.

Εύχομαι πραγματικά οτι καλύτερο! !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 4/3/2017 at 2:20 ΠΜ, ο/η Κατερινάκι/only love είπε:

τωρα εχω μπερδευτει...13 μερα σημερα κ ο γιατρος που εκανα υπερηχο στην επαρχια μου ειπε την ενεση  πεμπτη. οΑθηναιος γιατρος που πηρε με φαξ τον υπερηχο λεει σημερα....τι να κανω....ομως την προηγουμενη φορα ηταν πιστευω λαθος ο υπολογισμος του......αρα μαλλον για πεμπτη για να δωσω το περιθωριο να μεγαλωσουν και τα αλλα δυο αυγα που φαινονται καλα...αυτα

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το ενα 21.6  κ άλλα δύο 17.1 & 14.4...μου είπε Πέμπτη με την λογική ας σπάσει το μεγάλο κ να δώσω το περιθώριο να μεγαλώσουν κ τα άλλα δύο κ να τα σπάσω με ένεση

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η geozak είπε:

Το ενα 21.6  κ άλλα δύο 17.1 & 14.4...μου είπε Πέμπτη με την λογική ας σπάσει το μεγάλο κ να δώσω το περιθώριο να μεγαλώσουν κ τα άλλα δύο κ να τα σπάσω με ένεση

Απο 16mm μπορει να γίνει σύλληψη..συφνωνα με αυτα που εχω ακούσει και εχω δει μαλλον σημερα πρεπει να κανεις την ενεση(τον υπερηχο δεν τον εκανες σημερα ετσι δεν ειναι???) μεγαλώνουν ραγδαία..επισης μπορει απο αυτα τα τρια,μονο το ενα το μεγάλο μπορει να ειναι το κατάλληλο για γονιμοποίηση..χωρις να ειμαι γιατρός εγω θα σου ελεγα οπως και να χει να κάνετε επαφες και απο κει και περα η απόφαση δικη σου ποιον γιατρό θα ακούσεις..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η geozak είπε:

Σήμερα έκανα τον υπέρηχο. ....για πες που κάνουμε την ένεση? ?? Γιατί εγω δεν την έκανα τον Ιανουάριο στην κοιλιά

Εάν φοβάσαι πήγαινε στο φαρμακειο να στην κάνουν..την εχεις ήδη??το μεγάλο ωάριο ειναι έτοιμο να σπάσει..εγω στα 18 mm και στα 19 mm την εκανα..εμενα ο φαρμακοποιός μου έδωσε δυο σύριγγες,με την μια την μεγαλη ερηξα το υγρό στη σκονη(χτυπάς με το δάχτυλο τα μπουκαλάκια,και με ενα διπλωμένο χαρτί κουζίνας το σπας για να ανοίξει,με προσοχή να μην πέσουν γυαλάκια μεσα!!) οπως ηταν τράβηξα με τη σύριγγα ολο το υγρό,άλλαξα βελονα(πιο κοντή και πιο λεπτή) και αφου απολύμανα το σημείο που επέλεξα στην κοιλιά μου με οινόπνευμα εκανα την ένεση..το μονο μου θέμα..την πρωτη φορά,ειναι πως ξέχασα την πρωτη φορά να βγάλω κανενα δεκάλεπτο πιο πριν την ένεση απο το ψυγείο και με πόνεσε το υγρό..την δευτερη ολα καλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η geozak είπε:

Ολες στη κοιλιά κανετε την ένεση? ???? Εγω πισω....το Γενάρη . ήταν λάθος? 

Με ολα τα κοριτσια που εχω μιλήσει,στην κοιλιά την έκαναν..οπως μου είπε ο γιατρός μου..και ο φαρμακοποιός..το να την κανεις πισω ειναι δύσκολο να βρεις τον μυ..ενω υποδόρια στην κοιλιά ειναι πιο εύκολο..

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@geozak εχει και video στο u tube που σου δειχνει πως ακριβως να την κανεις μονη στο σπιτι! ειναι οπως τα λεει και το κατερινακι απλα με εικονα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η miniatoura87 είπε:

@geozak εχει και video στο u tube που σου δειχνει πως ακριβως να την κανεις μονη στο σπιτι! ειναι οπως τα λεει και το κατερινακι απλα με εικονα!

Τα μεγάλα πνεύματα κουτουλανε μινιατουρακι μου..μολις της το πρόσθεσα!!?μαχαχαχχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Κατερινάκι/only love είπε:

Τα μεγάλα πνεύματα κουτουλανε μινιατουρακι μου..μολις της το πρόσθεσα!!?μαχαχαχχαχα

χαχαχαχα τωρα το ειδα!!!  οντως!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερααα κοριτσια. Να ζησουμε ολες. Ευχομαι χαρα και υγεια και με μωρακι στην αγκαλια μας!!! ??? Βγειτε αποψε διασκεδαστε και στην επιστροφη καντε και λιγες τρελιτσες...τι στο καλο η μερα μας ειναι σημεραα!!! Χαχαχα ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 7/3/2017 at 5:14 ΜΜ, ο/η geozak είπε:

Ολες στη κοιλιά κανετε την ένεση? ???? Εγω πισω....το Γενάρη . ήταν λάθος? 

@geozak μου ! Όχι δεν εκανες λάθος! Ή ένεση μπαίνει ενδομυικα (συνηθωσ πίσω) την κάνει κάποιος που γνωρίζει ή υποδόρια (κοιλιτσα) πράγμα πολύ εύκολο ζητασ βελόνα ινσουλίνης μικρούλα και δεν την νοιωθεισ καθόλου! Υπάρχουν άπειρα βίντεο στο YouTube ! Καλή επιτυχία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Renata7 είπε:

Λοιπόν έκανα το πρωι την ένεση. Κ ο φαρμακοποιος έχει την ίδια αποψη με το γιατρό δηλ.ενδομυικα κ όχι υποδόρια στην κοιλιά. Έτσι την ξανά έκανα . Πάντως ευτυχώς που δεν την έκανα την τρίτη διότι βάσει θερμοδιαγραμματος δεν έγινε ωορηξια μέχρι σήμερα. Για να δούμε αύριο το απόγευμα (32ωρες)θα κάνουμε επαφη κ μετά λεω για Σάββατο πρωι.....?????

 

στις πριν 14 ώρες, ο/η Renata7 είπε:

 

Σε ΕΕ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...