Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΑΙΜΑ ΕΜΦΥΤΕΥΣΗΣ


Recommended Posts

KΟΡΙΤΣΙΑ ΟΣΕΣ ΕΙΧΑΤΕ ΑΙΜΑ ΕΜΦΥΤΕΥΣΗΣ ΘΕΛΩ ΛΙΓΟ ΤΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ. ΕΙΜΑΙ ΣΤΗ 10Η ΜΕΡΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΟΩΡΗΞΙΑ.ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΙ ΤΕΣΤ ΟΩΡΗΞΙΑΣ  ΚΑΙ ΒΓΗΚΕ ΘΕΤΙΚΟ ΚΑΙ ΤΟ ΝΙΩΣΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΥΓΡΑ ΠΟΝΟ ΚΛΠ. ΣΗΜΕΡΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΔΟΥΛΕΙΕΣ Π ΕΚΑΝΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΕΙΧΑ ΛΙΓΑ ΣΚΟΥΡΑ ΚΑΦΕ ΥΓΡΑ  ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΩΡΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΕΧΩ ΛΕΥΚΑ..

ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΜΦΥΤΕΥΣΗ? ΟΣΕΣ ΕΤΥΧΕ ΝΑ ΕΙΧΑΤΕ ΠΟΣΟ ΣΑΣ ΚΡΑΤΗΣΑΝ? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η miniatoura87 είπε:

KΟΡΙΤΣΙΑ ΟΣΕΣ ΕΙΧΑΤΕ ΑΙΜΑ ΕΜΦΥΤΕΥΣΗΣ ΘΕΛΩ ΛΙΓΟ ΤΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ. ΕΙΜΑΙ ΣΤΗ 10Η ΜΕΡΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΟΩΡΗΞΙΑ.ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΙ ΤΕΣΤ ΟΩΡΗΞΙΑΣ  ΚΑΙ ΒΓΗΚΕ ΘΕΤΙΚΟ ΚΑΙ ΤΟ ΝΙΩΣΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΥΓΡΑ ΠΟΝΟ ΚΛΠ. ΣΗΜΕΡΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΔΟΥΛΕΙΕΣ Π ΕΚΑΝΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΕΙΧΑ ΛΙΓΑ ΣΚΟΥΡΑ ΚΑΦΕ ΥΓΡΑ  ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΩΡΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΕΧΩ ΛΕΥΚΑ..

ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΜΦΥΤΕΥΣΗ? ΟΣΕΣ ΕΤΥΧΕ ΝΑ ΕΙΧΑΤΕ ΠΟΣΟ ΣΑΣ ΚΡΑΤΗΣΑΝ? 

Αχ...κοριτσάκι μου μακάρι.. Στο εύχομαι μέσα από τη. Καρδιά μου.. Εγω δυστυχώς δεν μπορώ να σε βοηθήσω αλλά σίγουρα κάποια κοπέλα θα γνωρίζει @Petalouditsa28 μήπως μπορείς να μας πεις...  Για να αρχίσουμε τα γλέντια... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ κοριτσακι μ μακαρι!!! σε υπερευχαριστωωω!!!αλλα φοβαμαι να το πιστεψω...εστειλα προσωπικο μνμ στην πεταλουδιτσα μας και με βοηθησε παρα πολυ!!

μολις σηκωθηκα εκανα ενα τεστ της hometest (αν και ειναο νωρις)και βγηκε αρνητικο..ε Λεω αφου δεν ειμαι..σκουπησα σφουγγαρισα και εκανα κανα 2ωρο δουλειες σπιτιου χωρις να προσεχω κινησεις κλπ.μετα πηγα για καφε και τσουπ παω τουαλετα και βλεπω καφε υγρα.. 

μακαρι να ναι σημαδι οτι παει κατι να γινει και να μην φαω τα μουτρα μου... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκι μου γλυκο στα ειπα και σε προσωπικό μήνυμα...

@Παρασκευαιδου μου στη δικη μου τη περίπτωση δε καταλαβα την εμφύτευση.. γιατι εν τελει τα καφε που έβλεπα πριν τη θετικη χοριακη η οποια ηταν και αυξημένη, ηταν εναρξη της βιοχημικης. Για αυτο και κρατησε 4 μερες και τη πεμπτη ειχα αρκετο αιμα λες και ειμαι 3η μερα περιόδου. Εξαλλουν εγω την ιδια μερα που ειχα αιμα ήμουν ηδη έγκυος που σημαινει οτι η εμφύτευση ειχε γινει πολυ νωριτερα! 

Θεωρω μινιατουρα μου οτι εχεις παρα πολλες πιθανότητες να ειναι η εμφύτευση! Σε 4 μερουλες πηγαινε για χοριακουλα!! Χαμογελα!! Σου ειπα πως ο θεος σου έστειλε τα μηνύματα του με τη δεύτερη ωορρηξία... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ειναι λογικο να βγηκε αρνητικο! Η ορμονη εγκυμοσύνης αυξανετα 4 περιπου μερες μετα την εμφύτευση!

Στη δικη μου περίπτωση οταν ειχα αιμα ειχα ηδη 505 χοριακη οποτε τις προηγουμενες 4 μερες που ειχα καφε παλι θα ηταν υψηλη η χοριακη.. 

Εφοσον εσενα βγηκε αρνητικο σημαινει οτι τώρα κατι ξεκινάει..

Στο ευχομαι ολόψυχα μινιατουρακι μου!! Κανε τη προσευχουλα σου και οπως ειπε η @Παρασκευαιδου μας...ξεκουρασου και προσοχη για παν ενδεχόμενο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kοριτσι μου !πολυ ενθαρυντικο αυτο,αν κ εγω οταν εμεινα εγκυος δεν ειχα αιμα εμφυτευσης,αν μου συνεβαινε θα το θεωρουσα καλο σημαδι.Περιμενουμε νεα σου :) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μινιατουτακι γραψε την ερώτηση σου και στην ενοτητα: κατα τη διάρκεια εγκυμοσύνης.

Ενδεχομένως να δουν την ερωτηση σου περισσότερες κοπέλες που ειναι ηδη έγκυες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ ποσο χαιρομαι π εχω εσας και με χαλαρωνετε!! μονο σε μια φιλη μ το ειπα και μ ειπε θα ναι περιοδος στανταρ..αλλα ποτε τοσους μηνες δεν μ εχει ερθει 10 μερες μετα την οωρηξια.. τι να πω..θα περιμενω και οτι γινει.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Nantia_14 είπε:

Kοριτσι μου !πολυ ενθαρυντικο αυτο,αν κ εγω οταν εμεινα εγκυος δεν ειχα αιμα εμφυτευσης,αν μου συνεβαινε θα το θεωρουσα καλο σημαδι.Περιμενουμε νεα σου :) 

ναντιακι μ σε ευχαριστω πολυ.. αν τυχον τελικα ειναι περιοδος υποσχομαι να μην ασχοληθω ξανα ουτε με τεστ ουτε συμπτωματα ουτε τπτ..1,5 χρονο τωρα τα χω παιξει..και αυτο ηταν το αποκορυφωμα.. στο τελος θα τρελαθω πραγματικα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η miniatoura87 είπε:

ναντιακι μ σε ευχαριστω πολυ.. αν τυχον τελικα ειναι περιοδος υποσχομαι να μην ασχοληθω ξανα ουτε με τεστ ουτε συμπτωματα ουτε τπτ..1,5 χρονο τωρα τα χω παιξει..και αυτο ηταν το αποκορυφωμα.. στο τελος θα τρελαθω πραγματικα..

Σε νιωθω μινιατουρακι μου! εγω εκανα ωορρηξια στις 16 κ απλα περιμενω.....δεν μ αρεσει πια να περιμενω,νιωθω κουρασμενη πολυ απο ολο αυτο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ δεν πιστεύω με τίποτα να είναι περιόδου... 

Και εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να είναι από την εμφυτευση. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Nantia_14 είπε:

Σε νιωθω μινιατουρακι μου! εγω εκανα ωορρηξια στις 16 κ απλα περιμενω.....δεν μ αρεσει πια να περιμενω,νιωθω κουρασμενη πολυ απο ολο αυτο

Μια από τα ίδια.. Αυτό το περίμενε με σκοτώνει :-(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Μια από τα ίδια.. Αυτό το περίμενε με σκοτώνει :-(

αυτες οι δυο εβδομαδες απο την ωορρηξια μεχρι την περιοδο με σκοτωνουν περισσοτερο κ απο ενα αρνητικο τεστ :( 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Nantia_14 είπε:

αυτες οι δυο εβδομαδες απο την ωορρηξια μεχρι την περιοδο με σκοτωνουν περισσοτερο κ απο ενα αρνητικο τεστ :( 

συμφωνω απολυτα..και δεν φτανει η αναμονη να χουμε και συμπτωματα και καταφαντασιαν εγκυου και τωρα να βγαινουν και με αποδειξεις!! ε αι στο καλο πια... ποσο ψυχοφθορο ολο αυτο.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Εγώ δεν πιστεύω με τίποτα να είναι περιόδου... 

Και εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να είναι από την εμφυτευση. 

 

σε ευχαριστω κοριτσακι μου! μακαρι να ειναι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η miniatoura87 είπε:

συμφωνω απολυτα..και δεν φτανει η αναμονη να χουμε και συμπτωματα και καταφαντασιαν εγκυου και τωρα να βγαινουν και με αποδειξεις!! ε αι στο καλο πια... ποσο ψυχοφθορο ολο αυτο.... 

κανονικα περιμενω 29-30.....ε δεν περνανε οι μερες με τιποτα!!!! Παντως το αιματακι που ειδες δεν πιστευω καθολου οτι ειναι περιοδου :) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σε νιωθω απολυτα! γι αυτο εκανα και τεστ σημερα λεω να φαω την αρνητικουρα μου να ηρεμησω να μην περιμενω τπτ.. και τωρα μ σκαει αυτο..αν ειναι εμφυτευση θα γινω ο πιο ευτυχισμενος ανθρωπος στον κοσμο..αν δεν ειναι θα παω σε ψυχολογο να επαναφερω λιγο την ψυχικη μ υγεια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η miniatoura87 είπε:

σε νιωθω απολυτα! γι αυτο εκανα και τεστ σημερα λεω να φαω την αρνητικουρα μου να ηρεμησω να μην περιμενω τπτ.. και τωρα μ σκαει αυτο..αν ειναι εμφυτευση θα γινω ο πιο ευτυχισμενος ανθρωπος στον κοσμο..αν δεν ειναι θα παω σε ψυχολογο να επαναφερω λιγο την ψυχικη μ υγεια..

ειναι πολυ βασικο να επανασυγκροτηθεις! Αν δεν εισαι ,αστο στην ακρη για ενα διαστημα,γεμισε τις μπαταριες σου κ βγαλτο απ το μυαλο σου.Ετσι μονο θα βρεις δυναμη να συνεχισεις 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Nantia_14 είπε:

ειναι πολυ βασικο να επανασυγκροτηθεις! Αν δεν εισαι ,αστο στην ακρη για ενα διαστημα,γεμισε τις μπαταριες σου κ βγαλτο απ το μυαλο σου.Ετσι μονο θα βρεις δυναμη να συνεχισεις 

εχεις δικιο απλα ξερεις τι? σε 10 μερες γινομαι 30.. ποσο να το αφησω χαλαρα? αν οντως υπαρχει θεμα πρεπει να κινηθω πιο δραστικα γτ στα 32 μου θα μειωνονται οι πιθανοτητες για οποιαδηποτε προσπαθεια.. αυτο με σκαει..αν ημουν 26 πχ θα λεγα το ξεγραφω τελειως και οτι γινει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η miniatoura87 είπε:

εχεις δικιο απλα ξερεις τι? σε 10 μερες γινομαι 30.. ποσο να το αφησω χαλαρα? αν οντως υπαρχει θεμα πρεπει να κινηθω πιο δραστικα γτ στα 32 μου θα μειωνονται οι πιθανοτητες για οποιαδηποτε προσπαθεια.. αυτο με σκαει..αν ημουν 26 πχ θα λεγα το ξεγραφω τελειως και οτι γινει..

εγινα τριαντα 20 μερες πριν.Ηλικιακα ειμαστε σουπερ οποτε μην σε αγχωνει αυτο για τουλαχιστον 2-3 χρονακια.Μην αγχωθεις ηδη για το ηλικιακο θεμα απο την στιγμη που ηδη προσπαθεις.Μεχρι τα 32 μεσολαβουν δυο χρονια,εδω δεν ξερουμε τι μας ξημερωνει η επομενη μερα...... Μην προσθετεις αλλο ενα αγχος. Υπαρχουν γυναικες που παντρευονται κ ξεκινανε να προσπαθουν στα 35 πχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Εγώ δεν πιστεύω με τίποτα να είναι περιόδου... 

Και εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να είναι από την εμφυτευση. 

 

Oyte egw to pisteuw! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@miniatoura87 μακάρι!!αντε να ειναι!! Ουτε εγω είχα αίμα εμφύτευσης οποτε δεν ξερω να σου πω λεπτομέρειες. Παντως νωρίς μου φαίνεται για περίοδος.. Εύχομαι ολόψυχα να μας πεις τα καλα τα νέα σου!!!! Φιλακια!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου κορίτσι μου... σου εύχομαι ολόψυχα να είναι αίμα εμφύτευσης.. Και πραγματικά το θεωρώ αρκετά πιθανό να συμβαίνει κάτι τέτοιο...Η αλήθεια είναι βέβαια πως αυτό που σου είπε η φίλη σου το έχω πάθει άπειρες φορές.. Η ωχρινική φάση μου διαρκεί13-14 μερες, οπότε από τη 10η εως τη 13η εχω λίγο καφέ ή ροζ και τη 14η αδιαθετώ κανονικά... Εσένα όμως ο οργανισμός σου δεν παρουσιάζει αυτή την ιδιαιτερότητα οποτε μη σκέφτεσαι αρνητικά.. Σε 2-3 μέρες νομιζω θα μαθεις....... Ψυχραιμια, υπομονη και μακαρι να πάνε ολα κατ ευχην!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η miniatoura87 είπε:

KΟΡΙΤΣΙΑ ΟΣΕΣ ΕΙΧΑΤΕ ΑΙΜΑ ΕΜΦΥΤΕΥΣΗΣ ΘΕΛΩ ΛΙΓΟ ΤΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ. ΕΙΜΑΙ ΣΤΗ 10Η ΜΕΡΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΟΩΡΗΞΙΑ.ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΙ ΤΕΣΤ ΟΩΡΗΞΙΑΣ  ΚΑΙ ΒΓΗΚΕ ΘΕΤΙΚΟ ΚΑΙ ΤΟ ΝΙΩΣΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΥΓΡΑ ΠΟΝΟ ΚΛΠ. ΣΗΜΕΡΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΔΟΥΛΕΙΕΣ Π ΕΚΑΝΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΕΙΧΑ ΛΙΓΑ ΣΚΟΥΡΑ ΚΑΦΕ ΥΓΡΑ  ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΩΡΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΕΧΩ ΛΕΥΚΑ..

ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΜΦΥΤΕΥΣΗ? ΟΣΕΣ ΕΤΥΧΕ ΝΑ ΕΙΧΑΤΕ ΠΟΣΟ ΣΑΣ ΚΡΑΤΗΣΑΝ? 

Καλησπερα στις όμορφες...

miniatoura87, εγώ είχα αίμα εμφυτευσης απ ότι αποδείχτηκε τελικά περίπου το διάστημα που περιγράφεις και συ. ήταν 2 ίδιες κηλίδες κόκκινου αίματος πάνω στο χαρτί της τουαλέτας..αυτό και τίποτα άλλο. επειδή ήταν χάλια μήνας για εμένα με ελάχιστη προσπάθεια θεώρησα πώς είναι προεορτια περιόδου γιατί το συνηθίζει ο οργανισμός μου να έχω λίγες κηλίδες νωρίτερα. εν τέλει δεν αδιαθετησα πότε και είμαι έγκυος. μόνο για την ηλικία να μην αγχώνεστε. σας μιλάει δεσποινίς ετών 38... καλή επιτυχία ολόψυχα!  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...