Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πότε θεωρείται ενα ωάριο ώριμο?


peacock

Recommended Posts

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Mpempoulini είπε:

Καλημέρα και χρόνια πολλά Βαλεντίνες.

Μεγάλο κύκλο δεν θα έλεγα ότι εχω είμαι 26 με 28 αλλά από τι φαίνεται η γυναικολογοΣ μου είναι στο κόσμο της και δεν μου τα εξηγεί καθόλου απλά μου λέει τι είναι να κάνω και αυτό μέσο τηλ. Ξημερώματα λόγο το ότι έχει πολύ δουλειά το αποτέλεσμα λοιπόν αυτού του κυκλου είναι να χάσει το μέτρημα και να περάσει η μέρα της ωορρηξίας. ..και εννοείτε ότι δεν έκανα και την pregnyl. Είμαι πολύ θυμωμένη μαζί της και αρχίζω πάλι να ψάχνω για καινούργιο γυναικολόγο συζήτησημο και πάνω απ όλα άνθρωπο. Όσο αναφορά το ιστορικό μου κάνω ελεύθερα 2 χρόνια μα τίποτα και από τον Σεπτέμβριο μπήκα στη διαδικασία να δω τι συμβαινει ότι αφορά τον σύντροφό εκάνε τηΣ  εξετάσεις και είμαστε μια χαρα από την μεριά του .εμένα λοιπόν ανακαλύψαμε  έναν πολυποδα στη μήτρα και 2 ινομυώματα. Η γιατρός μου είπε να μην τον αφαιρέσω μετά από όλες της εξατασεις είδε ότι είχα και ανεβασμένο θυροειδη τον φτιάξαμε κ αυτόν. Το πρόβλημα το μεγάλο τελικά είναι στα ωαρια  δηλαδή στην Α.Μ.Η  είναι χαμηλή .Μου έδωσε αγωγή τα clomifen και την pregnyl που δεν έγινε ποτέ. Το 99%μου είπε ότι πάω για εξωσωματική. .Άρα καταλαβαινεις τη ψυχολογία έχω. 

Συγνώμη για το κατεβατό. 

?

Πρωτα απο ολα θα σου προτινα να αλλάξεις γιατρό αφου δεν σε καλύπτει και δεν σε ενημερώνει σωστά..κατα δεύτερον σε οποία μέθοδο κι αν καταφύγεις τελικά που αυτο θα το δειτε με τον νεο γιατρό,θα καταφέρεις να γίνεις μανουλα!!!οποτε ηρεμησε και προσπαθησε να φτιάξεις την ψυχολογία σου γιατι αυτο ειναι το Α και το Ω στη φάση που βρισκόμαστε ολες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Mpempoulini είπε:

Καλημέρα και χρόνια πολλά Βαλεντίνες.

Μεγάλο κύκλο δεν θα έλεγα ότι εχω είμαι 26 με 28 αλλά από τι φαίνεται η γυναικολογοΣ μου είναι στο κόσμο της και δεν μου τα εξηγεί καθόλου απλά μου λέει τι είναι να κάνω και αυτό μέσο τηλ. Ξημερώματα λόγο το ότι έχει πολύ δουλειά το αποτέλεσμα λοιπόν αυτού του κυκλου είναι να χάσει το μέτρημα και να περάσει η μέρα της ωορρηξίας. ..και εννοείτε ότι δεν έκανα και την pregnyl. Είμαι πολύ θυμωμένη μαζί της και αρχίζω πάλι να ψάχνω για καινούργιο γυναικολόγο συζήτησημο και πάνω απ όλα άνθρωπο. Όσο αναφορά το ιστορικό μου κάνω ελεύθερα 2 χρόνια μα τίποτα και από τον Σεπτέμβριο μπήκα στη διαδικασία να δω τι συμβαινει ότι αφορά τον σύντροφό εκάνε τηΣ  εξετάσεις και είμαστε μια χαρα από την μεριά του .εμένα λοιπόν ανακαλύψαμε  έναν πολυποδα στη μήτρα και 2 ινομυώματα. Η γιατρός μου είπε να μην τον αφαιρέσω μετά από όλες της εξατασεις είδε ότι είχα και ανεβασμένο θυροειδη τον φτιάξαμε κ αυτόν. Το πρόβλημα το μεγάλο τελικά είναι στα ωαρια  δηλαδή στην Α.Μ.Η  είναι χαμηλή .Μου έδωσε αγωγή τα clomifen και την pregnyl που δεν έγινε ποτέ. Το 99%μου είπε ότι πάω για εξωσωματική. .Άρα καταλαβαινεις τη ψυχολογία έχω. 

Συγνώμη για το κατεβατό. 

?

Καλησπερα και από μενα...

Θα συμφωνήσω με το Κατερινακι σχετικά με την αλλαγή του γιατρού... είναι πολύ σημαντικό να παίρνεις εξηγήσεις, να σου λύνονται απορίες, να νιωθεις την προσοχή από τον γιατρό σου και την σιγουριά πως ξερει τι κανει.... Το γεγονός οτι έχασε τη μπαλα και εχασες την ωορρηξια το θεωρώ επιοικώς απαράδεκτο...

Το ότι η ΑΜΗ είναι χαμηλή δε σημαίνει οτι δε μπορείς να κανεις παιδακι χωρίς εξωσωματική.... πολυ ευκολα βγηκε αυτο το συμπέρασμα...

Σήκωσε το κεφαλι κοπέλα μου και μην αγχωνεσαι όσο μπορείς βεβαια! Θα αγωνιστείς και θα τα καταφερεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mpempoulini mou kat arxin k gw tha s pw oti k ta koritsia, allakse epeigontws giatro!! Vres ena giatro p tha kanei t provlima sou provlima tou!

Twra gia tin amh polloi giatroi den tin ypologizoun kai oi perissoteroi p tis dinoun simasia tin aksiologoun mazi k me tis ypoloipes ormonologikes. Ousiastika s deixnei apothema k oxi poiotita wariwn! Poly me ekneyrizoun oi giatroi p etsi aviasta proteinoun ekswswmatiki!

Edw den katafere na sas proxwrisei se fysiologikes prospatheies! 

Allakse giatro, valta se taksi k ola tha ginoun. Se ayto pou epimenw, min psakseis gia enan kalo gynqikologo, psakse gia enan gynaikologo kalo sta themata ypogonimotitas! 

Kali epityxia!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

Mpempoulini mou kat arxin k gw tha s pw oti k ta koritsia, allakse epeigontws giatro!! Vres ena giatro p tha kanei t provlima sou provlima tou!

Twra gia tin amh polloi giatroi den tin ypologizoun kai oi perissoteroi p tis dinoun simasia tin aksiologoun mazi k me tis ypoloipes ormonologikes. Ousiastika s deixnei apothema k oxi poiotita wariwn! Poly me ekneyrizoun oi giatroi p etsi aviasta proteinoun ekswswmatiki!

Edw den katafere na sas proxwrisei se fysiologikes prospatheies! 

Allakse giatro, valta se taksi k ola tha ginoun. Se ayto pou epimenw, min psakseis gia enan kalo gynqikologo, psakse gia enan gynaikologo kalo sta themata ypogonimotitas! 

Kali epityxia!

Diwni μου καλησπέρα. Ένα μεγάλο ποσοστό έτσι είναι οι γιατροί. Έχετε κανέναν να νου προτείνετε? ?για τα θέματα υπογονιμοτητας? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Mpempoulini είπε:

Καλημέρα και χρόνια πολλά Βαλεντίνες.

Μεγάλο κύκλο δεν θα έλεγα ότι εχω είμαι 26 με 28 αλλά από τι φαίνεται η γυναικολογοΣ μου είναι στο κόσμο της και δεν μου τα εξηγεί καθόλου απλά μου λέει τι είναι να κάνω και αυτό μέσο τηλ. Ξημερώματα λόγο το ότι έχει πολύ δουλειά το αποτέλεσμα λοιπόν αυτού του κυκλου είναι να χάσει το μέτρημα και να περάσει η μέρα της ωορρηξίας. ..και εννοείτε ότι δεν έκανα και την pregnyl. Είμαι πολύ θυμωμένη μαζί της και αρχίζω πάλι να ψάχνω για καινούργιο γυναικολόγο συζήτησημο και πάνω απ όλα άνθρωπο. Όσο αναφορά το ιστορικό μου κάνω ελεύθερα 2 χρόνια μα τίποτα και από τον Σεπτέμβριο μπήκα στη διαδικασία να δω τι συμβαινει ότι αφορά τον σύντροφό εκάνε τηΣ  εξετάσεις και είμαστε μια χαρα από την μεριά του .εμένα λοιπόν ανακαλύψαμε  έναν πολυποδα στη μήτρα και 2 ινομυώματα. Η γιατρός μου είπε να μην τον αφαιρέσω μετά από όλες της εξατασεις είδε ότι είχα και ανεβασμένο θυροειδη τον φτιάξαμε κ αυτόν. Το πρόβλημα το μεγάλο τελικά είναι στα ωαρια  δηλαδή στην Α.Μ.Η  είναι χαμηλή .Μου έδωσε αγωγή τα clomifen και την pregnyl που δεν έγινε ποτέ. Το 99%μου είπε ότι πάω για εξωσωματική. .Άρα καταλαβαινεις τη ψυχολογία έχω. 

Συγνώμη για το κατεβατό. 

?

Καλησπέρα κορίτσι μου.. Δεν έχουμε ξαναμιλήσει οποτε χαίρομαι που σε "γνωριζω". Καταρχάς συμφωνώ ότι επείγει να αλλάξεις γιατρό όχι επειδη η γιατρος σου δεν είναι καλή  (δεν τη γνωρίζω τη γυναίκα οπότε δε μπορώ να εκφέρω αποψη) αλλά γιατί δε σου εμπνέει πια εμπιστοσύνη και αυτό αποτελεί μεγάλο θέμα για τη μεταξύ σας συνεργασία.. Βρες ένα γιατρό που θα αισθανεσαι οτι μπορεις βασιστεις επάνω του ωστε να κανεις το όνειρο σου πραγματικότητα.. Όσο για το αν πρέπει να κάνεις εξωσωματικη αυτο θα στο απαντήσει υπεύθυνα μονο ενας γιατρός που ασχολείται αποκλειστικά με την υπογονιμότητα συνυπολογίζοντας όλες τις παραμέτρους.. Το σπέρμα του συζύγου σου, το ορμονολογικο προφίλ σου, την ηλικια σου, την γενικοτερη κλινικη εικονα σου, τα ινομοιωματα, τον πολυποδα κλπ. Καθε περίπτωση ειναι ιδιαίτερη και αν αλλαξει εστω και ενας παραγοντας αλλαζουν ολα.. Για αυτο σου προτείνω να το ψάξεις όσο μπορείς καλύτερα. Οπως και να εχει ειναι βεβαιο οτι υπάρχει λυση! Απλα χρειαζεσαι το σωστο άνθρωπο που θα σε βοηθήσει να τη βρεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Gelie είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου.. Δεν έχουμε ξαναμιλήσει οποτε χαίρομαι που σε "γνωριζω". Καταρχάς συμφωνώ ότι επείγει να αλλάξεις γιατρό όχι επειδη η γιατρος σου δεν είναι καλή  (δεν τη γνωρίζω τη γυναίκα οπότε δε μπορώ να εκφέρω αποψη) αλλά γιατί δε σου εμπνέει πια εμπιστοσύνη και αυτό αποτελεί μεγάλο θέμα για τη μεταξύ σας συνεργασία.. Βρες ένα γιατρό που θα αισθανεσαι οτι μπορεις βασιστεις επάνω του ωστε να κανεις το όνειρο σου πραγματικότητα.. Όσο για το αν πρέπει να κάνεις εξωσωματικη αυτο θα στο απαντήσει υπεύθυνα μονο ενας γιατρός που ασχολείται αποκλειστικά με την υπογονιμότητα συνυπολογίζοντας όλες τις παραμέτρους.. Το σπέρμα του συζύγου σου, το ορμονολογικο προφίλ σου, την ηλικια σου, την γενικοτερη κλινικη εικονα σου, τα ινομοιωματα, τον πολυποδα κλπ. Καθε περίπτωση ειναι ιδιαίτερη και αν αλλαξει εστω και ενας παραγοντας αλλαζουν ολα.. Για αυτο σου προτείνω να το ψάξεις όσο μπορείς καλύτερα. Οπως και να εχει ειναι βεβαιο οτι υπάρχει λυση! Απλα χρειαζεσαι το σωστο άνθρωπο που θα σε βοηθήσει να τη βρεις.

Κορίτσια καλησπέρα σήμερα άκουσα τα καλύτερα για τον Σφακιανουδη κων/νο.

Γνωρίζει κάποιος κάτι? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 14/2/2017 at 0:40 ΜΜ, ο/η Mpempoulini είπε:

Καλημέρα και χρόνια πολλά Βαλεντίνες.

Μεγάλο κύκλο δεν θα έλεγα ότι εχω είμαι 26 με 28 αλλά από τι φαίνεται η γυναικολογοΣ μου είναι στο κόσμο της και δεν μου τα εξηγεί καθόλου απλά μου λέει τι είναι να κάνω και αυτό μέσο τηλ. Ξημερώματα λόγο το ότι έχει πολύ δουλειά το αποτέλεσμα λοιπόν αυτού του κυκλου είναι να χάσει το μέτρημα και να περάσει η μέρα της ωορρηξίας. ..και εννοείτε ότι δεν έκανα και την pregnyl. Είμαι πολύ θυμωμένη μαζί της και αρχίζω πάλι να ψάχνω για καινούργιο γυναικολόγο συζήτησημο και πάνω απ όλα άνθρωπο. Όσο αναφορά το ιστορικό μου κάνω ελεύθερα 2 χρόνια μα τίποτα και από τον Σεπτέμβριο μπήκα στη διαδικασία να δω τι συμβαινει ότι αφορά τον σύντροφό εκάνε τηΣ  εξετάσεις και είμαστε μια χαρα από την μεριά του .εμένα λοιπόν ανακαλύψαμε  έναν πολυποδα στη μήτρα και 2 ινομυώματα. Η γιατρός μου είπε να μην τον αφαιρέσω μετά από όλες της εξατασεις είδε ότι είχα και ανεβασμένο θυροειδη τον φτιάξαμε κ αυτόν. Το πρόβλημα το μεγάλο τελικά είναι στα ωαρια  δηλαδή στην Α.Μ.Η  είναι χαμηλή .Μου έδωσε αγωγή τα clomifen και την pregnyl που δεν έγινε ποτέ. Το 99%μου είπε ότι πάω για εξωσωματική. .Άρα καταλαβαινεις τη ψυχολογία έχω. 

Συγνώμη για το κατεβατό. 

?

Mpempoylini γεια σου!!!Μπορει η υπογονιμοτητα να ειναι δυσκολη αλλα ολες καποια στιγμη 8α τα καταφέρουμε!Μη πέφτεις ψυχολογικά σου ευχομαι οτι καλύτερο και συντομα να βιώσεις το ωραιοτερο  συναισθημα της ζωης   το συναισθημα της μανας και  να μην χρειαστεί να διανυσεις το δρομο της εξωσωματικης,ξέρω οτι λαχταράς και αγωνιάς οπως ολες εμεις που παλευουμε για τον ιδιο σκοπο οπως και εσυ,μη χανεις την πίστη σου δυσκολίες και αποτυχίες υπαρχουν πάντα υτο 8εμα ειναι πως τις αντιμετωπιζουμε:xΑΙΣΙΟΔΟΞΙΑ Κ ΚΑΛΗ ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η karen είπε:

Mpempoylini γεια σου!!!Μπορει η υπογονιμοτητα να ειναι δυσκολη αλλα ολες καποια στιγμη 8α τα καταφέρουμε!Μη πέφτεις ψυχολογικά σου ευχομαι οτι καλύτερο και συντομα να βιώσεις το ωραιοτερο  συναισθημα της ζωης   το συναισθημα της μανας και  να μην χρειαστεί να διανυσεις το δρομο της εξωσωματικης,ξέρω οτι λαχταράς και αγωνιάς οπως ολες εμεις που παλευουμε για τον ιδιο σκοπο οπως και εσυ,μη χανεις την πίστη σου δυσκολίες και αποτυχίες υπαρχουν πάντα υτο 8εμα ειναι πως τις αντιμετωπιζουμε:xΑΙΣΙΟΔΟΞΙΑ Κ ΚΑΛΗ ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ!!!!

 

στις πριν 4 λεπτά, ο/η karen είπε:

Mpempoylini γεια σου!!!Μπορει η υπογονιμοτητα να ειναι δυσκολη αλλα ολες καποια στιγμη 8α τα καταφέρουμε!Μη πέφτεις ψυχολογικά σου ευχομαι οτι καλύτερο και συντομα να βιώσεις το ωραιοτερο  συναισθημα της ζωης   το συναισθημα της μανας και  να μην χρειαστεί να διανυσεις το δρομο της εξωσωματικης,ξέρω οτι λαχταράς και αγωνιάς οπως ολες εμεις που παλευουμε για τον ιδιο σκοπο οπως και εσυ,μη χανεις την πίστη σου δυσκολίες και αποτυχίες υπαρχουν πάντα υτο 8εμα ειναι πως τις αντιμετωπιζουμε:xΑΙΣΙΟΔΟΞΙΑ Κ ΚΑΛΗ ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ!!!!

Karen μου έχεις απόλυτο δίκιο για την ψυχολογία μα έπεσα και σε αναίσθητη γιατρό.,και τα δύο μαζί δεν μπορώ να τα παλέψω είναι κρίμα να περνάνε οι μηνέΣ έτσι .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πόσο όμορφα τα λες Karen μου.... δωσε μου λίγη αισιοδοξία και ψυχραιμία γιατί τελειώνουν τα αποθέματα.......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Mpempoulini είπε:

Peacock υπομονή όλα θα πάνε για όλες ΜΑΣ καλά. Ήταν να παιδευτουμε εμεις.

Εδώ θα φανούμε πόση δύναμη εχουμέ όμως. 

Δεν μπορουμε να κανουμε και τιποτα αλλο... υπομονη....

Πόσες φορες μουρμουραω.... "γιατί σε μενα?" και μετα λεω "θα τα καταφερω"...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η peacock είπε:

Δεν μπορουμε να κανουμε και τιποτα αλλο... υπομονη....

Πόσες φορες μουρμουραω.... "γιατί σε μενα?" και μετα λεω "θα τα καταφερω"...

Αγκαλιά μεγάλη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στερεύουν τα απο8εματα μας αλλα δεν τελειωνουν ποτε μονο την ημερα που θα παρουμε τα χαρμοσυνα νέα!!Και εγω ετσι ειμαι και χειροτερα αλλα προσπαθω συνεχως να το παλεύω και να κρατιέμαι ως το δυνατον καλυτερα ψυχολογικά!Ευτυχως που εισαστε και εσείς εδω και αλληλοστηριζόμαστε εστω και μεσα απο μια οθονη[smilie=love4.gif]γιατι υπαρχουν και οι γυναικες που κρύβονται.Θ υπάρξει και η δικη μας μέρα η μερα της επιτυχίας μας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η peacock είπε:

Δεν μπορουμε να κανουμε και τιποτα αλλο... υπομονη....

Πόσες φορες μουρμουραω.... "γιατί σε μενα?" και μετα λεω "θα τα καταφερω"...

ΑΧ!Ποσες φορες και ποσες μας το μουρμουραμε....... ΔΕΝ ΠΑΙΔΕΥΟΜΑΣΤΕ ΕΙΜΑΣΤΕ ΓΕΝΝΗΜΕΣ ΓΙΑ ΤΑ ΔΥΣΚΟΛΑ ...ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΙΖΕΡΙΑΖΟΥΜΕ ΑΙΣΙΟΔΟΞΙΑ ΚΟΥΡΑΓΙΟ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η peacock είπε:

Δεν μπορουμε να κανουμε και τιποτα αλλο... υπομονη....

Πόσες φορες μουρμουραω.... "γιατί σε μενα?" και μετα λεω "θα τα καταφερω"...

Κοπελα μου ελπιζω να μην με παρεξηγήσεις..δεν το λεω κακοπροεραιτα..Προσπαθησε να βγάλεις απο το μυαλό σου το "γιατι σε μενα??".. και γιατι οχι σε σενα??γιατι οχι σε μενα???ποτε δεν ξερεις για πιο λόγο πρεπει να περπατήσεις τον δύσκολο δρόμο που περπατάς..οταν όμως τον περάσεις και πεις και δοξα Το Θεό τοτε βλέπεις το "γιατι" επρεπε να γινουν ολα αυτα..μαζεψε δύναμη..θωρακισου ματια μου με υπομονή..εχει πίστη στο θεό και ολα θα γινουν!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...