Μετάβαση σε περιεχόμενο

Εξετάσεις...


Recommended Posts

Καλησπερα κοριτσια μ τ κανετε??Την Πεμπτη εχω ραντεβου στν γυναικολογο να αρχισουμε να ψαξουμε τι φταιει  π εδω κ εναν χρονο δν εχει ερθει το μωρακι π τοσο πολυ θελουμε!!το μονο π εχουμε κανει ειναι σπερμοδιαγραμμα π μας ειπε οτι ειναι καλο!!εχω απιστευτο αγχος κ βασικα ειμαι σ πολυ χαλια κατασταση ψυχολογικα...νιωθω οτι τωρα θα αρχισει ενας γολγοθας εξετασεων κ δν ξερω κ αν θ καταφερουμε κατι κ τ μπορει να συμβαινει.ειναι καμια στην ιδια φαση???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η elena90 είπε:

Καλησπερα κοριτσια μ τ κανετε??Την Πεμπτη εχω ραντεβου στν γυναικολογο να αρχισουμε να ψαξουμε τι φταιει  π εδω κ εναν χρονο δν εχει ερθει το μωρακι π τοσο πολυ θελουμε!!το μονο π εχουμε κανει ειναι σπερμοδιαγραμμα π μας ειπε οτι ειναι καλο!!εχω απιστευτο αγχος κ βασικα ειμαι σ πολυ χαλια κατασταση ψυχολογικα...νιωθω οτι τωρα θα αρχισει ενας γολγοθας εξετασεων κ δν ξερω κ αν θ καταφερουμε κατι κ τ μπορει να συμβαινει.ειναι καμια στην ιδια φαση???

Κοριτσακι μου μην πεφτεις ψυχολογικα οσο μπορεις γιατι μονο κακο κανεις... Συνηθως δεν ειναι πολλες εξετασεις που λενε οι γιατροι οποτε μην αγχωνεσαι. Σιγουρα θα τα καταφερεις.. Ολες μας θα τα καταφερουμε! Χαμογελο οσο μπορεις κ το κεφαλι ψηλα! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η peacock είπε:

Κοριτσακι μου μην πεφτεις ψυχολογικα οσο μπορεις γιατι μονο κακο κανεις... Συνηθως δεν ειναι πολλες εξετασεις που λενε οι γιατροι οποτε μην αγχωνεσαι. Σιγουρα θα τα καταφερεις.. Ολες μας θα τα καταφερουμε! Χαμογελο οσο μπορεις κ το κεφαλι ψηλα! ?

Που το βρισκεις τ κουραγιο κ την αισιοδοξια?????πες μ να παω να παρω κανεναν τονο!!δν αναγνωριζω τν εαυτο μ πια  μ κανω πολυ κακο κ στν σχεση μ με τν αντρα μ!!τ βλεπω δν μ αρεσει κ δν ξερώ πως να τ σταματησω!!! ????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η elena90 είπε:

Που το βρισκεις τ κουραγιο κ την αισιοδοξια?????πες μ να παω να παρω κανεναν τονο!!δν αναγνωριζω τν εαυτο μ πια  μ κανω πολυ κακο κ στν σχεση μ με τν αντρα μ!!τ βλεπω δν μ αρεσει κ δν ξερώ πως να τ σταματησω!!! ????

Elena 90 mou . Pisteuo oti prepi na vreis tin dinami kai na peis oti apo aurio tha arxisis na skeutese thetika. . Tha kanis tis eksetasis s k oti apotelesmata k an s dwsoun esi tha pis oti tha proxorisis mprosta!! Me olo auto to agxos k tin stenaxoria  tha diskolepsis tin katastasi. Vres tin dinami k pes oti ola tha pane kala, afou to thes toso poli ena moraki tote prepi na iremiseis. . To agxos k i kaki psixologia pistepseme den ferni kanena kalo apotelesma. !! Euxome na pane ola kala me tis eksetaseis. . 

S stelno oooli tin thetiki m energia!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω στη θεση σου θα ημουν χαρουμενη. Και ξερεις γιατι??

Γιατι θα ήξερα πλεον που βαδιζω, θα ειχα ολη τη προσοχη του γιατρου, θα μαθαινα επιτέλους τι συμβαινει και θα το αντιμετώπιζα και θα ερχομουν πιο κοντα στο όνειρο με αλλες προϋποθέσεις!! 

Εγώ παρακαλουσα τον αντρα μου και θα εκανα και το ιδιο στο γιατρο μου να με βαλει να κανω σορο εξετασεις και οσα χρειάζονται για να μαθω αν ειναι ολα καλα και να ειμαι ησυχη. Αλλα κανεις τους δε συμφωνεί γιατι ειναι νωρις ακομα για μένα (μονο 5 μηνες αλλα και με μια βιοχημικη). Και οτι εξετασεις εχω κάνει τις εχω κανει μονη μου (θυρεοειδή, αιματος, ουρων κτλ)

Κορίτσι μου πρόσεχε πολυ με το αγχος σου...οι άντρες λειτουργούν αλλιώς, έχουν αλλο συστημα. Αν νιώσουν οτι πιεζονται σε αυτο το θέμα ουτε να λειτουργησουν δε θα μπορούν και χωρις αυτούς........μωρο δε γίνεται.

Σε μια κουβεντα με ενα φιλικο ζευγαρι που ειχαμε κατέληξα στο οτι το βασικο ειναι να ειμαστε αγαπημενοι με τον αντρα μας για να μπορουμε μαζι να παλεψουμε για το μωρο μας. 

Σου στέλνω πολυ θετικη ενέργεια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα τώρα που θα αρχίσεις να το ψάχνεις πρέπει να είσαι χαρούμενη γιατί θα ξέρεις τι γίνεται εγώ είχα ξεκινήσει από τους 6 μήνες προσπαθειών και ξέρω γιατί δεν έχει έρθει ακόμη σε εμένα ( 27 μήνες). Μπορεί να μην είναι τίποτα και να είναι από το άγχος σου.. και ότι είναι πλέον λύνεται. 

Φυσικά την γνώμη μου λέω.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ξεκιναει νεος κυκλος για σενα πιο συστηματικός και χωρις να τον αφησεις στη τυχη του! Πλεον έχετε στα δικα σας τα χερια τη τυχη σας σε μεγαλο ποσοστό!

Μπορει οντως να μην υπαρχει κατι και ολα να ναι θεμα αγχους. Αλλα αν κανεις εξετάσεις και δεις οτι ολα ειναι καλα θα χαλαρωσεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστω παρα πολυ...ετσι αρχισα να τ σκεφτομαι.ημουν ετσι ισως κ επειδη ειμαι στις δυσκολες μερες κ τα εχουν παιξει οι ορμονες μ!!!απο σημερα  νιωθω πολυ καλυτερα κ θα τ παλεψω οσο δν παει!!!ευχαριστω πολυ γ τα καλα σας λογια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η elena90 είπε:

Σας ευχαριστω παρα πολυ...ετσι αρχισα να τ σκεφτομαι.ημουν ετσι ισως κ επειδη ειμαι στις δυσκολες μερες κ τα εχουν παιξει οι ορμονες μ!!!απο σημερα  νιωθω πολυ καλυτερα κ θα τ παλεψω οσο δν παει!!!ευχαριστω πολυ γ τα καλα σας λογια!!!

Ελενακι μ οι εξετασεις μονο καλο θα σ κανουν... δεν ειναι πολλες μην αγχωνεσαι... θα ξεκαθαρισει το τοπιο και η θα λυθει το προβλημα (αν υπαρχει) η δεν θα χεις τπτ και θα χαλαρωσεις...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η elena90 είπε:

Που το βρισκεις τ κουραγιο κ την αισιοδοξια?????πες μ να παω να παρω κανεναν τονο!!δν αναγνωριζω τν εαυτο μ πια  μ κανω πολυ κακο κ στν σχεση μ με τν αντρα μ!!τ βλεπω δν μ αρεσει κ δν ξερώ πως να τ σταματησω!!! ????

Ελενακι μου νομίζω πως καλο θα ηταν να μην κάνεις τόσο κακό στον εαυτο σου.. ειναι πολυ κρίμα.. Μηπως να έκανες κατι να αντιμετωπίσεις την "καταθλιψη" και αυτές τις αρνητικές σκέψεις; . Δεν οφείλεται μονο στο θεμα του παιδιού πιστεύω... απλά διοχετεύεται εκει.. Γιατι δεν δοκιμάζεις να δεις έναν ψυχολόγο; πιστεύω θα σου κανει καλο.. ειναι κρίμα να χαλάς και την σχέση σου με τον άντρα σου αλλα πανω απο ολα να ζεις σε αυτη τη δυστυχία που περιγράφεις.. γιατι παιδάκι μου; Η τελευταία πρόταση που είπες "το ξερω αλλα δεν μπορώ να το σταμάτησω" ειναι τόσο αληθινή.. μέσω της ψυχοθεραπείας μπορεις να βρεις τρόπους να σταματήσεις τον αρνητισμό που κατακλύζει τη ζωή σου.. Εισαι νέος άνθρωπος, θα κάνεις παιδάκι..    ο άντρας σου ειναι οκ με το σπερμα του.. θα κάνεις και εσυ εξετάσεις και οτι ειναι θα το αντιμετωπίσετε.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Lisaki 80 είπε:

Ελενακι μου νομίζω πως καλο θα ηταν να μην κάνεις τόσο κακό στον εαυτο σου.. ειναι πολυ κρίμα.. Μηπως να έκανες κατι να αντιμετωπίσεις την "καταθλιψη" και αυτές τις αρνητικές σκέψεις; . Δεν οφείλεται μονο στο θεμα του παιδιού πιστεύω... απλά διοχετεύεται εκει.. Γιατι δεν δοκιμάζεις να δεις έναν ψυχολόγο; πιστεύω θα σου κανει καλο.. ειναι κρίμα να χαλάς και την σχέση σου με τον άντρα σου αλλα πανω απο ολα να ζεις σε αυτη τη δυστυχία που περιγράφεις.. γιατι παιδάκι μου; Η τελευταία πρόταση που είπες "το ξερω αλλα δεν μπορώ να το σταμάτησω" ειναι τόσο αληθινή.. μέσω της ψυχοθεραπείας μπορεις να βρεις τρόπους να σταματήσεις τον αρνητισμό που κατακλύζει τη ζωή σου.. Εισαι νέος άνθρωπος, θα κάνεις παιδάκι..    ο άντρας σου ειναι οκ με το σπερμα του.. θα κάνεις και εσυ εξετάσεις και οτι ειναι θα το αντιμετωπίσετε.. 

Δν νομιζω πως  μπορεις να πεις για εναν ανθρωπο οτι εχει καταθλιψη επειδη περναει μια δυσκολη φαση κ τν εχει παρει απο κατω!!!ο καθε ανθρωπος την καθε φαση την περναει διαφορετικα.εγω εδω κ ενα χρονο προσπαθω να κανω αληθινο το μεγαλυτερο μ ονειρο.μεσα σ αυτν τν ενα χρονο περασα απο ολα τα σταδια.χαρα ανυπόμονησια παγιδα με τα συμπτωματα κ τα τεστ εγκυμοσυνης πριν την καθυστερηση μετα συνηλθα καταλαβα οτι ειμαι στην τσιτα κ χαλαρωσα.κ παρ ολα αυτα δν εγινε.κ απλα ειχαμε πει με τν γιατρο στν ενα χρονο να παμε γ εξετασεις..κ μεσα σ αυτν τν χρονο ετυχαν διαφόρα κ επρεπε να παρω αντιβιωση κ σταματουσαμε τ επαφες με τν αντρα μ.τ ιδιο συνεβη κ τς 2 τελευταιους μηνες..κ πανω π το ειχα παρει αλλιωσ γινονταν αυτα κ στεναχωριομουν γτ οχι μονο δν ηρθε το μωρακι αλλα κ γτ εχανα ομορφεσ στιγμες με τν αντρα μ αφου επρεπε να σταματαμε γ καιρο...δν ξερω αν μπορεις να μ καταλαβεις.εννοειται οτι δν ηρθε η συντελεια τ κοσμου κ φυσικα δν ειμαι χαλια καθε μερα.ειναι καποιες μερες δυσκολες κ καποιες πολυ ανεμελες.νομιζω πως ολες οσες προσπαθουμε καιρο περνας ψυχολογικες διακυμανσεις χωρισ αυτο να σημαινει οτι εχεις καταθλιψη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η elena90 είπε:

Δν νομιζω πως  μπορεις να πεις για εναν ανθρωπο οτι εχει καταθλιψη επειδη περναει μια δυσκολη φαση κ τν εχει παρει απο κατω!!!ο καθε ανθρωπος την καθε φαση την περναει διαφορετικα.εγω εδω κ ενα χρονο προσπαθω να κανω αληθινο το μεγαλυτερο μ ονειρο.μεσα σ αυτν τν ενα χρονο περασα απο ολα τα σταδια.χαρα ανυπόμονησια παγιδα με τα συμπτωματα κ τα τεστ εγκυμοσυνης πριν την καθυστερηση μετα συνηλθα καταλαβα οτι ειμαι στην τσιτα κ χαλαρωσα.κ παρ ολα αυτα δν εγινε.κ απλα ειχαμε πει με τν γιατρο στν ενα χρονο να παμε γ εξετασεις..κ μεσα σ αυτν τν χρονο ετυχαν διαφόρα κ επρεπε να παρω αντιβιωση κ σταματουσαμε τ επαφες με τν αντρα μ.τ ιδιο συνεβη κ τς 2 τελευταιους μηνες..κ πανω π το ειχα παρει αλλιωσ γινονταν αυτα κ στεναχωριομουν γτ οχι μονο δν ηρθε το μωρακι αλλα κ γτ εχανα ομορφεσ στιγμες με τν αντρα μ αφου επρεπε να σταματαμε γ καιρο...δν ξερω αν μπορεις να μ καταλαβεις.εννοειται οτι δν ηρθε η συντελεια τ κοσμου κ φυσικα δν ειμαι χαλια καθε μερα.ειναι καποιες μερες δυσκολες κ καποιες πολυ ανεμελες.νομιζω πως ολες οσες προσπαθουμε καιρο περνας ψυχολογικες διακυμανσεις χωρισ αυτο να σημαινει οτι εχεις καταθλιψη!!!

Εσυ ξέρεις κορίτσι μου, αλλα δεν ειναι κακό να εχει κάποιος  μια ήπια μορφή κατάθλιψης (άσχετα αν δεν εχεις, γενικά μιλάω) πολυς κόσμος εχει. Και εγω ειχα  μια ήπια μορφη. Έκανα 4 χρονια ψυχοθεραπεία.. και έμαθα να αντιμετωπίζω την καθημερινότητα με αλλο τροπο..  Επίσης  αυτο που έμαθα απο αυτη τη διαδικασία ειναι πως προβλήματα έχουν όλοι αλλα το πως το αντιμετωπίζουμε ειναι το θεμα. Κάποιος σε μια κατάσταση πέφτει  και κανει μονο αρνητικές σκέψεις και κάποιος αλλος το αντιμετωπίζει αλλιώς πιο αισιόδοξα.. Συγγνώμη αν σε πρόσβαλα αλλα για μένα η διαδικασία της ψυχοθεραπείας ειναι κατι συνηθισμένο και οχι "κακό". 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Lisaki 80 είπε:

Εσυ ξέρεις κορίτσι μου, αλλα δεν ειναι κακό να εχει κάποιος  μια ήπια μορφή κατάθλιψης (άσχετα αν δεν εχεις, γενικά μιλάω) πολυς κόσμος εχει. Και εγω ειχα  μια ήπια μορφη. Έκανα 4 χρονια ψυχοθεραπεία.. και έμαθα να αντιμετωπίζω την καθημερινότητα με αλλο τροπο..  Επίσης  αυτο που έμαθα απο αυτη τη διαδικασία ειναι πως προβλήματα έχουν όλοι αλλα το πως το αντιμετωπίζουμε ειναι το θεμα. Κάποιος σε μια κατάσταση πέφτει  και κανει μονο αρνητικές σκέψεις και κάποιος αλλος το αντιμετωπίζει αλλιώς πιο αισιόδοξα.. Συγγνώμη αν σε πρόσβαλα αλλα για μένα η διαδικασία της ψυχοθεραπείας ειναι κατι συνηθισμένο και οχι "κακό". 

Φυσικα δν ειναι κατι κακο κ δν τ θεωρω κακο να το κανεις.ποτε δν ξερεις ισως χρειαστει να κανω κ εγω.απλα μεχρι στιγμης οτι κακο μ εχει τυχει στην ζωη μ ειχα παντα ανθρωπους να μ αγαπουν κ να μ βοηθησουν ν τ ξεπερασω.κ τα καταφερα.ετσι κ τωρα εχω τν αντρα μ αυτν τν θησαυρο π με εχει βοηθησει απιστευτα!!κ πιστευω η καλυτερη ψυχοθεραπεια ειναι η ΑΓΑΠΗ!!!κ ειμαι ευγνωμων για οτι εχω στην ζωη μ!!κ αυτη την ευχη εκανα για την νεα χρονια ειπα ΘΕΕ ΜΟΥ ΑΣ ΜΗΝ ΜΟΥ ΦΕΡΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ ΜΗΝ ΜΟΥ ΠΑΡΕΙΣ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΧΩ!!!Κ τ πιστευω!!!τπτ δν ειναι δεδομενο πολλοι παλευουν για την ζωη τους γ ενα κομματι ψωμι  κ πολλα αλλα.οποτε εγω ειμαι πολυ ευγνωμων γιατι δν μ λειπει κατι.σιγουρα θελω παρα παρα πολυ ενα παιδι(και δυο και τρια) αλλα ο Θεος ξερει ποτε κ αν θα μ τ στειλει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν ξερω αν μπορεί να χαρακτηριστεί κατάθλιψη ή μελαγχολία αλλά κατά καιρούς πέρασα και περνάω και εγώ αντίστοιχες φάσεις.. πριν 3 χρονια για τα επαγγελματικά μου (όταν συνειδητοποιησα πως δε θα κατάφερνα ποτέ να διοριστω ως εκπαιδευτικός σε κάποιο σχολείο όπως ονειρευόμουν παντα), πριν δυο χρονια γιατι έβλεπα τον αντρα μου αναποφασιστο να κάνουμε το μεγάλο βήμα (γιατι ήταν κ εκείνος φοβικος με το γάμο όπως η πλειοψηφία των ανδρών), περσι το καλοκαιρι για την πολιτική κατάσταση σε αυτή την παλιοχωρα που ζούμε, ο φοβος ότι θα γίνει οριζόντιο κούρεμα στις καταθεσεις μας, οτι θα χάσουμε όλες μας τις οικονομίες που με κόπο και ιδρωτα είχαμε μαζέψει για να στήσουμε το σπιτικό μας... και τώρα το παιδί που ακόμη δεν έρχεται!!!!! Κάθε φορά υποσχομουν πως αυτη θα ήταν η τελευταία φορα που το περνούσα αυτό και συνεχως πίστευα πως η αγάπη και η συμπαράσταση από τα αγαπημένα μου προσωπα (που με λατρευουν κ ειναι παντα διπλα μου)  αρκεί.. Απόψε το βράδυ κατάλαβα πως κάποιες φορές χρειαζόμαστε και κάτι ακόμη.. Εδω κ 2 μηνες ξεκινησα κ εγώ μιας μορφής ψυχοθεραπεία σε κάποιο σωματείο που έχω γίνει μέλος προσπαθώντας να διαχειριστώ το οτι θα κανω εξωσωματικη πραγμα το οποιο ηταν η μεγαλυτερη πλήγη που κουβαλουσα μεσα μου τον τελευταιο χρονο .. Ειναι απίστευτο ποσα πράγματα εχω ανακαλύψει για τον εαυτό μου μεσα απο τη συζήτηση με άλλους ανθρώπους που βιώνουν παρομοιες καταστασεις πάντα υπό την καθοδήγηση του ψυχολογου.. Φυσικά θέλει και προσωπική δουλειά περα από την ομαδική συνεδρία.. Η επιδραση παντως στην ψυχολογια μου ειναι ευεργετικη...Εμείς οι υπερευαισθητοι άνθρωποι έχουμε ανάγκη κάποιες φορές βαλβίδες αποσυμπίεσης...Παραδέχομαι οτι αρχικα ειχα ταμπου και θεωρουσα πως η ψυχαναλυση ειναι περιττη στην περιπτωση μου και αφορα ανθρώπους με σοβαρά άλυτα ψυχολογικά προβληματα (οχι εμενα)... Σήμερα καταλαβα ποσο λανθασμενη εκτιμηση ειχα κανει.. Θα έπρεπε να την έχω ξεκινησει πολυ νωρίτερα.. Ελενακι μου γλυκό η μελαγχολία αποτελεί "το αγκάθι" της σύγχρονης εποχής.. Δρα ύπουλα γιατι υπολανθανει.. Κρύβεται μεσα μας, δεν τη διακρίνουμε και μόλις βρει έδαφος ξεπηδα.. Δεν ξερω γιατι στα γραφω αυτα.. Μαλλον γιατι σημερα τα αντιληφθηκα.

Σου ευχομαι ότι καλύτερο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Tο κουραγιο θα το βρεις ξεροντας οτι πρωτον δεν εισαι η μονη και πιστεψε με εχει κοπελες που παλευουν χρονια( κ μιλαω για πολλα χρονια)

Στην αγαπη του αντρα σου και των διλων σου

Και κυριως στο γεγονος οτι καθε εξεταση σε φερνει ενα βημα πιο κοντα...οσο και να το θελεις πολυ για τους γιατρους το περιθωριο ειναι 1,5 χρονος..

Οι εξετασεις φαινονται βουνο( πιστεψε με εχω κανει τα παντα εχω ενα φακελο 5 κιλα) κ καθε φορα ημουν ενα βημα πιο κοντα..τωρα ενα τρεχει εδω μεσα κι ενα σε λιγο θα κλωτσαει στην κοιλιτσα...

Βουνο ειναι ναι αλλα τα βουνα εχουν κ κορυφη

Μπορα ειναι ναι αλλα παντα υπαρχει ουρανιο τοξο...

Το σταυρο σου να σου δινει ο θεος δυναμη κ δες ποσες ειναι εδω μεσα..απο αυτες αντλησε δυναμη κ αισιοδοξια κ απο το ονειρο....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...