Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πρόβλημα με την πεθερά μου


Bianca98

Recommended Posts

Γεια σας εχω ενα θεμα και εγω με την μελλουσα πεθερα μου.Ειμαστε μαζι με το αγορι μου 2 χρονια μαζι ειμαστε ευτυχησμενοι και αγαπιομαστε αρκετα αλλα υπαρχουν εντασεις λογο της μητερας του.Το προβλημα της ειναι οτι η καταγωγη μου ειναι απο την Ρουμανια και συνεχεια λεει στον γιο της οτι δν κανω για εκεινον και πως θα τον προδωσω και πως εχω πονηρο βλεμμα.Απο την πρωτη στιγμη που την γνωρισα ημουν γλυκια και ευγενικη μαζι της αλλα πισω απο την πλατη μου με θαβει.Τι μου προτεινεται να κανω;πως να φερθω;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Bianca98 είπε:

Γεια σας εχω ενα θεμα και εγω με την μελλουσα πεθερα μου.Ειμαστε μαζι με το αγορι μου 2 χρονια μαζι ειμαστε ευτυχησμενοι και αγαπιομαστε αρκετα αλλα υπαρχουν εντασεις λογο της μητερας του.Το προβλημα της ειναι οτι η καταγωγη μου ειναι απο την Ρουμανια και συνεχεια λεει στον γιο της οτι δν κανω για εκεινον και πως θα τον προδωσω και πως εχω πονηρο βλεμμα.Απο την πρωτη στιγμη που την γνωρισα ημουν γλυκια και ευγενικη μαζι της αλλα πισω απο την πλατη μου με θαβει.Τι μου προτεινεται να κανω;πως να φερθω;

Γειά σου κορίτσι μου.λυπάμαι πολύ που αντιμετωπίζει αυτό το πρόβλημα. Το θέμα είναι ότι σπάνια αλλάζει η κατασταση κι έχει συμβεί να χωρίζουν η να ζουν δυστυχισμενα ζευγάρια εξαιτίας τέτοιων καταστάσεων. Αυτήν την στιγμή είσαι ακόμη δυνατή και μπορείς και είσαι γλυκιά και φαντάζομαι ότι θα μπορέσεις να κάνεις υπομονή για κάποιο διάστημα. Αν όμως ξεκινήσει και μπαίνει στο σπίτι σας κι αρχίζει κι ανακατεύετε...δυστυχώς θα σας κάνει κακό. Καλό θα ήταν να κάνειςθα συζήτηση με τον αραβωνιαστικο σου και να δεις που θα ήθελε να μείνετε κτλπ και να του αναφέρεις τους προβληματισμους σου χωρίς όμως να προσβάλει την μητέρα του.και μια άλλη λύση θα ήταν να κάτσεις μα κάνεις μια ειλικρινής συζήτησηε τη μελλουσα πεθερα σου.μπορεί να καταφέρετε να βρείτε τη χρυσή τομή και να συμφώνησε τελευταία ότι και οι δύο έχετε ένα κοινό στόχο. Την ευτυχία του γιου της.ελπίζω να βοήθησα. Καλή τυχη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοπελα μου..Λυπαμαι πολυ που εχεις να αντιμετωπίσεις τετοια κατασταση..Και εμενα η άποψη μου ειναι κοινή με την προλαλησασα..Ποσο βλακώδες ειναι να υπολογίζεις και να σέβεσαι τους ανθρωπους γύρω σου,σύμφωνα με την καταγωγή τους... Κατα πρώτον πρεπει να κάνετε κουβέντα με τον αγαπημενο σου,για το ποσο αφήνετε να σας επιρρεαζουν οι ανθρωποι έξω απο τη σχέση σας.. και τι μπορειτε να κάνετε για να την θωρακισετε και να την κρατήσετε μακρυα απο φθορές.. και κατα δεύτερον μια σοβαρή κουβέντα με την μέλλουσα πεθερά,ισως να βοηθούσε..Αν προσπαθούσες να της ανοιχτέις και να της πεις τι ειναι για σενα ο γιος της..οπως και το ποσο την σέβεσαι εκεινη γιατι έπλασε τον άνθρωπο που αγαπάς..ισως κατι αλλαξει..Για μενα το πιο σημαντικό που πρεπει να αναφερθεί σε τετοια κατασταση ειναι το πως η εμπιστοσύνη ειναι κατι που κερδίζεται..και το να της εξηγήσεις το ποσο αποφασισμένη εισαι να κερδίσεις την δικη της,ισως να την βάλει στη θέση της..Πρόσεξε να μην εισαι επιθετική μαζι της,οτι κι αν ακούσεις..και δεν ξέρω ισως θα επρεπε να ειναι και κάποιος άλλος μπροστά,γιατι ισως να εχει την τάση και εκεινη,σαν πολλές πεθερές να "παρερμηνεύουν" λογια...Οπως και να εχει,σου ευχομαι ολόψυχα,αυτη η χρονια να κανει η διαφορά,και να ειναι η χρονια που θα κανει να φυγει οτι ασχημο δημιουργησαν οι προηγούμενες..Να σαι καλά και αγαπημενη παντα με τον καλο σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...