Μετάβαση σε περιεχόμενο

Επανηλθα μετα απο καιρο


Recommended Posts

Κοριτσια μ καλησπερα.εχω να μπω ενα μιση μηνα...δν απαντησα καν στα σχολια σας την τελευταια φορα π εγραψα.ημουν σε πολυ χαλια φαση.ΣΥΓΧΩΡΕΣΤΕ ΜΕ!!απλα εφτασα σε ενα σημειο π και το να μπω εδω μ θυμιζε την κατασταρη μ με αγχωνε δν εβρισκα λογο να γραψω τι???δν ξερω αν μπορειτε να με καταλαβετε..δν θελω να σας κουρασω.απλα να πω οτι συνεχιζω να ζω κ να προσπαθω.περασε 1 χρονος.ο πιο δυσκολος της ζωησ μ!!απλα να πω οτι εκτος απο τον πονο κ τν απογοητευση π δν εχει γινει ακομα το θαυμα μασ εχουν τυχει διαφορα κ παντα γινονται οταν αποφασιζω τα ξεχναω ολα θα ζησω την ζωη μ οπωσ πριν μπω στην διαδικασια αυτη..μπορει να μν μ πιστευετε αλλα πραγματικα οταν τα βλεπω ολα τελεια κ αισιοδοξα τρωω ενα "χαστουκι" κ παω στν πατο.τ ιδιο εγινε κ αυτν τν μηνα.περασα πολυ ομορφα στ γιορτες δν ξερω πως εγινε αλλα δν τ σκεφτομουν το θεμα..κ ευχαριστηθηκα τν ερωτα μ με τν αντρα μ.μεχρι παραμονη πρωτοχρονιας π μαλλν ημουν κ στν μερα ωορηξιας κ επαθα ουρολοιμωξη..κ σταματησα τ επαφες απο τοτε.2 τ μηνα εκανα εξετασεισ κ παιρνω αντιβιωση...δν  ελπιζω τπτ φυσικα..περιμενω την ακατανομαστη την κυριακη..κ τ αλλο Σαββατο παμε σ γιατρο να δουμε τ γινεται...Συγχαρητηρια σε οσες εμειναν εγκυουλεσ με το καλο να αγκαλιασετε τα μωρα σας.για οσες ακομα προσπαθουμε ΚΟΥΡΑΓΙΟ Κ ΥΠΟΜΟΝΗ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου κοριτσι μου.. Καλωσηρθες μετα απο ενα μήνα.. ξέρω ακριβώς πως αισθάνεσαι..Δε θα αρχίσω να σου λέω να είσαι χαλαρη, να μην αγχώνεσαι και ολα αυτα τα οποια εγω τουλαχιστον δυσκολεύομαι να σκεφτώ και να εφαρμοσω στη δική μου περίπτωση.. θα σου πω μόνο μπραβο που ειστε αποφασισμενοι να το ψαξετε περεταίρω και να ξερεις πως με την καθοδήγηση του γιατρού δας θα βρειτε σύντομα το λόγο που δεν έχεις μείνει ακόμη εγκυος..Ετσι γρήγορα θα λυθεί το θέμα και θα έχεις το επιθυμητό αποτέλεσμα!!!!!!  ΥΓ. Αυτό με την αισιοδοξία και το χαστούκι το ζω και εγω μονιμως.. Δεν τολμαω να σκεφτω αισιοδοξα για ενα δικο μου δυσκολο θεμα.. Τα παιρνει ολα κ τα σηκωνει..!!! κάποτε θα σταματήσει να μας συμβαίνει ελπίζω...!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου Έλενα μου.... Και εγώ, εχουν υπάρξει στιγμές που σκέφτομαι να μη μπαίνω εδω και γενικα να μη ψαχουλευω στο ιντερνετ καθε λιγο. Εχω φτασει σε σημειο να ξυπναω στις 6 το πρωι και στις 6:10 να ψάχνω πληροφορίες για ωορρηξιες, εγκυμοσύνη και εγω δε ξερω τι αλλο... Οποτε μη ζητας συγγνώμη σε καταλαβαίνουμε απόλυτα....δεν ειναι κακό να αποσυρομαστε καμια φορα για να προστατέψουμε τη ψυχολογια μας... 

Γλυκια μου σου εύχομαι συντομα να εχεις ενα μωρακι στη κοιλιτσα σου.... Χαιρομαι και εγώ που θα ψαχτειτε περισσότερο..... θα δεις είναι θεμα χρονου πλέον ... μη το βαζεις κατω. 

Σε φιλω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έχω μια καλή φίλη που μοιράζομαι μαζί της πολλές σκέψεις μου, όταν δεν ξέρει τι να μου πει βάζει "..........".

έτσι λοιπόν θα βάλω κι εγώ ................................................................................................................................................................ και απλά θα σου πω οτι σε νιώθω απίστευτα! Ευχομαι να σου πάνε όλα καλά και να έρθουν χαρούμενες μέρες!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η elena90 είπε:

Κοριτσια μ καλησπερα.εχω να μπω ενα μιση μηνα...δν απαντησα καν στα σχολια σας την τελευταια φορα π εγραψα.ημουν σε πολυ χαλια φαση.ΣΥΓΧΩΡΕΣΤΕ ΜΕ!!απλα εφτασα σε ενα σημειο π και το να μπω εδω μ θυμιζε την κατασταρη μ με αγχωνε δν εβρισκα λογο να γραψω τι???δν ξερω αν μπορειτε να με καταλαβετε..δν θελω να σας κουρασω.απλα να πω οτι συνεχιζω να ζω κ να προσπαθω.περασε 1 χρονος.ο πιο δυσκολος της ζωησ μ!!απλα να πω οτι εκτος απο τον πονο κ τν απογοητευση π δν εχει γινει ακομα το θαυμα μασ εχουν τυχει διαφορα κ παντα γινονται οταν αποφασιζω τα ξεχναω ολα θα ζησω την ζωη μ οπωσ πριν μπω στην διαδικασια αυτη..μπορει να μν μ πιστευετε αλλα πραγματικα οταν τα βλεπω ολα τελεια κ αισιοδοξα τρωω ενα "χαστουκι" κ παω στν πατο.τ ιδιο εγινε κ αυτν τν μηνα.περασα πολυ ομορφα στ γιορτες δν ξερω πως εγινε αλλα δν τ σκεφτομουν το θεμα..κ ευχαριστηθηκα τν ερωτα μ με τν αντρα μ.μεχρι παραμονη πρωτοχρονιας π μαλλν ημουν κ στν μερα ωορηξιας κ επαθα ουρολοιμωξη..κ σταματησα τ επαφες απο τοτε.2 τ μηνα εκανα εξετασεισ κ παιρνω αντιβιωση...δν  ελπιζω τπτ φυσικα..περιμενω την ακατανομαστη την κυριακη..κ τ αλλο Σαββατο παμε σ γιατρο να δουμε τ γινεται...Συγχαρητηρια σε οσες εμειναν εγκυουλεσ με το καλο να αγκαλιασετε τα μωρα σας.για οσες ακομα προσπαθουμε ΚΟΥΡΑΓΙΟ Κ ΥΠΟΜΟΝΗ!!

Αχ κοριτσακι μου!

Αυτο που ζεις το εζησα 5,5 χρονια μεχρι να αποκτησω το πρωτο.μου παιδι...ερχοταν Χριστουγεννα κιβεγω θλιψη διακοπες κτλ..θυμαμαι δεν προγραμματιζα ταξιδια μη τυχον κ ειμαι εγκυος...ως που ενα πρωι ειπα ναι το θελω αλλα δεν εξαρταται απο μενα..γυρισα στη ζωη μου κανονικα κ τη ζουσα...το πρωτο παιδο σε μας ηρθε με πολυ αγωνα ( επαφες,προγραμματισμενες επαφες,4 σπερματεγχυσεις,τρεις εξωσωματθκες,2 αποβολες με αποξεση χειρουργειου και και και..) σημερα μεταβιωνω για ολα εκεινα που εχασα κλαιγοντας κ το εκανα κ πριν μεινω εγκυος! εχουμε την τυχη να εχουμε ευτυχισμενους γαμους με αβθρωπους που δοκιμαζονται διπλα μας κ μας αγαπανε για αυτο που ειμαστε..το μωρο σου θα ρθει κι εθναι το μονο σιγουρο..το ποτε δυστυχως ο θεος το ξερει μονο...καποια στιγμη ρωτησα καποια μοναχη ας μου πει ο θεος οχι να τελειωνουμε..κ μου ειπε πως ο θεος λεει " περιμενε" εχε υπομονη κ περιμενε....κι ειχε δικαιο.

Σε νιωθω οσο δεν φαβταζεσαι....αλλα ενας χρονος φια τους γιατρους ειναι απλα λιγο διαστημα..συζητησε ομως με το γιατρο σου αν ολο αυτο σε αγχωνει κ σε ηεπερναει ποτε μπορεις κ αν φυσιλα στο προτεινει για να ηρεμισεις να κανεις εσυ μια σαλπιγγογραφια κ ορμονικο ελεγχο κ ο αντρας σου ενα σπερμοδιαγραμμα.ειμαι σιγουρη ωστοσο οτι θα σου πει να περιμενεις! τους αγωβιστικους χαιρετισμους μου κ ειθε το 2017 να ναι η χρονια σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστω πολυ γ την συμπαρασταση.ξερω κ το εχω δει σε φιλικα ζευγαρια οτι  εχουν ταλαιπωρηθει πολυ με εξωσωματικες κ παλευαν χρονια οποτε δν θα επρεπε να μιλαω.αλλα οταν τελικα σε βρισκει κ σενα αυτη η κατασταση κ αρχιζεις να εχεις φοβιες οτι δν θα τα καταφερεις απελπιζεσαι φοβασαι...ο Θεος μόνο ξερει ποτε θα ερθει αυτη η στιγμη.οποτε υπομονη.σπερμοδιαγραμμα εκανε ο αντρας μκ μας ειπε ειναι καλο.οποτε τωρα θα αρχισω εγω εξετασεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η elena90 είπε:

Σας ευχαριστω πολυ γ την συμπαρασταση.ξερω κ το εχω δει σε φιλικα ζευγαρια οτι  εχουν ταλαιπωρηθει πολυ με εξωσωματικες κ παλευαν χρονια οποτε δν θα επρεπε να μιλαω.αλλα οταν τελικα σε βρισκει κ σενα αυτη η κατασταση κ αρχιζεις να εχεις φοβιες οτι δν θα τα καταφερεις απελπιζεσαι φοβασαι...ο Θεος μόνο ξερει ποτε θα ερθει αυτη η στιγμη.οποτε υπομονη.σπερμοδιαγραμμα εκανε ο αντρας μκ μας ειπε ειναι καλο.οποτε τωρα θα αρχισω εγω εξετασεις

Ελενακι μ χαρηκα παρα πολυ που ξαναηρθες στην παρεα μας! σε θυμαμαι οταν πρωτοεγινε η ομαδα μας και ησουν οντως χαλια ψυχολογικα και ελεγες οτι νιωθεις οτι δεν θα κανεις ποτε παιδι κλπ και στεναχωριομουν π σε εβλεπα να σε χει παρει τοσο απο κατω!! οπως βλεπεις ειμαστε παρα πολλες πανω στο 1 χρονο προσπαθειων και θα κανουμε ολες η καθε μια τον αγωνα μας για να τα καταφερουμε!

χαιρομαι π ξεκινας και εξετασεις! ειναι η αρχη του αγωνα να εντοπισουμε το προβλημα και να το λυσουμε μια και καλη! και αν δεν υπαρχει κατι να χαλαρωσουμε και να το δουμε απο την αρχη και τσουυυπ θα ερθει!!!!! 

καλη επιτυχια κοριτσακι μ και θα μαστε εδω να τα λεμε!ευχομαι το 2017 να παρει ολες τις πικρες σου μακρυα και να σε κανει την πιο ευτυχισμενη μανουλα!!! :) σε φιλω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η miniatoura87 είπε:

Ελενακι μ χαρηκα παρα πολυ που ξαναηρθες στην παρεα μας! σε θυμαμαι οταν πρωτοεγινε η ομαδα μας και ησουν οντως χαλια ψυχολογικα και ελεγες οτι νιωθεις οτι δεν θα κανεις ποτε παιδι κλπ και στεναχωριομουν π σε εβλεπα να σε χει παρει τοσο απο κατω!! οπως βλεπεις ειμαστε παρα πολλες πανω στο 1 χρονο προσπαθειων και θα κανουμε ολες η καθε μια τον αγωνα μας για να τα καταφερουμε!

χαιρομαι π ξεκινας και εξετασεις! ειναι η αρχη του αγωνα να εντοπισουμε το προβλημα και να το λυσουμε μια και καλη! και αν δεν υπαρχει κατι να χαλαρωσουμε και να το δουμε απο την αρχη και τσουυυπ θα ερθει!!!!! 

καλη επιτυχια κοριτσακι μ και θα μαστε εδω να τα λεμε!ευχομαι το 2017 να παρει ολες τις πικρες σου μακρυα και να σε κανει την πιο ευτυχισμενη μανουλα!!! :) σε φιλω!

Με  συγκινεις πολυ κοριτσι μ!!!σε ευχαριστώ για τα γλυκα σ λογια κ σ ανταποδιδω τις ευχες!!!????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Ναι μάλλον για αυτό στο έβαλε προς το τέλος εμένα ξέρουμε ότι θα βγει κακή η καμπύλη θα την έκανα νωρίτερα αλλά μου έβαλε πολλές εξετάσεις και δεν μπορούσε να μου την γράψει και αυτήν  ααα λυπάμαι κορίτσι μου για αυτήν εξέλιξη να κανείς ότι ειναι καλύτερο για εσενα και το παιδί βρες εκεί έναν γιατρό μην σε τρώνε και οι δρόμοι 
    • Καλημέρα καλημέρα...η δικιά μου οδοντιατρος δε με αναλαμβάνει δυστυχώς από ότι κατάλαβα γιατί στόχος της είναι να πάρει περισσότερα χρήματα..Βρήκα άλλον ο οποίος αναλαμβάνει έγκυες και θα πάω σήμερα το απόγευμα να δούμε τι θα κάνουμε!! Πω πω κορίτσια ναι,πότε ήταν που αγωνιουσαμε τι θα δούμε στο επόμενο ραντεβού και τώρα και ο δικός μου έρωτας δε σταματάει να κλωτσαει όλη μέρα 💚💚👣👣🧿🧿💙💙🧿🧿👣👣💚💚
    • Μάλλον επειδή μέχρι τώρα το "απλό" ζάχαρο είναι μια χαρά, μου το έβαλε στην τελευταία εβδομάδα που πρέπει να γίνει η εξέταση. Τους ρώτησα, ναι. Αλλά δυστυχώς υπήρχε μια δυσάρεστη οικογενειακή εξέλιξη εχθές το βράδυ και σκέφτομαι να γεννήσω στη Λευκάδα. Να είμαι μακριά απο τους δικούς μου για να έχω την ηρεμία μου. Οπότε μόλις ανέβω πάνω θα ψάξω και πάνω για γιατρό! 
    • @nanouko στην πρώτη εγκυμοσύνη που με περίμενε ο γιατρός για γεννά να σπάσουν τα νερά για να πάω Αθήνα μου είπε πως περίμενε  εμένα και αλλεσ δυο κοπέλες και ότι θα είναι διακοπές αλλά θα είναι σε ένα ξενοδοχείο κοντά στην Αθήνα ώστε αν σπάσουν τα νερά θα έρθει Αθήνα για την γεννά.. βέβαια τα νερά δεν έσπασαν και με πήρε τηλ να δει πως ημερα Τρίτη ήταν και μου είπε αν δεν σπάσουν μέχρι το Σάββατο πρέπει να πάω με πρόκληση τοκετού γιατί είχα ξεπεράσει την ημέρα ΠΗΤ που είχα και δεν μπορούσε να με αφήσει άλλο  όποτε μην σε ανήσυχη θα είναι ο γιατρός μπορεί να περιμένει και άλλες κοπέλες με την ΠΗΤ σαν την δίκη σου 😊
    • Καλησπέρα! Με το καλό εύχομαι, όλα να πάνε καλά! Τι ποσοστό σου έδινε για την ηλικία σου ?
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...