Μετάβαση σε περιεχόμενο

Κανενα συμπτωμα περιουδου σημαινει ελπιδα για εγκυμοσυνη??


Recommended Posts

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Θελω να γινω μαμα! είπε:

Πραγματι ειναι πολυ συγκινητικη ολη αυτη η στηριξη που ειναι χωρις ανταλλαγματα.. Σε ευχαριστω παρα πολυ.. ολες σας .. ανοιξα πριν λιγο το λογαριασμο και εκανα αυτο το ποστ μες στην απογνωση αλλα νιωθω πολυ καλυτερα τωρα.. πηρα δυναμη και θα συνεχισω... 

Ετσι μπραβο..ελπιζω να κατάλαβες ήδη,πόσες συμμάχους εχεις στο πλευρό σου!!καληνυχτα κοπελα μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα "θελω να γινω μαμά"...... Το ψευδώνυμο σου αγγίζει τη καρδια μου... Μπορεί να μη προσπαθώ τοσο καιρο οσο εσυ αλλα έχοντας μια βιοχημική κύηση πριν λιγο διάστημα η ανάγκη και η θεληση μου να γινω μανουλα είναι ειναι πανω απο όλα....Μπορει να ειναι μεγαλο το ποστ μου αλλα ξερω πως δε θα σε κουράσω..

Σε καταλαβαίνω πως αισθάνεσαι, το ποσο απελπίζεσαι ειδικα οταν βλέπεις ο χρόνος να κυλά.... ειμαι και εγω 27 και, ναι συμφωνώ οταν μου λένε οτι ειμαι μικρη ακόμα, αλλα κάποιες φορές εμένα αυτο δε με παρηγορεί. Δε μου αρκεί. Θελω να γινω μανούλα και καθε μηνας που περνά με στεναχωρεί....Σε νιώθω.

Θα σου πω το εξής...Εδω και μήνες διαβαζω διαφορα ποστς παλαιότερων μελών στο mammyland...Αυτο που βλεπω ειναι το μεγαλύτερο ποσοστό των κοριτσιών-που δεν ειχαν καποια δυσκολία- έμειναν εγκυος το μήνα που πραγματικά δε το περίμεναν! Είχαν σταματήσει να μετράνε μέρες, να ψάχνονται, να το σκέφτονται και έκαναν έρωτα για την απόλαυση και οχι μονο για το μωρο. Μάλιστα οταν ανακοίνωναν την εγκυμοσύνη τους το τόνιζαν: Κορίτσια οχι άγχος! 

Ωραία μεχρι εδω...Όμως! Κοριτσι μου γλυκό ας μη γελιόμαστε..ξερω οτι διαβαζεις αυτο που σου γράφω και σκέφτεσαι...."πως γίνεται να μη το σκέφτομαι, δε μπορώ, δε γίνεται". Θα συμφωνήσω μαζι σου και θα σε καταλάβω...Πρέπει ομως να προσπαθήσεις και εσυ και εγω και οσες κοπέλες παίρνουν το ιδιο να χαλαρωσουμε και να κανουμε πράγματα που μας ξεκουραζουν απο τις σκέψεις μας και τους φόβους μας. 

Ειμαι και εγω σίγουρη πως το μωρακι σας θα έρθει πολυ σύντομα...θα δεις πως ειναι θεμα χρονου πλέον να ερθει το φασολακι σας και να φωλιασει στη κοιλιτσα σου!! ,Διωξε αυτες τις αρνητικές σκέψεις και εστιασου στις εξετασεις σας που βγηκαν τοσο καλές!! Άλλωστε και φυσιολογικά να μη μεινεις εέγκυος η επιστημη εχει προχωρήσει πολύ και καμια μας δε θα μείνει χωρίς μωρό. Ειτε με τον εναν ειτε με τον αλλον τροπο!! Θα το δεις!! 

Παρε μια βαθια ανασα κοριτσακι μου, πιασε τη κοιλιτσα σου, κανε την προσευχή σου και θα δεις πως ολα θα γίνουν.... εστιασου στους μαθητες σου και στη δουλιτσα σου και θα δεις οτι ολα θα πανε καλα. (Βέβαια ξέρω απο προσωπικη μου εμπειρία οτι οταν εργαζεσαι σε σχολείο ειναι καποιες φορές σα σουβλια στο στομαχι γιατι τα παντα σου θυμιζουν τη μητρότητα....αλλα! Τα χαμογελα και οι αγκαλιες των παιδιών μονο αισιοδοξια μπορούν να σου προσφέρουν....σωστα??)

ΥΓ: Αν θέλεις ελα στη παρεα μας στο θεμα "ποσες προσπαθουμε για μωράκι".. Βεβαια σου ευχομαι να ξανα φυγεις σύντομα χιχι...

Σε φιλώ...παρε μια αγκαλια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σε όλες σας!! 

Να κάνω και εγώ μια ερώτηση μήπως μπορείτε να με βοηθήσετε??Θα έπρεπε να έχω περίοδο από τη 01/01/17 αλλά ακόμη τίποτα. Από συμπτώματα δεν νιώθω απολύτως τίποτα. Ούτε περιόδου ούτε τίποτε εγκυμοσύνης.... Το μόνο που ίσως μπορώ να θεωρήσω σύμπτωμα είναι η συχνοουρία.... Έχω ελπίδες???

 

Καλή επιτυχία σε όλες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εχεις σταθερο κυκλο??? αν ναι κανε μια χοριακη( αν κ με σταθερο κυκλο 9 μερες μετα κ το τεστ θα δειξει) εγω παντως σε 4 κυησεις στις 2 δεν ειχα κανενα συμπτωμα απολυτως

Καλα αποτελεσματα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η kat-lar είπε:

Ευχαριστώ πάρα πολύ!!! Παλιότερα δεν είχα σταθερό κύκλο αλλά τα τελευταία 2 χρόνια  είναι σταθερός. Να το τολμήσω?

Περιμένουμε νεα σου!!! Φυσικα και εχεις πολλες ελπίδες!!! ❤❤

Τρεχα για τεστακι ή χοριακη.... αν κανεις τεστ θα προτεινα clear blue....  

Αντε, αντε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kat-lar.. Χοριακη..τρεχα!!!παντως καντο συγκρατημενα!ευχομαι να εισαι εγκυουλα αλλα μεχρι να επιβεβαιωθει κρατα μικρο καλαθακι..και οταν γινει πετα το ψηλα!!!εγω παντως σε.παρομοια φαση ειψα 12 μερες καθυστερηση και η χοριακη μου εδειξε ενα τεραστιο οχι! Οταν πηγα να την κανω ημουν σιγουρη οτι ημουν εγκυος..γι αυτο εφαγα μεγαλη σφαλιαρα.ηρεμα λοιπον και ευχομαι να μας ανακοινωσεις τα ευχάριστα!!

Θελω να γινω μαμα!τι γλυκο πλασμα εισαι!για εμενα δεν υπαρχει ηλικια στο θελω να γινω μαμα!απλα να σου πω οτι πηρες λαθος δρομο..γυρνα πισω στη διασταυρωση και παρε αλλον.ειναι πολύ δύσκολο να αποβαλλεις το αγχος, το ξερω.αλλα θελει μονο ενα μικρο κλικ!εγω το εκανα οταν μπηκα εδω!και τα κοριτσια με αγκαλιασαν.και εγι ε το κλικ γιατι το αγχος μειωνεται οταν το μοιραζεσαι!ειπα καποια στιγμη πως το αγχος λειτουργει στο σωμα μας οπως οι φασαριοζοι ενοικιστες σε.μια πολυκατοικια..κανεις δε θέλει να μεινει εκει.ετσι και το σπορακι σου.αν κανεις πολύ "φασαρια"δε θα θελει να εγκατασταθει!και τα ατιμα τα σπορακια..μυριζονται τη" φασαρια" πριν κλεισουν διαμερισμα!

Συγγνωμη για το μεγαλο ποστ..ελπιζω να σου ξεδιαλυναμε λιγο το αγχος ολες μας!

Παμε λοιπον θετικα και ηρεμα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η kat-lar είπε:

Ευχαριστώ πάρα πολύ!!! Παλιότερα δεν είχα σταθερό κύκλο αλλά τα τελευταία 2 χρόνια  είναι σταθερός. Να το τολμήσω?

Ναι να το τολμήσεις!!και ολες εμεις θα ευχόμαστε για το θετικό αποτέλεσμα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η kat-lar είπε:

Ευχαριστώ πάρα πολύ!!! Παλιότερα δεν είχα σταθερό κύκλο αλλά τα τελευταία 2 χρόνια  είναι σταθερός. Να το τολμήσω?

εφυγες για χοριακη... 9 μερες ειναι υπερ αρκετες για ν δειξουν ενα εγκυρο αποτελεσμα... ευχομαι ενα τεραστιο +++++++++:x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Petalouditsa28 είπε:

Καλημέρα "θελω να γινω μαμά"...... Το ψευδώνυμο σου αγγίζει τη καρδια μου... Μπορεί να μη προσπαθώ τοσο καιρο οσο εσυ αλλα έχοντας μια βιοχημική κύηση πριν λιγο διάστημα η ανάγκη και η θεληση μου να γινω μανουλα είναι ειναι πανω απο όλα....Μπορει να ειναι μεγαλο το ποστ μου αλλα ξερω πως δε θα σε κουράσω..

Σε καταλαβαίνω πως αισθάνεσαι, το ποσο απελπίζεσαι ειδικα οταν βλέπεις ο χρόνος να κυλά.... ειμαι και εγω 27 και, ναι συμφωνώ οταν μου λένε οτι ειμαι μικρη ακόμα, αλλα κάποιες φορές εμένα αυτο δε με παρηγορεί. Δε μου αρκεί. Θελω να γινω μανούλα και καθε μηνας που περνά με στεναχωρεί....Σε νιώθω.

Θα σου πω το εξής...Εδω και μήνες διαβαζω διαφορα ποστς παλαιότερων μελών στο mammyland...Αυτο που βλεπω ειναι το μεγαλύτερο ποσοστό των κοριτσιών-που δεν ειχαν καποια δυσκολία- έμειναν εγκυος το μήνα που πραγματικά δε το περίμεναν! Είχαν σταματήσει να μετράνε μέρες, να ψάχνονται, να το σκέφτονται και έκαναν έρωτα για την απόλαυση και οχι μονο για το μωρο. Μάλιστα οταν ανακοίνωναν την εγκυμοσύνη τους το τόνιζαν: Κορίτσια οχι άγχος! 

Ωραία μεχρι εδω...Όμως! Κοριτσι μου γλυκό ας μη γελιόμαστε..ξερω οτι διαβαζεις αυτο που σου γράφω και σκέφτεσαι...."πως γίνεται να μη το σκέφτομαι, δε μπορώ, δε γίνεται". Θα συμφωνήσω μαζι σου και θα σε καταλάβω...Πρέπει ομως να προσπαθήσεις και εσυ και εγω και οσες κοπέλες παίρνουν το ιδιο να χαλαρωσουμε και να κανουμε πράγματα που μας ξεκουραζουν απο τις σκέψεις μας και τους φόβους μας. 

Ειμαι και εγω σίγουρη πως το μωρακι σας θα έρθει πολυ σύντομα...θα δεις πως ειναι θεμα χρονου πλέον να ερθει το φασολακι σας και να φωλιασει στη κοιλιτσα σου!! ,Διωξε αυτες τις αρνητικές σκέψεις και εστιασου στις εξετασεις σας που βγηκαν τοσο καλές!! Άλλωστε και φυσιολογικά να μη μεινεις εέγκυος η επιστημη εχει προχωρήσει πολύ και καμια μας δε θα μείνει χωρίς μωρό. Ειτε με τον εναν ειτε με τον αλλον τροπο!! Θα το δεις!! 

Παρε μια βαθια ανασα κοριτσακι μου, πιασε τη κοιλιτσα σου, κανε την προσευχή σου και θα δεις πως ολα θα γίνουν.... εστιασου στους μαθητες σου και στη δουλιτσα σου και θα δεις οτι ολα θα πανε καλα. (Βέβαια ξέρω απο προσωπικη μου εμπειρία οτι οταν εργαζεσαι σε σχολείο ειναι καποιες φορές σα σουβλια στο στομαχι γιατι τα παντα σου θυμιζουν τη μητρότητα....αλλα! Τα χαμογελα και οι αγκαλιες των παιδιών μονο αισιοδοξια μπορούν να σου προσφέρουν....σωστα??)

ΥΓ: Αν θέλεις ελα στη παρεα μας στο θεμα "ποσες προσπαθουμε για μωράκι".. Βεβαια σου ευχομαι να ξανα φυγεις σύντομα χιχι...

Σε φιλώ...παρε μια αγκαλια!

Σε ευχαριστω πολυ για τη στηριξη.. τα λογια σου ειναι πολυ παρηγορητικα... σου το λεω ειλικρινα.. με παρηγορεις οσο κανενα αλλο ατομο.. εχτος απο τον αντρα μου που με στηριζει.. σε φιλω. Σου ευχομαι ολοψυχα να αγκαλιασεις το μωρακι σου πολυ συντομα. Χχχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοπελες τα νεα μου ειναι οτι δεν αντεξα κ εκανα το τεστ πριν καμια ωρα... το ξερω επρεπε πρωι αλλα δεν αντεξα... 

Εδειξε αρνητικο κ στεναχωρηθηκα. Μετα απο κανενα 40 λεπτο το ξανα βλεπω κ βλεπω μια αχνη γραμμη.. πολυ αχνη ομως. Οσο και φαινεται... σχεδον δεν φαινεται αλλα φαινεται.. τωρα αυτο τι σημαινει ? Θα τρελλαθω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Θελω να γινω μαμα! είπε:

Κοπελες τα νεα μου ειναι οτι δεν αντεξα κ εκανα το τεστ πριν καμια ωρα... το ξερω επρεπε πρωι αλλα δεν αντεξα... 

Εδειξε αρνητικο κ στεναχωρηθηκα. Μετα απο κανενα 40 λεπτο το ξανα βλεπω κ βλεπω μια αχνη γραμμη.. πολυ αχνη ομως. Οσο και φαινεται... σχεδον δεν φαινεται αλλα φαινεται.. τωρα αυτο τι σημαινει ? Θα τρελλαθω!!!

Καλημέρα. Το τεστ πρέπει να το διαβάζεις στο 10λεπτο κι όχι πέραν από αυτό γιατί έχει συμβεί και σε άλλες περιπτώσεις ψευδώνυμο θετικό. Κάνε κάνα ένα το πρωί ή πήγαινε για χοριακη που είναι και πιο σίγουρη. Σου εύχομαι καλή επιτυχία! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Θελω να γινω μαμα! είπε:

Σε ευχαριστω πολυ για τη στηριξη.. τα λογια σου ειναι πολυ παρηγορητικα... σου το λεω ειλικρινα.. με παρηγορεις οσο κανενα αλλο ατομο.. εχτος απο τον αντρα μου που με στηριζει.. σε φιλω. Σου ευχομαι ολοψυχα να αγκαλιασεις το μωρακι σου πολυ συντομα. Χχχ

Καλημέρα κοριτσακι μου.....χαιρομαι που αισθάνθηκες καλύτερα... Να θυμάσαι οτι ειναι απολυτως φυσιολογικό να σε παιρνει απο κάτω γιατι οταν θες κατι πολύ το θες οχι σημερα....χτες!!! Απλα μην αφησεις τον εαυτο σου να κυριευτει απο το άγχος και να κλέινει τις πόρτες σε οποιαδήποτε θετικη σκεψη ή νοτα αισιοδοξίας... ❤❤

Οτι θες μπορεις να μου στείλεις και π.μ.

Οσο για το τεστακι........κανε ενα με τα πρωινά ούρα ή πηγαινε για χοριακη για ακομη μεγαλυτερη σιγουριά... Συμφωνώ οτι το τεστ πρεπει να διαβαστεί μεσα σε δεκα λεπτα...

Περιμένουμε νεα σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Θελω να γινω μαμα! είπε:

Κοπελες τα νεα μου ειναι οτι δεν αντεξα κ εκανα το τεστ πριν καμια ωρα... το ξερω επρεπε πρωι αλλα δεν αντεξα... 

Εδειξε αρνητικο κ στεναχωρηθηκα. Μετα απο κανενα 40 λεπτο το ξανα βλεπω κ βλεπω μια αχνη γραμμη.. πολυ αχνη ομως. Οσο και φαινεται... σχεδον δεν φαινεται αλλα φαινεται.. τωρα αυτο τι σημαινει ? Θα τρελλαθω!!!

Κοριτσακι μου κανε μια χοριακη καλυτερα που δεν περνει αμφιβολία..τα τεστακια μετα τα δεκα λεπτά ειναι άκυρο οτι και να δείχνουν..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοπελες καλημερα.. εγω μολις αδιαθετησα.. στεναχωρηθηκα πολυ... πρωτη φορα το πιστεψα τοσο πολυ οτι θα ειμαι εγκυος... μεγαλη απογοητευση.....

  •  
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Θελω να γινω μαμα! είπε:

Κοπελες καλημερα.. εγω μολις αδιαθετησα.. στεναχωρηθηκα πολυ... πρωτη φορα το πιστεψα τοσο πολυ οτι θα ειμαι εγκυος... μεγαλη απογοητευση.....

  •  

Και εμεις ενα χρονο προσπαθουμε κ σε καταλαβαινω απολυτα!!υπομονή και όσο μπορουμε χωρις αγχος!!και στην αναμονη ειμαι...περιμενω αν ερθει κ ποτε γιατι εχω αστατο κυκλο!!ευχομαι το 2017 να ειναο η τυχερη μας η χρονια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...