Μετάβαση σε περιεχόμενο

καθυστερηση η οχι?????


zizelaki10

Recommended Posts

καλησπερα κοριτσια... θα ηθελα να με βοηθησετε λιγο μιας κ πολλες απο σας ωεχετε ηδη παιδακια η γνωριζεται πολυ καλα τισ γονιμες σας μερες.. ξεκιναω λοιπον, με τον αντρα μου βρισκομαστε στον τριτο μηνα προσπαθειων ( χαλαρα  θα ελεγα ομως).. τελευταια περιοδο ειχα 6/12 με κυκλο (εδς ειναι το προβλημα) μαλλον 30 ημερων.. μερικες φορες 30 μερικες 35.. οτι θελει κανει.. τον προηγουμενο μηνα πχ ηταν ν μ ερθει στισ 2/12 αλλα τελικα αδιαθετησα 6/12... υπολογιζα λοιπον αφου ειχα στις 6/12 ν περιμενω περιπου στις 6/01 βασει 30 ημερων.... παρατηρησα ομως οτι ειχα ωορηξια στις 28/12 κ ειμαι σιγουρη γι αυτο τουλαχιστον αυτοντ μηνα γιατι ειχα τοσα  πολλα υγρα εκεινη τ μερα π νομιζα οτι κατουρηθηκα .. συγνωμη για τ περιγραφη... εγω τωρα να μετρησω 14 ημερες για την περιοδο η εχς ηδη καθυστερηση? εκανα σημερα τ πρωι τεστ κ ηταν αρνητικο... αλλα εαν λαβω υποψιν την ωορηξια στις 28 τοτε εχω ακομη 4 μερες.. συγνωμη που σας κουρασα.. ευχαριστω για τον χρονο σας 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοπελα μου σου ευχομαι μεσα απο την καρδια μου να εισαι εγκυος.. ψαχνω στο ιντερνετ για συμπτωματα εγκυμοσυνης και πεφτω σε αυτη τη σελιδα.  Μολις ανοιξα τον λογαριασμο για να σχολιασω.. συγνωμη που δεν μπορω να σε βοηθησω και που καταχραζομαι το ποστ σου για να παρω κ γω στηριξη. σε 2 μερες κανονικα θα αδιαθετησω αλλα δεν εχω κανενα συμπτωμα περιοδου ενω παντα εχω απο μια βδομαδα πριν. Αυτη ειναι η μονη μου ελπιδα. Μακαρι να ειμαι εγκυος θεε μου.. προσπαθουμε εδω κ ενα χρονο.. καναμε ολες τις εξετασεις ομως και ολα φαινονται μια χαρα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η zizelaki10 είπε:

καλησπερα κοριτσια... θα ηθελα να με βοηθησετε λιγο μιας κ πολλες απο σας ωεχετε ηδη παιδακια η γνωριζεται πολυ καλα τισ γονιμες σας μερες.. ξεκιναω λοιπον, με τον αντρα μου βρισκομαστε στον τριτο μηνα προσπαθειων ( χαλαρα  θα ελεγα ομως).. τελευταια περιοδο ειχα 6/12 με κυκλο (εδς ειναι το προβλημα) μαλλον 30 ημερων.. μερικες φορες 30 μερικες 35.. οτι θελει κανει.. τον προηγουμενο μηνα πχ ηταν ν μ ερθει στισ 2/12 αλλα τελικα αδιαθετησα 6/12... υπολογιζα λοιπον αφου ειχα στις 6/12 ν περιμενω περιπου στις 6/01 βασει 30 ημερων.... παρατηρησα ομως οτι ειχα ωορηξια στις 28/12 κ ειμαι σιγουρη γι αυτο τουλαχιστον αυτοντ μηνα γιατι ειχα τοσα  πολλα υγρα εκεινη τ μερα π νομιζα οτι κατουρηθηκα .. συγνωμη για τ περιγραφη... εγω τωρα να μετρησω 14 ημερες για την περιοδο η εχς ηδη καθυστερηση? εκανα σημερα τ πρωι τεστ κ ηταν αρνητικο... αλλα εαν λαβω υποψιν την ωορηξια στις 28 τοτε εχω ακομη 4 μερες.. συγνωμη που σας κουρασα.. ευχαριστω για τον χρονο σας 

καλησπερα κοριτσι μου !!

ευχομαι να εχεις σπορακι στην κοιλιτσα σου  και οχι μια απλη καθυστερηση..

αφου εισαι σιγουρη για την γονιμη καλο θα ητανε να περιμενες λιγο ακομα να δεις και αν ακομα εχεις καθυστερηση τοτε βλεπεις τι κανεις !!

καλη επιτυχια!!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια σας ευχαριστω για τις συντομες απαντησεις σας... νομιζω οτι πρεπει ν περιμενω ως τις 12 'η 13 τ μηνα... επσης η θερμοκρασια μ 37,2 ... ξερω οτι πεφτει μια ημερα πριν αδιαθετησουμε γι αυτο θ κατσω ν περιμενω λιγακι ακομα... εντωμεταξυ εκανα τ τεστ εσκασα απ τ νευρα μ κ μετα σκεφτηκα λογικα οτι μπορει ν ειναι νωρις ακομη.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Θελω να γινω μαμα! είπε:

Κοπελα μου σου ευχομαι μεσα απο την καρδια μου να εισαι εγκυος.. ψαχνω στο ιντερνετ για συμπτωματα εγκυμοσυνης και πεφτω σε αυτη τη σελιδα.  Μολις ανοιξα τον λογαριασμο για να σχολιασω.. συγνωμη που δεν μπορω να σε βοηθησω και που καταχραζομαι το ποστ σου για να παρω κ γω στηριξη. σε 2 μερες κανονικα θα αδιαθετησω αλλα δεν εχω κανενα συμπτωμα περιοδου ενω παντα εχω απο μια βδομαδα πριν. Αυτη ειναι η μονη μου ελπιδα. Μακαρι να ειμαι εγκυος θεε μου.. προσπαθουμε εδω κ ενα χρονο.. καναμε ολες τις εξετασεις ομως και ολα φαινονται μια χαρα..

μακαρι κοπελα μου συντομα ν αποκτησετε τ μωρακι π τοσο θελετε... αν σ πω οτι συμπτωματα δεν υπαρχουν παρα μονο μετα απο την 6η 7η εβδομαδα κυησης.... ετσι διαβαζω γενικα κ ακουω απο τριγυρω... το πιο αξιοπιστο συμπτωμα ειναι η καθυστερηση οποτε περιμενουμε... σε 2 ημερες εσυ ετσι? πω πω μακαρι να μην αδιαθετησεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια καλησπερα και καλως ήλθατε..καταρχας να ευχηθώ καλη χρονια με πολλα μωράκια για ολες μας!!!καλο ειναι να περιμένετε μερικές μερες ακομη για τεστακι,τουλάχιστον μια δυο μερες καθυστέρησης..απο κει και περα,γενικα υπαρχουν καποια συμπτώματα που μπορει να σημαίνουν εγκυμοσυνη..αλλα και παλι δεν μπορεις να κρίνεις απο αυτα..γιατι π.χ. Εγω ανα διαστήματα τα εχω..και μετα αδειαθετω..παρολαυτα ως πολυ πρόωρα συμπτώματα αναφέρονται οι πρωινές ναυτίες (που μπορει να ξεκινήσουν μολις απο τη δευτερη εβδομάδα σύλληψης)συχνουρία,επισης απο την δευτερη εβδομάδα,και το "γαργαλημα" ευαισθησία,πρήξιμο στο στήθος ακομη και λίγες μερες μετα τη σύλληψη..αυτα απο εμενα..ευχομαι εσεις και συμπτώματα να εχετε και σπορακια στις κοιλίτσες σας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Κατερινάκι/only love είπε:

Κοριτσια καλησπερα και καλως ήλθατε..καταρχας να ευχηθώ καλη χρονια με πολλα μωράκια για ολες μας!!!καλο ειναι να περιμένετε μερικές μερες ακομη για τεστακι,τουλάχιστον μια δυο μερες καθυστέρησης..απο κει και περα,γενικα υπαρχουν καποια συμπτώματα που μπορει να σημαίνουν εγκυμοσυνη..αλλα και παλι δεν μπορεις να κρίνεις απο αυτα..γιατι π.χ. Εγω ανα διαστήματα τα εχω..και μετα αδειαθετω..παρολαυτα ως πολυ πρόωρα συμπτώματα αναφέρονται οι πρωινές ναυτίες (που μπορει να ξεκινήσουν μολις απο τη δευτερη εβδομάδα σύλληψης)συχνουρία,επισης απο την δευτερη εβδομάδα,και το "γαργαλημα" ευαισθησία,πρήξιμο στο στήθος ακομη και λίγες μερες μετα τη σύλληψη..αυτα απο εμενα..ευχομαι εσεις και συμπτώματα να εχετε και σπορακια στις κοιλίτσες σας!!!

καλη χρονια κοριτσι... μονο συχνουρια εχω εδω κ 3 μερες αλλα γενικα εχει τοσο πολυ κρυο μπορει ν κρυωνω λιγακι κ ν θελω ν επισκεπτομαι συνεχεια την τουαλετα ... επειδη κ τον προηγουμενο μηνα βασιζομουν σ συμπτωματα κ ηταν ολα ιδεα μ η τ ειχα παντα πριν την περιοδο κ δεν εδινα απλα σημασια.. οποτε ειπα αυτη τη φορα θα μετρησω μονο την καθυστερηση

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η zizelaki10 είπε:

καλη χρονια κοριτσι... μονο συχνουρια εχω εδω κ 3 μερες αλλα γενικα εχει τοσο πολυ κρυο μπορει ν κρυωνω λιγακι κ ν θελω ν επισκεπτομαι συνεχεια την τουαλετα ... επειδη κ τον προηγουμενο μηνα βασιζομουν σ συμπτωματα κ ηταν ολα ιδεα μ η τ ειχα παντα πριν την περιοδο κ δεν εδινα απλα σημασια.. οποτε ειπα αυτη τη φορα θα μετρησω μονο την καθυστερηση

Μπραβο..καλα κανεις..παρτο χαλαρά και κανε τεστακι η χοριακη..μετα την καθυστέρηση!!!καλη επιτυχία μεσα απο την καρδιά μου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ζιζελακι καλως ηλθες!! ?

Αν όντως έκανες ωορρηξια στις 28 του μηνα ειναι οντως παρα πολυ νωρις για τεστ. Οι γιατροι λενε πως η περιοδος έρχεται 12-16 μέρες μετα την ωορρηξία...αρα για να μαστε σίγουροι καλο θα ταν να περιμένεις ως τις 13/1....

Απο συμπτώματα μη το ψάχνεις!! (Ενα μηνα πριν μεινω έγκυος τα ειχα όλα...το στήθος πονούσε, μυριζα διαφορά, ειχα αναγουλες...τελικα ξυπνησα ενα πρωι και ειχα αδιαθετησει. Το μηνα που εμεινα έγκυος (δε προχώρησε ομως) το μονο που ειχα ηταν συχνοουρια. Το στηθος ηταν πουπουλο!!!! Που εγω παντα μα παντα ειχα πρησμενο στήθος πριν αδιαθετησω. 

Σου ευχομαι ολοψυχα να εχεις σπορακι στη κοιλιτσα σου! ❤❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ μακαρι κοριτσια μπορει ν μην εχουμε καιρο προσπαθειων οπως διαβαζω πολλα αλλα κοριτσια αλλα το θελουμε πολυ.... υποτιθεται περιμενω περιοδο σε 3 μερες αλλα τ στηθος ειναι πουπουλο ενω συνηθως πρηζεται πολυ... εχω συχνουρια κ λεω οτι ειναι απ τ κρυο κ εχω κραμπες χαμηλα στην κοιλια αλλα τ εχω σ καθε περιοδο... απλα περιμενω.... λαθος δικο μ π εκανα τ τεστ τοσο νωρις.... ανυπομονουσα κ τ πατησα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η συχνοουρια ειναι ιδεα σας υπο την εννοια οτι στην εγκυμοσυνη συμβαινει 2-3 μηνα γιατι ανοιγει σιγα σιγα η μητρα..κ να εισαι εγκυος ειναι σαν κεφαλακι καρφιτσας..με 4 κυησεις εχω να σου πω πως το μονο καθαρο συμπτωμα ειναι η καθυστερηση ουτε το στηθος ουτε δεκατα ουτε τιποτα αλλο...οποτε αδικα αγχωνεσαι ! απο καρδιας ενα θετικο ευχομαι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Finally είπε:

Η συχνοουρια ειναι ιδεα σας υπο την εννοια οτι στην εγκυμοσυνη συμβαινει 2-3 μηνα γιατι ανοιγει σιγα σιγα η μητρα..κ να εισαι εγκυος ειναι σαν κεφαλακι καρφιτσας..με 4 κυησεις εχω να σου πω πως το μονο καθαρο συμπτωμα ειναι η καθυστερηση ουτε το στηθος ουτε δεκατα ουτε τιποτα αλλο...οποτε αδικα αγχωνεσαι ! απο καρδιας ενα θετικο ευχομαι

Κοριτσι μου μπορει να έχει ς δίκιο αλλα ειλικρινά το 3ήμερο πριν μαθω οτι ημουν έγκυος ειχαμε παει στο χωριο και οι γονείς μου το ψιλιαστηκαν απο αυτο. Πηγαίναμε μικρες εκδρομουλες και ζητουσα συνεχώς να σταματησουμε για να να ουρησω. Μπορει να ταν απο πρήξιμο ομως εκεινες τις μέρες πραγματικα δε παλευοταν....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Finally είπε:

Η συχνοουρια ειναι ιδεα σας υπο την εννοια οτι στην εγκυμοσυνη συμβαινει 2-3 μηνα γιατι ανοιγει σιγα σιγα η μητρα..κ να εισαι εγκυος ειναι σαν κεφαλακι καρφιτσας..με 4 κυησεις εχω να σου πω πως το μονο καθαρο συμπτωμα ειναι η καθυστερηση ουτε το στηθος ουτε δεκατα ουτε τιποτα αλλο...οποτε αδικα αγχωνεσαι ! απο καρδιας ενα θετικο ευχομαι

Επιτρέψετε μου να διαφωνισω..καθε γυναικα ειναι διαφορετική,αυτο πρεπει να σκεφτόμαστε..η αδερφή μου ειχε στις δυο απο τις τρεις εγκυμοσύνες της συχνουρία απο πολυ νωρίς..Απο την δευτερη κιολας εβδομάδα υποστηρίζουν οι επιστήμονες πως μπορει να ξεκινήσουν οι συχνουριες..λόγο ορμονών..και μπορει να κρατήσουν μεχρι την 8η εβδομάδα.. φυσικά συμφωνω πως το μονο σύμπτωμα ειναι τελικά η καθυστέρηση..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η δευτερη βδομαδα σημαινει 6 κυησης αυτο λεω..πριν την καθυστερηση ουτε η χοριακη εχει ανεβει πολυ...δεν ειναι συμπτωμα η συχνοουρια..

Πιστεψε με με 6 χρονια υπογονιμοτηυας 4 κοιησεις 7 διαφορετικους γιατρους εχω ρωτησει τα παντα..

Περαν τουτου εχω κ στην οικογενεια πατερα γυναικολο..η αδερφη σου ηταν ηδη 6 εβδομαδων εχει διαφορα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου γεια σας... η ταπεινη μου αποψη ειναι πως η συχνοουρια ειναι το λιγοτερο αξιοπιστο απο ολα τα συμπτώματα και αυτο γιατι εχει αμεσο συσχετισμό με την ψυχολογία μας.. Με το που θα αγχωθει ενας άνθρωπος υπαρχει μεγαλη πιθανότητα να θέλει να πηγαίνει συνέχεια στην τουαλέτα... Εμείς οι γυναικες μόλις σκεφτούμε ότι ίσως η εγκυμοσύνη μας χτυπάει την πορτα μπαίνουμε κατευθείαν στην ψυχολογία της εγκύου και παθαινουμε συγχοουρια το ιδιο δευτερόλεπτο.. το εχω πάθει πάμπολλες φορές μέσα στους 20 μηνες που το παλεύουμε για μωρό.... Εννοείται πως υπάρχουν και γυναίκες που ενδεχομένως να παρουσιάζουν αυτό το σύμπτωμα πριν την καθυστερηση και ταυτόχρονα τα έχουν καταφέρει αλλά θεωρώ πως αυτες είναι η εξαίρεση και μας κάνει κακό να σκεφτόμαστε ότι ανήκουμε σε αυτή τη σπάνια κατηγορία γιατι ειναι πολυ ψυχοφθόρα κατάσταση κάθε μήνα να έχεις τη βεβαιότητα ότι τα καταφερες και κάθε μήνα να απογοητεύεσαι..Φυσικα το ίδιο ισχυει και για τις αναγουλες λίγες μέρες μετά τη σύλληψη.. Δεν υφισταται κατι τετοιο αλλα πρόκειται για μεγάλη αυθυποβολη...Δυστυχώς το μυαλό παίζει περιεργα παιχνίδια όταν είσαι στην προσπάθεια για κάτι τέτοιο... Ελπίζω το 2017 να είναι καλύτερο και πιο τυχερο από το 2016. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια νιμιζω τ συμπτωματα ωτης εεγκυμοσυνης ειναι κ ιδια με τιης περιοδου... το μονο βασιμο συμπτωμα ειναι η καθυστερηση.. οσο για την συχνουρια παιζει ρολο κ τ αν πινουμε πολλα υγρα ή κρυωνουμε.. αυτες τις μερες χιονισε κ πραγματικα εχουμε παρα πολυ κρυο οπως σ ολη την χωρα .. εγω πχ κρυωνω κ κατουριεμαι δεν τ θεωρω συμπτωμα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρε κοριτσια εχω μια απορια εγω τωρα... εγω κρυωνω τοσο πολυ ή εχει παρα πολυ κρυο..??? εχω τρεις μερες τωρα π ειμαι παγακι... χθες θερμοκρασια 37,2 σημερα 37,3... ξερω οτι καπου τοσο εχουμε πριν αδιαθετησουμε... ιωση δεν νομιζω ν παιζει γιατι ημουν αρρωστη τ δεκεμβρη τ περασα τ μικροβιο... θ το καταλαβαινα αλλωστε... φυσιολογικο ν εχω τοσο ριγος ????? τεταρτη περιμενω ν αδιαθετησω ..... κ δεν θελωωωωωωωωωωωωωωω... θερμοκρασια στο σπιτι μονιμος 21 θεωρω ειναι καλα.. ο αντρας μ περπαταει με τ μανικια σηκωμενα κ τον ρωταω συνεχεια κ λεει οτι εγω ειμαι η κρυοκωλη μια χαρα θερμοκρασια εχουμε... πολυ γλυκος ανθρωπος κατα τ αλλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Ωχ ακόμη ταλαιπώρησε κορίτσι Μ; Δύσκολο με τα δόντια στην εγκυμοσύνη. Γιατί δεν ρωτάς να βρεις εναν οδοντίατρο που θα σε αναλάβει και έχει και εμπειρία στις έγκυες; Ισως Νιώσεις και πιο ασφαλής έτσι. Κορίτσια εγώ έχω την λίστα που μου εδωσαν από την κλινική. Αλλά δεν την έχω  ετοιμάσει. Λέω να ξεκινήσω από την άλλη βδομάδα να την ετοιμάζω σιγά σιγά.  Θα ξεκινήσω να παραγγέλνω και πανες, σαμπουάν κτλ.  Όντως πως πέρασε ο καιρός. Πότε ειχαμε άγχος για το αν θα ακούσουμε την καρδούλα τους, για την αυχενική... Και τώρα γραφω και με κλωτσαει 🥹 λίγοι μήνες έμειναν κορίτσια και θα τα έχουμε στην αγκαλιά μας επιτέλους 💙
    • Οι Kegel ασκήσεις κορίτσι μου είναι για τους μυς του κόλπου! Επιτρέπονται γενικά και βοηθούν στην ενδυνάμωση τους για την ώρα των εξωθήσεων!  Στο ιντερνετ μπορείς να διαβάσεις για αυτές ναι. Μάλλον με γυμνάστρια θα τα κάνω τα μαθήματα αλλά δεν έχω αποφασίσει ακόμα.
    • Με το καλό να έρθει η μπουμπού σου!! Μια χαρά είναι τα 6 κιλά! αχ εγώ 15αυγουστο που γεννάω θα είναι όλοι υπ' ατμον να φύγουν.. τεσπά δε θα το σκέφτομαι, δεν το κανα επίτηδες να γεννάω τότε! Με μαία θα κάνεις τα μαθήματα; Ασκήσεις kegel λες να βρω από ytube? Επίσης ρώτησες τον γιατρό σου αν σου επιτρέπει να τις κάνεις ή είναι κάτι εντελώς απλό και εύκολο; Είμαι λίγο άσχετη επίτου θέματος 😶
    • Αναστασία καλησπέρα! Είμαστε στην ίδια κατάσταση! Εγώ ξεκίνησα με ένσημα από 1η Απριλίου. Μέχρι πέρυσι τέλος Ιουνίου ήμουν αναπληρώτρια, αλλά λόγω της ειδικότητας που είχα κ το ότι ήμουν καθημερινά στο δρόμο και έκανα 180 χιλιόμετρα τη μέρα δεν άξιζε να το συνεχίσω. Όλα τα λεφτά στο δρόμο και στο αυτοκίνητο. Έτσι έψαξα τι δικαιούμαι. Για να μπορέσεις να πάρεις το επίδομα κύησης και λοχείας που βγαίνεις 56 μέρες πριν από την πιθανή ημερομηνία τοκετού κ 63 μέρες μετά πρέπει να έχεις 200 ένσημα τα τελευταία δύο χρόνια. Δηλαδή εγώ που έχω πιθανή 19 Σεπτεμβρίου έπρεπε από τον Ιούλιο του 2022 να έχω συμπληρώσει τα 200 ένσημα, όμως επειδή ήμουν άνεργη κι ενώ τα είχα συμπληρωμένα τα ένσημα δε θα μπορούσα να πάρω το επίδομα αυτό αν δεν ήμουν μισθωτή λόγω ασφαλείας στο ΙΚΑ. Και ξεκίνησα δουλειά για 3 μέρες 4ωρα ώστε να είμαι μισθωτή και να μπορέσω να το πάρω..τώρα πόσα λεφτά θα πάρω δε γνωρίζω. Μετά από αυτό θα γίνει η αίτηση στη ΔΥΠΑ για το επίδομα μητρότητας που έγινε 9μηνο. Στο πρώτο επίδομα κάνεις την αίτηση την 57η μέρα πριν από τον τοκετό ηλεκτρονικά στη σελίδα του ΕΦΚΑ (γι'αυτό και σου έγραψα ότι έπρεπε να έχω τα ένσημα από τον Ιούλιο του 2022).  Όσο για τη β επιπέδου να μην αγχώνεσαι!!! Όλα θα είναι τέλεια με τη μικρούλα σου!!!💞💞💞
    • Καλησπέρα κορίτσια μου. Πριν λίγο έκανα κι εγώ τη Β' επιπέδου. Όλα καλά! Κοριτσάκι 487γρ. @Raf123τράχηλος 38χιλ. με μέτρηση απο την κοιλιά. (αυχενική 35χιλ με ενδοκολπική μέτρηση)
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...