Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μετά από αποβολη


Asterimini

Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια. Πριν από 2 μηνες έκανα αποξεση στην 8η εβδομάδα κυησης κι ενώ η περίοδος μου πριν μου ερχόταν στις 22 με 25 μέρες...τελικά ήρθε στις 30.τώρα για δεύτερο μήνα ήταν 30 μέρες σήμερα αλλά ακόμη δεν έχει έρθει...και εδώ και κάτι μέρες έχω λευκά υγρα.επεισης νομίζω ότι έκανα ωορηξια πριν 12 μέρες? Ειναι δυνατόν να διαταραχτηκε  ο κύκλος ...και αυτά τα υγρα σημαίνουν ότι θα μου ερθει περιοδος όπου να ναι?ευχαριστώ και καλή συνεχεια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου κορίτσι μου... εγω εχω πάντα λευκα υγρα πριν αδιαθετησω. Ισως να είναι μια ενδειξη οτι πρόκειται να σου ερθει... Σου ευχομαι οτι καλυτερο... Μακαρι να εξελιχθούν όλα οπως τα ονειρεύεσαι!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Gelie είπε:

Γεια σου καορίτσι μου... εγω εχω πάντα λευκα υγρα πριν αδιαθετησω. Ισως να είναι μια ενδειξη οτι πρόκειται να σου ερθει... Σου ευχομαι οτι καλυτερο... Μακαρι να εξελιχθούν όλα οπως τα ονειρεύεσαι!!!!!!

Σε ευχαριστώ για την απάντηση....απλά δεν θυμάμαι να είχα ποτέ τέτοια υγρα ποτέ μου..συνήθως είμαι στεγνη λίγες μέρες πριν.αντε να δούμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακι μου καταρχας κη χρονια κ κη δυναμη..εχω κανει 2 αποξεσεις κ για τους επομενους 2-3 κυκλους ειχε διαταραχθει ο κυκλος μου!!! οποτε μην αγχωνεσαι...ευχομαι απο καρδιας να ρθει συντομα το σπορακι κ να φωλιασει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Finally είπε:

Κοριτσακι μου καταρχας κη χρονια κ κη δυναμη..εχω κανει 2 αποξεσεις κ για τους επομενους 2-3 κυκλους ειχε διαταραχθει ο κυκλος μου!!! οποτε μην αγχωνεσαι...ευχομαι απο καρδιας να ρθει συντομα το σπορακι κ να φωλιασει

Δηλαδή μπορεί να κάνει και πάνω από μήνα να έρθει η περίοδος? Καλά...εγώ δεν θέλω να έρθει...αλλά λέμε τώρα. Μέχρι τώρα 31 μέρες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Asterimini είπε:

Δηλαδή μπορεί να κάνει και πάνω από μήνα να έρθει η περίοδος? Καλά...εγώ δεν θέλω να έρθει...αλλά λέμε τώρα. Μέχρι τώρα 31 μέρες...

καλησπερα κοριτσι μου !

απεκλισες το ενδεχομενο εγκυμοσυνης?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Minaki! είπε:

καλησπερα κοριτσι μου !

απεκλισες το ενδεχομενο εγκυμοσυνης?

Καλησπέρα. Είχα κάνει τεστ πριν μια βδομάδα περίπου...αρνητικό. νομίζω ότι είχα ωορηξια πριν 12 μέρες οπότε και είχαμε επαφές με τον άντρα μου...απλά δεν έχω καθόλου συμπτώματα που να υποδεικνύει εγκυμοσυνη και είπα να περιμένω λίγο ακόμη. Κι επειδή έχω διαβάσει κι από άλλες κοπέλες ότι μπορεί να διαταραχθει ο κυκλος μετά από αποβολη...δε θέλω να απογοηυευθω χωρίς λογο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλα κανεις κοριτσι μου..

2 εγκυμοσυνες ειχα η μια τελειωσε σχετικα νωρις και δεν ειχα κανενα συμπτωμα..και μια ειχα περυσι μετα την 9η εβδομαδα ξεκινησαν καποια συμπτωματα..ηρεμησε χαλαρωσε και το σωμα σου θα λειτουργησει ετσι οπως πρεπει...σου ευχομαι να ειναι εγκυμοσυνη κοριτσι μου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Minaki! είπε:

καλα κανεις κοριτσι μου..

2 εγκυμοσυνες ειχα η μια τελειωσε σχετικα νωρις και δεν ειχα κανενα συμπτωμα..και μια ειχα περυσι μετα την 9η εβδομαδα ξεκινησαν καποια συμπτωματα..ηρεμησε χαλαρωσε και το σωμα σου θα λειτουργησει ετσι οπως πρεπει...σου ευχομαι να ειναι εγκυμοσυνη κοριτσι μου!!

Μακάρι...αν και δεν το νομίζω. Σε ευχαριστώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα asterimini μου... Λυπάμαι για αυτο που σου συνέβη....

Εγώ στις 31/10 ανακαλυψα πως ημουν εγκυος αλλα δυστηχως την ιδια μέρα αρχισε το αιμα ώσπου τελικα αποδείχθηκε βιοχημική.....εκ τότε εχει διαταραχθεί και μενα ο κύκλος μου ακομα και αν δεν ειχε προχωρησει τοσο οσο εσένα η κύηση. Εγω δεν ειχα τοσο καθυστερήσεις οσο οτι ειχα ας πουμε δυο φορές περίοδο μεσα σε διαστημα 20 ημερών (τον Νοεμβρη) και τη μια φορα η περίοδος μου κρατησε 12 ημέρες! (7 μερες με κανονικο αιμα-που λιγοστευε βέβαια οσο περνούσαν οι μέρες- και αλλες 5 με ροζ υγρά καθε μέρα)... Επίσης αρκετές φορες έβλεπα ροζ υγρα και καφέ στο διάστημα μεταξύ των δυο περιόδων...

Επισης, καποια στιγμή ειχα πολλα υγρά και ημουν σιγουρη οτι εχω ωορρηξία...τελικα την ιδια μερα πήγα στο γιατρο αλλα οχι μονο ωορρηξια δεν ειχα ουτε καν ωάριο δεν είχα..τελικα μετα απο λιγο αδιάθετησα...

Κάπως τωρα εχει αρχίσει και στρώνει ο κύκλος μου....Επομένως μην ανησυχείς ειναι απολυτως φυσιολογικό οσο εκνευριστικό και να είναι. Σε νιώθω απόλυτα. 

Παρόλα αυτά σου εύχομαι να εχεις σπορακι στη κοιλιτσα σου και αυτη τη φορα να μεινει........Καλη δύναμη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ααα!!! Στο μηνα που έμεινα έγκυος ειχα πολλα υγρα! Αρα υπάρχει και αυτη η πιθανότητα....μακαρι να ναι εγκυμοσύνη....

Σε φιλώ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Minaki! είπε:

καλα κανεις κοριτσι μου..

2 εγκυμοσυνες ειχα η μια τελειωσε σχετικα νωρις και δεν ειχα κανενα συμπτωμα..και μια ειχα περυσι μετα την 9η εβδομαδα ξεκινησαν καποια συμπτωματα..ηρεμησε χαλαρωσε και το σωμα σου θα λειτουργησει ετσι οπως πρεπει...σου ευχομαι να ειναι εγκυμοσυνη κοριτσι μου!!

Μακάρι...αν και δεν το νομίζω. Σε ευχαριστώ!

 

στις πριν 2 ώρες, ο/η Petalouditsa28 είπε:

Ααα!!! Στο μηνα που έμεινα έγκυος ειχα πολλα υγρα! Αρα υπάρχει και αυτη η πιθανότητα....μακαρι να ναι εγκυμοσύνη....

Σε φιλώ..

Για να δούμε...μακάρι. αύριο λέω να κάνω τεστ.η να αφήσω κι άλλες μέρες λέτε? Και συγγνώμη που σου κάνω παράθεση αλλά πάω να γράψω γενικά και μου βγάζει μια άλλη παράθεση. Καλό βράδυ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Asterimini είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Πριν από 2 μηνες έκανα αποξεση στην 8η εβδομάδα κυησης κι ενώ η περίοδος μου πριν μου ερχόταν στις 22 με 25 μέρες...τελικά ήρθε στις 30.τώρα για δεύτερο μήνα ήταν 30 μέρες σήμερα αλλά ακόμη δεν έχει έρθει...και εδώ και κάτι μέρες έχω λευκά υγρα.επεισης νομίζω ότι έκανα ωορηξια πριν 12 μέρες? Ειναι δυνατόν να διαταραχτηκε  ο κύκλος ...και αυτά τα υγρα σημαίνουν ότι θα μου ερθει περιοδος όπου να ναι?ευχαριστώ και καλή συνεχεια

καλησπερα κ καλη χρονια! δεν ειναι παραξενο ο κυκλος να παρουσιασει διαταραχες μετα απο αποξεση,κ εγω μετα την αποβολη εκανα περιπου 3 κυκλους να στρωσει εντελως και να ερχεται οπως πριν στην ωρα του.Δωσε χρονο στο σωμα σου και εννοειται αν κατι σε παραξενευει τοσο ρωτας τον γυναικολογο σου. Ευχομαι το 17 να ειναι η χρονια σου :) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η Asterimini είπε:

Μακάρι...αν και δεν το νομίζω. Σε ευχαριστώ!

 

Για να δούμε...μακάρι. αύριο λέω να κάνω τεστ.η να αφήσω κι άλλες μέρες λέτε? Και συγγνώμη που σου κάνω παράθεση αλλά πάω να γράψω γενικά και μου βγάζει μια άλλη παράθεση. Καλό βράδυ! 

γνωμη μου μην κανεις τεστ απλα ηρεμησε και δες το πως θα παει...

το μονο σιγουρο ειναι πως αν δεν υπαρχει κανενα θεμα και απο τους δυο σας μετα απο μια αποξεση στρωνει το ενδομητριο και εισαι πιο γονιμη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ποτε έκανες απόξεση; εγω στις 18/11 όπου ειχα αίμα για 7 μέρες περίπου, μετα τσέκαρα οτι έπεσε η χοριακη μου και ολα οκ αλλα ακομα 8/1 δεν εχω αδιαθετησει.. πέραν απο 1-2 σταγόνες στο σκούπισμα  εκει γύρω στις 21-22.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω 8 Νοέμβρη έκανα αποξεση ...αλλά πριν από αυτό είχα πάνω από βδομάδα αιμοραγια.8 Δεκέμβρη μου ήρθε περιοδος.τώρα περιμένω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lisaki 80 είπε:

Ποτε έκανες απόξεση; εγω στις 18/11 όπου ειχα αίμα για 7 μέρες περίπου, μετα τσέκαρα οτι έπεσε η χοριακη μου και ολα οκ αλλα ακομα 8/1 δεν εχω αδιαθετησει.. πέραν απο 1-2 σταγόνες στο σκούπισμα  εκει γύρω στις 21-22.. 

Έχεις κάνει τεστ να αποκλεισεις εγκυμοσυνη?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Asterimini είπε:

Έχεις κάνει τεστ να αποκλεισεις εγκυμοσυνη?

Ειχα ωορρηξία στις 7/12 (τσεκάρισμενο με τεστ ωορρηξιας και δεν ειχαμε ελευθερες επαφές τότε, αλλα τη 1/12, 6 μέρες πριν) αρα περίμενα να αδιάθετισω στις 21-22 όπου ειχα μονο 1-2 σταγόνες.. έκανα και τεστ εγκυμοσύνης 25/12 αρνητικό.. μαλλον κάποια ανωμαλία και πρεπει να παω στον γιατρο.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Asterimini είπε:

Δηλαδή μπορεί να κάνει και πάνω από μήνα να έρθει η περίοδος? Καλά...εγώ δεν θέλω να έρθει...αλλά λέμε τώρα. Μέχρι τώρα 31 μέρες...

Εγω στην.πρωτη που εκανα αποξεση αντι για 28αρη κυκλο ηρθε στις 36 μερες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Finally είπε:

Εγω στην.πρωτη που εκανα αποξεση αντι για 28αρη κυκλο ηρθε στις 36 μερες

Εγώ είχα πολύ μικρό κύκλο. 33 μέρες μετράω σήμερα....αντε να δουμε ποτέ θα ρθει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 8/1/2017 at 0:15 ΜΜ, ο/η Asterimini είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Πριν από 2 μηνες έκανα αποξεση στην 8η εβδομάδα κυησης κι ενώ η περίοδος μου πριν μου ερχόταν στις 22 με 25 μέρες...τελικά ήρθε στις 30.τώρα για δεύτερο μήνα ήταν 30 μέρες σήμερα αλλά ακόμη δεν έχει έρθει...και εδώ και κάτι μέρες έχω λευκά υγρα.επεισης νομίζω ότι έκανα ωορηξια πριν 12 μέρες? Ειναι δυνατόν να διαταραχτηκε  ο κύκλος ...και αυτά τα υγρα σημαίνουν ότι θα μου ερθει περιοδος όπου να ναι?ευχαριστώ και καλή συνεχεια

ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΜΗ ΣΤΕΝΟΧΩΡΙΕΣΑΙ ΤΟ ΠΕΡΑΣΑ ΚΙ ΕΓΩ ΛΙΓΟΥΣ ΜΗΝΕΣ ΠΡΙΝ ΑΠΟΞΕΣΗ ΣΤΗΝ 8 ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΚΙ ΕΓΩ...ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΜΟΥ ΗΡΘΕ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΣΤΟ ΜΗΝΑ ΠΑΝΩ...ΘΑ ΕΡΘΕΙ ΚΑΙ ΣΕ ΣΕΝΑ ΕΠΑΦΕΣ ΔΕΝ ΜΕ ΑΦΗΣΕ ΣΤΟΝ ΠΡΩΤΟ ΚΥΚΛΟ ΚΑΘΟΥΛΟΥ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ....ΑΝ ΣΕ ΑΝΗΣΥΧΕΙ ΤΟΣΟ ΟΜΩΣ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΚΑΙ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΤΟΥ ΓΙΑΤΡΟΥ ΣΟΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ...ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΘΑ ΕΧΟΥΜΕ ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΛΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Finally είπε:

Σου επετρεψε επαφες?? υπαρχει περιπτωση κυησης? εμενα δεν με αφησε τον πρωτο κυκλο

ΕΓΏ μένω Αγγλία και πήγαινα σε κλινική από την αρχή γιατί είχα αιμοραγια και με παρακολουθούν αν όπου κι έκανα την αποξεση...δυστυχώς εδώ δεν έχω γυναικολογο καθώς για να πας πρέπει να σε παραπεμψει ο παθολογος  και παίρνει χρόνο. Μόνο αν είναι κάτι επείγον πας σε γυναικολογογικη  κλινικη...άστο είναι παράξενα τα συστήματα εδώ. Γι αυτό και αποφάσισα να κάνω εδώ την ερώτηση. Ευχαριστώ πολύ όλα τα κορίτσια που μου χάρισαν κάποιο χρόνο για απάντηση. Καλή συνέχεια σε όλες.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...