Μετάβαση σε περιεχόμενο

Θετικο τεστ


Recommended Posts

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Finally είπε:

Δεν μιλησα για τα δικα σας θεματα γιατι δεν τα γνωριζω κ τα σεβομαι...αυτο που ηθελα να πω ειναι οτι οπως εσεις κ εγω οδηγηθηκαμε σε εξωσωματικη σε νεαρη ηλικια καποιες ξεκινουν αργοτερα η παλευουν 10-15 χρονια..αυτο που σχολιασα ηταν το σχολιο για την ηλικια της γυναικας...δεν αναφερατε τα προβληματα αλλα την ηλικια..κι υπαρχουν γυναικες εδω μεσα αυτης της ηλικιας που διαβαζουν..

Τελος στην εξωσωματικη δεν παιζει ρολο ο κυκλος γιατι πολυ απλα ολα προσομοιωνονται...παιζει ρολο η ωοληψια...14 μερες μετα θα σας ερχοταν περιοδοα για αυτο βαζει τη χοριακη 2/1... για να βγουν οι μερες μετα την ωοληψια ακριβως....αλλιως θα σας την εβαζε 6/1... 

Αυτο πρωτα ο θεος θα σας το εξηγησουν στον πρωτο υπερηχο που θα σας μετρησουν την ηλικια της κυησης σας....σε βδομαδες κ μερες...αν μεταφερατε βλαστοκυστες δειτε ποτε κανατε εμβριομεταφορα αφαιρεστε 19 μερες κ εκεινη ειναι η πρωτη μερα κατα τους γιατρους...

Μια καλη κ τελειομηνη εγκυμοσυνη ευχομαι ! με το καλο ο διπλαδιασμος κ οπρωτος υπερηχος

31/10 εκανα ωοληψια και 21/12 εκανα εμβρυομεταφορα.. Ολες περιπτωσεις ειναι διαφορετικες... Σ'ευχαριστω κ παλι αυριο θα ξανα κανω χοριακη.. Επισης ειχα αδειαθετησει 6/12  κ ο γιατρος μου ειπε η πρωτη μερα καθυστερησης θεωρειται 7/1... Καμια φορα αλλαζει ο οργανισμος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 89
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 54 λεπτά, ο/η Lisaki 80 είπε:

@Gelie μου μην αγχώνεσαι και μην προτρέχεις! Οταν προσπαθείς να λύσεις τα πάντα απο πριν τότε σου φαίνονται βουνό! Οταν ομως βρεθείς στην κατάσταση βρίσκεις τρόπους να διαχειριστείς τα πάντα,ο άνθρωπος ειναι φτιαγμένος για τα δύσκολα.. Εμένα οταν  ο άντρας μου αναγκαστικά έφυγε  εκτός πόλης για δουλειά και θα ερχόταν μονο καθε ΣΚ στην αρχή και μονο στη σκέψη πελαγωσα  που θα εμένα ολομόναχη με έναν μωρο 4 μηνων σπίτι.. προσπαθούσα να σκεφτώ πως θα ειναι και να τα λύσω ολα προκαταβολικά.. τελικα κατάλαβα πως ολα λύνονται και πάντα υπάρχουν λύσεις..  ολα θα γίνουν και θα γίνεις πολυ καλη μαμά 1 η 2 παιδιών! 

Σε ευχαριστώ πολυ για το θάρρος κορίτσι μου γλυκο.. Ας ξεκινήσω τα φάρμακα και ας πάνε όλα καλά...Και όταν φτάσει η στιγμή πιστεύω ότι θα παρουμε τη σωστή απόφαση ακούγοντας κυριως τις υποδειξεις του γιατρου μας.. ξέρω ότι κακώς τα σκέφτομαι από τώρα αφού αυτή είναι μια απόφαση που θα κληθούμε να πάρουμε τον επόμενο ίσως και το μεθεπόμενο μήνα. Το κακό με εμάς σαν ζευγάρι είναι ότι είμαστε και οι δυο αγχώδεις άνθρωποι (που στα δύσκολα βέβαια αλληλοστηριζομαστε) όμως εσωτερικά ο καθένας από εμάς δίνει το δικό του αγώνα για να είναι καλά..!!! Κανείς απο τους δυο δεν είναι άνθρωπος γεμάτος ΜΟΝΟ θετική ενέργεια και πίστη ότι όλα τα πάνε τέλεια.. Και όσες φορές έχουμε υπάρξει έτσι για μικρο διαστημα η ζωή μας τα έχει φέρει δυστυχώς πολυ ανάποδα... Η γεννηση κ η ανατροφή δυο μωρών ταυτόχρονα είναι μια κατάσταση που πανικοβαλλει κυρίως τον αντρα μου.. οποτε μεταδίδεται έμμεσα και σε εμένα ένας πανικός ο οποίος ξεκινάει ακόμη και από την ύπαρξη 2 μωρών μέσα στην κοιλιά μου, που είμαι μια γυναίκα μικροκαμωμένη  (1,56 ύψος, 47κιλα). Σου φαίνεται ισως γελοίο άλλα απορώ ακόμη και για το πως θα χωρέσουν.. Και φοβάμαι σε μια τόσο μικρή κοιλιά δε θα αναπτυχθούν όπως πρέπει.. Όσο για το μετέπειτα.. Το φαντάζομαι χάος.. Θα έχω βέβαια κάποια βοήθεια από τους γονείς μου μεσα στη μερα (γιατι ο αντρας μου δουλευει 8πμ-8μμ) αλλά δε θέλω να φτάσω στα επίπεδα της κολλητής μου που μετακόμισαν οι γονείς της για κάποιους μήνες στο σπίτι της και κοιμόντουσαν στον καναπέ ωστε να τη βοηθουν με τα μωρα που ξυπνουσαν πολλες φορες ταυτοχρονα μεσα στη νύχτα.. Το ενα ειχε κολικούς, το αλλο είναι παιδί που δεν κοιμάται γενικότερα γιατί αντιπαθεί τον υπνο..  ο αντρας της έπρεπε να κοιμηθεί τη νυχτα ώστε να μπορεσει να παει στη δουλειά του το πρωί.. Τρελα!!!! Στη σφαίρα της δικης μου φαντασίας το να συγκατοικω με τους γονείς μου δεν υπάρχει καν.. Όσο κ αν τους αγαπώ θεωρώ πως το βράδυ σπίτι μου θα πρέπει να είναι μόνο ο άντρας μου..Τι να πω, ας ελπίσουμε πως όλα θα μας πάνε καλά..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Gelie είπε:

Σε ευχαριστώ πολυ για το θάρρος κορίτσι μου γλυκο.. Ας ξεκινήσω τα φάρμακα και ας πάνε όλα καλά...Και όταν φτάσει η στιγμή πιστεύω ότι θα παρουμε τη σωστή απόφαση ακούγοντας κυριως τις υποδειξεις του γιατρου μας.. ξέρω ότι κακώς τα σκέφτομαι από τώρα αφού αυτή είναι μια απόφαση που θα κληθούμε να πάρουμε τον επόμενο ίσως και το μεθεπόμενο μήνα. Το κακό με εμάς σαν ζευγάρι είναι ότι είμαστε και οι δυο αγχώδεις άνθρωποι (που στα δύσκολα βέβαια αλληλοστηριζομαστε) όμως εσωτερικά ο καθένας από εμάς δίνει το δικό του αγώνα για να είναι καλά..!!! Κανείς απο τους δυο δεν είναι άνθρωπος γεμάτος ΜΟΝΟ θετική ενέργεια και πίστη ότι όλα τα πάνε τέλεια.. Και όσες φορές έχουμε υπάρξει έτσι για μικρο διαστημα η ζωή μας τα έχει φέρει δυστυχώς πολυ ανάποδα... Η γεννηση κ η ανατροφή δυο μωρών ταυτόχρονα είναι μια κατάσταση που πανικοβαλλει κυρίως τον αντρα μου.. οποτε μεταδίδεται έμμεσα και σε εμένα ένας πανικός ο οποίος ξεκινάει ακόμη και από την ύπαρξη 2 μωρών μέσα στην κοιλιά μου, που είμαι μια γυναίκα μικροκαμωμένη  (1,56 ύψος, 47κιλα). Σου φαίνεται ισως γελοίο άλλα απορώ ακόμη και για το πως θα χωρέσουν.. Και φοβάμαι σε μια τόσο μικρή κοιλιά δε θα αναπτυχθούν όπως πρέπει.. Όσο για το μετέπειτα.. Το φαντάζομαι χάος.. Θα έχω βέβαια κάποια βοήθεια από τους γονείς μου μεσα στη μερα (γιατι ο αντρας μου δουλευει 8πμ-8μμ) αλλά δε θέλω να φτάσω στα επίπεδα της κολλητής μου που μετακόμισαν οι γονείς της για κάποιους μήνες στο σπίτι της και κοιμόντουσαν στον καναπέ ωστε να τη βοηθουν με τα μωρα που ξυπνουσαν πολλες φορες ταυτοχρονα μεσα στη νύχτα.. Το ενα ειχε κολικούς, το αλλο είναι παιδί που δεν κοιμάται γενικότερα γιατί αντιπαθεί τον υπνο..  ο αντρας της έπρεπε να κοιμηθεί τη νυχτα ώστε να μπορεσει να παει στη δουλειά του το πρωί.. Τρελα!!!! Στη σφαίρα της δικης μου φαντασίας το να συγκατοικω με τους γονείς μου δεν υπάρχει καν.. Όσο κ αν τους αγαπώ θεωρώ πως το βράδυ σπίτι μου θα πρέπει να είναι μόνο ο άντρας μου..Τι να πω, ας ελπίσουμε πως όλα θα μας πάνε καλά..

Ολα καλα θα πανε μην αγχωνεσαι για τπτ.σκεψου και κανε θετικα πραγματα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Gelie είπε:

Σε ευχαριστώ πολυ για το θάρρος κορίτσι μου γλυκο.. Ας ξεκινήσω τα φάρμακα και ας πάνε όλα καλά...Και όταν φτάσει η στιγμή πιστεύω ότι θα παρουμε τη σωστή απόφαση ακούγοντας κυριως τις υποδειξεις του γιατρου μας.. ξέρω ότι κακώς τα σκέφτομαι από τώρα αφού αυτή είναι μια απόφαση που θα κληθούμε να πάρουμε τον επόμενο ίσως και το μεθεπόμενο μήνα. Το κακό με εμάς σαν ζευγάρι είναι ότι είμαστε και οι δυο αγχώδεις άνθρωποι (που στα δύσκολα βέβαια αλληλοστηριζομαστε) όμως εσωτερικά ο καθένας από εμάς δίνει το δικό του αγώνα για να είναι καλά..!!! Κανείς απο τους δυο δεν είναι άνθρωπος γεμάτος ΜΟΝΟ θετική ενέργεια και πίστη ότι όλα τα πάνε τέλεια.. Και όσες φορές έχουμε υπάρξει έτσι για μικρο διαστημα η ζωή μας τα έχει φέρει δυστυχώς πολυ ανάποδα... Η γεννηση κ η ανατροφή δυο μωρών ταυτόχρονα είναι μια κατάσταση που πανικοβαλλει κυρίως τον αντρα μου.. οποτε μεταδίδεται έμμεσα και σε εμένα ένας πανικός ο οποίος ξεκινάει ακόμη και από την ύπαρξη 2 μωρών μέσα στην κοιλιά μου, που είμαι μια γυναίκα μικροκαμωμένη  (1,56 ύψος, 47κιλα). Σου φαίνεται ισως γελοίο άλλα απορώ ακόμη και για το πως θα χωρέσουν.. Και φοβάμαι σε μια τόσο μικρή κοιλιά δε θα αναπτυχθούν όπως πρέπει.. Όσο για το μετέπειτα.. Το φαντάζομαι χάος.. Θα έχω βέβαια κάποια βοήθεια από τους γονείς μου μεσα στη μερα (γιατι ο αντρας μου δουλευει 8πμ-8μμ) αλλά δε θέλω να φτάσω στα επίπεδα της κολλητής μου που μετακόμισαν οι γονείς της για κάποιους μήνες στο σπίτι της και κοιμόντουσαν στον καναπέ ωστε να τη βοηθουν με τα μωρα που ξυπνουσαν πολλες φορες ταυτοχρονα μεσα στη νύχτα.. Το ενα ειχε κολικούς, το αλλο είναι παιδί που δεν κοιμάται γενικότερα γιατί αντιπαθεί τον υπνο..  ο αντρας της έπρεπε να κοιμηθεί τη νυχτα ώστε να μπορεσει να παει στη δουλειά του το πρωί.. Τρελα!!!! Στη σφαίρα της δικης μου φαντασίας το να συγκατοικω με τους γονείς μου δεν υπάρχει καν.. Όσο κ αν τους αγαπώ θεωρώ πως το βράδυ σπίτι μου θα πρέπει να είναι μόνο ο άντρας μου..Τι να πω, ας ελπίσουμε πως όλα θα μας πάνε καλά..

Γλυκό μου κορίτσι.... νιωθω τόσο πολύ το άγχος σου....

Προσπάθησε να χαλαρωσεις  γιατί ετσι κι αλλιώς δε καταφερνεις κατι με το να τα σκέφτεσαι και να αγχωνεσαι παραπάνω... Όλα θα πάνε καλά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Ποπη Ευθυμ. είπε:

Δεν φοβαμαι ειλικρινα τπτ. Ο αντρας μου με βοηθαει παρα πολυ κ στις δουλειες του σπιτιου, πλενει,μαγειρευει βαζει πλυντηρια μου σιδερωνει σκουπιζει σφουγγαριζει τα παντα. Ολα τα κανω εγω αλλα αμα του πω σημερα ειμαι κουρασμενη θα τα κανει. Οπως κ η πεθερα μου με βοηθαει στις δουλειες δεν εχω παραπονο κανενα και ο πεθερος μου σε εξωτερικες δουλειες παει περιμενει στις ουρες για να μου πληρωνει λογαριασμους. Οι γονεις μου μενουν μιση ωρα μακρια απο μενα κ δεν βολευει το καθε μερα.... Κ ενα  μωρο να εχω πιασει δν με πειραζει αρκει να δεσει και να μεινει. Ο ανηψιος μου ειχε πλακα ειναι 4 ετων κ μου λεει εγω θελω να γεννησεις 5 παιδια και να ειναι αγορια για να παιζουμαι με τα παιχνιδια μου μετα να  γεννησεις αλλα 2 για να παιζει η ξαδερφουλα μου( η ανηψια μου) του λεω γιατι για σενα 5 κ της ελενης 2 κ μου λεει γιατι ειναι πιο μικρη απο μενα οταν θα φτασει η ελενη τοσο μεγαλη σαν κ μενα θα κανεις και αλλα κοριτσακια....... Φαντασου τι σκεφτεται το παιδικο μυαλο θα κανω εγω παιδια για να παιζουν αυτα   :):):)

Να εισαι καλα κοπελα μου..τι να φοβάσαι ΕΣΥ..δεν εχεις τιποτα να φοβάσαι!!με την βοήθεια του θεού θα πανε ολα καλα και θα δειξει αν θα εχεις ενα η δυο μωράκια..οπως και να ναι εγω σου ευχομαι μια καλη και τελειομηνη εγκυμοσυνη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lisaki 80 είπε:

Ήρωας η αδερφη σου!! Μπράβο! Να σσς ζήσουν! 

Σε ευχαριστουμε πολυ κοριτσακι μου,το ποσο την θαυμάζω για την δύναμη την υπομονή και την τεράστια αγαπη της δεν λέγεται..να χαιρεσε το παλικαρακι σου,να ναι γερό και τυχερό πάντοτε!!!και με το καλο να μείνουμε έγκυες να συζητάμε τετοια θεματα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Gelie είπε:

Ευχαριστώ πολύ για το κουράγιο κ την εμψύχωση.. Πραγματικα αξιεπαινη η αδερφη σου και η οικογενεια της.....Καλή χρονιά και ευχες για ότι καλύτερο!!!!

Μακαρι εστω και για λιγο να σου έδωσα λιγο θάρρος..Ειλικρινα θα σου πω,απο αυτα που εχουμε ζήσει πως πραγματικά οταν πιστέψεις σε κατι πολυ..γινεται!!!πιστεψε το λοιπον..πως και η εξωσωματική θα γίνει με επιτυχία,και θα εχεις μια τελεια εγκυμοσυνη..και θα γίνεις μια υπέροχη μανουλα!!!καλη χρονια σε ολες μας..και θετικές χοριακες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Gelie είπε:

Σε ευχαριστώ πολυ για το θάρρος κορίτσι μου γλυκο.. Ας ξεκινήσω τα φάρμακα και ας πάνε όλα καλά...Και όταν φτάσει η στιγμή πιστεύω ότι θα παρουμε τη σωστή απόφαση ακούγοντας κυριως τις υποδειξεις του γιατρου μας.. ξέρω ότι κακώς τα σκέφτομαι από τώρα αφού αυτή είναι μια απόφαση που θα κληθούμε να πάρουμε τον επόμενο ίσως και το μεθεπόμενο μήνα. Το κακό με εμάς σαν ζευγάρι είναι ότι είμαστε και οι δυο αγχώδεις άνθρωποι (που στα δύσκολα βέβαια αλληλοστηριζομαστε) όμως εσωτερικά ο καθένας από εμάς δίνει το δικό του αγώνα για να είναι καλά..!!! Κανείς απο τους δυο δεν είναι άνθρωπος γεμάτος ΜΟΝΟ θετική ενέργεια και πίστη ότι όλα τα πάνε τέλεια.. Και όσες φορές έχουμε υπάρξει έτσι για μικρο διαστημα η ζωή μας τα έχει φέρει δυστυχώς πολυ ανάποδα... Η γεννηση κ η ανατροφή δυο μωρών ταυτόχρονα είναι μια κατάσταση που πανικοβαλλει κυρίως τον αντρα μου.. οποτε μεταδίδεται έμμεσα και σε εμένα ένας πανικός ο οποίος ξεκινάει ακόμη και από την ύπαρξη 2 μωρών μέσα στην κοιλιά μου, που είμαι μια γυναίκα μικροκαμωμένη  (1,56 ύψος, 47κιλα). Σου φαίνεται ισως γελοίο άλλα απορώ ακόμη και για το πως θα χωρέσουν.. Και φοβάμαι σε μια τόσο μικρή κοιλιά δε θα αναπτυχθούν όπως πρέπει.. Όσο για το μετέπειτα.. Το φαντάζομαι χάος.. Θα έχω βέβαια κάποια βοήθεια από τους γονείς μου μεσα στη μερα (γιατι ο αντρας μου δουλευει 8πμ-8μμ) αλλά δε θέλω να φτάσω στα επίπεδα της κολλητής μου που μετακόμισαν οι γονείς της για κάποιους μήνες στο σπίτι της και κοιμόντουσαν στον καναπέ ωστε να τη βοηθουν με τα μωρα που ξυπνουσαν πολλες φορες ταυτοχρονα μεσα στη νύχτα.. Το ενα ειχε κολικούς, το αλλο είναι παιδί που δεν κοιμάται γενικότερα γιατί αντιπαθεί τον υπνο..  ο αντρας της έπρεπε να κοιμηθεί τη νυχτα ώστε να μπορεσει να παει στη δουλειά του το πρωί.. Τρελα!!!! Στη σφαίρα της δικης μου φαντασίας το να συγκατοικω με τους γονείς μου δεν υπάρχει καν.. Όσο κ αν τους αγαπώ θεωρώ πως το βράδυ σπίτι μου θα πρέπει να είναι μόνο ο άντρας μου..Τι να πω, ας ελπίσουμε πως όλα θα μας πάνε καλά..

Και τα φαρμακα θα ξεκινήσεις..και πολυ καλη ανταπόκριση θα εχεις και η εξωσωματική θα γίνει με επιτυχία και ολα θα πάνε καλα!!!πιστεψε το!!σου μιλάει ενας καταβάση απαισιόδοξος ανθρωπος..που η ζωη τον εχει χτυπήσει δεκα χρονια τωρα σαν χταπόδι!!!ευτυχως εχω τον αντρα μου και αλληλοστηριζομαστε..τα προβληματα ειναι για να τα ξεπερνάμε..οταν σου ερχονται ολες αυτες οι σκέψεις..παρε μια βαθιά ανάσα κλείσε τα ματια και φαντάσου ενα παιδικό δωμάτιο...πως θα ήθελες να το φτιάξεις..και αρχισε να κανεις ονειρα για να διώξεις τις κακίες σκέψεις..Σε νιώθω..ελπίδα..αγαπη,πίστη και Δύναμη!!!!σε ολες μας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η Ποπη Ευθυμ. είπε:

Λοιπον πηρα τη χοριακη.. Ειμαι στη 12η μερα μετα την εμβρυομεταφορα και εφτασε 244... Περιοδο θα περιμενα 6/1 ειμαι 4 μερες πριν την καθυστερηση..

Γλυκουλα μου πολλα συγχαρητηρια!!!!! Η νεα χρονια σου εδειξε τη φλογα της απτην αρχη, σου ευχομαι μια ονειρεμενη και τελειομηνη εγκυμοσυνη!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Gelie είπε:

Σε ευχαριστώ πολυ για το θάρρος κορίτσι μου γλυκο.. Ας ξεκινήσω τα φάρμακα και ας πάνε όλα καλά...Και όταν φτάσει η στιγμή πιστεύω ότι θα παρουμε τη σωστή απόφαση ακούγοντας κυριως τις υποδειξεις του γιατρου μας.. ξέρω ότι κακώς τα σκέφτομαι από τώρα αφού αυτή είναι μια απόφαση που θα κληθούμε να πάρουμε τον επόμενο ίσως και το μεθεπόμενο μήνα. Το κακό με εμάς σαν ζευγάρι είναι ότι είμαστε και οι δυο αγχώδεις άνθρωποι (που στα δύσκολα βέβαια αλληλοστηριζομαστε) όμως εσωτερικά ο καθένας από εμάς δίνει το δικό του αγώνα για να είναι καλά..!!! Κανείς απο τους δυο δεν είναι άνθρωπος γεμάτος ΜΟΝΟ θετική ενέργεια και πίστη ότι όλα τα πάνε τέλεια.. Και όσες φορές έχουμε υπάρξει έτσι για μικρο διαστημα η ζωή μας τα έχει φέρει δυστυχώς πολυ ανάποδα... Η γεννηση κ η ανατροφή δυο μωρών ταυτόχρονα είναι μια κατάσταση που πανικοβαλλει κυρίως τον αντρα μου.. οποτε μεταδίδεται έμμεσα και σε εμένα ένας πανικός ο οποίος ξεκινάει ακόμη και από την ύπαρξη 2 μωρών μέσα στην κοιλιά μου, που είμαι μια γυναίκα μικροκαμωμένη  (1,56 ύψος, 47κιλα). Σου φαίνεται ισως γελοίο άλλα απορώ ακόμη και για το πως θα χωρέσουν.. Και φοβάμαι σε μια τόσο μικρή κοιλιά δε θα αναπτυχθούν όπως πρέπει.. Όσο για το μετέπειτα.. Το φαντάζομαι χάος.. Θα έχω βέβαια κάποια βοήθεια από τους γονείς μου μεσα στη μερα (γιατι ο αντρας μου δουλευει 8πμ-8μμ) αλλά δε θέλω να φτάσω στα επίπεδα της κολλητής μου που μετακόμισαν οι γονείς της για κάποιους μήνες στο σπίτι της και κοιμόντουσαν στον καναπέ ωστε να τη βοηθουν με τα μωρα που ξυπνουσαν πολλες φορες ταυτοχρονα μεσα στη νύχτα.. Το ενα ειχε κολικούς, το αλλο είναι παιδί που δεν κοιμάται γενικότερα γιατί αντιπαθεί τον υπνο..  ο αντρας της έπρεπε να κοιμηθεί τη νυχτα ώστε να μπορεσει να παει στη δουλειά του το πρωί.. Τρελα!!!! Στη σφαίρα της δικης μου φαντασίας το να συγκατοικω με τους γονείς μου δεν υπάρχει καν.. Όσο κ αν τους αγαπώ θεωρώ πως το βράδυ σπίτι μου θα πρέπει να είναι μόνο ο άντρας μου..Τι να πω, ας ελπίσουμε πως όλα θα μας πάνε καλά..

Μην νομίζεις κι εγω γενικά ετσι ειμαι αγχώδης κτλ.. και ο άντρας μου.. δύσκολος συνδυασμός. Εγω αγχώνομαι που αγχώνεται αυτος και μετα αυτος αγχώνεται που αγχώθηκα εγω εξαιτίας του και μπάχαλο γενικά. Το παιδι ηταν η μονη φορά που δεν αγχώθηκαμε ιδιαίτερα. Δεν ειχαμε καθολου άγχος μαζι του πως θα το πιάσουμε, αν θα πάθει κατι, αν ειναι καλα κτλ Με κάποιο μαγικό τροπο συνεργαστήκαμε και δεν ειχαμε δυσκολίες.

Σύμφωνω απόλυτα μαζι σου, εσυ και ο άντρας σου μονο  at the end of the day..  Εγω ημουνα στο κομμάτι αυτο τυχερή γιατι σε εκείνη τη φάση που γεννήθηκε το μωρο ο άντρας μου ηταν μεταξύ δουλειών και δούλευε απο το σπίτι οποτε ηταν ολη μερα σπίτι τους πρώτους 4 μήνες..φυσικα εγω ειχα αναλάβει το κυρίως κομμάτι μιας και θήλαζα κιόλας. Μετα έμεινα μονη, οι γονείς μου δουλεύουν και τα πεθερικά μου μένουν άλλου. 

Οταν με το καλο μείνεις έγκυος και γεννήσεις εχω να σου δώσω πολλές πρακτικές συμβουλές, για τους πρώτους μήνες για να διευκολύνεις τη ζωή σου. Θυμαμαι ομως πως έφαγα ολο το καλοκαίρι οταν ήμουνα έγκυος να αγχώνομαι για το πως θα τα  καταφέρω να προγραμματίσω το μωρο και να τα κάνω ολα σωστά και να ειμαστε καλα και με τον άντρα μου κτλ και τελικα έγιναν ολα όπως ήθελα να γίνουν.. και επειδή και εσυ εισαι του προγράμματος θα τα καταφέρεις.. 

και για τον σωματότυπο μην ανησυχείς! Χωράνε παντού αυτα! Απλά θα κάνεις κοιλάρα που θα σε τραβάει προς τα πίσω στις σκάλες!! Χαχχαχα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η annina είπε:

Γλυκουλα μου πολλα συγχαρητηρια!!!!! Η νεα χρονια σου εδειξε τη φλογα της απτην αρχη, σου ευχομαι μια ονειρεμενη και τελειομηνη εγκυμοσυνη!!!!

Σ'ευχαριστω πολυ κοριτσι μου, αυριο θα κανω δευτερη χοριακη να δουμε πως παει, ο γιατρος μου περιμενει να διπλασιαστει.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 3/1/2017 at 1:18 ΜΜ, ο/η Ποπη Ευθυμ. είπε:

Δεν φοβαμαι ειλικρινα τπτ. Ο αντρας μου με βοηθαει παρα πολυ κ στις δουλειες του σπιτιου, πλενει,μαγειρευει βαζει πλυντηρια μου σιδερωνει σκουπιζει σφουγγαριζει τα παντα. Ολα τα κανω εγω αλλα αμα του πω σημερα ειμαι κουρασμενη θα τα κανει. Οπως κ η πεθερα μου με βοηθαει στις δουλειες δεν εχω παραπονο κανενα και ο πεθερος μου σε εξωτερικες δουλειες παει περιμενει στις ουρες για να μου πληρωνει λογαριασμους. Οι γονεις μου μενουν μιση ωρα μακρια απο μενα κ δεν βολευει το καθε μερα.... Κ ενα  μωρο να εχω πιασει δν με πειραζει αρκει να δεσει και να μεινει. Ο ανηψιος μου ειχε πλακα ειναι 4 ετων κ μου λεει εγω θελω να γεννησεις 5 παιδια και να ειναι αγορια για να παιζουμαι με τα παιχνιδια μου μετα να  γεννησεις αλλα 2 για να παιζει η ξαδερφουλα μου( η ανηψια μου) του λεω γιατι για σενα 5 κ της ελενης 2 κ μου λεει γιατι ειναι πιο μικρη απο μενα οταν θα φτασει η ελενη τοσο μεγαλη σαν κ μενα θα κανεις και αλλα κοριτσακια....... Φαντασου τι σκεφτεται το παιδικο μυαλο θα κανω εγω παιδια για να παιζουν αυτα   :):):)

Αχ κοριτσι μου ειμαι πολυ συγκινημενη με την εγκυμοσυνη σου.σου ευχομαι μεσα απο την καρδια μου να πανε ολα καλα.ο ανηψιος σου μου θυμησε εμενα οταν ημουν παιδακι.ελεγα οτι θα κανω 12 παιδια γιατι τα αγαπουσα και τα αγαπαω πολυ.τωρα ειμαι στην εβδομη εβδομαδα.ζοριζομαι λιγο γιατι εχω πολλες αναγουλες κ ζοριχομαι να φαω και δεν εχω ορεξη και δυναμη να  α κανω πολλα πραγματακαι κι επειδη ειναι χαμηλα το εμβρυο ο γιατρος μου ειπε να μη κανω δουλεις και μα ξεκουραζομαι με ζοριχει γιατι πρεπει ολα μα τα κανουν οι γυρω μου,παρολαυτα αισθανομαι οτι ειμαι ευλογημενη απο το θεο που θα γινω μανουλα και τα ξεχναω ολα... το σεπτεμβριο ειχα και.μια βιοχημοκη και στεναχωρεθηκα πολυ γιαυτο τωρα ειμαι διπλα ευτυχισμενη.δυστυχως η ευτυχως παντα θα υπαρχουν εμποδια στη ζωη μας.το θεμα ειναι.ποιον δρομο θα διαλεξουμε για να τα αντιμετωπισουμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Ποπη Ευθυμ. είπε:

Σ'ευχαριστω πολυ κοριτσι μου, αυριο θα κανω δευτερη χοριακη να δουμε πως παει, ο γιατρος μου περιμενει να διπλασιαστει.

 

Κοριτσακι μου τι εγινε τελικά?πηγες για χοριακη?ελπιζω ολα να ναι καλα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Konstantina k είπε:

Αχ κοριτσι μου ειμαι πολυ συγκινημενη με την εγκυμοσυνη σου.σου ευχομαι μεσα απο την καρδια μου να πανε ολα καλα.ο ανηψιος σου μου θυμησε εμενα οταν ημουν παιδακι.ελεγα οτι θα κανω 12 παιδια γιατι τα αγαπουσα και τα αγαπαω πολυ.τωρα ειμαι στην εβδομη εβδομαδα.ζοριζομαι λιγο γιατι εχω πολλες αναγουλες κ ζοριχομαι να φαω και δεν εχω ορεξη και δυναμη να  α κανω πολλα πραγματακαι κι επειδη ειναι χαμηλα το εμβρυο ο γιατρος μου ειπε να μη κανω δουλεις και μα ξεκουραζομαι με ζοριχει γιατι πρεπει ολα μα τα κανουν οι γυρω μου,παρολαυτα αισθανομαι οτι ειμαι ευλογημενη απο το θεο που θα γινω μανουλα και τα ξεχναω ολα... το σεπτεμβριο ειχα και.μια βιοχημοκη και στεναχωρεθηκα πολυ γιαυτο τωρα ειμαι διπλα ευτυχισμενη.δυστυχως η ευτυχως παντα θα υπαρχουν εμποδια στη ζωη μας.το θεμα ειναι.ποιον δρομο θα διαλεξουμε για να τα αντιμετωπισουμε...

Κωνσταντίνα μου γεια σου. Απο οτι διάβασα ειχες μια βιοχημικη το Σεπτεμρβη και τωρα εισαι εγκυος ε.? Μου δωσες πολυ δύναμη και ελπιδα. Ειχα και εγω μια βιοχημικη τον Οκτώβρη και εκ τοτε ο κυκλος μου μου κανε νερά......Βεβαια αυτο το μηνα καπως στρωνει.... ειχες καινεσυ καποια διαταραχη??????

Αχ μακαριρ να μπορεσω να μεινωρ και εγω συντομα εγκυος! Ακομα τη σκεφτομαι τη βιοχημική που ειχα και στεναχωριέμαι....

Σου ευχομαι μια τελειομηνη εγκυμοσύνη και να σου πανε ολα καλα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Κατερινάκι/only love είπε:

Κοριτσακι μου τι εγινε τελικά?πηγες για χοριακη?ελπιζω ολα να ναι καλα!!

Ανεβηκε 816 απο 244.. Θα παω τη τριτη για υπερυχο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Petalouditsa28 είπε:

Κωνσταντίνα μου γεια σου. Απο οτι διάβασα ειχες μια βιοχημικη το Σεπτεμρβη και τωρα εισαι εγκυος ε.? Μου δωσες πολυ δύναμη και ελπιδα. Ειχα και εγω μια βιοχημικη τον Οκτώβρη και εκ τοτε ο κυκλος μου μου κανε νερά......Βεβαια αυτο το μηνα καπως στρωνει.... ειχες καινεσυ καποια διαταραχη??????

Αχ μακαριρ να μπορεσω να μεινωρ και εγω συντομα εγκυος! Ακομα τη σκεφτομαι τη βιοχημική που ειχα και στεναχωριέμαι....

Σου ευχομαι μια τελειομηνη εγκυμοσύνη και να σου πανε ολα καλα!!!!

Θα μεινεις κι συ εγκυος πολυ συντομα πεταλουδακι μου! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Ποπη Ευθυμ. είπε:

Ανεβηκε 816 απο 244.. Θα παω τη τριτη για υπερυχο.

συγχαρητηρια κοριτσακι μου γλυκο!!!

διδυμα μυριζομαι.....!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Minaki! είπε:

συγχαρητηρια κοριτσακι μου γλυκο!!!

διδυμα μυριζομαι.....!!!!!!!!

Δεν ξερω και να φανταστεις περιμενα περιοδο 6/1 ακομα δεν ειμαι στις μερες καθυστερησης... Τωρα μου ειπε οχι βαρη,οχι επαφες.... Θα κανω τη τριτη υπερυχο μου ειπε ο γιατρος θα δειξει σιγουρα... Το θεμα βρε κοριτσια ειναι αλλο τα σκαλια. Εδω που μενω σε πολυκατοικια εχει χαλασει το ασανσερ εδω κ χρονια κ δεν φτιαχνεται μενω στον 4ο οροφο και κατεβαινω 80 σκαλια+ 80 να τα ανεβω... Ο γιατρος μου ειπε να το ξεχασω και να κατσω πανω και να κατεβαινω μονο οταν ειναι αναγκη..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Ποπη Ευθυμ. είπε:

Δεν ξερω και να φανταστεις περιμενα περιοδο 6/1 ακομα δεν ειμαι στις μερες καθυστερησης... Τωρα μου ειπε οχι βαρη,οχι επαφες.... Θα κανω τη τριτη υπερυχο μου ειπε ο γιατρος θα δειξει σιγουρα... Το θεμα βρε κοριτσια ειναι αλλο τα σκαλια. Εδω που μενω σε πολυκατοικια εχει χαλασει το ασανσερ εδω κ χρονια κ δεν φτιαχνεται μενω στον 4ο οροφο και κατεβαινω 80 σκαλια+ 80 να τα ανεβω... Ο γιατρος μου ειπε να το ξεχασω και να κατσω πανω και να κατεβαινω μονο οταν ειναι αναγκη..

ακου τον γιατρο σου!!!

ειμαι σιγουρη οτι ειναι διδυμα!!!!!!!!!

εγω απο βλακειες μου εκανα αποκολληση και ημουνα 4 μηνες σε πληρη κατακλιση και μετα υπολειτουργουσα σκαλια ουτε 1!!!

κατσε και κλωσα τα μικρουλια σου!!!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Minaki! είπε:

ακου τον γιατρο σου!!!

ειμαι σιγουρη οτι ειναι διδυμα!!!!!!!!!

εγω απο βλακειες μου εκανα αποκολληση και ημουνα 4 μηνες σε πληρη κατακλιση και μετα υπολειτουργουσα σκαλια ουτε 1!!!

κατσε και κλωσα τα μικρουλια σου!!!!

 

Αχ μ'αρεσε πως το ειπες να κατσω να τα κλωσισω.. :) ..  Τωρα θα τα κατεβω τη τριτη που θα παω για υπερυχο.. Κ εδω πανω βαριεμαι πρεπει να μαθω να πλεκω να περναει η ωρα μου με κατι να ασχολουμαι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Ποπη Ευθυμ. είπε:

Ανεβηκε 816 απο 244.. Θα παω τη τριτη για υπερυχο.

Συγχαρητηρια κοπελα μου..αρα ολα βαίνουν καλως!!με το καλο να δεις και σάκο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Ποπη Ευθυμ. είπε:

Αχ μ'αρεσε πως το ειπες να κατσω να τα κλωσισω.. :) ..  Τωρα θα τα κατεβω τη τριτη που θα παω για υπερυχο.. Κ εδω πανω βαριεμαι πρεπει να μαθω να πλεκω να περναει η ωρα μου με κατι να ασχολουμαι..

πιστεψε με καλυτερα να βαριεσαι παρα να τρεμει η ψυχουλα σου μην το χασεις....

απολαυσε το κοριτσι μου ειναι το πιο υπεροχο πραγμα που μπορει να συμβει σε μια γυναικα...

τωρα σου γραφω με ενα χερι γιατι με το αλλο κραταω τον γιο μου!!!

ολο τον χειμωνα ημουν ξαπλα μονη μου για να μην αρρωστησω και μετα λογω χαμηλου πλακουντα δεν επρεπε να σκυψω να σηκωσω βαρος  οχι σεξξξ μεχρι τελος!!!!!!!!!!!!!!!!!!

αφησα δουλεια αφησα τα παντα για το παιδι μου και θα το ξαναεκανα πολυ ευχαριστως!!

να προσεχεις παραααα πολυυυυ οι πρωτοι τρεις μηνες ειναι οι πιο κρισιμοι στο να κρατηθει το μωρο!

καιρος για νταντεμα εγω ουτε στο τραπεζι δεν καθομουνα να φαω στον καναπε ακινητη......!

ενα θα σου πω για να μην το παρεις αψηφιστα ..την δευτερη αποκολληση την επαθα απο φτερνισμα ξαπλωμενη αιμοραγια φουλλλλλλλλλλλ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η Minaki! είπε:

πιστεψε με καλυτερα να βαριεσαι παρα να τρεμει η ψυχουλα σου μην το χασεις....

απολαυσε το κοριτσι μου ειναι το πιο υπεροχο πραγμα που μπορει να συμβει σε μια γυναικα...

τωρα σου γραφω με ενα χερι γιατι με το αλλο κραταω τον γιο μου!!!

ολο τον χειμωνα ημουν ξαπλα μονη μου για να μην αρρωστησω και μετα λογω χαμηλου πλακουντα δεν επρεπε να σκυψω να σηκωσω βαρος  οχι σεξξξ μεχρι τελος!!!!!!!!!!!!!!!!!!

αφησα δουλεια αφησα τα παντα για το παιδι μου και θα το ξαναεκανα πολυ ευχαριστως!!

να προσεχεις παραααα πολυυυυ οι πρωτοι τρεις μηνες ειναι οι πιο κρισιμοι στο να κρατηθει το μωρο!

καιρος για νταντεμα εγω ουτε στο τραπεζι δεν καθομουνα να φαω στον καναπε ακινητη......!

ενα θα σου πω για να μην το παρεις αψηφιστα ..την δευτερη αποκολληση την επαθα απο φτερνισμα ξαπλωμενη αιμοραγια φουλλλλλλλλλλλ!!

Θα προσεχω οσο μπορω τωρα που ηρθε δεν θα το αφησω να φυγει.... Επαιρνες  φαρμακα? Εμενα μου εχει δωσει 9 ουτροτζεσταν, 6 syclacur τα ασπρα 1 φιλισιν και 1 σαλοσπιρ τη μερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Petalouditsa28 είπε:

Κωνσταντίνα μου γεια σου. Απο οτι διάβασα ειχες μια βιοχημικη το Σεπτεμρβη και τωρα εισαι εγκυος ε.? Μου δωσες πολυ δύναμη και ελπιδα. Ειχα και εγω μια βιοχημικη τον Οκτώβρη και εκ τοτε ο κυκλος μου μου κανε νερά......Βεβαια αυτο το μηνα καπως στρωνει.... ειχες καινεσυ καποια διαταραχη??????

Αχ μακαριρ να μπορεσω να μεινωρ και εγω συντομα εγκυος! Ακομα τη σκεφτομαι τη βιοχημική που ειχα και στεναχωριέμαι....

Σου ευχομαι μια τελειομηνη εγκυμοσύνη και να σου πανε ολα καλα!!!!

Οταν μαθαμε τελικα οτι ειναι βιοχημικη κ μου ρθε περιοδος δεν τελειωνε ειχα πολλες μερες.μετα στον επομενο μηνα μου αργησε 5 6 μερες.και μετα μου ρθε κανονικα.τωρα παιζει απο οργανισμο σε οργανισμο.κ ο γιατρος μου ειχε πει ασε κανα κυκλο ν περασει και μετα ξαναπροσπαθηστε.ειχα στεναχωρεθει κι εγω  παρα πολυ και αγχωθει.κ μετα ειπα θα βαλω ενα προγραμμα στη ζωη μου γιατι συνεχεια σκεφτομουν θα μεινω εγκυος?????κ αν μεινω δεν θα με παρουν σε δουλεια  και θα επρεπε να κοψω το γυμναστηριο που σκεφτομουν να αρχισω και δεν εκανα τιποτα.ωσου μια μερα με ταρακουνησε ο συζυγος και μου ειπε ζησε τη ζωη και κανε αυτο που θες να κανεις με τα δεδομενα που εχεις αυτη τη στιγμη στη ζωη σου.κ ετσι εκανα.κ με το που αρχισα πιλατες και εστελνα βιογραφικα επειδη ηρεμησα και ξεμπλοκαρα εμεινα εγκυος. το αγχος ειναι απο τα χειροτερα που μπορουμε να κανουμε στον εαυτο μας και μας κανει να πηγαινουν ολα πισω ακομα κ η εγκυμοσυνη.σευχαριστω πολυ για τα καλα σου λογια κ σου ευχομαι να παρεις τη μεγαααλη χοριακη που θελεις....:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Ποπη Ευθυμ. είπε:

Θα προσεχω οσο μπορω τωρα που ηρθε δεν θα το αφησω να φυγει.... Επαιρνες  φαρμακα? Εμενα μου εχει δωσει 9 ουτροτζεσταν, 6 syclacur τα ασπρα 1 φιλισιν και 1 σαλοσπιρ τη μερα.

εφτασα να παιρνω 4 ουτροτζεσταν 1 κολπικα και 3 απο το στομα και μετα σιγα σιγα τα μειωνα.

φιλισιν επαιρνα απο την 1η μερα που εδειξε το τεστ θετικο.

εγω δεν εκανα εξωσωματικη ουτε κατι αλλο δοξα το θεο δεν χρειαστηκε να το ψαξω και να αγχωθω...και να φανταστεις εχω και θυροειδη και πολυκυστικες βεβαια ο κυκλος μου ειναι σταθερος 28 ημερων μονο οταν βαζω κιλα παει περιπου 32 με 33 μερες! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
    • Σώπα ρε!!!! Τι λες τώρα!!! Πάει ένας χρόνος.. Φτου φτου φτου φτου το παιδάκι!!! Μπράβο!! Πως πέρασε έτσι ο καιρός;;! Έλα βρε αγάπη, μπράβο!! Να τον χαίρεσαι!! Να τους χαίρεστε και τους δύο βασικά, υγιεστατους πάνω από όλα στη ζωή τους πάντα!!!  Δεν θες ένα ακόμα καλέ;; Μπορεί να έρθει και η κόρη επιτέλους;! 😝🤣🤣🤣 Όχι, πέρα από τη πλάκα, το ξέρω και μπράβο που συνεχίζεις να στηρίζεις τα κορίτσια! Απορώ που βρίσκεις το χρόνο βέβαια..!!! 😄😄  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...