Μετάβαση σε περιεχόμενο

Θετικο τεστ


Recommended Posts

εύχομαι και σε σενα κ στον ανδρουλη σου να είστε παντα ευτυχισμενοι και με το καλο να κρατησετε το παιδακι σας στην αγκαλιτσα σας. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 89
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αχ κοριτσια με συγκινουν πολυ οι ευχες σας κ εγω ευχομαι ολοψυχα το  2017 να γινουμε ολες μαζι μανουλες κ να τα λεμε μεσα απο το mammyland.... Σας ευχαριστω ολες και τη καθε μια ξεχωριστα... Θα σας εχω νεα παλι τη τεταρτη το απογ που θα κανω τη χοριακη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ποπη Ευθυμ. είπε:

Πηρα τον γιατρο μου ειπε να ξεκινησω φιλισιν ενα τη μερα κ να ξανα κανω χοριακη τη τεταρτη, αυριο να παω να με δει κ να μου τη γραψει. Τωρα πινω 1 φιλισιν, 9 ουτροτζεσταν,6 syclacur και 1 salospir...

9 utrogestan τη μερα;; Συγγνωμη που ρωταω, αλλά μου εκανε εντυπωση το νουμερο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Ποπη Ευθυμ. είπε:

Λοιπον πηρα τη χοριακη.. Ειμαι στη 12η μερα μετα την εμβρυομεταφορα και εφτασε 244... Περιοδο θα περιμενα 6/1 ειμαι 4 μερες πριν την καθυστερηση..

Πάρα πολυ καλη τιμή χοριακης για 4 μέρες πριν τη καθυστέρηση!! ολα θα πάνε καλα!! Κανε οτι λεει ο γιατρός και για τις πρώτες 8-9 βδομάδες ηρεμία και χαλάρωση! Καλη επιτυχία!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Gelie είπε:

9 utrogestan τη μερα;; Συγγνωμη που ρωταω, αλλά μου εκανε εντυπωση το νουμερο.

Ναι 2 κολπικα και 1 απο το στομα. Πρωι-μεσημερι-βραδυ συνολο 9 τη μερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Lisaki 80 είπε:

Πάρα πολυ καλη τιμή χοριακης για 4 μέρες πριν τη καθυστέρηση!! ολα θα πάνε καλα!! Κανε οτι λεει ο γιατρός και για τις πρώτες 8-9 βδομάδες ηρεμία και χαλάρωση! Καλη επιτυχία!! 

Η  μικροβιολογος μου ειπε οτι ειναι πολυ καλη η χοριακη μου κ μπορει να εχω και 2δυμα.. Αυτο βεβαια θα το δουμε στο πρωτο υπερυχο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατι αλλο που ξεχασα να τον ρωτησω αν κ θα παω αυριο. Στο κρεβατι εχω ηλεκτρικο υποστρωμα δεν ξερω αν κανει να το χρησιμοποιω.. Ξερετε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Ποπη Ευθυμ. είπε:

Η  μικροβιολογος μου ειπε οτι ειναι πολυ καλη η χοριακη μου κ μπορει να εχω και 2δυμα.. Αυτο βεβαια θα το δουμε στο πρωτο υπερυχο

Αυτο σκέφτηκα αλλα δεν ήθελα να το πω  χωρίς να ειμαι ειδική!! . Πολυ μεγάλη χοριακη που μπορει να προμηνύει δίδυμη κύηση!! Εγω στην πρώτη μου εγκυμοσύνη ειχα 52 την ημέρα που περίμενα περίοδο! Βεβαια η χοριακη εχει μεγάλη διαβάθμιση τις πρώτες βδομάδες και εξαρτάται απο τον οργανισμό! Μπράβο να μας ενημερώσεις!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Lisaki 80 είπε:

Αυτο σκέφτηκα αλλα δεν ήθελα να το πω  χωρίς να ειμαι ειδική!! . Πολυ μεγάλη χοριακη που μπορει να προμηνύει δίδυμη κύηση!! Εγω στην πρώτη μου εγκυμοσύνη ειχα 52 την ημέρα που περίμενα περίοδο! Βεβαια η χοριακη εχει μεγάλη διαβάθμιση τις πρώτες βδομάδες και εξαρτάται απο τον οργανισμό! Μπράβο να μας ενημερώσεις!! 

Με εξωσωματικη που εκανα εχω περισσοτερες πιθανοτητες για 2. Αλλα θα ξανα κανω χοριακη τη τεταρτη και θα δω ποσο εχει ανεβει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Ποπη Ευθυμ. είπε:

Πηρα τον γιατρο μου ειπε να ξεκινησω φιλισιν ενα τη μερα κ να ξανα κανω χοριακη τη τεταρτη, αυριο να παω να με δει κ να μου τη γραψει. Τωρα πινω 1 φιλισιν, 9 ουτροτζεσταν,6 syclacur και 1 salospir...

Τρομερά νεα!!τρομερο ποδαρικό..συγχαρητηρια κοπελα μου!!να εισαστε γεροί..με το καλο το η τα μωρά σας..ευχομαι ολόψυχα για καλη και τελειομηνη εγκυμοσυνη!!παντα χαρές στο σπιτικό σας!!!καλη χρονια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ποπη Ευθυμ. είπε:

Με εξωσωματικη που εκανα εχω περισσοτερες πιθανοτητες για 2. Αλλα θα ξανα κανω χοριακη τη τεταρτη και θα δω ποσο εχει ανεβει.

Πόπη μου να σε ρωτησω κατι;; Το αν στην εμβρυομεταφορα θα μπουν 2 έμβρυα η' ένα το αποφασίζει ο γιατρος η' το ζευγάρι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πόπη σου εύχομαι τα καλύτερα μέσα από την καρδιά μου!!να πάνε όλα καλά μέχρι το τέλος!!!συγχαρητήρια!!!να προσέχεις διπλά τώρα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Gelie είπε:

Πόπη μου να σε ρωτησω κατι;; Το αν στην εμβρυομεταφορα θα μπουν 2 έμβρυα η' ένα το αποφασίζει ο γιατρος η' το ζευγάρι;

Κοπελα μου το κορίτσι μας θα ξέρει τι εκανε με τον γιατρό της και θα μας πει..περνώ όμως εγω την πρωτοβουλία μιας και ειδα τωρα την ερωτηςη σου να σου πω μονο απο εμπειρίες στο συγγενικό περιβάλλον πως σχεδόν κανένας γυναικολόγος δεν βάζει μονο ενα γονιμοποιημένο ωάριο μεσα..ειναι τοσο μεγαλη η διαδικασία με τις ενέσεις και μετα τοσο κοστοβορα που απο μόνοι τους θελουν να αυξησουν πιθανότητες..τωρα λογικα αν ενα ζευγάρι επιμένει σε ενα ισως περνει το ρίσκο και μεταφέρει ενα..νομιζω οτι ολα ειναι στο χέρι του ζευγαριού..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Κατερινάκι/only love είπε:

Κοπελα μου το κορίτσι μας θα ξέρει τι εκανε με τον γιατρό της και θα μας πει..περνώ όμως εγω την πρωτοβουλία μιας και ειδα τωρα την ερωτηςη σου να σου πω μονο απο εμπειρίες στο συγγενικό περιβάλλον πως σχεδόν κανένας γυναικολόγος δεν βάζει μονο ενα γονιμοποιημένο ωάριο μεσα..ειναι τοσο μεγαλη η διαδικασία με τις ενέσεις και μετα τοσο κοστοβορα που απο μόνοι τους θελουν να αυξησουν πιθανότητες..τωρα λογικα αν ενα ζευγάρι επιμένει σε ενα ισως περνει το ρίσκο και μεταφέρει ενα..νομιζω οτι ολα ειναι στο χέρι του ζευγαριού..

Το ξερω πως προτρεχω....... Ακόμη δεν εχω κανει τιποτα σε σχεση με την εξωσωμωτικη (απλα εχω περάσει απο την επιτροπη και σε λίγη ωρα θα πάω να πάρω τα φάρμακα από το φαρμακείο του εοπυυ). Παρόλα αυτά, είναι στο χαρακτήρα μου να σκέφτομαι τα πάντα από πολυυυυυυ πιο πριν, ακόμη και τις φορές που δεν πρέπει.... Αναρωτιέμαι λοιπόν τι κάνουν τα ζευγάρια σε αυτη την περίπτωση... Όταν δηλ είναι κάπως διστακτικά με την απόκτηση διδύμων, όχι επειδη δε θέλουν δυο παιδια (προς θεού!), αλλά επειδη φοβούνται ότι ισως δε θα καταφερουν να είναι τόσο καλοί γονεις και να ανταποκριθούν σε ολες τις ανάγκες και των δύο μωρών ταυτόχρονα... Ιδιαίτερα όταν ο μπαμπάς εργαζεται 12 ωρες την ημερα, απορώ πως η μαμα στην οποία πέφτει όλο το βάρος τα βγάζει πέρα... Η κολλητη μου που έκανε 2 μωρα με 13 μηνες διαφορα εχει γινει φάντασμα απο την αϋπνία αφου εχει σχεδον εναμιση χρόνο να κοιμηθει 6-7 ωρες σερι....Συχνα δεν εχει την απαιτουμενη ενεργεια να παίξει με τα παιδια της οπως αυτά θέλουν και κουτουλάει... Για τις δουλειες του σπιτιου, δεν το συζητάω...... Ενα μαγειρεμα και με το ζορι γιατι το πρωτο της είναι 18 μηνων και τρεχει μεσα στο σπίτι απο εδω και από εκει με την πιθανότητα ανα πάσα στιγμη να χτυπησει, και το μωρο ειναι 6 μηνων και θέλει αγκαλιά αλλιώς κλαιει γοερα...Τη φανταζομαι με διδυμα και τραβαω τα μαλλια μου... Ουτε να φαει δεν προλαβαίνει, μέχρι να ταισει τα ενα χεζεται το αλλο... Εχει φτασει παλι 48 κιλα και είναι 2 μετρα κοπελα....Από την αλλή πάλι φαντάζομαι πως η ζωη καμιά φορά μας ξεπερνάει, και αναγκαζόμαστε να βγαίνουμε εκτός προγράμματος οποτε οφείλουμε να προσαρμοζόμαστε ακόμη και αν δεν τα κανουμε όλα τελεια.... Οποτε τι να πω, αν είναι να μας έρθουν και εμας τα δυο ζουζουνακια ταυτόχρονα, ας ερθουν...... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Gelie είπε:

Το ξερω πως προτρεχω....... Ακόμη δεν εχω κανει τιποτα σε σχεση με την εξωσωμωτικη (απλα εχω περάσει απο την επιτροπη και σε λίγη ωρα θα πάω να πάρω τα φάρμακα από το φαρμακείο του εοπυυ). Παρόλα αυτά, είναι στο χαρακτήρα μου να σκέφτομαι τα πάντα από πολυυυυυυ πιο πριν, ακόμη και τις φορές που δεν πρέπει.... Αναρωτιέμαι λοιπόν τι κάνουν τα ζευγάρια σε αυτη την περίπτωση... Όταν δηλ είναι κάπως δυστακτικά με την απόκτηση διδύμων, όχι επειδη δε θέλουν δυο παιδια (προς θεού!), αλλά επειδη φοβούνται ότι  ισως δε θα καταφερουν να είναι τόσο καλοί γονεις. και να ανταποκριθούν σε ολες τις ανάγκες και των δύο μωρών ταυτόχρονα... Ιδιαίτερα όταν ο μπαμπάς εργαζεται 12 ωρες την ημερα, απορώ πως η μαμα στην οποία πέφτει όλο το βάρος τα βγάζει πέρα... Η κολλητη μου που έκανε 2 μωρα με 13 μηνες διαφορα εχει γινει φάντασμα απο την αϋπνία αφου εχει σχεδον εναμιση χρόνο να κοιμηθει 6-7 ωρες σερι....Συχνα δεν εχει την απαιτουμενη ενεργεια να παίξει με τα παιδια της οπως αυτά θέλουν και κουτουλάει... Για τις δουλειες του σπιτιου, δεν το συζητάω...... Ενα μαγειρεμα και με το ζορι γιατι το πρωτο της είναι 18 μηνων και τρεχει μεσα στο σπίτι απο εδω και από κει με την πιθανότητα ανα πάσα στιγμη να χτυπησει, και το μωρο ειναι 6 μηνων και θέλει αγκαλιά αλλιώς κλαιει γοερα...Τη φανταζομαι με διδυμα και τραβαω τα μαλλια μου... Ουτε να φαει δεν προλαβαίνει, μέχρι να ταισει τα ενα χεζεται το αλλο... Εχει φτασει παλι 48 κιλα και είναι 2 μετρα κοπελα....Από την αλλή πάλι φαντάζομαι πως η ζωη καμιά φορά μας ξεπερνάει, και αναγκαζόμαστε να βγαίνουμε εκτός προγράμματος οποτε οφείλουμε να προσαρμοζόμαστε, ακόμη και αν δεν τα κανουμε όλα τελεια.... Οποτε τι να πω, αν είναι να μας έρθουν και εμας τα δυο ζουζουνακια ταυτόχρονα, ας ερθουν...... 

Κατα πρώτον θα σου ευχηθώ καλη χρονια..με τα καλυτερα αποτελέσματα!!με το καλο να γίνει η εξωσωματική και να πετύχει..και συντομα να μιλαμε ολες για αναγούλες και τετοια ευχαριστα..

κατα δεύτερον θα σου πω μονο την εμπειρία μου με την αδερφή μου,η οποία ειναι τωρα 35 ετων και εχει ενα αγοράκι 7 ετων..ενα αγοράκι 4 με το οποίο πέρασε παρα πολλα,λόγο του οτι έπαθε στις 30 εβδομάδες κάθετη ρήξη πλακούντα,χάθηκε χρόνος με αποτέλεσμα το μωρο να πάθει εγκεφαλική και πνευμονική αιμορραγία..εφυγε..και ξαναγύρισε με δυο αδρεναλινες στην καρδούλα του..και απο κει και περα άρχισαν υδροκεφαλα,και εγχειρήσεις και ενα σωρό προβληματα..θα σου πω μονο πως το θαυματακι μας ειναι τελεια!!το μονο που χρειάζεται ειναι εργοθεραπεία και φυσιοθεραπεία μια φορά την εβδομάδα,λόγο υπερτονιας των άκρων..και μετα απο τον μαχητή μας..έμεινε έγκυος χωρις να το καταλαβει(οταν ηταν περίπου 2 ετων) και τωρα εχουμε δυο κοριτσαρους απο διπλή ωορρηξία 18 μηνων..Σύνολο τέσσερα..μεσα στα τελευταία τρια χρονια δε ο αντρας της έπαθε εγκεφαλικό,και εκεινη πέρυσι εκανε αφαίρεση στομάχου,λόγο διογκωμένου σπλήνα και κολλημενου στο στομάχι της..(πραγματικά απο θαύμα σώθηκε!)..και στα επι πέντε μήνες μπαινόβγαινε στο νοσοκομειο γιατι μαζεψε υγρό στον πνεύμονα,και έπαθε λοίμωξη..και ειχε πνευμονιες..με λίγα λογια αστα βραστά!!!και βοηθεια ουςιαςτικη δεν υπαρχει,απο γονεις και πεθερικά..ο σύζυγος τωρα που πέρασαν τα προβληματα υγείας λειπει  απο τις 7 μεχρι τις 4 και μεχρι  τις 7 κοιμάται..εκεινη δεν θελει να τον πιέζει και με τα παιδια παλεύει μόνη.. τι θελω να σου πω με ολα αυτα?οτι ολα γίνονται!!μπορει να κουράζεσαι,να απελπίζεσαι,να ξενυχτας,αλλα τα καταφέρνεις!!ειμαστε ολοι μαχητες..και οταν κάτι το θελεις πολυ..παντα τα καταφέρνεις..μην φοβάσαι τιποτα..αν ο θεος σε ευλογησει με διδυμα,θα εχει τον λόγο του..Ολα να σου πανε τελεια ευχομαι μεσα απο την ψυχή μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Gelie είπε:

Το ξερω πως προτρεχω....... Ακόμη δεν εχω κανει τιποτα σε σχεση με την εξωσωμωτικη (απλα εχω περάσει απο την επιτροπη και σε λίγη ωρα θα πάω να πάρω τα φάρμακα από το φαρμακείο του εοπυυ). Παρόλα αυτά, είναι στο χαρακτήρα μου να σκέφτομαι τα πάντα από πολυυυυυυ πιο πριν, ακόμη και τις φορές που δεν πρέπει.... Αναρωτιέμαι λοιπόν τι κάνουν τα ζευγάρια σε αυτη την περίπτωση... Όταν δηλ είναι κάπως δυστακτικά με την απόκτηση διδύμων, όχι επειδη δε θέλουν δυο παιδια (προς θεού!), αλλά επειδη φοβούνται ότι  ισως δε θα καταφερουν να είναι τόσο καλοί γονεις. και να ανταποκριθούν σε ολες τις ανάγκες και των δύο μωρών ταυτόχρονα... Ιδιαίτερα όταν ο μπαμπάς εργαζεται 12 ωρες την ημερα, απορώ πως η μαμα στην οποία πέφτει όλο το βάρος τα βγάζει πέρα... Η κολλητη μου που έκανε 2 μωρα με 13 μηνες διαφορα εχει γινει φάντασμα απο την αϋπνία αφου εχει σχεδον εναμιση χρόνο να κοιμηθει 6-7 ωρες σερι....Συχνα δεν εχει την απαιτουμενη ενεργεια να παίξει με τα παιδια της οπως αυτά θέλουν και κουτουλάει... Για τις δουλειες του σπιτιου, δεν το συζητάω...... Ενα μαγειρεμα και με το ζορι γιατι το πρωτο της είναι 18 μηνων και τρεχει μεσα στο σπίτι απο εδω και από κει με την πιθανότητα ανα πάσα στιγμη να χτυπησει, και το μωρο ειναι 6 μηνων και θέλει αγκαλιά αλλιώς κλαιει γοερα...Τη φανταζομαι με διδυμα και τραβαω τα μαλλια μου... Ουτε να φαει δεν προλαβαίνει, μέχρι να ταισει τα ενα χεζεται το αλλο... Εχει φτασει παλι 48 κιλα και είναι 2 μετρα κοπελα....Από την αλλή πάλι φαντάζομαι πως η ζωη καμιά φορά μας ξεπερνάει, και αναγκαζόμαστε να βγαίνουμε εκτός προγράμματος οποτε οφείλουμε να προσαρμοζόμαστε, ακόμη και αν δεν τα κανουμε όλα τελεια.... Οποτε τι να πω, αν είναι να μας έρθουν και εμας τα δυο ζουζουνακια ταυτόχρονα, ας ερθουν...... 

Λοιπον να το παρουμε ασπο την αρχη.. Παιζει ρολο η ηλικια της γυναικας και ποσα ωοθυλακια γενναει ο οργανισμος της. Με φυσιολογικο κυκλο μονο ενα.. Μιλησα με κοπελες οταν εκανα τη μεταφορα εκει στο ιατρειο, αυτες ηταν απο ηλικιες πανω απο 35 ως και 48. Πηγα να πω σε αυτη τη 48αρα τωρα το θυμηθηκες αμα γεννησεις το παιδι θα σε λεε μαμα η γιαγια. Τελος παντων κρατηθηκα γιατι ποτε δεν ξερεις γιατι εχει φτασει σε αυτην την ηλικια κ το αποφασισε τωρα.. Ολες ειχαν  1 ωοθηλακιο ως και 9.. Εγω που ειμαι 27 ετων ειχα 30 ωοθυλακια μου πηραν τα 24 που ηταν μεγαλα και γονινοποιηθηκαν τα 21. Η μικροβιολογος εκει μου τα χωρισε σε 4-4-4-4-5 για να τ καταψυξει. Οταν πηγα για τη μεταφορα μου ειπε ο γιατρος οτι εβγαλαν απο τη καταψυξη τα 4 πρωτα απο αυτα καταφεραν να ζησουν τα 3 αλλα και ετσι απο τα 3 μου εβαλαν τα 2 το 1 μου ειπε οτι το καταστρεψανε επειδη με βαση νομοθεσιας αμα η γυναικα ειναι μικρη της βαζουν μεχρι 2 για να τα εχουν σιγουρα αλλιως οσο μεγαλυτερη εισαι σου βαζουν  3-4 (5 ποτε) για να εχουν σιγουρα τα 2.... Με λιγα λογια παιζει ρολο η ηλικια και ποσα γονιμοποιημενα εχεις.... Μια αλλη κοπελα που τη γνωρισα εκει ηταν 37 και εκανε τη 2η προσπαθεια της ειχε 2 ωαρια τη πρωτη φορα τα εβαλε και τα 2 αλλα το ενα παλιδρομησε και μετα απο  ενα μηνα εχασε κ το αλλο και στη δευτερη προσπαθεια της ειχε μονο ενα ωαριο το καταψυξανε γιατι της ειπε ο γιατρος πως εχει περισσοτερες πιθανοτητες να μεινει με κατεψυγμενο αν αυτο ζησει οταν το ξεπαγωσουν ετσι κ εγινε εζησε το ενα κ μοναδικο της κ βαλανε αυτο.. Θελω να πω δεν οριζει ουτε ο γιατρος αλλα ουτε το ζευγαρι ποσα θα βαλουν. Ειναι με βαση νομου ποσα  ωαρια εχεις κ τι ηλικια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η Κατερινάκι/only love είπε:

Κατα πρώτον θα σου ευχηθώ καλη χρονια..με τα καλυτερα αποτελέσματα!!με το καλο να γίνει η εξωσωματική και να πετύχει..και συντομα να μιλαμε ολες για αναγούλες και τετοια ευχαριστα..

κατα δεύτερον θα σου πω μονο την εμπειρία μου με την αδερφή μου,η οποία ειναι τωρα 35 ετων και εχει ενα αγοράκι 7 ετων..ενα αγοράκι 4 με το οποίο πέρασε παρα πολλα,λόγο του οτι έπαθε στις 39 εβδομάδες κάθετη ρήξη πλακούντα,χάθηκε χρόνος με αποτέλεσμα το μωρο να πάθει εγκεφαλική και πνευμονική αιμορραγία..εφυγε..και ξαναγύρισε με δυο αδρεναλινες στην καρδούλα του..και απο κει και περα άρχισαν υδροκεφαλα,και εγχειρήσεις και ενα σωρό προβληματα..θα σου πω μονο πως το θαυματακι μας ειναι τελεια!!το μονο που χρειάζεται ειναι εργοθεραπεία και φυσιοθεραπεία μια φορά την εβδομάδα,λόγο υπερτονιας των άκρων..και μετα απο τον μαχητή μας..έμεινε έγκυος χωρις να το καταλαβει(οταν ηταν περίπου 2 ετων) και τωρα εχουμε δυο κοριτσαρους απο διπλή ωορρηξία 18 μηνων..Σύνολο τέσσερα..μεσα στα τελευταία τρια χρονια δε ο αντρας της έπαθε εγκεφαλικό,και εκεινη πέρυσι εκανε αφαίρεση στομάχου,λόγο διογκωμένου σπλήνα και κολλημενου στο στομάχι της..(πραγματικά απο θαύμα σώθηκε!)..και στα επι πέντε μήνες μπαινόβγαινε στο νοσοκομειο γιατι μαζεψε υγρό στον πνεύμονα,και έπαθε λοίμωξη..και ειχε πνευμονιες..με λίγα λογια αστα βραστά!!!και βοηθεια ουςιαςτικη δεν υπαρχει,απο γονεις και πεθερικά..ο σύζυγος τωρα που πέρασαν τα προβληματα υγείας λειπει  απο τις 7 μεχρι τις 4 και μεχρι  τις 7 κοιμάται..εκεινη δεν θελει να τον πιέζει και με τα παιδια παλεύει μόνη.. τι θελω να σου πω με ολα αυτα?οτι ολα γίνονται!!μπορει να κουράζεσαι,να απελπίζεσαι,να ξενυχτας,αλλα τα καταφέρνεις!!ειμαστε ολοι μαχητες..και οταν κάτι το θελεις πολυ..παντα τα καταφέρνεις..μην φοβάσαι τιποτα..αν ο θεος σε ευλογησει με διδυμα,θα εχει τον λόγο του..Ολα να σου πανε τελεια ευχομαι μεσα απο την ψυχή μου!!!

Δεν φοβαμαι ειλικρινα τπτ. Ο αντρας μου με βοηθαει παρα πολυ κ στις δουλειες του σπιτιου, πλενει,μαγειρευει βαζει πλυντηρια μου σιδερωνει σκουπιζει σφουγγαριζει τα παντα. Ολα τα κανω εγω αλλα αμα του πω σημερα ειμαι κουρασμενη θα τα κανει. Οπως κ η πεθερα μου με βοηθαει στις δουλειες δεν εχω παραπονο κανενα και ο πεθερος μου σε εξωτερικες δουλειες παει περιμενει στις ουρες για να μου πληρωνει λογαριασμους. Οι γονεις μου μενουν μιση ωρα μακρια απο μενα κ δεν βολευει το καθε μερα.... Κ ενα  μωρο να εχω πιασει δν με πειραζει αρκει να δεσει και να μεινει. Ο ανηψιος μου ειχε πλακα ειναι 4 ετων κ μου λεει εγω θελω να γεννησεις 5 παιδια και να ειναι αγορια για να παιζουμαι με τα παιχνιδια μου μετα να  γεννησεις αλλα 2 για να παιζει η ξαδερφουλα μου( η ανηψια μου) του λεω γιατι για σενα 5 κ της ελενης 2 κ μου λεει γιατι ειναι πιο μικρη απο μενα οταν θα φτασει η ελενη τοσο μεγαλη σαν κ μενα θα κανεις και αλλα κοριτσακια....... Φαντασου τι σκεφτεται το παιδικο μυαλο θα κανω εγω παιδια για να παιζουν αυτα   :):):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καταρχας συγχαρητηρια για την εγκυμοσυνη με το καλο ο διπλασιασμος

Θα αδιαθετουσες 14 μερες ακριβως απο την ωοληψια οποτε οχι 6/1 αλλα 4/1.. 

Με 12 μερες μετα την ετ ειχα χοριακη 360 κ ειχα ενα μωρο...ακομα δεν φαινεται αν ειναι διδυμα..για να δει ο γιατρος υπερηχο πρεπει να ξεπςρασεις τις 1500 μοναδες περιπου...κ φαινεται μονο σακος η σακοι...

Εχω περασει 4 φορες τη διαδικασια ευτυχως με επιτυχια κ ξερω ακριβως πως και τι...

Στην εμβριομεταφορα πρωταρχικο λογο οπως αναφερθηκε εχει ο γιατρος μετα η ηλικια κ μετα τα ποσα εμβρια εχεις κ τι ηλικιας

Ογιατρος γιατι υπαρχουν σε πολλες ανατομικα θεματα που δεν μπορουν να στηριξουν διδυμη κυηση

Η ηλικια γιατι συμφωνα με το νομο του 2015 σε γυναικες κατω απο 35 μπαινουν 2 εμβρια ενω σε μεγαλυτερες μπορουν να μπουν κ περισσοτερα

Η ηλικια του εμβριου

Αν ειναι εμβριο 2-3 ημερων η βλαστοκυστη( εμβριο 5 μερας) 

Στατιστικα οι βλαστοκυστες εχουν μεγαλυτερα ποσοστα επιτυχιας κ δεν μπορουν να βαλουν πολλα γιατι υπαρχει κινδυνος πολυδιμης κυησης με ο,τι αυτο συνεπαγεται...

Τελος ως γυναικα που περασε στα28 της οτι περνατε( για την ακριβεια ξεκινησε στα 28) θα προτεινα να σβηστει το σχολιο για τις μεγαλυτερες γυναικες γιατι το λιγοτερο που μπορω ναπω ειναι οτι ειναι απρεπες κδεν με νοιαζει πως θα ακουστει....οι γυναικες αυτες ειναι ηρωιδες κ κανενας δεν ξερει ποτε ξεκινησαν..τοοτι εσυ σταθηκες τυχερη στην πρωτη εξωσωματικη δεν σημαινει οτι ειναι ετσι για ολες...με την ιδια λογικη εσυ στα 27 γιατι εκανες εξωσωματικη; Ας ειμαστε λιγο πιο προσεκτικες...ενα πραγμα που με διδαξε το ταξιδι μου στην εξωσωματικη ειναι ο σεβασμος στον αγωνα καθε γυναικας να γινει μανα..κ αυτο τον αγωνα ειδικα οσες τον δωσαμε πρεπει να τον τιμουμε..συγνωμη για την παρεμβαση αλλα εδω διαβαζουν κοπελες που ακομα παλευουν...

Καλη χρονια κ καλη επιτυχια σε ολους

Αα κ τα εμβρια το ελεγχει ο εμβριολογος οχι ο μικροβιολογος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Gelie είπε:

Το ξερω πως προτρεχω....... Ακόμη δεν εχω κανει τιποτα σε σχεση με την εξωσωμωτικη (απλα εχω περάσει απο την επιτροπη και σε λίγη ωρα θα πάω να πάρω τα φάρμακα από το φαρμακείο του εοπυυ). Παρόλα αυτά, είναι στο χαρακτήρα μου να σκέφτομαι τα πάντα από πολυυυυυυ πιο πριν, ακόμη και τις φορές που δεν πρέπει.... Αναρωτιέμαι λοιπόν τι κάνουν τα ζευγάρια σε αυτη την περίπτωση... Όταν δηλ είναι κάπως δυστακτικά με την απόκτηση διδύμων, όχι επειδη δε θέλουν δυο παιδια (προς θεού!), αλλά επειδη φοβούνται ότι  ισως δε θα καταφερουν να είναι τόσο καλοί γονεις. και να ανταποκριθούν σε ολες τις ανάγκες και των δύο μωρών ταυτόχρονα... Ιδιαίτερα όταν ο μπαμπάς εργαζεται 12 ωρες την ημερα, απορώ πως η μαμα στην οποία πέφτει όλο το βάρος τα βγάζει πέρα... Η κολλητη μου που έκανε 2 μωρα με 13 μηνες διαφορα εχει γινει φάντασμα απο την αϋπνία αφου εχει σχεδον εναμιση χρόνο να κοιμηθει 6-7 ωρες σερι....Συχνα δεν εχει την απαιτουμενη ενεργεια να παίξει με τα παιδια της οπως αυτά θέλουν και κουτουλάει... Για τις δουλειες του σπιτιου, δεν το συζητάω...... Ενα μαγειρεμα και με το ζορι γιατι το πρωτο της είναι 18 μηνων και τρεχει μεσα στο σπίτι απο εδω και από κει με την πιθανότητα ανα πάσα στιγμη να χτυπησει, και το μωρο ειναι 6 μηνων και θέλει αγκαλιά αλλιώς κλαιει γοερα...Τη φανταζομαι με διδυμα και τραβαω τα μαλλια μου... Ουτε να φαει δεν προλαβαίνει, μέχρι να ταισει τα ενα χεζεται το αλλο... Εχει φτασει παλι 48 κιλα και είναι 2 μετρα κοπελα....Από την αλλή πάλι φαντάζομαι πως η ζωη καμιά φορά μας ξεπερνάει, και αναγκαζόμαστε να βγαίνουμε εκτός προγράμματος οποτε οφείλουμε να προσαρμοζόμαστε, ακόμη και αν δεν τα κανουμε όλα τελεια.... Οποτε τι να πω, αν είναι να μας έρθουν και εμας τα δυο ζουζουνακια ταυτόχρονα, ας ερθουν...... 

@Gelie μου μην αγχώνεσαι και μην προτρέχεις! Οταν προσπαθείς να λύσεις τα πάντα απο πριν τότε σου φαίνονται βουνό! Οταν ομως βρεθείς στην κατάσταση βρίσκεις τρόπους να διαχειριστείς τα πάντα,ο άνθρωπος ειναι φτιαγμένος για τα δύσκολα.. Εμένα οταν  ο άντρας μου αναγκαστικά έφυγε  εκτός πόλης για δουλειά και θα ερχόταν μονο καθε ΣΚ στην αρχή και μονο στη σκέψη πελαγωσα  που θα εμένα ολομόναχη με έναν μωρο 4 μηνων σπίτι.. προσπαθούσα να σκεφτώ πως θα ειναι και να τα λύσω ολα προκαταβολικά.. τελικα κατάλαβα πως ολα λύνονται και πάντα υπάρχουν λύσεις..  ολα θα γίνουν και θα γίνεις πολυ καλη μαμά 1 η 2 παιδιών! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Κατερινάκι/only love είπε:

Κατα πρώτον θα σου ευχηθώ καλη χρονια..με τα καλυτερα αποτελέσματα!!με το καλο να γίνει η εξωσωματική και να πετύχει..και συντομα να μιλαμε ολες για αναγούλες και τετοια ευχαριστα..

κατα δεύτερον θα σου πω μονο την εμπειρία μου με την αδερφή μου,η οποία ειναι τωρα 35 ετων και εχει ενα αγοράκι 7 ετων..ενα αγοράκι 4 με το οποίο πέρασε παρα πολλα,λόγο του οτι έπαθε στις 39 εβδομάδες κάθετη ρήξη πλακούντα,χάθηκε χρόνος με αποτέλεσμα το μωρο να πάθει εγκεφαλική και πνευμονική αιμορραγία..εφυγε..και ξαναγύρισε με δυο αδρεναλινες στην καρδούλα του..και απο κει και περα άρχισαν υδροκεφαλα,και εγχειρήσεις και ενα σωρό προβληματα..θα σου πω μονο πως το θαυματακι μας ειναι τελεια!!το μονο που χρειάζεται ειναι εργοθεραπεία και φυσιοθεραπεία μια φορά την εβδομάδα,λόγο υπερτονιας των άκρων..και μετα απο τον μαχητή μας..έμεινε έγκυος χωρις να το καταλαβει(οταν ηταν περίπου 2 ετων) και τωρα εχουμε δυο κοριτσαρους απο διπλή ωορρηξία 18 μηνων..Σύνολο τέσσερα..μεσα στα τελευταία τρια χρονια δε ο αντρας της έπαθε εγκεφαλικό,και εκεινη πέρυσι εκανε αφαίρεση στομάχου,λόγο διογκωμένου σπλήνα και κολλημενου στο στομάχι της..(πραγματικά απο θαύμα σώθηκε!)..και στα επι πέντε μήνες μπαινόβγαινε στο νοσοκομειο γιατι μαζεψε υγρό στον πνεύμονα,και έπαθε λοίμωξη..και ειχε πνευμονιες..με λίγα λογια αστα βραστά!!!και βοηθεια ουςιαςτικη δεν υπαρχει,απο γονεις και πεθερικά..ο σύζυγος τωρα που πέρασαν τα προβληματα υγείας λειπει  απο τις 7 μεχρι τις 4 και μεχρι  τις 7 κοιμάται..εκεινη δεν θελει να τον πιέζει και με τα παιδια παλεύει μόνη.. τι θελω να σου πω με ολα αυτα?οτι ολα γίνονται!!μπορει να κουράζεσαι,να απελπίζεσαι,να ξενυχτας,αλλα τα καταφέρνεις!!ειμαστε ολοι μαχητες..και οταν κάτι το θελεις πολυ..παντα τα καταφέρνεις..μην φοβάσαι τιποτα..αν ο θεος σε ευλογησει με διδυμα,θα εχει τον λόγο του..Ολα να σου πανε τελεια ευχομαι μεσα απο την ψυχή μου!!!

Ήρωας η αδερφη σου!! Μπράβο! Να σσς ζήσουν! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Κατερινάκι/only love είπε:

Κατα πρώτον θα σου ευχηθώ καλη χρονια..με τα καλυτερα αποτελέσματα!!με το καλο να γίνει η εξωσωματική και να πετύχει..και συντομα να μιλαμε ολες για αναγούλες και τετοια ευχαριστα..

κατα δεύτερον θα σου πω μονο την εμπειρία μου με την αδερφή μου,η οποία ειναι τωρα 35 ετων και εχει ενα αγοράκι 7 ετων..ενα αγοράκι 4 με το οποίο πέρασε παρα πολλα,λόγο του οτι έπαθε στις 39 εβδομάδες κάθετη ρήξη πλακούντα,χάθηκε χρόνος με αποτέλεσμα το μωρο να πάθει εγκεφαλική και πνευμονική αιμορραγία..εφυγε..και ξαναγύρισε με δυο αδρεναλινες στην καρδούλα του..και απο κει και περα άρχισαν υδροκεφαλα,και εγχειρήσεις και ενα σωρό προβληματα..θα σου πω μονο πως το θαυματακι μας ειναι τελεια!!το μονο που χρειάζεται ειναι εργοθεραπεία και φυσιοθεραπεία μια φορά την εβδομάδα,λόγο υπερτονιας των άκρων..και μετα απο τον μαχητή μας..έμεινε έγκυος χωρις να το καταλαβει(οταν ηταν περίπου 2 ετων) και τωρα εχουμε δυο κοριτσαρους απο διπλή ωορρηξία 18 μηνων..Σύνολο τέσσερα..μεσα στα τελευταία τρια χρονια δε ο αντρας της έπαθε εγκεφαλικό,και εκεινη πέρυσι εκανε αφαίρεση στομάχου,λόγο διογκωμένου σπλήνα και κολλημενου στο στομάχι της..(πραγματικά απο θαύμα σώθηκε!)..και στα επι πέντε μήνες μπαινόβγαινε στο νοσοκομειο γιατι μαζεψε υγρό στον πνεύμονα,και έπαθε λοίμωξη..και ειχε πνευμονιες..με λίγα λογια αστα βραστά!!!και βοηθεια ουςιαςτικη δεν υπαρχει,απο γονεις και πεθερικά..ο σύζυγος τωρα που πέρασαν τα προβληματα υγείας λειπει  απο τις 7 μεχρι τις 4 και μεχρι  τις 7 κοιμάται..εκεινη δεν θελει να τον πιέζει και με τα παιδια παλεύει μόνη.. τι θελω να σου πω με ολα αυτα?οτι ολα γίνονται!!μπορει να κουράζεσαι,να απελπίζεσαι,να ξενυχτας,αλλα τα καταφέρνεις!!ειμαστε ολοι μαχητες..και οταν κάτι το θελεις πολυ..παντα τα καταφέρνεις..μην φοβάσαι τιποτα..αν ο θεος σε ευλογησει με διδυμα,θα εχει τον λόγο του..Ολα να σου πανε τελεια ευχομαι μεσα απο την ψυχή μου!!!

Ευχαριστώ πολύ για το κουράγιο κ την εμψύχωση.. Πραγματικα αξιεπαινη η αδερφη σου και η οικογενεια της.....Καλή χρονιά και ευχες για ότι καλύτερο!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Finally είπε:

Καταρχας συγχαρητηρια για την εγκυμοσυνη με το καλο ο διπλασιασμος

Θα αδιαθετουσες 14 μερες ακριβως απο την ωοληψια οποτε οχι 6/1 αλλα 4/1.. 

Με 12 μερες μετα την ετ ειχα χοριακη 360 κ ειχα ενα μωρο...ακομα δεν φαινεται αν ειναι διδυμα..για να δει ο γιατρος υπερηχο πρεπει να ξεπςρασεις τις 1500 μοναδες περιπου...κ φαινεται μονο σακος η σακοι...

Εχω περασει 4 φορες τη διαδικασια ευτυχως με επιτυχια κ ξερω ακριβως πως και τι...

Στην εμβριομεταφορα πρωταρχικο λογο οπως αναφερθηκε εχει ο γιατρος μετα η ηλικια κ μετα τα ποσα εμβρια εχεις κ τι ηλικιας

Ογιατρος γιατι υπαρχουν σε πολλες ανατομικα θεματα που δεν μπορουν να στηριξουν διδυμη κυηση

Η ηλικια γιατι συμφωνα με το νομο του 2015 σε γυναικες κατω απο 35 μπαινουν 2 εμβρια ενω σε μεγαλυτερες μπορουν να μπουν κ περισσοτερα

Η ηλικια του εμβριου

Αν ειναι εμβριο 2-3 ημερων η βλαστοκυστη( εμβριο 5 μερας) 

Στατιστικα οι βλαστοκυστες εχουν μεγαλυτερα ποσοστα επιτυχιας κ δεν μπορουν να βαλουν πολλα γιατι υπαρχει κινδυνος πολυδιμης κυησης με ο,τι αυτο συνεπαγεται...

Τελος ως γυναικα που περασε στα28 της οτι περνατε( για την ακριβεια ξεκινησε στα 28) θα προτεινα να σβηστει το σχολιο για τις μεγαλυτερες γυναικες γιατι το λιγοτερο που μπορω ναπω ειναι οτι ειναι απρεπες κδεν με νοιαζει πως θα ακουστει....οι γυναικες αυτες ειναι ηρωιδες κ κανενας δεν ξερει ποτε ξεκινησαν..τοοτι εσυ σταθηκες τυχερη στην πρωτη εξωσωματικη δεν σημαινει οτι ειναι ετσι για ολες...με την ιδια λογικη εσυ στα 27 γιατι εκανες εξωσωματικη; Ας ειμαστε λιγο πιο προσεκτικες...ενα πραγμα που με διδαξε το ταξιδι μου στην εξωσωματικη ειναι ο σεβασμος στον αγωνα καθε γυναικας να γινει μανα..κ αυτο τον αγωνα ειδικα οσες τον δωσαμε πρεπει να τον τιμουμε..συγνωμη για την παρεμβαση αλλα εδω διαβαζουν κοπελες που ακομα παλευουν...

Καλη χρονια κ καλη επιτυχια σε ολους

Αα κ τα εμβρια το ελεγχει ο εμβριολογος οχι ο μικροβιολογος

Εμβρυολογος ηθελα να πω μιλουσα με τον αντρα μου ταυτοχρονα για το τι μου ειπε η μικροβιολογος στο τηλ. με τη χοριακη κ ετσι μπερδευτικα.... Επισης μιλησα γενικα. Κ για τη συγκεκριμενη γυναικα που ηταν 48 η ιδια μου ειπε οτι ειχε προβληματα υγειας κ ετσι δεν μπορουσε κ οτι ο αντρας της ειχε κυρσοκυλη.. Δεν μιλησα...Επισης θα αδειαθετουσα 6/1 και οχι 4/1 με κυκλο 29-30 ημερων. Επισης κ εγω προσπαθω απο τα 25 μου και ειχαμε θεματα σπερματος και εγω αδυναμη μητρα  και ζαχαρο 220 που το οριο ειναι 110 οτι επιανα επεφτε. Επισης εχω κανει ηδη μια αποβολη στα 26 μου που ειχα κανει σπερματεγχυση... Επισης σιγουρα εχει πρωταρχικο λογω ο γιατρος διοτι παει με βαση νομου κ οπως ειπα και ειπες ο νομος λεει σε ηλικιες κατω των 30 βαζουν μεχρι 2. Αλλιως θα χρησιμοποιουσε μονο ενα κ δεν θα τους ενδιεφερε αν πιασει η οχι αλλα χαλανε το ονομα τους ετσι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Finally είπε:

Καταρχας συγχαρητηρια για την εγκυμοσυνη με το καλο ο διπλασιασμος

Θα αδιαθετουσες 14 μερες ακριβως απο την ωοληψια οποτε οχι 6/1 αλλα 4/1.. 

Με 12 μερες μετα την ετ ειχα χοριακη 360 κ ειχα ενα μωρο...ακομα δεν φαινεται αν ειναι διδυμα..για να δει ο γιατρος υπερηχο πρεπει να ξεπςρασεις τις 1500 μοναδες περιπου...κ φαινεται μονο σακος η σακοι...

Εχω περασει 4 φορες τη διαδικασια ευτυχως με επιτυχια κ ξερω ακριβως πως και τι...

Στην εμβριομεταφορα πρωταρχικο λογο οπως αναφερθηκε εχει ο γιατρος μετα η ηλικια κ μετα τα ποσα εμβρια εχεις κ τι ηλικιας

Ογιατρος γιατι υπαρχουν σε πολλες ανατομικα θεματα που δεν μπορουν να στηριξουν διδυμη κυηση

Η ηλικια γιατι συμφωνα με το νομο του 2015 σε γυναικες κατω απο 35 μπαινουν 2 εμβρια ενω σε μεγαλυτερες μπορουν να μπουν κ περισσοτερα

Η ηλικια του εμβριου

Αν ειναι εμβριο 2-3 ημερων η βλαστοκυστη( εμβριο 5 μερας) 

Στατιστικα οι βλαστοκυστες εχουν μεγαλυτερα ποσοστα επιτυχιας κ δεν μπορουν να βαλουν πολλα γιατι υπαρχει κινδυνος πολυδιμης κυησης με ο,τι αυτο συνεπαγεται...

Τελος ως γυναικα που περασε στα28 της οτι περνατε( για την ακριβεια ξεκινησε στα 28) θα προτεινα να σβηστει το σχολιο για τις μεγαλυτερες γυναικες γιατι το λιγοτερο που μπορω ναπω ειναι οτι ειναι απρεπες κδεν με νοιαζει πως θα ακουστει....οι γυναικες αυτες ειναι ηρωιδες κ κανενας δεν ξερει ποτε ξεκινησαν..τοοτι εσυ σταθηκες τυχερη στην πρωτη εξωσωματικη δεν σημαινει οτι ειναι ετσι για ολες...με την ιδια λογικη εσυ στα 27 γιατι εκανες εξωσωματικη; Ας ειμαστε λιγο πιο προσεκτικες...ενα πραγμα που με διδαξε το ταξιδι μου στην εξωσωματικη ειναι ο σεβασμος στον αγωνα καθε γυναικας να γινει μανα..κ αυτο τον αγωνα ειδικα οσες τον δωσαμε πρεπει να τον τιμουμε..συγνωμη για την παρεμβαση αλλα εδω διαβαζουν κοπελες που ακομα παλευουν...

Καλη χρονια κ καλη επιτυχια σε ολους

Αα κ τα εμβρια το ελεγχει ο εμβριολογος οχι ο μικροβιολογος

Θα σύμφωνησω και εγω για  το σχόλιο για  την  ηλικία, ηταν απρεπές... εγω ειμαι 39 και γέννησα πέρσι ενα αγοράκι.. μια φιλη μου μολις γέννησε 47 ετών (χωρίς εξωσωματική αλλα φυσιολογικά ) και ειναι μια χαρα μανούλα.. δεν λέω οκ να υπάρχουν κάποια όρια ακούς κατι τρελά για 55 και 60 ετών .. αλλα οκ 48 ετών ακομα εχεις περίοδο αρα λογικά και φυσιολογικά μπορεις να μείνεις.. Για να δικαιολογήσω και την κοπέλα νομίζω πως απλά δεν το σκέφτηκε και το ειπε.. ειναι και η ηλικία.. στα 28 τα 48 φαντάζουν πολυ μακρινά και πως εισαι πολυ  μεγάλος..

καλη καρδιά κοριτσια! Υπέρ της μητρότητας ειμαστε ολες!! Φιλιά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν μιλησα για τα δικα σας θεματα γιατι δεν τα γνωριζω κ τα σεβομαι...αυτο που ηθελα να πω ειναι οτι οπως εσεις κ εγω οδηγηθηκαμε σε εξωσωματικη σε νεαρη ηλικια καποιες ξεκινουν αργοτερα η παλευουν 10-15 χρονια..αυτο που σχολιασα ηταν το σχολιο για την ηλικια της γυναικας...δεν αναφερατε τα προβληματα αλλα την ηλικια..κι υπαρχουν γυναικες εδω μεσα αυτης της ηλικιας που διαβαζουν..

Τελος στην εξωσωματικη δεν παιζει ρολο ο κυκλος γιατι πολυ απλα ολα προσομοιωνονται...παιζει ρολο η ωοληψια...14 μερες μετα θα σας ερχοταν περιοδοα για αυτο βαζει τη χοριακη 2/1... για να βγουν οι μερες μετα την ωοληψια ακριβως....αλλιως θα σας την εβαζε 6/1... 

Αυτο πρωτα ο θεος θα σας το εξηγησουν στον πρωτο υπερηχο που θα σας μετρησουν την ηλικια της κυησης σας....σε βδομαδες κ μερες...αν μεταφερατε βλαστοκυστες δειτε ποτε κανατε εμβριομεταφορα αφαιρεστε 19 μερες κ εκεινη ειναι η πρωτη μερα κατα τους γιατρους...

Μια καλη κ τελειομηνη εγκυμοσυνη ευχομαι ! με το καλο ο διπλαδιασμος κ οπρωτος υπερηχος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Lisaki 80 είπε:

Θα σύμφωνησω και εγω για  το σχόλιο για  την  ηλικία, ηταν απρεπές... εγω ειμαι 39 και γέννησα πέρσι ενα αγοράκι.. μια φιλη μου μολις γέννησε 47 ετών (χωρίς εξωσωματική αλλα φυσιολογικά ) και ειναι μια χαρα μανούλα.. δεν λέω οκ να υπάρχουν κάποια όρια ακούς κατι τρελά για 55 και 60 ετών .. αλλα οκ 48 ετών ακομα εχεις περίοδο αρα λογικά και φυσιολογικά μπορεις να μείνεις.. Για να δικαιολογήσω και την κοπέλα νομίζω πως απλά δεν το σκέφτηκε και το ειπε.. ειναι και η ηλικία.. στα 28 τα 48 φαντάζουν πολυ μακρινά και πως εισαι πολυ  μεγάλος..

καλη καρδιά κοριτσια! Υπέρ της μητρότητας ειμαστε ολες!! Φιλιά! 

Κ εγω ετσι το σκεφτηκα οταν μαθαμε οτι εχουμε θεμα με το σπερμα  λεω εγω ειμαι 25 με ζαχαρο και αδυναμη μητρα ο αντρας μου ειναι 36 με αδυναμο σπερμα αν δεν τα καταφερουμε τωρα τοτε ποτε? Κ με πηρε η κατω βολτα με το αγχος μου μενω εγκυος με σπερματεγχυση αφου ειχα χασει 10 κιλα και ρυθμισα το ζαχαρο στα 88 και το χανω τη 3η εβδομαδα δεν το ειχαμε δει μονο απο τη χοριακη ηξερα ποσο ημουν. Το ιδιο το σκεφτοταν κ ο αντρας μου αμα κανουμε παιδι κ εχει φτασει αυτος  40+ τι θα τον λεει μπαμπα η παππου, ξερω ακουγεται λιγο τρελο αλλα μετα δεν θα εχεις κ ορεξη να ασχοληθεις κ να παιζεις ολη μερα με το μωρο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...