Μετάβαση σε περιεχόμενο

Προσπάθειες ξανά και ξανά. ..


Recommended Posts

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Lisaki 80 είπε:

Κορίτσι μου καταλαβαίνω την αγωνία σου.. απλά αυτη η ορμόνη διπλασιάζεται καθε 2 μέρες.. δηλαδη τι εννοώ αν χθες είχες 34, αυριο πρεπει να εχεις 70 και παραπανω και την Παρασκευή 140 και πανω.. δεν ειναι οτι αν κάνεις αυριο χοριακη μπορει να δεις το ιδιο αποτέλεσμα και ξαφνικά να ανεβεί την Παρασκευή... Οποτε αν θέλεις να ξέρεις τι συμβαίνει περίπου μπορεις και απο αυριο.. Αν πάλι δεν εισαι ετοιμη ψυχολογικά σε καταλαβαίνω.. 

Εμενα κ στις 2 κυησεις κ αυτην που γεννησα κ τωρα ποτε δεν διπλασιστικε ακριβως επερνε παντα το 60% οποτε να ανεβει θελουμε καλα οχι απαραιτητα διπλο..εχει κοπελες που αβεβαινει σε πανω απο 48 ωρες αυτο το γραφω ενημερωτικα για τις κοπελες γιατι υπαρχουν κι αυτες οι περιπτωσεις

Αλλα εννοειται οτι πρεπει να δει ενα 58-60

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε ποια φαση του κυκλου στα εδωσε..συλλυψης αποκλειεται μαλλον εμφυτευσης...για αυτο κ στιε εξωσωματικες δινονται..με την προγεστερονη φτιαχνει πλαμουντα το μωρο..τρεφεται με αυτην πριν αρχισει να τρεφεται απο τη μαμα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Finally είπε:
στις πριν 6 ώρες, ο/η Κατερίνα21 είπε:

Εγω για τα συγκεκριμενα χςπια διαφωνω..η προγεστερονη ειναι ορμονη δεν ειναι καραμελες ..τα εχω παρει χιλιες φορες!!! τωρα μετα απο 12 βδομαδες θα τα κοψω..η προγεστερονη ειτε χαπι ειτε αλοιφη ειτε ενεσιμη δινεται μονο σε συγλεκριμενες περιπτωσεις..στις υποβοηθουμενες εξωσωματικες κτλ κ σε περιπτωσεις αιμορραγιων η ελλειψης της στην κυηση δεν προλαμβανει την αποβολη αν οοργανισμος ειναι να αποβαλει θα αποβαλει..βπηθα στις αποκολλησεις κ οπως μου πε ογιατρος μου η κολπικη εχει αποδειχθει οτι βοηθα στις πιθανες μολυνσεις απο μικροβια..αρα δεν εχει νοημα να τα παρεις..ισαισα που μπορει να μην κατεβαινει το αιμα αν ειναι να κατεβει..

Τωρα ως αναφορα το εργαστηριο παντα στο ιδιο κ παντα την ιδια ωρα.

Προσωπικα θα θελα να ξερω για να μαι ποετοιμασμενη..με τοσο χαμηλη βεβαια δρν θα καταλαβεις διαφορα απο την περιοδο κ η κυηση θα λεγεται βιοχημικη κ οχι παλινδρομη( στην πρωτη αποβαλεις εχοντας δει μονο χοριακη) στην αλλη σακο.

Ωστοσο σε μια φυσικησυλλυψη εγω εξακολουθω να πιστευω οτι μπορει να γινε αργοτερα να ειχες διπλη ωορυξια κ χιλιαδυο..τοσα ακουμε..ανανεβαινει παει καλα..ξερω κοπελα που ξεκινησε με 17 χοριακη...γιατι ο κυκλος της ειναι οτι να ναι..εγω με εξωσωματικη με 54 κ μου λεγε ο γιατρος εχειςενα 10% να παει( αυτη τη στιγμη τρεχει μεσα στο σπιτι ) εγω θα εκανς χοριακη

Καταλαβα τι εννοεις..οποτε οσον αφορα οποιαδηποτε βοηθεια ακολουθω τον γιατρο ...

Για την χοριακη θελω να παω την πεμπτη, εκτος αν ειμαο χαλια ψυχολογικα και το αφησω..ας περασουν σιγα σιγα οι μερες και βλεπουμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Κατερινάκι/only love είπε:

Εμενα ο γιατρός μου τα έδωσε για να ενισχύσουμε την πιθανότητα σύλληψης,μου το είπε χαρακτηριστικά..τα δίνουν σε διάφορες περιπτώσεις,στην πρόκληση ωοθηλακιορηξιας(οπως εμεις) και στην εξωσωματική επισης(για ενίσχυση)..ελπιζω και ευχομαι να μην χρειαστείς απολύτως τιποτα..να κανεις την Δευτέρα την χοριακη και να χει διπλασιαστεί τουλάχιστον!!!

Απο το στομα σου και στου θεου τ'αφτι..μακαρι να πανε ολα καλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Finally είπε:

Σε ποια φαση του κυκλου στα εδωσε..συλλυψης αποκλειεται μαλλον εμφυτευσης...για αυτο κ στιε εξωσωματικες δινονται..με την προγεστερονη φτιαχνει πλαμουντα το μωρο..τρεφεται με αυτην πριν αρχισει να τρεφεται απο τη μαμα

Μετα το τελος της ωορρηξιας μου είπε και τα χω ξεκινήσει..εκανα ένεση pregnyl και μετα το τελος των προσπαθειών τα ξεκινήσαμε και μου είπε σε 15 μερες να κανω χοριακη..τα δίνουν και σε περιπτώσεις πρόκλησης ωοθυλακιορηξιας οπως εμεις..εγω δεν προτιμά να πάρει κατι η κοπελα..της το ανέφερα απλα μηπως ρωτήσει τον γιατρό της αν μπορούν να την βοηθήσουν..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Κατερίνα21 είπε:

Απο το στομα σου και στου θεου τ'αφτι..μακαρι να πανε ολα καλα!!!

Και επειδη οι μερες ειναι πολλές μεχρι την Δευτέρα..η τιμη θα χει πενταπλασιαστει γλυκια μου!!!προς θεού για να μην παρεξηγηθώ ειπα απλα για την προγεστερονη καθώς γνωρίζω ολες τις περιπτώσεις που βοηθά..το προτινα απλα μηπως το συζητούςατε με τον γιατρό σου..καθε περίπτωση ειναι διαφορετική,και ουτε το παίζω γιατρός..απλα απόψεις ανταλλάσσουμε και μαλιστα οι περισσότερες βάση εμπειριών..εγω σου στέλνω την αγαπη μου για τα καλυτερα αποτελέσματα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Κατερινάκι/only love είπε:

Μετα το τελος της ωορρηξιας μου είπε και τα χω ξεκινήσει..εκανα ένεση pregnyl και μετα το τελος των προσπαθειών τα ξεκινήσαμε και μου είπε σε 15 μερες να κανω χοριακη..τα δίνουν και σε περιπτώσεις πρόκλησης ωοθυλακιορηξιας οπως εμεις..εγω δεν προτιμά να πάρει κατι η κοπελα..της το ανέφερα απλα μηπως ρωτήσει τον γιατρό της αν μπορούν να την βοηθήσουν..

Ολα πρεπει να γινονται σε συνενοηση με τον γιατρο...ετσι κ αλλιως δεν θα ξεκινουσα κατι απο μονη μου..απλως το σκεφτομουν ολη μερα και πριν λιγο το εψαξα... Απλα ο γιατρος δεν μου ανεφερε τιποτα για χαπια..και πιστευω οτι ηταν επειδη δεν ειχα στο παρελθον αλλη αποβολη ή τιποτα αλλο...

Οτι γινει κοριτσια θα το δεχτω..ολα για καποιο λογο γινονται... Απλα πλεον δεν θα εχω την απορια αν τελικα μπορουμε οπως ελεγα στην αρχη!! Τωρα μαθαμε την συνταγη!! Χαχαχαχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Κατερινάκι/only love είπε:

Και επειδη οι μερες ειναι πολλές μεχρι την Δευτέρα..η τιμη θα χει πενταπλασιαστει γλυκια μου!!!προς θεού για να μην παρεξηγηθώ ειπα απλα για την προγεστερονη καθώς γνωρίζω ολες τις περιπτώσεις που βοηθά..το προτινα απλα μηπως το συζητούςατε με τον γιατρό σου..καθε περίπτωση ειναι διαφορετική,και ουτε το παίζω γιατρός..απλα απόψεις ανταλλάσσουμε και μαλιστα οι περισσότερες βάση εμπειριών..εγω σου στέλνω την αγαπη μου για τα καλυτερα αποτελέσματα!!!

Προς θεου καλε, δεν σε παρεξηγω!!! Καταλαβα τον τροπο που το ειπες..μην το σκεφτεσαι καν...

Και εγω που σπουδαζω διαιτολογια και εχω κανει μαθηματα πανω στην γενικη παθολογια και νοσολογια εχω πολλα, παρα πολλα που δεν ξερω..και ειμαι ευγνωμων που μαθαινω τοσο μεσα απο διαφορες εμπειριες... Μπαινω στη θεση της καθεμιας σας και κανω το πρόβλημα σας δικο μου, οπως κι εσεις στην περιπτωση μου... Η μια καταλαβαινει την αλλη και υπαρχει αλληλοβοηθεια εδω μεσα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Κατερίνα21 είπε:

Προς θεου καλε, δεν σε παρεξηγω!!! Καταλαβα τον τροπο που το ειπες..μην το σκεφτεσαι καν...

Και εγω που σπουδαζω διαιτολογια και εχω κανει μαθηματα πανω στην γενικη παθολογια και νοσολογια εχω πολλα, παρα πολλα που δεν ξερω..και ειμαι ευγνωμων που μαθαινω τοσο μεσα απο διαφορες εμπειριες... Μπαινω στη θεση της καθεμιας σας και κανω το πρόβλημα σας δικο μου, οπως κι εσεις στην περιπτωση μου... Η μια καταλαβαινει την αλλη και υπαρχει αλληλοβοηθεια εδω μεσα...

Σε φιλώ και χαιρομαι που δεν παρεξηγούνται τα λεγόμενα μου..σου στέλνω την εκτίμηση μου και οοοολη μου την θετική ενέργεια..θα σου πρότεινα και γω να κανεις αλλη μια χοριακουλα π.χ αυριο η την Πέμπτη..οπως και να χει οτι κι αν αποφασίσεις..οποίο και να ναι το αποτέλεσμα,ειπαμε..δεν το βάζουμε κάτω για κανενα λόγο!!!Η Μάνα ουτως η άλλως τα υπομένει λενε ολα..και εμεις ειμαστε έτοιμες γίαυτον τον ρόλο!!!????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Κατερινάκι/only love είπε:

Σε φιλώ και χαιρομαι που δεν παρεξηγούνται τα λεγόμενα μου..σου στέλνω την εκτίμηση μου και οοοολη μου την θετική ενέργεια..θα σου πρότεινα και γω να κανεις αλλη μια χοριακουλα π.χ αυριο η την Πέμπτη..οπως και να χει οτι κι αν αποφασίσεις..οποίο και να ναι το αποτέλεσμα,ειπαμε..δεν το βάζουμε κάτω για κανενα λόγο!!!Η Μάνα ουτως η άλλως τα υπομένει λενε ολα..και εμεις ειμαστε έτοιμες γίαυτον τον ρόλο!!!????

Εισαι υπεροχη και μου δινεις απίστευτη δυναμη!!!

Να σε ρωτησω κατι?? Διαβασα οτι το ενδομητριο σε καθε κυκλο παχαινει και μετα αν δεν γινει συλληψη αποβαλλεται μέσω της περιοδου... Ομως η β χοριακη αυξανεται μονο σε περιπτωση συλληψης..σωστα??? Οχι σε καθε κυκλο και μετα πεφτει η τιμη της...αν δεν γινει συλληψη...

Απο το πρωι νιωθω κατι τραβηγματα στη μητρα, συνηθως στα αριστερα...λες να γινεται κατι??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Κατερίνα21 είπε:

Ολα πρεπει να γινονται σε συνενοηση με τον γιατρο...ετσι κ αλλιως δεν θα ξεκινουσα κατι απο μονη μου..απλως το σκεφτομουν ολη μερα και πριν λιγο το εψαξα... Απλα ο γιατρος δεν μου ανεφερε τιποτα για χαπια..και πιστευω οτι ηταν επειδη δεν ειχα στο παρελθον αλλη αποβολη ή τιποτα αλλο...

Οτι γινει κοριτσια θα το δεχτω..ολα για καποιο λογο γινονται... Απλα πλεον δεν θα εχω την απορια αν τελικα μπορουμε οπως ελεγα στην αρχη!! Τωρα μαθαμε την συνταγη!! Χαχαχαχ

Κατερινακι μου γλυκο θα σου πω καποια πραγματακια απο προσωπική εμπειρία.....

Οπως εχω ξαναπεί εγω ειχα μια βιοχημική. Χοριακη 505 και την ίδια μερα αιμα...μετα απο 3 μερες ειχε πεσει στο 357 αν θυμαμαι καλα.. εκείνη τη χρονική περίοδο ήμουν σε φαση να αλλαζω γιατρο γιατι δεν με ικανοποιούσε ο παλιος μου. Ομως επειδή ακομα ψαχνομουν οταν ειδα το αιμα η πρωτη μου κινηση ηταν να παρω τον παλιο ο οποιος μου δωσε utragestan και με ξεπεταξε. Μετα απο μια μερα πηρα εναν νεο γιατρό που ετυχε να με δει λιγες μερες πριν μαθω την εγκυμοσύνη αλλα στον υπερηχο ειχε δει μονο παχυ ενδομήτριο και δεν μπορουσε να ξερει αν ηταν εγκυμοσυνη ή απλα ημουβ πριν τη περίοδο. Αυτος ο νεος εμενα δε μου εδωσε χαπια να πάρω.. μου ειπε απλα να ξανα κανω χοριακη.

Εκ των υστέρων, λοιπον, αναρωτιομουν γιατι ο ενας γιατρος εδωσε utragestan (προγεστερονη) και ο αλλος οχι. Παίρνοντας ο καιρος και εχοντας ξανα παει στον νεο γιατρο (σε αυτον θα παραμείνω) καταλαβα οτι ο καθε γιατρος δουλευει διαφορετικα και λαμβάνει διαφορετικα πραγματα υπόψιν. Ο δευτερος ενδεχόμενος να έκρινε οτι σε αυτη τη φαση δε χρειάζεται να παρω τοσο βαρια χαπια. Ναι μπορει να μη κανει κακο στο μωρο η σε μενα αλλα ειναι ορμονη! Και ισως να χρειαστεί (που το απευχομαι) αλλες φορές να πάρω αυτη την ορμονη οπότε μπορει να μη θέλησε να τα παρω τοσο νωρίς.

Να σημειώσω οτι ο πρωτος γιατρος λόγω επιβαρυμενου προγράμματος αμφιβαλλω αν με θυμόταν αν καταλαβε ποια ειμαι. Μετα δε με αναζητησε καν φανταστειτε να δει τι απεγινα. Ο δεύτερος πριν μαθιε για την εγκυμοσυνη μου ειχε παρει ιστορικο και μου κανε κολπικο υπέρηχο...

Οπότε μη το πολύ ψαχνεις γιατι στο τελος θα φρικαρεις.......προσπαθησε να ηρεμήσεις και αν χρειαστεί......"κλεισε το ιντερνετ". Θα διαβασεις πολλα, πραγματα που δε τα ήξερες και θα βασανιζεσαι καθε λεπτο. Σου μιλαω εκ πείρας. Το εζησα. Απο την ωρα που ειχα δει αιμα διαβαζα, διαβαζα, διαβαζα, διαβαζα....δεν ηρεμησα ουτε δευτερολεπτο. 

Εμεις ειμαστε εδω για παν ενδεχομενο ακομα και αν "κλεισεις το ιντερνετ"....αλλα εδω είναι και ο γιατρός σου και πρέπει να τον εμπιστευτείς....και αυτος σε ξερει καλύτερα απο ολους..

Απλα νιωθω οτι σε αυτη τη φάση μεχρι να δεις τι γίνεται καλο θα ηταν μην φορτωνεσαι με παραπάνω γνώσεις γιατι μονο ηρεμη δε θα σαι...εξάλλου ο γιατρος σου, εφόσον τον εμπιστευεσαι, εχει το τελευταίο λόγο το πως θα κινηθείς.....

Προσθεου, σας παρακαλω,  μη παρεξηγηθω ουτε εγω λεω απλα τη γνωμη μου με ολη τη καλη μου διαθεση οπως ολες μας... 

Σας φιλω!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Κατερίνα21 είπε:

Εισαι υπεροχη και μου δινεις απίστευτη δυναμη!!!

Να σε ρωτησω κατι?? Διαβασα οτι το ενδομητριο σε καθε κυκλο παχαινει και μετα αν δεν γινει συλληψη αποβαλλεται μέσω της περιοδου... Ομως η β χοριακη αυξανεται μονο σε περιπτωση συλληψης..σωστα??? Οχι σε καθε κυκλο και μετα πεφτει η τιμη της...αν δεν γινει συλληψη...

Απο το πρωι νιωθω κατι τραβηγματα στη μητρα, συνηθως στα αριστερα...λες να γινεται κατι??

Ναι ετσι λειτουργει το ενδομήτριο..Η β χοριακη ανιχνεύει την β-χοριακη γοναδοτροπινη που ειναι μια ορμόνη που παράγει η γυναικα μονο σε περίπτωση εγκυμοσυνης..πέφτει μονο οταν δεν προχωρήσει..

κοριτσακι μου εσενα εχει συμβεί..εχετε τσακώσει το σπορακι..η τιμη απλα ειναι πολυ χαμηλή..αν κανεις αλλη μια χοριακη σημερα και χει διπλασιαστεί τοτε ολα πανε μια χαρα,γιατι πράγματι η σύλληψη μπορει να εγινε μολις μερικές μερες..οποτε τωρα θα αρχίσει να ανεβαίνει..Εγω ειλικρινα εχω δυο απορίες,γιατι ο γιατρός σου είπε να πας μετα απο μια εβδομάδα για χοριακη,αφου εχεις κανει ήδη,δεν επρεπε να σε στέλνει μερα παρα μερα για να ελέγξει τις μονάδες?και γιατι σου εκανε υπερηχο?τι να δειξει?το σπορακι φαίνεται αρκετό καιρό μετα...δεν ξέρω..επιστήμονας ειναι,αλλα επειδη σαν την διαίσθηση την γυναικεία δεν υπαρχει τίποτε,ΕΣΥ θα μας πεις γλυκια μου πως αισθάνεσαι..μπορει αυτο π.χ που νιώθεις να ναι το σπορακι που παει να εμφυτευθει...Συνονοματη μου..ολα καλα θα πανε..θα δεις!????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Petalouditsa28 είπε:

Κατερινακι μου γλυκο θα σου πω καποια πραγματακια απο προσωπική εμπειρία.....

Οπως εχω ξαναπεί εγω ειχα μια βιοχημική. Χοριακη 505 και την ίδια μερα αιμα...μετα απο 3 μερες ειχε πεσει στο 357 αν θυμαμαι καλα.. εκείνη τη χρονική περίοδο ήμουν σε φαση να αλλαζω γιατρο γιατι δεν με ικανοποιούσε ο παλιος μου. Ομως επειδή ακομα ψαχνομουν οταν ειδα το αιμα η πρωτη μου κινηση ηταν να παρω τον παλιο ο οποιος μου δωσε utragestan και με ξεπεταξε. Μετα απο μια μερα πηρα εναν νεο γιατρό που ετυχε να με δει λιγες μερες πριν μαθω την εγκυμοσύνη αλλα στον υπερηχο ειχε δει μονο παχυ ενδομήτριο και δεν μπορουσε να ξερει αν ηταν εγκυμοσυνη ή απλα ημουβ πριν τη περίοδο. Αυτος ο νεος εμενα δε μου εδωσε χαπια να πάρω.. μου ειπε απλα να ξανα κανω χοριακη.

Εκ των υστέρων, λοιπον, αναρωτιομουν γιατι ο ενας γιατρος εδωσε utragestan (προγεστερονη) και ο αλλος οχι. Παίρνοντας ο καιρος και εχοντας ξανα παει στον νεο γιατρο (σε αυτον θα παραμείνω) καταλαβα οτι ο καθε γιατρος δουλευει διαφορετικα και λαμβάνει διαφορετικα πραγματα υπόψιν. Ο δευτερος ενδεχόμενος να έκρινε οτι σε αυτη τη φαση δε χρειάζεται να παρω τοσο βαρια χαπια. Ναι μπορει να μη κανει κακο στο μωρο η σε μενα αλλα ειναι ορμονη! Και ισως να χρειαστεί (που το απευχομαι) αλλες φορές να πάρω αυτη την ορμονη οπότε μπορει να μη θέλησε να τα παρω τοσο νωρίς.

Να σημειώσω οτι ο πρωτος γιατρος λόγω επιβαρυμενου προγράμματος αμφιβαλλω αν με θυμόταν αν καταλαβε ποια ειμαι. Μετα δε με αναζητησε καν φανταστειτε να δει τι απεγινα. Ο δεύτερος πριν μαθιε για την εγκυμοσυνη μου ειχε παρει ιστορικο και μου κανε κολπικο υπέρηχο...

Οπότε μη το πολύ ψαχνεις γιατι στο τελος θα φρικαρεις.......προσπαθησε να ηρεμήσεις και αν χρειαστεί......"κλεισε το ιντερνετ". Θα διαβασεις πολλα, πραγματα που δε τα ήξερες και θα βασανιζεσαι καθε λεπτο. Σου μιλαω εκ πείρας. Το εζησα. Απο την ωρα που ειχα δει αιμα διαβαζα, διαβαζα, διαβαζα, διαβαζα....δεν ηρεμησα ουτε δευτερολεπτο. 

Εμεις ειμαστε εδω για παν ενδεχομενο ακομα και αν "κλεισεις το ιντερνετ"....αλλα εδω είναι και ο γιατρός σου και πρέπει να τον εμπιστευτείς....και αυτος σε ξερει καλύτερα απο ολους..

Απλα νιωθω οτι σε αυτη τη φάση μεχρι να δεις τι γίνεται καλο θα ηταν μην φορτωνεσαι με παραπάνω γνώσεις γιατι μονο ηρεμη δε θα σαι...εξάλλου ο γιατρος σου, εφόσον τον εμπιστευεσαι, εχει το τελευταίο λόγο το πως θα κινηθείς.....

Προσθεου, σας παρακαλω,  μη παρεξηγηθω ουτε εγω λεω απλα τη γνωμη μου με ολη τη καλη μου διαθεση οπως ολες μας... 

Σας φιλω!

 

Καλημερα γλυκια μου!! Τραβηξες κι εσυ πολλα... Ευχομαι ολα να πανε καλα...

Το συζητησα με τον αντρα μου και καταληξαμε να κανουμε οτι μας πει ο γιατρος..και ας αγωνιουμε μεχρι την δευτερα...

Εχεις δικιο...το ψαχνω πολυ..ετσι εκανα παντα..αλλα ολο μου μπαινουν υποψιες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Κατερίνα21 είπε:

Καλημερα γλυκια μου!! Τραβηξες κι εσυ πολλα... Ευχομαι ολα να πανε καλα...

Το συζητησα με τον αντρα μου και καταληξαμε να κανουμε οτι μας πει ο γιατρος..και ας αγωνιουμε μεχρι την δευτερα...

Εχεις δικιο...το ψαχνω πολυ..ετσι εκανα παντα..αλλα ολο μου μπαινουν υποψιες...

Καρδουλα μου να δεις ποσες κοπελες εχουν περασει πολυ χειρότερα απο εμενα και ομως ειναι πιο δυνατες και τα κατάφεραν... ΤΙΣ ΘΑΥΜΑΖΩ ΟΛΕΣ.

Ετσι ημουν και εγώ, εψαχνα απο εδω εψαχνα απο εκει με αποτελεσμα να μη μπορω να ηρεμήσω με τιποτα. Και στη φαση που ήμουν το μονο που επρεπε να κανω ηταν να είμαι ΗΡΕΜΗ. 

Κανε πραγματα για να εισαι ηρεμη δες ταινίες διαβασε κανενα βιβλιαρακι.....

Σου ευχομαι ολα να πανε καλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Κατερινάκι/only love είπε:

Ναι ετσι λειτουργει το ενδομήτριο..Η β χοριακη ανιχνεύει την β-χοριακη γοναδοτροπινη που ειναι μια ορμόνη που παράγει η γυναικα μονο σε περίπτωση εγκυμοσυνης..πέφτει μονο οταν δεν προχωρήσει..

κοριτσακι μου εσενα εχει συμβεί..εχετε τσακώσει το σπορακι..η τιμη απλα ειναι πολυ χαμηλή..αν κανεις αλλη μια χοριακη σημερα και χει διπλασιαστεί τοτε ολα πανε μια χαρα,γιατι πράγματι η σύλληψη μπορει να εγινε μολις μερικές μερες..οποτε τωρα θα αρχίσει να ανεβαίνει..Εγω ειλικρινα εχω δυο απορίες,γιατι ο γιατρός σου είπε να πας μετα απο μια εβδομάδα για χοριακη,αφου εχεις κανει ήδη,δεν επρεπε να σε στέλνει μερα παρα μερα για να ελέγξει τις μονάδες?και γιατι σου εκανε υπερηχο?τι να δειξει?το σπορακι φαίνεται αρκετό καιρό μετα...δεν ξέρω..επιστήμονας ειναι,αλλα επειδη σαν την διαίσθηση την γυναικεία δεν υπαρχει τίποτε,ΕΣΥ θα μας πεις γλυκια μου πως αισθάνεσαι..μπορει αυτο π.χ που νιώθεις να ναι το σπορακι που παει να εμφυτευθει...Συνονοματη μου..ολα καλα θα πανε..θα δεις!????????

Καλημερα!! Μπορω να σου λυσω τια αποριες σου...

Αρχικα συμφωνα με την περιοδο μου, οπως μου ειπε ο γιατρος, επρεπε να ημουν 5 εβδομαδων και το μωρο θα φαινοταν κανονικα..αν ομως ημουν 5 εβδομαδω και η χοριακη μου ηταν 34 φαινοταν οτι υπηρχε προβλημα...γιαυτο το λογο μου εκανε υπερυχο μηπως καταλαβει σε τι φαση βρισκομαστε τελικα...και ειδε μονο το ενδομητριο..και κατεληξε οτι ειμαι 7 ημερων...

Οσον αφορα την χοριακη, ηθελε να αποκλησει το ενδεχομενο αποβολης ( το οποιο μου ειπε αν ειναι θα γινει  σημερα η αυριο) και λογικα μου ειπε να κανω την δευτερα για ενα μεγαλυτερο αποτελεσμα, αφου θα εχει αποφευχθει η αποβολη( συμφωνα με τους υπολογισμους μου, θα πρεπει να ειναι γυρω στο 300 αν δεν κανω λαθος)..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Petalouditsa28 είπε:

Καρδουλα μου να δεις ποσες κοπελες εχουν περασει πολυ χειρότερα απο εμενα και ομως ειναι πιο δυνατες και τα κατάφεραν... ΤΙΣ ΘΑΥΜΑΖΩ ΟΛΕΣ.

Ετσι ημουν και εγώ, εψαχνα απο εδω εψαχνα απο εκει με αποτελεσμα να μη μπορω να ηρεμήσω με τιποτα. Και στη φαση που ήμουν το μονο που επρεπε να κανω ηταν να είμαι ΗΡΕΜΗ. 

Κανε πραγματα για να εισαι ηρεμη δες ταινίες διαβασε κανενα βιβλιαρακι.....

Σου ευχομαι ολα να πανε καλα!

Εχεις δικιο!!! Ετσι κ αλλιως ειμαι απο κρεβατι σε καναπε και το αντιστροφο..ολα ο αντρας μου τα κανει.. Ουτε να τεντωθω δε με αφηνει..χιχι.. Εδω εβηξα και μου εβαλε τις φωνες...

Καθε στιγμη προσευχομαι να πανε ολα καλα!!! Εδω θα ειστε θα μαθετε τα νεα μου!!!??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Κατερίνα21 είπε:

Εχεις δικιο!!! Ετσι κ αλλιως ειμαι απο κρεβατι σε καναπε και το αντιστροφο..ολα ο αντρας μου τα κανει.. Ουτε να τεντωθω δε με αφηνει..χιχι.. Εδω εβηξα και μου εβαλε τις φωνες...

Καθε στιγμη προσευχομαι να πανε ολα καλα!!! Εδω θα ειστε θα μαθετε τα νεα μου!!!??

Εγω πιστεύω πως ολα θα πανε καλα..... αν εχεις καταλάβει η σύλληψη έγινε σε μερες που δε περίμενες και ησουν πολυ τυχερή που ζουζουνισατε τοτε...ηταν θελημα Θεού ενα πράγμα......

Παρολα αυτα αν κατι δε παει καλα να θυμάσαι 2 πράγματα...

1) ολα γινονται για καποιο λογο.... ο οργανισμός μας και φύση λειτουργουβ για το καλο μας κάποιες φορες..και εγω που ειχα παρει τελικα τα utragestan δε μπόρεσα να κρατησω το σπορι μου. Ηταν για καλο όμως. Με προστάτεψε η φυση και ο θεος. 

2) Εφοσον έμεινες εγκυος σημαίνει οτι πλεον ειναι θεμα χρονου! 

Στα λεω εγω αυτα που ακομα και 3 μηνες μετα καμι φορα με πιανουν τα κλαματα οταν σκεφτομαι οτι τωρα θα μουν 3 μηνων περίπου..

Αλλα σκεφτομαι αυτα που σου πα και παρηγοριεμαι

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Κατερίνα21 είπε:

Καλημερα!! Μπορω να σου λυσω τια αποριες σου...

Αρχικα συμφωνα με την περιοδο μου, οπως μου ειπε ο γιατρος, επρεπε να ημουν 5 εβδομαδων και το μωρο θα φαινοταν κανονικα..αν ομως ημουν 5 εβδομαδω και η χοριακη μου ηταν 34 φαινοταν οτι υπηρχε προβλημα...γιαυτο το λογο μου εκανε υπερυχο μηπως καταλαβει σε τι φαση βρισκομαστε τελικα...και ειδε μονο το ενδομητριο..και κατεληξε οτι ειμαι 7 ημερων...

Οσον αφορα την χοριακη, ηθελε να αποκλησει το ενδεχομενο αποβολης ( το οποιο μου ειπε αν ειναι θα γινει  σημερα η αυριο) και λογικα μου ειπε να κανω την δευτερα για ενα μεγαλυτερο αποτελεσμα, αφου θα εχει αποφευχθει η αποβολη( συμφωνα με τους υπολογισμους μου, θα πρεπει να ειναι γυρω στο 300 αν δεν κανω λαθος)..

Οκ τωρα καταλαβα για τον υπερηχο..τωρα για τη χοριακη ξέρω πως οποία κι αν ειναι η τιμη,συνηθως λενε οι γιατροί επανάληψη σε 48 ώρες και αν χρειαστεί παλι και παλι..Δεν πειράζει οπως σου ειπα και πριν το δικο σου το σώμα ξέρει καλυτερα..εγω ευχομαι την Δευτέρα να παρεις τα αποτελέσματα που θα αποδεικνύουν πως ολα ειναι ΤΕΛΕΙΑ..!!!ειπαμε χαλάρωση..ξεκούραση..και πολυ ονειροπωληση,!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Κατερινάκι/only love είπε:

Μετα το τελος της ωορρηξιας μου είπε και τα χω ξεκινήσει..εκανα ένεση pregnyl και μετα το τελος των προσπαθειών τα ξεκινήσαμε και μου είπε σε 15 μερες να κανω χοριακη..τα δίνουν και σε περιπτώσεις πρόκλησης ωοθυλακιορηξιας οπως εμεις..εγω δεν προτιμά να πάρει κατι η κοπελα..της το ανέφερα απλα μηπως ρωτήσει τον γιατρό της αν μπορούν να την βοηθήσουν..

Mετα την ωρηξια στα εδωσε για εμφυτευση οχο για συλλυψη...αυτο ειπα..δεν στα εδωσε στην προκληση....στα εδωσε μετα την pregnyl..το ιδιο λεμε..

Αυτο που κανεις το κανα 4 φορεαλλες 4 σπερματεγχυσεις κ 4 εξωσωματικες..

Η προγεστερονη καμια σχεση δεν εχει με τη συλλυψη ασε που η κοπελα εχει ηδη συλλαβει με χοριακη θετικη..εχει νς κανει με την εμφυτευση...

Ειναι η ορμονη που τρεφει το εμβριο μεχρι να αποκτησει πλακουντα να τρεφεται απο τη μαμα σε σενα λοιπον τα εδωσε γιατι αν συλλαβεις κ εμφυτευθει βοηθουν στην εμφυτευσηβκ το ταιζουν....αλλιως την ορμονη αυτη την παραγει το σωμα απο μονο του..

Απο τα βαθυ της ψυχης μου καλη επιτυχια κ μια θετικη χοριακη

Ο λογος που ημουν τοσο καθετη ειναι γιατι ενω καμια φορα παμε να βοηθησουμε με το να προτεινπυμε μια αγωγη στην ουσια ο αλλος μεσα στην απογνωση του μπορει να τα παρει( κ δεν το λεω για την κοπελα) ..ή σε περιπτωση που ολα πανε στραβα να λεμε αν ειχα παρει αυτο....εκεινο το αλλο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Finally είπε:

Mετα την ωρηξια στα εδωσε για εμφυτευση οχο για συλλυψη...αυτο ειπα..δεν στα εδωσε στην προκληση....στα εδωσε μετα την pregnyl..το ιδιο λεμε..

Αυτο που κανεις το κανα 4 φορεαλλες 4 σπερματεγχυσεις κ 4 εξωσωματικες..

Η προγεστερονη καμια σχεση δεν εχει με τη συλλυψη ασε που η κοπελα εχει ηδη συλλαβει με χοριακη θετικη..εχει νς κανει με την εμφυτευση...

Ειναι η ορμονη που τρεφει το εμβριο μεχρι να αποκτησει πλακουντα να τρεφεται απο τη μαμα σε σενα λοιπον τα εδωσε γιατι αν συλλαβεις κ εμφυτευθει βοηθουν στην εμφυτευσηβκ το ταιζουν....αλλιως την ορμονη αυτη την παραγει το σωμα απο μονο του..

Απο τα βαθυ της ψυχης μου καλη επιτυχια κ μια θετικη χοριακη

Ο λογος που ημουν τοσο καθετη ειναι γιατι ενω καμια φορα παμε να βοηθησουμε με το να προτεινπυμε μια αγωγη στην ουσια ο αλλος μεσα στην απογνωση του μπορει να τα παρει( κ δεν το λεω για την κοπελα) ..ή σε περιπτωση που ολα πανε στραβα να λεμε αν ειχα παρει αυτο....εκεινο το αλλο...

Της κοπέλας απλα της το ανέφερα,καθότι διάβασα πως το δίνουν σε παρα πολλές περιπτώσεις στην αρχή της σύλληψης αν εχουν υποψία αποβολής..επειδη ο γιατρός της μίλησε για κατι τέτοιο,ειπα απλα αν θεωρούσε σωστό να τον ρωτήσει..η κουνιάδα μου στην αρχή της τρίτης της εγκυμοσυνης,λόγο αιμορραγίας τα έπαιρνε τρεις μήνες..φυσικά ειπα απο την αρχή οτι καθε περίπτωση ειναι διαφορετική και καθε γυναικα επισης..δεν νομιζω με την παρότρυνση μου να ρωτήσει τον γιατρό  πως μπορω να οδηγήσω μια κοπελα να τα πάρει απο μόνη της..Φυσικά και οι γιατροί ειναι ανθρωποι,και δεν λειτουργούν ολοι το ιδιο..π.χ ο γυναικολόγος μου αν δεν ειχε στείλει την αδερφή μου να ψαχτεί για θρομβοφιλια ισως τωρα να μην ειχαμε κανενα  απο τα τέσσερα ανήψια μου..γίαυτο συζητάμε και συγκρίνουμε..γιατι εχουν δει πολλα τα ματια μας γενικοτερα με τους γιατρούς..την προγεστερονη ξεκινά το σώμα να η παράγει μετα απο ενα διαστημα..οποτε σε τεχνικές υποβοηθούμενης αναπαραγωγής,η πρόκλησης εχουν γραμμή να την ξεκινάνε απο η αρχή για α ενισχύσουν την διαδικασία..Σε ευχαριστω πολυ για τις ευχές σου..ελπιζω αυτη τη ολα να τα καταφερουμε..εσυ σε τι φάση βρίσκεσαι?πετυχε καποια απο τις απόπειρες που ανέφερες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Finally είπε:

Ο λογος που ημουν τοσο καθετη ειναι γιατι ενω καμια φορα παμε να βοηθησουμε με το να προτεινπυμε μια αγωγη στην ουσια ο αλλος μεσα στην απογνωση του μπορει να τα παρει( κ δεν το λεω για την κοπελα) ..ή σε περιπτωση που ολα πανε στραβα να λεμε αν ειχα παρει αυτο....εκεινο το αλλο...

Εχω πεσει και εγω σε τετοια παγίδα.....γιατι δεν εχω κανει το ενα, γιατι το αλλο......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Κατερινάκι/only love είπε:

Της κοπέλας απλα της το ανέφερα,καθότι διάβασα πως το δίνουν σε παρα πολλές περιπτώσεις στην αρχή της σύλληψης αν εχουν υποψία αποβολής..επειδη ο γιατρός της μίλησε για κατι τέτοιο,ειπα απλα αν θεωρούσε σωστό να τον ρωτήσει..η κουνιάδα μου στην αρχή της τρίτης της εγκυμοσυνης,λόγο αιμορραγίας τα έπαιρνε τρεις μήνες..φυσικά ειπα απο την αρχή οτι καθε περίπτωση ειναι διαφορετική και καθε γυναικα επισης..δεν νομιζω με την παρότρυνση μου να ρωτήσει τον γιατρό  πως μπορω να οδηγήσω μια κοπελα να τα πάρει απο μόνη της..Φυσικά και οι γιατροί ειναι ανθρωποι,και δεν λειτουργούν ολοι το ιδιο..π.χ ο γυναικολόγος μου αν δεν ειχε στείλει την αδερφή μου να ψαχτεί για θρομβοφιλια ισως τωρα να μην ειχαμε κανενα  απο τα τέσσερα ανήψια μου..γίαυτο συζητάμε και συγκρίνουμε..γιατι εχουν δει πολλα τα ματια μας γενικοτερα με τους γιατρούς..την προγεστερονη ξεκινά το σώμα να η παράγει μετα απο ενα διαστημα..οποτε σε τεχνικές υποβοηθούμενης αναπαραγωγής,η πρόκλησης εχουν γραμμή να την ξεκινάνε απο η αρχή για α ενισχύσουν την διαδικασία..Σε ευχαριστω πολυ για τις ευχές σου..ελπιζω αυτη τη ολα να τα καταφερουμε..εσυ σε τι φάση βρίσκεσαι?πετυχε καποια απο τις απόπειρες που ανέφερες?

Εγω πετυχα 4/4 εξωσωματικες..τις 2 πρωτες τα εχασα λογω χρβμοσωμικων στην τριτη απεκτησα το πρωτο μου παιδι κ τωρα περιμενω το δευτερο...

Αυτο που ειπα κ ξαναλεω ειναι οτι η προγεστερονη δεν δινεται στη συλλυψη αλλα στην εμφυτευση .( εχει τεραστια διαφορα κ στις υποβοηθουμενες για αυτο το δινουν)

Δεν ηταν συσταση προς εσενα το σχολιο μου αλλα επειδη εχω ζησει αποβολες θα σου πω πως ψαχνεις καπου να πιαστεις κ συνηθως πθανεσαι σε αυτα. 

Φυσικα ειμαστε εδω για αλλγλοστηριξη κ συμβουλες αλλα προσωπικα ειμαι πολυ φειδωλη στο κομματι φαρμακα . 

Την αποβολη δεν την αποφευγεις...οτι και να γινει..στις αποκολλησεις κ στις αιμορραγιες ναι βπηθα αλλα αν ειναι να γινει αποβολη θα γινει..ο πατερας μου ηταν γυναικολογος τωρα πια συνταξιουχοε επεφτα στα ποδια του τοτε που δεν πηγαιναν καλα οι κυησεις να μου δωσει κατι να ην αποβαλλω ..κ δεν υπηρχε τιποτα...

Για αυτο γραφω οπως γραφω..γιατι μετα ψαχνεις απεγνωσμενα το " γιατι" κ το " τι θα γινοταν αν..."

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Petalouditsa28 είπε:

Εχω πεσει και εγω σε τετοια παγίδα.....γιατι δεν εχω κανει το ενα, γιατι το αλλο......

Το χω ζησει το εργο πολλες φορες για αυτο γραφω φορτισμενα καμια φορα...στην πραγματικοτητα κ εκ πειρας κ εχοντας πια ενα παιδι στα χερια κ ρνα στην κοιλια θα σου πω οτι δεν φταιμε..ειναι να γινει..ειτε γιατι η φυση προννοει ειτε γιατι κατι λειπει απο τον οργανισμο μας ή κατι εχπυμε( πχ θρομβοφιλια) μονο εμεις ομως δεν εχουμε ευθυνη αυτο μην το ξεχνας..ευχομαι να τελειωσε κ σε σενα αυτο το βασανο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
    • Σώπα ρε!!!! Τι λες τώρα!!! Πάει ένας χρόνος.. Φτου φτου φτου φτου το παιδάκι!!! Μπράβο!! Πως πέρασε έτσι ο καιρός;;! Έλα βρε αγάπη, μπράβο!! Να τον χαίρεσαι!! Να τους χαίρεστε και τους δύο βασικά, υγιεστατους πάνω από όλα στη ζωή τους πάντα!!!  Δεν θες ένα ακόμα καλέ;; Μπορεί να έρθει και η κόρη επιτέλους;! 😝🤣🤣🤣 Όχι, πέρα από τη πλάκα, το ξέρω και μπράβο που συνεχίζεις να στηρίζεις τα κορίτσια! Απορώ που βρίσκεις το χρόνο βέβαια..!!! 😄😄  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...