Μετάβαση σε περιεχόμενο

Προσπάθειες ξανά και ξανά. ..


Recommended Posts

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Κατερίνα21 είπε:

Ναι ακριβως!! Η καθυστερηση που ειχα οφειλοταν στην αλλαγη του κυκλου... Η εγκυμοσυνη ηταν τις τελευταιες 7 μερες...

Αφού είναι έτσι.....................................θα δεις πως όλα θα πάνε κάλα!!!!! κάνε το σταυρό σου και τη προσευχούλα σου, ξάπλωσε και  θα δείς πως όλα θα πάνε κατ'ευχην!! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Κατερινάκι/only love είπε:

Κοριτσάρα μου καλημερα..καταρχας θελω να σου στείλω μια μεγαααλη αγκαλιά και να σου πω να μην στεναχωριεσε για τιποτα..Οτι ειναι να γίνει,θα γίνει!!!προσπαθησε μεχρι την Δευτέρα να εισαι απο κρεββατι καναπέ και το αντίστροφο..και ΟΧΙ άγχος..το σπορακι σου ειναι πολυ μικρό,και προφανως τωρα κανει το ταξίδι για να δέσει..οποτε μην δηλητηριαζεις τον εαυτό σου με άσχημες σκέψεις..εχω μια απορία?εμενα ο γυναικολόγος μου εχει δωσει (πριν ακομα μάθουμε αν πέτυχε η προσπάθεια μας) utrogestan που ειναι προγεστερονη και βοηθά στη σύλληψη αλλα και στην πιθανότητα αποβολής..ξέρω κοπέλες που τα περνούν λόγο αιμορραγίας στην αρχή της εγκυμοσυνης..δεν μπορεις να ξεκινήσεις και εσυ προγεστερονη?μηπως να τον ρωτήσεις?δεν προκαλεί τιποτα στο σπορακι ουτε σε εμας..

Ευχαριστω πολυ για την στηριξη!!! Ετσι ειμαι...ακομα και για να μαγειρεψω ημουν καθιστη την περισσοτερη ωρα...και εννοειται προσπαθω να μην επιβαρύνω τον οργανισμο μου με κουραση, δουλειες κλπ..εχω βοηθεια απο τον αντρα μου!!

Δεν μου ειπε τιποτα ο γιατρος για χαπια... Μπορει να ειδε κατι ειτε θετικο ειτε αρνητικο και αν δεν ηταν σισιγουρονα μην μου μιλησε... Δηλαδη μπορει να ειδε οτι  γινεται απλα να ηταν μικρες οι πιθανοτητες και δεν ηθελε να μου  δωσει θαρρος ή να ειδε οτι δεν θα γινει τιποτα οσο και να προσπαθησω... Ετσι  κι αλλιως μου ειπε 50-50... Δεν ειναι κατι σιγουρο...

Οτι και να  γινει θα το δεχθουμε και δεν θα το βαλουμε κατω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η Gelie είπε:

Απο το 1500 για να φτασει στις 5000 αν διπλασιαζεται μερα παρα μερα θελει μονο 4-5 μερες το πολυ. Μπορει να κανω λαθος, εσυ ξερεις καλυτερα που εχεις υπαρξει εγκυος..

Mετα τις 3000 μοναδες δεν διπλασιεζεται καθε δυο μερες...το ζητουμενο ειναι οτι τις 1500 τις φτανεις 5 βδομαδα κ κατι αν πεσεις μεσα στον κυκλο...οποτε τοτε βλεπεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Κατερίνα21 είπε:

Ευχαριστω πολυ για την στηριξη!!! Ετσι ειμαι...ακομα και για να μαγειρεψω ημουν καθιστη την περισσοτερη ωρα...και εννοειται προσπαθω να μην επιβαρύνω τον οργανισμο μου με κουραση, δουλειες κλπ..εχω βοηθεια απο τον αντρα μου!!

Δεν μου ειπε τιποτα ο γιατρος για χαπια... Μπορει να ειδε κατι ειτε θετικο ειτε αρνητικο και αν δεν ηταν σισιγουρονα μην μου μιλησε... Δηλαδη μπορει να ειδε οτι  γινεται απλα να ηταν μικρες οι πιθανοτητες και δεν ηθελε να μου  δωσει θαρρος ή να ειδε οτι δεν θα γινει τιποτα οσο και να προσπαθησω... Ετσι  κι αλλιως μου ειπε 50-50... Δεν ειναι κατι σιγουρο...

Οτι και να  γινει θα το δεχθουμε και δεν θα το βαλουμε κατω!!!

Προσωπικα δεν ανησυχω...με αυτη τη χοριακη στον καλυτερο υπερηχο να πας παχυ ενδομητριο φαινεται ακομα..Σκεψου οτι εμεθς με εξωσωματικη ξερουμε ακριβως 4 βδομαδων την κυηση αλλα αν δεν φτασει τις 1500 μοναδες σακος δεν φαινεται..το μωρακι ειναι οσο το μεγεθος απο το κεφαλι καρφιτσας..τι να δεις!!! μην αγχωνεσαι εγω ειμαι πολυ αισιοδοξη..σου στελνω ολες μου τις ευχες κοριτσακι μου μια χαρα θα παει..κι αυτο το 50-50 το χουμε ολες μεχρι να ακουσουμε καρδια κ να πεζει το ποσοστο...ολες οι γυναικες ..ηρεμια ψυχραιμια..μπανανουλες για μαγνησιο κ ολα τελεια θα παβε

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Finally είπε:

Προσωπικα δεν ανησυχω...με αυτη τη χοριακη στον καλυτερο υπερηχο να πας παχυ ενδομητριο φαινεται ακομα..Σκεψου οτι εμεθς με εξωσωματικη ξερουμε ακριβως 4 βδομαδων την κυηση αλλα αν δεν φτασει τις 1500 μοναδες σακος δεν φαινεται..το μωρακι ειναι οσο το μεγεθος απο το κεφαλι καρφιτσας..τι να δεις!!! μην αγχωνεσαι εγω ειμαι πολυ αισιοδοξη..σου στελνω ολες μου τις ευχες κοριτσακι μου μια χαρα θα παει..κι αυτο το 50-50 το χουμε ολες μεχρι να ακουσουμε καρδια κ να πεζει το ποσοστο...ολες οι γυναικες ..ηρεμια ψυχραιμια..μπανανουλες για μαγνησιο κ ολα τελεια θα παβε

 

Αχ ευχαριστω πολυ!!!! Μου δινεις δυναμη!! Μακαρι να πανε ολα καλα!!!

Ευχομαι κι εγω με τη σειρα μου σε οποια φαση της προσπαθειας ειστε να τα καταφερετε και συντομα να εχετε καλα αποτελεσματα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Κατερίνα21 είπε:

Ευχαριστω πολυ για την στηριξη!!! Ετσι ειμαι...ακομα και για να μαγειρεψω ημουν καθιστη την περισσοτερη ωρα...και εννοειται προσπαθω να μην επιβαρύνω τον οργανισμο μου με κουραση, δουλειες κλπ..εχω βοηθεια απο τον αντρα μου!!

Δεν μου ειπε τιποτα ο γιατρος για χαπια... Μπορει να ειδε κατι ειτε θετικο ειτε αρνητικο και αν δεν ηταν σισιγουρονα μην μου μιλησε... Δηλαδη μπορει να ειδε οτι  γινεται απλα να ηταν μικρες οι πιθανοτητες και δεν ηθελε να μου  δωσει θαρρος ή να ειδε οτι δεν θα γινει τιποτα οσο και να προσπαθησω... Ετσι  κι αλλιως μου ειπε 50-50... Δεν ειναι κατι σιγουρο...

Οτι και να  γινει θα το δεχθουμε και δεν θα το βαλουμε κατω!!!

Ετσι μπραβο..Ειπαμε μπορει να γονατιζουμε..αλλα απο αυτη τη θέση ειναι και πιο εύκολο να βάλεις δύναμη α ξανασηκωθεις..εγω ευχομαι και προσεύχομαι να εχεις τα καλυτερα νεα τη Δευτέρα..σου στέλνουμε ολη μας την θετική ενέργεια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η Κατερινάκι/only love είπε:

Ετσι μπραβο..Ειπαμε μπορει να γονατιζουμε..αλλα απο αυτη τη θέση ειναι και πιο εύκολο να βάλεις δύναμη α ξανασηκωθεις..εγω ευχομαι και προσεύχομαι να εχεις τα καλυτερα νεα τη Δευτέρα..σου στέλνουμε ολη μας την θετική ενέργεια!!!

Κοριτσαρα μου ευχαριστω πολυ!! Μου δινεις δυναμη και ειμαι ευγνωμων που υπαρχουν ανθρωποι και με καταλαβαινουν!!!

Σας ευχαριστω ολες μεσα απο την καρδια μου!! Αφηνετε τις εγνοιες σας και μπαινετε στο προβλημα μου σαν να ειστε στη θεση μου...το εκτιμω πολυ αυτο, γιατι στις μερες μας σπανιζουν αυτα τα ατομα!!! Και παλι χιλια ευχαριστω!!!??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Κατερίνα21 είπε:

Κοριτσαρα μου ευχαριστω πολυ!! Μου δινεις δυναμη και ειμαι ευγνωμων που υπαρχουν ανθρωποι και με καταλαβαινουν!!!

Σας ευχαριστω ολες μεσα απο την καρδια μου!! Αφηνετε τις εγνοιες σας και μπαινετε στο προβλημα μου σαν να ειστε στη θεση μου...το εκτιμω πολυ αυτο, γιατι στις μερες μας σπανιζουν αυτα τα ατομα!!! Και παλι χιλια ευχαριστω!!!??

Δεν ειναι ανάγκη να ευχαριστείς..νομιζω οτι εκφράζω ολα τα κοριτσια οταν μιλαω..ολες για τα ίδια αγωνιούμε,προσπαθούμε και βασανιζόμαστε!!!Οποτε ειναι λογικο να κατανοούμε η μια την αλλη σαν τον εαυτό μας..

Ολη μας την αγαπη και την θετική μας ενεργεία εχεις κοριτσακι μου..και θα δεις πως ολα θα πανε καλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Κατερίνα21 είπε:

Αχ ευχαριστω πολυ!!!! Μου δινεις δυναμη!! Μακαρι να πανε ολα καλα!!!

Ευχομαι κι εγω με τη σειρα μου σε οποια φαση της προσπαθειας ειστε να τα καταφερετε και συντομα να εχετε καλα αποτελεσματα!!!

Εχω ηδη ενα να τρεχει κι ενα στην κοιλια...ειχα κ 2 αποβολες οποτε με 4 θετικα ξερβ οτι στην αρχη μονο παχυ ενδομητριο φαινεται...μην αγχωνεδαι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τωρα ειδα οτι ειχες χοριακη 34 απορω τι σε φβναξε ο γιατρος σου με αυτη τη χοριακη..κανονικα πρεπει να την επαναλαβεις σε 2 μερες που πρεπει περιπου να διπλαζεται( 60%) 

Τι να δει με 34... μην περιμενεις ως τη Δευτερα..κανε μια χοριακη 2 μερες μετα την προηγουμενη να δεις αν διπλασιαζεται...

Χοριακη εκανες με καθυστερηση; σε σταθετο κυκλο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Finally είπε:

Τωρα ειδα οτι ειχες χοριακη 34 απορω τι σε φβναξε ο γιατρος σου με αυτη τη χοριακη..κανονικα πρεπει να την επαναλαβεις σε 2 μερες που πρεπει περιπου να διπλαζεται( 60%) 

Τι να δει με 34... μην περιμενεις ως τη Δευτερα..κανε μια χοριακη 2 μερες μετα την προηγουμενη να δεις αν διπλασιαζεται...

Χοριακη εκανες με καθυστερηση; σε σταθετο κυκλο;

Κι εγω συμφωνώ..  Μην περιμένεις ως τη Δευτέρα.. κανε ξανα αυριο και μετα πάλι Παρασκευή.. ειναι ο μόνος τρόπος να ξέρεις οτι ολα πάνε καλα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμφωνώ και εγώ με τα κορίτσια....Εγώ που είχα 505 χοριακή ο γιατρός μου μου είπε...'' όχι δε χρειάζεται να έρθεις, δε θα δω τίποτα έτσι......κάτσε ξεκουράσου και επανέλαβε τη χοριακή σε δυο μέρες στο ίδιο εργαστήριο''.... 

Τα κορίτσια έχουν δίκιο ...πήγαινε μεθαύριο και ξανα κάντην...........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η Finally είπε:

Τωρα ειδα οτι ειχες χοριακη 34 απορω τι σε φβναξε ο γιατρος σου με αυτη τη χοριακη..κανονικα πρεπει να την επαναλαβεις σε 2 μερες που πρεπει περιπου να διπλαζεται( 60%) 

Τι να δει με 34... μην περιμενεις ως τη Δευτερα..κανε μια χοριακη 2 μερες μετα την προηγουμενη να δεις αν διπλασιαζεται...

Χοριακη εκανες με καθυστερηση; σε σταθετο κυκλο;

Σταθερο κυκλο ειχα 18 ημερων παντα..εκτος απο αυτην την φορα... Την δευτερη μερα της καθυστερησης ειχα κανει χοριακη και βγηκε 2,1... Και ξαναεκανα χθες (18η μερα καθυστερησης) και ηταν 34,5

Να σου ζησει τομωρακι σου και με το καλο το επομενο!!! Να τα δεις οπως ποθεις!!!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Petalouditsa28 είπε:

Συμφωνώ και εγώ με τα κορίτσια....Εγώ που είχα 505 χοριακή ο γιατρός μου μου είπε...'' όχι δε χρειάζεται να έρθεις, δε θα δω τίποτα έτσι......κάτσε ξεκουράσου και επανέλαβε τη χοριακή σε δυο μέρες στο ίδιο εργαστήριο''.... 

Τα κορίτσια έχουν δίκιο ...πήγαινε μεθαύριο και ξανα κάντην...........

Ρε κοριτσια, μηπως να παω σε αλλο εργαστηριο να την κανω??? Να παρω και αλλη γνωμη??? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Κατερίνα21 είπε:

Ρε κοριτσια, μηπως να παω σε αλλο εργαστηριο να την κανω??? Να παρω και αλλη γνωμη??? 

Κοίτα μπορείς να πας για να είσαι καλυμμένη όμως όταν θα την επαναλάβεις  σε 2-3 μέρες θα πρέπει να συγκρίνεις τα αποτελέσματα απο το ίδιο εργαστήριο.......δηλαδή αν πας σε άλλο αύριο (11/1) θα πρέπει να ξανακάνεις στις 13/1 αλλά στο ίδιο εργαστήριο....Σε αυτή τη φάση έχει νόημα να ανεβαίνει η χοριακή σου.....να διπλασιάζεται κάθε δυο μέρες περίπου... Δε ξέρω αν έχει νόημα να πας σε άλλο...τι να σου πω δε ξέρω...ας μας πουν και τα κορίτσι ατη γνώμη τους....πάντως το σίγουρο είναι να μη περιμένεις μέχρι τη Δευτέρα! δε καταλαβαίνω γιατί στο είπε αυτο..... 

να σε ρωτήσω κάτι......από τότε που έκανες την χοριακή και βγήκε 2,5.. πότε είχες επαφέες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Petalouditsa28 είπε:

Κοίτα μπορείς να πας για να είσαι καλυμμένη όμως όταν θα την επαναλάβεις  σε 2-3 μέρες θα πρέπει να συγκρίνεις τα αποτελέσματα απο το ίδιο εργαστήριο.......δηλαδή αν πας σε άλλο αύριο (11/1) θα πρέπει να ξανακάνεις στις 13/1 αλλά στο ίδιο εργαστήριο....Σε αυτή τη φάση έχει νόημα να ανεβαίνει η χοριακή σου.....να διπλασιάζεται κάθε δυο μέρες περίπου... Δε ξέρω αν έχει νόημα να πας σε άλλο...τι να σου πω δε ξέρω...ας μας πουν και τα κορίτσι ατη γνώμη τους....πάντως το σίγουρο είναι να μη περιμένεις μέχρι τη Δευτέρα! δε καταλαβαίνω γιατί στο είπε αυτο..... 

να σε ρωτήσω κάτι......από τότε που έκανες την χοριακή και βγήκε 2,5.. πότε είχες επαφέες?

Εχεις δικιο..

Ο γιατρος μου ειπε να περιμενω μεχρι δευτερα γτ μπορει αυριο μεθαυριο να δω αιμα...

Αυτο καταλαβα!!!

Την χοριακη εκεινη την εκανα 23/12 και ειχαμε επαφη 23/12, 26/12, 28/12, 31/12, 8/1.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι άρα μπορεί να όντως να έγινε η γονιμοποίηση εκείνες τις μέρες.......ακόμα και στις 31.12 να έγινε η γονιμοποίηση έχουν περάσει 10 ημέρες.... η εμφύτευση θέλει περίπου μια εβδομάδα άρα ναι....έτσι μπορεί να εξηγείται η χαμηλή τιμή της....είναι ακόμα στην αρχή της! Κοριτσάκι μου κάνε υπομονή όσο μπορείς μέχρι μεθαύριο.....αν πάλι δεν αντέχεις  πήγαινε αύριο στο ίδιο και ξανα κάνε....οκ δε θα έχει διπλασιαστεί αλλά πιστεύω κάτι θα καταλάβουμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Petalouditsa28 είπε:

Ναι άρα μπορεί να όντως να έγινε η γονιμοποίηση εκείνες τις μέρες.......ακόμα και στις 31.12 να έγινε η γονιμοποίηση έχουν περάσει 10 ημέρες.... η εμφύτευση θέλει περίπου μια εβδομάδα άρα ναι....έτσι μπορεί να εξηγείται η χαμηλή τιμή της....είναι ακόμα στην αρχή της! Κοριτσάκι μου κάνε υπομονή όσο μπορείς μέχρι μεθαύριο.....αν πάλι δεν αντέχεις  πήγαινε αύριο στο ίδιο και ξανα κάνε....οκ δε θα έχει διπλασιαστεί αλλά πιστεύω κάτι θα καταλάβουμε...

Και εγω αυτο πιστευω οτι εγινε μετα...

Σκεφτομαι να παω ή την πεμπτη ή παρασκευή μηπως τοτε δω καποια μεγαλη διαφορα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Κατερίνα21 είπε:

Και εγω αυτο πιστευω οτι εγινε μετα...

Σκεφτομαι να παω ή την πεμπτη ή παρασκευή μηπως τοτε δω καποια μεγαλη διαφορα..

Υπομονή!! Καταλαβαίνω ποσο δύσκολο είναι.....πηγαινε τη Πεμπτη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Petalouditsa28 είπε:

Υπομονή!! Καταλαβαίνω ποσο δύσκολο είναι.....πηγαινε τη Πεμπτη...

Απλα απο την μια προσπαθω να μην το σκεφτομαι και να ειμαι χαλαρη και απο την αλλη καιγομαι να μαθω το συντομοτερο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Κατερίνα21 είπε:

Απλα απο την μια προσπαθω να μην το σκεφτομαι και να ειμαι χαλαρη και απο την αλλη καιγομαι να μαθω το συντομοτερο!!

Δεν χρειάζεται να πας σε αλλο εργαστηριο! Κανε ξανα αυριο εφόσον έκανες χθες! και μετα ξανα Παρασκευή! Αν αυριο εχει διπλασιαστεί παει καλα για αρχή!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Κατερινάκι/only love είπε:

Κοριτσάρα μου καλημερα..καταρχας θελω να σου στείλω μια μεγαααλη αγκαλιά και να σου πω να μην στεναχωριεσε για τιποτα..Οτι ειναι να γίνει,θα γίνει!!!προσπαθησε μεχρι την Δευτέρα να εισαι απο κρεββατι καναπέ και το αντίστροφο..και ΟΧΙ άγχος..το σπορακι σου ειναι πολυ μικρό,και προφανως τωρα κανει το ταξίδι για να δέσει..οποτε μην δηλητηριαζεις τον εαυτό σου με άσχημες σκέψεις..εχω μια απορία?εμενα ο γυναικολόγος μου εχει δωσει (πριν ακομα μάθουμε αν πέτυχε η προσπάθεια μας) utrogestan που ειναι προγεστερονη και βοηθά στη σύλληψη αλλα και στην πιθανότητα αποβολής..ξέρω κοπέλες που τα περνούν λόγο αιμορραγίας στην αρχή της εγκυμοσυνης..δεν μπορεις να ξεκινήσεις και εσυ προγεστερονη?μηπως να τον ρωτήσεις?δεν προκαλεί τιποτα στο σπορακι ουτε σε εμας..

Μολις εψαξα για τα χαπια που ανεφερες!! Λεει οτι χορηγουνται ειτε σε κοπελες που εχουν κολπικη αιμορραγια κατα το πρωτο τριμηνο κυησης, ειτε σε κοπελες που προσπαθουν αλλα ειχαν συνεχομενες αποβολες για να αποφευχθει αυτο...Μπορει για αυτον τον λογο να μην μου ..δεν ειχα κανει στο παρελθον αποβολη...τωρα τι να πω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η Κατερίνα21 είπε:

Και εγω αυτο πιστευω οτι εγινε μετα...

Σκεφτομαι να παω ή την πεμπτη ή παρασκευή μηπως τοτε δω καποια μεγαλη διαφορα..

Κορίτσι μου καταλαβαίνω την αγωνία σου.. απλά αυτη η ορμόνη διπλασιάζεται καθε 2 μέρες.. δηλαδη τι εννοώ αν χθες είχες 34, αυριο πρεπει να εχεις 70 και παραπανω και την Παρασκευή 140 και πανω.. δεν ειναι οτι αν κάνεις αυριο χοριακη μπορει να δεις το ιδιο αποτέλεσμα και ξαφνικά να ανεβεί την Παρασκευή... Οποτε αν θέλεις να ξέρεις τι συμβαίνει περίπου μπορεις και απο αυριο.. Αν πάλι δεν εισαι ετοιμη ψυχολογικά σε καταλαβαίνω.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Κατερίνα21 είπε:

Εγω για τα συγκεκριμενα χςπια διαφωνω..η προγεστερονη ειναι ορμονη δεν ειναι καραμελες ..τα εχω παρει χιλιες φορες!!! τωρα μετα απο 12 βδομαδες θα τα κοψω..η προγεστερονη ειτε χαπι ειτε αλοιφη ειτε ενεσιμη δινεται μονο σε συγλεκριμενες περιπτωσεις..στις υποβοηθουμενες εξωσωματικες κτλ κ σε περιπτωσεις αιμορραγιων η ελλειψης της στην κυηση δεν προλαμβανει την αποβολη αν οοργανισμος ειναι να αποβαλει θα αποβαλει..βπηθα στις αποκολλησεις κ οπως μου πε ογιατρος μου η κολπικη εχει αποδειχθει οτι βοηθα στις πιθανες μολυνσεις απο μικροβια..αρα δεν εχει νοημα να τα παρεις..ισαισα που μπορει να μην κατεβαινει το αιμα αν ειναι να κατεβει..

Τωρα ως αναφορα το εργαστηριο παντα στο ιδιο κ παντα την ιδια ωρα.

Προσωπικα θα θελα να ξερω για να μαι ποετοιμασμενη..με τοσο χαμηλη βεβαια δρν θα καταλαβεις διαφορα απο την περιοδο κ η κυηση θα λεγεται βιοχημικη κ οχι παλινδρομη( στην πρωτη αποβαλεις εχοντας δει μονο χοριακη) στην αλλη σακο.

Ωστοσο σε μια φυσικησυλλυψη εγω εξακολουθω να πιστευω οτι μπορει να γινε αργοτερα να ειχες διπλη ωορυξια κ χιλιαδυο..τοσα ακουμε..ανανεβαινει παει καλα..ξερω κοπελα που ξεκινησε με 17 χοριακη...γιατι ο κυκλος της ειναι οτι να ναι..εγω με εξωσωματικη με 54 κ μου λεγε ο γιατρος εχειςενα 10% να παει( αυτη τη στιγμη τρεχει μεσα στο σπιτι ) εγω θα εκανς χοριακη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Κατερίνα21 είπε:

Μολις εψαξα για τα χαπια που ανεφερες!! Λεει οτι χορηγουνται ειτε σε κοπελες που εχουν κολπικη αιμορραγια κατα το πρωτο τριμηνο κυησης, ειτε σε κοπελες που προσπαθουν αλλα ειχαν συνεχομενες αποβολες για να αποφευχθει αυτο...Μπορει για αυτον τον λογο να μην μου ..δεν ειχα κανει στο παρελθον αποβολη...τωρα τι να πω...

Εμενα ο γιατρός μου τα έδωσε για να ενισχύσουμε την πιθανότητα σύλληψης,μου το είπε χαρακτηριστικά..τα δίνουν σε διάφορες περιπτώσεις,στην πρόκληση ωοθηλακιορηξιας(οπως εμεις) και στην εξωσωματική επισης(για ενίσχυση)..ελπιζω και ευχομαι να μην χρειαστείς απολύτως τιποτα..να κανεις την Δευτέρα την χοριακη και να χει διπλασιαστεί τουλάχιστον!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλως ΄ήρθες και πάλι αγαπημένη!!!Πολύ ωραία τα νέα σου κοριτσάκι μου γλυκό!!!! Ελπίζω να είναι η τυχερή σου προσπάθεια κ να φωλιάσει το σποράκι στην κοιλίτσα σου!!!
    • Ένα δυο - ένα δυο ,τεστττττ ,τεστττττ Ωραία ακούγομαι! Έλεγα μπας και μετά από τοοοσο καιρό δεν λειτουργούσε το πληκτρολόγιο μου! Χαχαχα Κοριτσαρες μου υπέροχες μου λείψατε πολύ αν και σαν φαντασματάκι έβλεπα που και που τις συζητήσεις σας. Εδώ και 3 βδομάδες έχω πάρει την άδεια που δικαιούμαι για τον μικρό μου και είχα ανάγκη να ξεκουραστώ από όλα. Δεν έχω κανένα νέο να σας μεταφέρω. Όλα παραμένουν τα ίδια με εμένα. Διαβάζω για τα σεμινάρια μου και τώρα πια χωρίς να χρειάζεται να δουλεύω έχω ένα ωραίο πρόγραμμα. Φυσικά τρέχω τώρα δε δραστηριότητες και παιδικές χαρές όλη μέρα και σπίτι δεν κάθομαι πάρα μόνο για διάβασμα και το βράδυ αλλά τα κάνω με την καρδιά μου!  Αφού λοιπόν ξεκουράζομαι είπαμε με τον άντρα μου να κάνουμε μια τελευταία προσπάθεια σπερματεγχυσης αφού δεν θα έχω πια την επιβάρυνση της δουλειάς και του φορτωματος μετά. Έχω ξεκινήσει ήδη την διέγερση με κλομιφαινη και από Δευτέρα θα πάω με με δει ώστε να οριοθετήσουμε πότε θα κάνουμε σπερματεγχυση. Αν έρθει καλώς να έρθει. Αν δεν έρθει δεν έχω σκοπό να τα βάψω μαύρα! Ότι είναι να γίνει ,να γίνει μόνο για καλό σκοπό ❤️.  Μακρυγορησα πάλι καλέ και νιώθω πως είπα απλα ένα "hi" !!!  Καλώς σας βρήκα λοιπόν και πάλι αγαπημένες φιλενάδες. Στέλνω φιλάκια καρδούλες τσουτσουμπρουτσου και πολλές πολλές αγκαλιές ❣️  
    • Εχω φίλη που πήρε 30 κιλα και στις δυο εγκυμοσύνες της  εκείνη λέει έτρωγε κανονικά αλλά έβαζε πολύ εύκολα κιλά 🤷‍♀️
    • Μωρέ άμα μείνουμε στα 12-14 κιλά καλά είναι... Γιατί ακούω κάτι 25-30 κι έχει φοβηθεί το μάτι μου!!!
    • Κι εγώ κορίτσι μου Τ4 των 112 και των 125... Όταν μου ξέφυγε τα έβαλα τα 4 για πλάκα.
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...