Κατερίνα21

Προσπάθειες ξανά και ξανά. ..

372 απαντήσεις σε αυτή τη συζήτηση

Σας ευχαριστω ολες!! Αυριο μολις εχω νεοτερα  θα σας πω...οτι και να πω τωρα ειναι απλα λογια...οτι μου πει ο γιατρος απο δω και περα!!

0

Κοινοποιήστε αυτή την δημοσίευση

Σύνδεσμος σε αυτή τη δημοσίευση
Κοινοποίησε σε άλλα sites
Pick Store

Ο σακος δεν φαινεται με 5000 μονεδες...με 1500 φαινεται..αλλιως θα χαμε τρελαθει..στην αρχη φαινεται ο σακος κ καποια εμβριακα στοιχεια κ καποιες βδομαδες μετα η καρδουλα!!!!

Αχ ποσο χαιρομαι!!!!!!!!!!! με το καλο!!! για τα νουμερα μην μπερδευεσαι καμια φορα το μπεμπε βγαινει μεγαλυτερο ωστοσο με 17 μερες καθυστερηση εισαι ηδη 6 βδομαδων οποτε η χοριακη σιγουρα ειναι υψηλη κ 6 βδομαδα φαινεται κ σακος κ μωρο( εμεις σε καλο μηχανιμα ακουσαμε καρδια) αλλα επςιδη ο κυκλος καμια φορα παιζει παιχνιδια περιμενε το γιατρο..μια γλυκια τελειομηνη εγκυμοσυνη ευχομαι

1

στις πριν 2 ώρες, ο/η Κατερίνα21 είπε:

Κοριτσιαααα τι κανετε???

Εχω νεαααα... Επιτελους ΘΕΤΙΚΟΟΟΟΟΟΟΟ...

Ειναι μικρος ο αριθμος (34,5) αλλα ειναι θετικοοοο....

Ο γιατρος που θα με κοιτουσε ριχε χειρουργειο και δεν μπορουσε σημερα...οποτε πιστευω αυριο να το επιβεβαιωσω και με υπερυχο!!!

Μπραβο κοριτσακι μου! Χαιρομαι πολυ για σενα!

Άλλο ένα κορίτσι με ΣΠΩ που τα καταφέρνει... πόσο ενθαρρυντικό για εμάς που προσπαθούμε! Με το καλο να το πάρεις αγκαλίτσα το μωρακι σου!!!!!!

1

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Κατερίνα21 είπε:

Σας ευχαριστω ολες!! Αυριο μολις εχω νεοτερα  θα σας πω...οτι και να πω τωρα ειναι απλα λογια...οτι μου πει ο γιατρος απο δω και περα!!

κοριτσακι μ καλησπερα και απο μενα!!!! δεν ξερεις ποσο ελπιδα και δυναμη μ εδωσε η φωτογραφια σου με το θετικο τεστ!! ειμαι και γω μια κοπελα με ΣΠΩ που προσπαθω εδω και 1,5 χρονο χωρις αποτελεσμα!! και ξεκινησα  glucophage εδω και 2 μηνες!!

συγχατητηρια κοριτσακι μου!!!! ευχομαι να πανε ολα τελεια... να διπλασιαζεται η χωριακη σου,να δειτε σακο οταν ερθει η ωρα και να χεις μια τελειομηνη και υγιης εγκυμοσυνη!!! χαρηκα παρα πολυ και ας μην σε ξερω!!!! το 2017 μπηκε με το καλυτερο δωρο!!

θα μαστε εδω να μαθαινουμε νεα σου!!!

1

Ελα Μινιατουράκι μου είσαι η επόμενη με ΣΠΩ που θα τα καταφερει!!!!!!!!!!

1

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Finally είπε:

Ο σακος δεν φαινεται με 5000 μονεδες...με 1500 φαινεται..αλλιως θα χαμε τρελαθει..στην αρχη φαινεται ο σακος κ καποια εμβριακα στοιχεια κ καποιες βδομαδες μετα η καρδουλα!!!!

Αχ ποσο χαιρομαι!!!!!!!!!!! με το καλο!!! για τα νουμερα μην μπερδευεσαι καμια φορα το μπεμπε βγαινει μεγαλυτερο ωστοσο με 17 μερες καθυστερηση εισαι ηδη 6 βδομαδων οποτε η χοριακη σιγουρα ειναι υψηλη κ 6 βδομαδα φαινεται κ σακος κ μωρο( εμεις σε καλο μηχανιμα ακουσαμε καρδια) αλλα επςιδη ο κυκλος καμια φορα παιζει παιχνιδια περιμενε το γιατρο..μια γλυκια τελειομηνη εγκυμοσυνη ευχομαι

Απο το 1500 για να φτασει στις 5000 αν διπλασιαζεται μερα παρα μερα θελει μονο 4-5 μερες το πολυ. Μπορει να κανω λαθος, εσυ ξερεις καλυτερα που εχεις υπαρξει εγκυος..

0

στις πριν 6 λεπτά, ο/η peacock είπε:

Ελα Μινιατουράκι μου είσαι η επόμενη με ΣΠΩ που θα τα καταφερει!!!!!!!!!!

@peacock-ακι μου γλυκο!!! παρε εσυ τη θετικη χωριακη σου αυριο και θα ακολουθησω σιγουρα και γω μετα!!! <3 <3 <3

1

στις πριν 1 ώρα, ο/η peacock είπε:

Μπραβο κοριτσακι μου! Χαιρομαι πολυ για σενα!

Άλλο ένα κορίτσι με ΣΠΩ που τα καταφέρνει... πόσο ενθαρρυντικό για εμάς που προσπαθούμε! Με το καλο να το πάρεις αγκαλίτσα το μωρακι σου!!!!!!

Κοριτσακι μου σε ευχαριστω πολυ!!! Ειμαι σιγουρη πως θα τα καταφερουμε ολες... Μην σταματας τις προσπαθειες και θετικη σκεψη!!!❤❤❤❤

0

στις πριν 1 ώρα, ο/η miniatoura87 είπε:

κοριτσακι μ καλησπερα και απο μενα!!!! δεν ξερεις ποσο ελπιδα και δυναμη μ εδωσε η φωτογραφια σου με το θετικο τεστ!! ειμαι και γω μια κοπελα με ΣΠΩ που προσπαθω εδω και 1,5 χρονο χωρις αποτελεσμα!! και ξεκινησα  glucophage εδω και 2 μηνες!!

συγχατητηρια κοριτσακι μου!!!! ευχομαι να πανε ολα τελεια... να διπλασιαζεται η χωριακη σου,να δειτε σακο οταν ερθει η ωρα και να χεις μια τελειομηνη και υγιης εγκυμοσυνη!!! χαρηκα παρα πολυ και ας μην σε ξερω!!!! το 2017 μπηκε με το καλυτερο δωρο!!

θα μαστε εδω να μαθαινουμε νεα σου!!!

Κι εγω glucophase πηρα για 1,5 μηνα και να τα αποτελεσμτα...ηρθε το σπορακι μας!! Πιστευω οτι αυτο με βοηθησε πολυ!! Να εχεις αισιοδοξια και αν δεν ερθει μεχρι τον επομενο μηνα δοκιμασε το glucophase των 1000..θα βοηθησει πολυ!!!😁😁

1

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Κατερίνα21 είπε:

Κι εγω glucophase πηρα για 1,5 μηνα και να τα αποτελεσμτα...ηρθε το σπορακι μας!! Πιστευω οτι αυτο με βοηθησε πολυ!! Να εχεις αισιοδοξια και αν δεν ερθει μεχρι τον επομενο μηνα δοκιμασε το glucophase των 1000..θα βοηθησει πολυ!!!😁😁

σε ευχαριστω παρα πολυ κοριτσακι μου!!! να σαι καλα!!! :):) και ευχομαι να ακουω μονο ευχαριστα απο σενα!!! <3 <3 

0

στις πριν 3 λεπτά, ο/η miniatoura87 είπε:

σε ευχαριστω παρα πολυ κοριτσακι μου!!! να σαι καλα!!! :):) και ευχομαι να ακουω μονο ευχαριστα απο σενα!!! <3 <3 

Ο ενδοκρινολογος μου ειχε πει οτι επειδη οι πολυκυστικες συνδεονται με το βαρος να ξεκινησω μια διατροφη για να χασω βαρος και βλεπουμε... Στους 3 μηνες διατροφης ειχα χασει μονο μισο κιλο οποτε του ζητησα κατι να με βοηθησει..και τα λογια του ηταν τα εξης: " παρε τα glucophase, συνεχισε την διατροφη και μπορει και να δεις επιθυμητα αποτελεσματα εγκυμοσυνης πανω στον μηνα" και οντως εγινε..εχασα 3 κιλα σε 1,5 μηνα και τωρα ειχα θετικό τεστ.

Ειμαι σιγουρη πως με αυτα τα χαπια θα ξεμπλοκαρει ο οργανισμος σου και συντομα θα εχεις ευχαριστα νεα!!! Περιμενουμε με ανυπομονησία! 😁

0

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Κατερίνα21 είπε:

Ο ενδοκρινολογος μου ειχε πει οτι επειδη οι πολυκυστικες συνδεονται με το βαρος να ξεκινησω μια διατροφη για να χασω βαρος και βλεπουμε... Στους 3 μηνες διατροφης ειχα χασει μονο μισο κιλο οποτε του ζητησα κατι να με βοηθησει..και τα λογια του ηταν τα εξης: " παρε τα glucophase, συνεχισε την διατροφη και μπορει και να δεις επιθυμητα αποτελεσματα εγκυμοσυνης πανω στον μηνα" και οντως εγινε..εχασα 3 κιλα σε 1,5 μηνα και τωρα ειχα θετικό τεστ.

Ειμαι σιγουρη πως με αυτα τα χαπια θα ξεμπλοκαρει ο οργανισμος σου και συντομα θα εχεις ευχαριστα νεα!!! Περιμενουμε με ανυπομονησία! 😁

Θα αυτομαστιγωθω..... εγω τα παίρνω 1,5 χρόνο και τίποτα... ουτε καν κύκλο.... αχ!

0

στις πριν 2 λεπτά, ο/η peacock είπε:

Θα αυτομαστιγωθω..... εγω τα παίρνω 1,5 χρόνο και τίποτα... ουτε καν κύκλο.... αχ!

Αληθεια??? Μου φαινεται περιεργο, γιατι οσες κοπελες ξερω ειχαν αποτελεσματα... Τι να πω... Να ειναι αναλογα με τον οργανισμο?? 

0

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Κατερίνα21 είπε:

Αληθεια??? Μου φαινεται περιεργο, γιατι οσες κοπελες ξερω ειχαν αποτελεσματα... Τι να πω... Να ειναι αναλογα με τον οργανισμο?? 

Ξέρω περιπτωσεις σαν εμενα που δεν εχει βοηθήσει και αλλες που βοηθησε αρκετα... όπως ειπες.. ανάλογα τον οργανισμό!

0

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Κατερίνα21 είπε:

σε ευχαριστωω κοριτσακι μου!!απο το στομα σου και στου θεου το αυτι!!Και μενα ενδροκρινολογος με παρακολουθει! προς το παρων παιρνω 1 καθε μερα των 850mg! μου ειπε κανουν κανα 3μηνο να δρασουν αλλα εχω ακουσει παρα πολλλες  κοπελες π εμειναν σαν εσενα απο τον 2 μηνα!που εμειναν χαρη σε αυτο το χαπι!! μακαρι!!! δν ξερεις ποσο πολυ το θελω!! εσυ επαιρνες των 1000mg? 

1

στις πριν 2 λεπτά, ο/η miniatoura87 είπε:

σε ευχαριστωω κοριτσακι μου!!απο το στομα σου και στου θεου το αυτι!!Και μενα ενδροκρινολογος με παρακολουθει! προς το παρων παιρνω 1 καθε μερα των 850mg! μου ειπε κανουν κανα 3μηνο να δρασουν αλλα εχω ακουσει παρα πολλλες  κοπελες π εμειναν σαν εσενα απο τον 2 μηνα!που εμειναν χαρη σε αυτο το χαπι!! μακαρι!!! δν ξερεις ποσο πολυ το θελω!! εσυ επαιρνες των 1000mg? 

Κι εγω των 850 επαιρνα και τον αλλο μηνα θα ξεκινουσα των 1000 αν δεν ειχα αποτελεσμα ειτε εγκυμοσυνης ειτε μεγαλυτερης απωλειας βαρους...

0

στις πριν 4 λεπτά, ο/η peacock είπε:

Ξέρω περιπτωσεις σαν εμενα που δεν εχει βοηθήσει και αλλες που βοηθησε αρκετα... όπως ειπες.. ανάλογα τον οργανισμό!

Εσενα ειναι δυσκολη και η περιπτωση σου γτ δεν εχεις κυκλο... Εχεξς δοκιμασει κατι ενεσεις ωορρηξιας που λενε??

0

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Κατερίνα21 είπε:

Εσενα ειναι δυσκολη και η περιπτωση σου γτ δεν εχεις κυκλο... Εχεξς δοκιμασει κατι ενεσεις ωορρηξιας που λενε??

Αυτο εκανα σε αυτό το κύκλο.... θα δουμε.... εχω συγκρατημενη αισιοδοξία γιατί όντως είμαι από τις δύσκολες περιπτώσεις!

0

στις πριν 2 λεπτά, ο/η peacock είπε:

Αυτο εκανα σε αυτό το κύκλο.... θα δουμε.... εχω συγκρατημενη αισιοδοξία γιατί όντως είμαι από τις δύσκολες περιπτώσεις!

Εμενα αυτη ηταν η επομενη επιλογη μου μετα το glucophase.. Δεν ξερω την δραση τους, δεν τα εχω ψαξει(οπως κανω συνηθως χιχι)... Σου ευχομαι να εχεις συντομα θετικοτατο αποτελεσμα!!! ❤

0

Καλημερα...οσο μπορει να ειναι...

Λοιπον, πηγα στο γιατρο σημερα και μου εκανε κολπικο υπερυχο και ειδαμε οτι εχει παχυνει το ενδομητριο..δεν υπαρχει ουτε σακος ουτε εμβρυο...μου ειπε οτι πιθανον να ειμαι 7 ημερων (πολυ μικρουλι, που δεν εχει σχηματιστει ακομα)..και υπαρχουν πιθανοτητες μεσα στις επομενες 3 μερες να γινει αποβολη...αν οχι την δευτερα θα παω για την δευτερη χοριακη... Πως θα περασουν τοσες μερες??

0

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Κατερίνα21 είπε:

Καλημερα...οσο μπορει να ειναι...

Λοιπον, πηγα στο γιατρο σημερα και μου εκανε κολπικο υπερυχο και ειδαμε οτι εχει παχυνει το ενδομητριο..δεν υπαρχει ουτε σακος ουτε εμβρυο...μου ειπε οτι πιθανον να ειμαι 7 ημερων (πολυ μικρουλι, που δεν εχει σχηματιστει ακομα)..και υπαρχουν πιθανοτητες μεσα στις επομενες 3 μερες να γινει αποβολη...αν οχι την δευτερα θα παω για την δευτερη χοριακη... Πως θα περασουν τοσες μερες??

Κατερίνα μου........σου είπε  γιατί υπάρχει πιθανότητα να γίνει αποβολή? 

0

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Petalouditsa28 είπε:

Κατερίνα μου........σου είπε  γιατί υπάρχει πιθανότητα να γίνει αποβολή? 

Μου ειπε οτι ειναι 50-50... Αν γινει αποβολη ειναι οχι για κατι παθολογικο..αλλα επειδη ειναι πολυ νωρις...γιαυτο το λογο ηταν χαμηλη η χοριακη μου..

Αν γινει αποβολη θα ειναι αυτη που γινεται συνηθως πριν καταλαβουμε ηδη οτι κυοφορουμε...απλα εγω το καταλαβα λογω της μεγαλης καθυστερησης που μαλλον οπως συζητησα και με τον γιατρο ηταν αλλαγη του κυκλου... 

0

Δηλαδή, για να καταλάβω....η καθυστέρηση που είχες δεν οφείλονταν στην εγκυμοσύνη? Έτυχε να έχεις καθυστέρηση και ωορρηξία μαζί οπότε έμεινες έγκυος? Συγγνώμη αλλά προσπαθώ να καταλάβω...

Τι να σου πω βρε κοριτσάκι μου........Ξέρω ότι οι μέρες δε περνούν και σου μιλάω εκ πείρας (εγώ είχα μια βιοχημική....) Στη περίπτωση σου εύχομαι να πάνε όλα καλά κορίτσι μου............Κουράγιο. 

0

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Κατερίνα21 είπε:

Μου ειπε οτι ειναι 50-50... Αν γινει αποβολη ειναι οχι για κατι παθολογικο..αλλα επειδη ειναι πολυ νωρις...γιαυτο το λογο ηταν χαμηλη η χοριακη μου..

Αν γινει αποβολη θα ειναι αυτη που γινεται συνηθως πριν καταλαβουμε ηδη οτι κυοφορουμε...απλα εγω το καταλαβα λογω της μεγαλης καθυστερησης που μαλλον οπως συζητησα και με τον γιατρο ηταν αλλαγη του κυκλου... 

Κοριτσάρα μου καλημερα..καταρχας θελω να σου στείλω μια μεγαααλη αγκαλιά και να σου πω να μην στεναχωριεσε για τιποτα..Οτι ειναι να γίνει,θα γίνει!!!προσπαθησε μεχρι την Δευτέρα να εισαι απο κρεββατι καναπέ και το αντίστροφο..και ΟΧΙ άγχος..το σπορακι σου ειναι πολυ μικρό,και προφανως τωρα κανει το ταξίδι για να δέσει..οποτε μην δηλητηριαζεις τον εαυτό σου με άσχημες σκέψεις..εχω μια απορία?εμενα ο γυναικολόγος μου εχει δωσει (πριν ακομα μάθουμε αν πέτυχε η προσπάθεια μας) utrogestan που ειναι προγεστερονη και βοηθά στη σύλληψη αλλα και στην πιθανότητα αποβολής..ξέρω κοπέλες που τα περνούν λόγο αιμορραγίας στην αρχή της εγκυμοσυνης..δεν μπορεις να ξεκινήσεις και εσυ προγεστερονη?μηπως να τον ρωτήσεις?δεν προκαλεί τιποτα στο σπορακι ουτε σε εμας..

0

στις πριν 1 ώρα, ο/η Petalouditsa28 είπε:

Δηλαδή, για να καταλάβω....η καθυστέρηση που είχες δεν οφείλονταν στην εγκυμοσύνη? Έτυχε να έχεις καθυστέρηση και ωορρηξία μαζί οπότε έμεινες έγκυος? Συγγνώμη αλλά προσπαθώ να καταλάβω...

Τι να σου πω βρε κοριτσάκι μου........Ξέρω ότι οι μέρες δε περνούν και σου μιλάω εκ πείρας (εγώ είχα μια βιοχημική....) Στη περίπτωση σου εύχομαι να πάνε όλα καλά κορίτσι μου............Κουράγιο. 

Ναι ακριβως!! Η καθυστερηση που ειχα οφειλοταν στην αλλαγη του κυκλου... Η εγκυμοσυνη ηταν τις τελευταιες 7 μερες...

0

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε κάποιο σχόλιο.

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Εγγραφείτε στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση Τώρα

• Απαντήσεις

• Καλημέρα κορίτσια μόλις μου ήρθε αίμα ... 😞😞 άλλη μια βιοχημική .. δε πειραζει το αφήνουμε κι αυτο πίσω και προχωράμε σε εξετάσεις ... 
    • καλημερα νυχτοπουλια μου! κι εγω 3.30, 7.30 ξυπνησα...δε βολευομαι πουθενα! Ρανια καλως μας ηλθες κ με το καλο το μωρακι σου! Θανασης σημερα ειμαι 36 και 2, κι εμενα ο γιατρος μου ειπε οτι τα πρ τοτοκα συνηθως παιρνουν ολον τον μηνα, ιδωμεν. Εγω βεβαια αν και πρωτη κορη ειμαι προωρουλα μ ειπε η μαμα μου, 36 βδομαδων ειχα ηδη κανει μεγαλη εξοδο! Λετε να υπαρχει κληρονομικοτητα?  Ρανια κατι ανεφερα κι εγω για τη θεση του μωρου, μου ειναι ισχιακο ακομη και οσο μεγαλωνει φοβαμαι δεν θα βρει χωρο να γυρισει κ δεν θα τη γλυτωσουμε την καισαρικη...αλλα δεν με πειραζει αρχισα πολυ καιρο τωρα μα το επεξεργαζομαι στο μυαλο μου για μα συνηθισω στην ιδεα, να συμβιβαστω.. Εν τω μεταξυ κοριτσια τη Δευτερα η μαια του γιατρου μου ελεγε κατι βλακειες, "α γεννας μες το Πασχα...(γκριματσα απογοητευσης)..δεν πειραζει εγω εδω θα ειμαι (αυτο μας ελειπε σκεπτομαι)...να δουμε μηπως σε παμε με ραντεβου κ τεχνητους πονους αν κατεβει το μωρακι κλπ...Για να παρει την απαντηση μου ρητη κ κατηγορηματικη: ΕΓΩ τεχνητους πονους ΔΕΝ ΚΑΝΩ! εχω ενημερωθει ενδελεχως κ απο γιατρους, μαιες στο Ελενα Βενιζελου κ απο φιλες μου που προς εξυπηρετηση του γιατρου κ μονο πηγαν με ραντεβου, οτι η συνθετικη ωκυτοκινη που χορηγουν για τους πονους συνιστα κυριολεκτικα βιασμο της μητρας, πονας παρατεταμενα κ πολυ συν τοις αλλοις στρεσαρεται το μωρο και μπορει να πεσουν οι καρδιακοι παλμοι, καταληγοντας με ποσοστο ανω των 60% παλι σε καισαρικη.. Πειτε μου ποιος ο λογος?  Τελος παντων... Για την κοιλιτσα που ρωτησαν τα κοριτσια πιο πανω το bio oil ειναι πολυ αποτελεσματικο, απτην αρχη της εγκυμοσυνης μου δεν εχω κανει ουτε μια ραγαδα. Αγαπες μου σας ευχομαι Χρονια πολλα για την ημερα, η Παναγια μαζι μας, να φυλα κ προστατευει τα αγεννητα μωρακια μας, να περασετε υπεροχα με τις οικογενειες σας και μην ξεχνατε...η ανοιξη ηλθε! Μαζι θα φερει και τα αγγελουδια μας!
    • Καλημέρα κ χρόνια πολλά. Από αϋπνιες αλλο τίποτα. Λες κ βάζω ξυπνητήρι κάθε μέρα 3 κ μιση ξυπναω. Κ σήμερα από τις 3 μισή έχω ξυπνήσει. Κ εγώ σαν πρωτότοκη στην 37 εβδομάδα γεννησα οπότε δεν ισχύει αυτό. Κάθε γυναίκα είναι διαφορετική. Σίγουρα έχει χρόνο να γυρίσει το μωράκι. Αγόρι η κορίτσι είναι rania? 
    • Σας ευχαριστώ πολύ για το καλωσόρισμα! Βασικά παρατηρω ότι ολες είμαστε νυχτοπουλια.Αυπνιες διακρινω.Εγω τουλάχιστον εχω αρχίσει να μην βολεύομαι με καμία στάση στον ύπνο. Έτσι εχω καταντήσει κουκουβάγια. Και όλοι μου λένε να εκμεταλλευτω αυτο τον καιρό να κοιμάμαι γιατί μετά...Ελπιδακι μου διαβασα το παραπάνω μήνυμα σου.Εισαι από τις λίγες κοπέλες που λένε ότι στο πρώτο τους γέννησαν πριν τις 40 εβδομάδες. Γενικά ακούω συχνά ε αφού είναι το πρώτο σου θα πάρεις ολο τον μήνα. Τελικά όμως μάλλον δεν είναι και νόμος. Εν τω μεταξύ δεν θυμάμαι ποια κοπέλα ανέφερε πιο πάνω για την στάση του μωρού. Εμένα από την β επιπέδου μέχρι και προχθές είχε κεφαλικη θέση. Ξαφνικά μου το γυρισε σε ισχιακη. Η γιατρός μου είπε ότι θα προτιμούσε σε 4 εβδομάδες από τώρα να έχει πάρει ήδη θέση. Σημειωτέον ότι είναι σχετικά μεγάλο μωρό(28η εβδομάδα 1520 gr) .Για μία πρωτόγεννη μου είπε χαρακτηριστικα, οσο μεγαλώνει το μωρό , τοσο πιο δύσκολο του είναι να γυρίσει. Θορυβηθηκα δεν σας κρύβω. Ειχα μία απίστευτη εγκυμοσύνη, χωρίς απολύτως κανένα πρόβλημα. Σαν να μην συμβαίνει τίποτα. Ουτε ζάχαρο, ούτε πίεση(μάλλον υποτασικη θα με ελεγα με 10 και 6) ούτε αποκολλησεις, ουτε αιμορραγιες.Αυτα σκέφτομαι και λέω δεν είναι κρίμα να φαω καισαρική απλά και μόνο γιατί το μωρό δεν  θα είναι σε σωστή θέση? Συγνώμη για το μακροσκελές μήνυμα απλά θεωρώ ότι είναι και η γιατρός λίγο υπερβολική. Πολλά μωρακια δεν αλλάζουν θέση από την 34η εβδομάδα και μετά? Να εχω να ελπίζω δηλαδή. ΥΓ:Βλέπω ξημερωσε εξω κιόλας. Αφου δεν έχω ύπνο λεω να σηκωθώ με την ησυχία μου να πάω να αναψω ένα κερακι για όλες τις επιτοκες στην εκκλησία λογω της ημέρας. Είμαι και εκπαιδευτικος και εχω να συνοδεψω τα παιδιά στην δοξολογία. Σας φιλώ και σας εύχομαι χρόνια πολλά για σήμερα! 
    • Πόσο χαίρομαι που μεγαλώνει η παρέα μας κ ας έχουμε φτάσει στο τέλος. Σέ λίγο καιρό θα μιλάμε για τα μωρακια Μαΐου πως γεννήθηκαν αν κοιμούνται αν τρώνε αν γκρινιάζουν. Τι ωραια εύχομαι σε όλες μας το καλύτερο κ με το καλό να έρθει επιτέλους η ώρα που θα γεννησουμε κ θα δούμε τα μωρακια μας. Καλώς ήλθατε τα καινούρια μέλη. Είμαστε εδώ να ακούει η μία την άλλη κ να ανταλλασουμε απόψεις κ να ήρεμουμε. Ο καιρός πλησιάζει δεν έχουμε να φοβήθουμε τίποτα👣👣🍼🍼🍼.άρα ελπίδα κ εγώ κάπου εκεί θα γεννησω;το πρώτο το γεννησω στις 37 εβδομάδες.; Τον γιατρό μου κ τον εμβρυολογο που ρώτησα στο dopler δεν μου δώσανε σαφή απάντηση 
  • Νέες συζητήσεις