Μετάβαση σε περιεχόμενο

Προσπάθειες ξανά και ξανά. ..


Recommended Posts

Γεια σας!! Είμαι καινούρια εδώ και θέλω τα φώτα σας!!!

Λοιπόν εδώ και 1,5 χρόνο προσπαθούμε για μπεμπακι.. Έχω κύκλο 18 ημερών (λόγω πολυκυστικων και θυρεοειδή) και ειμαι 21 ετων...

Η τελευταία μου περίοδος ήταν 4/12 και κράτησε μισή μέρα (πολύ περίεργο) με έντονους πόνους, συστάσεις, και κατακόκκινο αίμα, με κομματια. 

Μέχρι σήμερα έχω 7 μέρες καθυστέρηση...

Το τεστ ούρων και η β-χοριακη ηταν αρνητικά. ..

Πιστεύω οτι ισως αλλαζει ο κύκλος μου... Υπαρχει πιθανότητα να καθυστερησε η συλληψη??

Εχω πελαγωσει πια, γιατι καθε μηνα λεω οτι δεν θα το σκεφτομαι και οταν πλησιαζουν οι μερες παντα με πιανει το αγχος...

Ευχαριστω για τον χρονο σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου κοριτσι μου... Χρονια πολλα.. Καλωσηρθες στην παρέα μας..Δεν έχω ιδέα τι μπορεί να γινεται. Μιλησες με το γιατρο σου για αυτή την ξαφνικη αλλαγη στη διαρκεια της περιοδου..;;; Ποτε υπολογιζεις οτι μπορει να ηταν οι γονιμες σου;; Αν εχουν περασει 10 μερες από τη συλληψη (δηλ τις γονιμες) ως τη χοριακη τότε το αποτελεσμα της εξετασης ειναι 100% εγκυρο .. Αν οχι ισως θα επρεπε να την επαναλαβεις.. Εχεις εντοπισει οτι οντως κανεις ωορρηξια κανονικα; Και τέλος ο θυρεοειδης είναι πια ρυθμισμενος σε φυσιολογικά επίπεδα ώστε να είναι δυνατή η σύλληψη; Συγγνώμη αν σε ζαλισα με τις πολλές ερωτήσεις αλλά προσπαθω να καταλάβω τι μπορεί να συμβαίνει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερααα!! Χρόνια πολλα!!!

Ευχαριστω που απαντησες...

Θα σου μιλησω λιγο υποθετικα.. Ο γιατρος που με παρακολουθουσε μου ειπε οτι απο την στιγμη που εχω περιοδο σιγουρα εχω και ωορρηξια..και αυτο δεχτηκα! ? δεν εχω κανει τεστ ωορρηξιας ποτε....

Ολοι οι γιατροι που μιλησα, βλεποντας και τα αρνητικα αποτελεσματα καταληγουν στο οτι αλλαζει ο κυκλος μου... Ποσο ομως? Απο τις 18 μερες δεν ειναι παραξενο να κοντευει τις 30? Κανεις ομως δεν σκεφτηκε να μου κανει υπερυχο, να δουμε τι γινεται...

Την χοριακη την εκανα την 20η μερα του κυκλου.. Και το τεστ ουρων την 24η μερα... Γνωριζω οτι η χοριακη αυξανεται απο την μερα της συλληψης...εμενα μου έβγαλε 2,1..

Αν ξαφνικα ο κυκλος μου αλλαξε στις 28 μερες, ειμαι τωρα στην27η, αρα θα περιμενω μεχρι αυριο...η ωορρηξια μου ηταν στις 17 του μηνα...και δεν εχω καθυστερηση...τι να πω πια...με τον οργανισμο μου...

Με τον θυρεοειδη μου ειναι ολα καλα, τον ελεγχουμε με τον ενδοκρινολογο μου...

Συγγνωμη για το κατεβατο, απλα στα αναλυω για να καταλαβεις καλυτερα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι ισως να ειναι και ετσι.. Τι να πω;;; Ειναι ο πρωτος μηνας που αλλαζει ο κυκλος σου οποτε μαλλον δε μπορεις να βγαλεις ασφαλες συμπερασμα. Η περιοδος που κρατησε μια μερα μου φαίνεται το πιο παράξενο από όσα ανέφερες.. Αλλα πάλι αν θεωρήσουμε ότι είσαι εγκυος και αυτό ήταν κάτι σαν ψευτοπερίοδος και εκανες 2 μερες αργότερα χοριακη θα επρεπε να είναι οπωδήποτε το αποτελεσμα  θετικό και μάλιστα πάνω από κάποιες συγκεκριμενες μοναδες (60 νομιζω).  Οποτε καλύτερα κράτα μικρό καλάθι για να μη στεναχωρηθείς οπως συνέβη  στην περίπτωση μου περσι.. Ακου να δεις τι έπαθα εγω.. Προσπαθούμε με τον άντρα μου για παιδάκι 18 μηνες. Μόλις περασε το πρώτο 6μηνο καναμε εξετάσεις και αμέσως εντοπίστηκε ο λόγος για τον οποίο δε μας είχε προκύψει εγκυμοσυνη. Ο αντρας μου είχε μια κιρσοκήλη που τον καθιστουσε υπογόνιμο. Τον ιδιο μήνα κιόλας μπηκε στο χειρουργειο και την αφαίρεσε. Μας είχαν πει πως λόγω του ότι δεν είναι μεγαλός σε ηλικία (31 ετων τοτε) οι πιθανότητες να αποκατασταθεί το θέμα ήταν 60%!!! Εμεις γεματοι θετική ενεργεια και θετική σκέψη πως όλα θα πάνε καλά και θα μεινω φυσιολογικά εγκυος αρχισαμε παλι την προσπαθεια μας.... 2-3 μηνες μετα την επεμβαση είχα καθυστερηση.. Για την την ακριβεια είχα πρωτα 2 μερες καφε και μετα τιποτα...... Εκανα ένα τεστ που δε μπορουσα να καταλαβω αν ηταν θετικο ή αρνητικο.. Μια νομιζα πως την εβλεπα τη γραμμη και μια οχι.. Την 4η μερα καθυστερησης εκανα χοριακη.. Η μικροβιολόγος που είναι γνωστή και ήξερε την περίπτωση μας με πηρε τηλ  μεσα στην τρελη χαρα να μου πει πως η τιμη της χοριακης ήταν 12 και ημουν εγκυος!! Το αποτελεσμα εδειχνε -είπε- συλληψη λίγων ημερων και απλά έπρεπε σε 2 μερες να επαναλάβω την εξέταση... Τα μάτια μου γέμισαν δακρια, για μισο λεπτο ήμουν ο πιο ευτυχισμένος ανθρωπος του κόσμου.. Αμεσως πήρα στο ιατρείο του γυναικολόγου μου να του πω τα ευχαριστα... Και ξαφνικά ήρθε η ανωμαλη προσγείωση από τη γραμματέα του μόλις ακουσε την τιμη της χοριακης..'' Δεν είναι καλη αυτη η τιμη για 4 μερες καθυστέρηση... Σχεδόν περιττο να επαναλάβεις την εξέταση..Θα σου ερθει περίοδος..'' .Την ίδια γνωμη είχε και ο γιατρος οταν άκουσε τι συνεβαινε.. Αρχικα θύμωσα... Σκέφτηκα σαν πενταχρονο παιδακι, πως η κακια κυρια στο τηλ είναι αρνητική, σπαστική και γρουσούζα... Πηρα τον αντρα μου μετα από λίγο κλαίγοντας από απογοητευση αυτη τη φορα.. Του είπα τι εγινε και εκεινος προσπάθησε να με ηρεμήσει.. Μου είπε ότι πρέπει να περιμένουμε και ...ποτε δεν ξέρεις....!!! Τελικά αδιαθετησα το ιδιο βραδυ..... Τεράστια πίκρα... Τωρα όμως ξέρω.... Οσο και αν αργησε να γίνει η σύλληψη δεν γίνεται να είναι τόσο χαμηλη η χοριακη όταν η περιοδος έχει καθυστερήσει 5 μερες.. Πλεον το εχω ψαξει..Θα πρέπει να είναι πάνω από 400-500.. Δυσκολη εμπειρια, χειρότερη από σκωτσεζικο ντουζ όμως από όλα κάτι αποκομίζεις τελικά..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε καταλαβαινω απολυτα!!!!

Εγω αυτο το ντους το κανω καθε μηνα τους τελευταιους 8...καθε μηνα απο την πρωτη μερα καθυστερησης τρελαινομαι απο χαρα... Μολις το λεω σε εναν δικο μου ανθρωπο..την επομενη ωρα θα αδιαθετησω...δεν μπορω να καταλαβω γτ υπαρχει αυτη η γκαντεμια... Στους γυρω παντα λεω οτι θα ερθει οποτε θελει...αλα μεσα μου ποναω που δεν....

Φταιει και το ψυχολογικο βεβαια..το ξερω αυτο...αλλα οσο και να λες οτι δεν θα το σκεφτεσαι, καθε φορα τις τελευταιες μερες κατι φτερουγιζει μεσα σου...

Μπραβο σου, που καταφερες τον αντρα σου να κανει εξετασεις..εμενα δεν θελει καθολου...

Και προσπαθω να φτιαξω καπως τις πολυκυστικες και να ρυθμισω το βαρος μου (ο ενδοκρινολογος μου εχει χορηγήσει το glucophase), ωστε οταν ειμαι πληρως "φυσιολογικη" να τον πεισω να κανει κ αυτος....

Δεν μπορω να σου πω να μην το σκεφτεσαι και οτι θα ερθει..οπως λενε οι περισσοτεροι...γιατι σε καταλαβαινω!!!

Μπορω να σου πω ομως οτι με πολυ πεισμα θα τα καταφερουμε...το συμπαν θα συνωμοτήσει καποια στιγμη!!!?

Μακαρι ο νεος χρονος να σου φερει ως δωρο το δικο σου μπεμπακιιιι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου γλυκά Χρόνια πολλά με υγεια!

@Κατερίνα21 εχω και εγω ΣΠΩ αλλά χωρίς σχεδόν καθόλου κύκλο... απουσία περίοδου χωρίς χαπια αν με αφήσεις και 11 μήνες.... Αυτό που θα σου πω είναι να πείσεις τον αντρα σου να κανει κι εκείνος εξετασεις, είναι πολύ σημαντικό! Α! τεστ ωορρηξιας μη κανεις γιατι οι γιατροι λένε οτι σε μας δε πιάνουν γιατί οι περισσότερες έχουμε ανεβασμένη την ορμόνη LH, oπότε μας βγαίνει συνεχεια θετικό...  εμενα μου βγαίνει οτι εχω μόνιμα ωορρηξία χαχαχα!!!! Σου εύχομαι ολόψυχα να τα καταφερεις συντομα!

Γλυκιά μου @Gelie διάβασα το συμβαν που διηγηθηκες και λυπήθηκα πολύ για αυτο που συνεβη.... Σου ευχομαι συντομα να γίνεις μαμα!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Απο το στόμα σου και στου πελαργου το αυτι......χαχα Μη νομιζεις ότι και ο δικός μου ήθελε πολυ να κάνει εξετασεις... Τον πιεσα φρικτα... Καποια στιγμη θα εκανε μου ελεγε αλλά αργότερα.... Πιστευε οτι πρέπει να περάσει πρώτα εναμισης χρόνος προσπαθειών και μετα να πάμε στο γιατρό διαφορετικά θα αγχωθούμε χωρις λόγο και το αγχος λειτουργει αρνητικά κλπ κλπ.......  Εγω βεβαια σαν γνησια καρκίνος, είμαι γκρινιαρα και πολύ επίμονη........... Αν μου κολλησει κάτι και πιστευω οτι πρεπει να γινει το λεω και το ξαναλεω και το ματαξαναλεω............ και γενικά για σοβαρα τετοια θέματα είμαι τόσο κουραστική που ο δικοί μου ανθρωποι λένε '' αντε να γίνει αυτο που λες, να πάει στην ευχή.... να τελειώνουμε....''. χαχα  Στην περίπτωση αυτή όπως και σε αρκετες άλλες στο παρελθόν η επιμονη μου αποδείχθηκε παραπάνω από σωτήρια, αλλιώς ακόμη ουτε καν θα είχαμε πάρει χαμπάρι το πρόβλημα.............!!!!!! Ετσι λοιπόν τωρα που πέρασαν 12 μηνες μετα την επεμβαση και φως δεν είδαμε αποφασίσαμε πως ήρθε η ώρα να πάρουμε τη βοήθεια της επιστήμης... Με το βλεμμά στραμμενο στο 2017 που κοντοζυγώνει περιμένουε με το καλό να κάνουμε εξωσωματική.... Επλίζω πως όλα θα πάνε κάλα και ο θεός ισως μας λυπηθει επιτελους....  Εμας και πολλά αλλα ζευγάρια που έχουν υποφερει.... Ευχομαι το ιδιο και για εσας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρονια Πολλα!!!

Οταν μου βρηκαν πολυκυστικες και μετα απο ορμονολογικες εξετασεις, ο γιατρος μου χορηγησε αντισυλληπτικα ως θεραπεια..που βεβαια το μετανιωσα πικραααα!!!

Μου δημιουργησαν προβλημα και ειχα 23 μερες αιμορραγια...αυτο εγινε πριν 2 χρονια περιπου... Επομενως, ολες μου οι ελπιδες ειναι στα υπολοιπα... Θελω να κανω ενα τσεκ απ στις ορμονες παλι..να δω αν αλλαξε κατι... Και απο τοτε με τα αντισυλληπτικα ο κυκλος μου ειναι 18 μερες...πφφφ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Κατερίνα21 είπε:

Χρονια Πολλα!!!

Οταν μου βρηκαν πολυκυστικες και μετα απο ορμονολογικες εξετασεις, ο γιατρος μου χορηγησε αντισυλληπτικα ως θεραπεια..που βεβαια το μετανιωσα πικραααα!!!

Μου δημιουργησαν προβλημα και ειχα 23 μερες αιμορραγια...αυτο εγινε πριν 2 χρονια περιπου... Επομενως, ολες μου οι ελπιδες ειναι στα υπολοιπα... Θελω να κανω ενα τσεκ απ στις ορμονες παλι..να δω αν αλλαξε κατι... Και απο τοτε με τα αντισυλληπτικα ο κυκλος μου ειναι 18 μερες...πφφφ...

Πριν τα αντισυλλιπτικά τι κύκλο είχες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Gelie είπε:

Απο το στόμα σου και στου πελαργου το αυτι......χαχα Μη νομιζεις ότι και ο δικός μου ήθελε πολυ να κάνει εξετασεις... Τον πιεσα φρικτα... Καποια στιγμη θα εκανε μου ελεγε αλλά αργότερα.... Πιστευε οτι πρέπει να περάσει πρώτα εναμισης χρόνος προσπαθειών και μετα να πάμε στο γιατρό διαφορετικά θα αγχωθούμε χωρις λόγο και το αγχος λειτουργει αρνητικά κλπ κλπ.......  Εγω βεβαια σαν γνησια καρκίνος, είναι γκρινιαρα και πολύ επίμονη........... Αν μου κολλησει κάτι και πιστευω οτι πρεπει να γινει το λεω και το ξαναλεω και το ματαξαναλεω............ και γενικά για σοβαρα τετοια θέματα είμαι τόσο κουραστική που ο δικοί μου ανθρωποι λένε '' αντε να γίνει αυτο που λες, να πάει στην ευχή.... να τελειώνουμε....''. χαχα  Στην περίπτωση αυτή όπως και σε αρκετες άλλες στο παρελθόν η επιμονη μου αποδείχθηκε παραπάνω από σωτήρια, αλλιώς ακόμη ουτε καν θα είχαμε πάρει χαμπάρι το πρόβλημα.............!!!!!! Ετσι λοιπόν τωρα που πέρασαν 12 μηνες μετα την επεμβαση και φως δεν είδαμε αποφασίσαμε πως ήρθε η ώρα να πάρουμε τη βοήθεια της επιστήμης... Με το βλεμμά στραμμενο στο 2017 που κοντοζυγώνει περιμένουε με το καλό να κάνουμε εξωσωματική.... Επλίζω πως όλα θα πάνε κάλα και ο θεός ισως μας λυπηθει επιτελους....  Εμας και πολλά αλλα ζευγάρια που έχουν υποφερει.... Ευχομαι το ιδιο και για εσας...

Θυμαμαι ότι πατε για εξωσωματική... στο ευχομαι γλυκιά μου σύντομα!...Μακαρι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Κατερίνα21 είπε:

Απο 27 εως 50 μερες.. Δεν ηταν σταθερος....

Είναι γεγονός ότι αυτό που έχουμε δεν θεραπευεται ολοκληρωτικά.... Οι γιατροί το μόνο που κάνουν είναι να βοηθήσουν με τα συμπτωματα που εχει η καθε κοπέλα και με βάση του τι θέλει... πχ γυναικα με ακανοσιστη περίοδο θα παρει αντισύλληψη για να έχει κύκλο και να μην παχαίνει συνέχεια το ενδομήτριο για πολύ καιρό, γυναίκες με σπω που εχουν θεμα με τριχοφυία τότε παίρνουν άλλα χάπια κτλ. Εμένα μου εγραφαν αντισύλληψη και μόλις την έκοβα κοβόταν και ή περίοδος... Σε καποιες είναι ευκολο ενα μωρακι και σε κάποιες αλλες λίγο πιο δύσκολο.. Το θετικό είναι οτι είσαι ποοοοολυ μικρουλα και εχεις χρόνο μπροστα σου! Καλή δύναμη κοριτσακι μου!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εχεις δικιο!! Οτι εχω χρονο εχω... Απλα ειναι το γαμωτο... Οτι απο πολυ νωρις μπηκαμε στις αποτυχιες...

Ειναι πολυ σπαστικο, καθε μηνα να ελπιζω και στο τελος δεν... 

Τι να πω...ας γινει το καλυτερο για ολεςμας...

Εσυ εχεις το ιδιο προβλημα? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σύνδρομο πολυκυστικών ωοθηκών έχω κι εγώ αλλά όχι θυρεοειδή... Κι εγω 2 χρόνια με αποτυχίες και απογοητευσεις.... Ο κύκλος μου χωρίς χάπια δεν υπάρχει... μόνο με χάπια αδιαθετώ.... (επειδη θελω να κανω παιδακι δε μου δίνουν αντισυλλιπτικά αλλά dupahaston ή primolut όταν ξεπεράσω τις 40 μέρες)... Απευθυνθηκαμε πλεον σε γυναικολόγο αναπαραγωγής γιατί πλεόν πρεπει να περάσουμε σε υποβοηθούμενη αναπαραγωγή. Προς το παρόν κάτι χάπια και μια ενεσουλα για 3 κύκλους και αν δεεεεεν... (χτυπάω ξυλο) θα πάμε για σπρματέγχυση... θα δείξει! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η peacock είπε:

Σύνδρομο πολυκυστικών ωοθηκών έχω κι εγώ αλλά όχι θυρεοειδή... Κι εγω 2 χρόνια με αποτυχίες και απογοητευσεις.... Ο κύκλος μου χωρίς χάπια δεν υπάρχει... μόνο με χάπια αδιαθετώ.... (επειδη θελω να κανω παιδακι δε μου δίνουν αντισυλλιπτικά αλλά dupahaston ή primolut όταν ξεπεράσω τις 40 μέρες)... Απευθυνθηκαμε πλεον σε γυναικολόγο αναπαραγωγής γιατί πλεόν πρεπει να περάσουμε σε υποβοηθούμενη αναπαραγωγή. Προς το παρόν κάτι χάπια και μια ενεσουλα για 3 κύκλους και αν δεεεεεν... (χτυπάω ξυλο) θα πάμε για σπρματέγχυση... θα δείξει! 

Σου ευχομαι οτι καλυτερο μεσα απο την καρδια μου!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Κατερίνα21 είπε:

Σου ευχομαι οτι καλυτερο μεσα απο την καρδια μου!!!! 

Να ΄σαι καλά κοριτσακι μου! Εύχομαι και σε σενα οτι καλό... Υπομονή, χαμόγελο και όλα θα γίνουν... δε μπορεί!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσιαααα...παλι θα σας κουρασω!!

Το ψαχνω απο δω..το ψαχνω απο κει...Λοιπον, εδω και δυο εβδομαδες εχω πολλα κολπικα υγρα..ομως απο 23 εως 25 του μηνα (20η-22η μερα του κυκλου) ήταν σαν το ασπραδι αυγού (σημαδι ωορρηξιας,οπως διαβασα πριν απο λιγο)... Υπαρχει τετοια πιθανοτητα?? Ή βασανιζομαι τζαμπα???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κάπως υπερβολικό μου φαίνεται συμφωνα με τα δεδομενα σου να έκανες ωορρηξία την 22η μερα. Μετα την ωοθυλακιορρηξια ακολουθεί η ωχρινικη φάση η οποία θα διαρκεσει περίπου 12-14 μερες.. Αυτο σημαινει πως θα αδιαθετησεις απο την 34η μερα έως την 36η μερα.. Δεν ειναι τεραστιος αυτος ο κυκλος για σενα;;;; Τώρα τι να πω, δεν είμαι και γιατρος..Όλα είναι πιθανά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!! Και εγω αυτο σκεφτηκα..οτι ειναι παρα πολυ...

Δεν ξερω ομως...Τι να πω πια...

Θα το αφησω αυτες τις μερες και θα παω την τριτη σε γυναικολογο, να δω τι θα μου πει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κ χρονια πολλα

Καταρχας ουτε η πρωτη εισαι ουτε η τελευταια με θεματα κυκλου...

Εγω για αλλους λογους παλεψα 6 χρονια να γινω μαμα.Σε σενα τα πραγματα θα ναι πιο απλα.

Καταρχας βρες μια ενδοκρινολογο που να σχετιζεται με θεματα γονιμοτητας να σε ξεσκονισει

Μετα εναν αιματολογο ανοσολογο...

Κ τελος ενα σοβαρο γυναικογο που θα σε παιρνει σοβαρα...την ωορυξια τη βλεπει κ υπερηχογραφικα...μπορει να δει δηλαδη ποτε κανεις..τα τεστ δεν ειναι παντα εγκυρα....

Πας 2 φορες το μηνα κ σου λεει την ταδε μερα εχεις ωορυξια....ταυτοχρονα βλεπει κ ολα τα αλλα πως ειναι μεσα στη μητρα

Επισης μετα απο 1,5 χρονο προσπαθειων οι πρωτες εξετασεια αφου ρυθμιστουν ολα τα παραπανω ( που νομιζω οτι θα φερουν συντομα το μπεμπε) προτεινουν σαλπιγγογραφια κ σπερμοδιαγραμμα στον αντρουλη σου αλλα αυτα θα στα πει ο γιατρος..βρες ενα γιατρο να σου στρωσει τον κυκλο....

Καλη χρονια κ συντομα μανουλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Finally είπε:

Καλησπερα κ χρονια πολλα

Καταρχας ουτε η πρωτη εισαι ουτε η τελευταια με θεματα κυκλου...

Εγω για αλλους λογους παλεψα 6 χρονια να γινω μαμα.Σε σενα τα πραγματα θα ναι πιο απλα.

Καταρχας βρες μια ενδοκρινολογο που να σχετιζεται με θεματα γονιμοτητας να σε ξεσκονισει

Μετα εναν αιματολογο ανοσολογο...

Κ τελος ενα σοβαρο γυναικογο που θα σε παιρνει σοβαρα...την ωορυξια τη βλεπει κ υπερηχογραφικα...μπορει να δει δηλαδη ποτε κανεις..τα τεστ δεν ειναι παντα εγκυρα....

Πας 2 φορες το μηνα κ σου λεει την ταδε μερα εχεις ωορυξια....ταυτοχρονα βλεπει κ ολα τα αλλα πως ειναι μεσα στη μητρα

Επισης μετα απο 1,5 χρονο προσπαθειων οι πρωτες εξετασεια αφου ρυθμιστουν ολα τα παραπανω ( που νομιζω οτι θα φερουν συντομα το μπεμπε) προτεινουν σαλπιγγογραφια κ σπερμοδιαγραμμα στον αντρουλη σου αλλα αυτα θα στα πει ο γιατρος..βρες ενα γιατρο να σου στρωσει τον κυκλο....

Καλη χρονια κ συντομα μανουλα

Καλη χρονια καλη μου!! Σου ευχομαι οτι καλυτερο να σου φερει το νεο ετος..

Και εγω τα τεστ του εμποριου δεν τα εμπιστευομαι..και τις δυο φορες σε αυτον τον κυκλο πηγα στο νοσοκομειο.. Την τελευταια φορα που εκανα υπερυχο κολπικο , πριν 2 μηνες μου ειπε ο γυναικολογος οτι η μητρα μου ειναι πολυ καλη, φυσιολογικη... Εχω αλλαξει πολλους γυναικολογους γιατι ειμαι περιεργη σε αυτο το θεμα..θελω να υπαρχει σεβασμος και κατανοηση..ειμαι πολυ ευχαριστημενη με τονενδοκρινολογο μου διοτι αυτος ανακαλυψε και το πρόβλημα του θυρεοειδη (αλλοι μου ελεγαν οτι εχω καρκινο και με τρομαξαν αδικα) και προσπαθει να μου φτιαξει τις πολυκυστικες, χωρις αντισυλληπτικα για να μεινω εγκυος και γιατι στο παρελθον μου δημιουργησαν προβλημα... 

Απλα αυτη τη φορα μου φαινεται περιεργο οτι απο εκει που ειχα 18 μερες κυκλο, σημερα ειναι η 30η μερα και ακομα η περιοδος αφαντη!!! Οποτε περιμενω λιγο και εννοειται πως θα παω σε εναν γυναικολογο να μου κανει υπερυχο να δουμε τι συμβαινει..μηπως χρειαστω χαπια...

Ωστοσο εδω και 3 βδομαδες ειχα πονους περιοδου, το στηθος μου δεν το ακουμπουσα καν, απο τους πονους και ειχα παρα πολλα κολπικα υγρα... Ενω αυτες τις μερες, περιπου 4 μερες τωρα, δεν εχω τιποτα απολυτως απο τα παραπανω...δεν ξερω πια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμενα λιγο αυτο το μια μερα αιμα στην προηγουμενη περιοδο με κανει να πιστευω οτι ισως ειχες βιοχημικη κυηση( κατι πηγε να γινει αλλα δεν εγινε) εγω εχω χασιμοτο ( αυτοανοσο θυροειδη) οποτε σε νιωθω εν μερη κ εχω κ εικονα πολυκυστικων...οχι ακριβως πολυκυστικες...θελεις καλο ενδοκρινολογο....κ χαιρομαι που τον εχεις...αλλα θες εξισου καλο γυναικολογο...δεν ηταν απαντησεις αυτες οι γενικοτητες που σου εδωσε...θελει υπομονη κ δυναμη....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σου πω την αληθεια, ισως εγω εκανα την βλακεια...μια μερα πριν σηκωσα τον καναπε, με επιασε ενας πονος κατω αριστερα και την επομενη ειδα το αιμα... Μπορει απλα να ειναι συμπτωση...τι να πω...

Εχω αλλαξει 3 γυναικολογους... Ο ενας μου μιλουσε αποτομα λες και δεν εχω κατι σοβαρο και ειναι κατι προφανες ολο αυτο (αυτος μου εκανε το προβλημα με τα αντισυλληπτικα), ο αλλος με καταλαβαινει ολα ειναι καπως ιδιότροπος και ο τριτος ειναι αδιαφορος τελειως(αν και λενε οτιειναι καλος). Εγω θελω εναν γιατρο να μπορω να μιλησω ανετα και να μου κανει αυτο το κλικ που λενε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εισαι Αθηνα? εγω γυρισα 7 γυναικολογους σε 6 χρονια...βεβαια καποιοι ηταν κ εξωσωματικοι τα τελευταια 2 χρονια εχω εναν πιυ δεν τον αλλαζω..σταθηκε βραχος κ στην εξωσβματικη( αυτος μιλουσε με τον εξωσωματικο) εξηγει τα παβτα με χαμογελο κ επιστημονικοτητα...απλα δεν ειναι εοπυ..ειναι 30 ευρω η επισκεψη...αν σς ενδιαφερει χαρα μουνα σου στειλω στοιχεια..ςιναι στα νοτια προαστεια Νεα Σμυρνη.τον εχουν πθα ολες οι ξαδερφες μου οι φιλες οι συναδελφισσες κ η μαμα μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...