labrini💜

φαίνεται στο τεστ?????

8 απαντήσεις σε αυτή τη συζήτηση

Κορίτσια καλησπέρα... Με τυρανα το εξης θεμα... Ο ανδρας μου πριν λιγο καιρο ειχε πονο και πριξιμο στον αριστερό ορχι. Ο ουρολογος του ειπε επιδιμιδυτιδα και του εδωσε αγωγη.. Διαβασα στο ίντερνετ πως αυτη η παθηση δημιουργείτε απο τα χλαμυδια... Εγω πριν ενα χρονο ειχα κανει κονωειδη εκτωμη και καθε τριμηνο τεστ παπ... Γνωριζει καποια αν ειχα και γω χλαμυδια αν θα φαινόταν στα τεστ παπ μου... Πρέπει να κανω καποια αλλη εξεταση? Τα τεστ ηταν καθαρα... Ο ουρολογος δεν μας συμβουλεψε τιποτα π. Χ να κανω κατι προολιπτικα. Αν ξερει καποια θα περιμενω απάντηση. 

0

Κοινοποιήστε αυτή την δημοσίευση

Σύνδεσμος σε αυτή τη δημοσίευση
Κοινοποίησε σε άλλα sites
Pick Store
στις πριν 32 λεπτά, ο/η labrini m είπε:

Κορίτσια καλησπέρα... Με τυρανα το εξης θεμα... Ο ανδρας μου πριν λιγο καιρο ειχε πονο και πριξιμο στον αριστερό ορχι. Ο ουρολογος του ειπε επιδιμιδυτιδα και του εδωσε αγωγη.. Διαβασα στο ίντερνετ πως αυτη η παθηση δημιουργείτε απο τα χλαμυδια... Εγω πριν ενα χρονο ειχα κανει κονωειδη εκτωμη και καθε τριμηνο τεστ παπ... Γνωριζει καποια αν ειχα και γω χλαμυδια αν θα φαινόταν στα τεστ παπ μου... Πρέπει να κανω καποια αλλη εξεταση? Τα τεστ ηταν καθαρα... Ο ουρολογος δεν μας συμβουλεψε τιποτα π. Χ να κανω κατι προολιπτικα. Αν ξερει καποια θα περιμενω απάντηση. 

ta clamidia fainontai koritsi m sto test pap !

1

στις πριν 20 λεπτά, ο/η miniatoura87 είπε:

ta clamidia fainontai koritsi m sto test pap !

Ευχαριστώ miniatoura μου εφυγε ενα αγχος... Μολις το διαβασα πανικοβληθηκα λιγο.. 

0

στις πριν 1 ώρα, ο/η labrini m είπε:

Καλησπέρα και χρόνια πολλά! Τα χλαμυδια δεν φαίνονται στο παπ, πρέπει να γίνει ειδικός έλεγχος!  Ειδική εξέταση,  συχνά γινεται μοριακη dna, με ιστό περιόδου,  καθώς μπορεί να υπάρχουν στο ενδομητριο και όχι στον κολπο!!!

2

Καλλιέργεια κολπικου υγρου πρέπει να κάνεις για χλαμυδια. Ειναι απλή η εξεταση και τα αποτελέσματα βγαίνουν σε μερικές μέρες. Εγώ βέβαια αρχικά την έκανα σε δημόσιο νοσοκομείο οπου χρειαζονταν 30 εργασιμες για τα αποτελεσματα.Μετα απο καμια βδομαδα αφου πια κουραστηκα να περιμενω ξαναδωσα δείγμα στη Βιοιατρικη και μετά από 3 μέρες πήρα τις απαντήσεις. Μην αγχώνεσαι.. Όλα καλα θα πάνε.

1

Θα επικοινωνησω με τν γιατρο μου και θα την κανω την εξετασουλα καλου κακου μπορει να μην εχω κατι αλλα καλο ειναι να ξερω να ειμαι σιγουρη... Αφου στο τεστ δν θα φαινοταν. Ευχαριστώ κοριτσια μου για τις απαντησεις σας..καλη πρωτοχρονιά σε ολες πανω απο ολα με υγεία. 

0

Δεν φαινεται στο τεστ παπ. Εκανα κ εγω με καλλιεργεια κολπικου υγρου χλαμυδια ουρεοπλασμα κ μυκοπλασμα ηταν ολα καθαρα.. Σε ιδιωτικο πηρα τα αποτελεσματα μετα απο 3 μερες.

0

Κορίτσια μου πηγαμε σήμερα για την εξεταση.. Ο ανδρας μ εδωσε σπέρμα και εγω εκενα την καλλιέργεια στο κέντρο υγείας και την πηγα στη μικροβιολογο.. Ο γιατρός μ ειναι πολυ μακριά οποτε θα του παω κατευθείαν τα αποτέλεσμα τα οποια μας ειπαν θα βγουν την Τρίτη.. Με μια μικρή εικονα στο σπέρμα που ειδε η γιατρός μας ειπε βλεπει λιγα σπερματοζωαρια κ περισσοτερα πυεοσφαιρια αλλα την Τρίτη θα ξέρουμε σίγουρα.. Εμενα παλι η κοπέλα στο κέντρο υγειας που μ πηρε τα υγρα μ ειπε σίγουρα κατι συμβαίνει γιατί εχω πολλα υγρα.. Πως γίνεται να με απογοητευει πριν καν βγουν οι εξετασεις? Περασα τοσα με τν hpv και σήμερα με εκανε να αισθανθω πολυ χαλια ψυχολογικά.. Πριν καν βγει η εξεταση. 

0

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε κάποιο σχόλιο.

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Εγγραφείτε στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση Τώρα

• Απαντήσεις

• Καλησπέρα σας και από εμένα. Ανακάλυψα την σελίδα  και το θέμα ψάχνοντας για τη δική μου περίπτωση. Τελευταία περίοδος 18/6. Με ακανονιστη περίοδο και μια παλινδρομη τον Οκτώβριο του 2016. 24/7 χοριακη 2374 και 26/7 χοριακη 3070. Επικοινώνησα με τον γιατρό μου ο οποίος δυστυχώς λείπει στο εξωτερικό και μου είπε δεν είναι ευχαριστημένος με την τιμή. Παρασκευή θα κάνω κ άλλη χοριακη κ Δευτέρα έχω ραντεβού με τον γιατρό. Φαντάζεστε το άγχος κ τη στεναχωρια μου. Έχει τύχει κάτι παρόμοιο σε κάποια; Να ανεβαίνει αργά ή χοριακη της κ να πάνε όλα καλά; 
    • Το μνμ σου με συγκίνησε πολύ κοπέλα μου.. είναι δύσκολο να κάνεις την άνετη όσο και να θες να το παίξεις είναι δύσκολο.. όσες φορές μου λένε τι κάθεστε και δεν κάνετε παιδάκι του λέω ότι είναι πολύ νωρίς αλλά μέσα μου είναι δύσκολο κομμάτι... σου εύχομαι από μέσα μου πάρα πολύ σύντομα να μας λες τα νμπολυ ευχάριστα νέα σου... σου το εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να έρθει πάρα πολύ σύντομα...!!!!!!!  Και σε όλα τα κορίτσια που προσπαθούν να έρθει αυτό το 2017 να φύγει μόνο με πολύ ευχάριστα.... Και πάρα πολλές φουσκωμένες κοιλιτσες...!!!!!!  Κορίτσια μην το βάζετε κάτι με όποιον τρόπο και αν είναι θα έρθει...!!!!
    • Ναι αγαπη μου..τέσσερα χρονια στα τυφλά..αλλα ειπαμε ειναι τοσο ιερός ο στόχος που δεν μπορουμε να το βάλουμε κάτω..Ευχομαι συντομα να έρθει η στιγμή που θα μάθουμε πως εγκυμονειτε και να πάρουμε ολες ακομη περισσότερη δύναμη για να συνεχίσουμε!!!
    • Έχεις ακόμα καιρό μπροστά σου! Τα καλύτερα έρχονται για σένα! Να μας ενημερώνεις για το πως είσαι, πως αισθάνεσαι!!
    • Οταν το τεστ γινεται θετικο, την επομενη εχουμε ωορρηξια κ αυτο γιατι το τεστ ανιχνευει την ορμονη LH η οποια αυξανεται πααααρα πολυ κ αποτομα περιπου μια μερα πριν την ωορρηξια (κ στην ωορρηξια ξαναπεφτει). Οποτε εχεις ωορρηξια εχεις ή αυριο ή σημερα το βραδυ (μιας κ εκανες πρωι το τεστ! Οποτε σημερα το βραδυ κ αυριο......ετοιμασου για τρελιτσες!!!!
  • Νέες συζητήσεις