Μετάβαση σε περιεχόμενο

φαίνεται στο τεστ?????


labrini?

Recommended Posts

Κορίτσια καλησπέρα... Με τυρανα το εξης θεμα... Ο ανδρας μου πριν λιγο καιρο ειχε πονο και πριξιμο στον αριστερό ορχι. Ο ουρολογος του ειπε επιδιμιδυτιδα και του εδωσε αγωγη.. Διαβασα στο ίντερνετ πως αυτη η παθηση δημιουργείτε απο τα χλαμυδια... Εγω πριν ενα χρονο ειχα κανει κονωειδη εκτωμη και καθε τριμηνο τεστ παπ... Γνωριζει καποια αν ειχα και γω χλαμυδια αν θα φαινόταν στα τεστ παπ μου... Πρέπει να κανω καποια αλλη εξεταση? Τα τεστ ηταν καθαρα... Ο ουρολογος δεν μας συμβουλεψε τιποτα π. Χ να κανω κατι προολιπτικα. Αν ξερει καποια θα περιμενω απάντηση. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η labrini m είπε:

Κορίτσια καλησπέρα... Με τυρανα το εξης θεμα... Ο ανδρας μου πριν λιγο καιρο ειχε πονο και πριξιμο στον αριστερό ορχι. Ο ουρολογος του ειπε επιδιμιδυτιδα και του εδωσε αγωγη.. Διαβασα στο ίντερνετ πως αυτη η παθηση δημιουργείτε απο τα χλαμυδια... Εγω πριν ενα χρονο ειχα κανει κονωειδη εκτωμη και καθε τριμηνο τεστ παπ... Γνωριζει καποια αν ειχα και γω χλαμυδια αν θα φαινόταν στα τεστ παπ μου... Πρέπει να κανω καποια αλλη εξεταση? Τα τεστ ηταν καθαρα... Ο ουρολογος δεν μας συμβουλεψε τιποτα π. Χ να κανω κατι προολιπτικα. Αν ξερει καποια θα περιμενω απάντηση. 

ta clamidia fainontai koritsi m sto test pap !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η miniatoura87 είπε:

ta clamidia fainontai koritsi m sto test pap !

Ευχαριστώ miniatoura μου εφυγε ενα αγχος... Μολις το διαβασα πανικοβληθηκα λιγο.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η labrini m είπε:

Κορίτσια καλησπέρα... Με τυρανα το εξης θεμα... Ο ανδρας μου πριν λιγο καιρο ειχε πονο και πριξιμο στον αριστερό ορχι. Ο ουρολογος του ειπε επιδιμιδυτιδα και του εδωσε αγωγη.. Διαβασα στο ίντερνετ πως αυτη η παθηση δημιουργείτε απο τα χλαμυδια... Εγω πριν ενα χρονο ειχα κανει κονωειδη εκτωμη και καθε τριμηνο τεστ παπ... Γνωριζει καποια αν ειχα και γω χλαμυδια αν θα φαινόταν στα τεστ παπ μου... Πρέπει να κανω καποια αλλη εξεταση? Τα τεστ ηταν καθαρα... Ο ουρολογος δεν μας συμβουλεψε τιποτα π. Χ να κανω κατι προολιπτικα. Αν ξερει καποια θα περιμενω απάντηση. 

Καλησπέρα και χρόνια πολλά! Τα χλαμυδια δεν φαίνονται στο παπ, πρέπει να γίνει ειδικός έλεγχος!  Ειδική εξέταση,  συχνά γινεται μοριακη dna, με ιστό περιόδου,  καθώς μπορεί να υπάρχουν στο ενδομητριο και όχι στον κολπο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλλιέργεια κολπικου υγρου πρέπει να κάνεις για χλαμυδια. Ειναι απλή η εξεταση και τα αποτελέσματα βγαίνουν σε μερικές μέρες. Εγώ βέβαια αρχικά την έκανα σε δημόσιο νοσοκομείο οπου χρειαζονταν 30 εργασιμες για τα αποτελεσματα.Μετα απο καμια βδομαδα αφου πια κουραστηκα να περιμενω ξαναδωσα δείγμα στη Βιοιατρικη και μετά από 3 μέρες πήρα τις απαντήσεις. Μην αγχώνεσαι.. Όλα καλα θα πάνε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα επικοινωνησω με τν γιατρο μου και θα την κανω την εξετασουλα καλου κακου μπορει να μην εχω κατι αλλα καλο ειναι να ξερω να ειμαι σιγουρη... Αφου στο τεστ δν θα φαινοταν. Ευχαριστώ κοριτσια μου για τις απαντησεις σας..καλη πρωτοχρονιά σε ολες πανω απο ολα με υγεία. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν φαινεται στο τεστ παπ. Εκανα κ εγω με καλλιεργεια κολπικου υγρου χλαμυδια ουρεοπλασμα κ μυκοπλασμα ηταν ολα καθαρα.. Σε ιδιωτικο πηρα τα αποτελεσματα μετα απο 3 μερες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου πηγαμε σήμερα για την εξεταση.. Ο ανδρας μ εδωσε σπέρμα και εγω εκενα την καλλιέργεια στο κέντρο υγείας και την πηγα στη μικροβιολογο.. Ο γιατρός μ ειναι πολυ μακριά οποτε θα του παω κατευθείαν τα αποτέλεσμα τα οποια μας ειπαν θα βγουν την Τρίτη.. Με μια μικρή εικονα στο σπέρμα που ειδε η γιατρός μας ειπε βλεπει λιγα σπερματοζωαρια κ περισσοτερα πυεοσφαιρια αλλα την Τρίτη θα ξέρουμε σίγουρα.. Εμενα παλι η κοπέλα στο κέντρο υγειας που μ πηρε τα υγρα μ ειπε σίγουρα κατι συμβαίνει γιατί εχω πολλα υγρα.. Πως γίνεται να με απογοητευει πριν καν βγουν οι εξετασεις? Περασα τοσα με τν hpv και σήμερα με εκανε να αισθανθω πολυ χαλια ψυχολογικά.. Πριν καν βγει η εξεταση. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Έλα κορίτσι μου ευχαριστώ για το ενδιαφέρον❤️ η μητρα και ο τράχηλος είναι πεντακάθαρα! Ίσως η περίοδος να αργησει και να έρθει μέχρι και σε 50 μέρες και να μην ανησυχήσω! Μου έβαλε να κάνω κάποιες εξετάσεις για αυτοάνοσα και θρομβοφιλια τις έκανα και θα βγουν μέχρι την Τρίτη! Επίσης περιμενουμε να βγουν και οι καρυοτυποι (εμβρύου και οι δικοί μας) και μετά το πασχα έκλεισα ραντεβού να με δει και να συζητήσουμε τι θα βγάλουν οι εξετάσεις και έχει στο μυαλό του να μου δώσει κάποια αγωγη γτ έπεσαν λίγο και τα ανδρογονα μου και με βάση το ιστορικό μου και τος εξετάσεις να μου δώσει αγωγη! Επίσης μου είπε να μη τρώω κάποια τρόφιμα και να μη περνώ κάποιες βιταμίνες γτ πυροδοτούν τις ενδορφινες με αποτελεσμα να μη κάνω ποιοτικά ωάρια! Τελος μου είπε πως αφού θα λείπει ο σύντροφος το καλοκαιρι μπορούμε να καταψηξει ο σύντροφος σπερμα και να κάνω σπερματεγχυνση κάποια στιγμή το καλοκαιρι αφού παρω την αγωγη και μετά🙏
    • Ναι ακούγονται ενθαρρυντικά 🙏μου είπε θα το παλέψουμε μαζί και είμαι σίγουρος ότι το μωρακι θα έρθει🙏 δυστυχώς τις γιορτές δεν θα είναι ο σύντροφος εδώ όποτε θα τις περάσουμε μοναχικά! Θα πάω στα πεθερικά μου βέβαια αλλά όσο να ναι δεν είναι το ίδιο😢 ευτυχως μου το είπε και από μόνος του ότι αν λείπει ο σύντροφος θα κάνουμε μαζί την προσπάθεια 🙏 Ενδιαφέρεται πολύ γ αυτό και εγώ τον εμπιστεύομαι πολύ! Δεν με ξεπετάει και μας εξηγεί τα πάντα 🙏 Ναι ενοιωσα μια ανακούφιση γτ θέλει να το ψάξουμε λιγακι αλλά και μου δεν μας άφησε να προσπαθησουμε μόνοι μας και βλεπουμε! Από μονος του μας είπε ότι αν θελουμε να κάνουμε σπερματεγχυνση  να καταλήξουμε σπερμα και ας λείπει ο συζυγος θα το κάνουμε μαζί με τον γιατρό 🙏 Κορίτσι μου η διατροφή που ανέφερα προφανώς είναι για την δικιά μου περίπτωση με βάση το ιστορικό μου (ΣΠΩ, υψηλή αμη, χαμηλά ανδρογονα, υπερινσουλιναιμια κτλ) μη βάζεις κατά νου αυτά που είπα γτ κάθε περίπτωση είναι διαφορετική! Μου είπε να αποφεύγω αυτά καθώς πυροδοτούν τις ενδορφινες και κατά συνέπεια δεν βοηθούν σε ποιοτικά ωάρια! Μου είπε επακριβώς πως αν σας πηγαινα για εξωσωματικη θα σας έπαιρναν 4000-5000 και θα περνάμε τα τέτοια μας τώρα! Έτσι ακριβώς μου είπε🤪 θέλει λέει να το παλέψουμε ακόμη να βγουν και οι εξετάσεις και από εκεί και περα να δούμε πως θα προχωρήσουμε🙏 αχ κοριτσάκι μου τι έχεις περάσει και εσυ😩
    • ΄Άρα αυτά επιτρέπονται και βοηθάνε; Τότε ο γιατρός της @Mpourmpouloγιατί της είπε να τα ελαττώσει;
    • Γεια σας κορίτσια. Προσφατα πήγα στο μοναστήρι της Αγίας Ειρήνης να πάρω το μηλαρακι και την ζώνη. Μου είπαν για 3ημερη νηστεία , αλλά την τρίτη μέρα εγώ έφαγα παγωτό το πρωί το ξέχασα και την4η μέρα έφαγα το μηλαρακι κανονικά. Δεν ξέρω τι έπαθα εκείνη την ημέρα και το ξέχασα τελειωσ ότι έκανα νηστεία ... Τώρα θεωρείτε άκυρο;  Να ξαναπάρω μηλαρακι να ξεκινήσω πάλι απ' την αρχή;  Είμαι πάρα πολύ στεναχωρημένη ... Προσπαθώ 3 χρόνια για μωράκι αλλά δεν έρχεται ..😔😔😔😔😥
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...