Μετάβαση σε περιεχόμενο

μηπως ειμαι εγκυος?


marytzein

Recommended Posts

Γεια σας μανουλες  αλλα και οσες θελετε να γινετε μανουλες.ειμαι καινουργια στο φορουμ οποτε συγχωρεστε με για τυχον λαθη και καθοδηγειστε με.ειμαι παντρευμενη 6 μηνες και προσπαθουμε με τον αντρα μου για μωρακι 5μηνες.εχω σταθερο κυκλο 28ημερων εκτος του προηγουμενου μηνα που αδιαθετησα στις 29 συνηθως αν αλλαξει κατι στον κυκλο μου αδιαθετω νωριτερα.οποτε ας υποθεσω απλα ετυχε να παει μια μερα μετα.τελευταια περιοδος 25νοεμβριου.επαφες στις 2,4,7,8,9,12,25 δεκεμβριου.τις τρεις τελευταιες μερες κυριως απο το απογευμα κ μετα αρχιζω και ζεσταινομαι σε σημειο να ιδρωνω να διψαω.νοιωθω τα ποδια μου σαν πρησμενα κ βαρια.εχω μια μικρη ευαισθια στο στηθος νυσταζω λιγο πονοκεφαλο και σημερα με ποναει ελαφρως η μεση οπως στη περιοδο και στη κοιλια ελαφρως μια ενοχληση.λετε να κανω τεστακι?φοβαμαι μην απογοητευτω.συγνωμη αν σας κουρασα.πειτε μου αποψεις εχω καμμια ελπιδα να ειμαι εγκυουλα?φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσι μου!

αν ο κυκλος σου ειναι 28 ημερων τοτε σημαινει οτι απο σημερα και μετα μετρας καθυστεριση! παρε σημερα ενα τεστακι clear blue που ειναι απο τα πιο εμπιστα και ευχομαι να δεις το πολυποθητο ++

αν παλι κανεις και βγει αρνητικο, αν δεν ερθει μεχρι Τριτη κανε μια χωριακη για 100% αποτελεσμα!

τα συμπτωματα π εχεις ειναι σημαδια εγκυμοσυνης αλλα και περιοδου πολλες φορες.. ευχομαι στην περιπτωση σου να ναι ειναι το 1ο!!

ελπιζω ο αι βασιλης να σου φερει το σπορακι σου!!! περιμενουμε νεα σου! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

miniatura87 σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου.το τεστακι να το κανω μεσημερι θα δειξει αν πιω πολυ νερακι?θα σας ενημερωσω για τα αποτελεσματα.αχ μακαρι να ειναι θετικο αν παλι δεν ειναι πιστη και υπομονη για τον αλλο μηνα.καλες τελειωμηνες εγκυμοσυνες στις εγκυουλες και οσες προσπαθουν για το πολυποθητο μωρακι καλα αποτελεσματα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το καλυτερο ειναι να γινεται πρωι αλλα αν το κανεις αλλη ωρα της ημερας δεν πρεπει να χεις πιει νερο 2 ωρες πριν για να ειναι πιο εντονη η τιμη της ορμονης... 

αν πιεις πολυ νερο θα ειναι αραια τα ουρα και δεν θα ναι τοσο αξιοπιστο

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η marytzein είπε:

miniatura87 σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου.το τεστακι να το κανω μεσημερι θα δειξει αν πιω πολυ νερακι?θα σας ενημερωσω για τα αποτελεσματα.αχ μακαρι να ειναι θετικο αν παλι δεν ειναι πιστη και υπομονη για τον αλλο μηνα.καλες τελειωμηνες εγκυμοσυνες στις εγκυουλες και οσες προσπαθουν για το πολυποθητο μωρακι καλα αποτελεσματα

Αν εισαι έγκυος θα το δείξει σίγουρα το clearblue! Εχεις ηδη μια μερα καθυστέρησης! Οποία ωρα της ημέρας και να το κάνεις θα δείξει.. εγω έκανα clearblue μεσημεράκι  2 μέρες πριν τη περίοδο και βρήκε θετικό, πολυ αχνό αλλα θετικό! Κανε και εύχομαι καλα νέα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια σας ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας.πηγα να παρω πριν λιγο clearblue.μπαινω στο πρωτο φαρμακειο δεν ειχε λεω σημαδιακο.παω στο δευτερο βρισκω.ερχομαι το κανω και αρνητικο.:cry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η marytzein είπε:

κοριτσια σας ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας.πηγα να παρω πριν λιγο clearblue.μπαινω στο πρωτο φαρμακειο δεν ειχε λεω σημαδιακο.παω στο δευτερο βρισκω.ερχομαι το κανω και αρνητικο.:cry:

Αχ κοριτσάκι μου.. ελπιζω να ειναι λάθος.. και αν δρν ειναι., υπομονή next time.. καλες γιορτές κορίτσι μου.. Κάλας γιορτές σε ολες κοριτσια.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Gelie είπε:

Καλησπέρα. Να ρωτήσω κάτι που με μπέρδεψε λιγακι; Πώς γίνεται να είχες επαφη 25 Δεκεμβρίου αφού σήμερα έχουμε 24...

Μαλλον 15 θα ηθελε να γράψει και μπερδεύτηκε!! Χρονια πολλα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ κοριτσια οντως εκανα λαθος για τις 25δεκεμβριου 15 ηθελα να γραψω.ευχαριστω για την διορθωση.και για τις απαντησεις σας.χρονια πολλα και σας ευχομαι τα καλυτερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η marytzein είπε:

Τελικα αδιαθετησα πριν λιγο.

??

Μην απογοητεύεσαι! Προχωρά γερά για τον επόμενο κύκλο! Προσπαθείς καιρό; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Lisaki 80 είπε:

Μην απογοητεύεσαι! Προχωρά γερά για τον επόμενο κύκλο! Προσπαθείς καιρό; 

Σορι το έγραψες, 5 μήνες! Εχετε κανει σπερμοδιάγραμμα; ειναι κατι που το ζητάνε οι γιατροί γιατι ειναι η πιο εύκολη εξέταση και ειναι καλο να υπάρχει! Ολα θα πάνε καλα.. λίγη υπομονή.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια...είμαι νέο μέλος εδώ μέσα,και είναι μεγάλη ανάγκη αυτό  που έχω να σας πω..σας εύχομαι χρόνια πολλά και καλά Χριστούγεννα...έχω ένα πρόβλημα...πρόσφατα Ολοκλήρωσα συγκεκριμένα πριν δυο εβδομάδες και αργότερα μετά από κάποιες μέρες είχα ζαλάδες και γενικότερα είχα αναγούλες πονοκεφάλους κτλπ. Αργότερα έκανα τεστ εγκυμοσύνης και βγήκε αρνητικό αλλά συνέχιζα να είχα συμπτώματα..μέχρι που μου ήρθε περίοδος χθες...αλλά και παλι ζαλίζομαι..έχω διαβάσει και μου έχει πει γυναικολόγοι μιας φίλης μου ότι μπορεί να έχω περίοδο αλλά να υπάρχει και εγκυμοσύνη...δεν ξερω τι να κάνω..εσείς τι λέτε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Κατερίνα2017 είπε:

Καλημέρα κορίτσια...είμαι νέο μέλος εδώ μέσα,και είναι μεγάλη ανάγκη αυτό  που έχω να σας πω..σας εύχομαι χρόνια πολλά και καλά Χριστούγεννα...έχω ένα πρόβλημα...πρόσφατα Ολοκλήρωσα συγκεκριμένα πριν δυο εβδομάδες και αργότερα μετά από κάποιες μέρες είχα ζαλάδες και γενικότερα είχα αναγούλες πονοκεφάλους κτλπ. Αργότερα έκανα τεστ εγκυμοσύνης και βγήκε αρνητικό αλλά συνέχιζα να είχα συμπτώματα..μέχρι που μου ήρθε περίοδος χθες...αλλά και παλι ζαλίζομαι..έχω διαβάσει και μου έχει πει γυναικολόγοι μιας φίλης μου ότι μπορεί να έχω περίοδο αλλά να υπάρχει και εγκυμοσύνη...δεν ξερω τι να κάνω..εσείς τι λέτε;

Εγω το θεωρώ απίθανο, οι ζαλάδες και οι αναγούλες έρχονται αργότερα στην εγκυμοσύνη.. Με τεστ αρνητικό και μετα περίοδος ειναι σχεδον  αδύνατο να εισαι έγκυος. Καταρχην  κυκλοφορεί ίωση με αναγούλες στομάχι κτλ, οποτε μπορει να κόλλησες τιποτα.  Επίσης μ  πολλές φορες στην περίοδο μπορει να νιώσεις ζαλάδες και  αδιαθεσία λόγω του αίματος που χάνεις. Φυλάξου και πρόσεξε τη διατροφή σου κτλ. Τωρα αν συνεχίζεις να νιώθεις άσχημα επικοινώνησε με τον γιατι σου.  Και μια ακομα ερώτηση ολοκλήρωσες  ελεύθερα; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Lisaki 80 είπε:

Εγω το θεωρώ απίθανο, οι ζαλάδες και οι αναγούλες έρχονται αργότερα στην εγκυμοσύνη.. Με τεστ αρνητικό και μετα περίοδος ειναι σχεδον  αδύνατο να εισαι έγκυος. Καταρχην  κυκλοφορεί ίωση με αναγούλες στομάχι κτλ, οποτε μπορει να κόλλησες τιποτα.  Επίσης μ  πολλές φορες στην περίοδο μπορει να νιώσεις ζαλάδες και  αδιαθεσία λόγω του αίματος που χάνεις. Φυλάξου και πρόσεξε τη διατροφή σου κτλ. Τωρα αν συνεχίζεις να νιώθεις άσχημα επικοινώνησε με τον γιατι σου.  Και μια ακομα ερώτηση ολοκλήρωσες  ελεύθερα; 

Ναι  ελεύθερα κάνουμε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γενικότερα κάναμε ελεύθερα και μετά έγιναν όλα αυτά που σου είπα..και είναι 100% σίγουρη ότι δεν έχω ίωση..ωστόσο τι άλλο να κάνω για να είμαι σίγουρη ότι δεν είμαι έγκυος;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

lisaki80 οχι δεν εχουμε  κανει σπερμοδιαγραμμα γιατι ο αντρας μου πιστευει ειναι νωρις ακομα για να κανει...απλα καλυτερα καμμια φορα να προλαμβανεις παρα να θεραπευεις.εγω ειμαι 28 και ο συζυγος 39.δεν προσπαθουμε καιρο 5 μηνες μονο ξερω εννοειται ειναι λιγο.απλα με απασχολει το γεγονος οτι της μαμας μου στα 28 αρχισε να της σταματαει η περιοδος κ οι επομενες εγκυμοσυνες της κατεληξαν σε αποβολη.επισης εχω μια πολυ μικρη κυστη στη μια ωοθηκη και εδω κ χρονια τραχειλιτιδα που επιβλεπει ο γιατρος καθε φορα στο τεστ παπ.ελπιζω μην σας κουρασα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κατερινα2017 σε περιπτωση εγκυμοσυνης θα δεις και αλλαγη στη ροη της περιοδου δηλαδη πολυ λιγο.τωρα αν συνεχισεις και εχεις αμφιβολιες επικοινωνισε με τον γιατρο σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η marytzein είπε:

lisaki80 οχι δεν εχουμε  κανει σπερμοδιαγραμμα γιατι ο αντρας μου πιστευει ειναι νωρις ακομα για να κανει...απλα καλυτερα καμμια φορα να προλαμβανεις παρα να θεραπευεις.εγω ειμαι 28 και ο συζυγος 39.δεν προσπαθουμε καιρο 5 μηνες μονο ξερω εννοειται ειναι λιγο.απλα με απασχολει το γεγονος οτι της μαμας μου στα 28 αρχισε να της σταματαει η περιοδος κ οι επομενες εγκυμοσυνες της κατεληξαν σε αποβολη.επισης εχω μια πολυ μικρη κυστη στη μια ωοθηκη και εδω κ χρονια τραχειλιτιδα που επιβλεπει ο γιατρος καθε φορα στο τεστ παπ.ελπιζω μην σας κουρασα

Εγω οταν ξεκίνησα προσπάθειες ημουνα 37 καιο άντρας μου 42, μου είχε πει να κανουμε σπερμοδιαγραμμα για να ξέρουμε τι γινεται και ειναι εύκολη εξέταση.. μου  είχε πει επίσης αν δεν μείνω μεσα σε 6 μήνες έγκυος να παω για σαλπιγγογραφια και περαιτέρω εξετάσεις.. τελικα έμεινα τον 5ο μήνα προσπαθειών και τωρα εχω ενα αγοράκι 13 μηνων. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η marytzein είπε:

κατερινα2017 σε περιπτωση εγκυμοσυνης θα δεις και αλλαγη στη ροη της περιοδου δηλαδη πολυ λιγο.τωρα αν συνεχισεις και εχεις αμφιβολιες επικοινωνισε με τον γιατρο σου.

Δηλαδη?μου εξηγεις λιγο?συγκεκριμενα μου ειπαν οτι αν ειμαι εγκυοσ θα εχω 2-3 μερεσ μονο περιοδο..οχι παραπανω..οποτε ποσο λιγο εννοεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Κατερίνα2017 είπε:

Δηλαδη?μου εξηγεις λιγο?συγκεκριμενα μου ειπαν οτι αν ειμαι εγκυοσ θα εχω 2-3 μερεσ μονο περιοδο..οχι παραπανω..οποτε ποσο λιγο εννοεις?

λες να ξανα κανω τεστ εγκυμοσυνης?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου κοριτσι μου.εγω θα σου ελεγα ν κανεις μια χοριακη και θα σου φυγει η απορια.σε δυο.ωρες θα ξερεις...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 26/12/2016 at 0:46 ΜΜ, ο/η Κατερίνα2017 είπε:

Γενικότερα κάναμε ελεύθερα και μετά έγιναν όλα αυτά που σου είπα..και είναι 100% σίγουρη ότι δεν έχω ίωση..ωστόσο τι άλλο να κάνω για να είμαι σίγουρη ότι δεν είμαι έγκυος;

Πως μπορεις να λες οτι εισαι 100% σιγουρη οτι δεν ειναι ιωση χωρις να εχεις παει σε παθολογο;;; Ουτε καν οι γιατροι δεν ειναι σε θεση να πουν κατι τετοιο με σιγουρια οταν καποιος δεν αισθανεται καλα....

οταν λες προσφατα οτι εκανες εξετασεις και εισαι ''γεματη σιδερο και αιμα'' τι εννοεις;; Ποσο ειχες δηλαδη;;

Επισης σε αλλο ποστ ειπες οτι ολοκληρωσες πριν 2 βδομαδες και μετα απο λίγες μερες αρχισες να νιωθεις ολα αυτα...(και υποπτευεσαι οτι μπορει να εισαι εγκυος) Αυτο που μπορουν να σου βεβαιωσουν ολοι ο γυναικολογοι ειναι πως δεν μενει μια γυναικα εγκυος τη Δευτερα και την Παρασκευη αρχιζουν οι ζαλαδες, ναυτιες, εμετοι και τα συναφη.

Αν δε σε δει ενας γιατρος δε θα βγαλεις ακρη για το τι συμβαινει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτό που σου λέω δεν είναι ότι είμαι έγκυος..ρωτάω για βοήθεια και για γνώμη..και ξανά είπα ότι δεν Ολοκλήρωσα πριν δυο εβδομάδες αλλά το διόρθωσα και είπα ότι Ολοκλήρωσα πριν ένα μήνα σχεδόν ;) δεν χρειάζεται να σου πω ποσό αίμα η ποσό σίδερο είχα το θέμα ήταν ότι όλα ήταν μια χαρά και δεν είχα τπτ...και ναι είμαι σίγουρη ότι δεν εχω κάποια ίωση  γτ προχθές επισκέφτηκα παθολόγο..και δεν νομίζω ότι με παθολόγο και με εξετάσεις αίματος που όλα δείχνουν ότι είναι καλά να έχω ίωση..ίωση μου είπε και η ίδια ότι δεν έχω..και μου είπε επίσης ότι αν συνεχίσω έτσι καλύτερα να επισκεφτώ γυναικολόγο..τώρα για πες εσυ.. :) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...