Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωρακια Ιουλίου 2017;;;;


Recommended Posts

Γειά σας κορίτσια!υπάρχει καμία που να περιμένει το μωράκι της τον Ιούλιο; ;;αργεί ακόμα,αλλά θα ήθελα να μοιραστώ τις σκέψεις,τους φόβους κλπ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Katerina88 είπε:

Γειά σας κορίτσια!υπάρχει καμία που να περιμένει το μωράκι της τον Ιούλιο; ;;αργεί ακόμα,αλλά θα ήθελα να μοιραστώ τις σκέψεις,τους φόβους κλπ..

Εγω εχω ΠΗΤ 7/7/2017 αλλα δεν ξερω ποτε θα ερθει το νινι μου ιουνιο η ιουλιο..οποτε είναι η ωρα του!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η stella90_ είπε:

Εγω εχω ΠΗΤ 7/7/2017 αλλα δεν ξερω ποτε θα ερθει το νινι μου ιουνιο η ιουλιο..οποτε είναι η ωρα του!!

Γειά σου Στέλλα!κι εγώ 10/7!οποτε θέλουν ας έρθουν! Να είναι υγειη!πώς ήταν το πρώτο τριμηνο;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το πρωτο τριμηνο ειχε πολλες αναγούλες, εμετους, λιγες ζαλαδες, πολύ κουραση κ υπνο!!Αυτή την εβδομαδα νιβθω καπως καλυτερα..εσυ πως εισαι??Χθες εκανα κ την αυχενικη διαφανεια!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 24/12/2016 at 1:58 ΜΜ, ο/η stella90_ είπε:

Το πρωτο τριμηνο ειχε πολλες αναγούλες, εμετους, λιγες ζαλαδες, πολύ κουραση κ υπνο!!Αυτή την εβδομαδα νιβθω καπως καλυτερα..εσυ πως εισαι??Χθες εκανα κ την αυχενικη διαφανεια!

 

Συγγνώμη αλλά λόγω γιορτών ξεχάστηκα τελείως! Εγώ γενικά δεν είχα κανένα συμπτωμα. Μόνο πρησμενο στήθος κ συχνοουρια!έκανες την αυχενικη;εγώ λόγω γιορτών 10 Ιανουαρίου θα την κάνω! Πως πηγε;;:τι έδειξε;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Katerina88 είπε:

Συγγνώμη αλλά λόγω γιορτών ξεχάστηκα τελείως! Εγώ γενικά δεν είχα κανένα συμπτωμα. Μόνο πρησμενο στήθος κ συχνοουρια!έκανες την αυχενικη;εγώ λόγω γιορτών 10 Ιανουαρίου θα την κάνω! Πως πηγε;;:τι έδειξε;;;

Την εκανε ναι ολα βγηκαν καλα τα αποτελεσματα!!μας ειπε μαλλον αγορακι θα εχουμε!! 16 ιανουριου θα ξανα παμε κ θα σιγουρεουμε κ το φυλο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 29/12/2016 at 2:19 ΜΜ, ο/η stella90_ είπε:

Την εκανε ναι ολα βγηκαν καλα τα αποτελεσματα!!μας ειπε μαλλον αγορακι θα εχουμε!! 16 ιανουριου θα ξανα παμε κ θα σιγουρεουμε κ το φυλο!!

Αχ τι καλά! Μπράβο τελεια!αντε με το καλό! !!κι εγώ ανυπομονώ!μια μια μέτραω τις μέρες! !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σε 6 μερες εχω ραντεβου για την αυχενικη!εχω αγχος για το αν ειναι καλα!!!για το τι ειναι!για να δουμε!!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στελλα μου σημερα πηγα για αυχενικη!!!ολα καλα ευτυχως!!!δεν ειδαμε φυλο ακομη!εσυ πως εισαι?το εχεις νιωσει το μπεμπακι σου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Katerina88 είπε:

Στελλα μου σημερα πηγα για αυχενικη!!!ολα καλα ευτυχως!!!δεν ειδαμε φυλο ακομη!εσυ πως εισαι?το εχεις νιωσει το μπεμπακι σου?

Σημερα νομιζω πως ενιωσα κατι σαν να πεταξε πουλι στην κοιλια μου δεν ξερω αν ηταν οντως το μωρο...θα το σιγουρεψω τη δευτερα που θα παω στο γιατρο θα του πω που το ενιωσα κ πως να μου πει αν ηταν αυτο!!μπραβο ειμαι πολυ χαρουνενη που πηγαν ολα καλα!!τωρα περιμενεις την επομενη εξεταση  ε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 10/1/2017 at 8:02 ΜΜ, ο/η Katerina88 είπε:

Στελλα μου σημερα πηγα για αυχενικη!!!ολα καλα ευτυχως!!!δεν ειδαμε φυλο ακομη!εσυ πως εισαι?το εχεις νιωσει το μπεμπακι σου?

Κατερινα μου εγω πηγα στο γιατρο για την επισκεψη του μηνα κ μου ειπε πως εχουμε κοριτσακι κατα 99,99 % ενω στην αυχενικη ειχε πει αγορακι κατα 70% κ ξαφνιαστηκαμε λιγο χθες φυσικα ομως μας ενδιαφερει να ειναι ενα υγιες μωρο κ το φυλο λιγη σημασια εχει!αλλα τωρα πλεον θα μιλαμε στην μπεμπα μας θα αρχισει σιγα σιγα να μας ακουει!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 month later...

Καλημέρα σε όλες! Λογικά ανήκω κι εγώ στις μαμάδες Ιουλίου 2017 με ΠΗΤ 22/7/2017. Σήμερα είμαι 18 εβδομάδων και 3 ημερών, αλλά δεν είμαι σίγουρη αν έχω μπει στον 5ο. Σε ένα βιβλίο εγκυμοσύνης που έχω λέει πως μπήκα την 17η βδομάδα ενώ η γυναικολόγος που έχω μου μετράει τον 1ο μήνα με 6βδομάδες, οπότε κατ' αυτήν μπαίνω αύριο στον 5ο. Εσείς πώς τα μετράτε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 month later...

Καλησπερα κοριτσια! Κι εγω στο κλαμπ για Ιουλιο, πητ 16/7! Περιμενω μπεμπουλα, εσεις; titti μολις εκλεισες την 17η και μπηκες στην 18η μπηκες και στον 5ο μηνα, αλλα θα μου πεις τι σου λεω τωρα που κοντευεις τον 7ο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου Χριστιάννα! Επιτέλους βρέθηκε άλλη μία να γεννάει Ιούλη εδώ πέρα! Τώρα πια είμαι 25+1, πλησιάζουμε να μπούμε στο 3ο τρίμηνο! Κι εγώ μπουμπού περιμένω! Σε ποιο μαιευήριο θα γεννήσεις; Έχετε αποφασίσει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!έχω παρά πολύ καιρό να μπω! Πως πατε;;;όλες κορίτσια περιμένουμε; ;;;;εγώ σήμερα κλείνω 27 εβδομάδες!!!που θα γεννησετε;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ λογικά στο Γαία. Είμαι από επαρχία και το λέω με κάθε επιφύλαξη. :)

Εσύ που θα γεννήσεις; Κοριτσάκι κι εσύ, ε; Τι καλά! Να σας ρωτήσω βρε κορίτσια, έχετε αρχίσει να ψάχνετε για παιδίατρο ή είναι πολύ νωρίς ακόμα; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα στα κοριτσια που κυοφορουν κοριτσια, χεχε θα ναι κοριτσο-ιουλης! Εγω εχω ενθουσιαστει γιατι 15/7 ειναι τα δικα μου γενεθλια και αν δεν συμπεσουμε θα μαστε κοντα με την μπεμπα (ασε που ειμαστε καλα παιδακια τα καρκινακια). Εγω θα γεννησω στο Ελενα, εκει γεννησε περσι&η αδελφη μου&ηταν πολυ καλα. Βασικα αν&το 1ο παιδακι μου γενικα προτιμουσα να γεννησω σπιτι αλλα ολοι παθανε ενα σοκ οποτε επελεξα το δημοσιο που εμπιστευομαι καλυτερα απο τα ιδιωτικα για ενα φυσιολογικο και ελπιζω φυσικο τοκετο... Φοβομουν πολυ τις καισαρικες βλεπετε&επειδη εχω πολλες φιλες που μπηκαν για καισαρικη αν&ολα βαιναν καλως για ηλιθιους λογους αποφασισα να παω στα εξωτερικα οταν θα μαι ετοιμη στην εφημερια. Με παρακολουθουν κανονικα εκει αλλα δεν εχω στανταρ γιατρο. Οι περισσοτεροι φρικαρουν&με αυτο αλλα μου ειπε&μια μαια στο ελενα οτι στα εξωτ.ιατρεια εχουν το μεγαλυτερο ποσοστο φυσιολογικων τοκετων! Θα κανω τα μαθηματα ανωδυνου, εχω εμπιστοσυνη στο σωμα μου(επισης οι 2 αδελφες μου γεννησαν φυσιολογικα&σχετικα γρηγορα) οποτε ανυπομονω&προπονουμαι για τη μερα! Χεχε! Εσεις; Α! Για παιδιατρο εγω να σου πω εχω 3 μεγαλυτερα αδελφια οποτε μαλλον θα παω οταν ερθει η ωρα με το καλο στην ιδια που πανε,χεχε το καλο του μικροτερου παιδιου! Δεν ειναι κακο να εχεις μερικους υποψιν η να ζητησεις να σου συστησουν. Titti γιατι λες με επιφυλαξη το γαια; ειχε γεννησει η νυφη μου εκει&τα 2 παιδακια της, μια χαρα μαιευτηριο ειναι. Αν μπορω να σου δωσω καποια πληροφορια ευχαριστως. Αν επελεγα ιδιωτικο μαλλον εκει θα πηγαινα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Titti είπε:

Εγώ λογικά στο Γαία. Είμαι από επαρχία και το λέω με κάθε επιφύλαξη. :)

Εσύ που θα γεννήσεις; Κοριτσάκι κι εσύ, ε; Τι καλά! Να σας ρωτήσω βρε κορίτσια, έχετε αρχίσει να ψάχνετε για παιδίατρο ή είναι πολύ νωρίς ακόμα; 

Όλες κορίτσια!!!!τι καλά! !!φρουφρου κ ροζ!!!εγώ η ρεα η μητέρα!είναι εκεί ο γιατρός μου!ακόμα δεν έχω αποφασίσει! Παιδίατρο δεν έχω βρει ακόμα να σου πω την αλήθεια! Αλλά καλό είναι σιγά σιγα!από πραγματάκια έχεις πάρει τπτ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η Χριστιαννα* είπε:

Καλησπερα στα κοριτσια που κυοφορουν κοριτσια, χεχε θα ναι κοριτσο-ιουλης! Εγω εχω ενθουσιαστει γιατι 15/7 ειναι τα δικα μου γενεθλια και αν δεν συμπεσουμε θα μαστε κοντα με την μπεμπα (ασε που ειμαστε καλα παιδακια τα καρκινακια). Εγω θα γεννησω στο Ελενα, εκει γεννησε περσι&η αδελφη μου&ηταν πολυ καλα. Βασικα αν&το 1ο παιδακι μου γενικα προτιμουσα να γεννησω σπιτι αλλα ολοι παθανε ενα σοκ οποτε επελεξα το δημοσιο που εμπιστευομαι καλυτερα απο τα ιδιωτικα για ενα φυσιολογικο και ελπιζω φυσικο τοκετο... Φοβομουν πολυ τις καισαρικες βλεπετε&επειδη εχω πολλες φιλες που μπηκαν για καισαρικη αν&ολα βαιναν καλως για ηλιθιους λογους αποφασισα να παω στα εξωτερικα οταν θα μαι ετοιμη στην εφημερια. Με παρακολουθουν κανονικα εκει αλλα δεν εχω στανταρ γιατρο. Οι περισσοτεροι φρικαρουν&με αυτο αλλα μου ειπε&μια μαια στο ελενα οτι στα εξωτ.ιατρεια εχουν το μεγαλυτερο ποσοστο φυσιολογικων τοκετων! Θα κανω τα μαθηματα ανωδυνου, εχω εμπιστοσυνη στο σωμα μου(επισης οι 2 αδελφες μου γεννησαν φυσιολογικα&σχετικα γρηγορα) οποτε ανυπομονω&προπονουμαι για τη μερα! Χεχε! Εσεις; Α! Για παιδιατρο εγω να σου πω εχω 3 μεγαλυτερα αδελφια οποτε μαλλον θα παω οταν ερθει η ωρα με το καλο στην ιδια που πανε,χεχε το καλο του μικροτερου παιδιου! Δεν ειναι κακο να εχεις μερικους υποψιν η να ζητησεις να σου συστησουν. Titti γιατι λες με επιφυλαξη το γαια; ειχε γεννησει η νυφη μου εκει&τα 2 παιδακια της, μια χαρα μαιευτηριο ειναι. Αν μπορω να σου δωσω καποια πληροφορια ευχαριστως. Αν επελεγα ιδιωτικο μαλλον εκει θα πηγαινα.

Χριστιαννα μου με το καλό! Όντως τα καρκινακια εινσι πολύ καλά ζώδια! Κι εγώ για φυσιολογικο θα πάω αλλά να σου πω φοβάμαι πολυ ηδη! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Katerina88 είπε:

Χριστιαννα μου με το καλό! Όντως τα καρκινακια εινσι πολύ καλά ζώδια! Κι εγώ για φυσιολογικο θα πάω αλλά να σου πω φοβάμαι πολυ ηδη! 

Καλα εννοειται οτι καθεμια φοβαται την πρωτη φορα. Δεν εχουμε την εμπειρια οποτε ειναι ο φοβος του αγνωστου. Κανεις μαθηματα ανωδυνου; ειναι επιμορφωτικα και εμψυχωτικα. Επισης γινονται διαφορα σεμιναρια. Ειχα παει σε ενα με τον αντρα μου ενα σαββατο, για 3 ωριτσες νομιζω ηταν πολυ καλο! Ετσι εμαθε κι αυτος πολλα πραγματακια γιατι θεωρω οτι ειναι πολυ βασικο να εχεις υποστηρικτη τοσο εκεινη την ωρα οσο και καθολη τη διαρκεια της εγκυμοσυνης. Αμ πως στα γηπεδα εχουν και τσιρλιντερς και οπαδους! Επισης θα παρακολουθησουμε 4 μερες μαθηματων ανωδυνου στο ελενα, αυτα για μαιο για να ειναι μεσα στον τοκετο ο αντρουλης μου. Βλεπεις εμενα αυτος ειναι το ηρεμιστικο μου οποτε τυφλα να χει η επισκληριδιος! Σιγουρα θα πονεσουμε, αλλα οι πονοι θα ναι τα κυματα που θα μας φερουν τις μπεμπουλες μας στην αγκαλια μας! Επισης ειναι δυνατον να φερουμε ολοκληρη υπαρξη στη ζωη διχως καθολου πονο; καμια δεν το θυμαται μετα, επισης με τη σωστη εκπαιδευση θα ξερεις τι να κανεις εκεινη την ωρα για να μειωσεις την ενταση. Εγω θελω να αρχισω και γιογκα για να βοηθησει στις αναπνοες. Αλλωστε τοοοσες γυναικες καταφεραν και αντεξαν&πονους&ολα ανα τα χρονια, εμεις θα κωλωσουμε; χεχε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έχεις δίκιο αλλά αυτό το άγνωστο το ατιμο!κι εγώ το μόνο που με καθησυχάζει είναι ότι θα είναι μαζί ο άντρας μου!στο ελενα το έχω ακούσει ότι κάνεις μαθήματα,παίρνεις χαρτί κ είναι ο σύζυγος μαζί! Πολύ καλό αυτό !κάποια στιγμή πη γα να αλλάξω γιατρο για να πάω σε δημόσιο για οίκον. Λόγους κ συγκεκριμένα στο αρεταιειο κ μου είπαν όχι για τον άντρα μου...οπότε συνέχισα με τον γιατρο που είχα για να είμαι σίγουρη! !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Katerina88 είπε:

Έχεις δίκιο αλλά αυτό το άγνωστο το ατιμο!κι εγώ το μόνο που με καθησυχάζει είναι ότι θα είναι μαζί ο άντρας μου!στο ελενα το έχω ακούσει ότι κάνεις μαθήματα,παίρνεις χαρτί κ είναι ο σύζυγος μαζί! Πολύ καλό αυτό !κάποια στιγμή πη γα να αλλάξω γιατρο για να πάω σε δημόσιο για οίκον. Λόγους κ συγκεκριμένα στο αρεταιειο κ μου είπαν όχι για τον άντρα μου...οπότε συνέχισα με τον γιατρο που είχα για να είμαι σίγουρη! !!

Ααα! Αληθεια δεν επιτρεπουν στο αρεταιειο; δεν το ηξερα. Κακως βρε παιδι μου να αφηνουν απεξω τους μπαμπαδες, ειδικα αν το θελουν πολυ ειναι αδικο! Καλα εκανες, αν εχεις&εμπιστοσυνη στο γιατρο σου ακομα καλυτερα. Εσυ τωρα εισαι στην 28η; μια βδομαδα διαφορα περιπου δεν εχουμε; χεχε θα γεννησεις 1η να μοιραστεις την εμπειρια σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...